Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Szívás, mert jönnek az olcsó Android "okosítók". Késő bánat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) Mt5


Mt5
tag

kiváncsi leszek mi lesz ebből

[ Szerkesztve ]

A világ nem jó fele halad, vagy csak én nem értem???

(#3) Patice


Patice
nagyúr

És ezek a tévék okosabbak egy ötödikesnél? :P

Számomra érdekes trend ez az egész tévén netezős dolog, lehet hogy kényelmes, de valahogy nekem idegen. Egy nagy képernyős TV-t én inkább filmek, sorozatok, esetleg jobb TV adások (pl. Foci EB, Olimpia) nézésére használom csak, maximum játék, de netezés?

Mindegy, lehet én vagyok a maradi vén fasz. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4) Svájcinéger válasza Patice (#3) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Én pölö PC-n szinte sohasem hallgattam zenét youtube-on, de TV-n egész sűrűn. Szerintem nem rossz dolog, pedig már én sem leszek 38. :D Akinek meg teljes értékű böngészője van, az meg pláne nagy királyság.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És aztán jövőre jönnek a Windows 8-as ritka okos tévék meg a pc tv-k és lassan befutnak az első tv-vírusok is. Már alig várom. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) VincentXxX


VincentXxX
csendes tag

Rakjanak rájuk egy androidot és kész is nem kell semmi szövetség... Van már rá egy halom app... Bár nyilván értem, hogy mért nem teszik...

(#7) Lenry válasza Patice (#3) üzenetére


Lenry
félisten

netezik a görcs TV-n. odaég a plazma :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) FRENK1988


FRENK1988
veterán

azt elejétől így kellett volna

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9) freemanone


freemanone
őstag

nagyon késő, nagyon bukott szagú project... inkább herélnék ki a mostani TV-ket és legyenek sima megjelenítők, esetleg TV tunerrel párosítva. Azzal többeket nyernének meg. Jobb panel, sallangtól mentes megjelenítő azonos áron mint a mostaniak.

(#10) Patice válasza Svájcinéger (#4) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát én zenehallgatásra nem a TV-t fogom használni, hanem a TV-m körül található sztereó láncomat.

YouTube és zene? Muhahaha. Sorry, de a kettő között nekem nincs egyenlőségjel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11) Gabesz84 válasza freemanone (#9) üzenetére


Gabesz84
őstag

ezzel egyetértek, a fenének sem kell okostévé, legyen buta mint a tök, azt majd én aggatok rá amit szeretnék...

(#12) tome.jr


tome.jr
addikt

Lehet lemaradtam valahol, de számomra is teljesen életidegen ez a tv-n netezés dolog.

(#13) Biznisz Elek


Biznisz Elek
aktív tag

Jókat mosolyogtam a hszeken, anno ezt mondtátok az okos telefonokra is, na meg a színes telefonokra? Szerintem ez egy jó ötlet. Az egységes rendszer mindig jó. :R

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#14) Zoli133 válasza Biznisz Elek (#13) üzenetére


Zoli133
őstag

Nekem is ez jutott eszembe, előbb-utóbb ezt is megszokjuk csak több idő kell hozzá, lassabban terjed, hisz tv-t ritkábban cserélünk mint mobilt.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#15) Biznisz Elek válasza Zoli133 (#14) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Ez igez, de lassan egy okos tv olcsóbb mint egy jobb okos telefon :DDD

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#16) Svájcinéger válasza Patice (#10) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Lehet. De ha éppenséggel kaja közben kedvem szottyan meghallgatni egy számot vagy kettőt, nekem arra bőven jó. Nem veszem el a játékidőt, hogy PC-n hallgassak zenét, mire odakerülök. Nem érdekel, hogy jobban szól vagy sem.
Többek között, egy egész jó kis Darts app is letölthető rá, tök jókat szoktunk vele mókázni a két gyerekemmel és a feleségemmel.
Előbb-utóbb enélkül nem lehet majd TV-t kapni, szóval ideje megszokni. Nekem tavalyi Samsung TV-m van, de ahogy olvastam az idei széria már nagyon durva tudásban.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#17) Patice válasza Svájcinéger (#16) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez érthető, mindenkinek másak az igényei, más az élethelyzete, másak az elvei. :))

Hát igen, idén már szinte nem kapni sehol TV-t valamilyen SMART funkció vagy 3D képesség nélkül. A képminőség már csak másodlagos.

Ez a jövő a TV gyártók szerint. A "közösségi TV-zés". Egy jó kis mozgós játék mondjuk jöhet a kölkökkel. Addig sem rajtam ugrálnak, hanem a TV előtt. ;] Rám is rám fér.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18) lujó55


lujó55
őstag

burkolt lépés a Samsung ellen? :P

(#19) pusszycat válasza lujó55 (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

gondolod a Samsung nem kap meghívót... :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) lujó55 válasza pusszycat (#19) üzenetére


lujó55
őstag

"Ezen kíván változtatni az LG és a Philips azzal, hogy megalapították a Smart TV szövetséget."
Itt olvastál Samsungot?

(#21) pusszycat válasza lujó55 (#20) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Az LG és a Philips egyébként bízik abban, hogy a jövőben más gyártók is csatlakoznak a szervezethez."

Itt olvastad h kivéve a Samsungot ? :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) Svájcinéger válasza Patice (#17) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Erről van szó. Amúgy ne tudd meg, hogy a 7 éves lányom is már, hogy kezeli a Youtube-ot a TV-n.

Elhiheted én is jobban szeretem ha az agyamban dübörög a fémzene, de ez amolyan kompromisszum féle. :D

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#23) lujó55 válasza pusszycat (#21) üzenetére


lujó55
őstag

ez igaz.
mondjuk magamból indultam ki.ha én LG vagyok, akkor egyből a legnagyobb panelgyártónál kezdtem volna a szervezkedést

(#24) Patice válasza Svájcinéger (#22) üzenetére


Patice
nagyúr

15 hónapos kisfiam lazán vágja már, hogy a távirányító a kezemben kapcsolgatja a TV-t és mindig próbálja lenyúlni. :D

Jaja, a család sok kompromisszumra "kényszeríti" az embert, de ez van. A család az első!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25) Chrys_


Chrys_
addikt

Jobb lenne, ha panelt lehetne venni, hardware-s bővítési lehetőséggel: pl. lehetne beletolni különböző tunereket, és külön "okosTV" bővítőt. Így alapban olcsóbb lehetne a panel, és akár szabványos a HW-csatlakozási felület, ami a szabványos progikkal már nem is lenne rossz.

(#26) schawo válasza Chrys_ (#25) üzenetére


schawo
titán

Ezt a szabványos a HW-csatlakozási felületet úgy hívják HDMI :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) pusszycat válasza Chrys_ (#25) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Támogatom az elképzelésed “ Legó Tv „ +1 Like :DD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#28) mzso válasza schawo (#1) üzenetére


mzso
veterán

Ez mit jelent?

(#3) Patice
Szerintem az okokstévé egy genyó ötlet arra, hogy több pénzt legomboljanak az emberről. Inkább csinálják meg a tévét, hogy értelmesen működjön a számítóbéppel és ne csak a nyamvadt 16-235 világossági szintet támogassa a prémium modelleken kívül, meg egyebek...

Nyugodtan adhatnak mellé egy számítógép vásárlási utalványt...

(#6) VincentXxX
Én is ilyesmire gondoltam. Vagy ha nem akarnak google uralmat forkolják. És hozzanak létre egy manapság amúgy is divatos foundation-t.

(#26) schawo
Szerintem itt valamilyen olyasmire gondolt mint egy szabványos alaplap slot. Legalább is én ilyennek látnám még értelmét
Meg esetleg külön szabványos slotokat egyebeknek. Mint egy értékelhető médialejátszó modul.

[ Szerkesztve ]

(#29) Patice válasza mzso (#28) üzenetére


Patice
nagyúr

Így van! Simán lehúzás, ha kell SMART ha nem, tök mindegy, mindegyikben van, úgyhogy ha kell a TV, akkor a SMART is költözik vele a lakásodba. Hurrá.

2012. Márciusig kaphatóak voltak még a tavalyi modellek, inkább 100.000 körül, aztán jött Április - tavalyi modellek eltűntek, SMART jött, kb. dupla áron ugyan olyan képernyőmérethez. 32 colos TV-t 200.000 körül? Nooormális?

Nem TV-t akarok venni, csak figyelemmel követem a változásokat, árakat, méreteket. :B

Kíváncsi vagyok, hogy melyik gyártó fogja meglépni először a "lecsupaszított" megjelenítőt.

Én is azt preferálnám, hogy legyen egy TV-ben egy fasza kijelző, sok bemenet, pár kimenet, TV-tunerek, meg legfeljebb két hangszóró, oszt csókolom. A többi csak sallang, csilli-vili, meg árnövelő.

Vagy ha már annyira egybeépítősdi, akkor tegyenek a TV mögé egy PC-t, pár hot swap rekeszt vinyóknak + optikát (blu-ray írót) és akkor szarok a vastagságra. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30) opera11 válasza pusszycat (#5) üzenetére


opera11
tag

Barátok közt vírus: amíg nem utalsz egy Kajmán szigeteki számlára zsét, addig a tv minden bekapcsolás után elkezdi a netről leszedni a barátok közt egy részét és nem enged csatornát váltani :D

Vicces aláírás helye

(#31) pusszycat válasza opera11 (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van már durvább vírus is egész nap fogpaszta reklámot kell nézzél... :DDD és ha nem küldöd a zsét, minden órában rendel neked egy doboz tampont. :DD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

eloszor el kene jutni oda hogy ne legyen mar 2-3masodperces delay a "smart" menuben maszkalasnal a gombnyomastol szamitva

ez pl egy uj generacios 800ezres samsung smart tvnel volt

(#33) dezz válasza Patice (#17) üzenetére


dezz
nagyúr

"A képminőség már csak másodlagos."

Ez így butaság. Egyszerűen eljutottak egy olyan szintre a képminőséggel (na persze a tökéletestől még messze van), ahonnan adott technológia (plazma, LCD) mellett már nagyon nehéz látványos előrelépést felmutatni. De hát az eladásokat fenn kell tartani, különben jön a csőd.

(#25) Chrys_: A gyártási költségben ezek valójában minimális költségek. Az elektronikát meg amúgy sem lehet kihagyni. Ugyanazt a minőséget nem szívesen adják sokkal olcsóbban, hiszen úgy lemondhatnak a nyereség jejelntős részéről. Viszont, jövőre ezek lesznek az olcsóbban kiszórt kifutó modellek... (Csak akkor majd mindenki az OLED-et fogja hajtani.)

(#34) dezz válasza Patice (#17) üzenetére


dezz
nagyúr

(folyt.)

Sőt, a többségük éppen azért lassú, mert eszük ágában sem volt emiatt betenni valami komolyabb alrendszert, hanem egyszerűen rátettek néhány (sebtében összedobott) szoftvert az amúgy is a tévében lévő procira. Vagy legalább is mindezt a lehető legkisebb többletköltséggel oldották meg.

De egy normálisabb ARM SoC ára sem éppen csillagászati, előbb-utóbb migrálnak majd arra.

[ Szerkesztve ]

(#35) Patice válasza dezz (#34) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy akár egy Sigma chip. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36) dezz válasza Patice (#35) üzenetére


dezz
nagyúr

Tényleg, azokban ugye MIPS van? Van MIPS-re Android? Mert ha nincs, akkor érthető, miért nem erőltetik az Androidot...

(#37) Chrys_ válasza schawo (#26) üzenetére


Chrys_
addikt

akár, de jobb lenne a TV-be betolva, nem pedig madzagon lógva :)

(#38) Patice válasza dezz (#36) üzenetére


Patice
nagyúr

Itt minden a pénzről szól, először bepróbálkoznak a jelenlegi (szar) Smart funkciókkal, aztán majd "ápgrédelhetsz" mondjuk úgy egy év múlva. :))

Szép is lenne, ha a TV-be Sigma chip is kerülne. Kinek érné az meg? Max. a fogyasztónak, de ezt meg magasról le...ják.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#39) dezz válasza Patice (#38) üzenetére


dezz
nagyúr

Na ja.

Viszont szerintem sok tévében van Sigma chip (ha pl. egy gyártónak nincs saját mozgás-interpolációs 100Hz technológiája, vagy már elavult). Na persze nem a legfejlettebbek. De nyilván azokat se hobbiból csinálták, pár tévében azok is ott vannak, vagy lesznek. [link]

[ Szerkesztve ]

(#40) Patice válasza dezz (#39) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezt nem is tudtam. :)

Remélem azért egyszer lesznek TV-k kicsit komolyabb Sigma chipekkel. Bár amekkorák a panelek a mostani TV-kben egy gyorsabb, lapos számítógép konfig simán elférne a hátlapon. Laptop alkatrészekből szerintem nem lenne hiány, nem kellene összesűríteni a dolgokat, így lehetne teljesen passzív hűtésű az egész.

De bilibe lóg a kezem. az túl egyszerű lenne. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41) dezz válasza Patice (#40) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem vagyok meggyőződve róla, hogy egy laptop alkatrészekből összerakott kis PC olcsóbb lenne, mint 1db számos funkciót ellátó chip... :) Még ha az utóbbinak meg is kérik az árát. Főleg pl. ez a mozgás-interpolációs frame-többszörözés 100-240 Hz-re (amire ezekben hw-es megoldás van), nem lenne egyszerű valami kisfogyasztású procival, szoftveresen. Amúgy a mai SoC-okon megszokott dolog az embedded CPU, csak hát a kevésbé fejlettek ilyen 2-300 MHz-eknél járnak.

Egyébként az ilyen beszállítók között is verseny van, így történhet meg, hogy ami ma "csúcstech", az 1-2 év múlva már a hétköznapi készülékekben is ott van (na persze nem feltétlen a legolcsóbb 50 Hz-es típusokban).

(#42) Paci. válasza Patice (#29) üzenetére


Paci.
tag

"Kíváncsi vagyok, hogy melyik gyártó fogja meglépni először a "lecsupaszított" megjelenítőt."

Monitornak hívják :P csak ritka a 25'' feletti darab. De én is szívesen vennék inkább olyat, mint marketinggel teletukmált okoskát. Egyébként én a felokosítás jegyében összedobtam egy Brazos alapú HTPC-t, és kész a teljesen okos tévé ;] Tud mindenféle szkájpot, meg jutubot, és nincsen semmiféle médialejátszási hiányosság. Mert olyan tévét még nem találtam, ami rendesen le tudott volna mindent játszani.

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#43) Chrys_ válasza dezz (#33) üzenetére


Chrys_
addikt

Igazad van. De van itt egy példa pl.: a tabletek jó részt wifi only verzióban kelnek el, pedig HW-oldalról nézve egy 3G vagy akármilyen modul sem kerül sokba. De az ilyen cuccal szerelt tabletek jóval drágábbak. Szóval lehet egy eszköz olcsó anyagárban, de a hasznot nagyon feltolják vele :)

(#44) dezz válasza Chrys_ (#43) üzenetére


dezz
nagyúr

Naná! Én is azt írtam, hogy itt is hasonló a helyzet. Szóval, attól nekik nem lenne sokkal olcsóbb az előállítás, ha ezeket kihagynák (azonos panel használata mellett), viszont jóval olcsóbban tudnák csak értékesíteni.

De szerencsére verseny van a gyártók között (a versenyellenes összebeszélést súlyosan büntetik szerte a világon), mindig bevezetnek valami újdonságot a gyártók, így a korábbi újítások lassan levándorolnak a középkategóriába is, azaz egyre megfizethetőbbé válnak.

(#45) Tutu7030 válasza dezz (#36) üzenetére


Tutu7030
veterán

Samsung UE40D6570;
System
Linux localhost 2.6.30.9 #128 PREEMPT Mon May 16 18:37:53 KST 2011 armv7l

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#46) dezz válasza Tutu7030 (#45) üzenetére


dezz
nagyúr

ARMv7? Nocsak, nocsak! Akkor azért működhetne zökkenőmentesebben is...
(Csak mi az az "l"? Ebből elvileg -A, -R és -M van. -A-sok vannak pl. az okostelókban is, de pl. az -M-esek csak ilyen 1-200 MHz-en bandukolnak.)

[ Szerkesztve ]

(#47) Tutu7030 válasza dezz (#46) üzenetére


Tutu7030
veterán

Részletesebb infót nem tudok adni, mert csak a B650-hez volt telnet elérésem.
Ezt a system infót is csak a phpinfo-val tudtam megnézni.

Ha jól látom, ilyen armv7l cpu van az n900-ban is..:D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#48) Tutu7030 válasza Tutu7030 (#47) üzenetére


Tutu7030
veterán

kép

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#49) Newlachka


Newlachka
őstag

tudna valaki segíteni abban,hogy a WMP miért írja ki ezt?
nem sikerült mediaadatokat letölteni a médiakiszolgálóról
smart tv-n szeretnék filmet nézni a gépről

(#50) csigababa


csigababa
csendes újonc

Szevasztok,abba kérem a segitségeteket,hogy lehet az vodafonos net kapcsolatom van,a smart tv nem tud csatlakozni a hálozathoz se wifin se kábelen.Viszont digi mobil net hotspothoz azonnal csatlakozik.Ez hogy a busba van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.