Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) huszar90


huszar90
aktív tag

Már alig vártam ezt a tesztet! Kösz Henk!

(#2) PH-User


PH-User
addikt

Azt gondoltam a Mega odaver a TRUE-nek, a H50 meg mindkettőnek. Kellemes csalódás.
Remek teszt, köszi! :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#3) Henk válasza PH-User (#2) üzenetére


Henk
veterán

Először én is ezt gondoltam, de máshogy alakult a helyzet.

huszar90: :R

(#4) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Jó kis összehasonlítás.
Azt hiszem, most minden a TRUE mellett szól, hiszen még olcsóbb is, mint a Mega.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

ennyire "gyengus" lenne a corsair?

(#6) thebeathead


thebeathead
csendes tag

Üdv!

Szép teszt, még szívesen megnéztem volna 4.-nek egy Scythe Ninja 2-t. :C

-- MM --

(#7) NovaBlue válasza thebeathead (#6) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

inkább egy mugen 2őt ha már scythe

(#8) Oliverda


Oliverda
félisten

Hát igen, a TRUE-t rendesen eltalálták. :K Ráadásul kisebb is mint a Megahalems.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) Henk válasza Picturemaker (#4) üzenetére


Henk
veterán

Honnan tudsz te TR rev.c-t olcsóbban mint a Mega? Mert én nem is igazán találok sehol, ami van az meg 17k felett.

NovaBlue: Mugen2 tervben volt, de nem sikerült szerezni, pedig én is kíváncsi lettem volna rá.

(#10) katt777


katt777
félisten

Kösz a tesztet. Ezek alapján maradok a Hyper Z600 mellett. :R Hasonló hűtési teljesítmény halkan és olcsón. LinX 4GB@4GHz HT On: 77°C max. 9.200Ft + LGA1366 keret 1300Ft + persze venti(k).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#11) Mans20


Mans20
addikt

Jó lett,olyan nagyon nem előzte meg a megát a true.Egyszer megnéznék egy 14es venti tesztet is.

(#12) MrPG8


MrPG8
aktív tag

Nagyon jó és hasznos teszt. :R
Most virul a fejem hogy Termalrightot vettem. :DDD H50 is szóbajött...

(#13) CounterBoci válasza NovaBlue (#5) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Nem a Corsair gyenge, hanem az egy radiátoros hűtés vékony csővel, kis pumpával.

(#14) kuzzikan


kuzzikan
csendes tag

Elolvastam a teszteket, és engem egy kicsit meglepett az eredmény. H50-je van, és nem igazán azt tapasztaltuk nála, amit te itt most :(

Nem lehet, hogy a pumpa teljesítményének a beállításával voltak itt gondok? :S

(#15) Picturemaker válasza Henk (#9) üzenetére


Picturemaker
őstag

A Mega is 17 felett van már. A Rev c.-t egy kinti oldalon láttam 49.90-ért (ez kb. 13750). Talán befér 17 alá (ott ahol van Proli is). Nyilván fog mérséklődni az indító ár egy kicsit (remélhetőleg).

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#16) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Részletes teszt, köszi érte! Én maradok a Noctua-nál! :D

when the sun shines, we'll shine together

(#17) csiky


csiky
tag

hát nekem is corsair h50em van, de nekem idlebe alapórajelen 27fok 4200ra huzva meg 39-45fok.

Két út vezetett az őszi erdőn, de nem mehettem végig mind a kettőn.

(#18) Henk válasza katt777 (#10) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudod őket összahasonlítani azzal, hogy nálad a haf-ba, hogy ment a Z600. Meg teljesen más cuccokkal van az enyém. Lehet ebben a házban még a Corsair is tudott volna annyit mint a CM. A másik, hogy nem is lehet kapni Z600-at, az apróban van egy 13-ért. :D

Mans20: hát 14-ből nincs továbbra sem túl nagy választék, meg minőségre sem érnek fel a 12-el egyelőre. Én hanyagolom őket.

(#19) Lacc88


Lacc88
senior tag

Henk !

Z600-ra lettem volna még kíváncsi , meg Mugen 2 - re de remek kis teszt lett !

Grat. :)

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#20) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Hát szerintem ebből a tesztből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni!
TRUE és Mega kb. 1 szinten van, de hát az eredmény sok tényezőtől függ. Tény, hogy nálad a TRUE teljesített jobban, de nem hinném hogy mindenkinél ez a sorrend lenne!

(#21) Henk válasza Picturemaker (#15) üzenetére


Henk
veterán

Én kint nem néztem mennyi, itthon akartam venni. Csak már lehetne kapni. :U

Kuzzikan: én mondjuk nem állogattam rajt semmit. Azt hittem 12V-ot kell neki adni.

csiky: nálam a szobában van 24 fok, ilyen fel sem merül, hogy lehet olyan alkatrész a gépemben ami 27 fokos.

(#22) Henk válasza Lacc88 (#19) üzenetére


Henk
veterán

Z600-at csak úgy tudtam volna ha megveszem. Egy teszt miatt meg nem adtam volt 10+k-t érte.

BeLucZ: nyilván nem. Mint írtam is ezek a körülmények a TRUE-nak kedveztek, pedig sok teszt nem ezt mutatja. Ezért van az, hogy a tesztek alapján kiválasztja az ember a hűtőt aztán otthon meg les, hogy miért nem úgy megy mint a tesztben amiket végignézett.

(#23) CounterBoci válasza kuzzikan (#14) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Egy radiátoros hűtés nem sokra elég, ha pedig halk üzemet akarunk gyakorlatilag semmire. Alap órajelen elketyeg vele a legtöbb proci, de ennyi.

(#24) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Gratulálok az összehasonlításhoz, tisztességes iparos munka! :C Illetve akkor továbbra is maradok a TRUE-nál.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#25) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Isten vagy Henk!Erre a tesztre vártam már régóta! :DD

(#26) ImI87


ImI87
őstag

Gratulálok, alapos és igényes teszt! :R
Én is komolyan gondolkodtam egy H50 megvételén, de ezek alpján vétek lenne. Az persze alapból látszódik, hogy a kis single slim radi hőleadó felülete jóval kisebb, mint a nagyobb léghűtőké, de gondoltam, hogy a víz ezt tudja v.hogy kompenzálni.
Maradok a jól bevált TRUE Black-emnél, ha nem jön ki v.mi csodahűtő (amire kevés esélyt látok), akkor ezt csak egy "rendes" vízhűtésre fogom lecserélni.

Egyébként szerintem nem szabad leírni ezt a H50-et, mert bár nem a legeőrsebb, de a kompakt mérete nagy előnyt jelent(het) egy kisebb házban, vagy neadjisten egy HTPC-ben. :U

(#27) D1Rect


D1Rect
félisten

Korrekt teszt lett. :R

(#28) *Szájber*


*Szájber*
tag

Up Néked Henk!!!Jó TESZT!!!:)
Tetszett
Ajánlott:):):)
u.i:ha a Noctua NH-D14 is ott lenne akkor meg még jobb lenne:):):)

 *Szajber* felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 

(#29) csiky


csiky
tag

ugye nem baj ha én nem ajnározoom a tesztet:
ad1, egy nul házba beleraktad.
ad2, rosszul raktad fel (több helyen is írva vagyon, hogy kell)
ad3, a corsair venti merre fúj a gépben? mert guye leírás alapján én tudom h merre kéne állnia, és abban az esetben a coolinkot szarul raktad fel.

rem nincs harag, de a teszt erősen pontatlan H50 részről

Két út vezetett az őszi erdőn, de nem mehettem végig mind a kettőn.

(#30) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Többet vártam a H50-től, de elég jó elgondolás a szerkentyű.

Köszi a tesztet, a TRUE meggyőző!

(#31) Ari18


Ari18
őstag

Igényes teszt lett. Grat :C
Én is maradok a Z600-am mellett :)

(#32) old gray


old gray
addikt

Jól sikerült teszt, gratula májsztró. :R

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#33) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Mondjuk én annó, amikor hűtővásárlás előtt álltam, akkor nézegettem a teszteket.Ott a H50-t jópár léghűtő elkalapálta, ezért ez számomra meglepő.Az meg, hogy a prolit elverte a True az elég specifikus.Hány venti van a procihűtőn, milyen elrendezésben vannak a procihűtők a procin,milyen nyomásúak/légszállításuak a ventik, a proci illeszkedése a hűtőhöz....Mondjuk én most azért vettem Megahalems Rev B-t, mert azt tudtam beszerezni, ráadásul olcsóbban, mint a TRUE-t tudtam volna...

(#34) Yutani válasza Henk (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

Először is gratulálok a teszthez! Sok munka van benne, ebben biztos vagyok!

Vannak benne nyelvtani hibák, főleg a manapság nagyon elharapódzott a "hova tegyük a vesszőt, de egyáltalán akarunk-e használni?" hiba, ezeket korrigálni kellene.

Írtad:
A konfigom az adatlapomon megtalálható nem írom ide még egyszer.

Márpedig írd csak ki, mert ez a konfig nem lesz meg 2 év múlva, de a cikked akkor is létezni fog, így aki akkor nézi meg az írásod, nem fogja tudni, hogy anno te milyen hardverrel tesztelted a hűtőket!

#tarcsad

(#35) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

A V alakú kivágás az én TRUE-mon nincs rajta, és tudtam hogy ez a legjobb hűtő.. :D Bár nem tudom.. Kíváncsi lennék mit harcol ezzel a Mugen-el amit éppen használok.

NovaBlue: Mugen2 tervben volt, de nem sikerült szerezni, pedig én is kíváncsi lettem volna rá. --> Szóltál volna, egy Mugen-t adtam volna teszt erejéig.. Kíváncsi lettem volna rá.

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#36) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Jó lett nagyon, köszönjük! :DDD

(#37) syC


syC
addikt

H50: ennyi pénzért mit vár az ember?

(#38) Henk


Henk
veterán

Köszi mindenkinek. :R

gamerkiller: még pótolható a dolog mert egy Grand Kama Cross-ot is ígértek amit kipróbálhatok. Ha addigra be tudom szerezni a Mugen2-t akkor az is bekerül. Illetve bármi ami ebbe a kategóriába tartozik.

(#39) Henk válasza csiky (#29) üzenetére


Henk
veterán

Semmi gond, kritikát is meghallgatja az ember mert abból tanul.
Ezek alatt mit értesz?
1. egy nul házba beleraktad
2. Rosszul raktad fel.
3. Corsair venti merre fúj a gépben?
Elolvastad amit írtam vagy a képeket nézted meg? Leírtam, hogy a Corsair azt mondja meg kell fordítani a ventit, hogy befele fújjon. Meg azt is írtam, hogy a mérések után megforgattam őket. Sőt kipróbáltam egy és két ventivel meg úgy is, hogy a ház tetejében volt a radi. Sőt úgy is, hogy bekapcsoltam a 2 felső ventit ami a többi esetben nem ment. Tehát asszem sok segítséget adtam a H50-nek. Arról nem is beszélve, hogy a közölt eredményekben a H50-en végig 2 venti volt, a léghűtőkön csak 1. :U

syC : egy fele annyiba kerülő léghűtő hozza a teljesítményét akkor ahhoz képest többet.

(#40) gamerkiller válasza Henk (#38) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Nekem sima Mugen-em van, nem mugen 2. Félre ne érts.. :)

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#41) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jesszum mekkora különbség van a magok hője és a kupak között! először azt hittem, hogy valami nem stimmel a lefogatással, de minden tesztnél? többi i7es is így viselkedik (q66nál IFXel nekem volt 5fok a kettő között alacsonyabb kupakhővel, ac7el 5fok magasabb kupakhővel...)?

és akkor még erre jönne, hogy a maradék pénzből fel lehet polírozni a TRUEt, úgy meg még hoz 2-3 fokot (és lényegesen gyorsabban fog visszahűlni a proc). esetleg érdemes lett volna megnézni a Megát/TRUEt is mit alkotnak dupla/highflow ventivel... utóbbi biztosan imádja a nagy légszállítást. hiszen a Corsairon duplázni kellett:)

az a helyzet, hogy a csúcs léghűtőknek egész eszméletlen a hőcsöveik hővezető képessége, az IFXel anno a proci kupakja volt messze a leghidegebb az egész házban. a lamellafelületük szintén hatalmas és nagy légszállításra vannak optimalizálva (nagyon sűrűen van mindkettő lamellázva). a H50 előnye a víz sokkal jobb hővezető képessége, de kérdés, hogy mennyire jó a kupak/mekkora a lamellák felülete/mennyire jó a radiátor belső kialakítása.

egyébként az eredmény annyira nekem nem volt váratlan, a nagyok (TRUE, Mega, IFX, Xigma csúcsmodell) mind verik a gyengébb vizeket. egy jó víz meg őket, de ott kb csak a pumpa kerül ennyibe, mint a H50.

szerk: a CPUval érintkező felület hővezető képessége valszeg párban van a két léghűtővel, kb fix 30 fok az eltérés minden esetben. valszeg a lamellák hőleadása gyengébb.

köszi a tesztet :R

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nem jó az utolsó linked az írásban, mert az én képeimet hozza be.

Olyan ismerősek nekem ezek a ventik. :D

A fordulatot, csak nem egy Scythe Kaze Server-ről tetszett nézni? :U

Egyébként grat, jó írás. Nem is értem, hogy valakinek hogyan van ennyi ideje. :Y :C

A Mugen 2-es tesztre én is kíváncsi vagyok, vajon mit szerepel az én "picikém" velük szemben.

[ Szerkesztve ]

(#43) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

Nekem soha nem kellene ilyen mini vízhűtés, a vízhűtésnek az lenne az előnye az alacsonyabb fokokon kívül, hogy szinte hangtalan, főleg ha passzív is a radiátor. Nos ahová már két venti is kell az már nem halk. :( A teljesítménye meg tényleg kritikán aluli - a te gépedben legalábbis. Szóval szerintem még mindig a legjobb megoldás szerintem egy passzív hűtő egy normális jól szellőző minőségi házban megfelelő légmozgással. Minél kevesebb ventilátor zúg a gépben annál jobb, és hiába van lefojtva mind egy idő után a sok venti hangosabb mintha elől hátul van csak egy alacsony fordulatszámú. (Noctua pl. :) )

[ Szerkesztve ]

(#44) syC válasza Henk (#39) üzenetére


syC
addikt

Ez ilyen 'operett' vízhűtés. Ránézésre is gyenge. :) Imkább belevehettél volna a buliba egy 30k-ből kihozott rendes vizes rendszert (ddc,ek supreme lt blokk, noname tartály, nexxxos tripla). :R

(#45) iSonic


iSonic
addikt

Nagyon jó kis teszt ;) Gratula :R

(#46) forras2


forras2
őstag

Jó teszt, köszi! :R

Ezt a hűtőt így mindennel együtt lehet venni, vagy külön meg kell venni a blokkot, csöveket stbstb :F

(#47) NovaBlue válasza Henk (#9) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

havernak van Mugen 2 és nagyon brutális, mind kinézetre, mind teljesítményben

(#48) engusz


engusz
veterán

Gratulálok az íráshoz, emberes terjedelmű!

Viszont a H50 teljesítménye kapcsán szomorú vagyok. A külföldi fórumokban odáig meg vissza voltak érte, hogy milyen jó. Ezek szerint - a te általad alkalmazott környezetben - mégsem szuperál annyira.

A Megahalems ára tényleg feljebb ment egy picit, a Prolimatech elbízta magát az MK-13 kapcsán. ;)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#49) engusz válasza syC (#44) üzenetére


engusz
veterán

Nézőpont kérdése. Mert az előre összeállított és feltöltött rendszerek között az egyik legjobb.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#50) vergilx


vergilx
őstag

hát én is többet vártam a corsair cucctól

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.