Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Himym


Himym
senior tag

Szerintem azért arra a Silicon ramra kellene egy bordácska. Elég szegénynek tűnik így csupaszon, mégha csak 1,5Voltot eszik. :(

[ Szerkesztve ]

(#2) djculture válasza Himym (#1) üzenetére


djculture
félisten

Akkor lassan minden ramra ezt mondhatod majd mert nanohűtést fejlesztett ki pár gyártó pl a kingmax:

Features of KINGMAX HERCULES DDR3 2200:

* Support Intel P55 Chipset
* Adopting Nano Thermal Dissipation Technology
* ASIC chip embedded for anti-counterfeiting purpose
* Lead-free production process
* Tiny BGATM technology adopted: with advantages as compact size, well heat dissipation and low EM interference
* 100% product compatibility and stability
* High data transfer performance for overclocking enthusiasts and hardcore gamers

Specification of KINGMAX HERCULES DDR3 2200:

* 240-pin DDR3 2200MHz
* CAS Latency: 10
* Bandwidth: 17.6GB/sec
* Voltage: 1.5~1.8v
* Capacity: 4GB (2GB*2)
* Worldwide lifetime warranty

[ Szerkesztve ]

(#3) MiNiM válasza djculture (#2) üzenetére


MiNiM
tag

szééép

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#4) lujó55 válasza MiNiM (#3) üzenetére


lujó55
őstag

+1 :C

(#5) zazahoho


zazahoho
őstag

PX538G1600LLK - 1600 MHz ez azért nem olyan rossz :N

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

És az árak sem rosszak. 4Gb DDR3-as 1600Mhz Kingstone memória csomag 18e FT. :C
És ezek szerinte csak jobb lesz, mire váltok DDR2-ről DDR3-ra. :K :R

PS4

(#7) djculture válasza mrhitoshi (#6) üzenetére


djculture
félisten

Perpillanat túltermelés van ddr3 fronton így nemárt résen lenni,ddr2 is volt már filléres áron most meg ahoz képest dupla-tripla áron van:)

(#8) mrhitoshi válasza djculture (#7) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Remélem meg maradnak ezek az árak jövő nyárra. :U :)

[ Szerkesztve ]

PS4

(#9) zazahoho válasza mrhitoshi (#8) üzenetére


zazahoho
őstag

jövő nyár az nem biztos ,de tény hogy az elmúlt 1-2 hónapban csökkentek az árak

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#10) Himym válasza mrhitoshi (#8) üzenetére


Himym
senior tag

Elképzelhető, hogy maradnak az árak, de a küszöbön kukucskál már a DDR4. . .

Mrhitoshi: Oké, megbírkózik vele, de magam nevében soha nem fogok ramot venni borda nélkül. Max akkor amikor már nem lesz bordával szerelt egység. :K

(#11) Boxi88 válasza Himym (#10) üzenetére


Boxi88
őstag

Pedig így borda nélkül te külön vehetsz rá bordát olyat amilyet akarsz... és nem kell a gyárit "kidobni" (félretenni/eladni)... ráadásul még nanohűtés is van a borda alatt :K

(#12) Himym válasza Boxi88 (#11) üzenetére


Himym
senior tag

Ebben totálisan igazad van... :B :K Ez eszembe se jutott. :(

(#13) Boxi88 válasza Himym (#12) üzenetére


Boxi88
őstag

Sejtettem :P Ezért írtam! ;)

(#14) Puma K


Puma K
veterán

Nem rossz nem rossz jöjjenek csak és csökkentsék az árat.

Lehet karácsonyra kap a gép még 4Gb memóriát, de azoknak a hűtése már csak olyan magas lehet mint maga a memória modul, mert már nem fér be a proci hűtő ventilátorától az első slotba a jelenlegivel megegyezőtípusú memória:

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15) szki


szki
őstag

Jöjjenek csak az új modulok! 2x4 GB-ra kellene upgradelnem, mert úgy néz ki egyre többször kevés a 4 GB nálam:)

(#16) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Jöjjenek csak. :K

(#17) Srodney válasza szki (#15) üzenetére


Srodney
senior tag

vatta fak?!?! az meg hogy lehet.... :F

(#18) maláj válasza szki (#15) üzenetére


maláj
őstag

renderelsz vagy mi a veszedelmet csinálsz :F :DDD

(#19) antikomcsi válasza maláj (#18) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy virtuális win7-en, futtatja a virtuális xp-t, miközben próbálgatja az egyéni telepítőkészleteit. ;]

(#20) csaabz


csaabz
őstag

Egyszer majd én is eljutok DDR3 memória vásárlásig...

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#21) Puma K válasza Srodney (#17) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem pl tegnap előtt jött elő, hogy kevés a meglévő 4Gb memória videó konvertálás közben. Pedig nem is HD felbontású videókat konvertálok, hanem 720x576-ost. Mondjuk az egész videó anyag 4 óra 9 perc és valami 16 Gb...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22) Thunderzolee válasza zazahoho (#5) üzenetére

Nekem is ott esett le az állam a cl:7 láttán. :C

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) szki válasza maláj (#18) üzenetére


szki
őstag

Win7x64, és nincs kiosztva hdd-re (ssd-re) virtuális memória. Így 4 GB fizikai ramot nem nehéz elfogyasztani. 256 MB megy az integrált videonak. IE fut 5-8 ablakkal. FF is pár ablakkal. Pár ablakban javas tőzsdei árfolyamok. Metatrader tőzsdei progi 6 árfolyamgörbével, meg még pár pénzügyi alkalmazás. Outlook, torrent, stb nyitva még.
Majd legközelebb mikor kiírja, hogy kevés a memória, akkor megnézem pontosan hogy eszik meg a 4 GB-ot. IE-re gyanakszok, mint nagyfogyasztóra.
Szóval nem kell hozzá játék, hogy elfogyjon 4 GB ram:)

Úgy néz ki most túltermelnek DDR3-ból, és lefele mennek az árak. Meg az Euro-Forint (és USDHUF) árfolyam is elég kedvezően alakult az importhoz. Tehát ha olcsó lesz (20eFt alatt) a 2x4 GB ram, akkor nálam megéri upgradelni. A meglévő 2x2 GB duplázásával a 4x2 GB számomra nem szimpatikus, mert nem minden alaplap kezel jól 4 db modult.

[ Szerkesztve ]

(#24) Phvhun


Phvhun
őstag

Gémer ramtól lesz sok a skill !

(#25) F e Z o válasza Himym (#10) üzenetére


F e Z o
veterán

A DDR4-es ramokra azért még várhatunk 1-2 évet sztem.

#23 szki : Aki játszik, az nem futtat minden felesleges dolgot a háttérben, s akkor minden játéknak elég a 2-4gb ram

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#26) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Jó kis ramok, most készülök venni A-data-t remélem beválik. :)

(#28) Möhe


Möhe
addikt

Jöjjön csak,ez kell a júzernek. Le az árakkal és nagy választékot a polcokra.

(#29) dragonfire44


dragonfire44
tag

Hali
Adott egy 2600k proci, 3 hete win újrahúzás volt a sok kacat miatt,azóta folyamatosan csinálja hogy a proci 1 es magját 50% körül járatja,filmnézésnél emiatt húzza a hangot,és máshol is érezhetően lassul. Wint már 3 különbözőt felraktam,+infó hogy amit töröltem elöszőr azon volt feltelepítve ramdisck és arról ment a chrome.(gondolom mivel az egy progi ami win alatt fut format c-nél visszaáll minden alapba,ha tévedek akkor talán lehet ez a probláma.
Nod 32 -vel ellenőriztem az nem talált vírust,DE arra jöttem rá hogy ha csinálja ezt a hibát :gép kinyom ram kivesz-visszatesz és rögtön 0% a proci,2-3 nap múlva megint előjön,megint ezt megcsinálom és jó....Ilyenkor mi van?
az egész gép kb 4 hónapos
De már szét.asz az ideg.
ui: most volt egy újraindítás megint 50-60% körül pörög,megint állíthatom le ram ki-be .....vááhhhh

(#30) Gamer21


Gamer21
tag

Hello mindenkinek olyan kérdésel fordulnák hozzátok hogy kinéztem két ramot és valamit nem nagyon értek,

Van egy Geil EVO Corsa 2133 MHz 8 GB CL11 időzítésel ami - 25.570 Ft ért
meg van ugyan ez a típús csak CL10 időzítésel ami - 23.250 Ft

és ebből azt akarom kihozni hogy a memóriáknál aza a jó ha az időzítés (gondolok arra amit ide leirtam CL11 / CL10 ) hogy minél kevesebb annál jobb nem.

a válaszokat előre is köszönöm.

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.