Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petykemano


Petykemano
veterán

Miben fog különbözni a Cezanne és a Rembrandt?

"512 processzorszálat"
Ez több socketes 128 magos procikat jelent, vagy SMT4-et?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2) Locutus


Locutus
veterán

Szerintem a Cezanne és a Rembrandt tuti AM5-be jön. Kár is mást remélni.

Még ha később lehetséges is, hogy lesz olyan AM4-es proci variáns, ami Cezanne vagy Rembrandt magokat használ, pl iGPU-val, ez tipikusan nem nagy közönséget céloz meg, szóval kicsit félrevezető az új generációkat is AM4-esnek mondani.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Kijöhetne valami nagy HBM gyorsítótáras olcsóbb AM4-es APU...
...kezem a biliben :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) Picco válasza Locutus (#2) üzenetére


Picco
addikt

akkor jovo evben mi jon ha nem AM4 Cezanne/Rembrandt?
mert ddr5-bol 2021-ben nem lesz eleg legyartva hogy az asztali gepeket is ellassak szerintem.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#5) VirsLee válasza Locutus (#2) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem olvastad el a cikket? AMD jelentette be, hogy AM4 lesz és 500-as chipsettől fölfelé lesz támogatott. DDR5 jó eséllyel 2022-ben lesz desktop vonalon. Addig kár lenne AM5-öt kiadni.

(#6) Abu85 válasza Locutus (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

DDR5 csak 2022-től lesz, és oda más lapkák érkeznek. Ez egy áprilisi útiterv, tehát nagyon friss. Jelenleg ezek a fejlesztések Socket AM4-esek, de nem tudni, hogy 2022-ben mi lesz pontosan. Vagy jön még Socket AM4-ben fejlesztés, vagy jön a DDR5.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) apatyas válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ismered, miszerint három lehetséges opcióból kettőt lehet egyszerre kiválasztani.
Bár, a HBM és az olcsó semmiképp nem lesz együtt, tévedtem. Igy marad a bili..

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#8) MasterDeeJay

Ez az 512 szálas dolog jelenti azt hogy nem fogja felosztani 64 szálas node-okra a procit a sima windows 10 hanem egy prociként fogja kezelni egészen 512 szálig?
Persze ez jelenleg max a legnagyobb threadrippert érinti meg esetleg a xeon phi-t.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#9) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Még sokáig számol a Socket AM4-gyel az AMD :F

Konkrétan 4000-es és 5000-es ez nem sok és persze szídták az amd funok az intelt az alaplap csere miatt hát itt is eljött az idő mert csak lehet új lapot venni 500-astól fogja támogatni az újakat. :C

Nekem biztos kimaradnak ezek 4000 5000-es széria majd talán a 6000-es

De addig marad a b450 és a 2600 1-2évig biztos nincs szükségem cserére mert mire elkészülnek az igényesebb játékok az nem most lesz.
Csere meg elég lesz egy 3700 vagy 3800 is addigra végre jó árakon és akkor cserélem ;]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#10) Abu85 válasza MasterDeeJay (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Most se osztja fel úgy. 128 szálig engedi a friss Windows 10 Pro.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Nem szerencsés ennyi ideig az AM4 név mögé betenni mindent, kevésbé informált embereknek egyenesen megtévesztő, mivel újabb lapba sem megy be régebbi proci, és régebbi lapba sem megy be újabb proci.
A processzorok lábainak a száma ugyanannyi, de itt meg is állnak a hasonlóságok.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#12) MasterDeeJay válasza Abu85 (#10) üzenetére

Így úgy olvastam felosztja.

https://www.anandtech.com/show/15483/amd-threadripper-3990x-review/3
Bár lehet javították.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#13) Abu85 válasza MasterDeeJay (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Frissíteniük kellett volna az OS-t a teszthez. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) #04824576 válasza BerserkGuts (#9) üzenetére


#04824576
törölt tag

Pedig ahhoz képest, hogy Intel milyen gyakran vált foglalatot, ez nagyon is sok. Elég sok generációt kiszolgált az AM4.

(#15) Raysen623


Raysen623
addikt

"A Cézanne ennek a fordítottja lesz. A processzormagok száma nem fog nőni a Renoir SoC APU-hoz képest, ugyanakkor az IGP számítási teljesítménye radikálisan mértékben javul majd."

Ez alapján eljön végre az én laptopom is egy ilyen APU-val. Régóta várok már erre.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#16) #04824576 válasza Raysen623 (#15) üzenetére


#04824576
törölt tag

Kérdés, hogy a Cézanne milyen memóriatámogatással jön. Mert a GPU egységet hiába gyúrják ki, ha marad a jelenlegi 2 csatornás DDR4 2500-3500 Mhz-en.

(#17) erer1000


erer1000
őstag

512 mag?
várom a pillanatot amikor a CPU terhelésekből fognak pixel art-al pöcsöket kirajzolni :C

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#18) jeni


jeni
félisten

Intel SGX kompatibilitás lesz e egyáltalán?
UHD vagyis 4K használat az optikai lemezek esetén. Zen 3 vagy amik utan a jönnek majd a Ryzen procik kozt az AMD háza táján?

(#19) opr válasza erer1000 (#17) üzenetére


opr
veterán

512 szal. Tippre ez minimum 128 mag, de egyelore sanszosabb a 256.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) Abu85 válasza jeni (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Írtam már a másik topikban. Ehhez Microsoft PlayReady kell. Benne van egy jó ideje mindegyik cég grafikus driverében.

Egyébként honnan veszed, hogy az SGX-nek ehhez bármi köze van?

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) koko52 válasza BerserkGuts (#9) üzenetére


koko52
veterán

A 4xxx széria belemegy a 4xx alaplapokba.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#22) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Nem bántam volna, ha a 4000-es szériát támogatja az X370. Asrock X370 Taichi-m van, elméletileg minden adott arra, hogy meghajtson egy újabb procit is, de gyakorlatban ezt lekorlátozzák.

https://utdetailing.hu/

(#23) jeni válasza Abu85 (#20) üzenetére


jeni
félisten

2700x procival,2060 super karival, Asus Crosshair Hero VII lappal nem lehetett optikai lemezt lejátszani ha az UHD kiadás volt.
maga a meghajtó egy LG BH16NS60 volt
SGX hivatkozva amit az AMD nem licenccel semelyik lejátszó nem engedi elindítani. a Blu-Ray lemezekkel nincs gond.
az UHD topikban tettem fel erről képeket.
a BIOS-ban engedtem a virtuális módot.
.

(#24) Picco válasza tibcsi0407 (#22) üzenetére


Picco
addikt

varjuk meg a veget, lehet high end lapokra megirjak majd nekunk, remeny hal meg utoljara.
Z170-hez is van user modded bios amivel tokeletesen mukodnek a 9es szerias procik.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#25) Abu85 válasza jeni (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Véletlenül nem Cyberlink szoftverrel próbálod?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Predatorr


Predatorr
őstag

Jó lenne ez a Cézanne, ha nem feleznék le a CPU-magok számát. Mert ugye ez a Renoir „fordítottja”. :U Így ugye egyiket sem éri meg megvásárolni.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#27) jeni válasza Abu85 (#25) üzenetére


jeni
félisten

azzal is próbáltam.
a csomagban a 12 verzió van,ezt ingyenesen frissíteni lehet a 14-re.
ezzel viszont alapból nem támogatja a UHD-t.
feltettem egy 30 napos Cberlink 19-t es ott írja,hogy az Intel SGX nem támogatott a Ryzen rendszeren.

(#28) Petykemano válasza Predatorr (#26) üzenetére


Petykemano
veterán

Én úgy értettem, hogy a Renoirban a cpu-t duplázták, a Cezanne-ben jövőre megmarad a 8c, és az IGP-t fogják felturbózni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#29) Predatorr válasza Petykemano (#28) üzenetére


Predatorr
őstag

A duplázás fordítottja a felezés. Logikailag és matematikailag is. A helyes kifejezés a „második lépcső”. Az tudható, hogy marad a 8 mag, csak nem azt írták.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#30) E.Kaufmann válasza Petykemano (#28) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az kérdéses, hogy DDR4 dual channel mellett ez hogy fog sikerülni. Ezért is írtam én meg a HBM gyorsítótárat.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31) Abu85 válasza jeni (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Meg egyre több Intelen se támogatott, mert amióta kiderült, hogy milyen irtózatosan lyukassá teszi az Intel processzorokat az SGX, azóta elkezdték kikapcsolni az alaplapgyártók, és némelyik BIOS-ban már visszakapcsolásra sincs lehetőség. Ugye az LVI résre az a hivatalos javítás, hogy kapcsold ki az SGX-et és ennyi. Ezért volt hihetetlenül idióta a CyberLink, hogy erre építette a decrypt rendszerét. Ezt az AMD nem fogja támogatni sosem. Egyrészt az LVI teljesen kivétezte az SGX-et, az Intel is hoz helyette egy másik technológiát, másrészt van saját megoldása ugyanerre az AMD-nek. Olyan szoftvert kell keresni, ami támogatja azt.

Nem mellesleg sokszor a Cyberlink még Intel SGX-szel is hiányolja az SGX-et. :D Keress rá a CyberLink Community Forumon. Tipikus hibajelenség, és ahogy jönnek az SGX-et kikapcsoló új BIOS-ok az alaplapokhoz, úgy válik ez egyre sűrűbbé.

Tehát a probléma alapvetően nem az SGX hiánya, hanem a Cyberlink szoftvere.

Egyébként az egész UHD Blu-ray rész el van baszva PC-n, mert olyan dolgokra kényszerítenek rá, amelyek irtózatosan sérülékennyé teszik a gépedet. Alapvetően az UHD Blu-ray a biztonsági processzorhoz kötődik a CPU-n belül, de mind az Intel ME, mind pedig az AMD PSP eléggé sérülékeny. Utóbbinak az AMD már engedi is a kikapcsolását, és az Intel ME-nél is van lehetőség a kilövésre. Korábban erről az egész problémáról írtam egy ME-s és egy PSP-s anyagot. Na most ezek után, ha az ipar arra akar kényszeríteni, hogy sérülékeny gépet használj, akkor nyugodtan beinthetsz nekik a rippel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) #04824576 válasza Predatorr (#26) üzenetére


#04824576
törölt tag

Pedig integrált grafikához felesleges a túl erős processzor.

(#33) tibcsi0407 válasza Picco (#24) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem bánnám. Engem a PCI-Express 4.0 pont nem érdekel. Van egyáltalán bármilyen VGA, ami kihasználja?

https://utdetailing.hu/

(#34) Kupszi válasza #04824576 (#32) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nem egészen, mert akinek kell egy erős CPU, de nem akar játszani, csak filmet nézni böngészni, youtube és társai, na meg egy kis PC game keretek közt, annak tökéletes választás. A jó CPU meg ilyen szituba kell.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#35) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Persze, sokáig számol, mert a vírus miatt nem jövőre jön az am5 és a ddr5, hanem 2022-ben. Amúgy semmi nem változott, csak közbejött egy kis csúszás.

(#32) Startup

Jó cpu-ra, mindig szükségem van, nagy grafikus teljesítményre nem, elég ha kép van. Laptopból is azért nehéz választanom, mert amibe jó cpu van, abban ott van tök feleslegesen egy 1650, 1660 nv kártya, ami csak arra jó, hogy megdobja az árát.

[ Szerkesztve ]

(#36) #04824576 válasza Kupszi (#34) üzenetére


#04824576
törölt tag

És antikumcsi is:

Csak arra akartam kilyukadni, hogy szerinte egyiket sem érdemes megvenni, mert sem a Renoir, sem a Cézanne nem nyújt egyben erős CPU-t, meg GPU-t is. Erre mondtam, hogy Integrált VGA-hoz felesleges az erős CPU, mert egy gyengébb is kihajtja.

Ha valakinek, csak erős CPU kell, annak ott a Renoir. Ha valakinek erős, de integrált VGA kell, annak ott a Cézanne. Aki meg CPU-ból, meg GPU-ból is erőset akar, annak úgyis kell egy dedikált VGA.

[ Szerkesztve ]

(#37) arabus válasza tibcsi0407 (#33) üzenetére


arabus
addikt

mivel hivatalos nem béta támogatásod van 3000-re
esélyes a béta a 4000-re.most nézem rom viszont kicsi one way

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#38) jeni válasza Abu85 (#31) üzenetére


jeni
félisten

Köszi

Amúgy nem csak a Cyberlink ami nem engedte a Kaptár utolsó filmjét eredeti 4K lemez tartalom beolvasását.
Közel 7 lejátszó programmal is teszteltem.
Egyik sem engedte.
Amit lehet tenni ,ha azt fájlként olvasom be.
Így marad az asztali és az Xbox One X konzolon való nézése.

(#39) Abu85 válasza jeni (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezek a fizetős lejátszók mind ugyanolyan szarok. A Cyberlink csak a jéghegy teteje. És ugye látható, hogy nem kell ehhez SGX, mert az Xbox One X konzolban sincs. A lejátszóprogramok csak szívatják a usert, mert a HDCP 2.2 ilyen irányú követelményeket nem fogalmaz meg.

Én a legtöbbeknek, akik UHD Blu-rayt akarnak PC-n VLC-t javaslok OpenCloner Decode-dal, sosem volt még rá panasz. És ezzel kikerülöd az ipar szopatását.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) tibcsi0407 válasza arabus (#37) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Persze, de 4000-re elvileg semmilyen támogatás sem lesz. Ha az Asrock megoldja, akkor Úriemberek! (üzletileg nem látok rá okot, hogy miért tennék)
A one way nem gond, hiszen utána ki az, aki downgradelne? :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#41) jeni válasza Abu85 (#39) üzenetére


jeni
félisten

:R :))
pedig még a Store-ból is vásároltam 4K valami vacakot 1 évre. semmit se ért. :W

a VLC mellé kell a OpenCloner Decode?
önmagában a VLC is nyafogott. :U

[ Szerkesztve ]

(#42) Abu85 válasza jeni (#41) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kell. A VLC alapból nem képes lejátszani.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) Ezekiell válasza tibcsi0407 (#33) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egyelőre nincs. SSD-k használják csak (már amelyik PCIE4.0-ás, persze).

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#44) koko52 válasza tibcsi0407 (#33) üzenetére


koko52
veterán

Nincs, de m2 ssd igen.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#45) tibcsi0407 válasza Ezekiell (#43) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pontosan, ezért nem is érint még egy darabig. Van egy 256-os 960 EVO-m, meg egy 2TB-os 860-am bőven elégedett vagyok velük.
Nekem a legjobb az lenne, ha egy új procit bele tudnék tenni, kár lenne ezt a lapot lecserélni, elég fullos, amit tud a mai napig.
Számomra a nyers számítási teljesítmény a fontos a FEM modellekhez.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#46) Ezekiell válasza tibcsi0407 (#45) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én is ugyanígy vagyok (csak kód fordításához fontos nálam) csak egy B450-el. B550 várhatóan jó árban lesz majd, mire cserélni érdemes a 3000res Ryzent (esetemben akár a 4000est), szóval nem akkora érvágás ez.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#47) tibcsi0407 válasza Ezekiell (#46) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha nem lesz más megoldás, akkor lecserélem én is.

https://utdetailing.hu/

(#48) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Szerintetek a TRX foglalat is ilyen jövőt álló lesz? Vagy oda mindig új foglalat jön? Érdemes alapozni arra, hogy a következő generációs Threadripper CPU-k is menni fognak a mostani lapokban?

(#49) tlac


tlac
nagyúr

az őszi Zen 3-as proci mellé nem fog jönni új chipset?
hanem csak a mostaniak (meg a b550) lesznek és új komplett konfignál majd bios frissítéssel kell trükközni?

[ Szerkesztve ]

(#50) Ezekiell válasza tlac (#49) üzenetére


Ezekiell
veterán

Elvileg az X670 jön együtt a Ryzen4000el.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#51) arabus válasza Ezekiell (#46) üzenetére


arabus
addikt

50000+alfa+béta+gamma olcsó?

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#52) Ezekiell válasza arabus (#51) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem, az nem olcsó. Egyrészt ahogy írtam, MAJD amikor érdemes lesz cserélni (lásd ősszel a 4000es szériával), másrészt elvileg 100 USD körül fognak indulni a legolcsóbb deszkák, szóval ne a ROGot nézzük ami mindig drága.

De ne a nyitóárat nézzük, mondom, ősszel lesz ez érdekes leghamarabb. (mondjuk egy B450 Tomahawk max is 40k perpill, szóval az se olcsó)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#53) Picco válasza arabus (#51) üzenetére


Picco
addikt

kicsit gyanus hogy azonosak az arak, TUF tuti STRIX arazas alatt szokott lenni a prime meginkabb

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#54) KISDUCK válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát ja, sok értelme nincs az igp-t fejleszteni ha a memória sávszél jelentősen visszafogja. Lehetne tényleg valami koca APU 2/4gb hbm memóriával.

(#55) Predatorr válasza #04824576 (#32) üzenetére


Predatorr
őstag

Ilyet vagy ellenkezőjét senki nem állított. Nyilván senki nem az igp kihajtásához igényel cpu magokat. De ha játszol, viszont közben sokszor végzel számításigényes feladatokat, nem mindegy. Vagy egy stratégiában.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#56) Kupszi válasza #04824576 (#36) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Szerintem teljesen nézőpontok kérdése ki mit választ, sőt mindenki le van fedve. Én támogatom azt hogy 8 magos APU egy ütősebb IGP-vel kellene kiadni, de ha nem is az IGP, akkor legalább a CPU rész legyen jó. Mert ha fejleszteni akarsz akkor raksz egy ütőképes VGA-t mellé.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#57) Chrys_


Chrys_
addikt

Akkor a Vermeer már új socketbe kerül és DDR-4 támogatással idén? És DDR5 is itt lesz 2 éven belül? Az akkor megint új alaplap, memória és CPU combo?
Ezek alapján nem várok a Vermeer-re, 3900X - 3950X-szel összerakok egy gépet most, két év múlva meg esetleg váltok DDR5 rendszerre (ha megéri, vagy egy kicsit később).
Az I7-3930K már megérett a cserére.

(#58) Picco válasza Chrys_ (#57) üzenetére


Picco
addikt

elolvastad a cikket?

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#59) Chrys_


Chrys_
addikt

Az 500-s vezérlő, vagy a CPU határozza meg a DDR5 támogatást? Ha a CPU, akkor csere. Vagy máshogy megy ez AMD-nél, mint Intelnél?

[ Szerkesztve ]

(#60) BerserkGuts válasza Chrys_ (#59) üzenetére


BerserkGuts
őstag

új alaplapot kell venned 500-asból és természtesen új ddr5 ramot is hozzá ha ddr5 kell

b450 x470 nem lesz jó hozzá

annyira szidták az intelt ez miatt pedig most ugyan ott tartunk egyik kutya másik eb

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#61) tlac válasza Chrys_ (#59) üzenetére


tlac
nagyúr

prociban van a memóriavezérlő, nem a chipsettől függ

(#62) Picco válasza BerserkGuts (#60) üzenetére


Picco
addikt

ne b*sszatok mar fel, X770 lesz mar mire DDR5 lesz (mar ha maradnak a nevezektannal)
X570 = DDR4

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#63) Ezekiell válasza Picco (#62) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát, inkább minimum X870 (2022-re teszik, idén jön az X670), de ja, ezen nem kell most problémázni :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#64) Chrys_


Chrys_
addikt

igen, ezt benéztem, azt hittem az 500 lesz az új chipset sorozat 2022-ben, amikor ddr5 is jön. Most már látom, hogy az a jelenlegi :) Kicsit megkavart a 2022-s rész a cikkben.
Nem vagyok még képben ezzel kapcsolatban. De az biztos, hogy AMD lesz a köv. cucc.

(#65) BerserkGuts válasza Picco (#62) üzenetére


BerserkGuts
őstag

oh jah 2022 addigra uj socket is lesz ;]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#66) Robitrix


Robitrix
senior tag

amúgy mi benne a hír? már tavaly megmondták, hogy 2022-ig támogatva van a AM4-es foglalat és a ZEN 3-as procik is abba készülnek még. majd csak a következő generáció a ZEN 4 lesz már nem kompatibilis vele. Ott már új foglalat kell majd.

(#67) Ezekiell válasza Robitrix (#66) üzenetére


Ezekiell
veterán

A cikk legelső mondata: "Az AMD-vel kapcsolatban rég érkezett hosszabb távra nyúló információ arról, hogy mi várható az asztali piacon" :)

Másrészt az AMD mostani kavarását az AM4 körül a Ryzen 4000 supporttal figyelembe véve érthető, ha hír az is, hogy nem változott a terv :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#68) Robitrix válasza Picco (#4) üzenetére


Robitrix
senior tag

azért ne felejtsd el majd a ZEN 3-mas mobil procikat. A ZEN 2 is megjelent tavaly tavasszal és a mobil változatok igazán idén jöttek ki. Most tolták ki a ZEN 2 razen 3 variánsait. és végül is az asztali procik Ryzen 9 változatai is tavaly év végén jöttek igaziból. (3900X, 3950X) Sőt a ZEN 2-es threadripper se tavaly nyáron jelentek meg. vagyis mikor leginkább idén utolsó negyedévében megjelennek a ZEN 3-mas procik bőven lesz még mit kiadogatni a következő 1-2 évben ZEN 3 alapon is. Az eredeti tervek szerint idén csak a HEDT és szerver procik jöttek volna ki csak az asztali procik csak 2021 elején. de valami azt súgja az intel 10xxx procik miatt hozták előre az sima asztaliakat is idénre. Bár jelenleg az ugyan olyan kategóriába tartozó ZEN 2-esek teljesitménye veri a Intel 10-es generációját, azért jobb félni, mint beijedni. Elég sok van még az évből, hogy az Intel még az idén kiessen valami kisebb csikszéleségű 11. generációval. A végén még leszokik az Intel a 14+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ nm-ről. :)

(#69) Robitrix válasza Ezekiell (#67) üzenetére


Robitrix
senior tag

amúgy nem azt mondták, hogy a foglalat megváltozik. Csak azt mondták tavaly, hogy az AM4 támogatva lesz 2022-ig. vagyis egy Ryzen 4000-es proci is AM4 foglaltba fog bele menni. az, hogy a régi alaplapok BIOS-a mennyire lesz vele kompatibilis az már más kérdés. Azt soha nem igérték, hogy a Ryzen mondjuk 4600-as proci müködik egy régebbi B450es lappal mondjuk. Régen se emlitették egy szóval se a mondjuk a B450-et. És nefelejtsük el a ZEN 2 megjelenésekor se volt alkalmas már minden régi alaplap az új procihoz. Hiába volt AM4-es a foglalat. Nem véletlenül hozták ki a nyáron a B450 MAX lapkat az új procikhoz. Egy több éves alaplap hardvere még BIOS frissitééssel se biztos, hogy alkalmas már. NAgy változás volt például a a MAX alaplapoknál, hogy megduplázták a BIOS-t tároló memoria méretét. 128 MB-> 256 MB. Felkészülve rá, hogy az újabb nagyobb tudású procik BIOSA is több helyet igényel.
Simán lehet, hogy egy régi B450-es alaplap Mondjuk a 2019 nyara elöttiek BIOS-ába már nem fér bele egy ZEN 3 proci vezérlése. Olyan összetett és bonyolult már, hogy nem fér bele a 128 MB BIOS memoriába. Így mondjuk egy 2 évvel ezelötti B450(sima) kuka, ha új proci kerül majd bele. És tényleg nem a B450 és korávbbi chipsetek támogatását és kompatibilitását igérték, hanem csak az AM4 foglalatot..... és az is sokat elárul, hogy kidobták B550-et. Főleg a PCI 4.0 miatt. Egy régi B450 a PCI 3.0 mellet egy bios frissitéssel se lesz kompatibilis egy PCI 4.0-val. a hardvere nem arra készült egyszerűen.

(#70) Robitrix válasza Ezekiell (#67) üzenetére


Robitrix
senior tag

Amúgy ha belegondolsz mondjuk az utolsó 20 év alaplap fejlődésébe nagyjából évente megjelenik valami új dolog ami érinti az alaplapot. Új proci, foglalat, új memória, új PCI bus vagy új USB szabvány esetleg egy új SATA szabvány. Így ahogy telnek az évek már a 3-4 éves alaplapok is egy csomó mindenben nem felelnek meg a kor szabványainak elvárásainak. Egy hiányzó vagy régi hardvert nem mindig lehet orvosolni egy ráncfelvarrt BIOS frissítéssel. Az aljasok még a elektromos csatlakozók és táp szabványokat is hütőket és csatlakozokat is átszabják. :) a 10 évvel ezelötti tápokkal és csatlakozokkal ma szarban lennék
Hiába kapok az autómhoz egy kanna benzint, ami jó volt a tavalyi benzin motoros kocsimba, ha idén már elektromos motorost használok. :) hardverek és szabványok jönnek és mennek. Egyesekre már nem is emlékszünk pedig nem is voltak régen. egyszerűen tovább lépett rajtuk az informatikai történelem. :)

(#71) Tidus válasza Robitrix (#69) üzenetére


Tidus
addikt

Ezen a bios chippen úgy agyaltok mint a halál utáni életen. Itt az [előző topikban] is.
Közben senki nem tud semmit ez ügyben, csak következtet, és agyal.
Mindenhol azt írják hogy marad az 5xx széria. Nyilván nem örökké de a Ryzen 4-nél igen.
Annak kell örülni hogy a 3-as széria nem kért újat.
A bios-t meg megoldják a 4-es szériához is.

(#72) jeni válasza Robitrix (#70) üzenetére


jeni
félisten

Tiszta regény
Amúgy ezzel nagyon mellé lőttél . A kettőnek semmi köze egymáshoz.
Hiába kapok az autómhoz egy kanna benzint, ami jó volt a tavalyi benzin motoros kocsimba, ha idén már elektromos motorost használok. :) hardverek és szabványok jönnek és mennek. Egyesekre

(#73) Ezekiell válasza Tidus (#71) üzenetére


Ezekiell
veterán

A bios-t meg megoldják a 4-es szériához is.
Mostmár, mivel visszakozott az AMD. Nem ez volt az eredeti tervük.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#74) TeeBee73 válasza Robitrix (#69) üzenetére


TeeBee73
addikt

Apró korrekció, nem kötözködésképp: 128Mb>256Mb, azaz 16MB>32MB a BIOS mérete.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#75) BerserkGuts válasza jeni (#72) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:DDD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#76) BerserkGuts válasza Robitrix (#69) üzenetére


BerserkGuts
őstag

és azt se feledjed ez trükk már lejárt lemez
zintel is ugyan az a foglalat maradt csak vegyél új lapot is ez a lényeg :C

Aztán még DDR5 sehol nincsen hogy hű de nagyon kéne is az az új alaplap majd akkor megint cseréljél nem biztos minden éveben ha így akarják

Idáig épp ezért volt jó az amd nem kellett lapot váltogatni mint zintelnél de már a kapzsiság ott van náluk is minél több bőrt lehúzni a hülyékről ;]

Engem nem etetnek meg a 4000 5000 kimaradhat az életemből majd a 6000 talán

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#77) Ezekiell válasza BerserkGuts (#76) üzenetére


Ezekiell
veterán

A B450 Tomahawkodba simán belemegy majd a 4000es széria.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#78) BerserkGuts válasza Ezekiell (#77) üzenetére


BerserkGuts
őstag

idáig rumor-t olvastam ott azt írják de hivatalos oldalon meg azt írják nem lesz csak 500-astól támogatva
köszi róbert

AMD's Robert Hallock has confirmed that the upcoming AMD Ryzen 4000 Zen 3 processors will be compatible with Socket AM4 as long as the motherboard features an X570 or B550 chipset.

This means end of the road for all those who have X470, B450 and below chipset boards.

és a B550-ből se mindegyik fajta fogja támogatni

BIOS capacity limitations on older platforms

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#79) Ezekiell válasza BerserkGuts (#78) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nemnem, változott az AMD álláspontja azóta. B450-en menni fog a Ryzen4000.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#80) BerserkGuts válasza Ezekiell (#79) üzenetére


BerserkGuts
őstag

egyik ezt ír másik azt pff :DD hát kíváncsian várom mi lesz :DDD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#81) Ezekiell válasza BerserkGuts (#80) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez a hivatalos, amit linkeltem, AMD közlemény szerint. Eredetileg nem akarták supportálni a B450et (ezt linkelted te), de a nagy felháborodás miatt megváltoztatták a döntést pár napja (ezt linkeltem én).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#82) BerserkGuts válasza Ezekiell (#81) üzenetére


BerserkGuts
őstag

mix of emotions xD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#83) Ezekiell válasza BerserkGuts (#82) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jaja :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#84) makkmarce válasza BerserkGuts (#78) üzenetére


makkmarce
őstag

menni fog 400ason, hivatalos most az, hogy csak akkor engedi a bios update-et, ha már 4000-res van a socketben, és utána már nem lesz hivatalos visszaút. A biosból kicsapja a régebbi procikat, és marad benne a 4000-res sorozat, meg pár kiválasztott régebbi, ami még befér mellé.

okoskodom, tehát vagyok

(#85) BerserkGuts válasza makkmarce (#84) üzenetére


BerserkGuts
őstag

na az jó így oldották meg hogy beleférjen a keretbe érthető a 16mb miatt van
(ha már valaki 4000-et/vesz és használ akkor elvileg úgyse vált vissza)

na akkor jó köszi hogy kiigazítottatok még terjeszteném a hülyeséget :R :R :R

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#86) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Na ja persze AM4-re jön. Csak nem mindegy hogy 550-től felfele, vagy esetleg megint egy új chipre, vagy talán még jó a 450-be is.

(#87) Robitrix válasza TeeBee73 (#74) üzenetére


Robitrix
senior tag

Én 128Mb-256Mb-ra emlékszem, de lehet rosszul Tény, hogy megduplázták rajta a helyet. Meg még egy dolgot változtattak rajta megemelték támogatott memória órajelet. 3466-ról felemelték 4133 Mhz-ig.

(#88) opr válasza Robitrix (#87) üzenetére


opr
veterán

Jol emlekszel a szamokra, csak a merteket kevered.
128 megaBIT (Mb) az 16 megaBYTE (MB). (Osztod nyolccal, mert ugye 8 bit 1 byte)
256 Mb pedig 32 MB.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#89) TeeBee73 válasza opr (#88) üzenetére


TeeBee73
addikt

Úgy bizony.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#90) M@cika


M@cika
őstag

Naná, hogy menni fog. még az én B350-emben is, mert Asrock és azok mindent megoldanak.
De jövőre vagy valószínűbben 2022 elején úgyis veszek egy 550-es lapot meg bele egy jó kis APU-t.

Nasit a kis fehér medvének!

(#91) apatyas válasza TeeBee73 (#89) üzenetére


apatyas
Korrektor

a Gyűrű Szövetségében pedig paritásbitre is jutott ;]

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#92) M@cika


M@cika
őstag

Amúgy meg mi a francnak a sok grafikus csicsa a BIOS-ba? Simán beleférne minden CPU adata, ha nem venné el a helyet a kinézet. :-(

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.