Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reggie0


Reggie0
félisten

Az N es AC igen jol mutat a laborban, de varosi korulmenyek kozott alig hasznalhato a telitett csatornak miatt. Mondjuk egy tanyan meg jol johet. Innen pedig egyenes az ut a felismereshez, hogy a sima g boven eleg, igy ez a router is.

[ Szerkesztve ]

(#2) akom


akom
senior tag

(#3) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Nem semmi.

A térerő veled van!

(#4) Amacs válasza Reggie0 (#1) üzenetére


Amacs
aktív tag

:D Ezt nem mondod komolyan? :))
Azért vennél drágább routert, mert bőven elég a lassabb is? xD
Akkor inkább már a stabilitás, meg a wrt ami emellett a linsys mellett szól, de nem az, hogy biztos úgyse lehet majd kihasználni az olcsóbb (vagy árban azonos) routerek nagyobb kínált sávszélességét csak a tanyákon.

(#5) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Számomra viszont teljesen érthetetlen, hogy miért vesznek ilyet az emberek 2016-ban.

Ennyi pénzt biztos nem adnék egy 10/100-as vezetékes hálózatért.

Valószínűnek tartom, hogy a sok firmware mókoló mellett van egy olyan nagy rétege a vevőknek, akik szimplán a hozzá nem értés miatt veszik.

(#6) And válasza Reggie0 (#1) üzenetére


And
veterán

Ez önmagában még kevés lenne, mivel az -n szabványnak is van a g-hez hasonló sávszélességet alkalmazó módja (mod.: ami a szabvány jobb spektrális hatásfoka miatt eleve nagyobb adatátviteli rátát eredményez), valamint működhet 5 GHz-en is (az -ac pedig ugye kizárólag ott), utóbbi sáv pedig jóval szélesebb. Igaz, ha a szélesebb spektrumú átviteleket használjuk 5 gigán, akkor előbb-utóbb ugyanúgy telített lesz, mint a 2,4 GHz-es sáv.
A WRT54GL új ára pedig erősen vicces manapság, szerencsére használtan sokkal reálisabb áron lehet hozzájutni.

[ Szerkesztve ]

(#7) forgonati


forgonati
őstag

Értem én hogy a szóismétlés gáz, de akkor sem értem hogy ezt az "útválasztó"-t miért kell erőltetni. Nevetségesen hangzik. Kb olyan mint amikor az autórádiókat elkezdték fejegységnek nevezni az angol headunit után. Rohadtul erőltetett.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#8) #16939776 válasza antikomcsi (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Vagy azért, mert le van dokumentálva a teljes ketyere, sok mindenre alkalmassá tehető.

[ Szerkesztve ]

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Sok tplink is openezhető, szóval nem értem mi ez a nagy felhajtás körülötte.

(#10) koxx


koxx
MODERÁTOR

2007 körül vettem egyet, ~13e ft-ért. Akkor nagyon jónak számított, ráadásul nem voltak még annyira elterjedtek a 100/200/500mbps-es netek. De manapság ki ad ezért 18e ft-ot :F Stabil megbízható modellek vannak más gyártóknál is.

(#11) Melorin


Melorin
addikt

Szerintem az ára miatt veszik az emberek. Drága, így biztos jó :U

(#12) r4z válasza Reggie0 (#1) üzenetére


r4z
nagyúr

Remélem ezeket komolyan gondoltad, mert viccnek durva lenne.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#13) Tin


Tin
veterán

10 éve használom WIFI-re. netezni bőven elég a G, a többihez meg ott van a hálózati kábel.

mondjuk újonnan biztos nem venném, főleg nem 18e-ért...

(#14) jerry311 válasza Reggie0 (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Telített csatorna? 5 GHz-en? Hol élsz te?

(#15) hupee


hupee
csendes tag

Nekünk is volt ilyen. :)
Aztán egy szép napon párom lelökte polcról és tönkrement. Sajnos nem ütésálló.
Amúgy még faterom vette, aki 1 perc fáradtságot se szánt rá, hogy utánaolvasson. Bement a helyi számtech boltba, ahol ezt ajánlották. Kb. 2012-ben.
Helyette most egy Ubiquiti Airrouter van.

(#16) antikomcsi válasza #16939776 (#8) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én ezt nem vitatom, biztosan sok mindenre lehet használni, én csak a szubjektív véleményem mondom.

(#17) arn


arn
félisten

en nagyon szerettem, jo sokaig hasznaltam, egy rt66os asusra lett cserelve. az is nagyon jo db :) amig nem lesznek ujabb, kiforrott szabvanyok, marad is. 15-20 mbyte/s megvan lakason belul, annyira nem is eroltetem a kabelt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) Rison77


Rison77
senior tag

Igazából szerintem az egyik nagy oka szimplán a rendszergazdai felfogás, a márkahűség mellett persze. Nálunk is (kis cég pár géppel digi 500-as net), ez a router szolgálja ki a hálózatot. Hiába mondtuk, hogy ideje lenne cserélni, vagy felesleges ez a sebesség. A rendszergazda hajthatatlan, felesleges cserélni mert ennél nincs jobb, ami jobb az 70+ linksys, annyiért router meg nem kell ide. A többi márka az teljesen kizárva mert megbízhatatlanok. Nem egy otthoni hálózatba szereltem már be 20k alatti tp-link, asus routereket, ahol 3-4 gép van, többet van használva a net, mint itt, és évek óta semmi problémájuk nincsen. Lehet, hogy régen elég híg volt a kínálat mikor ez megjelent, de azért manapság már bőven van választék ugyanannyi megbízhatósággal, gyorsabb sebességgel mint ez.

(#19) JóképűIdegen válasza Rison77 (#18) üzenetére


JóképűIdegen
tag

az 500-as nethez pont passzol a router 100Mbit-es Wan portja... :U

(#20) sanzi89 válasza Rison77 (#18) üzenetére


sanzi89
addikt

Hát, igen. Megyeszékhelyi gimnáziumban a volt rendszergazda megvett ebből egy fél tucatot úgy 4 éve egy vagyonért, hogy milyen király router. Egy kivételével AP-nak volt használva mind, az egy kitüntetett meg fő routere volt az egész iskolának. Ment a szidás folyamatosan, hogy 30/10-es netet ad a fenntartó, mire elég ez egy több, mint 100 gépet tartalmazó hálózatban, stb, stb. Amikor odakerültem láss csodát, 120/10-es Telekom-os net volt, csak ennek a cuccnak ennyi volt a routolási kapacitása, normális routert kapott, meg is lett a sávszél. A volt rendszergazda azóta főállású informatika tanár. Aki nem tudja, tanítja? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21) Retekegér válasza akom (#2) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

;]

<< Heimdal >>

(#22) Reggie0 válasza And (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Tapasztalataim szerint alig van kulonbseg az N javara, legalabbis abban a kornyezetben ahol en probaltam. Belvaros, teli van wifivel minden szomszed plusz meg a UPC wifi is pazarolja a csatornakat. Mondjuk az UPC sokat tett a szar kapcsolatert az biztos. Persze jol hangzik az 5 giga is, meg is van az elonye amig a router mellett ulsz. Amint at kell mennie egy valaszfalon mar hajamra kenhetem a nagyobb savszelessegu csatornat. Rossz szokasom az, hogy ami meg a router mellett van, azt kabelezem.

(#4) Amacs: Manapsag inkabb a hirneve es mokolhatosaga miatt veszik, de 5 eve nem igy volt, siman illett a pallettaba az ara. Bar hamarosan a mokolhatosag ugrik az FCC-nek hala, kivancsi vagyok, hogy ezzel a tipussal mi lesz. Szerintem siman felhagyjak a gyartasat es nem vacakolnak a virtualizacioval.

(#14) jerry311: Budan.

[ Szerkesztve ]

(#23) Daywalker válasza Reggie0 (#22) üzenetére


Daywalker
addikt

A Linksysnél azt nyilatkozták ennek kapcsán, hogy a FCC regulák csak az 5 GHz-re vonatkoznak, ezt nem bántják...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#24) djculture


djculture
félisten

Elavult de nagyon stabil ketyere, nem egy helyen 5-8 éve nem volt kikapcsolva. Hasonló öreg ketyerék már rég szét lettek bontva indiai hulladék hasznosító telepeken.

(#25) Messen


Messen
csendes tag

2006-ban vettem magamnak egy ilyet, és még mindig ezt használom. A szomszédaim és a családban is többen már a harmadik-negyedik router-üket nyúzzák, mert bedöglött a másik. Ez tíz év után is ugyanúgy megy, pedig egy kezemen meg tudom számolni (igen, 32 alatt van ;) ), hogy mennyiszer volt leállítva/áramtalanítva. Nagyon megbízható, és már most sír a szívem, hogy le kell cserélnem az új szabványokért egy olyan kütyüre, ami helyett max két év múlva vehetek másikat.

"A számítógép embertelen: egyrészt tökéletesen programozott és szabályosan működik, ráadásul teljesen őszinte." - Asimov

(#26) nyunyu


nyunyu
félisten

Jó pár (10?) évig szolgált nálam általános célú routerként+wifiként egy WRT54G 3.1, viszont a sokadik UPC sávszélesség emelésnél elfogyott a tudománya, alig 5-6MB/sec-et tud stabilan routeolni a WAN portjáról vezetékes irányba :(

Aztán tavaly lecseréltem egy csilivili, openwrt-síthető TPLink 1034-re, amin simán átmegy a 60mbites csomaggal elérhető 7.5-8MB/sec *, de aztán a szomszéd lakásban lakó húgom folyamatosan panaszkodott a wifire, kénytelen volt a lakása router felőli végére költöztetni a kedvenc foteljét a laptoppal, mert a régi helyén a nagyszobában már nem mindig volt térerő. :W

Így kénytelen voltam APnek felkonfigurálni a régi Linksyst.

*: közben megint emeltek, azóta láttam már 12MB/sec-et is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) KaiotEch válasza Messen (#25) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Osztom ezt a véleményt, egyetlen baja van: Gigabit nem megoldható rajta. Ma amúgy már ennyi pénzért senkinek nem mondanám, hogy ilyet vegyen, van olcsóbb erősebb router, ami ugyancsak megbízható, moddolható.

(#28) X Factor válasza Reggie0 (#22) üzenetére


X Factor
addikt

Tp link archer c2 kb 15k. Otthon 200-as Diginet van, meguntam, h. 20mbit jön a jó öreg linksys-en pedig nekem is az volt vagy 6 éve. Most 150-et tol ki 5ghz-en, 2-3 méteren belül, szabad rálátással az ugyanannyiba kerülő eszköz.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#29) WZP válasza JóképűIdegen (#19) üzenetére


WZP
aktív tag

ráadásul még 100Mbit se jön át rajta, mert nem bírja a proci. 80 fölött valamivel maxolódik. mármint etherneten persze.

[ Szerkesztve ]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#30) tetris


tetris
tag

Nekem is régen ilyenem volt, szerettem is, matattam is, de valljuk be, eljárt felette az idő...

Lett utána új Linksys AC1200, botrányosan rossz, lecseréltem egy Asus AC87 -re, makulátlan minden, még az S5 is szereti:

[ Szerkesztve ]

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#31) #65675776 válasza #16939776 (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Olcsóbban megveszel egy Pi3-at, és abból is bármit építhetsz kb. Cserébe huszadannyit sem fogyaszt.

(#32) Reggie0 válasza Daywalker (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Jelenleg valoban csak 5GHz-re vonatkozik az ajanlas, mert azt jobban kell vedeni a meteorologiai radarok miatt.

(#30) tetris: En egy tplink WDR-N600-ra valtottam, de tplinket soha tobbet, most egy mikrotik rb2011-es van, ez mar routernek nevezheto.

[ Szerkesztve ]

(#33) tetris válasza Reggie0 (#32) üzenetére


tetris
tag

A mikrotikok nagyon jók, mindent lehet benne állítani, de szerintem egy átlag felhasználó sokkot kapna tőle... :)

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#34) tecsu válasza arn (#17) üzenetére


tecsu
addikt

Hogy lehet szeretni egy routert? :DD A konnektroddal mi a helyzet, ahhoz is így viszonyulsz? :W

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#35) tetris válasza tecsu (#34) üzenetére


tetris
tag

:D :D :D

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#36) Daywalker válasza tetris (#35) üzenetére


Daywalker
addikt

;] :DD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#37) Z10N


Z10N
veterán

A tank :DDD Meg mindig hasznalok egyet :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#38) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Mai napig keményen nyomja a mi WRT54GL variációnk! Időtálló, szerethető, jó teljesítményű router, egy Tomato vagy DD-WRT-vel felokosítva bármeddig jó 100 megás netekig! :) Igaz már nem itthon használjuk, de anya boltjában megbízhatóan szór netet 0-24. Ezt időtállóra építették, nem is csoda, hogy szerették(szeretik).

tecsu: ezeknek a cuccoknak lelke van, legalább is az átlag informatikus ember számára. én főleg a hálózatokat szeretem és azokkal foglalkozom informatikai berkekben és a hálózati eszközök becsben vannak tartva. más meg a kocsiját szereti, még el is nevezi, pedig csak vas és pár műanyag lemez, az bezzeg nem aberrált?

[ Szerkesztve ]

(#39) #65675776 válasza Bandi995 (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó teljesítményűnek egyáltalán nem mondható. Mikor garanciába fel kellett küldenem a routerem egy WRT54G származékkal helyettesítettem. Roppant kellemetlen volt, hogy a 100 Mbps-os netből még 20-25 Mbps-ot sem bírt átengedni. A válaszidőkről meg ne is beszéljünk.

(#40) Tin válasza #65675776 (#39) üzenetére


Tin
veterán

WRT54G != WRT54GL

előbbi szar.

(#41) tecsu válasza Bandi995 (#38) üzenetére


tecsu
addikt

Ha egy, csupán funkciót ellátó, tömeggyártott kapitalista rendszer termékéről van szó, annak nem lehet "lelke" semmilyen vonatkozásban. Ez, mindössze a modern és beteges, emberellenes, istentelen, technicista tárgyfétis félremagyarázása.
A tárgyaknak akkor "van lelkük", ha nem csak funkciót lát el és készítése során elsősorban nem a profitszerzés volt a lényeg, ezenkívül pedig ha fontos emlékek kötődnek hozzá.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#42) nyunyu válasza Tin (#40) üzenetére


nyunyu
félisten

WRT54G 5.0-tól felezték a flash és memóriaméretet, meg új oprendszeren alapult a firmwareük, így a korábbi moddolt firmwareeket már nem lehetett rájuk tenni.

Nagy közfelháborodásra dobták piacra a WRT54GL-t, ami hardvesen és szoftveresen is a korábbi WRT54G 4.0-nak felel meg.

Szóval WRT54G 4.0 == WRT54GL 1.0.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43) Daywalker válasza tecsu (#41) üzenetére


Daywalker
addikt

Bezzeg a szocializmus termékei!
[link] ;] ;] ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44) Bandi995 válasza tecsu (#41) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Tele vagyok kellemes, átguglizott, konfolós, hobbizós éjszakák és nappalok emlékével, innentől kezdve akkor az utolsó pontod teljes mértékben legitimálja az eredeti kijelentésemet. Köszöntem szépen! :))

(#45) ALBY


ALBY
senior tag

Jó router (volt) azt meg kell hagyni. Ez oké is.

(A robotot és egyebek berhelőkből nem lenne meg ez a tömeg.)

Szerintem beragadt a gyakorikerdesek.hu és egyéb szemétkupacokra a
"Melyik a jó rúter, mit vegyek?" topicokba ez az WRT54-es jószág,
és aki ennyit volt képes a témával foglalkozni, ment a birkatömeg után és kész is. (+ az esetleges megszállottak).
Legalább nem nyúltak mellé vele amúgy, csak lehúzás már az ára és vicc hogy még gyártják ilyen speckóval.

Esetleg beszorulhatott évekre valamelyik netszolgáltató ügyfélszolgálatának FAQ-jába, telefonoskislányába is
"Nincs még routered?" -> "Vegyél egy ilyet."
(de ez már lehet hogy hülyeség)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#46) Tin válasza nyunyu (#42) üzenetére


Tin
veterán

ok de aki sima G-t vett a GL után, az már a szart kapta.

(#47) fordfairlane válasza tecsu (#41) üzenetére


fordfairlane
veterán

A sok istentelen csak kóvályog a sötétben, miközben te magabiztosan mész a falnak.

x gon' give it to ya

(#48) tecsu válasza Daywalker (#43) üzenetére


tecsu
addikt

:DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#49) Reggie0 válasza fordfairlane (#47) üzenetére


Reggie0
félisten

Anno egy zsinaton a fo vallaskarosultak osszeultek es egy szavazatnyi tobblettel megallapitottak, hogy a noknek van lelkuk. Szoval nincs sulyuk az ilyen temakorben, kar porogni rajta.

(#50) FefeeX válasza Reggie0 (#22) üzenetére


FefeeX
veterán

Én amikor lecseréltem TP 1043-ra, akkor az konkrétan azért volt, mert 37megabitnél megfeküdt. UPC 120-as netből pedig elég karcsú volt már akkor is a 37. Pár eszköz mellett 80-100 torrent sokszálas futtatása alatt még szomorúbb volt az eredmény (PC-ről akkor még, csak ugye a szálak keresztül haladnak a routeren).
10/100 megabit emellett a hálózati másolásra is nagyon gyenge.
Szóval az az 54 megabit inkább annak a fele a gyakorlatban, ehhez képest az eszközök most az egész lakásban (AC router hiányában) 100-120 megabit körül futnak (WRT3600-on). Azért azt ne mondd, hogy a 25-30Mbit tényleges sebességhez képest a 100-120 alig több...
Persze, ha 100 éves eszközeid vannak hozzá, akkor nem tudod kihasználni, mert mindkét eszköznek ismerni és támogatni kell az új protokollt... :U

Emellett az 54GL-em még mindig megvan, azóta a melóhelyen osztja wifire a 30/30-as másodvonalat, amire pl tényleg bőven elég. Otthon még a 120 megabit melletti másolással is gyakran eszembe jut, hogy az AC-s MacBook Pro mellé dukálna egy AC-s router, amivel 5-10 méteren tud 3-400 megabitet tisztán. Akinek túl sok ideje van, vagy nem másol soha, az sosem fogja megérteni sem ezt.

(#51) blackydan


blackydan
senior tag

Jesszum mennyiért vesztegetik... nekem meg itt porosodik egy a szekrényben megy is fel az apróra 😈 kész aranybányán ülök hahaha

(#52) Reggie0 válasza FefeeX (#50) üzenetére


Reggie0
félisten

Wifi sebessegrol volt szo, nem arrol, hogy mennyire tudja osztani a netet. Nekem is 3600-am volt ahogy irtam, szepek a szamok, tanyan mindentol 20 kilometerre biztos tudja is.

[ Szerkesztve ]

(#53) FefeeX válasza Reggie0 (#52) üzenetére


FefeeX
veterán

Ott a wifi sebesség, 25-30 vs 120 megabit, vagy akár a 400. Ezek mind a valós sebességek, ráadásul benne vannak abban a postban, amire válaszoltál :U
És emellé, a gyengécske NSA-320 NASom kb 80 MBps-el tud másolni hálózaton, ami ugyebár 400 megabit. Tehát még onnan is konkrétan mind kihasználható sebességkülönbség a hálózaton.

Társasházban lakom, kb 20 wifi jelet látok, és mégis 110-et mérek telefonnal is, ha szeretnél képet, szívesen küldök. Nálad valószínűleg inkább user error lesz...

[ Szerkesztve ]

(#54) r4z válasza Reggie0 (#52) üzenetére


r4z
nagyúr

Kertvárosban, a hatókörben 10 hálózattal stabil 4-500Mbitet mérek AC-n az Archer C8-on két szobával arrébb. Az N 100-110Mbit körül van, amit a G még elméletben se tud hozni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55) Reggie0 válasza FefeeX (#53) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem volt egyertelmu.

Nem kell kepet kuldeni, elhiszem, hogy nalad annyi. Csak ez erosen fugg a kornyezettol. Nem az a kerdes, hogy hany essidt latsz, hanem mennyi van 5 gigan. (es mennyi mimozik)

[ Szerkesztve ]

(#56) R.Woodoo


R.Woodoo
tag

Csatlakozom a táborhoz egy 1.1-el, ddwrt-vel a mai napig verhetetlen wifi hatótávban egy kis tuninggal, konkrétan amikor 50 méterre leparkolok az utcában a telóm már be is van csatlakozva a routerre. Kinyirhatatlan gep!

(#57) Payskin


Payskin
tag

Drága testvérem, Daywalker!

Egyrészt elfelejtetted linkelni a forrást (link), ejnye.

Másrészt az ember Vince La Duca, nem Vicent, sőt, a LinkedIn oldala alapján az Ars is rosszul írta, mert LaDuca.

Harmadrészt némiképp félreérthető a Cisco és open source közösség könnyes egymásra borulása; az eredeti cikk a Linksys és az open source közösség jó kapcsolatáról ír, amihez a Ciscónak évek óta semmi köze, lévén három éve tok-vonó eladta a teljes üzletágat a Belkinnek. Kevésbé ismert tény, talán elfért volna a cikkben is.

Ennyit erről.

Én 2006-ban vettem a sajátomat, Tomato van benne, soha nem volt vele semmi gond, csak sajnos erősen harmadolja a DIGI 100 megabites csomagját, úgyhogy keresem az utódját, de nem túl nagy elánnal. Nehéz meggyőznöm magam arról, hogy +60-70 megabit megér annyit, hogy egyrészt pénzt adjak ki, másrészt egy jól működő hálózatba bizonytalan eszközt hozzak. Ennél jelentősen lustább vagyok...

(#58) jpisti


jpisti
senior tag

Még nekem is megvan és a mai napig kifogástalanul működik!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#59) WZP


WZP
aktív tag

Sokunknál egyébként azthiszem a méltó utód ketyeg már. Valószínűleg ugyanilyen hosszúéletű lesz. N-es wifi két antennával, és gigabites ethernet. Az uptime áramszünet miatt ilyen alacsony. Aki nem tudná még ennyiből, TP-1043ND :R

Inter Arma Enim Silent Leges

(#60) bhonti


bhonti
tag

Nemrég szereztem be helyette 1 TP-Link WDR3600-ast. Az se rossz... de arra jöttem rá közben, hogy ac-s eszközöm nincs még hozzá:) Digi 100/50 van egyelőre, nem annyira lényeges végülis...

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#61) Daywalker válasza Payskin (#57) üzenetére


Daywalker
addikt

Valóban, az ars részre nem linkeltem rá, rajta van. A névért sorry. :R
A Cisco rész kicsit félreérthető volt, talán most jobb, rálinkelve a belkines dolog, hátha valakinek még ez új dolog lenne 3 év eltelte után :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#62) #65675776 válasza WZP (#59) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 1043ND-nek három antennája van.

(#63) qnadam válasza bhonti (#60) üzenetére


qnadam
veterán

ne is nagyon keress hozzá ac eszközt, mert a 3600/4300 n-es holmi :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64) WZP válasza #65675776 (#62) üzenetére


WZP
aktív tag

hopsz :B

na ilyen régen láttam...

Inter Arma Enim Silent Leges

(#65) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Bitang jó router volt. Drágábban adtam el, mint amennyiért vettem, 3 év után :D

(#66) nyunyu válasza WZP (#59) üzenetére


nyunyu
félisten

Hajadra kenheted a 3 antennáját, ha a 2 antennás WRT54G 250mW-ra állított WiFije bármikor agyonveri.

(Elvileg az 1043ND-t is lehet "tuningolni", gyakorlatban viszont ugyanúgy nem működik a húgomnál a net, hiába van USA-ra állítva a router+250mW adóteljesítményre. Telefonom is pont ugyanannyi WiFi térerőt lát, mint Hungary, 100mW beállításokkal. :W)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#67) WZP válasza nyunyu (#66) üzenetére


WZP
aktív tag

Hol és hogy lehet tuningolni pontosan ? kipróbálnám.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#68) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Ahova ezeket tettük, oda nem kell erősebb, és megbízhatóbbat azóta sem gyártottak. Egyszerűbb átmásolni a konfigot és megint elmegy 5-10 évet egyhuzamban, csak az áramszünet indítja újra.
Gyorsabbal olcsóbbal találkoztam már, de stabilitásban verhetetlen, eddig.

WZP [link]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#69) nyunyu válasza WZP (#67) üzenetére


nyunyu
félisten

OpenWRT-t használok, Network/WiFi, majd aktív SSID-nél ráböksz az Edit gombra, akkor látsz egy ilyesmi képet.

Itt Advanced Settings fülön Country Code=US, és akkor a General Settings fülön kiválaszthatóvá válnak a 100mW-nél nagyobb opciók is.

Más kérdés, hogy hiába mentem, akkor sem lesz több a térerő.

(WRT54G 3rd party firmwareivel (Én Tomatot használtam) mindenféle hókusz-pókusz nélkül működött a 250mW, még országot/régiót sem kellett állítani.
Gyári firmware ott sem engedte a 100mW-nél nagyobbat, mivel az európai távközlési előírások hivatalosan max annyit engednek.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70) WZP válasza nyunyu (#69) üzenetére


WZP
aktív tag

Na. utánajártam egy kicsit... először is azért nem olyan egyszerű mert ebben atheros chipset van, és nem broadcom. márpedig amennyire kiveszem a szövegekből ezek a custom fw-k eléggé broadcomon indultak, és azt veszik alapnak.

iwconfig ath0 txpower 100mW parancsot veszi a gép, nem dob errort, de infó lekérésnél továbbra is max 23dBm amit kiad magából.

az már érdekesebb, hogy az hogy

iwlist ath0 txpower nem hajlandó semmit listázni, pedig szintén nem fut hibára... továbbá az is érdekes, hogy nálam pl (dd wrt) csak és kizárólag USA van.

Még annyit vettem le a fórumokból, hogy van egy fájl, ami tárolja a bizonyos lokációkhoz tartozó korlátozásokat, gyanítom, hogy abban van egy olyan limit, amit nem lehet felülírni parancs útján sem. a fájlban kéne átszerkeszteni a limitet, ami viszont már tényleg túlmegy az összes tudásomon, hogy hol és hogy... a telnet kliens se volt eddig telepítve... :DD

van valami fórum errefelé custom router fw-knek ? nincs ott valami okos írva erről ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#71) #41133696 válasza antikomcsi (#5) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pontosan 18K egy őskövület technológiájú routerért :(

(#72) Kaiku válasza Rison77 (#18) üzenetére


Kaiku
senior tag

Arra nem gondoltatok, hogy "rendszergazda" a sávszélesség nagyobb részét magának akarja? Pl torrent szerver, stb...

(#73) Kaiku válasza R.Woodoo (#56) üzenetére


Kaiku
senior tag

És ez miért feltétlenül jó? Feltételezem nem az utcáról szoktál netezni, hanem otthonról. Na már most mi értelme van, hogy a nagy jelerősséggel sugárzod magad a lakáson belül, csak azért, hogy parkolás közben is legyen neted?

(#74) Tamás9x válasza Kaiku (#73) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ez nem az átlag userről szól, ne képzelj bele butaságokat.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#75) Bundyta válasza tetris (#30) üzenetére


Bundyta
tag

Mit lehet 205MByte/s-on feltölteni?

Mondjuk az újságaimat/könyveimet secperc alatt felküldené bármelyik tárhelyre...

Mit fizetsz a digi netért? Ilyen sávszélességért?

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#76) And válasza nyunyu (#69) üzenetére


And
veterán

"WRT54G 3rd party firmwareivel (Én Tomatot használtam) mindenféle hókusz-pókusz nélkül működött a 250mW, még országot/régiót sem kellett állítani."
Hogy engedte beírni és elmenteni azt az értéket, csak egy dolog. A PA-fokozat (SiGe 252xL chip) maximális kimenőteljesítménye kiviteltől függően 19..21 dBm, azaz 80...120mW. Ennél nagyobb teljesítményt nem tud magából kipréselni a végfokozat, akármit állítunk be akármilyen 3rd-party firmware alatt.
"Gyári firmware ott sem engedte a 100mW-nél nagyobbat, mivel az európai távközlési előírások hivatalosan max annyit engednek."
A limit értéke helytálló, de nem adó- (antennába táplált) teljesítményre vonatkozik, hanem EIRP-értékre, azaz beleértendő az aktuális antenna nyeresége is.

(#77) r4z válasza Bundyta (#75) üzenetére


r4z
nagyúr

Megabit/s, azaz 25MB/s. A Diginél filléres a net, én a gigabitesért fizetek 4790-et tévével meg telefonnal együtt.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#78) kisza25 válasza WZP (#59) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem 3 antennával?:P
nekem is az van, egy 5+ éves meg egy 2 hónapos
nyunyu: fura nekem egy 110 nm házat teljesen lefed, amit faterékhoz beraktam 50 méterre a kapuban a telefonomra jönnek meg az email-ek :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#79) Ku'leth válasza antikomcsi (#5) üzenetére


Ku'leth
tag

Ha túl sok pénzed van és a DIGI 100 -as alapcsomagja is szédít de sajnos nem érhető el nálad más ISP, veszel egy ilyet és mehet a retro. :C

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#80) qnadam válasza Bundyta (#75) üzenetére


qnadam
veterán

én pl videókkal dolgozom, nemrég pl jó lett volna 9 dvd image-et nem tíz megabiten feltölteni gyártásba. de az is kényelmes volna, ha mondjuk egy félperces reklám nem 20 perc alatt töltődne fel :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81) jerry311 válasza Reggie0 (#22) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jaaa, gazdag világban. Hát ott lehet hogy már az 5 GHz is telített.

(#82) #41133696 válasza jerry311 (#81) üzenetére


#41133696
törölt tag

Itt a csóró régióban viszont nem, ennek is megvan a maga előnye :D

(#83) wassermann


wassermann
addikt

A router mellett, volt egy másik Linksys sikertermék is, mely hozzájárult az OpenWRT-s alternatív firmware-ek terjedéséhez: ez a Linksys NSLU2-es NAS (hálózati fájlszerver).
Nálam hoszú évek óta, a mai napig tökéletesen megy egy ilyen törpe - és van rá minden, akárr Debian is : )

[link]

[ Szerkesztve ]

(#84) jerry311 válasza wassermann (#83) üzenetére


jerry311
nagyúr

Elsőre ránézésre WiFi vibrátornak néztem. :DDD

(#85) Teplic válasza jerry311 (#84) üzenetére


Teplic
tag

ilyen routerem van, nem most vettem. nincs vele semmi gondom a g nekem elég wifire.

(#86) Teplic válasza jerry311 (#81) üzenetére


Teplic
tag

városokban az 5GHz igenis nagyon telített a bázisok között. ha nagyobb távolságokra ( >30km) szeretnél lőni, akkor már nincs olyan könnyű dolgod, mint pár éve.

(#87) Dracula


Dracula
senior tag

Mindez nagyon szép, de hol van róla (a ma már alapnap számító) USB port? Szóval ilyen szempontból már eljárt felette az idő... :B

(#88) jerry311 válasza Dracula (#87) üzenetére


jerry311
nagyúr

Minden szempontból eljárt felette az idő.
Már csak azért is, mert ha lassabb eszköz is van ugyanazon a WiFi csatornán (akár a szomszédé), akkor az visszafogja a gyorsabbakat is. :(((

(#89) And válasza jerry311 (#88) üzenetére


And
veterán

(Ez a kijelentés igaz, csak az nem világos, hogy ez hogyan köthető egyetlen eszköztípushoz. A fizikai közeg megosztásán, rádiós átvitelen alapuló adatátvitelnél ez nekem teljesen szabvány- és eszközfüggetlen jelenségnek tűnik: ha más is üzemel ugyanazon a csatornán, akkor az interferenciát fog okozni és lassítja az átvitelünket. Ez akkor is igaz, ha nem 'idegen' eszközről van szó, hanem a saját hálózatunkban akad több kliens: az összes rendelkezésre álló sávszél ilyen-olyan arányban, de eloszlik közöttük.)

(#90) jerry311 válasza And (#89) üzenetére


jerry311
nagyúr

Senki sem állította az ellenkezőjét.
Viszont ha az N-es hálózatba valami behallatszik G-vel vagy B-vel, akkor az eszközök is visszalépnek arra a sebességi szintre, hogy mindenki értse ki fog adni és mennyi ideig.
Csatlakoztass B-s eszközt a N-es céges WiFi-re és nézd ahogy az összes kollégád elkezd szentségelni, hogy lassú a net.
És akkor még nem is volt interferencia, csak az történt, hogy egy eszköz csak a lassabb szabványokat támogatja.

(#91) And válasza jerry311 (#90) üzenetére


And
veterán

Ezt kissé erőltetettnek érzem. Egy soho-kategóriás b/g-routerből kiindulva hirtelen egy n-es vállalati wifi-hálóban találjuk magunkat b-s (!) kliensekkel. Ha már vállalati háló, akkor a cég biztosítson hozzá megfelelő klienseket is. B-only cucc meg már legalább egy évtizede nincs piacon, de ha valahol mégis akadna ilyen egy cégnél, akkor nem sokba fájna kitenni hozzá egy dedikált AP-t. Sok embernek pillanatnyilag még nem jelent gondot, hogy otthon csak g-s routere van. Nálam is akad egy n-szabványú, 300 Mbps-es szolgáltatói HGW, és ez a képessége egyáltalán nincs kihasználva. Amelyik eszköznek sávszélesség kell, az úgyis kábelen lóg (és a belátható jövőben is azon fog lógni), a wifi-kliensek pedig mind g-sek. Nyilván ha az emberfia tele van n-es / ac-s kliensekkel, akkor vegyen hozzá megfelelő routert, de sok esetben erre egyszerűen nincs szükség. Még ha újabb szabványú eszközei is vannak valakinek, de a netes sávszélessége <= 20 Mbps, és amúgy a helyi hálóban sincs igénye túl gyakran gigabájtokat mozgatni wifi-n, akkor számára elegendő a 802.11g.

(#93) FefeeX válasza And (#91) üzenetére


FefeeX
veterán

Az USB 2.0 is bőven elég bármire, dobja ki mindenki a 3.0-át, ha az alaplapon van, akkor reszelje le...
Meg különben is...
Ez elég szemellenzős duma.
Szedjük itt ketté:
- akinek nincs rá pénze, nem teheti meg, az vásárolhat nyilván használtan g-s routert, de max egy ezresért, mert nem sokkal drágábban már megbízható n-es routert kap használtan. Ilyen esetben is ugyan lehet, hogy sok mindenre elég lenne a g-s neki, de ha olcsóbban kap jobbat, akkor csak azért ne vegye meg, mert neki épp aznap nincs olyan eszköze, ami ki is használná?
- a vállalati hálón ugyan elég a g, főleg, hogy azért ott akad olyan eszköz, ami csak g protokollt tud. Mondjuk új eszköznek oda sem vennék g only routert, főleg nem drágábban, mint egy ac eszközt. Ehhez megint elvetemültség kell.

És akkor álljon itt egy példa arra, hogy vannak, akiknek nem feltétlen kell kábel a másoláshoz, már csak azért sem, mert pl a telefonon, tableten alapból nincs ethernet (és mondjuk gyakran előfordul, hogy a 64 gigás tabletre a gyereknek mesét másolok), arról meg már ne is beszéljünk, hogy az Apple közép- és felső kategóriás hordozható eszközein alapból nincs ethernet (ac wifi meg van, amivel 400 megabitet lazán lehet hozni). Persze lehet venni hozzá tízezrekért átalakítót, húzd el a kábeleket, meg ne is folytassam. A mai társadalomban, ahol szinte minden ismerősöm átszokott asztaliról notebookra, a véleményeddel, hogy kábelezzenek a lakás közepére, biztos nagyon népszerű lennél :D

(#94) And válasza FefeeX (#93) üzenetére


And
veterán

Forditva ulsz a lovon: egy szoval sem irtam, hogy dobja ki mindenki az ujabb routeret, es azt sem, hogy vegyen mindenki WRT54GL-t, foleg ujonnan, mert ez nyilvanvaloan eleg elvetemult dolog lenne manapsag. Viszont kidobni ugye nem kell csak azert, mert van ujabb, foleg akkor, ha a meglevo wifi-kliensek sem igenylik? A kabelezesrol meg annyit, hogy olvass bele bele barmelyik wifi-topikba, mit szoktak javasolni annak a kerdezonek, aki stabilan nagy savszelesseget szeretne, peldaul HD-filmek lejatszasahoz, vagy egyszeruen csak tul sok a fal a router es a kliens kozott. Csodalkozni fogsz..

(#95) Multibit válasza FefeeX (#93) üzenetére


Multibit
veterán

Nem rendelkezem a topik témáját adó őskövülettel. Korszerű AC-s routerem van. Az iPad Air 2 tabletemen simán tudok BD remuxokat nézni AC wifi-n. DE! A "kábelképes" eszközeimet kábellel használom, mert szükségem van a sebességre (full duplex) és a mindenkori stabilitásra. Tudom, hogy sokan azt hiszik, hogy manapság minenhol elég a wifi. Ez nem "modernség" kérdése. Inkább elviselik a wifi hátrányait, pusztán kényelemből (időnként lustaságból).

(#96) Proci85


Proci85
senior tag

És még mindig kapható! Bakker majd leestem a székről :DD
18k-ért megveheted és továbbra is G-s wifi-vel adják.

(#97) Tangerine válasza Proci85 (#96) üzenetére


Tangerine
senior tag

Még ma is kapható! 2 utolsó db. :C
[link]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.