Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok,

mik a tapasztalatok az akksi idővel?
Nekem netre, filmnézésre és youtube video nézegetésre kellene leginkább.
Köszi!

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#52) ghiottone válasza NavySeal (#51) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Elég jól bírja - nekem sim kártyás verzióm van. A kártya benne van, de nem történik róla hívás, sms, illetve az adatcsomagja csak nagyon ritkán megy. A wifi úgy van beállítva, hogy csak akkor kapcsolódik, ha aktív a kijelző. Alapvetően chrome, youtube, facebook és google+-ra használom, 3 naponta töltöm, úgy, hogy automata fényerőn 8 óra feletti kijelzőidőt produkál. - Szóval jó az aksiideje.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#53) NavySeal válasza ghiottone (#52) üzenetére


NavySeal
senior tag

ez jó, hír köszi az infót!
Sony Z3 tablet compact és ez között hezitálok, hezitáltam, de valószínűleg ez lesz.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#54) pixelmester. válasza NavySeal (#53) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Nekem is jól bírja, bár én nem tudok konkrétumokat mondani, meg én úgyis mindenhova powerbankkal megyek ;)

(#55) Nightman1


Nightman1
tag

Sziasztok! A vodától hoznék ki egy ilyen cuccost,mobilnet is kell és tab is szóval csak a voda szegényes kínálata játszik és ezt a gépet látom a legépkézlábabbnak.
Kérdés: hdmi kimenet nincs a tabon,de miracastot támogatja vajon? :)

(#56) ghiottone válasza Nightman1 (#55) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Üdv, tudja - bár egy kicsit trükkösek voltak mert nem a megjelenítésnél van Képernyő, vagy tartalom átküldése menü alatt, hanem az értesítési sávon a kapcsolókat lehúzva rakták bele:

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#57) Nightman1 válasza ghiottone (#56) üzenetére


Nightman1
tag

Üdv,lényeg hogy megy! Ez jó hír! :)

(#58) #65510400 válasza ghiottone (#56) üzenetére


#65510400
törölt tag

Akkor ha jól értem, ehhez kell egy miracast eszköz, egy akármilyen monitor hdmi bemenettel, és már megy is a képernyőtükrözés?

(#59) ghiottone válasza #65510400 (#58) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Elvileg igen, de mivel nincs nálam ilyen cucc, így a gyakorlatban nem tudom megerősíteni. De az amúgyis megoldható lenne, mert ezek a "cast"-os cuccoknál szokott lenni egy saját app amin keresztül az eszköz saját wifijéhez kapcsolódva is lehet átküldeni tartalmat, de ott korlátozott a használhatóság.

Én anno az 1.genes Moto G-n próbáltam ilyen eszközt. Ott az volt a baj, hogy a szoftverben ott volt a menüpont, de az nem csinált semmit, itt a tabletben keresi a csatlakoztatható eszközt, így gondolom nem lesz korlátozva a használhatóság, hanem a teljes tartalomátküldés valósul meg.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#60) #65510400 válasza ghiottone (#59) üzenetére


#65510400
törölt tag

Azért ha sikerül kipróbálni a gyakorlatban, írd meg légyszi a tapasztalatokat, nekem van még 2-3 hónap, mire meg tudom venni, hasznos lenne ez az infó.

(#61) ghiottone válasza #65510400 (#60) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Feleslegesen nem fogok venni egy miracast dongle-t. :( A korábbit is eladtam 1 hét után, mert nem használtam semmire. De biztos, hogy tudja - ezért ne aggódj. :)

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#62) #65510400 válasza ghiottone (#61) üzenetére


#65510400
törölt tag

Ja értem, azt hittem próba előtt vagy.Hát ha addig más nem próbálja ki, majd én megírom a tapasztalatokat.Csak jussak el odáig.:-)

(#63) Nightman1


Nightman1
tag

Ok én majd teszek próbát hisz a tvm tudja a miracastot.
Páran rá akarnak beszélni az apple ipad air minire hogy ne ezt vegyem hanem azt.
Tapasztalatom még egyetlen almás kütyüvel sincs csak azt tudom hogy miracast nincs,otg nincs az ipadban..
Szoval kicsit tanácstalan vagyok..

(#64) pixelmester. válasza ghiottone (#56) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Ez, hogy műmödik pontosan? Én rendeltem ebay-ről microusb-hdmi átalakítót, de nem ismeri fel a monitort :(

(#65) #65510400 válasza pixelmester. (#64) üzenetére


#65510400
törölt tag

Ennek utána kell olvasnod.Egy miracast adapterre van szükség, sima kábel nem elegendő, csak ha a monitor alapból tudja a miracast funkciót.

(#66) #65510400 válasza Nightman1 (#63) üzenetére


#65510400
törölt tag

Sok helyen sok vita folyt már erről,a android vs.ios, neked kell eldöntened, hogy mennyire fontos neked az, aki androidba megvan,iosbe nincs, és fordítva.

(#67) Nightman1 válasza #65510400 (#66) üzenetére


Nightman1
tag

No időközben át is néztem ipad fórumokba és bár mindent tudhat amit az androidos társai,sokesetben csak több tízezres kiegészítőkkel..pl otg..
Voltam megtapizni is a Huawei media m2est így mindenképp emellett döntöttem.. Ajánlottak hozzá gyönyörű bőr tokot is így már nem gondolkodom tovább,ez lesz a kiválasztott..
Akksiidő kb hány órára tehető?
Nálam a simes 4g használt lesz a mérvadó..

[ Szerkesztve ]

(#68) NavySeal válasza Nightman1 (#67) üzenetére


NavySeal
senior tag

Szia,

én is hasonló cipőben járok, nekem is sokan ajánlották az iPad-et, de engem sem győzött meg.
Én Nexus 7-ről szeretnék váltani és M2 Premium a kiszemelt.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#69) Nightman1 válasza NavySeal (#68) üzenetére


Nightman1
tag

Hát én azt gondolom hogy mivel nekem munka célra kell,hangfájlok,ftp feltöltés,dokufájlok prezentációkhoz,esetleg este netezni filmezni képernyőtükrözéssel,arra nekem bőven elég lesz a 2 giga ram verziós sztori is esetleg egy memkarival.
Nexus 7-et nem ismerem de azt gondolom jó választás!
És külsőre sem a gagyit sugallja. Nagyon szép. :)
Ha meg az akksiidő nem az igazi jöhet a powerbank.
Samsung tabokat néztem még de a 4:3-as képarány és a fizikai "hóm" gomb elvette a kedvem.. :D

[ Szerkesztve ]

(#70) NavySeal válasza Nightman1 (#69) üzenetére


NavySeal
senior tag

igazából nekem is csak netezésre és otthoni film nézésre NAS-ról kellene.
Amúgy sima WIFI only elég, de a premiumból csak LTE-s van.
Meggondolom még...:)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#71) Nightman1


Nightman1
tag

Gyári csomagban van otg kábel?

(#72) ghiottone válasza Nightman1 (#71) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nincs - töltő van + adatkábel és kész. - ja meg leírások.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#73) Nightman1 válasza ghiottone (#72) üzenetére


Nightman1
tag

Segáz beszerzünk egyet.. :)

(#74) Nightman1


Nightman1
tag

Eléggé halott a topic ..
:)
Tegnap este meglett az én ketyerém is. Első tapasztalatok.
Fényerő kép nekem nagyon megfelel,összeszerelés tényleg hibátlan.
Nem tudom valaki használja e a miracastot de nálam az akadozik és nem tudom ez a tv hibája e vagy a tabé..
Páran panaszkodtak hogy a kijelző kávája tul vastag pedig szerintem egyáltalán sőt sokszor véletlen is hozzáérek a kijelzőhöz ahogy fogom.
Akksiról azt mondták merítsem le fullra aztán elsőre 12 órás töltés,most töltőn pihen.
Kérdés.. Mivel állandóan fekvő módban használnám és ilyen beállítás nincs a tabban,így kérdem,van olyan app droidra amivel ez megoldható lenne?

(#75) ghiottone válasza Nightman1 (#74) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Galaxy Tab S-ről váltottam - az is remek volt de túl légies, ez masszív, erőteljes darab.
A miracast akadozás az lehet a wifi probléma miatt is.
Nem tudom, hogy ez megteszi-e, de próbáld meg a Rotation Control-appot. Jó a visszajelzése is + nem kell hozzá root, ha jól látom.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#76) Nightman1 válasza ghiottone (#75) üzenetére


Nightman1
tag

Köszi kiprobálom!
A samsungokkal nekem a fizikai "hóm" gomb vitte el a kedvem meg a virtuális gombok változtatlansága..

(#77) pixelmester. válasza Nightman1 (#74) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Ez a fullra lemerítés és 12 órás töltés hülyeség, ez még a kilencvenes években volt divat.
A mai akkumuéátorpknak kifejezetten rosszat tesz ha teljesen lemerülnek...
A fekvő módra meg van egy tök egyszerű megoldás: amikor épp fekvőben van, kikapcsolod az automata forgatást, és akkor akárhogy tartod, megtartja az adott "tájolást".

(#78) pixelmester. válasza Nightman1 (#76) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Amúgy kijött a nagytesó, az M2 10.0, annak már van hóm gombja ;) de nekem is jobban bejön a 8-as...

(#79) pixelmester. válasza pixelmester. (#78) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Bocsánat, ujjlenyomat olvasó.

(#80) Nightman1 válasza pixelmester. (#77) üzenetére


Nightman1
tag

Köszöntem! :)

(#81) pixelmester. válasza Nightman1 (#80) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Tudtam segiteni? Erre gondoltal?

(#82) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Egy kis kedvcsináló ;)
Nekem ilyen a kezdőképernyőm:

(#84) Nightman1 válasza pixelmester. (#82) üzenetére


Nightman1
tag

Nekem non stop fekvőben van..
Nekem a huawei lanchere miszerint minden app a kezdőképernyőn van,nem jön be.
Én launchert váltottam.
Ma fotózáson voltam és akartam lőni a tabbal pár képet az előkészületekről.
A zárhangot mért nem lehet kikapcsolni???

(#85) dolphy17


dolphy17
tag

Magyarázza meg nekem valaki, hogy hogy létezik az, hogy egy Huawei tablet ma már annyiba kerül mint egy iPad? M8=iPadmini M10=iPad. Forrás: edigi. Ezt mégis hogy gondolják?

(#86) ghiottone válasza dolphy17 (#85) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Miért is ne kerülne annyiba? Nem egy noname gatyi kínai gyártó szir-szar termékéről beszélünk. Jelenleg ezek, amiket felsoroltál a közép és felső kategória termékei, anyaghasználat, szolgáltatások mind-mind azt eredményezik, hogy ezért a hardverért bizony elfognak kérni ennyi pénzt, a Huwei amúgy is már tart ott a piacot tekintve, hogy ezt megteheti.
Ezen kívül is megfigyelhető az utóbbi 1 évben egy drágulási hullám a mobilok és a tabletek terén.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#87) pixelmester. válasza dolphy17 (#85) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Én is ipad és huawei között vaciláltam, és az ár nem volt szempont. És a huaweit választottam:
- 16:9 képarány, jobb rajta filmet nézni, az ipad kb 4:3-as... és könnyebb is egy kézben tartani.
- lehet bele SD kártyát rakni
- felismeri a pendrive-okat, lehet vele torrentezni. Lehet vele fájlokat mozgatni.
- tényleg jól szól a harman/kardon cucc benne
-az EMUI nagyon jól meg van csinálva, talán ez a legjobb android, a sense mellett.
-tudom monitornak használni a canon dslr-ekhez
Stb.

(#88) pixelmester. válasza Nightman1 (#84) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

A fotós appban valóban nem lehet kiiktatni a zárhangot.
És ami mégfurább, h ha a rendszer le van némítva, akkor is megmarad a zárhang. :(
Esetleg rakjál fel másik kamera-appot.
Amúgy én az M2-es fényképeivel nem vagyok nagyon megelégedve. Ezügyben kinek mi a véleménye/tapasztalata?

(#89) #65510400 válasza dolphy17 (#85) üzenetére


#65510400
törölt tag

Az eddig hallottakon felül pedig,az Apple bevalottan a legnagyobb nyerességgel dolgozó cég,tehát mondjuk egy 10 Ft-os Ipadban 7 Ft a termék és 3 Ft a haszon,addig egy szintén 10 Ft-os Hüvelyben 8-9 Ft az érték,tehát ugyanannyiért a Hüvely egyszerűen többet ad,többet ér.

(#90) Nightman1 válasza pixelmester. (#88) üzenetére


Nightman1
tag

Vannak országok amikben személyiségi jogokat sért ha valakit engedély nélkül fényképeznek.
Jó példa erre Franciaország ahol pont mostanság szigorítottak e tekintetben.
Ezt,a telefon-tablet gyártók is betartják egyre több esetben gondolom ez lehet az ok amiért a zárhang kikapcsolhatatlan.
Este kipróbáltam a tabot veszteségmentes hangformátummal, /flac/ és valami eszméletlen szépet szól!
Tényleg én is azt gondolom hogy meg is ér a tab annyit mint egy ipad! Sőt!
Nemhogy otg kábellel egyetlen pendrájval sincs panasza,de még a külső 500gigás hdd-m is tökéletesen látja,tudok fájlokat lejátszani mozgatni törölni.
Bár nyilván ilyenkor jobban beleharap az akksiba..
És a mobilarénás teszttel ellentétben nálam még a 60fps 4k tartalmakkal sincs baj,szaggatásmentesen játsza le az mx player a videókat.

Youtube-ról pedig a 360-as videók is gond nélkül mennek.

[ Szerkesztve ]

(#91) pixelmester. válasza Nightman1 (#90) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

2,5-ös vinyoval próbáltad, a kisebbel, aminek nincs külön tápellátása, és usb-röl szívja az energiát? Én még vinyóval nem próbáltam, de jó tudni, h azt is viszi ;)
Apropó, milyen filesystem?
Exfat, Fat32, ntfs, mac?
Én egy kis 64gigás pendriveot használok, exfat-tal. Ehhez még kábel sem kell ;)

(#92) ghiottone válasza pixelmester. (#91) üzenetére


ghiottone
nagyúr

32-esben volt/van ilyen pendrive-om. szépen meghalt a csúszka rajta, így ment a kukába, mert a sima fám része túl jól vezeti a hőt. :W

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#93) Ronan968


Ronan968
tag

Valaki tudja,hogy milyen védelemmel van ellátva a kijelző?

(#94) #65510400 válasza Ronan968 (#93) üzenetére


#65510400
törölt tag

Hát,mivel semmiféle infó nincs erről 10 perc guglival....illetve annyi van,hogy nincs....ha bármilyen Gorilla lenne rá,az tutira ott lenne a Hüvely honlapon,meg mindenféle specs-be,szóval nagyon valószínű,hogy nincs sok védelem rajta.Én már erre nem is figyeltem,azt hittem alap.

[ Szerkesztve ]

(#95) Ronan968 válasza #65510400 (#94) üzenetére


Ronan968
tag

Én is ennyire jutottam,hogy semmi...,akkor lehet,hogy csak egy sima üveglap van benne

(#96) bads1


bads1
aktív tag

Hamarosan én is gazdája leszek egy ilyen szépségnek. Milyen tokot ajánlotok hozzá? Gyári megfelelő? Bár árban kicsit el van szállva. Találtam egy ilyen ELTD márkájút ez sem tűnik rossznak. MicroSD-ből melyiket szereti? Gondolom vmilyen class10-es lenne a nyerő.

(#97) ghiottone válasza bads1 (#96) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A gyári hamar koszólodik - legalábbis a fehér + a mágnes nem tartja rajta a kijelzőn :(

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#98) bads1 válasza ghiottone (#97) üzenetére


bads1
aktív tag

És akkor mi az ajánlott helyette? Te mit használsz?

(#99) ghiottone válasza bads1 (#98) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Egy ilyenbe rakom - samsung stand pouch. 2 féle állványként is használható.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#100) bads1 válasza ghiottone (#99) üzenetére


bads1
aktív tag

Kicsit nyögvenyelős az állítgatása :F Nekem olyan tok kéne amiből nem kell kivenni a tabot, csak kihajtani a kijelzőt. Lehet bepróbálok egy gyárit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.