Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) dussy válasza touchscreen (#199) üzenetére


dussy
őstag

Hamarosan kiderül mit sikerült javítani a 6-os androiddal.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#202) touchscreen válasza dussy (#201) üzenetére


touchscreen
tag

Ez saját screenshot? Fel tudtad telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#203) dussy válasza touchscreen (#202) üzenetére


dussy
őstag

Igen, saját. Minden gond nélkül, bárki által felrakható.
A menete nagyjából a következő:

- Biztonsági mentés készítese és akku feltöltése min. 60%-ra
- Megfelelő típusú zip fájl letöltése ( 801W )
- Az eszköz belső memória gyökerébe dload mappa készítése ( az sd-t nem próbáltam, de lehet oda is )
- A letöltött zip fájl másolása a dload mappába
- Ezután ahol a frissítésre kell rákeresni (beállítások/frissítések/), ott ki kell a menüben kiválasztani, hogy belső tárhelyről szeretnéd a frissítést elvégezni.

Ott már látod a bemásolt fájlt, elindítod és onnan minden automatikus. Ezek után javasolt csinálni egy gyári visszaállítást.

A telepítő fájl 1.45Gb, lassan jött le (35 perc).
A frissítés telepítése nagyjából 20 percet vesz igénybe.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#204) cotag válasza dussy (#203) üzenetére


cotag
senior tag

Köszönjük :R

(#205) gabor_b


gabor_b
tag

Azt még jegyezzük meg:

A frissítés előtt unroot, és a gyári recovery-t kell feltenni.

Utána menni fog a frissítés. Ezzel küzdök reggel ót. :W
De megoldva. Épp most frissül a tab.

(#206) dussy válasza gabor_b (#205) üzenetére


dussy
őstag

Én nem piszkáltam a tabot, így ezekre nem volt szükség.

Első észrevétel, hogy az alap képernyő nem fordul el fekvő módba.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#207) dussy válasza dussy (#206) üzenetére


dussy
őstag

Megtaláltam az ide tartozó opciót, már fordul. ☺

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#208) nbware válasza dussy (#203) üzenetére


nbware
senior tag

nekem simes verzió van, arra is jó ez, vagy ez csak a wifisen működik?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#209) dussy válasza nbware (#208) üzenetére


dussy
őstag

Mi a típusa/modellszáma?
Én a 801W-t kerestem, de a fórumban több elérhető típus volt.
All model áll a fórum címében.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#210) gabor_b válasza nbware (#208) üzenetére


gabor_b
tag

Az m2-801l-t szedd le.

Nekem is sim-s. Most próbálom rootolni.

(#211) gabor_b válasza gabor_b (#210) üzenetére


gabor_b
tag

Csak sikerült.

Fent a friss rendszer, és kész a root is.

[ Szerkesztve ]

(#212) dussy válasza gabor_b (#211) üzenetére


dussy
őstag

Mihez van szükség a root-ra?

Más téma: hogyan lehet az alap menü színét sötétre változtatni?

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#213) gabor_b válasza dussy (#212) üzenetére


gabor_b
tag

Például ahhoz, hogy a szolgáltató/gyártó által belerakott felesleges programok, illetve a sok, számomra nem kívánatos google alkalmazást (könyvek, újságos, stb.) el tudjam távolítani ezzel.
Így kényelmesen testre tudom szabni a készüléket, legyen az tablet vagy telefon. Nálam nincs jelentős fogyasztás, mert nem futnak felesleges programok.
Több mint 1 éve használom a tabletet, és vidáman kibírja nekem egy töltéssel azt, hogy svájcba utazáskor (1300km, 12 óra) ment a igo.
Tehát hosszú üzemidőt tudok kihozni a készülékből.

Ha jól láttam lehet témát állítani, ott nem lehet részletekbe menően állítani a szineket?

(#214) dussy válasza gabor_b (#213) üzenetére


dussy
őstag

Készítenél egy listát a törölt appokról??
Pár alkalmazást én is tiltottam, amit sosem használok, de ettől a helyet fölöslegesen foglalják. ( A legtöbb mind Google alkalmazás: újság, könyv, zene, film, G+, stb... )

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#215) gabor_b válasza dussy (#214) üzenetére


gabor_b
tag

Nálam is a sok általam feleslegesnek ítélt google alkalmazások vannak törölve.
Valamint: opera/chrome és beépített böngésző, az 5-s droid óta megjelent eszközkezelő (nekem semmi szükségem rá, mert olyan mint a cc cleaner), beépített videó és zene lejátszók.

Ezek azok az app-k amiket rögtön kiszedek. A törölt alkalmazások szükség esetén áruházból telepíthetők.

(#216) koviktor77


koviktor77
újonc


sziasztok...
kellen egy kis segitség..
ezt hogy tudnám frissiteni 6.0 androidra?
köszi a helpet! :)

[ Szerkesztve ]

(#217) gabor_b válasza koviktor77 (#216) üzenetére


gabor_b
tag

Ezen az oldalon leírták.

Ha nem megy az angol, akkor a főbb lépések:

1. unroot, utána gyári recovery visszarakása --> Ha nem volt root akkor ezen lépés nem kell.
2. Letöltöd ezt a firmware-t.
3. A letöltött fájl-t átmásolod a belsőtárhelyre vagy az sd kártyára dload nevű mappába!
4. belépsz a beállítások/frissítések menüpontba. kiválasztod a helyi frissítést, ahol elvileg rögtön látod az update.zip fálj. Rányomsz és elindul a frissítés.

Ha valami kérdés van, tedd fel. Ha tudok segítek.

gabor_b

(#218) gabor_b


gabor_b
tag

Főbb változások, amiket észre vettem a 6-s verzióban:

Nincs indítási zene. Kifejezetten tetszik nekem, mert a régi nagyon bántotta a fülem
Email értesítés a zárolt képernyőn középen jelenik meg, ahol is el tudom olvasni legalább a fejléslécet.

A futó programok kilövése sokkal jobb lett, mert most akkor is meg tudom nézni a memória infót, ha nincs futó program.

(#219) dussy válasza gabor_b (#215) üzenetére


dussy
őstag

Mit használsz a Chrome helyett?
Nem volt semmi rendszer problémád a törölt appok miatt?

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#220) gabor_b válasza dussy (#219) üzenetére


gabor_b
tag

Firefox-t használok. Asztali gépen is, és a sync-l mindenhol tudom szinkronizálni a könyvjelzőket.
Néha van, hogy olyan alkalmazást törlök, ami rend szerösszeomláshoz vezet, ilyenkor jön az fw újrarakása.
De ez egyre kevesebbszer fordul elő.

(#221) koviktor77 válasza gabor_b (#217) üzenetére


koviktor77
újonc

Thx....
Úgy csináltam ahogy írtad..szuper lett

(#222) gabor_b válasza koviktor77 (#221) üzenetére


gabor_b
tag

Király.

Root? Vagy az nem szükséges?

(#223) dussy


dussy
őstag

Nem vártam semmit a frissítéstől, ezért külön öröm, hogy eddig jobb az új rendszer.
Jelenleg 4 és fél óra SOT időnél járok, 42% töltöttség mellett. Van benne kb. 30 perc RR3, 20 perc egyéb játék, a többi vegyes tartalom fogyasztás.

:C Eddig nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#224) Tüske0614 válasza gabor_b (#222) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

Ha van időd leírhatod ! Wifis verzió..

(#225) koviktor77 válasza gabor_b (#222) üzenetére


koviktor77
újonc

Nem kelett rootolni..csak sima gyárira rátettem.. :)

(#226) dussy


dussy
őstag

Kinek mi a tapasztalata a 6-os verzióról?

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#227) Norbinnyó válasza dussy (#226) üzenetére


Norbinnyó
csendes újonc

Sziasztok.
Root nélkül a leírtak alapján megcsinálható? mert akkor délután meg is csinálom.

(#228) Norbinnyó


Norbinnyó
csendes újonc

Felraktam eddig szépen muzsikál, amit eddig észre vettem az a navigációs panel (gombok) testreszabási lehetőség menüpont, az kikerült a 6.0-bol?
vissza, home, alkalmazás váltó az 5.1 alatt ezeket lehetett átszabni hogy melyik hol legyen
vagy csak én nem találtam?

(#229) Norbinnyó


Norbinnyó
csendes újonc

én hülye nem figyeltem eléggé és felraktam a SIM-es verziót xD
Jó meg pörög is rendesen de random újraindulgat.
Furcsáltam elsőnek hogy mér van benne tárcsázó, aztán rájöttem hogy rosszat raktam fel mer nekem csak a sima wifi-s van :D

(#230) dussy válasza Norbinnyó (#228) üzenetére


dussy
őstag

Továbbra is állítható a gombok sorrendje, máshol kell keresni.
Beállítások/intelligens asszisztens/navigációs sáv.

Szerintem rakd fel a készülékednek megfelelő romot.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#231) Norbinnyó válasza dussy (#230) üzenetére


Norbinnyó
csendes újonc

Próbáltam a wifi-s rom-ot felrakni csak mikor rányomok a legfrissebb csomag telepítésére akkor azt irja ki hogy nincs ujabb verzió
Ezek szerint ha 6.0 van fent akkor egy másik rom ami szintén 6.0 azt már nem látja?

(#232) dussy válasza Norbinnyó (#231) üzenetére


dussy
őstag

Én SD-ről telepítettem a 6.0-os verziót, Wifin nem adta nekem se. Azóta nem is próbáltam.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#233) joelke HU


joelke HU
senior tag

És ez a 6-os frissítés OTA-n nem is érkezik meg csak így kézzel felrakható formában?

Motorola G51

(#234) gabor_b válasza joelke HU (#233) üzenetére


gabor_b
tag

Amíg magyarorságon a hivatalos az 5.1, addig nem fog. A huawei oldalán érdemes nézni. ( azt nem értem, miért mobil nézetben jön az oldal...)

[ Szerkesztve ]

(#235) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék rootolni egy ilyen tabletet. Már a mályvacukor van rajta. Köszönöm előre is!

(#236) aerol


aerol
tag

Sziasztok,

Szemezek ezzel a modellel és az M3-as modellel is. Ti mit javasoltok? Alapvetően főként netezésre használnám, filmek és néha egy-egy játék (SimCity, Alto).

Előre is köszi a hozzászólásokat. :R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#237) cotag válasza aerol (#236) üzenetére


cotag
senior tag

Elég hozzá az olcsóbb...

(#238) smallcurrant


smallcurrant
tag

Sziasztok!

Eléggé megtetszett ez a tablet, de élőben még nem sikerült megnéznem. Valaki le tudná írni, hogy pontosan mekkora a képernyője (széle, hossza)? Számomra ez a 8 col nem sokat mond.
Előre is köszönöm.

(#239) bikerlacee


bikerlacee
csendes tag

Egy kicsit (nagyon) zavar, hogy a telcsimen (p8 lite) jobban fut a net, FB üzikben nem engedett visszatörölni, hanem becopyzta a szavakat egymás után. Megnézem- erre 200MB szabad memória. Bezárok minden futó programot; de akkor sem tetszik a sebessége. Mintha valami fogná a háttérben. Vagy benyeltem valami vírust? 8 mag/2GB rammal hasítania kellene. A Samsung Galaxy tab4-em ehhez képest űrsebességet tudott...
Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#240) brazso válasza bikerlacee (#239) üzenetére


brazso
tag

Aki már frissített 6-os Androidra, megnézné, hogy a multi user támogatás működik? Fel lehet venni új felhasználókat? Előre is köszönöm!

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#241) rinpocse válasza smallcurrant (#238) üzenetére


rinpocse
tag

Tessék! 214.8 x 124 x 7.8 mm :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#242) pimespo válasza Norbinnyó (#231) üzenetére


pimespo
csendes tag

Hali! Én is hasonló problémába futottam. Wifis verzióra tettem fel az Lte verziót, azóta 5 percenként újraindul. Próbáltam vissza rakni a helyes romot dload módszerrel, recovery is, de mindig hibát ír a frissítés során. Neked sikerült visszatenni a rá való ROM-ot?

(#243) Norbinnyó válasza pimespo (#242) üzenetére


Norbinnyó
csendes újonc

Hali !
nem sikerült sehogyse visszarakni így hát megpróbálkoztam a garanciális javításon és szerencsém lett.
Nem csak a szoftvert frissítették hanem kaptam egy uj készüléket :P
Pedig nagyon bennem volt a para hogy emiatt fog ugrani a garancia de szerencsém volt.

(#244) cotag válasza gabor_b (#217) üzenetére


cotag
senior tag

6.0-ás rom mekkora adatmennyiség??
Amit linkeltél az a sima, nem lte verzióhoz van ugye?
Az enyém M2-801 W

(#245) gabor_b válasza cotag (#244) üzenetére


gabor_b
tag

Amit linkeltem az az LTE verzióhoz van.

De itt megtalálod a neked valót.

Ezt is érdemes megnézni.
Feltettem, és megtalálta a 6.0-s firmware-t.

[ Szerkesztve ]

(#246) pimespo válasza Norbinnyó (#243) üzenetére


pimespo
csendes tag

Na közben sikerült vissza rakni. Az a lényeg, hogy az Lte verziónál maradva csinálni kell egy downgrade-t, majd utána lehet feltenni a WiFi verziót. Tehát lte-ről nem enged wifis verziót. Volt valami gubanc még a dload létrehozásnál is, mert a wifis verziónál csak be kell másolni a ROM-ot a dload mappába az LTE-nél meg ki kell csomagolni. Nah az a lényeg 2 napom ment rá, mire sikerült.

(#247) Norbinnyó válasza pimespo (#246) üzenetére


Norbinnyó
csendes újonc

A downgrade-et hogy csináltad?

(#248) Mannster


Mannster
csendes tag

Sziasztok, sikerült vennem egy ilyet, sikerül felrakni a 6-os androidot is.
Azonban most valahogy nincs internetelérése a google-ös programok nagy részének. Pld tudok letölteni appokat, play áruház van, de pld Crome, google keresés, youtube, gmail, ezek szinkronizálása nincs. Egyéb dolgok pld digi online megy. Egyébként a wifis verzió van. Mit nyomhattam el?
Volt egy olyan alkalom, amikor 15%-on volt az aksi és kipróbáltam ilyen energiatakarékos beállításokat. Lehet, h ott volt valami amit kipipáltam? :W

(#249) Mannster válasza Mannster (#248) üzenetére


Mannster
csendes tag

Elnézést a dupláért, de már nem tudom szerkeszteni az előzőt. Proxy beállítás volt a ludas.

(#250) fil


fil
őstag

Sziasztok!

Egy ilyen tabletet szeretnék venni. A különböző kereskedők leírásai viszont kicsit összezavartak. Létrezik ebből csak wifi-s és wifi+gsm verzió is? Láttam ilyet is ,olyat is közel azonos áron. Létezhet?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.