Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xEon1337


xEon1337
őstag

Ha ezt használod munkára is, akkor az egyik lehető legjobb döntés volt a mechanikus billentyűzet! :K

Én egy TKL Cooler Master Rapid-i-t használok már 2,5 éve, szintén MX Brown kapcsolókkal, imádom.

"Less but better" - Dieter Rams

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Grats hozzá, jónak tűnik, és magyar lokalizációs! :C

Valami kellene már nekem is, mert az alap slim Genius-nak már ragadnak be a billentyűi. Mondjuk én nem mechanikusat néztem, egy belépő Cherry elég lenne + nem kell ennyi multimédiás feature, inkább hagyják meg az F1-12 billentyűket, és külön legyen 3db hangerőállító gomb.
Mondjuk egy CHERRY STREAM 3.0...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) Geri Bátyó válasza xEon1337 (#1) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az itthon gép előtt töltött időnek is kb. a fele munka, úgyhogy munkára is bőségesen használom. :K Én is nagyon elégedett vagyok vele, az MX Brown tényleg nagyon jó választás volt.

Már régebb óta fontolgattam a mechanikus billentyűzetre váltást, de az előzőt nagyon szerettem, úgyhogy addig húztam a leváltását, ameddig csak lehetett. Most már azt nem értem, miért vártam eddig! :D

(#2) AxBattler: A magyar kiosztás a munka miatt alap elvárás volt, de pont ezért nehéz volt megfelelő billentyűzetet találni. A munkahelyre kaptam nemrég egy Cherry KC1000-et, ami teljesen alap, de oda nem is kell több. Meglepően jó, ugyanakkor már vacaknak érzem. :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#4) AxBattler válasza Geri Bátyó (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, ilyen összehasonlítási alappal én is gánynak érezném a belépő Cherry-t. :D

Egyébként ha nem háttérvilágításos, akkor mehet rá a west-féle matrica, szóval ha mondjuk német, az sem gáz.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) Met


Met
nagyúr

Miért jobb egy mechanikus bill? :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6) Geri Bátyó válasza Met (#5) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Engem első körben a tartóssága vonzott. Nem puhul fel, nem kezd lötyögni, konzekvensen ugyan azt kapod éveken át. Most, hogy használom, azt kell mondanom, a gépelési élmény is kellemesebb.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) #56573440 válasza Met (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha vakon gépelsz és nem lassan feltétlenül, akkor rohadt sokat segít, ha mindig pont ugyanott, ugyanakkor, ugyanannyi erőre kapsz leütést, iszonyatosan kellemes lehet egy jó kapcsolóval szerelt billen gépelni. Egy kis szokás után minden más nevetségesen gyengének érződik.

Ahogy a kro se számít ha nem játszol olyan játékot, ahol 2-3 gombnál többet kéne leüss esetleg. Akkor hiába tud nkro-t a bill -gyak rátenyerelsz és mindent -is- regisztrál, nem használod ki.

Gamerkedni szerintem egyébként viszonylag kevesen tudják valóban kihasználni, nem hiszem hogy a wasd lövöldék alatt csillogna egy jobb darab, de egy jobb starcraft játékos azért kalapál rendesen. Ott valóba el tudom hinni pl hogy számít.

(#8) Met


Met
nagyúr

Értem, én úgy tekintek a bill-re mint fogyóeszköz.
Volt multimédiás, volt laptop stílusú, igazából egyiknél sem éreztem azt az "extra" érzést, a laptopos jól nézett ki mondjuk.

A mechanikus árait elnézve jó darabig nem veszek :D

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9) Geri Bátyó válasza Met (#8) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"én úgy tekintek a bill-re mint fogyóeszköz"

Én azért nem, mert nekem már sok-sok éve munkaeszköz, illetve a szabadidőmben sem árt, ha maradéktalanul elégedett vagyok vele. inkább veszek egy drágábbat, ami valószínűleg jobb is, mint hogy kínlódjak egy olyannal, ami tényleg csak fogyóeszköznek tekinthető.
Mióta megvettem ezt, megírtam róla a cikket és elkezdtem 2 másikat. Élmény rajta gépelni.
Kétségtelen, hogy nem olcsó, de nekem megérte a felárat.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) Met válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


Met
nagyúr

kb. 15 éve grafikázok, volt előttem már sok fajta bill.
Én az egérrel vagyok úgy mint Te a billel, MX518 van otthon és melóhelyen is. Egérnél érzem a különbséget:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11) Geri Bátyó válasza Met (#10) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem elég sokat kell gépelnem (mindenféle doksik, műszaki leírások, stb.) úgyhogy a jó bill. is fontos. Persze az egér is. Itthon egy MX Revolution, bent egy M705 van (kicsit kicsi, de legalább jól működik).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) zarayg


zarayg
aktív tag

szép, végre valaki nem okádék US kiosztásút használ. UP!

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#13) L. válasza AxBattler (#4) üzenetére


L.
tag

Az a jó hogy fent sincs a magyar kiosztás a gyártó honlapján. A tkl strike-okat hozza hungaryval de a pro-kat nem. Én is nézegetem mivel lepjem meg magam karácsonyra, magyar kiosztással ofc, de nemsokvan és úgytűnik ami van azt is rejtegetik.......
nálam eddig a cm masterkeys pro l fehér a befutó, de ez még változhat :DD

[ Szerkesztve ]

(#14) Domonkos


Domonkos
Ármester

>A billentyűzet maga teljesen hagyományos elrendezésű, semmi sincs elforgatva, lekicsinyítve, vagy összezsúfolva.
Ha nagyon szigoruan vesszuk a hagyomanyos elrendezest, akkor de, ez mar osszezsufolt. Hianyzik 2x .25U a kurzormozgato billek ket oldalarol es az f-ek alol is vagy .75U :P - ettol persze en is ertem hogy mire gondolsz. :)
Amugy tetszos billentyuzet, amit ha lesz lehetosegem tuti kiprobalok.
A leiras pedig szuper! :K

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#15) Geri Bátyó válasza Domonkos (#14) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem összezsúfoltak, csak racionalizáltak! ;] Igazából egy kicsivel kisebbek talán a billentyűk, mint a Logitech volt. Nem kell annyira "nyújtózkodni" gépelés közben. Mondjuk ez igazából cseppet sem hátrány, pedig elég nagy kezem van.

Köszönöm! :R Örülök, ha tetszett az írás!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) GreatL


GreatL
őstag

Csak egyszer gyártana valaki olyat amin van hangerőtárcsa meg pár extra média funkciógomb is...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#17) sztibi88 válasza GreatL (#16) üzenetére


sztibi88
csendes tag

(#18) Domonkos válasza GreatL (#16) üzenetére


Domonkos
Ármester

corsair k70?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#19) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Hol vetted?

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#20) -Skylake-


-Skylake-
addikt

"egy telepítő CD-t"

Az meleg :)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#21) -Skylake- válasza sztibi88 (#17) üzenetére


-Skylake-
addikt

A kovi az lesz, hogy nem magyar kiosztasu. Ha direkt figyeled akkor rajosz, hogy az ilyen hsz-ek , hogy : "csak egyszer.... , ha lenne olyan hogy.... , ameg nincs benne XY addig kizart" es tarsaik utan rajosz majd, hogy aki irta annak tokmindegy. Neki nem jo az hogy FN+F2-vel hangositasz, neki tarcsa kell. Ezekutan szerintem mar tokmindegy mit linkeltek neki :) Az egesz vilagon mindenkinek megfelel az fn gombbal hangositas. Ha en gyartanek billentyuzet en se csinalnam mashogy, ugyanis hogy tomor legyek : megis mi a fasznak kene mashogy ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#22) #56573440 válasza -Skylake- (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

Eleve humoros amikor a nagyon nagyon ritkán használt funkciók miatt mond le valaki nagyon nagyon gyakran használatról. Zene és média fogyasztásra a fólia is sok ;]

(#23) GreatL válasza Domonkos (#18) üzenetére


GreatL
őstag

Köszi, de ezeken meg extra gombok nincsenek... most egy Razer Blackwidow ... van amin megvannak ezek a programozható plusz gombok.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#24) genndy válasza GreatL (#16) üzenetére


genndy
addikt

ASUS Strix Tactic Pro magyar

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#25) marositech


marositech
senior tag

Én is MX5500-öt használok, mennyire jobb FPS játék közben az új szerzemény?
Az egeret azonnal lecseréltem egy G203-re, ég és föld a különbség.
Kíváncsi vagyok billentyűzetnél is hasonló lesz?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#26) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

"Remélem, hogy az irományommal sikerült kedvet csinálni a mechanikus billentyűzetet eddig kerülőknek, hogy kipróbáljanak egy ilyen eszközt, az ilyesmit keresőknek pedig tényleg csak ajánlani tudom az OZONE termékeit."

Sikerült! Ha váltok, és lesz rá keret, akkor biztosan kerülöm a membránosat. Jó lenne végre vakon gépelni :)

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#27) GreatL válasza genndy (#24) üzenetére


GreatL
őstag

Köszi, ez pl. nagyon jó! :)

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#28) Geri Bátyó válasza DjFlanker (#19) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Iponnál, de azóta 2.5 k-val drágább lett. Én még 28.5 k körül vettem kb. 3 hete.

(#20) -Skylake-: :D Én is pislogtam egy sort!

Viszont nekem tetszene a dedikált multimédiás gomb. Egyrészt kényelmesebb, hogy csak egy kézzel kell odanyúlni, másrészt az FN + Fx használható másra (például programok gyorsindítására használtam a réginél). Szóval szerintem sem ördögtől való a dedikált multimédiás rész.

(#25) marositech: Erre sajnos nem tudok válaszolni. A cikkben is leírtam, hogy nem játszom, de mivel minden más területen is jelentősen felülmúlja, nyilván ebben is jobb. Mondjuk játékra inkább MX Red, vagy Black kapcsolót szoktak javasolni.
Én viszont az egeret nem cserélném le. Munkára ennél jobb nem igazán van, legfeljebb az utódai.

(#26) Hunmugli: :R Elértem a célom.
Én ugyan nem tudok vakon gépelni, de a stabilabb billentyűk miatt legalább 25-30%-al gyorsabban gépelek ezen és az elütés is jóval ritkább.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#29) Hunmugli válasza Geri Bátyó (#28) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Én se tudok. Mondom jó lenne ;]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#30) Geri Bátyó válasza Hunmugli (#29) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem varázseszköz ez, csak jó! :P

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#31) mg1992mg válasza genndy (#24) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Ilyenem van, imádom :)

(#32) freeapro


freeapro
senior tag

Hol lehet ilyen billentyűzeteket kipróbálni?

(#33) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Hmmmm. Elegge tetszetos. Szivesen kiprobalnam, hogy milyen is valojaban, ugyis bill. vasarlas kapujaban allok.

(#34) GreatL válasza freeapro (#32) üzenetére


GreatL
őstag

Boltokban. A csomagoláson van egy kis rés fent amin keresztül pár gombot meg lehet nyomogatni hogy érzésre milyen a mikrokapcsoló amivel árulják.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#35) pomorski


pomorski
őstag

Köszi az írást!

(#32) freeapro: Az engem is érdekelne!
(#34) GreatL: Nálunk nem ismerek olyan boltot, ahol lenne mechanikus billentyűzet, amit próbálgathatna a jónép.

(#36) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Szamomra fura gamer hype-nak tunik ez a cucc; emlekeim szerint 15-20 eve szinte minden billentyuzet mechanikus volt, csak kesobb jott be a gumiharangos megoldas. Persze ez biztos halkabb, kenyelmesebb konstrukcio stb, de nem erzem ezt akkora extranak, mint amennyiert aruljak. Legjobban a laptop (HP 2570p) sajat billyentyuzetet szeretem. Valaki elmagyarazhatna nekem, hogy miert eri meg a "mechanikus" billentyuzet.

[ Szerkesztve ]

(#37) #56573440 válasza turbulencia8 (#36) üzenetére


#56573440
törölt tag

Leírtam. 7-es hsz. Szívesen

(#38) GreatL válasza #56573440 (#7) üzenetére


GreatL
őstag

Pont hogy wasd lövöldék alatt csillog... DNF-ben a rám ragadó alient mindig hamarabb letéptem miután gyors mikrokapcsolósra váltottam a régi Labtecről...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#39) Geri Bátyó válasza turbulencia8 (#36) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

15-20 éve már biztosan nem, de talán 25. Az pedig megint más kérdés, hogy az akkori mechanikus mennyire hasonlított a maiakra.
A gamer hype-ról meg annyit, hogy elolvastad az írást? Nem játszom, viszont munkára és gépelésre is sokkal jobb.
Az pedig, hogy miért éri meg nyilván egyén kérdése. Hogyha neked a laptop billentyűzete a legjobb, akkor semmiképpen se vegyél mellé egy mechanikust. hogyha van asztali géped is, akkor van már olyan bill. ami a laposokéval megegyező ollós felépítésű.
Én nem szeretem a laptop billentyűzeteket, de membránosból sem találtam olyat, ami megfelelne az elvárásaimnak, ezért megkockáztattam ezt. Nem bántam meg.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#40) Yany


Yany
addikt

Pont ugyanezt néztem ki és ugyanolyan érvek mentén, amikre te is hivatkozol. Köszi, hogy megírtad, épp jókor! :R +1

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#41) , válasza Met (#8) üzenetére


,
addikt

Nálam is mindig fogyóeszközök voltak a billentyűzetek, a Genius volt a leghulladékabb márka amim valaha volt, azok évente megdöglöttek. A Logitech-ek 2-3-szor ennyi időt kibírtak, ami még mindig nevetséges egy Logitech-hez képest. A Microsoft még többet bírt, de az se vitte túlzásba.
A jelenlegi csúcstartó egy WinBook K9820-as bill., ez 2003. januári gyártás, lassan 15 éves, de elpusztíthatatlannak tűnik. Pedig pár évet lehúzott a padláson is úgy, hogy rá volt pakolva, és emiatt éveken át be volt nyomódva rajta pár billentyű is a rá nehezedő súly miatt. De ezt nem zavarta ez sem, így amikor az utolsó "márkás" billentyűzetem is beadta a kulcsot, fölmentem érte, leporoltam, és azóta is teszi a dolgát. Érhet vagy 100 Ft-ot, annál többet biztos nem, nem is értem, hogy hogyan lehetséges, hogy még működik?

(#42) Legyes


Legyes
tag

Buta kérdés, - de ilyet tervezetk venni, ezért inkább kérdezek -, a billentyű kupak miatt piros a WASD világítása, vagy a kapcsoló LED-je piros? Ha az utóbbi, akkor cserélhető vajon a kapcsoló?

-=LeGyEs=-

(#43) Geri Bátyó válasza Legyes (#42) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem buta kérdés. Amúgy az ESC, Q, W, E, A, S, D és a kurzormozgatók pirosak és nem a kupak, hanem a led. Elméletileg lehet cserélni, hiszen ez a mechanikus egyik előnye (a kapcsolók külön-külön is cserélhetők), de hogy konkrétan ennél a billentyűzetnél ez hogyan oldható meg, azt nem tudom, mert nem próbáltam szétszedni. Alul van 7 csavar, gondolom, hogy azok tartják össze a burkolatot, de még a kupakokat sem próbáltam leszedni.
Ráadásul fogalmam sincs, hogy a kapcsolók forrasztva vannak-e, vagy valami foglalatba illeszkednek. Nyunyu erről többet tudna mondani, vagy a billentyűzetes topicban keress választ.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44) Lacok válasza Geri Bátyó (#3) üzenetére


Lacok
őstag

Nálam csak magyar kiosztású jöhet szóba, fel is veszem a listámra. Egyébként köszi az ismertetőt.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#45) XZoli


XZoli
aktív tag

Én is beszereztem :) minőség kiváló a programon van mit csiszolni még a makrózhatóság fény évekre van a Logitechtől de azért megoldottam amit kell.

Néhány kép a magyar kiosztásról, csak a Bestmárknál nézhetem meg a netten meg csak angol kiosztás van fent

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.