Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Nem igazán értem, hogy ez mire jó. Ha billentyűzet és kijelző kell, akkor laptop. Ha tapicskolós felület, akkor tabletta. A kettőnek együtt mi az értelme így, hogy gyakorlatilag fixen össze van rakva a kettő és nem csak beleállítva?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) Zoltn válasza TigerCat (#1) üzenetére


Zoltn
senior tag

Attól, hogy Te nem látod értelmét, még van. Hurcibálod magaddal a tabot, tartalom fogyasztásra tapogatni kiválló. Hazaérsz/visszaért a hotelszobába stb... előveszed ezt a szerkezetet, és megírsz vele egy cikket, mintha noti lenne, elkészítesz vele egy prezentációt, és még sorolhatnám.

Na az megint más, hogy ennél vannak olcsóbb megoldások amik nem biztos hogy rosszabbak, de minőségre ezt nem sokan tudják, pláne mechanikus bill-el.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#3) TigerCat válasza Zoltn (#2) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Oké, hellyel-közzel ugyanaz a felállás, mint a laptop+külső kijelző+billentyűzet+egér, de valahogy mégis fura, mert itt nincs egér és csak át kell nyúlkálni tapicskolni. Az meg fárasztó egy idő után... Nincs tablettám, nem is nagyon vágyom rá, talán ezért nem értem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Cherry is próbálkozott 20 éve vékony mechanikus billzettel, de 20 éve az ML kapcsolójuk nagyon nem váltotta meg a világot, elég neten rákeresni a G84-4100 reviewkre. (az 26mm vastag.)

De ahogy elnézem a Razer oldalát, itt még csak arról sincs szó, szimplán fogtak egy miniatűr 6x6mm mikrokapcsolót, ami jó pár költséghatékony egér görgője alól ismerős lehet (pl. L Perf MX :W), aztán köréraktak egy műanyag ollót.

Végülis mechanikus, hiszen egy fém kupola kattog benne, ahogy lenyomod, és az löki ki magát laprugóként, ha elengeded. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) jozsi252 válasza TigerCat (#1) üzenetére


jozsi252
veterán

Beülsz egy megbeszélésre, nyilván billentyűzeten gépelni gyorsabb mint a kijelzőn. Utazol hazafele vonattal, olvasgatod a híreket, filmet nézel stb.. ehhez nem kell bill. És még lehetne sorolni nagyon sokféle felhasználási területet. Ezzel pont azt adják neked hogy kelljen magaddal vinni egy laptopot meg egy tabletet. Jó kis cucc ez a bill, csak az ára.. grr

iPhone 13 Pro Max

(#6) nyunyu válasza jozsi252 (#5) üzenetére


nyunyu
félisten

Más kékfogú, háttérvilágításos mechanikus billzetek is kb. ennyire kerülnek. (Pl. Varmilo VB87M ~150$)

Ez a Razer max annyival tud többet, hogy fele/harmad olyan vékony, viszont kérdés az, hogy ez mennyire megy a gépelési élmény rovására?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) TigerCat válasza jozsi252 (#5) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt vágom, de erre egy szimpla beleállítós, vagy BT billentyűzet is elgég talán. Nem nagyon értem, hogy miért készült és ki a célpiac. Bár nem is kell mindent értenem...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8) jozsi252 válasza nyunyu (#6) üzenetére


jozsi252
veterán

Tudom hogy az áruk hasonló, és aki Pro-t vesz annak nem nagyon számít hogy kiad ennyi pénzt billentyűzetre, de elsőre azért még mindig húzós ennyiért billt venni.

Billnek én egy 3-4k-s Logitech billt használok, 10 fast fingers-be 550-600 karaktert tudok percenként. Munkahelyen Lenovo bill van, a billentyűk laposabbak, ott a gépelés lassabb, de nyilván megszokás kérdése. Szóval a kialakítás miatt nyilván ronthat a sebességen, de egy idő után ha sokat nyomjuk meg lehet szokni szerintem.

(#7) TigerCat

Persze értem mire célzol, de ez azért ennyi mert Razer, meg ilyen olyan dolgokat tud. Nyilván van olcsóbban is, de az a 3 szó hogy Razer - Mechanikus - Pro ezzel nagyon drágán el lehet adni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#9) TigerCat válasza jozsi252 (#8) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Eddig 4 Razer egeret (1x Mamba, 1x Imperator, 2x DeathAdder Chroma) vettem, ebből 3 volt szervizben. Annyira nem vagyok hasra esve tőlük...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10) jozsi252 válasza TigerCat (#9) üzenetére


jozsi252
veterán

Én mondjuk Logitech párti vagyok, de csak egyszer volt gondom egy mikrokapcsolóval, azon kívül elég jól működnek az egerek. Razer-ből Megalodon volt nekem, de kifejezetten nem rajongtam érte annyira, aztán egy G930-cal váltottam le, és azóta se volt Razer termékem.

iPhone 13 Pro Max

(#11) nyunyu válasza jozsi252 (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

Addig húzós csak, amíg nem kezdesz el használni egy rendes mechanikus billentyűzetet. :DDD

Pár hét után már rá sem bírsz nézni a 10k alatti membránosakra, laptopoktól meg pláne ki fog rázni a hideg.

(Nemrég elővettem az IBM USB Travelt, ami a membrános korszakomban sem volt a kedvencem. Grr, negyed óra után ment vissza a szekrény tetejére, ahol töltötte az elmúlt 5 évet.
Hétvégén meg egy 3k-s Genius KB110X-et voltam kénytelen használni. :( Az kb. annyira használható, mint előző melóhelyemen az engem váltó kolléga L K200-a, vagyis semennyire.)

Egyébként meg mechanikusból is kipróbáltam már sokféle kupakméretet, pont a héten írtam ezügyben egy szösszenetet a billzet topikban, miszerint utálom a billzetem extralapos kupakjait (fekete), meg az átlagos mechanikuson lévő hagyományos OEM méretet (jobbról a második, fehér alapon kék feliratos).
Nekem a klasszikus Cherry billzeteken lévő profil sokkal jobban kézreáll. (fehér numpad, de az ősrégi billzetről mentett szürke kupakok is hasonlóak)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) nyunyu válasza jozsi252 (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

Razerem sosem volt, Logitechem meg nem lesz többet, mert 5 éve ők is razeresednek. (=adj ki új, használhatatlanabb terméket másfélszer drágábban)

Nem is tudom, mit fogok venni, ha a most használt MX Revo egerem bedöglik.
(Tudom, ezt írtam 3 éve az egér topikba is. Azóta vettem +2 MX Revót tartaléknak. :DDD)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

Nagyon igényes, a színe. :D

(#14) Dosi


Dosi
tag

csak kérdem én miért nem használja a smart connect-et? miért KékFog? :W úgy még több értelme lenne az akksival, ha már csak iPad Pro 12,9hez van...

btw egy tabletta pl egy ITben dolgozó emberke dolgát rohangálás közben megtudja gyorsítani(tapasztalat), oké a 5,5-6" kijelzős telók is de nagyobb aksival kijelzővel jobb :R (arról nem is beszélve h nem merül 2x gyorsabban a teló mert csak hívás/email-re használod)

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#15) nyunyu válasza Dosi (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

csak kérdem én miért nem használja a smart connect-et? miért KékFog? :W úgy még több értelme lenne az akksival, ha már csak iPad Pro 12,9hez van...

Csatlakozója, a Smart Connector jóvoltából kábel, párosítás és csatlakozódugó nélkül működik. Csatold az iPad Próra, és már gépelhetsz is.

n+1-edik saját szabvány csatlakozó, ami semmivel sem kompatibilis, de legalább horror licenszdíjat kérnek érte a perifériagyártóktól eladott darabonként. (Lásd szifon füldugó jack és tsai :DDD)
Ha egyáltalán licenszelhető, mert Apple általában nem szokta a többiek orrára kötni megjelenés után pár évig a specifikációt, hogy mindenképpen tőlük vedd a túlárazott perifériákat is.

Kékfog meg minden eszközön működik, és csak egyszeri díjat kell fizetni érte, aztán tolhatod milliószámra a nem csak almával működő kütyüket.
(Almás wireless billzet+egerek már jóideje kékfogúak, 10+ éve ott van az integrált BT minden asztali Macban is.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.