Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Deadzone41


Deadzone41
őstag

grat jó cikk lett! felkeltette az érdeklődésem a cucc.

(#2) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kellemes csalódás a Maxell. Karácsonyra megleptem édesapámat egy olcsó agybadugós (3K volt) Maxell fülessel, és meglepően szépen szól, és még mellé baromi jól is néz ki.

(#3) Melack


Melack
veterán

Köszönöm a cikket, azt hiszem segítettél dönteni. Mivel ilyen fülest keresek éppen, és még az ára is elfogadható, azt hiszem meg is van a győztes :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Mennyire használható egy ilyen füles mondjuk gépre kötve zene/film/játékra használva? Vagy ez inkább médialejátszóhoz való?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#5) ntomka válasza HUNNIA1920 (#4) üzenetére


ntomka
nagyúr

Használható, ha nem zavar, hogy a füleden ül és rövid a kábele. :)

ツ Headphones on - World off

(#6) slfln válasza ^Clown (#2) üzenetére


slfln
senior tag

Ezután bennem is felmerült a kérdés, hogy mit is árulgat a Maxell bagóért és tegnap beszereztem egy Metallics fülest.
Nos úgy néz ki nagyon is van mitől félni a konkurenciának, mert ezért a pénzért kiváló fülhallgató, remek hanggal, 2 év gairval és nagyon jó anyaghasználattal, hibátlan összeszereléssel.

Teszt hamarosan. ;)

----

A többieknek köszönöm a figyelmet! :R Örülök, ha hasznos volt!

(#7) Lalikiraly válasza slfln (#6) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Na ezt megvárnám, mert még nem hallottam szólni, ellenben féltem megvenni!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#8) gg72 válasza slfln (#6) üzenetére


gg72
veterán

Na, ez a Metallics engem is nagyon érdekelne! Kényelmes is? Várom a tesztet.

(#9) Audison


Audison
senior tag

Grat a cikkhez :R igazán meggyőző, olyannyira, hogy utazásokhoz majd én is beszerzek egyet.

(#10) DemonDani


DemonDani
addikt

Superluxokhoz mérten mi a véleményed róla?

amúgy nem is 5000 ft, mert pl iponon garantáltan lenne is és 4000 :Y de van még olcsóbban is az árgépen

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11) Kassadin


Kassadin
addikt

Köszönöm a cikket, én is pont most szeretnék majd másik fülest, valami olcsóbb változatból, a cikk segített is dönteni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) ^Clown válasza slfln (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Pont azt a Metallics fülest választottam én is :) Annyi pénzért nagyon ott van, szépen szól.

A tesztet kíváncsian várjuk róla :) :R

(#13) Melack válasza DemonDani (#10) üzenetére


Melack
veterán

Csak azt ne felejtsd el, hogy ott a futár díja is sokat számít. Mert jól hangzik a 4000HUF alatti ár, de ha a futár 1850Ft, akkor már nem is olyan kellemes :/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14) DemonDani válasza Melack (#13) üzenetére


DemonDani
addikt

najó de minden 5. ember budapesti ők meg helyben átveszik :DDD nem lehet így nézni, nekem helyben nagyfalun biztos nem 5000 lenne hanem 6-7 :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15) Melack válasza DemonDani (#14) üzenetére


Melack
veterán

Ok, de a legolcsóbb az azt hiszem egy kecskemétre bejelentett cég :) Bár az tény, hogy valamiért vidékre drágább mind kiszállíttatni, mind ott megvenni :/
Én most a fizetésem várom, és szerintem meg is veszem magamnak a "kicsikét"

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16) slfln válasza DemonDani (#10) üzenetére


slfln
senior tag

A nagy kedvenc 660 meg a 668b-hez képest természetesen alulmaradna, de ezek teljes méretű fejesek (- és árkategóriájuk jelenleg megdönthetetlen vezetői hang terén.)
A HD572 meg szerintem nem ellenfél neki. Sluxból fair összehasonlítás a HD661 lenne, ami kiváló minden téren (jobb technikailag is) és szintén igencsak megéri az árát. Kicsit rizikósabb a karaktere (lehet egyesek túl világosnak fogják találni)... és az is ugye jóval drágább.

Úgy néz ki a plammer.hu-n a legolcsóbb (3734 Ft) jelenleg és személyes átvétel is van.

[ Szerkesztve ]

(#17) Melack válasza slfln (#16) üzenetére


Melack
veterán

Ez az infó több mint hasznos. Tényleg nem drágák, és Pesten másnapra még ingyen is viszik ki. Köszi a linket!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18) phonefan válasza slfln (#6) üzenetére


phonefan
tag

olyanom nekem is volt,de ugyanannyiért egy panasonic ergonomy sokkal jobb és kényelmesebb. (a médiába vettem egy metallicsot, de 2 hó után hazavágódott, ugyhogy elmentem, cseréltem arra panasonicra, hát mitne mondjak sokkla jobb, 2-3x)

„Szeretném a látványból a lehető legkevesebbet mutatni, úgy, hogy az a lehető legtöbbet jelentse.”

(#19) DemonDani


DemonDani
addikt

[link]

itt 3654 Ft és pick pack pontra kiviszik 900ért 4500ból megvan

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#20) Ocarina


Ocarina
aktív tag

:R
Most keresek én is hordozható fejhallgatót, és a hordozhatóság lenne talán a legfontosabb.
Az lenne a kérdésem, hogy alkalmas-e pl. hátizsákban hordozásra? Nem szeretném, ha egész nap a nyakamon lenne.

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#21) Melack válasza Ocarina (#20) üzenetére


Melack
veterán

Egy jó "szütyő" csodákra képes. Azt meg talán lehet neki varrni vagy venni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22) Deadzone41


Deadzone41
őstag

mennyire sötét tónusú a fejes? nekem a 6 decibel mély kiemelés elég soknak tűnik : O egy xears tdII nél azért világosabb?

[ Szerkesztve ]

(#23) Peddy789


Peddy789
őstag

sziasztok, én a minap szereztem eb egy iylet 3700 forintért pesten belüli kiszálítással, hát nagyonis elégedett vagyok vele, amugy én otthonra játék film zene stbre szereztem be, de ugylátom ha szükséges néha nyugodtan elvihetem hoszabb/rövidebb utakra is

(#24) phonefan


phonefan
tag

így végigolvasva is naon bejövős

„Szeretném a látványból a lehető legkevesebbet mutatni, úgy, hogy az a lehető legtöbbet jelentse.”

(#25) slfln válasza Deadzone41 (#22) üzenetére


slfln
senior tag

A TD mérésén alul 10-12dB kiemelést látnál kb. az 1kHz-hez képest. Egyáltalán nem sötét.

Ocarina: Nem lehet összehajtani, én nem raknám be táskába cuccok közé, valami előbb utóbb törne rajta.

phonefan: Hidd el, van mivel összehasonlítanom bőven. :D Aki a szokásos "V" karakteren szocializálódott, annak a Metallics valószínűleg nagyon nem fog bejönni.
Panniéktól meg Szoniéktól én még semmi értelmeset nem hallottam belépő szinten, csak kontrollálatlan XxXXXtra megabasst, meg sistergő magasat. A szorzók használata pedig nagyon veszélyes dolog.
Persze no offense, ne értsd félre... Lehet újra alá kellesz merülnöm egy nagy levegővel és megnézni csináltak e valami értelmeset az utóbbi évben. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Melack


Melack
veterán

Mire megjön a pénz, elfogy a füles :/ Nincs raktáron üzenet mindenütt :(

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27) #43960832 válasza slfln (#25) üzenetére


#43960832
törölt tag

Sony MDR-ZX100-nál jobb vajon? Most ezt használom utazásra, érdemes lenne lecserélni?

(#28) ^Clown válasza slfln (#25) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Elkezdted már a Metallics tesztet írni? :)

(#29) slfln válasza ^Clown (#28) üzenetére


slfln
senior tag

A-a, most más jobban foglalkoztat. :D

area_51: A legtöbb MM-ben, Saturnban van kitéve. Próbáld ki jobban tetszik e.
A ZX-100-at nem hallottam még.

[ Szerkesztve ]

(#30) #43960832 válasza slfln (#29) üzenetére


#43960832
törölt tag

Ok, lehet, hogy este benézek az Arénába. A Metallics-re is kíváncsi vagyok.

(#31) guppy


guppy
őstag

Az is egy plusz a fejes mellett h olcsó, ezért bátran lehet moddolni :K

(#32) slfln válasza #43960832 (#30) üzenetére


slfln
senior tag

A Westendben van kitéve és ott ki is tudod próbálni saját cuccal is, inkább menj biztosra.

(#33) mzso válasza ntomka (#5) üzenetére


mzso
veterán

Nem ül a fülön, kényelmesen belefér és felülről sem nyomja. Viszont a kábel tényleg elég rövid.

(#34) mzso válasza slfln (#6) üzenetére


mzso
veterán

Milyen a karakterisztikája és a hangszigetelése?

(#35) slfln válasza mzso (#34) üzenetére


slfln
senior tag

Egyelőre maradjunk ennyiben. Még nem hallgattam eleget, hogy véglegesen ítélkezzek.
Szigetelés: mondjuk 10/6, a gyári harangok viszont rosszak.

(#36) Melack


Melack
veterán

Nos, megjött a kicsike, fehér színben. Az a gyors teszt alapján is elmondható, hogy a fülemre jól ül, a külvilágot kizárja rendesen. Gépre kötve tökéletes a hangzása - számomra (Metallica - Enter Sandman, cv313 - As the light closes, Republic - Kirúgjuk magunk alól a földet, Octave One - Black water, Lenzman feat Riya - Open page), telefontról értelem szerűen kicsit korlátosabb a hangzása, de a fül körbezárása okán elég erőteljesen - de nem bántóan - szól. Tegnap rendeltem, ma kihozták :) Zenében igencsak jártas véjtfülű kollégámnak is tetszik a Technics studiófüles mellett.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#37) F_Zolee válasza Melack (#36) üzenetére


F_Zolee
veterán

Azaz 1.3m-es kábelhossz nem valami acélos. De amúgy felkeltette az érdeklődésemet. Csak azt sajnálom, hogy géphez majd nem tudom használni a rövidsége miatt. :F

[ Szerkesztve ]

(#38) Melack válasza F_Zolee (#37) üzenetére


Melack
veterán

Vagy szerzel egy hosszabító kábelt, vagy elülső kivezetésre dugod rá pl. De szerintem ezt a 4.000HUFot bőven megéri az ára.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#39) F_Zolee válasza Melack (#38) üzenetére


F_Zolee
veterán

Előlapra nem tudom kivezetni, mert a hangkártyámhoz nem jó az a fajta csatlakozás. Azért meg az alaplapi borzadályt nem fogom beüzemelni, hogy előre tudjam kivezetni. Egyenlőre csak szemezek ezzel a fejessel. :) Amúgy Sharkoon Rush van nekem.

(#40) Melack válasza F_Zolee (#39) üzenetére


Melack
veterán

Így érthető :)

Nekem ez az első fejhallgatóm, már régóta szemeztem egy-két ehhez hasonlóval. De aktuálisan tökéletesnek tartom. Ok, fejhallgatóból nem sok összehasonlítási alapom van (studió fejest nemveszem ide), de az eddigi fülhallgatókhoz viszonyítva egy álom, ahogy szól. Brooklyn Bounce, attttya úúúúristen mekkora zene...... pedig nem mai :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#41) DemonDani válasza F_Zolee (#39) üzenetére


DemonDani
addikt

ebayen 1 dollárért kapsz 1 méteres hosszabítót, korrekt minőséggel és elvileg arany bevonattal, gyakorlatilag sárga festék lehet :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#42) Melack válasza DemonDani (#41) üzenetére


Melack
veterán

Ilyenre gondolsz?

Bár ő sem rossz választás - valakinek :)

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#43) mzso válasza slfln (#35) üzenetére


mzso
veterán

Canyon EP8-at hallgattál már? Ahhoz képest milyen?

A rossz mit jelent? Törik/szétesik vagy nem jól szigetel?

(#44) ntomka válasza F_Zolee (#37) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azért olyan rövid, mert ez egy hordozható fejhallgató.

ツ Headphones on - World off

(#45) F_Zolee válasza ntomka (#44) üzenetére


F_Zolee
veterán

De attól még jó géphez is. :)

(#46) slfln válasza mzso (#43) üzenetére


slfln
senior tag

Nem, de elég nagy a szórás közöttük állítólag. A különböző színűek se szólnak ugyanúgy és nem nagy szám a hangja.
Keskeny a szoknyája és rideg az anyaga, nem szigetel rendesen.

(#47) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Jó lett a cikk, hozza a szokásos színvonalat. :R

(#48) DemonDani válasza Melack (#42) üzenetére


DemonDani
addikt

igen ilyenem van csak 1 méteres :K és tökéletes

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#49) #43960832


#43960832
törölt tag

Meghallgattam ma a Retro DJ-t a Westendben...és ilyen képet vágtam: :D Árához képest eszméletlen jól szól és nagyon kényelmes, jól szigetel. Kár hogy utána meghallgattam a többször ennyibe kerülő AKG és Denon csodákat, így felfedeztem a Maxell hangjában egy V-alakú hangképet. A közepek nem kevesek, de a mélyben és magasban 8-10kHz környékén van egy kiugrás (fülre szerintem ott), mindezek mellett abszolút hallgatható.

Aztán függőben hagytam a dolgot, és vettem egy Metallics-ot. Erre egy szavam sem lehet, bár még bejáratós. Nem V a hangképe, teljesen természetesen szól, pont ez amit kerestem. Ezelőtt ezt egy AKG K330-ban találtam meg de sajnos az tönkrement.

Köszönet a tesztért, ami felhívta a figyelmemet, hogy milyen jó cuccai is vannak a Maxell-nek (OEM gyártóknak). :)

(#50) slfln válasza #43960832 (#49) üzenetére


slfln
senior tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.