Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Az 1/2000 nem lesz kevés f2.8 mellett? :F
Egyébként tetszős.

(amúgy meg de, drága is... :D, de egyrészt kezdő ár, másrészt meg azért tud is valamit)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) scarabaeus válasza pilóta (#1) üzenetére


scarabaeus
őstag

:) Elébe megyek a másik toposznak, legyen lelőve az is, hamar: "Nincs létjogosultsága, hiszen ennyiért már DSLR-t vesz az ember!" ;]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#3) Ijk


Ijk
nagyúr

Akármilyen szépen is be van csomagolva, de egy 1/1,7"-os érzékelős gépért én biza nem adnék közel 200 ezer forintot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4) Peter89x válasza scarabaeus (#2) üzenetére


Peter89x
csendes tag

Ez alapvetően igaz, bár ha valaki nem akar (méretben és súlyban egyaránt) nagy gépet magával vinni, viszont szereti a jó minőségű képeket és a remek technikai tudású kütyüt, akkor annak ez tökéletes.
Mondjuk ha kompromisszumot köt a méret terén, akkor már egy MILC is szóba jöhetne, a cserélhető objektív azért csak nagyobb teret enged.
Csak hogy meglegyen a tipikus reakció is arra, amit írtál. :D

(#5) eeXaa


eeXaa
addikt

...Hol van ez a pana fz200- hoz? ...sehol...

(#6) Freddy76 válasza eeXaa (#5) üzenetére


Freddy76
addikt

Mert?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#7) Tulku


Tulku
veterán

Nem kicsi...és ezt nem hátrányára írom...jól megfogható csúcskompakt bizonyára minden földi jóval.
Zúmátfogás is rendben, de:
Kövezzetek meg, de nekem kissé sok a 2,8 kezdőnek egy ekkora szenzornál...lx7 1,4-ről indul és 28 mm-nél is csak 1,5...nem hiszem hogy annyival jobb szenzor van ebben ami ezt a különbséget áthidalná.
És biza elég sok helyzet van, ahol kell az 1,4-1,5 és így is iso 1600-at használ a gépes...

De egyébként nagyon bejövős a masina így elsőre...szerintem a csúcskompaktok egyre nagyobb teret hódítanak majd a szenzorok fejlődésével...

(#8) eeXaa válasza Freddy76 (#6) üzenetére


eeXaa
addikt

...mindkettő bridge gép, nagylátó-tele zoomal... azon az obi mindent visz a 600mm 2.8-al... ebben mondjuk van evf, meg kissebb, de ha túra kompaktot vennék, számomra az fz 200-nál jobb választás nem létezik jelenleg....

(#9) Mercutio_ válasza eeXaa (#5) üzenetére


Mercutio_
félisten

Abban a szenzor kisebb, a mérete és a súlya nagyobb, sz*rabb felbontású a hátsó LCD és a kereső is, cserébe 600mm-ig megy és végig F2.8

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10) madgie válasza eeXaa (#8) üzenetére


madgie
titán

Átlag amatőr, nadjuram kezdő fotósnak pont púp a hátán a haccázmilli, elvonja a figyelmet az úúúltrazúúúm a komponálástól. Nem mindenki madár/vad/holdkráter fotós, az egyéb témák 90%-ára meg bőven elég 300 mm is.

Szvsz persze.

[ Szerkesztve ]

(#11) FEDman válasza eeXaa (#5) üzenetére


FEDman
addikt

Ritka ronda lett ez az új Oly, de ha választanom kéne akkor gondolkodás nélkül ezt választanám az FZ200 helyett! :)

(#12) pilóta válasza eeXaa (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azért majd pár tesztfotót nézz meg mindkettővel. Meg mondjuk az af sebességet is. Bottal nem piszkálnám meg az fz200-at, ha egy ilyet is választhatnék...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13) Gondwana


Gondwana
addikt

Ekvivalens 28mm 4:3 nagylátószögű véggel? Lehet éppenséggel vele brenizerni UWA-t, csak macerás...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#14) FEDman válasza pilóta (#1) üzenetére


FEDman
addikt

Nem. :)

Az iso100 - f/2,8 és a 1/2000s mellett van benne még egy 3EV-s beépített ND szűrő is.

(#15) arn


arn
félisten

szvsz ket dolgot baltaztak el: omd szeru kialakitas (suly, meret), szenzormeret. jo lenne, ha a sony tudna forceolni azt a colos lapkat, csak ne ok csinaljanak hozza obit. oly ebben nagyon jo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) pilóta válasza FEDman (#14) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vízesés megfagyasztásra verőfényben nem elég az ND ;]

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17) Parci válasza Gondwana (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne kötekedj, a 28 mm abszolút nagylátó, ez a neve neki. ;) az, hogy van még nagylátóbb, egy dolog. de 300 mm mellé tök oké, aki nem telézik, tényleg jobban jár egy fényerősebb kompakttal, mint az lx-7, xz-2 stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) Parci válasza arn (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszem, hogy egy 28-300/2,8 ugyanilyen méretben ráfér egy nagyobb lapkára is. igazából a kialakítás sem rossz, teljesen jó mindenes gép annak, aki fel van készülve rá, hogy egyetlen kompaktot használjon fényképezőgépként :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

A kompakt fgépeknél a videjó tudás is elvárhatóan jónak kell lenni. Ebben az Oly eddig nem volt topon. Ehhez átfogáshoz a társított fényerő igen is megfelelő szvsz. Az xz-2 höz mérten nem sorolom, de előrelépésnek érzem. Máris szimpatikusabb, mint a p7800. Én vallom, h átlagjúzernek családos kirándulós igényes józsi ezek a csúcskompaktok a lehető legjobb választás.

(#20) arn válasza Parci (#18) üzenetére


arn
félisten

tudom, de a meret eleve nem kicsi - meg nekem a 300 is felesleges. nekem pl tokeletes lenne egy xz2 colos lapkaval meg evfel kicsit nagyobb meretben. formailag egyertelmuen az omd sikerenek meglovaglasa volt a cel.

biztato az ev vegi uj kompakt felhozatal, de marad az mft :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) FEDman válasza pilóta (#16) üzenetére


FEDman
addikt

Ugye nem azt akarod nekem ezzel mondani, hogy a vízesés megfagyasztására nem elegendő a 1/2000s.. :U

(#22) bteebi válasza scarabaeus (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Némi iróniával én is ezt akartam mondani :U. Amúgy nagyon szimpatikus gép, de az árán lehetne kicsit csiszolni... mondjuk az egyest le az elejéről, vagy egy nullát le a végéről ;].

Kicsit meglepő, hogy "csak" 12 MP, de én spec. nagyon örülök neki, hogy nem kezdtek felesleges MP-háborúba. Kinézetre nekem egy kicsit fura, de - az árát leszámítva - ez (legyen) a legnagyobb baja :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) pilóta válasza FEDman (#21) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na jó, elegendő. :B

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24) hibavissza


hibavissza
veterán

nagyon gyatra minőségűek a termékfotók. nem értem, miért nem biztosít a sajtónak normális képeket az olympus. amúgy ezeknek a bridge gépeknek nem kellett volna már kihalniuk? ennyire beleégett az agyakba a zoom és a hitvány képminőség?

(#25) eeXaa válasza pilóta (#12) üzenetére


eeXaa
addikt

...ha volt már a kezedben fz200 akkor biztos tudod hogy az af-el ott sincs gond..
mellesleg meg egyikről sem nyomatnék a4-nél nagyobb méretben...
...számomra mindkét gép kirándulós mindenes, tehát én ettől sem várnék csodát.
...persze ennek biztos nagyobb feelingje lessz kézbe venni, használni, ujjab, stb... de akkor is... nna... :)

(#26) Lassú Víz válasza Tulku (#7) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nagyobb fényerővel kisebb zoommal vannak megoldások. Nyilván üzletpolitika is van mögötte, de jó minőségben elkészíteni egy ekv. 28-300 -at f1.4-2.8 rekesszel szerintem nem egyszerű.

Az XZ-2-höz képest kisebb fényerő, nagyobb zoom átfogás, EVF. És azt a dioptria korrekciós EVF-et egyre jobban tudom értékelni ahogy rövidül a kezem az idő múlásával. Az 1/2000 is lehet jó, ha van benne ND szűrő. Az biztos, hogy a célegyenes végén Vettelt nem evvel a kamerával fogja senki megfagyasztani, de talán kevesen is vágynak rá.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27) PRO-peller válasza arn (#20) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ki kell játszani az 1/1.7-es méretű lapka vonalat a végletekig. Majd beindulnak a nagyobb szenzorokkal. ;]

Érdekes jelenség volt, amikor kivesztek az 1/1.8-as érzékelők. Hirtelen minden kompaktba 1/2.3 méret került v. kisebb. Micsoda véletlen? :U

(#28) Parci válasza arn (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, egy olyan kompakt még tényleg hiányzik. és persze ha kívánni lehetne, és is az obi átfogásából vennék itt vissza kicsit (28-200 mm mondjuk) és cserébe növelném a szenzort. de így sem rossz, addig is, amíg ez az überkompakt megszületik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) Parci válasza PRO-peller (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bizony, szerintem egy itt világméretű összeesküvés lehet a háttérben, nincs más magyarázat!!! :N

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) PRO-peller válasza Parci (#29) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Biztosan van magyarázat csak arról nem tudunk. Ezért kell találgatni. A nagy átfogású kompakt optikáknál érthető. A kis méret tartása érdekében. Csak hát az 1/1.7-1/1.8 alig nagyobb, de láthatóan többet ér mint, a 1/2.3.

(#31) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó kis gépecske!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32) eclipse006


eclipse006
őstag

Itt van jó néhány tesztkép a címben szereplő géppel készítve. Nekem nagyon tetszik ez a kis kompakt, a fotók is meggyőzőek.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#33) bb0t válasza eclipse006 (#32) üzenetére


bb0t
senior tag

csak nekem van megfogalmazhatatlan gondom a színeivel?

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#34) Ijk


Ijk
nagyúr

Igazából eddig az egyetlen bridge szuperzoom amit bevállalnék az RX-10. Mondjuk az is izgalmasabb lenne egy 24-70 F4-es üveggel FF-ben, ugyanekkora méretben és árban ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) eclipse006 válasza bb0t (#33) üzenetére


eclipse006
őstag

Lehet, hogy nem csak neked. Én nem látok problémát, szerintem jó a színvilága a képeknek. Korrigálni lehet simán. Én azt néztem főként, hogy a zajosodás milyen mértékű, illetve a részletek. De szerintem jelen van az Oly-ra jellemző színvilág.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#36) tabu3x válasza eeXaa (#5) üzenetére


tabu3x
tag

hol van az fz200-hoz képest?
itt:
Panasonic DMC-FZ200 Equivalent aperture range: F15.5
Olympus Stylus 1 Equivalent aperture range: F13
:-)

(#37) bb0t válasza eclipse006 (#35) üzenetére


bb0t
senior tag

nekem talán egy picit túl sötétek a képek, de lehet, hogy csak becsap a szemem. kinek az érzékelője van benne?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#38) hibavissza válasza eclipse006 (#32) üzenetére


hibavissza
veterán

hát engem nem győzött meg. képszélek konstans "kómásak"...legtöbbször az egész. a szűk dinamika rányomja a bélyegét minden képre. főleg a csúcsfényeknél elég darabos az átmenet. a színek meg elég bénák...nem mondom, hogy telefonos képminőség, de helyenként rámtört az érzés, hogy ezt valami mobillal lőtték. pl. néni arcéle...ez így kétszázé' elég siralmas.

(#39) #06658560 válasza Parci (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az olajlobbi, a Montano, a nemzetközi karvalytőke, vagy most épp melyik? ;]

(#40) eclipse006 válasza bb0t (#37) üzenetére


eclipse006
őstag

hmm, nem tudom első blikkre azt mondanám, hogy Sony, de egyáltalán nem biztos.

hibavissza: Nekem a dinamika minden, csak nem szűk. De persze elfogadom a te véleményedet is, nem látunk egyformán.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#41) Parci válasza eclipse006 (#40) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem szűk, sőt, egészen meglepően jó egy ilyen pici lapkától. persze ezt már az xz-2-nél is megállapítottuk, meg a többi kompaktnál, ami ezt használja. ijesztő, hogy hova fejlődtünk pár év alatt!

amúgy elég jónak tűnik az üveg is így első hevenyészett kukkolásra.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42) eclipse006 válasza Parci (#41) üzenetére


eclipse006
őstag

Igen, szó szerint ijesztő a fejlődés. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#43) bb0t válasza eclipse006 (#40) üzenetére


bb0t
senior tag

a sonynak kicsit gyengébbek elvileg a színei mint a régi pana szenzornak, lehet azt szúrtam ki

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44) hibavissza válasza Parci (#41) üzenetére


hibavissza
veterán

:DDD biztos, hogy jót néztél? könyörgöm 200 ezer forintért ez a képminőség? szerintem ne csak hevenyészetten kukkold meg. valami vagy a tesztelt géppel vagy a tesztfotókkal nincs rendben. esetleg a jpg konvertálásnál toltak el valamit.

(#45) Parci válasza hibavissza (#44) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem nálad lesz valami böngészőbibi vagy ilyesmi. mi az, ami nem oké szerinted, konkrét példával?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46) hibavissza


hibavissza
veterán

most jut eszembe, h lehet beleestem abba a csapdába, hogy ez egy 80 ezer forintos gép csak egy-másfél évig emelt áron adja az olympus a hül kevésbé tájékozott vásárlóknak.

Parci: megnézem otthonról is....egész egyszerűen nem lehet ilyen szar képe még egy 100 ezer forintos gépnek sem.

[ Szerkesztve ]

(#47) pilóta válasza hibavissza (#46) üzenetére


pilóta
nagyúr

De valami konkrétumot mondj már légyszíves, mert én sem látok a világon semmi kivetnivalót a képekben...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#48) FEDman válasza pilóta (#47) üzenetére


FEDman
addikt

Nem biztos hogy minden trollal feltétlen vitába kell ám szállni. :U

(#49) eclipse006 válasza hibavissza (#46) üzenetére


eclipse006
őstag

"megnézem otthonról is....egész egyszerűen nem lehet ilyen szar képe még egy 100 ezer forintos gépnek sem."

Nem gondolod, hogy ez a kijelentés erős túlzás?

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#50) Parci válasza eclipse006 (#49) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

két eset van: vagy mutat példát rá és lesz miről beszélni, vagy nem és akkor vaklárma volt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.