Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Az 1/2000 nem lesz kevés f2.8 mellett? :F
Egyébként tetszős.

(amúgy meg de, drága is... :D, de egyrészt kezdő ár, másrészt meg azért tud is valamit)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) scarabaeus válasza pilóta (#1) üzenetére


scarabaeus
őstag

:) Elébe megyek a másik toposznak, legyen lelőve az is, hamar: "Nincs létjogosultsága, hiszen ennyiért már DSLR-t vesz az ember!" ;]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#3) Ijk


Ijk
nagyúr

Akármilyen szépen is be van csomagolva, de egy 1/1,7"-os érzékelős gépért én biza nem adnék közel 200 ezer forintot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4) Peter89x válasza scarabaeus (#2) üzenetére


Peter89x
csendes tag

Ez alapvetően igaz, bár ha valaki nem akar (méretben és súlyban egyaránt) nagy gépet magával vinni, viszont szereti a jó minőségű képeket és a remek technikai tudású kütyüt, akkor annak ez tökéletes.
Mondjuk ha kompromisszumot köt a méret terén, akkor már egy MILC is szóba jöhetne, a cserélhető objektív azért csak nagyobb teret enged.
Csak hogy meglegyen a tipikus reakció is arra, amit írtál. :D

(#5) eeXaa


eeXaa
addikt

...Hol van ez a pana fz200- hoz? ...sehol...

(#6) Freddy76 válasza eeXaa (#5) üzenetére


Freddy76
addikt

Mert?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#7) Tulku


Tulku
veterán

Nem kicsi...és ezt nem hátrányára írom...jól megfogható csúcskompakt bizonyára minden földi jóval.
Zúmátfogás is rendben, de:
Kövezzetek meg, de nekem kissé sok a 2,8 kezdőnek egy ekkora szenzornál...lx7 1,4-ről indul és 28 mm-nél is csak 1,5...nem hiszem hogy annyival jobb szenzor van ebben ami ezt a különbséget áthidalná.
És biza elég sok helyzet van, ahol kell az 1,4-1,5 és így is iso 1600-at használ a gépes...

De egyébként nagyon bejövős a masina így elsőre...szerintem a csúcskompaktok egyre nagyobb teret hódítanak majd a szenzorok fejlődésével...

(#8) eeXaa válasza Freddy76 (#6) üzenetére


eeXaa
addikt

...mindkettő bridge gép, nagylátó-tele zoomal... azon az obi mindent visz a 600mm 2.8-al... ebben mondjuk van evf, meg kissebb, de ha túra kompaktot vennék, számomra az fz 200-nál jobb választás nem létezik jelenleg....

(#9) Mercutio_ válasza eeXaa (#5) üzenetére


Mercutio_
félisten

Abban a szenzor kisebb, a mérete és a súlya nagyobb, sz*rabb felbontású a hátsó LCD és a kereső is, cserébe 600mm-ig megy és végig F2.8

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10) madgie válasza eeXaa (#8) üzenetére


madgie
titán

Átlag amatőr, nadjuram kezdő fotósnak pont púp a hátán a haccázmilli, elvonja a figyelmet az úúúltrazúúúm a komponálástól. Nem mindenki madár/vad/holdkráter fotós, az egyéb témák 90%-ára meg bőven elég 300 mm is.

Szvsz persze.

[ Szerkesztve ]

(#11) FEDman válasza eeXaa (#5) üzenetére


FEDman
addikt

Ritka ronda lett ez az új Oly, de ha választanom kéne akkor gondolkodás nélkül ezt választanám az FZ200 helyett! :)

(#12) pilóta válasza eeXaa (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azért majd pár tesztfotót nézz meg mindkettővel. Meg mondjuk az af sebességet is. Bottal nem piszkálnám meg az fz200-at, ha egy ilyet is választhatnék...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13) Gondwana


Gondwana
addikt

Ekvivalens 28mm 4:3 nagylátószögű véggel? Lehet éppenséggel vele brenizerni UWA-t, csak macerás...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#14) FEDman válasza pilóta (#1) üzenetére


FEDman
addikt

Nem. :)

Az iso100 - f/2,8 és a 1/2000s mellett van benne még egy 3EV-s beépített ND szűrő is.

(#15) arn


arn
félisten

szvsz ket dolgot baltaztak el: omd szeru kialakitas (suly, meret), szenzormeret. jo lenne, ha a sony tudna forceolni azt a colos lapkat, csak ne ok csinaljanak hozza obit. oly ebben nagyon jo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) pilóta válasza FEDman (#14) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vízesés megfagyasztásra verőfényben nem elég az ND ;]

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17) Parci válasza Gondwana (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne kötekedj, a 28 mm abszolút nagylátó, ez a neve neki. ;) az, hogy van még nagylátóbb, egy dolog. de 300 mm mellé tök oké, aki nem telézik, tényleg jobban jár egy fényerősebb kompakttal, mint az lx-7, xz-2 stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) Parci válasza arn (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hiszem, hogy egy 28-300/2,8 ugyanilyen méretben ráfér egy nagyobb lapkára is. igazából a kialakítás sem rossz, teljesen jó mindenes gép annak, aki fel van készülve rá, hogy egyetlen kompaktot használjon fényképezőgépként :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

A kompakt fgépeknél a videjó tudás is elvárhatóan jónak kell lenni. Ebben az Oly eddig nem volt topon. Ehhez átfogáshoz a társított fényerő igen is megfelelő szvsz. Az xz-2 höz mérten nem sorolom, de előrelépésnek érzem. Máris szimpatikusabb, mint a p7800. Én vallom, h átlagjúzernek családos kirándulós igényes józsi ezek a csúcskompaktok a lehető legjobb választás.

(#20) arn válasza Parci (#18) üzenetére


arn
félisten

tudom, de a meret eleve nem kicsi - meg nekem a 300 is felesleges. nekem pl tokeletes lenne egy xz2 colos lapkaval meg evfel kicsit nagyobb meretben. formailag egyertelmuen az omd sikerenek meglovaglasa volt a cel.

biztato az ev vegi uj kompakt felhozatal, de marad az mft :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) FEDman válasza pilóta (#16) üzenetére


FEDman
addikt

Ugye nem azt akarod nekem ezzel mondani, hogy a vízesés megfagyasztására nem elegendő a 1/2000s.. :U

(#22) bteebi válasza scarabaeus (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Némi iróniával én is ezt akartam mondani :U. Amúgy nagyon szimpatikus gép, de az árán lehetne kicsit csiszolni... mondjuk az egyest le az elejéről, vagy egy nullát le a végéről ;].

Kicsit meglepő, hogy "csak" 12 MP, de én spec. nagyon örülök neki, hogy nem kezdtek felesleges MP-háborúba. Kinézetre nekem egy kicsit fura, de - az árát leszámítva - ez (legyen) a legnagyobb baja :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) pilóta válasza FEDman (#21) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na jó, elegendő. :B

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24) hibavissza


hibavissza
veterán

nagyon gyatra minőségűek a termékfotók. nem értem, miért nem biztosít a sajtónak normális képeket az olympus. amúgy ezeknek a bridge gépeknek nem kellett volna már kihalniuk? ennyire beleégett az agyakba a zoom és a hitvány képminőség?

(#25) eeXaa válasza pilóta (#12) üzenetére


eeXaa
addikt

...ha volt már a kezedben fz200 akkor biztos tudod hogy az af-el ott sincs gond..
mellesleg meg egyikről sem nyomatnék a4-nél nagyobb méretben...
...számomra mindkét gép kirándulós mindenes, tehát én ettől sem várnék csodát.
...persze ennek biztos nagyobb feelingje lessz kézbe venni, használni, ujjab, stb... de akkor is... nna... :)

(#26) Lassú Víz válasza Tulku (#7) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nagyobb fényerővel kisebb zoommal vannak megoldások. Nyilván üzletpolitika is van mögötte, de jó minőségben elkészíteni egy ekv. 28-300 -at f1.4-2.8 rekesszel szerintem nem egyszerű.

Az XZ-2-höz képest kisebb fényerő, nagyobb zoom átfogás, EVF. És azt a dioptria korrekciós EVF-et egyre jobban tudom értékelni ahogy rövidül a kezem az idő múlásával. Az 1/2000 is lehet jó, ha van benne ND szűrő. Az biztos, hogy a célegyenes végén Vettelt nem evvel a kamerával fogja senki megfagyasztani, de talán kevesen is vágynak rá.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27) PRO-peller válasza arn (#20) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ki kell játszani az 1/1.7-es méretű lapka vonalat a végletekig. Majd beindulnak a nagyobb szenzorokkal. ;]

Érdekes jelenség volt, amikor kivesztek az 1/1.8-as érzékelők. Hirtelen minden kompaktba 1/2.3 méret került v. kisebb. Micsoda véletlen? :U

(#28) Parci válasza arn (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, egy olyan kompakt még tényleg hiányzik. és persze ha kívánni lehetne, és is az obi átfogásából vennék itt vissza kicsit (28-200 mm mondjuk) és cserébe növelném a szenzort. de így sem rossz, addig is, amíg ez az überkompakt megszületik.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) Parci válasza PRO-peller (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bizony, szerintem egy itt világméretű összeesküvés lehet a háttérben, nincs más magyarázat!!! :N

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) PRO-peller válasza Parci (#29) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Biztosan van magyarázat csak arról nem tudunk. Ezért kell találgatni. A nagy átfogású kompakt optikáknál érthető. A kis méret tartása érdekében. Csak hát az 1/1.7-1/1.8 alig nagyobb, de láthatóan többet ér mint, a 1/2.3.

(#31) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó kis gépecske!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32) eclipse006


eclipse006
őstag

Itt van jó néhány tesztkép a címben szereplő géppel készítve. Nekem nagyon tetszik ez a kis kompakt, a fotók is meggyőzőek.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#33) bb0t válasza eclipse006 (#32) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

csak nekem van megfogalmazhatatlan gondom a színeivel?

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#34) Ijk


Ijk
nagyúr

Igazából eddig az egyetlen bridge szuperzoom amit bevállalnék az RX-10. Mondjuk az is izgalmasabb lenne egy 24-70 F4-es üveggel FF-ben, ugyanekkora méretben és árban ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) eclipse006 válasza bb0t (#33) üzenetére


eclipse006
őstag

Lehet, hogy nem csak neked. Én nem látok problémát, szerintem jó a színvilága a képeknek. Korrigálni lehet simán. Én azt néztem főként, hogy a zajosodás milyen mértékű, illetve a részletek. De szerintem jelen van az Oly-ra jellemző színvilág.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#36) tabu3x válasza eeXaa (#5) üzenetére


tabu3x
tag

hol van az fz200-hoz képest?
itt:
Panasonic DMC-FZ200 Equivalent aperture range: F15.5
Olympus Stylus 1 Equivalent aperture range: F13
:-)

(#37) bb0t válasza eclipse006 (#35) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

nekem talán egy picit túl sötétek a képek, de lehet, hogy csak becsap a szemem. kinek az érzékelője van benne?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#38) hibavissza válasza eclipse006 (#32) üzenetére


hibavissza
veterán

hát engem nem győzött meg. képszélek konstans "kómásak"...legtöbbször az egész. a szűk dinamika rányomja a bélyegét minden képre. főleg a csúcsfényeknél elég darabos az átmenet. a színek meg elég bénák...nem mondom, hogy telefonos képminőség, de helyenként rámtört az érzés, hogy ezt valami mobillal lőtték. pl. néni arcéle...ez így kétszázé' elég siralmas.

(#39) #06658560 válasza Parci (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az olajlobbi, a Montano, a nemzetközi karvalytőke, vagy most épp melyik? ;]

(#40) eclipse006 válasza bb0t (#37) üzenetére


eclipse006
őstag

hmm, nem tudom első blikkre azt mondanám, hogy Sony, de egyáltalán nem biztos.

hibavissza: Nekem a dinamika minden, csak nem szűk. De persze elfogadom a te véleményedet is, nem látunk egyformán.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#41) Parci válasza eclipse006 (#40) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem szűk, sőt, egészen meglepően jó egy ilyen pici lapkától. persze ezt már az xz-2-nél is megállapítottuk, meg a többi kompaktnál, ami ezt használja. ijesztő, hogy hova fejlődtünk pár év alatt!

amúgy elég jónak tűnik az üveg is így első hevenyészett kukkolásra.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#42) eclipse006 válasza Parci (#41) üzenetére


eclipse006
őstag

Igen, szó szerint ijesztő a fejlődés. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#43) bb0t válasza eclipse006 (#40) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

a sonynak kicsit gyengébbek elvileg a színei mint a régi pana szenzornak, lehet azt szúrtam ki

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#44) hibavissza válasza Parci (#41) üzenetére


hibavissza
veterán

:DDD biztos, hogy jót néztél? könyörgöm 200 ezer forintért ez a képminőség? szerintem ne csak hevenyészetten kukkold meg. valami vagy a tesztelt géppel vagy a tesztfotókkal nincs rendben. esetleg a jpg konvertálásnál toltak el valamit.

(#45) Parci válasza hibavissza (#44) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem nálad lesz valami böngészőbibi vagy ilyesmi. mi az, ami nem oké szerinted, konkrét példával?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46) hibavissza


hibavissza
veterán

most jut eszembe, h lehet beleestem abba a csapdába, hogy ez egy 80 ezer forintos gép csak egy-másfél évig emelt áron adja az olympus a hül kevésbé tájékozott vásárlóknak.

Parci: megnézem otthonról is....egész egyszerűen nem lehet ilyen szar képe még egy 100 ezer forintos gépnek sem.

[ Szerkesztve ]

(#47) pilóta válasza hibavissza (#46) üzenetére


pilóta
nagyúr

De valami konkrétumot mondj már légyszíves, mert én sem látok a világon semmi kivetnivalót a képekben...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#48) FEDman válasza pilóta (#47) üzenetére


FEDman
addikt

Nem biztos hogy minden trollal feltétlen vitába kell ám szállni. :U

(#49) eclipse006 válasza hibavissza (#46) üzenetére


eclipse006
őstag

"megnézem otthonról is....egész egyszerűen nem lehet ilyen szar képe még egy 100 ezer forintos gépnek sem."

Nem gondolod, hogy ez a kijelentés erős túlzás?

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#50) Parci válasza eclipse006 (#49) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

két eset van: vagy mutat példát rá és lesz miről beszélni, vagy nem és akkor vaklárma volt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#51) PRO-peller válasza Parci (#50) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Szarni nem szar ez a képminőség csak a társított árral az. Én elfogadnám a képminőséget magát ha ezt tudná a kompaktom.

Másképpen úgy szól ha érteni akarom a szöveget, h 200k mit vennék? Ezt biztos nem! Méret evf, átfogás kutyafüle. Alapvetően ennek is az a baja mint a többinek: tele a padlás a jobbnál jobb fgépekkel. Most az a normális, ha átlag félévente lecserélem a családi fgépet? Szerintem még Monaco-ban sem szokták megtenni. A pénz a legkevesebb. A fáradtságot nem éri meg. :B

(#52) Parci válasza PRO-peller (#51) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, de ez egy teljesen másik szempont. a képminőségével nincs baj, ez egy kompakt az egyik legjobb kompakt szenzorral. az egy másik vita tárgyát képezhetné, hogy megér-e ennyit valakinek. és nem, mobillal (kivéve nokia pureview 808) nem lehet olyan képeket lőni, mint ezzel.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53) PRO-peller válasza Parci (#52) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Fényképezzen mobillal az, akinek az jelenti az örömöt. Hű majdnem vmi irtó csúnya jelző csúszott ki. :DDD

(#54) Ijk válasza Parci (#52) üzenetére


Ijk
nagyúr

Semmilyen mobillal, még a 808-al sem, mivel a körömhegynyi optika soha nem veszi fel a versenyt egy tisztességes kompakt obijával, hiába fix.
Nekem mondjuk N8-am van, nyilván nem egy 808, de még egy 60k-s kompakt is csúnyán elkalapálná képminőségben, nemhogy mondjuk egy RX100.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55) lgjoe


lgjoe
újonc

Tökéletes, kompromisszum mentes, meg minden szempontból legjobb gép nincsen! Használhatóság, képminőség, tudás, ár paramétereken menve úgy érzem ez a gép egy kiváló alternatíva. Én simán engedek a képminőségből, annyit amivel kevesebb ( ha kevesebb...) ez egy EPL 3-tól 14-150-es lencsével, mert annál összehasonlíthatatlanabbul kisebb, nem mellesleg fényerősebb, és egy nem gyenge 60 000 Ft-os kereső is benne van! Aki azt gondolja a nagyobb szenzoros jobb mondjuk dinamikában vagy zajban, az nézze meg a képeit, és látni fogja, hogy az is elég korán beégeti a felhőket és egy efféle kitzoom se éppen borotva éles nyitott rekesszel. Mivel pedig sötétebb a lencséje, folyamatosan magasabb ISO-n kell mennie mint ennek.
Amúgy az emberek döntő többsége képeslap mértre hívatja elő a fotóit, vagy képernyőn nézi, ahol a különbségek nem drámaiak egy komolyabb géppel összevetve sem. Ez nem a pixeleket nagyítóval nézegetők gépe, hanem akik komolyabban fotóznak (tehát maguk döntik el mi hogy nézzen ki a képen), és egy örömmel kezelhető, nagy tudású gépet akarnak, ami mindig náluk lehet egy viszonylag pici tokban. Ilyen szempontból nagyon jó még a Nikon P7800 is, de pl épp dinamikában kissé elmarad ettől. A Sony Rx 10 jobb az oly-tól, de sokkal drágább, és nagyobb is. A pana FZ 200 már gyengébb képet ad, de megértem aki inkább azt venné, nem részletezem.
A gyártók helyében én, egy Ilyesmi 1/1.7-es szenzoros f/1.4-1.8-ig tartó fényerejű 28-150-es esetleg 24-120-as átfogású, ISO 25-ről induló gépet terveznék, XZ-2 méretben pici EVF-el. Na az lenne az igazi csúcskompakt!

(#56) Parci válasza lgjoe (#55) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem 20-30 év, és valamelyik gyártónak leesik majd és csinál egy ilyet. most már jobban állunk, lassan kezd menő lenni a beépített evf, szóval egy feature kipipálva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57) hibavissza válasza Parci (#50) üzenetére


hibavissza
veterán

nem vaklárma volt. megnéztem króm alól (icc2) és így sokkal jobb a látvány, jobbak a színek. explorer alól (icc4) nem olyan jó. valszeg a jpg konverziónál az általuk használt szoftveren icc2-re optimalizált a művelet. egyébként én csak a második nagyításig jutottam (nem vagyok egy pixel peeper) és ott jelentős a különbség (homályosabb) a legnagyobb nagyításhoz képest.
krómon is látható (teljes nagyításon), hogy a kép közepét kivéve kvázi "mobilos" képminőséggel ajándékozzák meg a leendő vásárlót az olympus mérnökei a tesztképek alapján. de a közepes és legnagyobb nagyítás közti különbséget látva....

[ Szerkesztve ]

(#58) hibavissza


hibavissza
veterán

[link]
próbálom betenni valahogy a vágóképet, a chrome és explorer színkülönbségéről, de nem fog menni. legyalulja mind. mindenki próbálja ki otthon. az explorer túlszaturál, mosott. egyébként a linkelt képen is jól látszik, hogy a képszélek minősége milyen gyatra. ez a 60-80 ezres kategória.

[ Szerkesztve ]

(#59) hibavissza


hibavissza
veterán

[link]
még egy gyöngyszem. sajnos a színkülönbség nem látható jól feltöltés után. az én monitoromon azért látható. képminőség: vízpára meg minden, de ha ilyen képet csinálna a 200 ezerért vett gépem, elég ideges lennék.

[ Szerkesztve ]

(#60) hibavissza válasza FEDman (#48) üzenetére


hibavissza
veterán

(#61) madgie válasza hibavissza (#60) üzenetére


madgie
titán

Hagyjuk már a süket dumát, szemészettel példálózol, közben olyan dolgokkal takarózol, hogy icc v4, meg blabla... alapvető, hogy nem böngészőben nézi az ember a fotókat, mert az oprendszertől függetlenül bebénázik a képletbe.

Más hasonlattal élve, ha neki szemészet, akkor neked irány az általános iskola.

(#62) Freddy76 válasza hibavissza (#60) üzenetére


Freddy76
addikt

[link] :U

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#63) Parci válasza hibavissza (#58) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és mégis milyen az a 60-80 ezres kategória? ennyi sületlenséget egy rakáson rég olvastam...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64) hibavissza válasza madgie (#61) üzenetére


hibavissza
veterán

hm, épp leírtam, hogy elkövettem azt a hibát, hogy böngészőben nézegettem, linket is adtam, hogy milyen különbségek lehetnek....lehet rosszul fogalmaztam. nem takarózok semmivel. egyébként nem találtam linket az eredeti raw fájlokhoz, így kénytelen voltam szemügyre venni a jpg fájlokat. ezt megtettem böngészőben és a fájt letöltve adobe bridge képnézőben is. hogy ez a gép egy túlárazott közepes minőségű kompakt, ahhoz kétség sem férhet a tesztfotók alapján. aki ezt nem látja az vak, vagy valami megrögzött olympus rajongó.

ha neked az icc2/4 az blablabla, akkor nem ártana kicsit olvasgatni, képezni magad, ha már az iskolára nem futotta.

Parci: most komolyan, nem látod, hogy a kép középen kívül (ami rendben van) milyen orbitális mosottságot produkál? most tényleg vagdossak be képközép és szél mintákat?

[ Szerkesztve ]

(#65) Parci válasza hibavissza (#64) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem rossz embert kóstolgatsz...

mindenesetre vagy mutass majd olyan képrészleteket valamilyen módon, amik alátámasztják az eredeti állításaid, vagy szakadj le a témáról. a gépnek amúgy meg feltehetően pont olyan képe lesz, mint a nikon p7700-nak, pana lx-7-nek, olympus xz-2-nek. hiszen tök ugyanaz a szenzor bennük...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66) hibavissza válasza Freddy76 (#62) üzenetére


hibavissza
veterán

már megörültem, hogy egy linket küldesz nekem valami képedről. amit eddig láttam tőled (expohibás pólóminta) az nem túl biztató. :))

(#67) Parci válasza hibavissza (#66) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

expóhibás, mi? nos, akkor inkább megkérlek, hogy ne trollkodj itt tovább. ha mégis megteszed, banánt kapsz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#68) hibavissza válasza Parci (#65) üzenetére


hibavissza
veterán

nem kóstolgatok senkit. helyén kell kezelni mindenkit.
ennek a hibának semmi köze az alkalmazott érzékelőhöz. ez optikai hiba, de a kedvedért vagdosok.

szerk: jó akkor nem vagdosok. me' még pár napig nem tudnék ide írni....ez szép. :N

[ Szerkesztve ]

(#69) Parci válasza hibavissza (#68) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szori, de eljátszottad itt a hiteled. majd megvárjuk a teljes felbontású raw képeket és mindenki megnézi magának, tőled már nem kell input a témában. legközelebb meg inkább legyél picit bölcsebb, böngészőbe nyitott ilyen-olyan jpg-ből farkast kiáltani gáz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#70) hibavissza válasza Parci (#69) üzenetére


hibavissza
veterán

hitel? na az innen főleg nem kéne! :DDD megvárjuk a letölthető raw fájlokat és visszatérek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71) Freddy76 válasza hibavissza (#66) üzenetére


Freddy76
addikt

Elég sok képet linkeltem különböző topikokba, ha kiváncsi vagy, keress rá, nem lesz nehéz. Tőled viszont valóban egy képet nem láthattunk, mégis akkora arccal tolod az igét, hogy lassan két avatar jár neked. De értelmeset még nem írtál.

Azt a pólót nyilvánvaló okból fotóztam, és ez az ok nem az volt, hogy neked (vagy bárkinek) a tetszését kivívjam. Az, hogy most ezt tudod felhozni, mutatja, hogy mekkora egyéniség vagy.

No mindegy, nem tudom, miért magyarázok, elég egyértelmű, hogy semmi értelme...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#72) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok,

elég halottnak tűnik ez a Topik és hiányoznak ról a konkrétumok, tapasztalatok a készülékkel kapcsoltban.
Van másik topik, ahol ezt a készüléket tárgyaljás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.