Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Egy ideig én warez párti voltam, szívem szerint még most is az lennék, de akkor elég rondán néznének rám. :D Amiért warezoltam, az a programok és játékok pofátlan árazása. Példának ott az Office ára. Jelenleg is 32-42.000 Ft az otthonra szánt 2013. Oké, hogy több gépre teheted, jó funkcionalitású, évekre veszed, meg egyebek, de egy átlag magyar ezt hol tudná kifizetni? Ráadásul ha nincs csak 1 géped, amire tennéd, felesleges a több gépre telepíthetőség, de ugyan úgy ki kell fizesd. Játékoknál meg nem is kell soroljak, gondolom mindenki látott már 5 számjegyű árcédulát egy-egy nagyobb név mellett. Ha reális áron lehetne ezekhez hozzájutni, szerintem sokan leszoknának a warezolásról.

Az ingyenesség útjába meg főleg az áll, hogy az ember azt hiszi, hogy ami ingyenes, az sz*r. Pedig ez nem túl gyakori. A másik az oktatás. Megint jöjjön az Office. Szeretem a LibreOffice-t, mert multi-platform, és ingyen nyújtja az MS Office képességeit. De nem használhatom, mert nem az a tananyag. Erre még rátesz az is, hogy sok tanárnál Office=Microsoft. Alternatíva nem megengedett. Így meg még arról sem tudnak sokan, hogy van. Ha meg találkoznak vele, jön a szokásos "ez nem olyan, ez sz*r", mert csak egyre vannak ráállítva addigra. (Anno felmerült, hogy bevezetik az oktatásba az ingyenes alkalmazásokat. Ahogy látom, valaki meggazdagodott az ötletből, mivel sehol semmi.)

Egyébként a felsoroltak közül sok programot használok, ilyen a GIMP, a VLC, vagy a Steam. Az pedig üdvözlendő, hogy így állsz a dologhoz.

(#2) Ed3r_X_: Na, ezt is jókor tudom meg. Akkor a DT is megy a levesbe.

Nyugodj békében Integra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.