Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jedis


jedis
senior tag

Két dolgot szeretnék hozzáfűzni a mai cikkhez !

1. Van pár haverom az amcsi légierőnél. Szóval ha valaki netán tuja pontosan hol gyártják(még) ezeket az 1366x768-as kijelzőket, nyugottan adja meg a pontos koordinátákat.

2. Gémernoti 4 giga rammal ? :U Még ha három hét múlva olvastam volna ezt itt meg is érteném, de így nem nagyon tudom hová tenni ! :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én Celeron-os gépet nem ajánlgatnék. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) Kendek válasza jedis (#1) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

(#4) MaCS_70 válasza jedis (#1) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miért, mi a gond velük?

Én éppen egy 15,6-os, 1366×768-as felbontású notebookon írok, és semmim sem kíván nagyobb kijelzőt.
Egymás mellé téve persze szebb a nagyobb felbontás, csak nem feltétlenül van értelme.
Személy szerint kifejezetten örülök annak, hogy kapható notebook 14"-os 768 soros kijelzővel, könnyen lehet, hogy pont ezért veszek is egyet -- bár eddig max. 13,3"-ban gondolkodtam.

Persze, tudom, a nagyobb számok trendibbek, de hidd el, nagyon sokakat a puszta ésszerűség vezérel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5) MaCS_70 válasza pusszycat (#2) üzenetére


MaCS_70
félisten

Régen volt már, hogy otthon voltam a CPU-k között -- mi a gond a mostani Celeronokkal? Anno az olcsó gép - alapteljesítményt jelentették, amire éppen most is szükségem lenne, kiegészítve a jó akkuidővel.

Ez az ASUS VivoBook Flip 14 majdnem az, mint amit keresek, mi vele a probléma?

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6) freeapro


freeapro
senior tag

Tudja valaki, ez a VA-s G-sync WQHD gamer monitor jobb lett minőségben mint az IPS párja?

(#7) bencze válasza MaCS_70 (#4) üzenetére


bencze
senior tag

Nekem sem a legjobb már a szemem, de a gomb meg ilyen-olyan sávok közt alig fér ki valami tartalom ezekre a "standard" notebook felbontásokra. Utálom mint a szart, nálunk melóban most is ilyeneket adnak sajnos pedig már elértük a szédítő 8gb ram / ssd kombót is.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#8) pusszycat válasza MaCS_70 (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is régebben volt Celeron-os gépem,azóta nem bírom. Gondolom most is tetű lassú,még ha SSD-vel próbálják rásózni valami naiv emberkére.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) KO.zmahov


KO.zmahov
tag

Ez a cooler master haus naon pofás! Tetszik!

(#10) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

27"-os monitorra nagyon kell a hajlítás.

(#11) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ezekről a CM fejhallgatókról jó lenne egy tesztet olvasni végre. Csodát nem várok tőlük, de az árukban még lehetnek jók is, ez néha a CM-nek is sikerül.

Az egerekből ahogy látom megint sikerült a "legjavát" :D beválogatni.

(#12) Chaser válasza MaCS_70 (#4) üzenetére


Chaser
titán

régen lejárt a hd ideje, legnagyobb baj az ultra gagyi tn, megfejelve pwm-es vezérléssel, nagyban egy ilyen csoda kijelző kerülhet vagy 5e ft-ba ( : de sztem sokat mondtam
15,6-os notebookon zavar a hd, nem trendi/nem trendi dolog miatt, nincs sas szemem, de durván látom a pixeleket, hd+ már oké, de még egyszer, a legocsmányabb tn+pwm a legnagyobb baj, lassan legganébb telefonok kiröhögik ezt a "minőséget"
egyébként meg nem sok minden fér rá, ha már ésszerűség

___

meglepve látom, h a 8. gen intel cpu-knak milyen szépet esett az ára mióta nem néztem kb 2 hónapja, a ryzennek köszönhető v melt/spectre baromságnak? ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) Reggie0 válasza Chaser (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

A hajlitas sokkal nagyobb baj, mint a tn.

(#14) ates85


ates85
tag

Érthetetlen, hogy a Lenovo miért csak 4GB ramot tesz egy gamer notebookba. Ennyi pénzért az Acer m2 SSD-vel, 8GB rammal, és 1050 Ti gpuval ellátott notebookot ad nagy valószínűséggel jobb garancia feltételekkel (kommunikáció, szervizhálózat).

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#15) snecy20 válasza ates85 (#14) üzenetére


snecy20
veterán

Kis túlzással a 4GB RAM már 10 éve is csak az épphogy elég kategória volt. Felét eleve felzabálja az oprendszer...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16) Chaser válasza Reggie0 (#13) üzenetére


Chaser
titán

notebookról volt szó, már ott is van hajlítás?:) ha igen, érdekes lehet

szerk: ates85
én nem bánom, h 4gb-tal szerelnek gépet, de esetenként van is forrásom olcsó ramra ( : ellenben 290-ért 7577-es inspiron van, 4 magos i5, 8gb ram, pöppet jobb szervizháttér, sztem a gép is jobb, és volt ez már olcsóbb is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Core i5-8400 -52e. Ennyiért jó.

Wasabi...

(#18) simonzé válasza Kronos3000 (#17) üzenetére


simonzé
addikt

Hehe. 1 éve enyiből komplett gépet raktam össze, kimondottan jól sikerült. Ja, játszani nem lehet rajta.

I don't fit in. I fit out.

(#19) foxymaci


foxymaci
senior tag

Lenovo 110-es széria az ipari hulladék legalja, mono hangszóró, silány ház.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#20) rii


rii
nagyúr

intel procik dobozáról hiányzik két logo

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21) Reggie0 válasza Chaser (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

A cikkben nincs olyan noti, de sajnos van.

(#22) Fred23


Fred23
nagyúr

Több ilyen hardverkínáló cikket nem olvasok, ez volt a vége. A középszar, ám akcióban is erősen túlárazott egerek zárták a kaput.

(#23) doooo válasza rii (#20) üzenetére


doooo
veterán

Egy gonosz szellemecske, meg egy olvadó pajzsocska, jól mondom? ;]

(#24) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Az a Legion cucc az nagyon szép lett. A többi noti felejtős. Az e-book olvasó is tetszik. A Genius hangszóró meg kb ezer évesnek tűnik, biztos mai darab ez?

Fred23: valamiből élni is kell, gondolom. De én is csak átfutni szoktam.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#25) syberia válasza Fred23 (#22) üzenetére


syberia
veterán

+1 :W

https://howbad.info/

(#26) CSB29


CSB29
aktív tag

Hát igen, sajnos ph-éknak is meg kell élni valamiből :/

(#27) Reggie0 válasza CSB29 (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Engem valahogy nem tud zavarni. Az, hogy megmutatnak olyan termekeket, amikbe magamtol nem futok bele, csak az ismereteimet bovitik. Ok, nincs szuksegem egyikre se, de sose lehet tudni, mikor lesz :)

(#28) Chaser válasza Reggie0 (#27) üzenetére


Chaser
titán

arra ott van ipon, el kezdesz öngészgetni aztán ajánlja a többit:)
ez laikusokkal kicseszés, sokszor ganét promóznak itt drágán, szerencsétlen meg ha rárepül mert itt ajánlották akkor nagyon jól járt..jah nem, rosszul járt

Reggie0 ívelik hozá a kasztnit is?:) linkelsz egyet?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) Reggie0 válasza Chaser (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

(#30) Chaser válasza Reggie0 (#29) üzenetére


Chaser
titán

naoncsecse' ( : ez legalább nem veszélyezteti az alsó házat, de még a közepet sem - egyébként megnézném, ekkora méretben, közelről még lehet hogy jó is -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Juhaszatti válasza Reggie0 (#29) üzenetére


Juhaszatti
addikt

8 kiló, a betyárját.. :C
A fele ennyit nyomó gamer laposom is egy batár dögnek érződik néha, hát még ez

(#32) koxx válasza CSB29 (#26) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Te mirol beszelsz :F :U

[ Szerkesztve ]

(#33) #93794560


#93794560
törölt tag

Tököm kivan ezzel a fikázással, amit sokan művelnek az 1366x768-as felbontással szemben. Nagyon sok embernek tökéletesen megfelel, köztük nekem is. A felhasználók többsége általános dolgokra használja a gépét, és ezekhez általában elég ez a felbontás. Nem lehet mindenre azt mondani, hogy szar.

(#34) #93794560 válasza pusszycat (#8) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az attól függ, mire használja a gépét a tulaj. Egy irodai munkára ( Word, Excel, stb.) használt gépben pont elég a cerka. Nem lenne túl sok értelme mondjuk egy i7-essel megetetni. Én is irodai felhasználású gépet birtokolok Celeronos procival, és egyáltalán nem lassú ebben a feladatban. Video konvertálásnál nyilván más lenne a helyzet, de az nálam nem játszik szerepet. Épp ezért elég ez a proci nekem. Főleg, hogy a noti 10 órát is simán kibír egy töltéssel. Ezt leellenőriztem, és valóban így van.

(#35) Kékes525


Kékes525
félisten

A Core i5-8400 és a Core i5-8600K között csak annyi a lényegi különbség, hogy az előbbi 2,8 GHz-es szintről egészen 4 GHz-ig nőhet a frekvenciája, míg az utóbbinak az órajele a 3,6-4,3 GHz-es tartományban változhat? Azaz alapból gyorsabb az i5-8600K (3.6), aminek szerintem semmi értelme, sőt alapból ezért melegebb is és 0,3 GHz-el gyorsabb a maximális teljesítménye? Cserébe a sokkal nagyobb fogyasztás (65-95watt)? Mert ennyit az árkülönbözet nem ér meg szerintem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36) koxx válasza Kékes525 (#35) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A K-s procik mindig drágábbak mert unlockolt.

(#38) MaCS_70 válasza moha bácsi (#37) üzenetére


MaCS_70
félisten

Baromi olcsó és sok helyre tökéletesen kielégíti az igényeket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#39) Kékes525 válasza koxx (#36) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt értem, de hacsak annyit tud lényegileg, amit írtam nem igazán éri meg a 0,3GHz plusz. Sőt jobban melegszik is alapból, mert 2.8-helyett 3.6-ról indul. Amúgy mi az értelme a magas órajel indulásnak? Nem lenne elég a magasabb órajel akkor, ha elindítok egy processzorigényes alkalmazást?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40) Chaser válasza #93794560 (#33) üzenetére


Chaser
titán

( : legocskabb telefonok hd alatt nincsenek, a bibi az, azok poppet kisebbek es joval magasabb a ppi, 12,5-es notebookon eppen-eppen eleg a hd, sztem yt is eleg altalanos dolog, egy 1080p-s verzio kicsit jobban nez ki ertelmes felbontasu kijelzon, hd ezee eve elavult, aproert gyartjak az ilyen notebook kijelzoket, nyilvan sok evre elore betarvazva, 1-2 eve el kezdtek szallingozni lowend konzumer vonalon is 15,6-nal a fhd kijelzok, esetenkent par ezerrel ft-tal dragabban mint uo. hd-s gep, volt 100e-ert is uj fhd gep, most 120 korul van
1280*800 az haszbalhatobb volt, 1366*768 egy tragya, ha neked megfelel hasznald nyugodtan, sokunknak nem felel meg - arrol nem beszelve telefonok korberohogik a felbontast is minoseget -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) Chaser válasza Kékes525 (#35) üzenetére


Chaser
titán

Az csak egy tdp keret, nyilvan nagyobb orajellel tobbet eszik minden
8400-et 6 magra lehet 3,8-ra fixalni z370-ben - meg csak az kaphato - ugy viszont bestbuy ennyi penzert

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) #93794560 válasza Chaser (#40) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én 14 colos kijelzőn használom az 1366x768-at. Nekem aztán mindegy, hogy az általam 90%-ban office-ra használt gépemen a word dokumentumokat milyen felbontásban nézem. Ha nagyméretű képekkel, kiadványokkal, vagy sok, egyszerre nyitva lévő ablakot igénylő anyagokkal dolgoznék, akkor valóban jól jönne a Full HD, de ez is, mint minden, felhasználás függő. Ha egyetlen megnyitott ablak van jelen, benne egy sima Word dokumentummal,ami így is jól olvasható, és kezelhető, akkor bőven elég.

(#43) Kékes525 válasza Chaser (#41) üzenetére


Kékes525
félisten

"8400-et 6 magra lehet 3,8-ra fixalni z370-ben"

Nem 4GHz re lehet fixálni? Intel® Core™ i5-8400 Processor

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44) MaCS_70 válasza #93794560 (#42) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én most körbemutogattam egy csomó emberkének a 15,6-os kijelzőn az 1366×768-at, és valamiért senki sem látta pixelesnek.

A divat persze nagy úr, ész nélkül kell nyomatni, hogy a 768 már elavult.
Hát, egy nagy frászt...

Nem azt mondom, hogy ne legyen nagyobb felbontás, sőt, azt sem, hogy ne lennének sokan, akik ténylegesen látják is a különbséget, de azért számomra érdekes, hogy milyen sokaknak tökéletes a látásuk, sőt, milyen sokan látnak az emberi szem lehetséges felbontásán is messze túl.

Ismétlem ez érdekes. Az viszont számomra már komolyan visszatetsző, hogy egy széles körben tökéletesen megfelelően teljesítő megoldást leszólnak -- ez nálam már tökéletesen kielégíti a konzumidiotizmus definícióját.

Mindenki használjon olyan megoldást, ami az igényeinek és a lehetőségeinek megfelel! Egy széles körben megelégedéssel használt kivitelnél viszont szerintem enyhén szólva arrogáns dolog arról poénkodni, hogy az ilyen gyártóját le kéne bombázni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45) MuldR válasza MaCS_70 (#5) üzenetére


MuldR
tag

Az, hogy a mobil celeron az egy átnevezett intel atom processzor. Tabletbe talán még elég lenne.
Konkrétan a Win10 futtatása is már gondot okoz neki. TILOS megvenni. A mobil pentiumot is. Az is átnevezett atom. Néha szét akarom verni a gépet olyan bűn lassú, pedig szinte semmi sincs rá installálva, csak a gyári windows 10 mert csak VPN kapcsolaton keresztül dolgozom vele.

(#46) #93794560 válasza MuldR (#45) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az én gépemben egy sima kis Celeron N3450-es proci van. Az a kijelentés, hogy a Windows 10 futtatása is gondot okoz neki, nem igaz. Teljesen simán futtatja, pedig én egy Core i5-ös procival rendelkező gépet használtam előtte, ami alaplaphibás lett. A Windows futtatása teljesen zökkenőmentes, a kisebb teljesítménye video kódoláskor érezhető, amit csak próbaképpen futtattam, egyébként nem használom. Az ablakok mozgatása, a tartalommal együtt is teljesen sima, nem szaggat. Én nagyon kényes vagyok az érezhető lassulásra, szaggatásra, s ha ezt tapasztaltam volna, a gépemet már rég kivágtam volna az ablakon. De a gép még egyben van.

[ Szerkesztve ]

(#47) Chaser válasza #93794560 (#42) üzenetére


Chaser
titán

Probald ki az excelt is ( :
Nekem is volt szerencsem olyan gephez, lol ( : elinditani a chromeot sokszor fel perc nem volt neki eleg, voltak olyan oldalak h percekig toltotte, google maps sztem eleg altalanos oldal, ugy nyiknyikolt' alatta azt hittem lesul :d
Szoval reszedrol hd felbontas es csoda atom celeron jo, oszinten, hasznald egeszseggel, de sztem ismerisoknek ne ajanlgasd, ha vmelyik morcosabb kette rug ha ilyen csoda gepeket vetetsz veluk ( :

Szerk:
Neweggen neztem es kave tipikban, az osszes 6 mag 3,8ghz befixalva, 4-et nem tudnak egyutt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) Chaser válasza Chaser (#47) üzenetére


Chaser
titán

Szerk resz Kékes525 -nek ment

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) MaCS_70 válasza MuldR (#45) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50) tatu9 válasza Kékes525 (#43) üzenetére


tatu9
tag

Az egy magra vonatkozik.
4000 MHz (1 core)
3900 MHz (2, 3 or 4 cores)
3800 MHz (5 or 6 cores)

“TRUST. PRAY. OBEY”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.