Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) androidfan


androidfan
csendes tag

Telefon lesz benne? Vagy azt majd 2011-ben tesznek. :DDD

Inkább az unalom öljön meg, mint a munka.

(#2) hemaka válasza androidfan (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egy tepsivel hogy akarsz telefonálni? :D

(#3) androidfan válasza hemaka (#2) üzenetére


androidfan
csendes tag

Hat nem tudom. Szerintem Pisti mar gondolkozik rajta. :DD

Inkább az unalom öljön meg, mint a munka.

(#4) Thome


Thome
addikt

Ez sem lesz túlárazva...

(#5) plus44 válasza Thome (#4) üzenetére


plus44
veterán

csak épp annyira, amennyire minden más.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#6) manchester85 válasza plus44 (#5) üzenetére


manchester85
addikt

Egy ipod touch 36 ezerért túl van árazva? Szerintem nincs.

i6 Silver

(#7) plus44 válasza manchester85 (#6) üzenetére


plus44
veterán

legújabb generációs Ipod Touch 8gb (legkisebb) 60k....

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8) manchester85 válasza plus44 (#7) üzenetére


manchester85
addikt

Legújabb generációs iPod touch, 8GB 200$ ... Szorozd be 180-nal. :)

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9) plus44 válasza manchester85 (#8) üzenetére


plus44
veterán

de nem a dollárt szorosgasd a mostani árfolyammal, hanem nézd meg mennyiért adják a boltok...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10) Thome válasza manchester85 (#8) üzenetére


Thome
addikt

+ a postaköltség. Ezeket szorozd be 1,3-al (vám+áfa)... Már nem is olyan ócsó! :)

(#11) manchester85 válasza plus44 (#9) üzenetére


manchester85
addikt

Te miről beszélsz? Ettől még ez a hivatalos ára. Mi köze az Apple-nek, hogy itthon mennyit tesznek rá?

i6 Silver

(#12) manchester85 válasza Thome (#10) üzenetére


manchester85
addikt

Senki nem beszélt magyar árakról.

i6 Silver

(#13) plus44 válasza manchester85 (#11) üzenetére


plus44
veterán

Semmi és épp ez a baj, hogy mindenki azt nézi hogy wow, csak 200 dolcsi? Hülyének is megéri. Csak azt felejtik el, hogy szarba nem kapod meg ennyiért, mert itthon (kis hazád, ahol unalmas napjaidat tengeted) nem ennyibe kerül, és ez a lényeg, hogy itt menyibe kerül, mert itt veszed meg, nem Honoluluban... :U

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#14) manchester85 válasza plus44 (#13) üzenetére


manchester85
addikt

Továbbra is hülyeségeket beszélsz. Ha egy termék árát nézzük, akkor a gyártói árat kell alapul venni. 200$ az ára, és kész. Hogy mennyit tesznek rá itthon, ahhoz semmi köze az Apple-nek. Ahhoz, hogy eldöntsd, túl van-e árazva egy termék, a gyártó által meghatározott árakat kell nézni. Hogy jön ide Honolulu? Pont te beszélsz Honoluluról, mert nem a gyártó által meghatározott árból indulsz ki, hanem a magyarországiból, amihez az égvilágon semmi köze az Apple-nek. Akkor meg mi alapján döntöd el, hogy túl van árazva? Ha az ő termékükről beszélsz, akkor az ő árukat kéne alapul venni. Ha tudsz olvasni, láthatod, hogy a cikkben se hazai árról beszélnek.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#15) plus44 válasza manchester85 (#14) üzenetére


plus44
veterán

Na akkor előlről:

ÉN, mint potenciális vásárló azt az árat nézem, amiért megvehetem a készüléket, az pedig nem 200 dollár. Nem érdekel, hogy bárhol máshol (erre jött Honolulu, mint költői túlzás... :U ) mennyiért kapja meg az ott élő szerencsés flótás. Tehát továbbra is fenntartom azon állításom, miszerint igen is túl van árazva. Nem tudom mi ebben az érthetetlen. Te nem ennyiért veszed meg, példálózhatsz azzal, hogy nem az Apple-ön múlik, hogy itthon mennyi. Mit kezdjek azzal, hogy ott 200$? Ott veszek meg? Nem. Hát akkor?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#16) plus44


plus44
veterán

A végére meg csak annyit, hogy ha már am. is az Apple által kiszabott árat hozod fel példának, akkor azok is brutálul el vannak árazva...számomra, és innen szubjektív a dolog, biztosan.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#17) manchester85 válasza plus44 (#15) üzenetére


manchester85
addikt

Itt nem én nem értem a dolgokat, hanem te. Ez egy szakmai oldal, és egy szakmai kérdést feszegettünk. Tök mind1, hogy te itt MAGYARORSZÁGON mennyiért veheted meg, mert a túlárazás, vagy bármilyen árazás arra utal, hogy a GYÁRTÓ hogy árazza. Ellenben te a MAGYARORSZÁGI árakkal példálózol. Még egyszer leírom, az APPLE-nek semmi köze a magyar árakhoz. Ha pedig egy márka termékeit túlárazottnak nevezünk, akkor konzekvensen a gyártó árait kell alapul venni. Akkor mondd azt, hogy a magyar márkaképviselet túlárazza. De ha egy termék túlárazásáról beszélsz, az a GYÁRTÓ ÁLTAL MEGHATÁROZOTT ÁRRA VONATKOZIK.

i6 Silver

(#18) manchester85 válasza plus44 (#16) üzenetére


manchester85
addikt

"Apple által kiszabott árat hozod fel példának, akkor azok is brutálul el vannak árazva..."

Van ami igen, van ami nem. Egy iPod touch 36 ezerért nem annyira drága. :) És most indulhat előről az egész...

i6 Silver

(#19) plus44 válasza manchester85 (#18) üzenetére


plus44
veterán

De nem fog...Nekem drága, neked nem. Embere válogatja, ennyi. Ha majd itthon is 36-ért kapok egy új generációs Ipod Touch-ot (amiért itthon, a saját kis megkeresett forintomat adom oda, és nem holmi dollárokkal dobálózom), akkor azt mondom megéri az árát. Addig nagyon nem.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#20) androidfan


androidfan
csendes tag

Ki a halál fizet MSRP-t bármire manapság. Ha már az árát nézzük, 180körül vesztegeti az amazon. Már szerencse, hogy van. :DD

Inkább az unalom öljön meg, mint a munka.

(#21) madarasz92 válasza manchester85 (#18) üzenetére


madarasz92
őstag

Nem mindegy mennyiért lehet kapni az USA-ban..
Az ott van mi meg itt..

(#22) iZed válasza androidfan (#20) üzenetére


iZed
aktív tag

miaza MSRP ? akarok egy olyat :DDD

(#23) Karma válasza iZed (#22) üzenetére


Karma
félisten

Manufacturer's Suggested Retail Price, azaz ajánlott fogyasztói ár.

“All nothings are not equal.”

(#24) androidfan válasza iZed (#22) üzenetére


androidfan
csendes tag

gyártó ajánlott fogyasztói ár :) még szerencse,hogy google lefordiitotta.

Inkább az unalom öljön meg, mint a munka.

(#25) #06658560 válasza manchester85 (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Na, mondd meg, hol tudod ennyiért megvenni? Melyik MAGYAR boltban, legálisan? Ha külföldről hozod be, vámot, áfát megfizetve rá belefér ennyibe? mivel a vevő, mint végfelhasználó nem az apple árával, hanem a kereskedő TÉNYLEGESEN kkialakított SAJÁT árával találkozik.

(#26) iZed


iZed
aktív tag

ja ertem koszi. akkor megse kell egy olyan;)

(#27) manchester85 válasza #06658560 (#25) üzenetére


manchester85
addikt

Komolyan ilyen nehéz ezt felfogni? Nem rólunk van szó, hanem egy gyártó, és annak termékének árszabásáról. Nem megvehető 36 ezerért az Ipod touch Magyarországon. De egy termék árszabása alatt nem a kereskedő, hanem a gyártói ár értendő. Ha még 20szor leírom, megérted, vagy inkább adjam fel? Magyarországon túl van árazva az iPod Touch, de ehhez semmi köze az Apple-nek. Ha egy termék túlárazott, így ebben a szóösszetételben, az meg a gyártó árazását jelenti, nem pedig bizonyos országokban kirendelt forgalmazókat, akik erre még rátesznek egy lapáttal, vagy inkább kettővel.

i6 Silver

(#28) sien válasza manchester85 (#27) üzenetére


sien
aktív tag

szerintem inkább add fel, mert borzalmasan nem érted hogy mit szeretnénk itt mondani.

én csak annyit mondanék ontopicra is, hogy vééééégreeeee! :D

(#29) eami válasza manchester85 (#27) üzenetére


eami
addikt

Ja... a te példádból kiindulva pedig csak 60 forint egy liter tej... na persze...

(#30) manchester85 válasza sien (#28) üzenetére


manchester85
addikt

Vagy inkább te nem érted borzalmasan. Mi köze az apple-nek a hazai árakhoz? Te ezt fel bírod fogni?

i6 Silver

(#31) manchester85 válasza eami (#29) üzenetére


manchester85
addikt

Semmi köze a 200 dollárnak a 60ft-os tejhez. Van egy termék aminek egy gyártó kereskedelmi árat szab. A magyar árakat nem az apple szabja, ergo nem ők árazzák túl. A cikkben miért dollárban van megadva a tablet várható ára? Miért nem forintban? Gondolom, majd az apple részvényei is attól függnek, hogy itthon mennyibe fog kerülni. :D

i6 Silver

(#32) sien válasza manchester85 (#30) üzenetére


sien
aktív tag

ne haragudj de nem unod? te aszondod 200$. itt nemannyi. apple szakboltba menjél el, sejtésem szerint némi köze van az applenak az apple márkakereskedéshez. sejtés, de erős. az meg hogy te kukutyinban mennyiért veszed, az irreleváns. továbbra is. és ha még 5x beírod akkor is az lesz.

(#33) sien válasza sien (#32) üzenetére


sien
aktív tag

és miután ennyire jól kitárgyaltuk az árakat, kicsit visszakanyarodhatnánk a cikk érdemi témájára? remélem hozza azt a minőséget mint a telefon vagy a notik, és máris megérte várni rá.

(#34) Ricardo


Ricardo
félisten

Az Iphonet az különbözteti meg az Ipod*tól hogy lehet vele telefonálni. Itt mi lesz az eltérés? Netezni lehet az Iphoneval is. A kinézet gondolom a megszokott sablon lesz.
Már látom. A kijelző mérete. :U

(#35) manchester85 válasza sien (#32) üzenetére


manchester85
addikt

Eladják nekik 200$-ért, vagy kevesebbért, és itthon kijön 320$-ra. Tudod, ha egy terméket importálnak, az többe kerül, mintha ott van a székhelye, vagy ott gyártják. Nem tudom, ez mennyire világos így estefelé.

i6 Silver

(#36) sien válasza Ricardo (#34) üzenetére


sien
aktív tag

és nagyon remélem a felbontása is változni fog, valamint kicsit módosított fw :D

(#37) sien válasza manchester85 (#35) üzenetére


sien
aktív tag

az a világos hogy kötöszködsz, és jusztse foglalkozol azzal amit veled ellentétben nem arrogánsan hanem normálisan mondunk. képzeld értem amit írsz. de szerintem te lassan már saját magad sem. abbahagyhatnánk ezt végre, és beszélhetnénk a topic érdemi témájáról?

(#38) manchester85 válasza sien (#37) üzenetére


manchester85
addikt

Sien! Magyar érettségivel azért megszenvedtél, ugye? Csak kérdem, semmi kötöSZködés. :)

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#39) Lenry válasza manchester85 (#31) üzenetére


Lenry
félisten

dehogyisnem

30 hsz óta bizonygatod, hogy az iPod Touch olcsó, mert a gyártó olcsón adja, és nem érdekel, hogy a boltban hogy árazzák túl

a tej is olcsó, mert a tehenész olcsón adja, az meg akkor ne érdekeljen, hogy a boltban 3x annyiért kapod meg.

azt fogd már fel, hogy az ég egyadta világon senkit sem érdekel, hogy mennyi a nagyker ár, ha annyiért nem lehet megvenni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40) manchester85 válasza Lenry (#39) üzenetére


manchester85
addikt

Te miről beszélsz? Ez nem nagyker. ár. Ez kereskedelmi ár. Csak épp 8000 kilométerrel odébb. Az USA-ban bemész egy apple üzletbe, akkor 200 dollárért hozhatod is el. Ez az ÁRA. Itt azért kerül ennyibe, mert el kell valahogy hozni idáig, és azoknak is meg kell belőle élni, akik idáig elhozzák. Szóval egy amerikai apple üzlet a 5th avenue-n, az úgy viszonyul a magyar márkaképviselethez, mint a tehenész a kisbolthoz? LOL, hát persze! Mondanék egy sokkal relevánsabb analógiát. Rendelsz egy pizzát Keleti Pályaudvar környékéről Békásmegyerre. Aztán az 1500-as pizzából lesz 2500ft, és vitatkozol a pizzafutárral, hogy micsoda "árszabás" ez. Viszont te 1000ft-ot a szállításért fizetsz, és az 1500-as ár sem a "tehenészár", mert 1500-ért nem viszonyeladóknak szállítják a pizzát, hanem ugyanolyan civileknek, mint te, csak épp nekik nem megy házhoz.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#41) sien válasza manchester85 (#38) üzenetére


sien
aktív tag

kissé elmentél személyeskedő irányba. bizonyára jó okod van arra hogy ilyen lenéző arroganciával viseltess mások iránt, én ehhez nem kívánok asszisztálni. amennyiben érettségiztél, bizonyára tudod hogy nem egyetlen szó helyes leírása a feladat. ha ezt nem tudtad, legalább keress rá a google-n...

(#42) iZed


iZed
aktív tag

ha a pletykak igazak akkor az iphone osx modositott valtozatat fogja futtatni. azert egy teljes erteku osxnek jobban orulnek, de azt meg az atom nem birna el. na mindegy csak legyen ra normalis fotosop:) ne az ajfonos verzio. valamint nyilvan tudni fog olyan 1440x900as felbontast vagy hasonlot mas keparannyal. vagy mondjam inkabb ugy h ezeket elvarom, de csakma'

(#43) sien válasza iZed (#42) üzenetére


sien
aktív tag

nekem az is jó, nem kell sok mindent tudjon. lehessen filmet nézni rajta, e-bookot olvasni, netezni, esetleg zenét hallgatni, levelezni. ennyi. esetleg egy-két jópofa játék is jöhet. ennyit pedig a szifon is tud simán, szóval én nagyon bizakodom :)

szerk:
mondjuk 10" on a photoshop meleg :D

[ Szerkesztve ]

(#44) manchester85


manchester85
addikt

Amúgy mennyire lehet ezt védeni a karcoktól? Gondolom, körülményes lenne tokban tartani folyton.

i6 Silver

(#45) iZed válasza sien (#43) üzenetére


iZed
aktív tag

igaz, meg most hogy igy belegondolok eger nelkul a PS halott ugy. ujjal legalabbis, es ha kapacitiv lesz akkor a ceruza sem jo. bar nemreg olvastam h elkezdtek gyartani az elso kapacitiv stylust:) egyebkent en is kb ezeket a dolgokat varom tole amit leirtal, plusz lehessen hatul kitamasztani filmnezeshez:)

(#46) iZed válasza manchester85 (#44) üzenetére


iZed
aktív tag

tuti h ra valo tok is lesz, de ami ehhez alap az a kepernyovedo folia. iphonera nem raktam fol az azer megiscsak egy telefon de ez mar eleg hightech kutyu, erre mar foltennem. aztan max kethavonta cserelem a karcos foliat.

(#47) #06658560 válasza manchester85 (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

********. A termék kisker áráról besélzünk, Mo-n, nem az USÁBAN, akárhol. Itt. A pizzás példád nem állja meg a helyét. Csak gondolkodnod kéne kicsit, s rájönnél miért. Egyébként a termék árárnál számold már rá azokat a költségeket, amik hozzájönnek, mert anélkül nem tudod megvenni. Szállítás, pl. Vagy neked ingyen küldik amerikából?

[ Módosította: Racecam ]

(#49) manchester85 válasza #06658560 (#47) üzenetére


manchester85
addikt

Amúgy mi köze az apple árszabásának ahhoz, hogy Mo-ra mennyi felárral jut el? Ugyanis ebből indult a vita ***********

[ Módosította: Racecam ]

i6 Silver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.