Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mihellers56


mihellers56
tag

14nm?

(#2) Viktor77 válasza mihellers56 (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Szerencsére.
Hűthető, kapható, remélhetőleg normális árral.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) Abu85 válasza mihellers56 (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az is. Többet nem mondhatok, kérem kaccsojaki. :))

#2 Viktor77 : A hűthetővel kapcsolatban azért vannak érdekességek. Nem véletlen, hogy a review kit 360 mm-es AIO vízzel érkezik, és még úgy is 95+°C a maghőmérséklet három perc Prime után.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) b.


b.
félisten

Jónak néz ki az előzetes kiszivárgott eredmények alapján. Remélem jó árazást is kap.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) lemusz válasza b. (#4) üzenetére


lemusz
addikt

(#6) b. válasza lemusz (#5) üzenetére


b.
félisten

köszi. 11700(F)( K) befutó lehet nálam. :K [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) Energie X


Energie X
őstag

11.gen csak i5, i7, i9 lesz; i3 és alatta marad egy updatelt 10. gen.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#8) demmer123


demmer123
őstag

Úgy látom nincs értelme cserélni a 10400f procit 11400-re 5% különbség kb..

(#9) Busterftw válasza b. (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

En is azzal szemezek. Esetleg 5800x, ha valami csoda folytan tobbkerul piacra :D

(#10) tibaimp válasza Energie X (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, legalábbis eddig (valszeg így is marad).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) lemusz válasza demmer123 (#8) üzenetére


lemusz
addikt

(#12) b. válasza Busterftw (#9) üzenetére


b.
félisten

:K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) Cs1csó válasza mihellers56 (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még mindig? Nem unják? Tuti nem veszek addig Intel procit ameddig nem jönnek ki egy 10nm alatti családdal. :U

(#14) TeeJay válasza Cs1csó (#13) üzenetére


TeeJay
félisten

Fingreszelés Level99 :K
látod amíg vannak fanboyok akik ígyis megveszik minek erőlködni
csakazintel kell nekik :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15) b. válasza TeeJay (#14) üzenetére


b.
félisten

ilyen ez a játék. fanboyok fanboyoznak. szarazintel,me' nem jó. meg ha olcsóbb is lesz és kapható is lesz. meg gyors is lesz..csakazamd.me' 7 nm .7777 !!!

Mielőtt túl komolyan vennéd, miattam lehet AMD is amire váltok.Lényeg a 8 mag és hogy olcsó legyen és gyors. egyelőre egyik sem megfelelő árazású a most kaphatóak ( illetve nem kaphatóak)közül. a11700 amire azt tudnám mondani talán jó lehet..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) zsintai1987


zsintai1987
tag

Nem értem a címet... Mit gyárt az Intel? :))

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#17) Busterftw válasza b. (#15) üzenetére


Busterftw
veterán

Csak aztan nehogy jovore is legyen 7nm-en AMD mert akkor 7nm reszeles lesz mar hanyadszorra? :D

(#18) Chiller válasza b. (#15) üzenetére


Chiller
őstag

Én a 9700KF-emmel elég boldog vagyok. :DD

(#19) dokanin válasza Busterftw (#17) üzenetére


dokanin
aktív tag

Hát amíg 20%-ot reszelnek rajta addig fene se bánja. :)

(#20) Ajándékok válasza TeeJay (#14) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Nem azért választanám az intelt, mert az intel, hanem azért, mert nem amd. Régen túl sokat szívtam az amd pocikkal, mostanában pedig túl gyakran látok olyat, hogy megjelent az aaaa program új verziója. Változás lista első sora: már amd processzoron is hibátlanul fut.
De most intelt sem veszek, mert a 4-5 éve vett 4 magos eddig mindenre elég.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#21) Pro!Petya válasza Ajándékok (#20) üzenetére


Pro!Petya
addikt

"mostanában pedig túl gyakran látok olyat, hogy megjelent az aaaa program új verziója. Változás lista első sora: már amd processzoron is hibátlanul fut."

Pontosan mik is ezek a programok amik eddig nem futottak hibátlanul amd procin? :U

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#22) Ajándékok válasza Pro!Petya (#21) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Mivel intel procim van, nem jegyzem meg. Ha kíváncsi vagy, keresgélj!

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#23) Pro!Petya válasza Ajándékok (#22) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Pedig mertem remélni leszel kedves felvilágosítani csak mert ha jól olvastam "mostanában túl gyakran láttál ilyet" , így gondoltam hátha tudsz benne segíteni mik is ezek pontosan.
Jah értem, nem jegyzed meg..... :DDD
Minden világos , köszönöm!!!!! :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#24) VirsLee válasza Pro!Petya (#23) üzenetére


VirsLee
őstag

Engedd el. Csak trollkodott egy nagyon gyengét.

(#25) arabus válasza Abu85 (#3) üzenetére


arabus
addikt

Az valami játék vagy hasznos program?
Sokan használják napi célra?
A másikfajta az birja jobban?
Mire jó ez a Prime?

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#26) #52931072


#52931072
törölt tag

Nekem a legfőbb bajom ezzel az, hogy túl árazottak az intel procik. Például a 14 nm dacára jó proci egy i5 10600, de túl drága, azért 6 magtól fölfele már van alternatíva, míg alatta semmi. Sajnálatos, hogy az i3, pentium vonal nem kap új magot. Ott szerintem senkit nem érdekel hány nanométer, csak jó legyen. Az idén úgy nézem akinek nem bukja legalább ryzen5 3600-ra, az valszeg intelt fog venni.

(#27) _kovi_ válasza #52931072 (#26) üzenetére


_kovi_
aktív tag

De, mert pl az i3-10400 már 4 mag 8 szálas.

Egyébként!
A múlt héten raktam össze egy gépet, i3-10400 procival, 8 GB rammal, SSD-vel.
Sokkal-sokkal többet vártam tőle! Pedig 4c/8t -s.
46000 Ft-os processzorról beszélek.
A saját Ryzen 2600 procim, ég-föld gyorsabb, hasonló rendszerkörülmények között... Tudom, 6c/12t-s de 4-5 éves technika már...
De sajnos a Ryzen3600 már nem fért bele a költségvetésbe... :(

[ Szerkesztve ]

(#28) Darmol válasza VirsLee (#24) üzenetére


Darmol
senior tag

+1

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#29) FragMaster válasza _kovi_ (#27) üzenetére


FragMaster
addikt

A 10400 6 magos i5.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#30) Petykemano


Petykemano
veterán

Szerintem a Rocket Lake különösen a fogyasztása, de némileg az ára ellenére is kellemes meglepetés lesz. Bár az intel az utóbbi időben a marketing üzeneteit a real world benchmarkra hegyezte ki, de szintetikus benchmarkokban a 6 magos középmezőny 30%-os pluszt hoz. És valószínűleg a 8 magos i7 is kedvelt darab lesz. A pletykák szerint az i9 csupán kuriózum, golden sample, válogatott darab gyűjtőknek.

Nem állítom, hogy minden tekintetben jobb lesz, mint a zen3, de ha hibahatáron belüli különbséggel meg lehet kapni ugyanazt $50-60-ral olcsóbbért, annak sokan örülni fognak - még ha esetleg a következő években ki is fizetik a különbözetet a villanyszámlában.

Egyedül az ronthatja el a jónak ígérkező eredményeket, ha a jónak ígérkező eredmények eléréséhez horribilisan drága alaplapot kell venni a jó VRM érdekében és megintcsak brutkó drága hűtést.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#31) Petykemano válasza Abu85 (#3) üzenetére


Petykemano
veterán

Az IGP 10nm-es DG1? Ha már a vegánál kipróbálták az EMIB-et, miért ne lőhetnék el itt is?
Vagy a IO blokkot gyártották a TSMC-nél?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#32) _kovi_ válasza FragMaster (#29) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Jogos! Bocsi, 10100-at akartam írni

(#33) Chp válasza Ajándékok (#20) üzenetére


Chp
őstag

Az igen, kérem.

(#34) Trailblazer válasza Pro!Petya (#21) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azért a Cyberpunk 2077 startja nem volt zökkenőmentes Ryzen cpu-kon... (A Bulldozerre fejlesztett, és nem update-elt, később bonyodalmat okozó kódrészlet többszálas gyengélkedésére gondolok.)

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#35) -vitya- válasza Trailblazer (#34) üzenetére


-vitya-
őstag

Húúú, erről lemaradtam :( zökkenőmentesnek tűnt a 2600-on.... Meg 2600x-en, meg 3400-on is, amiken én és ismerősök próbálták. Mondjuk fura is volt, hogy alig futottunk bele a sok hibába, amit a világban mindenhol írtak róla, szóval valami buborékban élhetünk, tuti :)

Persze, lehet, hogy hibás volt a kód alatta, és sokkal nagyobb FPS-t tudott volna, és mi csak azt hittük, úgy jó ahogy van :)

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#36) syIex


syIex
veterán

Nagyon gondolkoztam, hogy le cserélem a 11700K-ra a 10900K-t, de egyre jobban semmi értelmét nem látom.. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#37) Krix


Krix
őstag

Na ezt még megvárom aztán eldöntöm mi lesz a 4790-es utódja. Lassan ideje DDR4-re váltani. :D

If it is not broken then don't fix it!

(#38) syIex válasza Krix (#37) üzenetére


syIex
veterán

Főleg, hogy jövőre már elvileg jön a DDR5.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#39) olymind1


olymind1
senior tag

Kiváncsi leszek hogy fog az i5-11400 teljesíteni egy Ryzen 5 2600, 3600 valamint i5-10400 ellen, érdemes lesz-e lecserélni a 2600-asomat egy másikra. Egy 200 €-s 5600-ra várnék igazából, hogy ne kelljen alaplapot cserélni, de lehet platform csere lesz, ha jól teljesít majd az új intel gen.

35e körül már van hozzá mATX-es ASRock B560M PRO4 alaplap, azért egy nem K-s 6 magosat illene kiszolgálnia.

(#40) arn


arn
félisten

Az arak alapjan utokepes lehet, mert a konkurenciat jelentos felarral adjak. Ha rendes aron menne a ryzen, eselye se lenne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) Pro!Petya válasza Trailblazer (#34) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Jó, hát szegény CP2077-nek ha csak ennyi lett volna a baja startkor akkor simán vitte volna az év játéka díjat. ~100 órám van benne , imádom nem arról van szó , de ez a játék még mindig kiállt a javítások után, pedig én már 1.1 után kezdtem. Gamebreaking bug-al is talán ha egyszer találkoztam, de előző mentéssel utána ment már.
Ha ezt írta volna se tudtam volna elfogadni mint érv, mert ez egy olyan játék amit még egy fél év - évvel hamarabb dobtak ki mint kellett volna.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#42) Abu85 válasza Petykemano (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Borzalmasan szar volt régen az EMIB kihozatala. Nem tudom, hogy azóta mennyit sikerült javítani.

#25 arabus : A prime az terhelésteszt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) waterman_ válasza Pro!Petya (#21) üzenetére


waterman_
aktív tag

A legtöbb kereskedelmi program az Intel compilerét használja. Viszont mivel AMD és Intel máshogy old meg dolgokat, ezért képesek lehetnek AMD-re direkt rosszul futó kódot fordítani. Ez a trend látszik szűnni lassan.
OS News cikk 2010-ből: [link]
Agner's Blog 2019-es cikk: [link]
Még egy friss cikk 2020-ból: [link]
Mélyebbre nem mentem, a lényeg reméem látszik.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#44) Robitrix válasza _kovi_ (#27) üzenetére


Robitrix
senior tag

pedig a 3600-osoknak most elviselhető az áruk. úgy 65 ezer körül vannak. Igaz drágább vagy 20000 ezerrel, de mégis csak több 2 mag és 4 szállal, ami tartósabban a jövőbe mutatóbb, mint a 4/8-as proci. Nem véletlenül van egy osztállyal feljebb, mint a core i3-as proci. A 4/8-as proci azért nem 8 magnak felel meg, hanem inkább csak 6 mag a teljesítménye a többszálasítás miatt. Egyre több játék van, ahol ma már igen karcsú a 4/4 de már a 6/6 is és lassan a 4/8 is. A 6/12-es procik még állják a sarat pár évig vélhetően. Hacsak nem akar mellette extra dolgokat pluszban végezni az ember. Például video stream játék közben. Ezért is tartjuk időtállobnak a 6/12-t, mint a 4/8-at...

(#45) Robitrix válasza arn (#40) üzenetére


Robitrix
senior tag

azért már bedzegették cikkben máshol, hogy a 11. generációs procik drágábbak lesznek, mint a 10 generációsak. Én simán várok vagy 50-100 dollár ártöbbletet a ugyan olyan 10. generációshoz képest.

(#46) Robitrix válasza syIex (#36) üzenetére


Robitrix
senior tag

nincsen értelme a cserének igazán. 2-3 generációval ezelötti procit megéri cserélni, de a fél éves procit nem igazán.... gyakorlatilag teljesen felesleges. játékot tekintve kapnál mondjuk plusz 2 FPS-t? És akkor mi van, ha nem 152 FPS hanem csak 150?????

(#47) lemusz válasza Robitrix (#45) üzenetére


lemusz
addikt

*pedzegették

(#48) ddekany válasza waterman_ (#43) üzenetére


ddekany
veterán

"A legtöbb kereskedelmi program az Intel compilerét használja."

Ez hogyan értendő? Nem dolgozok C/C++ vonalon, szóval nem tudom, de azt hinném CLANG, GCC, meg a Visual C++ compilere amivel a programok javarésze fordítva van.

(#49) _kovi_ válasza Robitrix (#44) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Sok az a 20k!
100e volt a pénzmag.
Így sajnos bármennyire is szerettem volna AMD-t venni, nem tudtam... :O :(

[ Szerkesztve ]

(#50) Krix válasza syIex (#38) üzenetére


Krix
őstag

Áh ez ilyen. Valamire mindig lehet várni, csak akkor soha nem lesz lecserélve. Egyszer meg kell húzni a vonalat.

If it is not broken then don't fix it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.