Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bishop1 válasza Busterftw (#9) üzenetére


Bishop1
tag

Ha neked fanboyság hogy az AMD procik rendre elvéreznek C4d viewportban, ám legyen. Én azért inkább maradnék hatékony. Meg fogsz lepődni, nem mindenki forniteozni veszi a pct.

Félrement, a #14esre akartam válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#52) Dilikutya válasza Robitrix (#44) üzenetére


Dilikutya
félisten

50 alatt kapsz i5-10400-at, szóval drága az a 3600.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#53) waterman_ válasza ddekany (#48) üzenetére


waterman_
aktív tag

Ha van egy hatalmas programod, akkor nem mindent te írsz meg, hanem vannak lib-ek, dll-ek, etc, amit már valaki valahogy lefejlesztett, te pedig letöltöd ha free, vagy fizetsz érte hogy használhasd, a lényeg hogy modulokat veszel. Régebben nem volt minden is beépítve a C# -ba, szóval ha szükséged volt pl kódolásra, akkor valahonnan hozzájutottál mondjuk egy kész AES dll-hez, beépítetted, használtad. Ment be a nyers cucc, jött ki a kódolt string. Hogy most az optimálisan lett-e fordítva, azt nem tudtad. Az látszódott csak, hogy hiába volt ráírva az AMD-re is, hogy SSE támogatás, ugyanolyan kategóriás Intel proc (clock 2 clock) gyorsabban futtatta ugyanazt a kódot. Az egész téma itt indult el, és direkt azért linkeltem 10 éves cikket is, hogy látható legyen ez egy igen hosszú történet.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#54) pluto1969 válasza _kovi_ (#32) üzenetére


pluto1969
tag

Nem tudtam elhinni ,hogy a i-3 10100 cpu 46000 ft, és tényleg. Miért veszi meg valaki ennyiért, amikor a i5-10400f is ennyibe kerül, és azért van különbség.

(#55) dokanin válasza pluto1969 (#54) üzenetére


dokanin
aktív tag

Pl irodai munkára bőven elég az i3 és amellé nem kell plusz vga.

(#56) tibaimp válasza pluto1969 (#54) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, ahogy dokanin is írja.
Amúgy megértem, hogy mire gondoltál, csak az a fránya F jelzés.
És itt jön az Intel "szerencséje" vagy nem is tudom minek nevezzem, hogy a CPU-i 90%-ban van IGP, míg az AMD esetében ez mennyi lehet 20% (igaz, az erősebb, de ez itt ebben az esetben nem tényező).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#57) exedoc válasza Krix (#37) üzenetére


exedoc
senior tag

Én is így voltam ezzel. DDR4, Win10, de kérdéses volt a proci. Aztán mivel munkára kellett inkább mint játékra, legalább 10-12 mag (20-24 szál), hamar eldőlt a dolog. Variáltam sokat, hogy mi lesz itt a nyakunkon a DDR5-el. Aztán úgy döntöttem muszáj váltani, mert a DDR5 mire megjelenik, felfut, lesz készlet, jó áron is lesz, kinövi a gyerekbetegségeit az még 3 saccperkábé.

(#58) BatchMan


BatchMan
senior tag

Még egész jól tudom használni a Core2 processzoromat, de ha cserélem, asszem a használtpiacon körülnézek, hátha valaki szabadulni akar a 2 éves cuccától negyedáron, 20% többletteljesítményért. Azért egy telivér i5 nem rossz kanca ma sem.

(#59) Trailblazer válasza Pro!Petya (#41) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tiszta sor, csak a történeti hűség és korrektség végett voltam képes megemlíteni. :B (Nekem is Ryzenem van, tehát az Intellel való ellentét nem játszik.)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#60) Cs1csó válasza TeeJay (#14) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Látom jönnek is a kommentek vegyesen persze nem zárkózom el a jó teljesítmény, alacsony fogyasztás és alacsony ár kombótól de a következő konfigom lehet AMD lesz mert én vállalom, hogy szubjektív okok is mozgatnak és nem fogok 14nm-est venni akármilyen csúcs variált megoldás sőt már a 10nm-es sem érdekel.

(#61) vicze


vicze
félisten

És itt a review.
Eléggé úgy érezni, hogy az Intelnek tök mindegy ez a megjelenés mert tudják, higy úgy **** ahogy van.

(#62) dokanin válasza vicze (#61) üzenetére


dokanin
aktív tag

Hát ez elég gyengusz lett ezek szerint. Úgy tűnik nem sikerült visszaszerezni a gaming koronát.

(#63) lemusz válasza vicze (#61) üzenetére


lemusz
addikt

Hát ezek a LOW grafikonok eléggé mellbe vertek, CSGO miatt nézegettem azokat, mert valszeg akkor ott is hasonló kép fog kirajzolódni. 150K-ból terveztem félkonfigot cserélni valami jóféle 6 magosra, de most úgy tűnik értelmes előrelépést csak az 5600X-el tudnék tenni, de az meg vinné akkor a büdzsé 83%-át. :DDD

(#64) Anaren91 válasza dokanin (#62) üzenetére


Anaren91
senior tag

Dehogy is. Csak nem jól teszteltek. Nem az Intel álltal javasolt 200w-ot zabáló Cryo coolert használták, amivel ki tudta futni magát 300w+ fogyasztás mellett. Mit vársz egy bóvli közel 2 kilós rézhűtőtől? :D

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#65) Pingüino válasza dokanin (#62) üzenetére


Pingüino
senior tag

Én inkább azon lepődöm meg, hogy várt bárki bármit ettől a generációtól.

(#66) Cs1csó válasza Pingüino (#65) üzenetére


Cs1csó
félisten

Én semmit. Ameddig 10nm alá nem mennek még a szememet sem vagyok hajlandó fárasztani a marketing rizsára.

(#67) Darmol válasza Pingüino (#65) üzenetére


Darmol
senior tag

Engem leginkább az lepett meg, hogy _ennyire_ le vannak maradva. Az azért durva, hogy amikor nagyítóval találsz néhány esetet amikor nem a 5800X van az élen, akkor az előző, vagy kettővel ezelőtti generáció hagyja le házon belül.
Kínomban röhögök, hogy a jelenleg szerintem is túlárazott Ryzenek valójában nincsenek is túlárazva. Egyszerűen ennyivel jobbak az AMD procik, csak megszoktuk az barátibb árazásukat (és ahol én nézem ott nem a kereskedők nyomják fel az árazást, egyszerűen 449$ az 5800X ajánlott ára).
Oké, akkor a kékbögréseket kérdezem, hogy melyik a következő csodaváró generáció? Addig is tessék aktivizálni magatokat, és petíciót írni az Intelnek, hogy kapcsolják be az árzabálójukat! Siralmas, komolyan mondom. Siralmas... :W

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#68) Busterftw válasza Darmol (#67) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem hiszem, hogy van csodavaras.
Ez a gen sem azoknak szol, akik 9. vagy 10 gennel rendelkeznek.
Akik viszont uj gepet vesznek vagy sok ev utan ujitanak, azoknak opcio a Rocket lake, ahogy tobb millio embernek opcio volt a "siralmas" 9 gen, es a "siralmas" 10 gen.

Sok esetben a 10 gen ar ertek aranyban eleve jobb valaszas mint a Ryzen 5000 az elszallt arak miatt. Szoval az eleve nem allja meg a helyet, hogy a teljesitmeny tobblet miatt van bearazva az 5000 szeria.
Ha marad hiany vagy low volumen AMD oldalon, akkor a Rocket lake igen is jo opcio lesz megfelelo arazassal.
A friss review cikkek is emlitik, hogy egyszeruen az OEM-eknek nincs mas valaszasuk, mint a nagy tetelben es egyszerre elerheto Intel.
Aztan mindezt 14nm-en.

Ennyit a kekbogrerol.

(#69) arn válasza Busterftw (#68) üzenetére


arn
félisten

letezik ryzen 3000 is :) illetve, epp most nezem, hogy mostanaban rendesen kaphato mar az 5000.

az 5800x 440 eur raktarrol, az 5900x 670 eur. ez sem lesz olcsobb.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#70) dokanin válasza Busterftw (#68) üzenetére


dokanin
aktív tag

Persze, hogy jó opció. Én sem lökném le az asztalomról, ha hozzávágna valaki egyet.
De azért nem ezt vártam a zászlóshajótól.

Meg az is remélem, hogy az Intel nem az Alder Lakere tett fel mindent.
Mert ha bukó lesz ez a big little, akkor megint évek fognak eltelni mire kijönnek valami versenyképessel. Én véleményem szerint márpedig az lesz. De ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

(#71) b.


b.
félisten

na ezek alapján akkor mégis várok.. és várok és várok...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72) Busterftw válasza arn (#69) üzenetére


Busterftw
veterán

Ami ugyanugy kb 58-62k helyett inkabb 90 volt. :)

(#73) zsid válasza Busterftw (#68) üzenetére


zsid
senior tag

Ha nem a 9. és 10 gen tulajoknak akkor kiknek szól?

Nekem 8gen i5-öm van, 9gen-t már nem veszek ebbe a lapba, mert gyakorlatilag pénzkidobás. Egy ideje már tervezem a cserét, de az új Ryzenek felárát nem szívesen fizetném meg, viszont nem szeretnék olyan platformot, ami gyakorlatilag egy generációra korlátozódik ( mert a második megvásárlása teljesen értelmetlen).

A 10gen árvágása és viszonylag korrekt teljesítménye azt sugallta, hogy megéri várni ( meg a remény képe, hogy előbb utóbb enyhül a készlethiány és akkor megszűnik AMD oldalon a felár ). Erre januárban kiderül, hogy nem kap minden chipset 11gen támogatást, tegnap meg kiderült hogy a 11gen egy sapka sz@r és ha valaki a LGA1200-as lapba fektet akkor egy 10700K(F) után kb semmit nem tud profitálni a 11 gen kínálatából. A 10900K-t meg ne is említsük.

Én, mint egyszerű vűsűrló azt látom most:
-veszek olcsón 10 gent majd két év múlva megint lap+proci csere
-veszek akármilyen lapot AMD alá, bele egy R5-3600-at vagy R7-3700-at használtan és innen még mindig tudok váltani akár 5950X-re is ami azért igen jelentős teljesítményugrás.

Ha hétfőn megveszek egy "olcsó" 10700KF-et akkor onnan mire tudok váltani a 11gen esetében ami nem nettó pénzkidobás? Sehova..

Ha marad hiany vagy low volumen AMD oldalon, akkor a Rocket lake igen is jo opcio lesz megfelelo arazassal.

Ha a készlethiány miatt rákényszerülsz arra, hogy Rocket Lake-et vásárolj, az a jó opció ? Neem, az kényszer, nem opció.

<tRucKdriFteR>

(#74) vicze válasza dokanin (#62) üzenetére


vicze
félisten

Ugye ez "csak" az i7 az i9 valószínűleg több helyen lesz minimálisan előrébb, kérdés hogy mi a fenével fogod lehűteni ha ez 300W. :Y
0, egész pontosan 0 értelme van 14nm-t tovább venni. Ez egy modern Prescott nincs mit szépíteni rajta.

(#75) arn válasza Busterftw (#72) üzenetére


arn
félisten

Lenyegtelen... fogadni mernek, hogy nem lesz alaarazva a ryzen 5000nek sem, nem hogy a masiknak (ha mar ar/ertek aranyrol beszelunk).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#76) dokanin válasza vicze (#74) üzenetére


dokanin
aktív tag

Valójában nem nagyon látom itt a különbséget i7 és i9 között. Kb a válogatott i7-eseket elnevezték i9-nek, amik még elbírnak +200 Mhz-et.
Mondjuk ezeknek a hűtése most már tényleg vicc.

[ Szerkesztve ]

(#77) Busterftw válasza zsid (#73) üzenetére


Busterftw
veterán

Leírtam kinek szól. Elsősorban OEM-eknek szól tehát akik új vásárlók és azok akik régi rendszerről váltanának.
Akik 9 genről 10.genre váltottak majd 11 genre akarnak stb, az az az apró DIY piac még apróbb szelete.

Akik még 5-6-7 év után váltanak mert kevés már a vas, ugyanúgy ellesznek 5-6 évig egy akár 11900k szintű procival.

A te példáddal élve, ha vennél egy 10700kf-et, miért nagy érvágás, hogy 11.genre nem tudsz váltani? Mennyi az esélye, hogy egy 10700kf után 1 évre kell a 11700kf teljesítmény?
Főleg mivel 10. gennél van 10900k feljebb lépni?

Nem kell Intelt venni kényszerből, lehet venni AMD-t is, mert nem out of stock van, csak drágábbak még.
Csak akkor le kéne szállni a magas lóról és elfogadni hogy a szar 14nm igen is nem rossz választás, főleg ha most mégjobban zárult az olló a két cég között.

(#78) TeeJay válasza Darmol (#67) üzenetére


TeeJay
félisten

Arról nem beszélve hogy alsó hangon 1,5x nagyobb fogyasztással operál a zintel és úgy is le van maradva. :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79) zsid válasza Busterftw (#77) üzenetére


zsid
senior tag

Nálunk out of stock van AMDből ( bár meglepő mód 5600X és 5600X épp van készleten, ilyet sem láttam még mióta megjelentek), vagyis eddig nem volt belőle készleten...

Az én példámmal élve, nem az a gáz, hogy 11 genre nem tudnék váltani mert ha most vennék lapot akkor tudnék. Az a gáz, hogy látszólag az új generáció nulla előrelépés a régihez képest. Ha bevállalsz egy 10700KF-et akkor semmi nem lesz a 11 genben ami innen előrelépés lenne majd. egy most épp 315 euros 10700KF-hez képest mit fog nyújtani egy 11900KF, amit a januárban felröppent pletykák 575 euro magassába taksálnak? All core +15%-ot közel dupla áron? Olyan nagy áron veszel olyan kis extra teljesítményt, hogy ez gyakorlatilag pénzkidobás.

Nem nagy érvágás a fejleszthetőség hiánya, de innen csak olyan rendszerre fogok váltani amiben több fejlesztési lehetőség van, ez után a teszt után meg úgy néz ki hogy az LGA1200nál a 10900KF teljesítménye közelében lesz a plafon +/- néhány százalék. Az az érvágás, hogy ha most váltanék akkor ebben a foglalatban csak addig tudok elmenni, amit már tavaly elértek. A gond, hogy beragadsz valahova, ahonnan megint csak lapcserével tudsz érdemben továbblépni..

Tudom a DIY piac kicsi és ez az OEM-eknek szól. De szerintem egyik nagy OEM gyártó sem tapsol, hogy ha rendelünk most 50 000db procit akkor azután megjelenik 50 000x10-20$ extra költség a hűtésen.

Én egyelőre kivárok, de az AMD hiánygazdaság miatt hajlottam volna LGA1200-ra. Ezután az teszt után, hááááttt. Kíváncsi leszek a többire, de szerintem esélyes hogy kihagyom.

<tRucKdriFteR>

(#80) mihellers56


mihellers56
tag

Volt 5800xem. Nagyon jó de nehéz hűteni így elbúcsúztunk :C

(#81) DraXoN válasza mihellers56 (#80) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

és mi ad hasonló teljesítményt amit könnyebb lehűteni? 10.gen intel is pokoli forrófejű, a 11.genről is kiderült most, hogy nem lesz hűvösebb.

persze, kérdés mi az a hőmérséklet amit te jónak tartasz, azért nem főzik meg magukat a modern CPU-k, és nem 20C°-ra kell lehűteni őket (mondjuk az beépített hőmérők 50C°alatt nem is pontosak)..

az egyetlen probléma a 5800X-el az lehet, hogy "féloldalas" a hőtermelés, és a cpu egyik fele jobban melegszik mint a másik (valami vaporchamber-es hűtő vagy cpu kupak kéne rá).. így csak kevés CPU hűtő tud igazán hatékonyan működni.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#82) Busterftw válasza zsid (#79) üzenetére


Busterftw
veterán

Én is kapásból Ryzen 5000 gondoltam pár hónapja, de gépajánlós topikban 10700k-t kaptam (8 magot akartam) ami nem baj mert nekem bőven elég és több évre lenne, de mondom pár hónap és itt a Rocket lake, várjuk meg addigra talán az 5800x elérhetősége és ára is jobb lesz.

Végleges teszteket meg kell még várni, mert már kost vannak hírek egy nagy mikrokod/bios updateről, ezért lett a megjelenés március vége, szóval a leak teszteknek nemkell nagyon meg hinni.
Ha szeptemberben meg jönne az Alder Lake új foglalattal ami a valszeg a következő gen is belemegy akkor már várok addig :D
Csak így még sose lesz új gép ;]
Bár nem sürgős mert inkább vga-t akarok újítani de az meg most brutál.

[ Szerkesztve ]

(#83) zsid válasza Busterftw (#82) üzenetére


zsid
senior tag

Most már nekem sem sürgős, mert úgy voltam vele: baxxa meg mindkért gyártó és vettem megint egy motort :DDD

<tRucKdriFteR>

(#84) zsintai1987


zsintai1987
tag

De aki eddig azért vett intelt mert több az fps, fogyasztás és hőfok nemszamit, annak most zent kell vennie, hisz a több fps az több fps...
Akik a 3000res zenek alatt írták, hogy nekik azért kell 10900 mert 4fpsel többet tud az most zent vesz vagy szembe köpi magát... Nyilván meglesz a kifogás hogy minek cserélni, hisz 1/2 éve vettél intelt, de az is furán jön ki, mert eddig neki mindig a legjobb kellett, de most hirtelen nem.
Gondolok itt 1-2 youtuberre, akik gamingből élnek....

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#85) Fücsök007 válasza zsintai1987 (#84) üzenetére


Fücsök007
őstag

Egyetértek. Intel oldalon csak a közép és alsókategóriás(i5 és i3) procik versenyképesek, de a többi túlárazott. Érdemesebb megvárni az Alder Lake szériát, mivel várhatóak teljesen letiltott atom magos példányok, így azoknál nem lehet meglepetés.

(#86) Darmol válasza arn (#69) üzenetére


Darmol
senior tag

Dettó. :))
Nemrég úgy döntöttem kell egy kisebb munkaállomás otthonra, és elkezdtem nézegetni a cuccokat. Gondoltam hiány van meg minden, nézek egy 3900X-et. Meglepődve látom, hogy 5800X minden jelentős hazai kereskedőnél kapható durva felár nélkül. Mondhatjuk, hogy a hiány megszűnt. Elkezdtem elemezni a cuccokat, hogy akkor most melyik lenne nekem a jobb, és azóta sem sikerült döntenem. :O
Ha nem hobbira kéne, vennék egy Threadrippert.
Ha AMD tenne egy szívességet és 20%-al csökkentené valamelyik (mindegy melyik) árát, egyértelmű lenne a választás. Na de így...

Egyébiránt a Rocket Lake PCIe 4.0-ás már, ezért jöhet szóba nem a teljesítménye miatt.
Az Intel csúsztatásai (már megint) miatt a teljesítményre hivatkozás óriási bukta.
Bakker. Milyen salse-esek vagytok, hogy még a termék előnyeit sem ismeritek? :U

#80: Jaja. Intelek mellé adják a levegő cseppfolyósító üzemet. Így hiába termelnek kétszer annyi hőt az Intelek hasonló kategóriás AMD-khez képest, egyértelmű melyik a jobb választás ha hűvös procit akarsz.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#87) arabus válasza zsintai1987 (#84) üzenetére


arabus
addikt

Mennyél vissza inkább a cinebenchel játszani, a 4 különbséget meg szorozd meg 10-15-el
nyugodtan akkor majd rá jössz mire jó a ryzenkéd.

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#88) Petykemano válasza arabus (#87) üzenetére


Petykemano
veterán

Ezeken a grafikonokon hol található meg a zen3?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#89) arabus válasza Petykemano (#88) üzenetére


arabus
addikt

3000-es zenekről volt szó?!
zen3 horror árával nem is versenyző.
Csak fanatikus rajongók veszik akiknek a pénz sem számit. :R

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#90) zsintai1987 válasza arabus (#87) üzenetére


zsintai1987
tag

Nyilván csak játszani kellhet bárkinek is egy PC... Másra nem, gondolom sose hallottál Unityről, Sony vegasrol, obsről, stb. Stb.

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#91) zsintai1987 válasza arabus (#87) üzenetére


zsintai1987
tag

Igen igen de ezt az 50fpst bealdozom mondjuk a videovagason nyert idővel akkor hamarabb tudnék játszani ha akarnék, igaz a 75hzs monitoromon ugyanannyit látnék, a 60hzs Samsungon is amit nyilván melóra használok több fpsem lenne rivatunerrel? Sőt itt az ultimate kérdés: kell-e nekem Factorioban, Path of Exileben, és bármilyen rtsben 200fps? Nyilván nem én vagyok az átlag, de vannak olyan vélemény vezérek, akik eddig azért vették intelt mert több volt az fps, most hogy az 5000res zenék jobbak valahogy nem cserélték le, pedig a twitchen mást sem mondták csak az fps számít

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#92) Qtya123 válasza arabus (#87) üzenetére


Qtya123
őstag

"Mennyél vissza inkább a cinebenchel játszani...."

Legalább mikor leoltasz valakit ilyennel, akkor ne felejtsd el, hogy pár hónappal ezelőtt, amikor még lelkes Ryzen tulaj voltál, akkor ugyanezt csináltad.

Csak így belekeresve a Ryzen topikba a teljesség igénye nélkül....:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Az AIDA memória bencheidet meg már nem is linkelem inkább, mert az hatszor ennyi linket jelentene... ;]

[ Szerkesztve ]

(#93) zsintai1987 válasza Qtya123 (#92) üzenetére


zsintai1987
tag

Am is a 3000resek alatt írták hogy nekik a legjobb kell, kijöttek az 5000res zenek, de egyiksem rohan amdt venni.
Ebből ő csak a 3000res zent vette figyelembe, az 5ösök fölött elsiklott a figyelem biztos... Nyilván énis tisztában vagyok hogy pl a 3700xemmel nem én váltó meg a világot, de ekkor 121 000ert milyen intelt kaptam volna ami jobb munkára...

[ Szerkesztve ]

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#94) arabus válasza zsintai1987 (#90) üzenetére


arabus
addikt

Nem hinném én sem csak még mindig nem értem mit keresel itt?
Miért nem a videovágós topikban bizonygatod hogy mi az örömöd vagy bánatod.
Ellenben megpróbálod ugy felhozni hogy csak ryzen létezik.
Igen van amire használható de ez nem pont e topik témája.
A 11th gen teljesitményről meg majd inkább akkor ha lesznek normális tesztek.

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#95) arn válasza arabus (#89) üzenetére


arn
félisten

Mar kaphato, es nem is dragabb. De ar/ertekrol is beszeltunk...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#96) Pingüino válasza arabus (#87) üzenetére


Pingüino
senior tag

Finoman jegyzem meg, hogy jelenleg az 5800X olcsóbb, mint a 10900K. Sőt, igazából a 10900KF-nél is olcsóbb.
Azon kívül egyszálas teljesítményben az 5000-es sorozat bőven a 3000-es fölött van.
Szóval az érvelésed így nem helytálló. Tegyél be egy olyan grafikont, amiben benne van az 5000-es sorozat is, és akkor lehet oltogatni.

[ Szerkesztve ]

(#97) arabus válasza arn (#95) üzenetére


arabus
addikt

Felesleges egy meg nem jelent illitve releváns teszten nem átfutott termékről
fantazmagóriákat gyártani illetve bárminemű ár érték viszonyitást kreálni
hiteles árak hiányában.

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#98) arn válasza arabus (#97) üzenetére


arn
félisten

az intel jelenlegi arazasat ismerve nem igazan lesz olcsobb, mint az 5800x. efelett pedig megall a tudomany.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#99) arabus válasza arn (#98) üzenetére


arabus
addikt

Jelenleg ismert intel árazás jóval olcsóbb.
Intel 6 magos 42ezer-amd 6 magos 130ezer. :P

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#100) arn válasza arabus (#99) üzenetére


arn
félisten

108 eurotol kapsz hatmagosat, ha erre hergeled magad. [link]

de mindig a felsobb hazzal szoktak dobalozni az irrealisan gondolkodok, hogy nezdmar 1-2% ide vagy oda... huha. nah ott nem lesz kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.