Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Pingüino válasza ShiTmano (#200) üzenetére


Pingüino
senior tag

Köszönöm szépen. :)

(#202) Petykemano


Petykemano
veterán

Egy másik teszt: [link]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#203) zsintai1987


zsintai1987
tag

Akkor most fullba tolom a kretént:
A 14nm azért jobb mint a 7 mert nagyobb, a nagyobb jobb!
Többet fogyaszt, a nagyobb jobb!
Sokkal jobban melegszik tehát jobb, mert a nagyobb szám jobb

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#204) Busterftw válasza Pingüino (#198) üzenetére


Busterftw
veterán

Azt nem vitattam, hogy van kulonbseg, persze hogy van.
En azt irtam, hogy a marketing nevezektan miatt a 14nm+++++ mar nem 14nm, eleg csak Skylake/Comet lake perf/wattot nezni.
Hasonlitsd ossze, es egyertelmu az elorelepes, szoval a vita alapja bizonyitott, csak annyi tortenik, hogy az Intel ezt a javitott verziot nem hivja mondjuk 12nm-nek vagy 10nm-nek.

ShiTmano
Az ITRS igazabol egy roadmapkent szolgal a piac szamara. (plusz vannak ITRS-en kivuli half-nodeok, last 8nm.)
Ok viszont nem neznek semmit a gyartoktol es fokeppen nem validalnak semmit.
Meg a disclaimerben is ez van:
"The ITRS is devised and intended for technology assessment only and is without regard to any commercial considerations pertaining to individual products or equipment".

Tehat nem az van, hogy az Intelnek be kell "mutatni" a 10nm-t es ok meg ranyomjak a pecsetet, hogy kamu, ez ugyanugy 14nm es vica versa.

[ Szerkesztve ]

(#205) Petykemano válasza zsintai1987 (#203) üzenetére


Petykemano
veterán

Namost az igaz, hogy a 14nm kétszer nagyobb, mint a 7nm, és ezért kétszer jobban hűthető is. De akkor kérdezem én, miért nem kétszer gyorsabb is?
Hát megmondom neked, valójában kétszer gyorsabb!
Van ugye egyszer a 14nm meg a 7nm. Ezek ugye távolságok.
Namost az intel és az amd proci kb ugyanolyan teljesítmény nyújt a valós programokban. mi következik ebből? (Nem, most kivételesen nem csubakka védekezést hajtok végre)
Hát az, hogy az intel prociban, mivel a számításoknak nem 7, hanem annál pont kétszer annyi távolságot, vagyis 14nm-t kell megtennie, ezért a számítások valójában kétszer nagyobb sebességgel hajtódnak végre. Ez alapvető fizika. Következésképpen a 14nm kétszer gyorsabb, mint a 7nm. Ennyikeh'

(Miközben az egyik versenyző kétszer annyi távolságot tesz meg, csoda, ha jobban kimelegszik?)

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#206) Abu85 válasza Busterftw (#204) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem az van persze, de az Intel nem tud 7 nm-t rámondani a gyártástechnológiájára, amíg nem érik el azokat a paramétereket, amelyekkel a roadmap alapján ez rámondható. Tehát nem azért nem hívja 7 nm-esnek az Intel a 10 nm-es node-ját, mert nem akarnak marketingelni vele, hanem azért, mert nem tudják megtenni. Ha meg tudnák, akkor már 7 nm-esnek hívnák.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#207) Pingüino válasza Petykemano (#205) üzenetére


Pingüino
senior tag

A logika ott bukik, hogy keverted a számítás, és az áramhaladás sebességét. Hiába megyek én 100 km/h-val 100 kilométerre, más meg csak 50km/h-val 50 de kilométerre, mindketten 1 óra alatt fogunk oda érni. :)

(#208) Petykemano válasza Pingüino (#207) üzenetére


Petykemano
veterán

:U szükségtelen ilyen mértékben a részletekben. :DDD

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#209) Busterftw válasza Abu85 (#206) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem is arrol van szo, hogy a TSMC 7nm csak marketing es az Intelnek csak at kene neveznie a 14nm 3nm-ra es "nyertek".
Nem tudom a parametereket pontosan, de a 14nm+++++ mar biztos hivhatna 12nm-nek.

[ Szerkesztve ]

(#210) vicze válasza Busterftw (#196) üzenetére


vicze
félisten

Jup így van ezért van az Intelnek épp dupla fogyasztása valamivel gyengébb teljesítmény mellett. Az hogy a 11th gen fogyasztása 70W-ot ugrott az a jól kiforrott és jól működő 14nm-es technológia diadala. :)

(#211) Abu85 válasza Busterftw (#209) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hívhatná 12 nm-nek, ha elérné azokat a paramétereket, hogy annak lehessen hívni. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#212) Busterftw válasza Abu85 (#211) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem hivja, mert mas elnevezest hasznal.
Vagy hozz forrast, hogy ezt valami szerv/intezmeny validalja/ellenorzi es korlatozza oket.

[ Szerkesztve ]

(#213) Busterftw válasza Abu85 (#211) üzenetére


Busterftw
veterán

Az ITRS-tol:
Az Intel 14nm ugyanugy ott van parameterekben mint a TSMC 14/12-je. Az Intel is hivthatta volna 12-nm-nek.
Intel 10nm-nel hasonlo a helyzet, az ITRS parametereknel a Samsung 8nm-et ad meg, amit az Intel 10nm is eler.

Aztan 7nm mar nincs parameter Wikin es ezzel kezdik:
"The naming of process nodes by different major manufacturers (TSMC, Intel, Samsung, GlobalFoundries) is partially marketing-driven and not directly related to any measurable distance on a chip – for example TSMC's 7 nm node is similar in some key dimensions to Intel's 10 nm node (see transistor density, gate pitch and metal pitch in the following table)."

Ennyit a kozpontositott, egy szervezet altal validalt es kontrolalt nevekrol es parameterekrol.

(#214) Abu85 válasza Busterftw (#212) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tehát az a cég, amely évekig azt zúzta mindenkinek az agyába, hogy a nanométer előtti kisebb szám a jobb, most csak azért is nagyobb számot ad meg, mert "más elnevezést használnak"? :))

#213 Busterftw : Melyik 10 nm? Mert az Intelnek van háromféle verziója. Ebből kettőn alig gyártottak valamit. Az elsőn konkrétan semmit, de mégis annak a paraméterei vannak megadva. :)

Mellesleg az Intel lezárhatná ezt a vitát. Annyit kellene tenniük, hogy újra megadják a lapkák tranzisztorszámát. Ez volt az az adat, amire régen elképesztően büszkék voltak. Manapság rákérdezésre sem mondják meg. Pedig ez egy nagyon hasznos információ ám egy adott node-ról, ha hasonló bonyolultságú lapkákat vetünk össze. Az egyetlen 10 nm-es lapka az Inteltől, aminek tudjuk a tranzisztorszámát, az a Spring Hill. Abban 8,5 milliárd tranyó van 239 mm2-en. Számolgathatsz belőle, hogy hogyan áll a TSMC 7 nm-jéhez viszonyítva, elég sok gyártó megadja az ezen készült lapkája tranyószámát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#215) Busterftw válasza Abu85 (#214) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem, csak ok nem lepnek lejjebb mint pl a TSMC 14/12nm vagy Samsung 10/8nm.
Maradt a 14nm+++++ a 12nm helyett.

"Annyit kellene tenniük, hogy újra megadják a lapkák tranzisztorszámát."
De hat nem megadjak az illetekes szervnek es ugy kapnak besorolast?
Nem jon ki a narrativa.

(#216) Abu85 válasza Busterftw (#215) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Olyat csinál a TSMC és a Samsung is, csak nem + jelzéssel jelölik. De a TSMC-nek sem egy 7 nm-es node-ja van, hanem három. És ezek nem half-node-ok. A Samsungnak két 7 nm-es node-ja van.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#217) Busterftw válasza Abu85 (#216) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem irtam, hogy a TSMC 7nm half node.

(#218) Abu85 válasza Busterftw (#217) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én sem írtam, hogy írtad volna. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#219) Darmol válasza gidalight (#173) üzenetére


Darmol
senior tag

Mit értesz "szakadék difi" alatt?
Használtam mindkettőt. Az a "szakadék" tényleges használatnál egy gyengécske árkocska volt.
Volt kevés dolog amiben AMD volt jobb, ennél több de annyira nem sok, amiben az Intel sokkal jobb volt és általában jobbak voltak. De gyakorlatban és összességében nem volt ez akkora nagy hatalmas különbség teljesítményben, ahogy azt elő próbáljátok adni. De felőlem, legyetek Jézus által megáldott boldogok: nektek van igazatok. Mindenben. Is. :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#220) Frawly válasza Darmol (#219) üzenetére


Frawly
veterán

Ebben teljesen igazad van. Ezek a mai sok (6+) magos, 4-5 GHz-es procik már mind meghaladták azt a szintet, ami átlag felhasználásra, és a legtöbb Gamer Pistinek kell. Ezek már csak extrém felhasználásnál (3D renderelés, SQL szerver, nagy kódforgatások, masszív virtuális géppark futtatása) számítanak, meg csak benchmarkokon, ahol követik a technológiai fejlődést, meg elemzik a trendeket, piac alakulását.

Az Intelnek van most lemaradása, de ettől nem olyan szarok még a prociai, hogy használhatatlan legyen, meg akadjanak rajta progik, játékok. Plusz legalább az ő termékeik kaphatóak, nem csak papíron.

Mert az AMD hiába jobb, kitörölheti a benchmarkokkal, aki most akar gépet venni, rendelné, aztán mindenhol azt írja a weboldal, hogy out of stock (kivétel az ilyen 500 dollár feletti prémium kategóriában, amit kevesen vesznek), vagy ha van is készleten, ilyen 2-3-szoros lehúzó üzéráron. Így ha most kéne gép, AMD fanboy létemre szerintem kapásból Intelt tudnék csak venni, nem lenne mese. Ha 14 nm, ha többet fogyaszt, ha kevesebb mag, ha kisebb frekis DDR4, akkor is, ha lemegyek hídba, akkor is. És amire én használom, minimalista Linux, böngészés, videónézés, meg 1080p 60 fps gaming, arra kiszolgálna épp úgy az Intel is.

(#221) Pingüino válasza Frawly (#220) üzenetére


Pingüino
senior tag

Hát, nem tudom, sztem elég jól kapni AMD procikat is, nem lehúzó áron: [link]

(#222) olymind1 válasza Pingüino (#221) üzenetére


olymind1
senior tag

Ryzen 3 3100 4/8 proci árából Intel oldalon I5-10400f 6/12 jön ki. Ryzen 5 3600 6/12 még mindig 15ezerrel drágább.

(#223) Pingüino válasza olymind1 (#222) üzenetére


Pingüino
senior tag

A felvetés az volt, hogy az AMD procikat nem lehet kapni, illetve ha lehet, akkor sokszoros áron. Én csak erre reagáltam.

(#224) arabus válasza Pingüino (#223) üzenetére


arabus
addikt

Ha rákattintasz a 60-ra 65500 lesz belőle?
20 ott a különbség masszivan.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#225) Darmol válasza arabus (#224) üzenetére


Darmol
senior tag

Néhányszor már kitárgyaltuk, hogy hiába olcsóbb az Intel proci, ha az optimális deszka drágább. Ha viszont olcsóbb deszkát veszel Intelhez, akkor az a minimum, hogy teljesítményt vesztesz, tehát AMD drágábban tud többet. AMD deszkával nehezebben lehet mellényúlni mint Intellel, mivel ez utóbbinak komolyan utána kell nézni, hogy ne vegyen gagyit az ember.
#222: ÉS itt jön elő az, hogy összességében a 10400F megfelelője a 3500X vagy 3600. Aktuális árak mellett is ezek felelnek meg egymásnak mind árban, mind teljesítményben.
Tehát szerintem összességében nem rossz választás a 10400F de, az hogy AMD vagy Intel jobb az inkább véleményes. Még (vagy különösen) az aktuális árak mellett is.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#226) Pingüino válasza arabus (#224) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ha a 3600-as árára gondolsz, az azért van, mert a főoldalon a legolcsóbb árat írják ki. Ha meg rámész a termékre, akkor ott ugyan sorba vannak rendezve az árak, de a külföldi áfávan dolgozó boltok külön vannak szedve lent. Ott van legalul a 60.000-es ár. De ez egyébként minden terméknél így van, amelyiknél van külföldi áfával dolgozó bolt is.

Egyébként meg nem különösebben érdekel a 15.000-es különbség, mert egyrészt leírtak mások, hogy AMD-hez olcsóbb a lap, és sok esetben gyorsabb is, másrészt, ami jobban érdekel, hogy Frawly azt írta, AMD procit nem lehet kapni, vagy ha igen, akkor 2x-3x áron, én meg pusztán erre reagáltam, hogy egyáltalán nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#227) Frawly válasza Pingüino (#226) üzenetére


Frawly
veterán

Lehet a 2-3× ár túlzó, bár ez földrajzi helyfüggő is. Én, Angliában élek helyileg, itt most elég sok minden hiánycikk. Általában nincs (főleg az ilyen budget modellek, mint a 3100-es Rizsa), max. ha ebayről rendeled (ott is 2600-asok, 3600-asok mennek), ott nem ritka a min. 2× lehúzás, esetleg Aliexpress, ahol még lehet, de ott is fogytán a készletek, meg világvége +1 nap, mire ideér a rendelés, ha ideér egyáltalán. Lehet ez M.o.-n nincs így, nem tudom, a magyar árakat konkrétan nem követem. Lehet hogy CPU-ból még nem olyan rossz a helyzet mindenhol, mint GPU-ból.

Én tavaly év vége felé vettem laptopot, Ryzen 4xxxU szériát akartam, és csak több hónapos keresgetés után találtam megfelelőt (4500 vagy 4700U, 16 GB RAM, FullHD IPS), már annyira el voltam keseredve (AMD-ből csak elvétve találtam akkor is 4500-asat, túl drágán, meg csak 8 giga RAM, vagy fos TN meg HD panel), hogy majdnem Intel H-sat vettem, napok választottak el tőle. Azóta a helyzet még rosszabb itt kint, ugyebár hónapok óta full lockdown, teljes kijárási tilalom, minden bolt zárva, cégek állnak, határon áruk akadoznak. De a desktop árak is el vannak szállva. Én ebből arra következtettem, hogy ez M.o.-n sem lehet sokkal jobb. Ezek szerint igen, akkor viszont AMD-re érdemes rámenni, szerintem ezt senki nem vitatja, az előnyük mindenképp látszik.

Amit most még nem látni, hogy AMD fronton majd az AM5 foglalat meddig lesz támogatott, meg az új genes procik mennyire lesznek előrelépésnek tekinthetők az utolsó AM4-es generációhoz képest. Ez most még full lottó. Az Intelt mindenképp verni fogja, kérdés a saját korábbi generációjukhoz képest mennyi lesz az előrelépés, meg az árazás hogy alakul, és itt nem csak a hivatalos AMD-s ajánlott fogyasztói áras árszabásra gondolok, hanem hogy a piacon lévő készlethiány meg üzérkedés mennyire veri fel a tényleges árakat.

(#228) -vitya- válasza Frawly (#227) üzenetére


-vitya-
őstag

Németben is van minden:
5600x - [link] 328€
De a többi is:
3500x : 144€
3600: 179€
3400GE: 177€
stb.

Intel 10400F: 129€
ami tényleg olcsóbb kicsivel, de a z490 meg jóval drágább, mint a b450...

A végén azonos lesz teljesen a 3600-ashoz az ára.
Az összes prociból 5++ példány van épp raktáron nekik.

Ahogy nézem, ez pont azt jelenti, hogy 10400F vagy 3600 - egy ár, így dönts ahogy szimpatikus. A tesztek alapján amúgy a 10400f egy icipici előnyben van.

-=Витя=-

(#229) Pingüino válasza Frawly (#227) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem tudom, az angol boltokban milyen a helyzet, viszont egy gyors ebay.uk keresés után egy R5 3600, ami itthon 60k-tól indul, ott 75k-nak megfelelő fontért van, szállítással együtt. Annyi, hogy elvileg májusi kiszállítással. Vagy ha nem zavar, hogy nem bontatlan, hanem az van hozzá írva, hogy "opened - never used", akkor van akár 60k alatt is. De egyébként igen, a magyar ebay-el összehasonlítva valóban lehetnek arra problémák.

A laptopokról inkább ne is beszéljünk. Sokan írják itt PH!-n, hogy vannak normális AMD-s laptopok, de nekem még mindig az a tapasztalatom, hogy nagyon ritka, főleg az alsóbb árszegmensben. Aztán bersze drágán sokmindent kapni, de arra nem mindenkinek van pénze, meg igénye.

Ami az új generációt illeti, csak az ár, meg az elérhetőség lesz kérdés, egyébként minden szempontból jelentős előrelépés várható. Átlag 25-30% IPC növekedésrő, meg az új 5nm gyártástechnológia miatt átlag 30-40% fogyasztáscsökkenésről, plusz 15-20% sebességnövekedésről, vagyis az IPC-vel együtt 40-45% körüli teljesítménytöbbletről beszélnek. Plusz az AM5-el együtt elvileg jön a DDR5, és a PCIe 5.0. Ha a valós előrelépés csak megközelíti az ígért értékeket, már akkor is talán az eddigi legnagyobb előrelépés a ZEN generációk között. Várjuk a valós teszteket szeretettel. :K

(#230) olymind1 válasza -vitya- (#228) üzenetére


olymind1
senior tag

100-110 €-ért van Asrock B560(M) PRO4 is, ha valaki nem akar olyan sokat költeni alaplapra.

(#231) , válasza Pingüino (#229) üzenetére


,
addikt

Hol láttál Ryzen 5 3600-at 60ezerért?
(Szerk.: Közben megtaláltam, Your audience s.r.o. nevű cseh cégnél annyi.)

[ Szerkesztve ]

(#232) -vitya- válasza olymind1 (#230) üzenetére


-vitya-
őstag

és 50 €-ért meg B450 lap, MSI vagy Asrock.
Meg is van a különbözet, szóval még a 490 drágaságáig sem kell elmenni.

Tehát a 3600-al: 180+50 = 230€
10400f: 130+100 = 230€

Erről beszéltem ;-)

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#233) Darmol válasza Frawly (#227) üzenetére


Darmol
senior tag

Majd kijavítanak ha tévedek de pár éve volt téma, hogy a területi ellátottság a területi nagyker raktáraktól függ. Magyarországon a német, illetve 2-3 éve a lengyel nagyker is a mérvadó. GB-nek saját nagykere van, ebből adódhat az ellátásbeli különbség. Anno volt régebben, hogy pont fordítva volt, és ott lehetett kapni ami itt hiány volt. Egyébként látszik, hogy hétről hétre változik a helyzet. Karácsonykor itt sem volt semmi, nálunk is csak kb. 2 hete lehet normális áron CPU-kat venni (legalábbis én akkor vettem észre).

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#234) Frawly válasza -vitya- (#228) üzenetére


Frawly
veterán

Nem kötözködésből, meg becsülöm a kutatómunkát, amit beletesztek, de 328 euróért az 5600X rohadt drága, az majdnem kétszeres lehúzóár. Ja, annyiért itt talán az angoloknál is lehet kapni. Az a 3600 már árban jobban néz ki, az is drágább, de még talán annyira nem nagy lehúzás.

A 10400F azért olcsóbb, mert több van belőle készleten, meg mivel mindenki Ryzent keresne (én is), ezért nem is annyira viszik. Azért mondom, hogy ha most kéne gépet vennem, simán megfontolnám vételre, mert azért az se annyira rossz proci, 14 nm ide vagy oda, meg hiába nem K. Az Intelnek most egyébként is ez a taktika kell, nagy készletek, az AMD készlethiányt kihasználva az AMD-s ár alá bemenni, budget gyártóként, szerintem még bőven lennének eladásaik. Amiben hibáztatom őket, hogy még mindig úgy viselkednek, mintha ők lennének a no.1 gyártók, közben meg rég másodhegedűsök.

Hála az égnek, nem veszek most gépet, asztalit nem egészen 2 éve vettem, Ryzen 2600 egy MSI B450 Mortarral, mindkettőt piszok olcsón, épp a Ryzen 3xxxx-ek megjelenése előtt lement az ára (mindenki az új genre várt), én meg lecsaptam ár, egy rettenet olcsó, használt, ex-bányász RX570-nek egyetemben. Akkor még se bányászláz, se covid, se semmilyen más baromság nem volt, kihúzom vele még évekig. Ha most kéne vennem, szívnám a fogam rendesen, főleg a GPU-k szálltak el brutálisan.

(#235) DraXoN válasza Frawly (#234) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hát a VGA... tavaj nyár végén szemeztem az 5700XT-vel (hogy nekem elég lenne utódnak az RX470 helyébe).. de gondoltam megvárom az újgenerációs kártyákat, hogy lejjebb menjen az ára mert sokaltam kicsit a 100-110eFt-ot érte (megvehettem volna, de "miért vegyem meg drágán, ha úgy is olcsóbb lesz az új generációs kártyák után), gondolatmenetem volt ... hát, nem kicsit tévedtem...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#236) Frawly válasza DraXoN (#235) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, az 5700-asok nekem is szimpik voltak mindig is, de túlárazottnak tűntek. Még régi, normál áron is. Most meg 800-1100 fontért mennek az angol eBayen. Csóka írja is az 1100 fontosnál, hogy excellent condition. Ja, annyiért remélem is hogy excellent, annyira, hogy min. 24 karátos arannyal van végig bevonva az egész.

Remélem a sok bányász is a temetésére költi el a bányászprofitját, meg jól bedől az egész, hogy bukjanak el mindent, amit beletettek. Ha pénzt akarnak, húzzanak el dolgozni, a naplopó, ügyeskedő bandájukat.

(#237) Pingüino válasza b. (#153) üzenetére


Pingüino
senior tag

Látod, kellett neked reklámozni, most bevásároltam. :P

(#238) lemusz válasza Pingüino (#237) üzenetére


lemusz
addikt

Úúúde régen ettem Eperjót, de most itt van a számban az íze, nagyon jó. :D

(#239) Pingüino válasza lemusz (#238) üzenetére


Pingüino
senior tag

Én is így voltam vele, mikor ő betette a képet, hogy b...meg, de rég ettem bármelyiket, muszáj venni. :D

[ Szerkesztve ]

(#240) lemusz válasza Pingüino (#239) üzenetére


lemusz
addikt

Az a baj (reflektálva az eredeti beszélgetésre), hogy ez így nem impulzusvásárlás volt a részedről. :D

[ Szerkesztve ]

(#241) Pingüino válasza lemusz (#240) üzenetére


Pingüino
senior tag

Hááát...
Szó-szó...
Ugye az eltelt idő miatt kérdéses a dolog, de ha csak azt nézzük, hogy egyébként nem szoktam csokit venni (egyébként nem csak ilyet, hanem egyáltalán, nagyon riták csokizom), most pedig megláttam nála, és az alapján döntöttem el, hogy veszek, még akár rá is lehet fogni. Mert eredetileg nem volt tervbe véve, hogy "nasizni akarok, és az árat, az ízt, az egészségességet, stb. figyelembe véve döntve választok valamit", hanem csak megláttam a képet, amit feltöltött, és azt mondtam, hogy nekem ez kell. :)

(#242) lemusz válasza Pingüino (#241) üzenetére


lemusz
addikt

Nem, ez már részedről egy tervezett, tudatos vásárlás volt. Akkor lett volna impulzusvásárlás, ha a múltkor mikor betette ide a képet és te megláttad, akkor ott helyben rendelted is volna meg online valamelyik webshopból. Elég életszerűtlenül hangzik 100 Ft-os csokit online venni, pont ezért is szokták offline példákkal magyarázni. pl mosószerért mentél a boltba és a kasszasornál a pénztárosra várva megpillantod az Eperjót, összecsordul a nyál a szádban és ezért leveszed a polcról. Nem csokiért mentél, nem volt a fejedben hogy csokit is fogsz venni, mégis megvetted, mert a pillanat hevében olyan impulzus ért, hogy meg kellett tenned.

[ Szerkesztve ]

(#243) Pingüino válasza lemusz (#242) üzenetére


Pingüino
senior tag

Szerintem az ok fontosabb. Nem volt tervbe véve a nasivásárlás, csak azért vettem, mert megláttam. De mindegy, ezen nem veszünk össze. :)
Azt kell megkérdezni, aki kitalálta az impulzusvásárlás fogalmát. :D

(#244) lemusz válasza Pingüino (#243) üzenetére


lemusz
addikt

Dehogy nem volt tervbe véve. Hát 9 nappal azután realizálódott a vásárlás, hogy téged az impulzus ért. :D

(#245) Pingüino válasza lemusz (#244) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem a realizálódás történt akkor, csak nem járok sehova. Mióta olvastam a kommentjét, most jártam először boltban. És most sem úgy mentem, hogy én kifejezetten ezért megyek, csak a "madaras boltban" elővettem a telefont, meg volt nyitva a böngészőben a PH! fórum, és eszembe jutott a komment. :)

[ Szerkesztve ]

(#246) lemusz válasza Pingüino (#245) üzenetére


lemusz
addikt

Az "eszedbe jutott" az nem impulzus. Ennyi erővel minden vásárlás impulzusvásárlás lenne.

(#247) Qtya123 válasza Pingüino (#237) üzenetére


Qtya123
őstag

Híí ezeket még lehet kapni? :)

Gyerekkoromban láttam/ettem ezeket utoljára. Bár mondjuk akkoriban is csak a Kapucinert szerettem, a többi nem igazán jött be. A lottót gyakorlatilag meg sem ettem.

(#248) Pingüino válasza Qtya123 (#247) üzenetére


Pingüino
senior tag

Igen, én is nagyon régen ettem ilyeneket utoljára, talán már 20 éve is van. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.