Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) b. válasza arn (#100) üzenetére


b.
félisten

érdemes tisztázni, hoy az előző genről beszélünk vagy az újról mert MF-en a legolcsóbb 6 magos ryzen3 327 Euro a 10600 K meg 201 euro.
Szóval valószínűleg azért most az a felállás, hogy jobb és drágább az AMD, az új szériát meg meg kell várni Intelnél. ha ez marad az árazásban a felállás, hogy Intel nem drágít,akkor azért lesz keresnivalója a piacon, már annak akinek van megfelelő hűtője hozzá.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#102) arn válasza b. (#101) üzenetére


arn
félisten

mindig ki lehet tekerni a mondanivalot... hatmagosat irt. oszinten szolva, aki ilyen procit vesz, annak mar feluton leterdel a szinten olcsobb videokartyajan a jatek, igy az lesz a limites sokkal hamarabb, amin itt lovagolnak meg.

lehet csurni csavarni a dolgot, de a megjeleno intel procik se arban, se semmiben nem lesznek versenykepesek a csucson. ha vkinek vmilyen egyeni igenye van, ki tudja maganak valasztani a megfelelot.

en azt veszem, amelyik jobb, nem erdekel, hogy amd vagy intel. de sokaknak ez vmifele heveny gorcsot okoz, hogy a penztarcajuk mellett dontsenek, vmi idiota brandvita helyett. 14+++++nmen az intel nem lehet versenykepes, majd ha hasonlo csikszelessegen gyartjak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#103) dokanin válasza arabus (#97) üzenetére


dokanin
aktív tag

Anadtechen ott a releváns teszt, ha még eddig elkerülte a figyelmedet.
Szerintem ennél alaposabb nem nagyon lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#104) arabus válasza arn (#100) üzenetére


arabus
addikt

Nem nézem amd árait mert nem érdekel olyanom jó darabig nem lesz.
Legalábbis én egy petákot sem adok érte.
Akinek pedig az tetszik vegyen olyat mindenki azt vesz a pénzén amit akar. :K
Anandtech teszt 0 értékű abszolút nem releváns egy gagyi hűtővel meg 3200 cl22 memóriával ne is hivatkozz erre mert az a teszt nem teszt.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#105) dokanin válasza arabus (#104) üzenetére


dokanin
aktív tag

Ezen hangosan felröhögtem... :)

Mindenesetre érdekes dolog a hit pszichológiája.

(#106) Qtya123 válasza dokanin (#105) üzenetére


Qtya123
őstag

Valamivel igazolnia kell a döntése helyességét.... ;]
Eddig 3900x-el nyomta, az volt a király, majd elmondása szerint rájött, hogy nem kell neki olyan erős processzor és vett egy 10400f-et. Azóta hulladék az amd, sosenemkell. :U

(amúgy én is 3600x-ről jöttem 10400-ra igp miatt és 3600x ár hype miatti eladás okán, de semmi rendkívüli kimagaslót nem érzek egyik oldalon sem :) )

Amúgy abban igaza van, hogy az a 3200 cl22 ram egy nagyon rossz vicc és ilyennel kiadni egy tesztet nagyon pistikés.

[ Szerkesztve ]

(#107) Busterftw válasza arn (#102) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt a versenyképességet miben mérjük?
Csak mert ha a 14++++nm netalán sokszorosát adják el a piacon mint a 7++nm-ből akkor azért csak versenyképes.
Eleve teljesítményben már nincs olyan sok különbség desktopon, egyedül a fogyasztás rosszabb.
Szóval el kéne engedni már ezt a 14nm dumát, mert azért állta a sarat elég rendesen.

(#108) Cs1csó válasza Busterftw (#107) üzenetére


Cs1csó
félisten

:U

A legdurvább i7-es teljesítményét akarom egy 7nm-es olcsó i5-ösben 50W fogyasztás mellett. Már itt kéne tartani.

(#109) Abu85 válasza lemusz (#63) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mondtam, hogy nem lesz erős a procilimites szitukban. :) A Lunar Lake-re figyeljetek, arról nagyon jókat hallani. Ha tartják a terveket, akkor 2024-ben jöhet, és az már úgy van leadva az OEM-ek felé is, hogy versenyképes, nem csak olyan fejlesztés, ami kötelező jelegű, de nem tudnak mit kezdeni a Ryzennel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#110) Busterftw válasza Cs1csó (#108) üzenetére


Busterftw
veterán

AMD-nel van ilyen? Nem ismerem ennyire a teszteket.
Illetve a TSMC itt tart mar? Ugye ne felejtsuk azert el, hogy az agyondizsert uber technika 7nm nem az AMD erdeme.
Az Intel lemaradt, mar evek ota tudjuk a csuszast, ebbol probaljak a mernokok kihozni a legjobbat. Szerintem ha az adott korulmenyeket nezzuk teljesitmeny szempontjabol, akkor rohadtul le a kalappal az Intel mernokok elott.

A gyartastechnologia nem minden. Ha nem jo neked a sokadik 14nm, akkor vegyel AMD-t sokadik 7nm-el :N

(#111) lemusz válasza Abu85 (#109) üzenetére


lemusz
addikt

Még olvastam valahol, hogy várat magára valami mikrokódfrissítés, azért nem is engedte eredetileg intel kiszivárogni az infókat. Azzal vajon változhat a kép? Ha jól értem a megnövekedett cache latency okozza a problematikát.

(#112) VirsLee válasza Qtya123 (#106) üzenetére


VirsLee
őstag

Ezt én se értettem, hogy bírt így kifordulni magából :D
Jó eséllyel akkor hibázott, amikor valamiért megvette a 3900x-et. Aztán rájött, hogy nem dolgozik a gépen és marhára elég neki egy alsó középkategóriás proci is.
Azt nem értem milyen pszichés jellegű probléma lehet ennek a hátterében, hogy hozott egy hibás döntést, rájött később, kijavította a hibát és ezért el kell kezdeni ipari méretekben AMD-t fikázni :D

(#113) Pingüino válasza b. (#101) üzenetére


Pingüino
senior tag

Azt ugye tudod, hogy nem csak a magszámot kell összehasonlítani, mert az önmagában édes kevés?

(#114) Pingüino válasza Busterftw (#110) üzenetére


Pingüino
senior tag

Csak ha azt is hozzávesszük, hogy milyen döntések veuettek ehhez a lemaradáshoz, akkor lehet mondani, hogy le a kalappal az Intel előtt. :D

(#115) arabus válasza VirsLee (#112) üzenetére


arabus
addikt

Hát konkrétan rájöttem hogy olyan rossz hogy meghagyom nektek karistolni ilyen vacakokon. :C
Aztán bizonygassátok magatoknak hogy mekkora jó 12 gyenge rongy mag.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#116) SindaNarmo válasza arabus (#115) üzenetére


SindaNarmo
tag

Rájöttél hogy a gyengébb de gyorsabb mag neked jobban megfelel. Szóval csak rosszul mérted fel az igényeidet.

(#117) arn válasza Busterftw (#107) üzenetére


arn
félisten

Jatekoknal elotte se volt sok kulonbseg (jol skalazodo dolgokban mar reg lemaradtak)... csak akkor az a par szazalek plusz volt a vilag, es megerte tobbet aldozni ra. Most hogy hirtelen par szazalek minusz lett, azota mar nem is fontos, meg tularazott, stb. Ezt sose tudtam megerteni. Egy atlagos jatekosnal ugyis videolimit lesz, aki meg a legjobbat akarja, csengesse ki a penzt.

Engem ezek a par(tiz) szazalekok hidegen hagynak, az utobbi idoben akkor cserelek, ha a jol skalazodo programoknal 2x gyorsabb, ott latom a kulonbseget.

Dehogy allja a 14nm a sarat... hol vannak a 16 magos mainstream procik? Sehol, mert le se tudjak gyartani. Vagy olyan alacsony orajele lenne, emesztheto fogyasztas mellett, hogy azert verezne el. De a nyolcmagosok is csak szejjelhuzva kepesek labdaba rugni, es az orajel miatt. Az intel pontosan ugyanarra fog menni, mint az amd - tobb mag, alacsonyabb csikszelesseg, ebbol is latszik, hogy ki van elobbre. Az orajel elonyuket is el fogjak vesziteni, ha mas csikszelessegre valtanak.

Nem a processzor architektura rossz (egyelore), hanem a gyartastechnologia regi. Szarbol senki sem tud varat epiteni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#118) arabus válasza SindaNarmo (#116) üzenetére


arabus
addikt

Nem arra jöttem rá hogy olyan hitvány cucc amit az amd csinál hogy nekem nem kell.
De mondom kinlódjon vele a többi hülye.
Nekem nem igényem egy abszolut nem jól használható platform,na pá.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#119) SindaNarmo válasza arabus (#118) üzenetére


SindaNarmo
tag

hmm. Jó lenne tudni hogy mi a fenét érthetsz az alatt hogy nem használható platform.
Amit kollégáktól hallottam fejlesztésnél Gen1, játékra gen2-vel nem volt semmi gond. Én is a 2400G-vel jól elvagyok, semmi gond nincs vele. Mindenre jó amire kell.

Azon kívül hogy dobálódzol a szavakkal a vakvilágba.

[ Szerkesztve ]

(#120) zsintai1987 válasza arabus (#118) üzenetére


zsintai1987
tag

De akkor te is "hülye vagy" hisz hány kommenten keresztül finomítottad a zenedet... Vagy már elfelejtetted... Ilyen Aida meg olyan CB teszt.. Linkek/képek tömkelegét raktad be...

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#121) VirsLee válasza arabus (#115) üzenetére


VirsLee
őstag

Pont erről beszélek, hogy valamiért Te ilyen keményen beleállsz ebbe, holott a 10400 a 3900X-nél csak és kizárólag árban jobb.

(#122) Qtya123 válasza arabus (#118) üzenetére


Qtya123
őstag

Hú de magas lett az a ló. Mintha a kis 10400f-el valami elit klubba léptél volna be és onnan osztanád az észt a proli jobbágyoknak... :DDD

Azóta mindenki hülye, meg meghagyod az amd-t másoknak "karistolni ilyen vackokon". Persze előtte hosszú-hosszú hónapokon át toltad tele a Ryzen topikot, hogy épp milyen Cinebench és legfőképp milyen AIDA memória eredményeket értél el. Akkor ezek szerint te is hülye voltál? Mert igencsak sokat karistoltál és örömködtél azon a vackon...:U

Nem tudom, hogy ez önigazolás, kreténség, következetlenség, vagy szín tiszta skizofrénia, de jól nyomod ezt a sznobizmusos leugatós pálfordulást, az biztos. Csak sajnos semennyire sem hiteles, inkább bosszantó és egyben nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#123) hokuszpk válasza arabus (#104) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"3200 cl22 memóriával ne is hivatkozz erre mert az a teszt nem teszt."

erdekes, nemregen meg az volt az Inteles kozmegallapodas, hogy az Intel proci azert is jobb, mert nem erzekeny rá, milyen ramot pakolnak melle. Lehet Anandek leragadtak ennel a hagyomanynal.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#124) hokuszpk válasza VirsLee (#112) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a 3900X elott is Intele volt, akkor is tolta az AMD fikat.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#125) Piszmaty76 válasza arabus (#115) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Frozen, te vagy az? :D

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#126) b. válasza arn (#102) üzenetére


b.
félisten

nem akarom tekerni sehova a mondandódat, nincs ebben hitvita, értelmezd amit írtam. Távoláll tőlem bármelyik céget is védenem.
Azt látom hogy az 5000 sorozat nekem és nem csak szerintem drága még középszinten is. ( 5600X) és 8 magosként is (5800x)
6 magos CPU ról szeretnék 8 ra váltani, mert szerintem úgy van értelme a pár évenkénti fejlesztésnek.
Ha Intel ennyiért adja az is drága lesz nekem. Ha marad az előző gen árazásán akkor viszont megfontolandó lesz egy 8 magos i7 az 5600 X szel szemben számomra, feltéve ha tesztek ezt alátámasztják. Ha nem akkor természetesen nem is gondolkodom rajt.
Meg kell várni a teszteket és a végső felhasználói mikrokódot amit még Intel állítólag nem adott ki.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#127) arn válasza b. (#126) üzenetére


arn
félisten

A 460 eur kore fogjak pozcionalni az 11700et, az 5800x meg most sem dragabb ennel. En jelenleg nem latok benne semmi raciot. Olcsobban kell adniuk, de szvsz az intel mar jo ideje az oemekre tamaszkodik a tuleles gyanant.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#128) b. válasza arn (#127) üzenetére


b.
félisten

Én nem a K-t nézem ,a simát . [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#129) Abu85 válasza lemusz (#111) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Rocket Lake problémáját a 14 nm-es node okozza. Egyszerűen elavult már ezekre a magokra, és egy rakás hátrányos döntést kellett meghozni, hogy egyáltalán vissza lehessen portolni a 10 nm-re tervezett dizájnt. Visszaportolni valamit sosem jó döntés, és még sosem született ilyenből jó termék. Valamennyit segíteni fog amúgy, hogy a review kithez az Intel 360 mm-es AIO vízhűtőt mellékelt, abból lehet nyerni jó 3-4%-ot is teljesítményben.

Otthoni szinten is ezeket a hűtőket éri meg célozni, mert a nagy léghűtésekkel is rosszabbak az eredmények még Core i5 esetében is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#130) arn válasza b. (#128) üzenetére


arn
félisten

3700x 285 eur

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#131) b. válasza arn (#130) üzenetére


b.
félisten

Játéra az nekem nem lesz jó, ha sikerül vennem valamikor egy 3080 karit.( ez a cél a CPU mellé) Ha a sima 11700 nem lesz jó ( 8 magon legalább 5600X játék szint FPS ben) akkor kihagyom ezt a gent is, K-t meg nem mernék venni belőle sem a fogyasztás sem a hűtés miatt. Várok türelemmel, hogy valamelyik cég adjon ki olcsóbb és gyors 8 magos gamer CPU-t.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#132) olymind1


olymind1
senior tag

10700f jelenleg 250 € / 89k forint.

(#133) hokuszpk válasza b. (#131) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nelegyen igazam, de az a gyanum ha nem valtoztatsz az elveiden, sokat fogsz varni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#134) Frawly válasza olymind1 (#39) üzenetére


Frawly
veterán

A 2600-os Rizsát tuti nem éri meg lecserélni, hacsak nem valami ultra extreme high refresh rate gaming-re mész rá, vagy valami oltári sok magok igénylő renderelés a munkád. Nem a Blikkben olvastam, nekem is 2600-os van (sima, nem X-es, még a 3. gen rajtja előtt vettem, mikor piszok olcsó volt), és bőven elég lesz még nem kevés évig, utána, ha nem, akkor is max. ilyen 5800X körüli változatra lesz lecserélve, ha már olcsó lesz a legújabb genekhez képest.

Ez a 11700K elkeserítő, Anandtech-en van teszt róla, mivel retail vették, ezért nem vonatkoznak rájuk a termékrajtig vonatkozó médiakorlátozások. Helyenként még visszalépés is a 10700K-hoz és 9900KS-hez képest, az 5800X-hez képest meg sehol sincs. Feltételezhetően mindegyiknél drágább lesz legalább és a fogyasztás is nagyobb.

Én azt nem értem, hogy ha az Intel nem tudja megoldani a 7 nm-t, miért nem gyártat máshol? Évek óta erőlteti, ami nem megy, még a 10 nm sincs meg, felesleges ezen izmozniuk. Vagy ha nem is, addig bérgyártathatnának egy 7-10 nm-es dizájnt, amíg saját házon belül nem oldják meg a csíkszélesség-csökkentést. Mert így genről genre piacot vesztenek, egyre jobban lemaradnak. Ami nekem sem tetszik, mert hiába vagyok AMD fan, ha valamelyik gyártó lemarad, nem lesz verseny, elszállnak az árak, lelassul a fejlődés, és ugyanaz az időhúzó, árban lehúzó tikk-takk-ozás lesz, ami korábban ment majdnem egy évtizedig, és azt nem akarom vissza. Tehát mindenkinek érdeke, hogy kb. fej-fej mellett teljesítsenek.

#40 arn: ebben igazad van. Hiába olcsóbb a Ryzen, ha csak papíron, meg kapni nem lehet, meg csak mesebeli valami. Sokkal inkább a konkurenciája a 11700K-nak a 10700K, meg a 9. genes sorozat, amik meg olcsóbbak lesznek.

(#135) Petykemano válasza arabus (#89) üzenetére


Petykemano
veterán

Bocs, amikor zsintai úgy fogalmazott, "Akik a 3000res zenek alatt írták, hogy nekik azért kell 10900 mert 4fpsel többet tud az most zent vesz vagy szembe köpi magát...", nekem úgy tűnt az 5000-es szériáról beszélt.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#136) Pingüino válasza Frawly (#134) üzenetére


Pingüino
senior tag

Volt róla szó, hogy bérgyártatna az Intel, amíg összekaparja a saját gyártástechnológiáját, csak az a baj, hogy kevés kapacitást nincs értelme foglalniuk, mert akkor az ő procijuk is csak mutatóban lenne, sokat meg csak úgy tudtak volna foglalni, ha hosszútávú szerződést kötnek, ami biztosította volna a TSMC-t, hogy az új gyárak építésének költsége vissza lesz termelve. Azt meg az Intel nem akarta. Elvileg fognak bérgyártatni, de csak szerverprocesszorokat, mert most oda koncentrálnak, hogy ne veszítsenek piacot, mert az számukra a fontosabb terület, és igazából az egyetlen, ahol még magasan tartják a részesedésüket. Még...
A desktop vonal még egy pár évig olyan lesz, amilyen. Ami azért jó, mert legalább ha az AMD megoldja a kapacitásgondokat, akkor fel tud jönni melléjük.

[ Szerkesztve ]

(#137) ShiTmano válasza Busterftw (#82) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Alderhez vehetsz méregdrága DDR5-öt is...

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#138) Fücsök007 válasza ShiTmano (#137) üzenetére


Fücsök007
őstag

Már írták többen, hogy vegyesen lesz elérhető DDR4 és DDR5 foglalatos alaplapokkal az új széria. Gyakorlatilag ugyanaz lesz mint anno a Skylake megjelenésekor volt.

(#139) lemusz válasza Fücsök007 (#138) üzenetére


lemusz
addikt

Én vagyok az egyetlen, aki inkább elkerülné majd azt a vegyesfelvágott hibrid procit (főleg eleinte)? Szerintem csak a gond lesz vele, bugok, laggok, nem éppen a performansz usereknek lesz az a kis mag nagy mag kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#140) DraXoN válasza lemusz (#139) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

és "nagy magból" továbbra is 8 lesz a maximum, így a 16magos "mainstream" cpu ellen semmi se jön.. a 12magos zen3 ellen is kérséses, hogy hogyan szerepel majd az "új mag".
itt esélyes, hogy évekik AMD dominancia lesz desktopon. max "budget" értékben lehet jó vétel az intel ha a big-little rosszul működik majd együtt (és nem néz ki jól, hogy eleve terveznek kismagok nélküli variánst desktopra... nem tűnik így meggyőzőnek, hogy lesz értelme ott). Tényleg maximum notebooknál, bár a hatékonyság még mindig kérdéses, lehet többet lehet elérni kisebb nm-es gyártástechnikával).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#141) dokanin válasza DraXoN (#140) üzenetére


dokanin
aktív tag

Ha jól tudom 8 nagy meg 8 kicsi magot terveznek az Alderben. De mégis mi szükség van 8 gyengusz magra, miért nem elég max 2? 8 magra tervezett programok nyilván nagy teljesítmény igényűek tehát nem éppen gyenge magokon kéne futniuk. Háttérfeladatokra, meg 2 mag is bőven elég lenne. Minek erre pazarolni a tranzisztorokat?
Így akarják papíron beérni az AMD 16 magját?

[ Szerkesztve ]

(#142) Busterftw válasza Pingüino (#114) üzenetére


Busterftw
veterán

Persze, egyertelmu miert maradtak le.

(#143) Busterftw válasza arn (#117) üzenetére


Busterftw
veterán

"Dehogy allja a 14nm a sarat... hol vannak a 16 magos mainstream procik?"
Az kinek kell? Az 1% 1%-anak? Jozsikanak milyen szintetikus benchmarkot mutassunk, ami szepen kihasznalja a 16 magot?
Aki komoly munkara akart tobb magot, eddig is volt profi szinten.

Ahogy a nm, ugyanugy a magszam sem minden.
Erdekes, hogy te irtad epp a "bezzeg most nem szamit" ervet, amikor epp a bulldozer 8 magja volt a legjobb pelda. Akkor miert nem lett nyomatva a 8 mag? Ja most jok is azok a magok, tehat most szamit? Latod, forditva is lehet am ezt.

"Az intel pontosan ugyanarra fog menni, mint az amd - tobb mag, alacsonyabb csikszelesseg, ebbol is latszik, hogy ki van elobbre."
A TSMC, nem az AMD.

lemusz
Nem te vagy az egyetlen, nyilvan akkor lesz megfontolando, ha azt a tesztek alatamasztjak.
Csak azert mert 10nm es big.little meg nem esik le tole az allam. :K

[ Szerkesztve ]

(#144) sutyerák007 válasza arabus (#115) üzenetére


sutyerák007
senior tag

az a második mondat igen erősre sikerült :DDD

(#145) mert_csokis válasza Robitrix (#46) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Ezt hívják impulzusvásárlásnak...

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#146) BatchMan válasza Abu85 (#109) üzenetére


BatchMan
senior tag

2024. Ja. Most vagyok 54, akkor leszek 57, lassan a hamut is mamunak mondom. Múltkor kölöknek összedobtam egy gen 10 konfigot, de a korábbi konfigból a se az alaplapot, se a memóriát nem tudtam hasznosítani, ment a levesbe. Még jó, hogy a ház/táp éppen jó volt, de ott is folyamatos a varia. 2024-ig nem áll meg a fejlődés, ami ma jónak tűnik, addigra versenyezhet a Raspberry 7-tel, ahogy ma már bizonyos kérdésekben az Raspberry4 már megfontolandó. Mellesleg az M1 hol tart majd akkor?
Lunar Lake még a Holdban van ...

(#147) carl18 válasza dokanin (#141) üzenetére


carl18
addikt

Igen nyilván azért lesz 8+8 magos a felépítése mert marketing terén ők is verhetik magukat hogy nesztek 16 magos processzor.
Nyilván ha mind a 16 magot használja majd akkor Cinebench alatt is sokkal jobb eredmények fognak születni.

Szerintem most jó pár évig AMD dominencia fog uralkodni, mert a 12-16 magos variánsokra az intel elég sokáig nem lesz konkrét válasza.

A Zen 3 azért elég jól sikerült, talán az Alder Lake-S ami be fogja érni.
De még az AMD is meglépheti hogy jön egy utolsó finomhangolt Zen 3+ a Am4 foglalatba. Intel elen ez is elég volna! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#148) Darmol válasza Busterftw (#143) üzenetére


Darmol
senior tag

Gondolom megegyezhetünk abban, hogy a 14nm megaplussz (vagy megaslussz) az Intel Bulldozere.
_Annyira_ nem rossz, csak nem _annyira_ jó.
Eltekintve attól a részlettől, hogy anno az AMD fele-harmad árban adta az Intelnek megfelelő számítási kapacitást, mert ez jelenleg fordítva nem igaz. ;)

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#149) Petykemano válasza Darmol (#148) üzenetére


Petykemano
veterán

még azért nem. Egész versenyképes.
Ha még egy generációt eltöltene az intel 14nm-en, miközben az AMD további 20-25%-ot pakol a zen3-ra, akkor lennénk ott, hogy intel bulldozer
most lehet, hogy többet fogyaszt, de azért teljesítmény szempontból versenyképes.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#150) arn válasza Busterftw (#143) üzenetére


arn
félisten

Aki kifizeti, es szuksege van ra... ami azt illeti a 250w mellett a 8 mag is szanalmas. De tetszik vagy sem, a mas mod nincs jelenleg a nagyobb teljesitmenyugrasokra, amugy x ev lenne, mire ketszeresere novelnek a teljesitmenyt.

Az a bulldozer egy hasonloan gyenge gyartastechnologian kiizzadt vmi volt, remgyenge szalonkenti teljesitmennyel (meg az alu volt duplazva), most minden szempontbol jobb mar az amd. A ryzen jo keves magon es sok magon is. Az intel mar sehol nincs nyeregben.

De figyu... vegyel intelt, legy happy, en meg azt veszem, amelyik aktualisan a jobb, ahogy tettem az elmult lassan harominc evben.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.