Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hash99


hash99
senior tag

Kell :)

(#2) Youri


Youri
veterán

RTX ON

(#3) F e Z o


F e Z o
veterán

Tehát ha 425W felett kajál a gép, akko rmindenféleképpen elindul a venti, akkor is ha be van kötve a körbe a táp?

H2O über alles!

(#4) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Ennek mi is az értelme? Egy táp venti, ha megy egyáltalán az egyik leghalkabb cucc a gépben, ha az ssd-t nem számolom.
Múltkor próbáltam egy régi tápba új ventit venni ami hasonlóan halk. Nem sikerült. Végén egy másik tápból műtöttem át a ventit pedig a csatija is más volt, de megérte, mert 4-5 ezer forintig nem találtam bele újat ami ugyan azt hozná.

[ Szerkesztve ]

(#5) Cs1csó válasza gekkoXT (#4) üzenetére


Cs1csó
félisten

A táp topikban ezen késhegyik menő viták vannak megjegyzem én sem értem, mert:
- a házban van legalább 2-3 venit 1 hátul 1-2 elől a minimális légáramhoz hogyne süljön be az alaplap ennyi kell
- a VGA-n ha van általában 1-3 venti van amik jobb esetben félpasszívak tehát terhelésen kívül némák
- a CPU-n lehet egy nagy toronyhűtő ami akár passzív módon venti nélküli is tud üzemelni de egy alacsony fordulatú 1db venti arra sem árt

Tehát: egy gépben legalább 3-7 venti van alapban tehát még 1 db ami alul, és hátul van nem oszt nem szoroz.

Sajnos nekem a HDD a leghangosabb. - amint tudom száműzöm is egy külső házba -

TALÁN egy HTPC építőnek lehet alternatíva de szerintem még ott is - biztos ami biztos - alapon nem árt ha van legalább a házban elől hátul 1-1 ventilátor, alacsony fordulaton a minimális szellőzésért.

(#6) hash99 válasza F e Z o (#3) üzenetére


hash99
senior tag

Én is ezt vettem ki :/ Kb. annyira szolgál a vízhűtés hogy túl tudod hajtani. Így tényleg semmi értelme először azt hittem olyan mint egy poseidon vga hogy ha nincs vized megy ventivel de ha vízzel tolod akor nem megy a venti.

(#7) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ha jól értem, akkor a vízhűtés a névleges teljesítmény feletti üzemeltetéshez kell. Csak azt nem értem, hogy akinek 1000W teljesítményre van szüksége, az miért nem vesz egy 1000-es tápot ahelyett, hogy egy 850-eset "túlhúzna"? :) Valószínűleg a vízhűtéses trükközés miatti felárból megkapna egy 1000-eset is hasonló minőségben. Nem nagyon látom értelmét ennek, max olyan teljesítményszinten lenne értelme, ami normál tápoknál már nem elérhető "out of the box".

(#8) jeni


jeni
félisten

Szilva pálinkát bele és mindig kéznél lesz!

(#9) berVi


berVi
senior tag

Hat o, inkabb maradok a fanless 600W 80PLUS Titanium tapnal...

(#10) asaca


asaca
tag

Tudod milyen tápom van? FSP Hydro PTM+ 850 wattos platinium plus ami Asus Aura Sync szoftverrel is kompatibilis RGB ledes.... Jahh és vizhütéses! (kész be is csajoztál,dobálják utánad a bugyit) :W

BF3: aSaca-Hun

(#11) prolad válasza gekkoXT (#4) üzenetére


prolad
őstag

SFX tápoknál lehetne értelme,ha akkora méretben is hatékonyan megvalósítható, azok elég hangosak tudnak lenni (legalábbis amiket próbáltam).

(#13) Cs1csó válasza asaca (#10) üzenetére


Cs1csó
félisten

A második mondatot nem tudnám megjegyezni. :DDD

jeni

Épp, hogy lehet kapni már csak egy kérdésem van: pirosban lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#14) Angel1981


Angel1981
veterán

Perverzió, semmi több.
Egy platinum hatásofkú táp esetében egy alacsony fordulatszámú venti is több, mint elég.

(#15) Cs1csó válasza Angel1981 (#14) üzenetére


Cs1csó
félisten

A táp fórumban inkább arra van panasz, hogy sokáig áll a venti teljes csend, majd egyszer - 1-2 órán belül mindenképpen - bekapcsol és az induló hang is "magas" szerintem jobb az a megoldás ahol külön kapcsolható a passzív mód, én jobbnak tartom a folyamatos "extra" alacsony fordulatos ventilátorokkal üzemelő tápokat.

(#16) rodrigez válasza jeni (#12) üzenetére


rodrigez
senior tag

És fél éve volt 95 ezerért is, de az átlaga is "csak" 115 ezer volt. Most meg duplája. :D

(#17) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Végre!

Gondolom már sokan vártátok!?

(#18) Cs1csó válasza antikomcsi (#17) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#19) oettinger01


oettinger01
őstag

Inkább egy passzív tápnak látom értelmét, mint ennek ;)

[ Szerkesztve ]

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#20) kalmani


kalmani
tag

Nem adnám oda érte a fele ennyibe kerülő passzív tápomat.

(#21) #10034944


#10034944
törölt tag

Nem az én kategóriám, de a "power never ends" felirat tetszik.

A táblázatban miért: Seasonic PRIME AirTouch Gold szerepel? :)

(#22) Depression


Depression
veterán

400€? A gépem sem ér már annyit. :DDD

Azt nem tudom, hogy a vízhűtésnek akkor van egy külön kapcsolója a házán belül? Mert a többiekkel ellentétben én annak nem látnám értelmét, hogy a vga és proci meleg vize fűtse a tápot.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#23) oettinger01 válasza Depression (#22) üzenetére


oettinger01
őstag

Lassan már mindennek külön hűtés kell ha vizes rendszert akarsz, de annak meg mi értelme? Akkor rá kell kötni egy akváriumot a gép hűtésére, aztán az asszony legalább gyönyörködik abban amíg én játszom ;]

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#24) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Vicc, ennyi pénzért vesz az ember egy 1600W félpasszív tápot, ami kb 800-900W-ig be se kapcsolja a ventit, cserébe meg nem csak 1000W-ig terhelhető

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#25) #10034944 válasza oettinger01 (#23) üzenetére


#10034944
törölt tag

Gond nélkül :) [link]

(#26) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

Mindent el tudnak adni az embereknek 130ezer 850W ért :D és 1200W os már 225ezer :DD
Szerintem nem sokáig lesznek piacon... ez akkor érné meg ha élet tartalom garisok! vagy adnak rá 30év garit :D :U

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#27) spyboy88


spyboy88
csendes tag

Nem kellene, annyira nincs értelme, az árához képest meg főleg!

(#28) oettinger01 válasza Varázslóó (#26) üzenetére


oettinger01
őstag

Gondolj bele milyen a vásárló közönség globálisan ha ilyenek megélnek a piacon :U

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#29) Cs1csó válasza oettinger01 (#28) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legbrutálabb i9-es proci 2080TI vidikaris konfigot is elvisz egy 650-750W-os táp. Asztali PC-be teljesen fölösleges 750W-osnál nagyobb táp.

(#30) antikomcsi válasza Cs1csó (#29) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy jó kis éhes CF, alá egy FX 9590 az egész kicsit megcibálva és már ki is feküdt szerencsétlen, gyanútlan 650/750-es áldozatunk! ;]

(#31) Cs1csó válasza antikomcsi (#30) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vártam hogy valaki jön egy SLI vagy CF rendszerrel, azoknak a semmi értelme: se a VGA gyártók, se a játékkészítők nem foglalkoznak vele igazán.

Egyetlen egy esetben van értelme, HA A MINDENKORI (tehát amint megjelenik a legújabb csúcskártya az aktuális SLI konfig értelmetlenné válik) csúcskártyából van benne kettő.

pl. jelenleg 2db 2080TI-nek van minimális értelme. Ha csak 2080-ból vagy 1080TI-ből építesz SLI-t az csak 20%-al lesz gyorsabb mint 1db 2080TI.

De itt bejön az, hogy a játékkészítők sem igazán foglalkoznak vele és a szoftveres támogatása nagyon alacsony.

Mindenre elég egy 2080Ti amire nem az nem a kártya hibája lesz.

(#32) Pug


Pug
veterán

Tetszik, kéne is, csak nagyon nem ennyiért :DDD

(#33) Kvg


Kvg
senior tag

Platinum minősítésű táp víezezni kell? WTF? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.