Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Pofátlan az öreg mamut vezetése, ez tény. Ugyanakkor megtehetik..így legalább lesz min rágódnia az újságíróknak, szem előtt marad a cég és fenntartják az érdeklődést. Épp mint Madonna.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#2) Flashback válasza olbaidhun (#1) üzenetére


Flashback
addikt

Micsoda hasonlat! :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#3) wolfman


wolfman
veterán

Valami olyasmi lehet, hogy most csűrik csavarják az üzletpolitikájukat. Jó fejek akartak lenni, hogy ingyenes lenne az oprendszer egyeseknek, aztán gondolom számolgattak, hogy azért az nem lenne annyira jó, majd formálgatták, gyúrták a dolgot, megint kidobott valamit a gép, de az meg más szempontból nem volt jó, így most megint tapasztanak. De hát a Microsoft mindig is ilyen volt. Megcsinálnak valamit, aztán foltozgatják a hibáikat (vagy azt se).

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4) ntomka


ntomka
nagyúr

"...azok a rendszergazdák foghatják most a fejüket, akik vállalati rendszerekben készítették eddig elő a Windows 10 bevezetését."

Nem szerencsés az a rendszergazda, aki egy béta oprendszerre épít.

ツ Headphones on - World off

(#5) #56573440 válasza ntomka (#4) üzenetére


#56573440
törölt tag

még ha kint lenne a végleges akkor is határeset hogy egy nagy céget egyből migrálnak... cimborák is 500 gépes rendszert win 7-re a megjelenés után egy évvel kezdték átpakolni, és akkor is szájhúzás volt, hogy túl korai.

(#6) kraftxld válasza ntomka (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem is építeni, hanem normális helyen a megjelenés előtt már a belső alkalmazások x%-a tesztelve van az új oprendszeren.
Ilyen hozzáállással még most vezetnénk be a Windows XP-t a gyárban ha már annyira kiforrott, hogy patch se kell hozzá :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) Polllen válasza kraftxld (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

Viszont egy ilyen helyen pontosan mit is zavar, hogy a tesztelő kap ingyen példányt vagy sem? Úgyis mennyiségi licence van.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) kraftxld válasza Polllen (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Semmit, mivel rendes cégnél a tesztelőnek van MSDN előfizetése :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) #06658560 válasza kraftxld (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Nem is építeni, hanem normális helyen a megjelenés előtt már a belső alkalmazások x%-a tesztelve van az új oprendszeren."

Normális helyen nem a megjelenés előtt tesztelik a belső alkalmazásokat, hanem a migrálás kezdete előtt. Egy végleges, hivatalosan released verzióval, nem bétával, meg pre-kutyafülével.

(#10) DarkGubi


DarkGubi
aktív tag

Ami azt illeti, megint meg lett erősítve az ingyen Windows 10 tesztelőknek.
WinBeta cikk 1
WinBeta cikk 2

Szóval...
Egyelőre fent hagyom a notimon a Win10-et. 1-2 bosszantó hibát eltekintve működik.

Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

(#11) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Szerintem az egész kavarás abból a kérdésből indult, hogy ha nekem van egy aktivált Windows (7, 8, 8.1), amit frissítek Preview-re, akkor majd ha a Preview-t frissítem véglegesre, azt tudom-e majd aktiválni.

(#12) -szp- válasza DarkGubi (#10) üzenetére


-szp-
aktív tag

Ez még mindig nem az a szitu, amit a pénteki bejelentésben írtak. "Adok is meg nem is", pont mint a kalózverziós frissítésnél.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#13) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintem még lesz módosítás ez ügyben, ez még nem a végleges állásfoglalás. Túl szép lenne, hogy igaz legyen, hogy ilyen egyszerűen lehetne ingyen Windowshoz jutni. Persze lehet, hogy stratégiát váltott, de ez szokatlan Microsofttól.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14) Воланд


Воланд
titán

egy korrel megint le van maradva az itcafe.

"Now you may be wondering why Microsoft went ahead and confused the situation by changing the way the announcement was worded in the first place. Well, in short, they did it to cover their backside. Soon after the original announcement, a number of media outlets began posting stories such as "How to get Windows 10 for free". This is not what Microsoft wants, and continues to advertise Windows 10 as being free for Windows 7 and Windows 8.1 users only.

It does appear that upgrading from the preview builds to RTM doesn't get you a valid license however. You will remain activated (and can clean install if you wish once upgrading), but you will not have a valid license. This isn't something normal users need to worry about though." [link]

"Csak hogy összegezzük:
Az MS jófej akar lenni azokkal, akik tesztelnek, de nincs eredeti rendszerük, így aktivált marad az RTM-jük. Viszont ezt nem mondhatják hivatalosan (ezért írták át a blogposztot), mert a rendszer nem "ingyenes", mármint ami nem upgrade 7-ről vagy 8-ról. Ráadásul az a licenc, ami az IP-ről frissített RTM, az nem ugyanaz, mint ami a 7-ről vagy 8.1-ről frissített licenc, mert arra továbbra is az IP feltételei vonatkoznak majd, pl. az adatgyűjtéssel kapcsolatban, ettől marad prerelease."
[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15) Narxis


Narxis
nagyúr

Ők se tudják még, hogy mit akarnak. Káosz ez a cég.

Thanos was right.

(#16) Воланд


Воланд
titán

"miközben bejelentették, hogy a következő frissítéstől kezdődően Microsoft Account nélkül is kipróbálható lesz a kiadás előtt álló új Windows"

hat, a blogposztba nem ez szerepel.

"If you don’t have your Microsoft Account (MSA) connected to your PC, starting in the next build you’ll start seeing notifications asking you to do so. You’ll need to connect the MSA that you registered for the Windows Insider Program with (and accepted the “Microsoft Windows Insider Program Agreement”) in order to continue receiving new Windows 10 Insider Preview builds (both Fast and Slow rings) from Windows Update."

a nem kell msa a vegleges verziora vonatkozik.

" Ez nem jó jel, főleg azok a rendszergazdák foghatják most a fejüket, akik vállalati rendszerekben készítették eddig elő a Windows 10 bevezetését. Ők ugyanis – mint erre az Ars Technica rávilágít – egy jövőbeni audit során magyarázkodhatnak majd a szoftver eredetét illetően."

ez meg egy jo nagy hulyeseg. vilagosan le van irva a blogposztban, hogy az enterprise verziot hasznaloknak ujra kell huznia a previewet futtato gepeket. meg ilyen elcseszett kommunikacio mellett ketlem, hogy barki is elesben ugy keszitene elo a w10-re valo atallast, hogy kiszorja a usereknek a preview verziot....

szerk.: a marketinges meg nem hibazott, ugyanis nem marketinges irta a blogposztot. tok jo, hogy az a cikk cime, hogy mar megint kavar a microsoft, aztan ebben a cikkben tobb pontatlansag, meg hulyeseg van, mint az ms blogposztjaban.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) kpisA9874


kpisA9874
újonc

Frissítsétek a cikket, mert a legújabb fordulat szerint mégis lesz ingyen ebéd.
A DW-n le van írva szépen...

(#18) Duree


Duree
veterán

Össze-vissza beszélnek,az igazság odaát van.

duree54

(#19) Raysen623


Raysen623
addikt

Egy biztos: az MS marketing osztályának fogalma sincs mi a helyzet a W10 érkezésével kapcsolatban. Sötétben tapogatóznak. Ezt onnan is tudom, hogy legutóbb mikor beszéltem egy kolleginával neki sem volt fogalma arról, mi az a kis ablak a tálcán amivel le lehet foglalni a saját példányt. Azóta az ikon eltűnt...Káosz van és nincs ki rendet rakjon.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#20) izotoph


izotoph
csendes tag

Nem értem miért gondoltátok hogy komolyak ezek az ingyenes híresztelések.
Gondoljatok bele mit adott eddig a Microsoft ingyé ? :N
Az az igazság hogy bekavart itt egy-két nagytudású jóakaró mindentudó ,jól értesült okostojás is.
Esetleg rosszak vagy hiányosak egyes kolleginák hiresztelései ,szivárogtatásai :)
Ubuntu!!!!!!!!!!!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#21) [P]laci válasza Воланд (#14) üzenetére


[P]laci
senior tag

nálad az igazság, mert sztem a frissített MS blogposzt elég érthetően leírja, hogy mi a helyzet.

annyi volt a bibi, hogy az előző blogposzt után mindenki azt hitte, hogy ha felrakod a TP-t, akkor kapsz egy ugyanolyan Win10-et, mint az aki frissít, vagy boltban veszi meg! pedig erről szó sem volt, sőt!
gyakorlatilag maradsz insider státuszban, gondolom maradt a fast ring/slow ring beosztás és a feedback+logolás kombó is cserébe az ingyen termékért.

sztem helyes lépés volt, hogy ezt tisztázták, mert később meg jött volna a műbalhé, hogy az MS minden usertől lopja a személyes adatot, etc...

(#22) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én nem akarom a MS-t védeni. De azért már így is elég rendes tőlük, hogy az Insiderek megkapják a rendszert ingyen. Oké most volt egy kis félreértés, de tisztázódott. Gondoljatok bele, bármelyik program/játék béta teszterei meg szokták kapni a végleges verziót? És egy Win nem olcsó. Ezzel azt akartam mondani, hogy ha azt mondanák, hogy nem kapják meg az insiderek akkor se kéne annyira felháborodni. Persze akkor nem kellett volna előre sem megígérni.
De szerencsére megkapják, így nincs miért aggódni. Jó dolog ez az MS-től.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Szasztok, lenne 2 kérdésem:
1) Ha most felrakom az insidert (korábban már letöltöttem vagy 2x de nem raktam még fel) a 2. otthoni gépemre, és ott belépek felállítom a endszert, akkor később az én fiókommal az elsődleges gépemre is feltehetem legálisan?
2) Akinek tanulói jogviszonya miatt van legális 8.1-es rendszere a Microsoft oldaláról, az is frissíthet majd?

[ Szerkesztve ]

(#24) Воланд válasza AeSDé Team (#23) üzenetére


Воланд
titán

1.: nem. az ms fiokban elmenti a rendszer a hw konfiguraciot az insider programban resztvevok eseteben, onnantol csak ugyan arra a gepre teheted fel.
2.: igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Köszönöm, akkor megleszek a tanulói változattal is :)

(#26) zseko


zseko
veterán

azok a béta tesztelők, akik részt vesznek az Insider Programban, a hivatalos megjelenést követően is legális, aktivált Windows 10-et használhatnak majd, egészen addig, míg a programhoz csatlakoztatott Microsoft fiókkal használják a rendszert

Kössz, de nem :N Nincs az a pénz, hogy bejelentkezzem. Bár, ha fizetnének, lehet lenne az az összeg... ;]

woland_y2k, nekem win7 van még anno a sulitól, arra is megkapom a 10-et legálisan remélem?

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#27) zoli62 válasza Raysen623 (#19) üzenetére


zoli62
addikt

Arról nem is beszélve, hogy az a Windows 10-re előregisztrálást biztosító frissítés egy ritkábban használt de folyamatosan karbantartott Windows 7-et futtató automatikusan automatikusan nem is települt a Windows Update-on keresztül.

(#28) King Unique


King Unique
titán

"egészen addig, míg a programhoz csatlakoztatott Microsoft fiókkal használják a rendszert."
Ha helyi fiókra akar váltani, vagy másik MS fiókkal akarja használni, akkor az Insider account alapján regisztrált gépet, elfogadja azoknál is, vagy akkor már csesztet az aktiválással??
Illetve gondolom/ remélem az Insider programból ezen akció keretében is ki lehet lépni, mert az a folyamatos (bug)tesztelés, havi, akár többszöri 3.x GB-os ISO-k valahogy annyira nem hiányoznak...+ minden a rendszerben végzett műveletet rögzít az Insider programban maradás, így ergó az adatainkkal + felhasználói szokásainkkal fizetünk érte. :DDD

(#26) zseko: most az Insiderezés milyensége ellen szólsz (azt megértem), vagy alapból a lIve fiók ellen? Mert utóbbi esetében azért bizonyos dolgokhoz szükséges (Store, OneDrive) + vannak egyéb előnyei is.
Ha nem semmi ilyesmi, akár maradhatsz 7-esen is...milyen sulis, MSDNAA DreamSpark? Mert annál igen.

(#29) zoli62 válasza [P]laci (#21) üzenetére


zoli62
addikt

A keveredést egyrészt kisebb mértékben a kötelező MSA-ról szóló kommunikáció okozta, nagyobbrészt pedig a Windows Insider Programban résztvevőkre vonatkozó W10-re vonatkozó ingyenes frissítés. A McAfee-nak is van a konzumer Total Protection termékükre béta program, ami a tagjainak "örökre ingyenes" https://community.mcafee.com/groups/mcafee-total-protection-beta A Microsoft mindezt az említetthez hasonló Windows Inseder Programmal kapcsolatban rosszul fogalmazta meg, és nem ez az első félreérthető kommunikáció. Ez egy gestztus a sokezer ingyen tesztelő felé, akik továbbra is béta program keretében, de teljesértékű végleges változatot kapnak, ehhez szükséges Microsoft fiók. Egy kérdés van csak. A virtuális környezetben futó W10 előzetes kiadásokra is ugyanez vonatkozik? Logikusan erre a kérdésre igen a válasz, de várjuk meg a Microsoft hivatalos reagálását erre.

[ Szerkesztve ]

(#30) [P]laci válasza zoli62 (#29) üzenetére


[P]laci
senior tag

"A virtuális környezetben futó W10 előzetes kiadásokra is ugyanez vonatkozik? Logikusan erre a kérdésre igen a válasz, de várjuk meg a Microsoft hivatalos reagálását erre."

Sztem igen, mert azt is egy MS-fiókkal használod. De lassan már minden kiderül. ;)

(#31) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nem egyszerűbb lenne 50 dollárért árulni a Windows 10-et, mint sem ilyen bonyolult ingyenes-fizetős feltételrendszert fenntartani?

x gon' give it to ya

(#32) zoli62 válasza [P]laci (#30) üzenetére


zoli62
addikt

Amúgy a W8 CP működött egy sima vmware playerrel is kétmagos gyári gépen 2,8 MHz CPU-val. "GB RAM-mal. akkoriban még részt vettem a tesztben,, de nem gondoltam, hogy az MS annyira nem veszi figyelembe a visszajelzéseket, lásd start menü eltüntetése, metro-s alkalmazások funkcióinak minimalizálása és ablakban futtatásának mellőzése, stb. Így W10 béta programot már csak kívülről szemléltem. Ebben a tekintetben W10-nél is hasonló a helyzet?

(#33) Kékes525 válasza fordfairlane (#31) üzenetére


Kékes525
félisten

Remélem, mire megjelenik, letisztul a kép.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34) [P]laci válasza zoli62 (#32) üzenetére


[P]laci
senior tag

ég és föld a régihez képest a különbség! :DDD ilyen téren, mintha kaptunk volna egy teljesen új MS céget. :K

(#35) Narxis válasza [P]laci (#34) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jajj nem kell hasra esni....

Thanos was right.

(#36) [P]laci válasza Narxis (#35) üzenetére


[P]laci
senior tag

a semmihez képest szerintem ez azért fejlődés. :DDD

(#37) janos1988


janos1988
addikt

Van olyan hülye aki képes elhinni az ingyen Windowst? Nem értem mit tudnak ennyit rágcsálni a témán.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#38) zoli62


zoli62
addikt

Az egy érdekes kérdés hogy a Windows Insider programban a Microsoft fiókban a végleges W10 kiadás újratelepítés esetén is ingyenesen elérhető lesz-e, vagy kell-e hozzá korábbi verzió megléte?

(#39) Воланд válasza zoli62 (#38) üzenetére


Воланд
titán

"As long as you are running an Insider Preview build and connected with the MSA you used to register, you will receive the Windows 10 final release build. Once you have successfully installed this build, you will also be able to clean install on that PC from final media if you want to start over fresh."

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40) Воланд


Воланд
titán

"•Do you want to continue as a Windows Insider and keep getting preview builds after 7/29?
•Or do you want to upgrade your Genuine Windows 7 or Windows 8.1 system that has been getting Windows 10 Insider Preview builds to the 7/29 release and stop being an Insider?

“I want to continue as a Windows Insider!” If you want to continue as a Windows Insider past 7/29 there is nothing you need to do. You’re already opted in and receiving builds in the Fast or Slow ring depending upon your selection. This is prerelease software and is activated with a prerelease key. Each individual build will expire after a time, but you’ll continue to receive new builds so by the time an older prerelease build expires you’ll have received a new one. Since we’re continuing the Windows Insider Program you’ll be able to continue receiving builds and those builds will continue to be activated under the terms of the Windows Insider Program. We provide ISOs for these builds for recovery from any significant problems, but they are still pre-release software. As part of the program we’ll upgrade Insiders to what is for all intents and purposes the same build as what other customers will get on 7/29, but that will be just another build for Insiders, and those who stay in the program will simply get the next build after as well.

“I want to opt out of the Windows Insider Program on 7/29.” If you decide to opt-out of the program and upgrade to the 7/29 build you will be subject to exactly the same terms and conditions that govern the offer* that was extended to all Genuine Windows 7 and 8.1 customers. This is not a path to attain a license for Windows XP or Windows Vista systems. If your system upgraded from a Genuine Windows 7 or Windows 8.1 license it will remain activated, but if not, you will be required to roll back to your previous OS version or acquire a new Windows 10 license. If you do not roll back or acquire a new license the build will eventually expire.
"
[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41) zseko válasza King Unique (#28) üzenetére


zseko
veterán

Nem értem a kérdésed :D na jó, csak egy részét. De ha az amire gondolok, akkor "az Insiderezés milyensége ellen" szólok :) Live fiókom ugye van, skype-hoz kell is, de a telefonnal ellentétben nekem ne legyen állandóan online bejelentkezve a gépem. OneDrive-ot próbáltam - egyszer. Nekem az egy vicc, a metrócsempés, szarságos, össze-vissza mászkálós beállítási hülyeségeivel. Úgyhogy maradok a böngészős elérésnél, az én felhasználásomhoz bőven jó. Nincs ellenemre sem a One Drive sem a Store, csupán nem kívánok bejelentkezni a fiókomba. Mert minek.
A win7-em msdn-nek msdn, de hogy milyen :) Azt hiszem vagy email cím vagy hallgatói kód alapján kellett beregisztrálni és úgy azonosított, de már nem emlékszem. Adott egy kis exe filet, és azt elindítva az töltötte le a programokat. Ilyeneket szedhettem le pl.: xp, vista, win7, win server 2008, visual studio 2008.

HR24.hu

(#42) zoli62 válasza Воланд (#39) üzenetére


zoli62
addikt

Ez pontosan azt jelenti, hogy a Microsoft fiókból bármikor letölthető a végső kiadás, ha újratelepítésre van szükség?

(#43) King Unique válasza zseko (#41) üzenetére


King Unique
titán

Jó, ezt a live dolgot valahol megértem, mert én se mindig használom. Illetve a 10-esnél ez a gyűjtsünk minden adatot és menjen vsz NSA-hoz, éljen az Insider, kicsit izé...
Nem tudom milyen az a sulis verzió, de akkor másról beszélsz, mert az MSDNAA DreamSpark keretében komplett ISO-kat lehet letölteni + adnak hozzá saját termékkulcsot. Annál ok, tiednél nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#44) Воланд válasza zoli62 (#42) üzenetére


Воланд
titán

nem. mar a windows 8-at is le lehet szedni az ms oldalarol minden megadott adat nelkul.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45) azopi74 válasza zoli62 (#42) üzenetére


azopi74
addikt

De csak addig műxik, amíg le nem jár az adott "végső kiadású" GA build. A lejárat előtt frissítened kell egy újabb insider buildre.

(#46) azopi74 válasza Воланд (#44) üzenetére


azopi74
addikt

"mar a windows 8-at is le lehet szedni az ms oldalarol minden megadott adat nelkul."

És aktiválni is lehetett?

(#47) Воланд válasza azopi74 (#46) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48) zseko válasza King Unique (#43) üzenetére


zseko
veterán

Komplett iso-m van mindegyikből, és kaptam termékkulcsot mindegyikhez. Csak nem közvetlenül az iso-t tudtam tölteni, hanem valami saját programon keresztül szedte le.

HR24.hu

(#49) King Unique válasza zseko (#48) üzenetére


King Unique
titán

Igen, van hozzá vmi download manager, amivel leszedi a telepítő ISO fájlt.
Akkor cz DreamSpark, így azzal működni fog. :K

(#50) zoli62


zoli62
addikt

Amennyiben valaki az Insider Programba jelentkezik, akkor regisztrálás után mindjárt telepítenie kell az aktuális buildet, legyen az éppen RTM, vagy ezt bármikor később is megteheti?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.