Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Outlander


Outlander
őstag

Trollolo! :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Mi a tanulság?
Talált USB meghajtót tapossuk jól meg és dobjuk a kukába. :)
Vagy mosatlan USB meghajtót ne dugjunk/tegyünk a gépünkbe. ;]
stb....

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Amúgy ez kivédhető, hogy megsüsse az alaplapot pl egy USB HUB-al, vagy ez azon is szépen keresztül megy?

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#4) alldaybig


alldaybig
tag

de duuurva :O
gyerek mesék főgonoszának halálosfegyvere lol

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#5) killray


killray
csendes tag

Vajon garanciálisan cserélik az így tökrement eszközt?

(#6) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nekem az első gondolatom az lenne, hogy egyrészt nem az enyém, másrészt vírusos lehet stb. Rá nem dugnék egy talált pendriveot a gépemre.

(#7) joghurt válasza kolosanyi (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Áthozza majd a kolléga, hogy "nézd már meg, mi van rajta!"...

A tej élet, erő, egészség.

(#8) kolosanyi válasza joghurt (#7) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha ezt a kedves ismerős pendriveja csinálja, akkor a minimum, hogy kifizettetem vele a kárt.

(#9) SylverR válasza kolosanyi (#6) üzenetére


SylverR
senior tag

Pedig az emberek hajlamosak rá, tök mindegy, hogy ma már potom pénz egy pendrive...
Egyetemi könyvtárban is ott felejtettem a pendrive-om jómúltkor, hát persze, hogy másnap hiába kerestem. Se a portán, se a gépeknél nem volt már fellelhető. :N
Hogy száradna le a keze a kis tolvajnak. Remélem belefut egy ilyenbe ő is. ;]

Nem!

(#10) Gford


Gford
tag

Az USB nem vedett szabvanyszinten ESD, rovidzar, es hasonlok ellen.

Szal oke magat az usb chipet esetleg megsuti, de azert az eleg ciki lenne ha az alaplapot is megtudna.

"You can hide a semi truck in 300 lines of code"

(#11) kolosanyi válasza SylverR (#9) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én még január elején találtam egy iPad 2-est egy Inter Cityn. Fiatal francia pár hagyta az ülésen, mikor Kelenföldön leszálltak. Elvittem a Keleti pályaudvari rendőrőrsre, onnan a MÁV talált tárgyas irodájához irányítottak. Megpróbáltam bevinni egy iStoreba, de nem sikerült a tulaj adatait lenyomozni, szóval kénytelen voltam ladni a MÁV-nál az eszközt. Naná, hogy egy hétre rá már nem tudtak semmit a kedves ügyintézők a leadott tabletről. "Biztos elvitték egy mmm... raktárba." Hát persze... Így legyen becsületes az ember.

(#12) Xantomas válasza Gford (#10) üzenetére


Xantomas
őstag

Azért ez nem ESD szerű tüskét ad le.

Konstans negatív feszt, gyönyörűen orrbavágja akármelyik tvs-t, átégeti, valsz az egész 5v-os táp ágat magával viszi.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#13) buherton


buherton
őstag

Ez azért nem egy nagy vwas ist das. Ezzel a technikával gyakorlatilag bármit ki lehet ütni, ami nincs erre felkészítve. Már pedig általába nem szokták erre felkészíteni az áramköröket.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#14) frenetik


frenetik
tag

végül is bizonyos szempontból praktikus.
valaki hackerkedik, jön a tek, elkezdik rátörni az ajtót, usb-ba be, csinálja a dolgát, nincs bizonyíték. :D

(#15) SylverR válasza kolosanyi (#11) üzenetére


SylverR
senior tag

Ez kishazánk. Itt még egy monogrammos szöget is elvinnének a kedves polgártársaink. :((( :(

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#16) rudi válasza kolosanyi (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, ez a reális viselkedés. Viszont sokan nem is gondolnak bele a lehetőségekbe. Pl. pár éve volt egy nagyon komoly kínai kémkedési ügy, akkor Kínában tevékenykedő ausztrál bányavállalatok alkalmazottjai találtak a hotelszobában "felejtett" pendrive-ot, amiről később kiderült, hogy nem a gépet nullázta le, amire rákötötték, hanem egy férget telepített, amivel vállalati titkokat loptak el később. Szóval elsősorban mobil eszközöknél célszerű nagyon vigyázni az USB-re.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) Outlander


Outlander
őstag

Amúgy ezt hogy kell elképzelni?

Jön a kis elektron a vödörrel és 5v-al megpakolja és adddig addig pakolja míg meg nem lesz az a 110v, ami ráadásul "negatív" és majd jön a kis neutron és "kinyitja" a tranzisztor csapot? :F

:U :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#18) Gyula84


Gyula84
veterán

a tanulság az hogy mielőtt bedugnánk szedjük szét és nézzük meg mi van benne ;)

(#17) Outlander
dc-dc konverter van benne ami az 5v-ot 110re felkonvertál

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#19) lysgb


lysgb
tag

soha nem értettem az olyan embereket akik ilyeneket csinálnak.. annyira értelmetlen és hasztalan szemétség...

(#20) buherton válasza Outlander (#17) üzenetére


buherton
őstag

Nem. Van egy DC/DC inverter (mert ugye ez nem konverter...), ami -110-t állít elő és ezzel töltik a kondikat.

Cikk
Egyébként azért negatív feszültség, mert annak eléréséhez fizikailag kisebb méretű alkatrészek kellenek.

Biztos? Ugyanis az inverternek a legrosszabb a hatásfoka. Szerintem a magyarázat inkább az, hogy a negatív feszültség nagyon sok IC érzékeny. No meg ilyenkor a másik irányba folyik az áram, amit még kevesebb IC képes elviselni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) dkpisti válasza Outlander (#17) üzenetére


dkpisti
tag

Megvan,hogy a tranzisztor mekkora feszültségtől kezd el vezetni (pnp átmenet),majd ujra zár,mikor leesik a feszültség.

(#22) qisqaqas válasza rudi (#16) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Igen, ez a másik lehetőség. Egy szó mint száz, mindenféle talált dolgot nem dugdosonk sehova.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#23) Gford válasza buherton (#20) üzenetére


Gford
tag

I‘ll explain to others that negative voltage is easier to commutate, as we need the N-channel field resistor, which, unlike the P-channel one, can have larger current for the same dimensions.

Az eredeti cikkbol.

"You can hide a semi truck in 300 lines of code"

(#24) banhammer


banhammer
veterán

Nem semmi.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) joghurt válasza Gford (#23) üzenetére


joghurt
addikt

A kommutálás nem egyenlő az eléréssel.

Az N/P-csatorna kérdését pedig egyszerűbb talán úgy elmagyarázni, hogy az előbbiben az elektronok utaznak, az utóbbiban a lyukak (nehezebben). Így az N-csatornás FET-ek bekapcsolt ellenállása alacsonyabb, ezért jobbak a nagy áramú alkalmazásokhoz.

A tej élet, erő, egészség.

(#26) Reggie0 válasza buherton (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Biztos nem. Semmi koze sincs az aramkor meretenek ehhez.

(#10) Gford: De, kiter ra a szabvany.

[ Szerkesztve ]

(#27) aram01


aram01
nagyúr

hol lehet ilyet kapni? ;]
[link]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#28) guriga1234 válasza buherton (#20) üzenetére


guriga1234
addikt

Az inverter DC-ből csinál AC-t. Majd azt feltranszformálva, majd DC-re visszaalakítva érhető el magasabb DC. De a cikkben leírtakhoz még az is kell, hogy ha a kondik feltöltődtek, akkor a bementet le kell választani elektromosan, majd a kondikat ráeresztve lehet itt negatív feszültséget visszanyomni.

(#29) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Azért én örülök, hogy az emberek bedugdosnak pendrive-ot, mert én elhagytam az enyémet, rajta fényképekkel. A megtaláló megnézte és felismert, így visszakaptam. Azt sem tudtam, hogy hol hagytam el, így keresni se tudtam. (Parkolóban hagytam el.)

Remélem azért ez drága dolog, így nem fog elterjedni.

(#30) mepet


mepet
addikt

Erről kapásból a K. Mitnick féle "confidental" floppy-elhagyásos buli jutott eszembe. (Itt elolvasható, bár nem hiszem, hogy van olyan ph! olvasó, aki nem ismeri a módszert.)

Ez a sokkoló-pendrive szívatásnak szuper. Nem muszály elhagyni, ha pl. egy ellenséged táskájába rejted, azzal a megfelelő irányba tudod elindítani tudod irányítani a későbbi történések mikéntjét! ;)

(#31) mugencivic


mugencivic
tag

Amúgy érdekes, hogy ha ilyet lát valaki, akkor a legtöbben pendrive-ra asszociálnak, pedig annyi minden lehet még USB-s. Ezer féle dongle, hardver kulcs, stb. Eleve, megnéztem az itthon fellelhető összes pendrive-ot (kb. 8db) és mindegyiken szerepel legalább egy x GB felirat. Ha én kifejezetten direkt csináltam volna ezt az eszközt , ráírtam volna vmi nagyobb kapacitást is (pl. 128GB), úgy azért jobb "csali". Esetleg kifejezetten valamelyik cég termékének álcázom. Szerintem ez eredetileg nem is arra készült, hogy elhagyják random helyeken, inkább célzott eszköz lehet (amúgy is drága játék és ha csak úgy "ottfelejted" valahol, akkor fogalmad sincs kivel cseszel ki, az úgy nem túl nagy szám).

[ Szerkesztve ]

(#32) Reggie0 válasza Ghoosty (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez filleres dolog.

(#33) Polarstar válasza Reggie0 (#32) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Rendelni kell a országgyűlésnek, meg az önkoriknak is, plusz szívesen rendelnek kedves családtagoknak is. Ne csak képeslapot kapjanak karira! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34) aram01 válasza Polarstar (#33) üzenetére


aram01
nagyúr

20-30 db-ot én is el tudnék ajándékozni :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha vannak olyan egyének akik más kárán szórakoznak addig ez tényleg probléma.

Nem csak pc-t vagy mobil eszközt lehet hazavágni vele, hanem egy komolyabb értékű fény/hangpultot is.
Az anyagi kártól eltekintve, 20ember aznapi gázsiját és pár ezer ember szórakozását, rendezvényiroda hírnevét. Na hogy az mekkora LOL :(((

(#36) joghurt válasza Polarstar (#33) üzenetére


joghurt
addikt

Ennek akkor lenne értelme, ha a képviselők dolgoznának is azokon a számítógépeken.

A tej élet, erő, egészség.

(#37) Polarstar válasza joghurt (#36) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Akkor ezt most megszívtuk, Oszi! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#38) joghurt válasza #16939776 (#35) üzenetére


joghurt
addikt

Tanulság: figyelj oda, hogy mit és hova dugsz be. ;]

A tej élet, erő, egészség.

(#39) D.Va


D.Va
senior tag

Én azt nem értem hogy ilyen értelmetlen haszontalan terméket minek gyártanak? És ki veszi meg?

(#40) aram01 válasza D.Va (#39) üzenetére


aram01
nagyúr

pár példát tudnék mondani

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#41) hemaka


hemaka
nagyúr

Elég troll dolog. :D

(#42) #16939776 válasza joghurt (#38) üzenetére


#16939776
törölt tag

Inkább a vicces kedvű egyén szemében -amikor meglát "'valahol" egy USB-portot- megjelenő csillanás megszüntetésére tett kísérlet, erre alkalmas eszközzel...
jutna egyből eszembe

[ Szerkesztve ]

(#43) Jim Tonic válasza guriga1234 (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem, ez invertáló, mivel feszültséget fordít. De hívhatod invertáló DC-DC konvertenek is.

#26: a srác azt írja, hogy az N-csatornás FET kisebb méretű, mint a P, azonos teljesítményen, ezért lett mínusz. Ezt nem tudom mondjuk hirtelen megválaszolni, de az már érdekesebb, hogy N-csatornás tér ellenállásról beszél, amiről én még sosem hallottam. A field effect transistor nála field resistor, ami azért elég érdekes. Akkor is, ha nem angol az anyanyelve.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) Reggie0 válasza D.Va (#39) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem haszontalan, hanem fajdalmas modon tanit. De tanit.

(#35) Duracellm...: Es ez semmi, egy kalapacs sokkal tobbre is kepest. Jobb is lenne, ha betiltanak.

[ Szerkesztve ]

(#45) Kasya


Kasya
nagyúr

Mit ki nem talalnak, eszmeletlen :D
Errol jut eszembe...PIZZA FUTÁRT ÖLT EGY OPEN-OFFICE VÍRUS

(#46) draco31


draco31
veterán

Milyen kedves kis eszköz. Pár embernek szívesen odaadnám, hogy kipróbálja.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#47) Ghoosty válasza Reggie0 (#32) üzenetére


Ghoosty
őstag

Maga a pendrive, nem dárga, de azért nem jó dolog pár ezer forintos cuccot sem elveszíteni. Az adatok rajta meg sokszor értékesebbek, mint maga a pendrive, még ha csak eszmei értéke is van. Szerencsére ez nem állt fenn.

(#48) #92253184


#92253184
törölt tag

Akkor se dugok pendrive-ot a gépbe, ha ismerőstől van.
Most, hogy belegondolok a saját régi pendrive-ot se dugok bele, évek óta nem használok.
Nem értem ki dugdos ilyesmit a gépébe, mondjuk azt se aki szerint ez vicces.

(#49) Reggie0 válasza Ghoosty (#47) üzenetére


Reggie0
félisten

En a cikkben szereplo cuccra irtam, hogy nem draga(utolso mondatod a hivatkozott kommentben). Tehat ezt biztos nem az ara fogja megakadalyozni az elterjedesben.

(#50) #16939776 válasza Reggie0 (#44) üzenetére


#16939776
törölt tag

És hogyan viszed be? lenyeled?

;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.