Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) big-J


big-J
őstag

Költözzenek el, már hány éve nincs netjük és még mindig nem tették meg, nem az állam hibája.

(#2) MageRG válasza big-J (#1) üzenetére


MageRG
addikt

Ja, nem az állam hibája.
Milyen szerencse, hogy állambácsi garantálja hogy ne is legyen netjük.
Nesze neked Nemzeti Digitális Közmű! :W

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#3) Armagedown válasza big-J (#1) üzenetére


Armagedown
őstag

"Költözzenek el"

te vagy az Feri? :))

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#4) doc


doc
nagyúr

akkor en meg orulhetek hogy egyaltalan VAN netem, meg ha baromi draga es a lila "szolgaltato" jovoltabol gyakran teljesen hasznalhatatlan, akar fel napokra...
(persze van alternativa, a meg sokkal dragabb es lassabb ADSL, de lassan tenyleg bevallalom inkabb azt...)

(#5) enginev3.0 válasza big-J (#1) üzenetére


enginev3.0
félisten

Gratulálok!

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6) csernak75 válasza big-J (#1) üzenetére


csernak75
senior tag

Aha... Akkor komplett 200-2000 fős faluk költözönek el. BASZKI!!! :W :W

[ Szerkesztve ]

(#7) CYPRIAN


CYPRIAN
tag

Ez már korábban taglalt hír/témakör volt itt az ITC-n, nem jól emlékszem?

(#8) dave666


dave666
aktív tag

Laktam én is vidéken, volt mobilinternetem. Lassú volt, volt e-mail hozzáférésem :K

Dave666

(#9) Narxis válasza big-J (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Inkább te költözz el! :W

Thanos was right.

(#10) big-J válasza csernak75 (#6) üzenetére


big-J
őstag

Azért a 2000resek profitálhatóak... de minek erőltetik, ha egyszer nem éri meg kiépíteni, erőszakkal fogja köttettetni a netet egy céggel az állam, hogy "akkor is adtok nekik netet, ha havonta félmillát veszetetek rajt"?

Ha lenne értelme bárkinek fenntartani, már rég meglenne oldva.

Nálunk nincsen digi net, a jelenlegihez képest dupla sebeséggel, féláron, de nem nyivákol itt senki miatta, mert nem ott élünk ahol lehetővé teszik a viszonyok.

[ Szerkesztve ]

(#11) krystman


krystman
őstag

Nem azért, de én Nógrádi vagyok, és itt élek nem messze Salgótarjántól, de szinte mindenhol elérhető valamilyen szolgáltató. Tarjánba meg szinte az összes szolgáltató jelen van. Nem tudom miről beszél ez az ember. Gondolom a szolgáltatók síránkozásait mondja, meg mivel Nógrád egy szegényebb megye, nagyon szép takaródzani. Jó lenne ha egyszer eljönne a tisztelt úr, meg is tapasztalná nem csak Pestről osztaná az észt. Minden formájában lehet nethez jutni, wifi kábelen is. Én ahol lakom Tarján mellett, itt van Digi, UPC, INVITEL, WIFI szolgáltató is. Azt nem mondta senki sem nekik, hogy egy tanyára meg ahol idősek vannak, és ő maguk is tudják, hogy szinte nem tudják eladni a netet, csak pár lakos aki igényt tart rá, oda nem húzunk, olyan netet meg kábelt mint rendes lakta területre. Ilyen helyen meg lehet oldani wifi-el is netet, nem muszály kábel.

(#12) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

a net nem létszükséglet. akinek feltétlenül kell, fizesse ki. majd én is gondolok egyet, elkoltözök vmi hegy tetejére, aztán verem az asztalt, hogy nincs ott kábeltévém meg zinternetem...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#13) sh4d0w válasza big-J (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen ügyes gyerek vagy Te...

Az rémlik, hogy a kisebb településeken olcsóbbak az ingatlanok, ergo ha eladja, sem tud városban venni magának másikat?

Nem, nem ügyes vagy, hanem egyszerű...

https://www.coreinfinity.tech

(#14) CYPRIAN válasza MCGaiwer (#12) üzenetére


CYPRIAN
tag

Neked totál igazad van.

(#15) doc


doc
nagyúr

jo lenne ha nem fajulna el es menne at szemelyeskedesbe a vita, szoval nyugisan, atgondolva, ha kerhetem :U

(#16) Egon válasza big-J (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha lenne értelme bárkinek fenntartani, már rég meglenne oldva.

Olvasni tudol-e? :U

Kéry Ferenc nemrégiben sajtóközleményt is kiadott arról, hogy a szövetség felmérése szerint a gazdasági ellehetetlenülés miatt hamarosan több mint 170 településen, 28 ezer család számára megszűnhet a kábelszolgáltatás.

Azaz már létező, kiépített kábelszolgáltatás szűnik meg, a kivetett plusz adó miatt...

A kedvedért kiemeltem, hátha így átjön... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) dajkopali válasza doc (#15) üzenetére


dajkopali
addikt

én is hasonlókat javaslok :)
a következő, versengő szempontokat érdemes számításba venni (minimum):
- az internet néhány országban már alapjog, és ha így halad tovább a világ digitalizálódása, mindenhol az lesz
- az EU-s digitális menetrend nem véletlenül, hanem a versenyképesség, a digitális gazdaság fejlesztése és a demokratikus jogok gyakorlásának biztosítása miatt tűz ki célokat
- a ritkán lakott vidékek problémája globális jelentőségű, de mindenütt törekednek valahogy megoldani - ált. nem sok sikerrel (érdemes arra is gondolni, hogy pl. az USA adatait komoly mértékben rontja a statisztikákban a sivatagi stb. területek ellátatlansága)
- ennek a - mondjuk így - maradék 1 százaléknak az ellátása sehol sem gazdaságos, ha az infrastruktúrát is ki kell építeni, ez piaci alapon nem fog menni (erre a beszélgetésben is utaltak, hiszen maga a hálózatépítés EU-s pénzből történt, illetve történne)
- a fenntartás ezeken a területeken még mindig roppant kérdéses, virágzó gazdasági körülmények között is, vagyis szóba jöhet állami kezelés, állami támogatás, tehercsökkentés stb.
- lehetnek alternatív megoldások, pl, mobilnet - de ezeknek meg más bajuk van
stb.

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) catroot válasza big-J (#1) üzenetére


catroot
veterán

Ez most komoly...?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#19) big-J válasza Egon (#16) üzenetére


big-J
őstag

Akkor kiépítés helyett fenntartani, de ugyanaz vonatkozik rá.

(#20) doc válasza dajkopali (#17) üzenetére


doc
nagyúr

a mobilnet sem mindenhol jo
en pl. egy olyan faluban elek, ahol eleg gyenge a terero, raadasul a haznak 80 centis kofalai vannak
a regi, T-mobilos mobilnetem teljesen hasznalhatatlan volt, azt lecsereltem Telenorra, azzal mar nagyon lassan, de legalabb olvasni/forumozni/emailezni lehetett, mikor eppen nem mukodott a 'madzagos' net

egy erdo szeli tanyan valoszinuleg meg ennyire sem mukodne :(

(#21) doc válasza big-J (#19) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem olvasd el meg egyszer (ketszer, sokszor) a cikket, amig ra nem jossz hogy mirol szol :)

(#22) spirit007


spirit007
senior tag

Sajnos erről a témáról semmit sem lehet mondani (józan ésszel), ami nem politikai színezetű -tehát tiltott ezen az oldalon...

(#23) tomazin válasza big-J (#1) üzenetére


tomazin
veterán

Nem kívánom neked azt hogy valaha is csak a közelében legyél annak a "dúsgazdagásgnak", amiben az ilyen falukban elő emberek nagyja lakik....

látom nem csak te vagy itt nagyon okos.... "kiköltöznék egy hegyre"

MCGaiwer: úgy látom rendes magyarként csak az érdekel ami neked fáj. remélem lesz majd olyan is,h ez a sok hülye paraszt a sok gyökér kis falujában egyszer majd úgy gondolja,h az ilyen rátermett, rendes városinak nem termel semmit...

meg nem létszükség a net? kíváncsi lennék,h mit szólna az aki ezt írta,h mondjuk nem lenne egy évig nete.

[ Szerkesztve ]

(#24) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

csodásan hangzik a sajtóban, hogy 170 település, 28ezer család. ez településenként érint atlagosan 410 embert. erős a gyanum, hogy ezeken a helyeken olyanok laknak, akiknek amúgy is mindegy, mostani nagy jogsérelmük az lesz, hogy nem nézhetik a maónika showt.. (tudom hogy már nincs).

legalább megint sikerült úgy alakítani a történetet, hogy az egyszeri nem-gondolkódónak úgy tünjön, hogy ez egy nagyon komoly probléma...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#25) Nowhereman válasza Egon (#16) üzenetére


Nowhereman
őstag

Ennyit az informatika oktatásról. Szöveget meg nem értik, de a fórumot már elárasztják.

És azt gondold el, hogy mekkorát szív az, aki a saját költségén húzatta ki a drótot(az általam ismert rekorder másfél éve 200k-t fizetett, mivel a mobil-net olyan lassú volt nála, hogy folyamatos használat mellett se lehetett a legkisebb csomag felét se elhasználni...)!

Utánam a kondenzcsik!

(#26) tomazin válasza tomazin (#23) üzenetére


tomazin
veterán

örülök,h pont egy ilyen hsszel kellett,h őstag legyek :(

(#27) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

A már telepített hálózatokat nem kéne hipp-hopp felszámolni. Hm ..vagyis... mégis. Aztán valami uniós pályázat keretében építsük ki újra.
Jellemző a logika. :W

(#28) fordfairlane


fordfairlane
veterán

A ritkán lakott, főként az elmaradt térségek körzeteiben nem lenne szabad a közműadót kivetni, sőt, ott támogatni kellene a közművesítést. Így logikus a redisztribúciós láncot felépíteni. A minisztérium fel tudja mérni ezeket a körzeteket, hogy ne a szolgáltatók kezdjenek el trükközni, és mondjuk ritkán lakottá minősíteni pl. a XII. kerületet. Nagyon helyes, ha az említett szervezetek próbálnak nyomást gyakorolni az illetékes minisztériumra.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#29) Piton válasza big-J (#1) üzenetére


Piton
tag

Megveszed az osszes erintet ember hazat? :)
Ki fog akkor a mezogazdasagban dolgozni pl? Vagy szerinted honnan lesz az elelmiszerek jo resze az uzletekben amit megeszel? Elarulom a mezogazdasagban is egyre fontosabb az internet kapcsolat...

(Nem, nem a mezogazdasagban dolgozom, hanem IT...)

Kódból vagyunk...

(#30) .mf válasza big-J (#1) üzenetére


.mf
veterán

Először azt hittem, szarkazmus. De úgy tűnik, komolyan gondoltad... :Y

Armageddown: az összes Feri nevében (na jó, az az egy Gy-betűs kivételével) kikérem magunknak, hogy Ferinek hívod :))

MCGaiwer: ez csak az internet-szolgáltatás, ha jól értem. Ezért ált. nem a 60+ korosztály sír. Tfh ez az átl. 165 család per település csak településenként 60-70%. Továbbá mivel ezek a "fiatalabb" korosztályok, itt vannak a gyerekes családok is. Nem tudom, hogy egy iskolás korú gyerekkel mit szólnál, ha azt mondanák, hogy holnaptól net nyista?
S közben meg megy a politikai sírás a vidék lakosság-megtartó képességének csökkenéséről...

Amúgy lemaradtam róla, mi ez már megint? Méterenként mérjük a netszolgáltatást? Nem tök mindegy, hogy mennyi kábel van lefektetve? Milyen elborult barom találta ezt már megint ki? Ja, hogy Abszurdisztán? Nincs több kérdésem...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) MCGaiwer válasza fondorlatos (#27) üzenetére


MCGaiwer
addikt

nyilván nem tépik ki a földből a kábelt...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#32) 8th válasza MCGaiwer (#24) üzenetére


8th
addikt

Nagykanizsa/Budapest ... :U Ha ~1000fős isten háta mögötti zsákfaluban élnél átéreznéd a probléma nagyságát. Sokaknak ez az egyetlen kapcsolatuk a külvilággal állambácsi még ezt is elveszi az tőlük. Bravó! :C

(#33) DRB


DRB
senior tag

Azon is el kéne gondolkozni, hogy akiknek nem szűnik meg a szolgáltatója, mennyivel fog majd többet fizetni, és nem a csak a netért. Az egész arról szól, hogy ellehetetlenítsék a kicsiket, aztán közepeseket, és végül minden egy, max két társaság kezében lesz(és itt sem csak a net-re kell gondolni), ezek után meg jöhet a fejvakarás.

[ Szerkesztve ]

(#34) Piton válasza MCGaiwer (#24) üzenetére


Piton
tag

Tobbek kozt az osztrak hatar mellett szamos telepules van, ahol 400fo alatti a lakossag, es nem egy van ahol 1 mega 10.000 2 mega 12.000 magyar forintocska.

t - 10 mega 3990, 20 4690, 30 5490, 50 5990, 120 7990

upc - 10 mega 2000, 25 3250, 50 4580, 120 6100 es ugye ebben meg nincs tarsashaz (v mi a franc a neve )meg egyeb kedvezmenyek

digi - 20 mega 2700, 40 3700, 80 4700

Mirol is beszelunk akkor???

Kódból vagyunk...

(#35) MCGaiwer válasza 8th (#32) üzenetére


MCGaiwer
addikt

egy 480 fős faluban élek, de nem volt választható opció :D (meg üzletek során senki se tudná, hol a francba van)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#36) doc válasza Piton (#34) üzenetére


doc
nagyúr

ezek budapesti arak?
csak mert en nem 400, hanem 1000 fos faluban elek, nagyvaroshoz kozel, es a lila szolgaltatonak 6000 forintot fizetek havonta a hivatalosan 15 Mbites netert (nincs olcsobb csomag, pedig nekem eleg lenne...)
egy nagyvarostol tavoli, 400 fos falu itthon siman lehet ennel SOKKAL tobb is
az egyetlen masik alternativa kb ugyanennyi penzert a kb. 2 Mbites ADSL lenne, amihez meg telefont is muszaj fizetni

(#37) Piton válasza doc (#36) üzenetére


Piton
tag

Melyik?

Sima arak honlaprol most neztem meg oket...

http://www.t-home.hu/lakossagi/internet/dijcsomagok

http://www.upc.hu/kabel-internet/

http://digi.hu/lakossagi/internet

Kódból vagyunk...

(#38) sztanozs válasza MCGaiwer (#31) üzenetére


sztanozs
veterán

Vidéken általában légkábelek villanyoszlopokon.

fondorlatos: És igen, leszedik - mert amíg fent van a kábel fizetni kell utána adót, akkor is, ha nem szolgáltat rajta.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#39) doc válasza Piton (#37) üzenetére


doc
nagyúr

a honlapon nem talalod meg ezeket az arakat
de a "legjobb":
bedobtak kb. tavaly ilyenkor levelet, miszerint automatikusan mas csomagba fognak rakni hacsak mast nem kerek, de van ilyen-meg olyan kedvezmenyes csomaguk is, kabelTV-vel, egyebbel, reszletekert nezzem meg a t-home.hu-t
megneztem, tok jo arak, jo csomagok
mentem is be az emlitett kozeli varos lila ugyfelszolgalatara, fel ora utan sorra is kerultem
mondom a csajszinak hogy itt a level amit kuldtetek, a benne irt linket megneztem, szeretnem ezt meg ezt
persze, semmi gond mondja, melyik utcaban is lakok?
mondom hogy elso korben masik telepules
erre o: jaaaa, akkor az ram nem ervenyes
majd megmutatta hogy mibol lehet valasztani, minden kb. duplaannyi volt mint a honlapjukon :U

szoval elhiszem hogy nagyvarosokban tenyleg ennyibe kerul, de aki onnan 10-15 km-re lakik, az ugyis olyan baromi gazdag hogy rohogve kifizeti a masfel-ketszeres arat (szerintuk)

a 'vicces' majd az lesz, ha bejon ez a plusz ado, es kitalaljak hogy a 15 km kabel miatt nem 6000 lesz a 15 Mbites net, hanem mondjuk 10000-15000... :W

[ Szerkesztve ]

(#40) Piton válasza sztanozs (#38) üzenetére


Piton
tag

Sot amig fenn van, addig fizeti az adot, meg a berleti dijat annak aki-e az oszlop, tobbnyire aramszolgaltato...

Kódból vagyunk...

(#41) Piton válasza doc (#39) üzenetére


Piton
tag

Ott vannak a linkek, nezd meg...

Ezek az ara onnan vannak. Most vitatkozhatunk rajt, h igy vagy ugy, de most ha ennyire feszegetet, akkor bele mehetunk emellett meg abba is, h mondjuk kistelepulesen 20 csatorna kabel tv 3000-4000 ugyan ez varosban 2500 mondjuk, ezek mondjuk hasra utott arak, de kb ez a valosag is...

Kódból vagyunk...

(#42) sirály12 válasza Piton (#34) üzenetére


sirály12
őstag

Nem tudom ezeket a számokat honnan vetted, de én egy kb. 2000 fős településen élek, és az 5 megás net 5000 a 15 megás net 7000Ft!
Ne a városi árakat nézd, itt minden ára a duplája kb.

[ Szerkesztve ]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#43) enginev3.0 válasza MCGaiwer (#35) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem volt választható opció? Nem is választani kell, hanem beírni! :W

Nem tudja hol van? Én 13000fős városban lakom de ezt sem tudják hol van, ha érdekli őket megnézik google maps-on

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#44) Piton válasza sirály12 (#42) üzenetére


Piton
tag

Na szoval meg egyszer elmondom, ezek a hivatalos arak fenn a honlapokon, kattits ra arra a rohadt linkre es meglatod, nem hasracsapva irtam, ez van hivatalosan kozze teve!

Mellesleg tok mind1, az aranyokat szerintem latni eleg szepen es itt a lenyeg azon volt...

[ Szerkesztve ]

Kódból vagyunk...

(#45) MCGaiwer válasza sztanozs (#38) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ezeken a kábeleken általában több szolgáltatás megy egyszerre. nem fogják leszedni az adsl net miatt a telefonkábelt, mert telefont szolgáltatni kötelező, az adót meg nem szolgáltatásonként, hanem kábelenként kell fizetni

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#46) doc válasza Piton (#41) üzenetére


doc
nagyúr

beirtam a lakcimemet
a kovetkezo opciok kozul valaszthatok a LEGKISEBB, 10Mbites csomagnal:

2 ev husegidovel 4500
1 ev huseggel 4700
husegido nelkul 7740 (plusz 18000 forint az egyszeri telepitesi dij)

t-home, 10 mbit, 2013, Magyarorszag :U

persze a legelso tablazatnal feleekkora arak (sem) szerepelnek: ugyanis ott egy olyan arat irnak ki, ami a tv+telefon+net csomagban szerintuk az internet ara

(#47) MCGaiwer válasza enginev3.0 (#43) üzenetére


MCGaiwer
addikt

9 éve mikor regisztáltam, még választani kellet. mivel egy jó ideig így üzleteltem, ezért maradt. másrészt meg nem gondolom, hogy bárkit a pontos lakcím érdekel amikor megnézi az adatlapot, hanem egy közelítő pontot keres. arra meg ezek tökéletesek. ezzel jelzem, hogy zalában, és budapesten vagyok általában elérhető.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#48) doc válasza doc (#46) üzenetére


doc
nagyúr

hm, ha nem irok be lakcimet, akkor a kovetkezo szamok jonnek ki (es ezt te is nyugodtan kiprobalhatod, sot, kerlek hogy tedd is meg mielott agressziven kiosztasz masokat!):

10 mbit net (Netmania S dijcsomag)
2 ev huseggel: 6040
1 ev huseggel: 6240
huseg nelkul: 7740 (plusz 18000 telepitesi dij)

[ Szerkesztve ]

(#49) Piton válasza doc (#46) üzenetére


Piton
tag

Meg szerencse, h ertetted a lenyeget....

De nezhetjuk igy is... 10 mega 4500 vagy 12000 2 mega?? melyik a jobb? melyik melle mennyi a tv? hja falun tv se akarjon...

Kódból vagyunk...

(#50) sztanozs


sztanozs
veterán

BTW szüleim egy tipikusan ilyen kistelepülésen laknak (~1500-2000 alkos), de "szerencsére" ott nincs egyetlen kábeles szolgáltató sem. Van viszont wifi: 5kbit ötezerért...
Persze a fejegységekhez oda is ki van húzva a kábel, így ez is drágulhat...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.