Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) vicze válasza Cifu (#49) üzenetére


vicze
félisten

Igen ez pont így van ahogy leírtad, nem azt mondtam, hogy azonosak, hanem hogy valamennyit fizet utánuk, te azt írtad, hogy Youtube és Spotify free lejátszás után nem fizetnek a cégek. Erre mondtam, hogy nem így van.
Pl. Spotify esetében a free-t nem tudja a reklám bevétel finanszírozni ezért veszteséges jelenleg, mivel túlnyomó többség a free-t használja.
Amúgy Amazon is úgy tarolta le a piacot hogy 10éve veszteséges, de ez a piaci modelljük és működik. Spotify-ét meg eldönti az idő hogy működőképes-e.

Én pl. a független előadókat akiket szeretek úgy próbálom finanszírozni, hogy streaming ellenére megveszem az albumot online, így egy kicsit többet kapnak legalább.

[ Szerkesztve ]

(#52) Cifu válasza vicze (#51) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen ez pont így van ahogy leírtad, nem azt mondtam, hogy azonosak, hanem hogy valamennyit fizet utánuk, te azt írtad, hogy Youtube és Spotify free lejátszás után nem fizetnek a cégek. Erre mondtam, hogy nem így van.

Bocsánat, de hol írtam én ilyet? :F

Pl. Spotify esetében a free-t nem tudja a reklám bevétel finanszírozni ezért veszteséges jelenleg, mivel túlnyomó többség a free-t használja.

Engem ez zavar, mert letarolja a piacot a Spotify free-vel, de közben üzletileg képtelen pozitív mérleget hozni... Ez addig működhet, amíg valahogy tudja magát finanszírozni, de aztán a vége az lesz, hogy vagy drasztikus változtatást fog behozni a működésbe, vagy pedig felvásárolja valaki, aki szintén a működési rendszerbe fog beavatkozni. Akárhogy is, a jelenlegi üzleti modell hosszú távon fentarthatattlan...

Amúgy Amazon is úgy tarolta le a piacot hogy 10éve veszteséges, de ez a piaci modelljük és működik. Spotify-ét meg eldönti az idő hogy működőképes-e.

Az Amazon egy másik csodás buborékvár, sose fogom megérteni, hogyan nőhet egy ekkora cég ilyen nagyra, ilyen üzleti mutatókkal... :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#53) vicze válasza Cifu (#52) üzenetére


vicze
félisten

Jaj bocsi nem te voltál. :B Nem olvastam vissza mire reagáltál.

(#54) csabi63 válasza vicze (#51) üzenetére


csabi63
senior tag

Én nem is tudom,meddig lesz ez így fenntartható pl. a Spotify esetében.A reklám sok bevételt nem hoz,a 15M előfizető tartja életben a szolgáltatást.A 45M free user-ből kellene minél többet megnyerni.De hiába olcsó,sőt a szegény országokban még olcsóbb,nehéz új előfizetőket szerezni.Ha szigorítanák a free user-ek hozzáférését,inkább eltűnnének.Ezáltal viszont a reklámbevétel is csökkenne.Ha ehhez hozzávesszük,hogy a zenészek nagy része sem elégedett az alamizsnával,nem látom,hogy így nagy jövője lenne.
Az ideális az lenne,ha a szolgáltató,a zenészek,kiadók,felhasználók is elégedettek lennének.De ez kemény harc lesz.Talán az egyre növekvő konkurencia kitermel egy jó piaci modellt.Mert a jelenlegi nem életképes.Nem lehet az,hiszen veszteséges.

(#55) vicze válasza csabi63 (#54) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra is a kiadók a rákfenéje ennek az egésznek. Ők olyan szerződésekbe kényszerítik bele a streaming szolgáltatókat, amik teljesen betegek, és nem tudod megkerülni őket. Az a vicc, hogy nem hiába vizsgálják US-ben a Apple-t a streaming miatt, mert ők a kiadókkal szemben vissza tudnak élni ezzel és sokkal előnyösebb szerződést kötnek mint a "kicsik", ami iszonyat vicc. Maguk a zenészek nagyon kiszolgáltatott helyzetben vannak és egyre inkább a haknizás lesz a fő bevételi forrás és nem a zene eladás, nagyon erre fog kifutni a dolog.
Amúgy már 20/50 millió user az arány.

A veszteséget meg mondom ne vegyétek figyelembe, egyszerűen lényegtelen még egy fillér nyereségük nem volt fennállásuk óta(azaz 7éve), és a veszteség folyamatosan nő. Ez a modell része.

(#56) Cifu válasza vicze (#55) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bocsánat, de két oldala van az éremnek. A Spotify nem tud működni a kiadók és a zenészek nélkül, tehát ha szeretnék a felhasználókat magukhoz csábítani, akkor ahhoz szüksége van rájuk. Egy olyan kiadó, mint a Sony, kiharcolhat ilyen feltételeket, de ehhez ez ilyen hatalmasnak kell lenned. Hogy aztán a Sony és a zenészek között milyen szerződések vannak, az egy más kérdés, korántsem olyan fekete-fehér viszont a helyzet, mint a cikk leírja, noha ha igaz, amit abban a Sony-Spotify szerződés tartalmaz, az nagyon durva erőjáték (ne feledjük, hogy mindkettő komoly piaci szereplő, és éppen az ilyen szerződések miatt...).

A zenészek szempontjából egyébként azért nehéz a dolog, mert ha maguk akarnak foglalkozni a digitális értékesítéssel, akkor még nehezebb a helyzetük, bármennyire is tűnik, hogy a zenekiadókra vagy az aggregálást végző cégek csak lehúzzák őket. Nyilván minden szereplő a rendszerben a pozitív pénzügyi mérlegre törekszik, de ha olyan egyszerű lenne az, hogy a zene felkerüljön minden potenciális digitális zeneszolgáltatóhoz, akkor már rég nem lenne piaca az aggregálásnak, hanem minden zenész egyből menne a digitális stream-szolgáltatókhoz (ami viszont mégse olyan egyszerű...).

A probléma, ahogy legalábbis én személy szerint látom (szigorúan a személyes véleményem), az az, hogy per pillanat még mindig nincs tökéletesen kiforrva a digitális zenekiadás / streamelés. Próbálkoznak a piaci szereplők, merre lehetne kitörni a helyzetből, és a felhasználókat a kalózkodás helyett a fizetős (vagy legalábbis bevételt hozó, pl. reklám-bevételt hozó) szolgáltatásokra rávenni. A Tidal példája is mutatja, hogy még a nagy zenei szereplők sem tudják megváltoztatni a helyzetet, hiába fognak össze, pont, hogy sok felhasználónak (sőt, zeneipari szereplőnek, akár zenésznek) éppen ellentétes volt a hatása, mint amit vártak tőle.

Maguk a zenészek nagyon kiszolgáltatott helyzetben vannak és egyre inkább a haknizás lesz a fő bevételi forrás és nem a zene eladás, nagyon erre fog kifutni a dolog.

Bocsánat, de hazai példa is van arra, hogy csinálsz egy jó zenét, felrakod Youtube-ra, és lesz belőle milliós nézettséget. Megélni azonban ebből nem tudsz, legalábbis csak ebből nem.

Lehet szídni a régi időket, de amíg fizikai eladások voltak, akkor is több bevétele volt a zenészeknek a kiadásból. Akkor azt a rendszert szídta minden zenész, hogy a kizsákmányoló kiadók kifosztják őket. Most a streamszolgáltató és az aggregátor szed sápot, és közben a bevételek egy-egy zenekiadványnál sokkal alacsonyabbak.

Volt a zenekiadásnak egy olyan "aranykora", amikor a fizikai kiadásokból úgy is megélhetett a zenész, hogy soha nem koncertezett, ma ezt nagyon kevesen tehetik meg. Változik a világ. Hogy mi a jövő? Ezt nehéz megjósolni, talán a Spotify / iTunes féle út, egy kissé megjavítva...

De ez iszonyú összetett dolog, és sokszereplős. Például Majka / Tyson / BLR hiába csinál országos rekord Youtube nézettséget, ha például a rádiók nem hajlandóak játszani őket (mert bevétel ugyebár a rádiókban való lejátszásból is származik). Ez megint csak egy apró szelete a teljes képnek.

A veszteséget meg mondom ne vegyétek figyelembe, egyszerűen lényegtelen még egy fillér nyereségük nem volt fennállásuk óta(azaz 7éve), és a veszteség folyamatosan nő. Ez a modell része.

Ezt a modellt úgy hívják, hogy lufi...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#57) csabi63


csabi63
senior tag

Bárhogy is,mint fizető felhasználó,a jelenlegi helyzet nekem tökéletesen megfelel.Korrekt árért jó szolgáltatást kapok,egy szavam nem lehet.Ha netán a lufi kidurran,majd más alternatívák után nézek.

(#58) MomoSinX válasza tomp (#45) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Nem veszek meg mindent, de sok dolog megvan eredetiben. Mellesleg mai előadókat egyáltalán nem hallgatok nagyon kevés kivétellel, szóval belőlem amúgy sem tudnának megélni, a régebbiek meg már gazdagok és baromira nem érdekli őket, hogy te letöltöd-e a zenéjük vagy megveszed...

(#59) MomoSinX válasza Cifu (#49) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

10 000 forint körül kaphatsz 128 gigásat (vagy pendrivet), természetesen egy hardcore felhasználót nem szolgál ki, de az átlag ember nem fogja neked hamar megtölteni. Kombózva egy USB kártyaolvasóval szinte bárhova viheted, akár munkahelyre is. Valljuk be, 10 000 forint nem rossz teljes zenei szabadságért hosszútávon. Persze el lehet hagyni, de az már más tészta. Egyedül itt látom előnyét a feltöltésnek.

(#60) MomoSinX válasza MomoSinX (#59) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Szerk: Vagy még mehetsz egy külső 500GB vinyóval is akár, amit szintén megkaphatsz 10 000 körül.

Szerk 2: Félrenyomás ftw.

[ Szerkesztve ]

(#61) vicze válasza Cifu (#56) üzenetére


vicze
félisten

Nagyrészt egyetértek azzal amit írsz amúgy és egyáltalán nem vagyunk különböző állásponton.

Ha másokkal előnyösebb szerződést köt a Sony vagy bárki más akkor visszaélt a piaci erejével, magasabb jogdíj fizetés kényszeríti bele a streaming szolgáltatót, hogy a veszteséges modellt válassza.
Én a zenész kényszerhelyzetét pontosan arra írtam amit írtál, hogy le kell szerződjön egy kiadóval különben még kisebb eséllyel jut a pénzéhez. Ők szorítják ki a rádiókból is a kiadó nélkülieket, szerintem túl nagy a hatalmuk.

"per pillanat még mindig nincs tökéletesen kiforrva a digitális zenekiadás / streamelés"
Hát nincs az biztos...

"streamszolgáltató és az aggregátor szed sápot"
De pont ez az, hogy nem szed mert mind veszteséges, szóval nem lehet azt mondani, hogy kizsákmányolják őket, és más meggazdagodik. Csak az szúrja a szemem, hogy megint a kiadók nem járnak rosszul az egésszel mindenki más meg igen. :(

A lufi dologhoz annyi, hogy pukkanjon a fenébe ha pukkannia kell, de a jelenleg állapot még jó pár évig fenntartható pusztán gazdasági szempontból.

Én azt várom hogy az egyik rendszer bedőljön. Vagy a kiadók fognak, vagy a jelenlegi értékesítési rendszer, és most épp arra szavaznék, hogy az értékesítési rendszer fog. Ezalatt azt értsd hogy a zene értékesítése marginális tényezővé válik, és a valós bevételt, nem ez fogja adni. Hogy ez jó vagy rossz, azt én nem akarom eldönteni.

[ Szerkesztve ]

(#62) -Skylake- válasza br.rak (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

A zeneszek az Apple-nel sem hapogtak , csak Taylor Swift :)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#63) nofi válasza MomoSinX (#59) üzenetére


nofi
őstag

Szerintem te totál el vagy tévedve, már ami a topicot illeti. Ez nem egy tárhelyszolgáltatás, hogy sd kártyákhoz, meg merevlemezekhez Ft/Gb alapon hasonlítsad össze a kettőt. A TV-nézést sincs értelme hasonlítani ahhoz, hogy valakinek van x darab videokazettája műsorokkal megtöltve.

Hidd el, hogy mi, akik előfizetünk egy streamingszolgáltatásra, tudjuk, hogy miért tesszük. Sokat hallgatunk zenét és szeretünk akár napi szinten felfedezni új előadókat, együtteseket, zenei stílusokat. A Te általad felvázolt történet nem "zenei szabadság", hanem egy véges zenei ízlés. Persze, megteheted, hogy naponta/hetente/havonta tolod rá az új albumokat, listákat, másolgatsz, de ha valami új dolgot akarsz hallgatni, de akkor bizony géphez vagy kötve.
Nekem megér havi ~1500 Ft-ot (igen, kábeltévé előfizetés helyett), hogy mindenféle letöltés, másolás, USB leválasztás, könyvtárrendezés nélkül, rögtön elérek valamit amiről épp olvastam a nap folyamán. Szeretem, hogyha hallgatok valamit és szívesen elmerülnék az adott stílusban, akkor felajánl más hasonló zenéket, előadókat. Toplistákat, újdonságokat érek el amikor csak akarok és pillanatok alatt összerakok a délutáni futásomhoz egy playlistet. Ha megtetszik valami hallgatás közben elmentem, vagy továbbküldöm akinek akarom telefonon. Felismertetek telefonról egy zenét és kattintással máris indítom a teljes albumot. Ezeket nem tudja egy fix tárhely.
Félre ne érts, semmi baj azzal, hogy Te így hallgatsz zenét és sok embernek teljesen megfelelő ha a megszokott albumait viszi magával mindenhová bánom is micsodán, de ennek semmi köze egy folyamatosan bővülő, rendezett és nem utolsó sorban kényelmes szolgáltatáshoz.

Xbox GT: nozsolt

(#64) MomoSinX válasza nofi (#63) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Részben igazad van, de abban nem, hogy hú de nagyon megerőltető felmásolni pár számot egy adathordozóra meg könyvtárat rendezni, akár napi szinten is.... Oké, ez valszeg emberfüggő, mert aki tök rendezetlen, azt megértem, hogy nem fog másolgatni, mert alig találja meg a számait a gépén, aki meg rendezett, annak nem gond, mert tudja mi hol van. Hosszútávon meg többet költesz az előfizetésre szerintem. Havi 1500 forint nagy lehúzás egy ilyenért, ha 500 körül lenne, akkor még azt mondanám fair viszonylag.

(#65) Cifu válasza vicze (#61) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ők szorítják ki a rádiókból is a kiadó nélkülieket, szerintem túl nagy a hatalmuk.

Khhmmm... Azért ez nem teljesen így működik. Szerinted melyik kiadónak lenne ereje ahhoz, hogy Majkát játszanak a rádiók? :)

De pont ez az, hogy nem szed mert mind veszteséges, szóval nem lehet azt mondani, hogy kizsákmányolják őket, és más meggazdagodik.

Először is én nem vagyok biztos, hogy egy kalap alá lehet venni az összeset, például az Apple esetében ugyebár elfogadható, ha veszteséges, mert közben más diviziók bőséges nyereséget termelnek, így pedig áttételesen az iTunes is hasznos a cég portfóliójában.

Másfelől van egy rendszer, ami veszteséges, de viszont per pillanat az egyetlen úgy-ahogy életképes módszere a digitális zenei értékesítésnek. Akkor most miről is szól ez? Ne gondoljuk már azt, hogy jófejségből foglalkozik a Spotify a digitális zeneterjesztéssel...

Csak az szúrja a szemem, hogy megint a kiadók nem járnak rosszul az egésszel mindenki más meg igen.

Ahogy alant leírtam. A kiadók egyben aggregátorként is működnek, vagyis a vele leszerződött zenészek zenéit értékesíti digitális formában a vég-szolgáltatóknak. A kiadóknak is pénzbe kerül az aggregálás, és érthetően ők is igyekeznek profitot termelni (mongyő!), vagyis a zenésznek két választása van: vagy saját maga megy a digitális értékesítés után, vagy a kiadón (és/vagy aggregátoron) keresztül értékesíti a zenéit. Mindkettőnek megvan a saját buktatója...

A lufi dologhoz annyi, hogy pukkanjon a fenébe ha pukkannia kell, de a jelenleg állapot még jó pár évig fenntartható pusztán gazdasági szempontból.

Viszont addig torzítja a piacot, mert lehet, hogy jönne egy profitálibis opció, ám az nem versenyképes a lufival. Számomra csak ez a csúnyaság a történetben...

Ezalatt azt értsd hogy a zene értékesítése marginális tényezővé válik, és a valós bevételt, nem ez fogja adni.

Per pillanat itt tartunk, egy sikeresebb magyar zenekar egyetlen jobb koncerten annyit tehet zsebre, mint három havi digitális értékesítéssel...

@MomoSinX: Havi 1500 forint nagy lehúzás egy ilyenért, ha 500 körül lenne, akkor még azt mondanám fair viszonylag.

Ha 500 forint lenne, akkor meg azzal érvelnél, hogy miért fizess érte, ha ingyen is meg lehet oldani (warez)... :U

Már elnézést, de 1500 forint egy mozijegy ára, ha ennyit sajnálsz rá, akkor szvsz egy fillért sem fizetnél semmiféle zenéért...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#66) Polllen válasza Cifu (#65) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy audio streaminget nem kell mozihoz hasonlítani. Elég megnézni, hogy 1500 HUF-ból hány albumot fogsz venni. Kb. egyet, de azt is kb. csak a dalok.hu-n.

Jó eséllyel évi 10-15 albumot lehet ebből kigazdálkodni, de csak úgy ha vadászod az akciókat, használt lemezeket. Ha valaki ennél kevesebb újdonságra vágyik, nem éri meg neki a streaming.

Évek óta használom ezeket a szolgáltatásokat, több száz albumot hallgattam meg, van amit megjelenés napján. Hatalmas összeg lett volna ezeket mind megvenni. Meg amúgy volt olyan időszak is, amikor 1-2 hónapig lemondtam, mert inkább a régi gyűjteményem hallgattam.

Amúgy a mai napig veszek albumokat, mert kell a cd vagy jobb minőség ezek mellett is nekem. Az egyik nem zárja ki a másikat.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#67) nofi válasza MomoSinX (#64) üzenetére


nofi
őstag

1500 Ft-ból havi egy album sem jönne ki. Én ennél sokkal nagyobb tételben fogyasztom a zenét.

Xbox GT: nozsolt

(#68) MomoSinX válasza Cifu (#65) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Azért ne ferdítsd a szavaim, ha egyszer az életben használnék is egy ilyen szolgáltatást, 500-at megérne havonta :D.

(#70) vicze válasza #20749568 (#69) üzenetére


vicze
félisten

Igen az első hónap ingyenes és 0-ás számlát kapsz, később automatikusan vonódik, azaz próbálja vonni.

(#71) #06658560 válasza MomoSinX (#64) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Részben igazad van, de abban nem, hogy hú de nagyon megerőltető felmásolni pár számot egy adathordozóra meg könyvtárat rendezni, akár napi szinten is.... "

De, az. Amint nem két eszközöd van.

(#72) b. válasza Zoja™ (#41) üzenetére


b.
félisten

Igen igazad van. Keverem a céges telómon a free és a sajátomon az előfizettetett verziót. Szerintem is simán megéri az árát, kocsiban csatlakoztatom a telót BT.-on a rádióra át és már szól is. Tök jó, hogy ilyen széles a választék.

Más téma. Nem reklámként kérdezem, de tudtok valami megoldást arra, hogy az adatforgalmi korlát a T mobilnál ne legyen akadály? van olyan mobil előfizetés aminél korlátlanul tudom használni ?mert ez az 1 Gb ami alapból jár + az 500 Mb a spotyhoz kevés nekem sajnos.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#73) lexter00 válasza b. (#72) üzenetére


lexter00
őstag

Offline mód?Azaz amikor wifi közelbe vagy lemented a telóra a zenéket.

(#74) #06658560 válasza b. (#72) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az opera tömörítő appja max.

(#75) Cathfaern válasza b. (#72) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tudtommal az egyetlen ténylegesen korlátlan mobilinternet ma Magyarországon csak a UPC mobil

(#76) b. válasza Cathfaern (#75) üzenetére


b.
félisten

hmm találtam egy ilyen cuccot. meglévő díjcsomag mellé rendelhető tartalmazza a prémiumot + korlátlan a Spotyn át használható adat. , Ez lesz a nekem való. :R :R [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#77) vicze válasza Cathfaern (#75) üzenetére


vicze
félisten

Ja "korlátlan" kivéve ha tényleg használod, meg akkor letiltanak túl sok forgalmazásért... :(

(#78) Cathfaern válasza vicze (#77) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez konkrét tapasztalat vagy csak hallomás? Ha előbbi, akkor mit jelentett a "túl sok"? (zenei stream egész nap, videó stream egész nap, vagy torrent egész nap vagy egyéb?)

(#79) #06658560 válasza Cathfaern (#78) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az a rendeltetésszerű egyéni használat kellene, hogy definiálva legyen az ÁSZF-ben, de ahogy a honlapon néztem, nem találtam meg.

(#80) vicze válasza Cathfaern (#78) üzenetére


vicze
félisten

Benne van a szerződési feltételekben, fair usage ként emlegetik. Többség 5GB/hó-t mond, az itteni topikja elég sok hőzöngésről szól, többen kaptak figyelmeztetést. Csak a riogató jelleg látszik, jelenleg nincs semmi szankciója.
Lényeg igazából hogy a UPC a Wi-Free-re akarja a mobil net használókat nyomni, mert ott nekik nincs költsége a netnek, a korlátlanság igazából ezzel értendő.

[ Szerkesztve ]

(#81) unravel


unravel
őstag

szpotifályosoknak:

swarm.fm

¯\_(ツ)_/¯

(#82) Kékes525


Kékes525
félisten

Zenét nem lehet úgy élvezni, hogy reklámok szakítják meg. Így ez nem sokat ér. legalábbis nekem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83) b. válasza Kékes525 (#82) üzenetére


b.
félisten

Szánj rá 1500 forintot havonta és akkor élvezheted korlátlanul reklámok nélkül. Legalább is Spotyt. Nem pénz érte szerintem.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#84) csabi63 válasza Kékes525 (#82) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem is a reklám a legnagyobb hendikep.A fizetősben sokkal jobb a hangminőség,és nem kell internet a zenehallgatáshoz.

(#85) Kékes525 válasza b. (#83) üzenetére


Kékes525
félisten

(#84) csabi63:

Igaz, de kizártnak tartom, hogy az a zene, amit engem érdekel (50-es 60-as évek beat rock, progresszív), Blues, Jazz nincs meg rajta. Egy picit próbáltam most keresni rajta és tényleg nincs.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#86) unravel válasza Kékes525 (#85) üzenetére


unravel
őstag

Előfordul, hogy harmincmillió zeneszámból nem tudod mit hallgass. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#88) Kékes525 válasza #20749568 (#87) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudom, azt nem ismerem. :B

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#89) vicze válasza Kékes525 (#85) üzenetére


vicze
félisten

GMusic és Deezer esetén a megoldás egyszerű, ami nincs feltöltöd.

(#90) tomp válasza Kékes525 (#85) üzenetére


tomp
félisten

Nézd meg a Tidalt. A flac miatt a Blues és a Jazz jobban támogatva lehet rajta.

(#91) csabi63 válasza Kékes525 (#85) üzenetére


csabi63
senior tag

Én is kizártnak tartottam,de pozitív a véleményem.Az tény,hogy mindig lesz olyan amit nem találunk meg.Ebben a legnagyobb "bűnös" az Apple.Iszonyat pénzekért vásároltak fel jogokat.Sajna a '60-as évek beat történelmének jó részét is ők bitorolják.De egyik szolgáltató repertoárja sem teljes.Blues pedig rengeteg van.Hallgatom éjjel nappal.A '40-'50-es évek évek Mississippi blues-tól kezdve a legfrissebb albumokig.A frisset pedig szó szerint lehet érteni.Némelyik album előbb felkerül ide,mint a boltokba.És a rajongók is nagyon szuper válogatásokat állítanak össze.Mentettem annyi lejátszási listát,hogy egy év alatt sem érek a végére.
Ha az ember túlteszi magát azon,hogy mindig az kell ami nincs,akkor remekül fog szórakozni,kikapcsolódni,vagy amit akar.

(#92) Kékes525 válasza unravel (#86) üzenetére


Kékes525
félisten

+
(#86) unravel

(#87) Aweriot

(#89) vicze1

(#90) tomp

(#91) csabi63

Köszönöm mindenkinek. Látom le vagyok maradva. :K Utánafogok nézni alaposabban ezeknek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Én a megjelenés óta vagyok Google Play Music előfizető, de épp lemondani készülök, most indítottam az Apple Music tesztidőszakomat és ez utóbbi annyival jobb, hogy nem is érdemes róla beszélni. Emellett sajnos a Google PM elvett egy olyan funkciót, ami számomra az egyik legjobban tetsző volt, ahol műfaj szerint lehetett rendezni, majd alműfajok szerint tovább a zenét, ez volt az a módszer, ami nagyon tetszett új dolgok felfedezésére.

Miután az Apple Music tuti kelleni fog, a google-t lemondom, de a párom ez utóbbit szokta használni. Ebből kifolyólag, ha valaki írna pár tapasztalatot az ingyenes verzióról, azt megköszönném. Elsősorban az érdekelne, hogy mennyi időnként szakítja meg reklámmal a számokat.

(#94) szabacsik


szabacsik
őstag

elfelejtettem lemondani, most hogy kaptam az sms-t hogy levonták eszembe jutott így le is mondtam. ilyenkor jár visszatérítés ?

/\____/\

(#95) Hewfgtr


Hewfgtr
csendes tag

A Google Play Zene programnak nincs asztali letölthető verziója, mint a Spotify-nak? Csak a netes böngészős?

(#97) azbest


azbest
félisten

Hallott valaki arról, hogy miért csökkentenek havidíjat? Eddig is 1650-et kellett fizetnem, mert kezdettől előfizető vagyok, de az értesítő szerint következő hónaptól már csak 1490-et (ez kb $4.99).
Esetleg azért, mert nálunk még mindig nincs Youtube Musickey (újabb nevén Youtube Red)?

(#98) Melorin


Melorin
addikt

Ti hogy tudjátok használni ezeket a zeneszolgáltatásokat mobilon, amikor egy hónapban jó eséllyel 1GB adatforgalmat ad egy mobilszolgáltató? Én kipróbáltam pár napig és le is húzta az utolsó byte-ot is a kártyámról :(

(#99) azbest válasza Melorin (#98) üzenetére


azbest
félisten

A nap nagy részében wifi közelben vagyok, nem zene miatt van mobilnetem. Ritka, hogy arra használnám el. Ha utazáshoz kell zene, akkor előtte offlinera állítom, amit hallgatnék, wifin leszinkronizálja. Aztán az appot offline módra kapcsolom, úgy nem szedi mobilnetről, hanem csak a már betárazottat játssza. Tematikus "rádió" csatornát is be tud tárazni, persze nem árt belepörgetni, hogy ne csak az első 25öt tegye el.

Persze jó lenne, ha erre sem kellene figyelni, de ilyen a mobilnet. Youtube videót sem gyakran nézek mobilnetről, mert 10-20 klipp elvinne 1GB-ot.

Például munka közben gép előtt ülve is a telefonról hallgatom, mert ha leterheltebb a pécé, akkor néha megakadna a zene.

[ Szerkesztve ]

(#100) Cathfaern válasza Melorin (#98) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

1gB adatforgalom kb. 18 órányi zene. Feltéve hogy egy számot sose hallgatsz meg kétszer (ugye a programok cachelnek). Illetve vannak szolgáltatóknak "zenecsomagjai", amikor is az adott program stream forgalmát nem számolják. Mondjuk sajnos ezzel hozzákötöd magad egy adott programhoz (ugye Telekom - Spotify, Telenor - Deezer)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.