Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52) Cifu válasza vicze (#51) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen ez pont így van ahogy leírtad, nem azt mondtam, hogy azonosak, hanem hogy valamennyit fizet utánuk, te azt írtad, hogy Youtube és Spotify free lejátszás után nem fizetnek a cégek. Erre mondtam, hogy nem így van.

Bocsánat, de hol írtam én ilyet? :F

Pl. Spotify esetében a free-t nem tudja a reklám bevétel finanszírozni ezért veszteséges jelenleg, mivel túlnyomó többség a free-t használja.

Engem ez zavar, mert letarolja a piacot a Spotify free-vel, de közben üzletileg képtelen pozitív mérleget hozni... Ez addig működhet, amíg valahogy tudja magát finanszírozni, de aztán a vége az lesz, hogy vagy drasztikus változtatást fog behozni a működésbe, vagy pedig felvásárolja valaki, aki szintén a működési rendszerbe fog beavatkozni. Akárhogy is, a jelenlegi üzleti modell hosszú távon fentarthatattlan...

Amúgy Amazon is úgy tarolta le a piacot hogy 10éve veszteséges, de ez a piaci modelljük és működik. Spotify-ét meg eldönti az idő hogy működőképes-e.

Az Amazon egy másik csodás buborékvár, sose fogom megérteni, hogyan nőhet egy ekkora cég ilyen nagyra, ilyen üzleti mutatókkal... :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.