Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Az ingyenes verzióban ugyanazt a minőséget adják, mint a fizetősben?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

"Cserébe reklámokkal szakítják meg a zenét."

Ez azt jelenti, hogy két szám között, vagy számok közben?

(#3) -szp- válasza Polllen (#1) üzenetére


-szp-
aktív tag

A normál hangminőséget kapják az ingyenes felhasználók is, igen.
#2: a lejátszás indításakor reklámblokkal indít, és nem átugorható. Zeneszámot nem szakít meg reklámmal elvileg, tesztelni fogjuk amint lehet.

[ Szerkesztve ]

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#4) br.rak válasza -szp- (#3) üzenetére


br.rak
őstag

Bár én nem használok ilyen szolgáltatást, de ha tényleg nem szakít meg zenét és nem nagyon gyakori és/vagy hosszú a reklám, akkor nem látok problémát.

Talán civilizáltabb is mint youtube-on zenét hallgatni.... :DDD

Offline mód szerintem tuti nem lesz, kérdés a zenészek vajh itt mennyire fognak hápogni (lásd apple)

[ Szerkesztve ]

(#5) Cifu válasza br.rak (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amennyire én látom, a "kis" zenésznek majdnem mindegy, csak bevétele legyen valahogy, mert a fizikai értékesítés haldoklik, a digitális értékesítés pedig a nagyon fragmentált és felfújt lufikkal teli (lásd még: Spotify) a piacon per pillanat. A "nagy" zenészek azok, akik valójában képesek a piacra hatni, és a szolgáltatók is velük nyerhetik el a felhasználók kegyeit, lásd még exkluzív szerződések, mint a Rammstein - Spotify egymásra borulás.

Az itthoni felhasználókat ez max. mobilos fronton érdekelheti, de ott is inkább az ingyenes webrádiók hajtanak szerintem, a Deezer, Spotify, iTunes szűk réteget szolgál ki. A nagy többség (legalábbis számítógépen) meg bizony Youtube-on hallgatja a zenét...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Fecniii válasza Cifu (#5) üzenetére


Fecniii
tag

Én azt veszem észre, hogy egyre többen kezdenek áttérni a youtube-ról a spotify-ra. Nálunk az irodában már szinte mindenki azt használja és otthon is egyre többet indul a spotify a youtube helyett. Mobilon meg annyira vicces amikor emberek úgy hallgatnak zenét a buszon hogy megy közben a youtube videó, ráadásul sokszoros adat forgalmat generál mint más zenemegosztók.

(#7) Saccco válasza Fecniii (#6) üzenetére


Saccco
nagyúr

Cserébe azt hallgathatsz, amit szeretnél (ettől függetlenül vicces maga a jelenség). Spotify egyik idegesítő dolga mobilon, hogy albumot csak véletlenszerűen lehet lejátszani. (ingyenes verzió)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#8) medica


medica
senior tag

Ha reklámokat vagy kénytelen elviselni akkor koránt sincs ingyen. Tudom hogy nem tolja váratlanul a képedbe a hüvelygombát mint a kertévék de akkor is próbálja mérgezni az agyad.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#9) vicze válasza br.rak (#4) üzenetére


vicze
félisten

Spotify-jal kipróbálhatod, 1:1-ben ugyan ez a szolgáltatás van ott is valamivel nagyobb kínálattal. A Google Music free verziója szerintem nem mostanában lesz, de ne legyen igazam. :)
Illetve Spotify-hoz képest korlátozottabb a Google Music free mivel csak rádiószerűen hallgathatod tematikusan, max. átugorva, mint egy rádió. Nem szabadon te mondod meg mit hallgatsz.

@-szp-: Nem tudom hogy szeretnétek tesztelni, hacsak nem US-ben, vagy VPN-nel. :) EU-ban az elérhetőség, a hirdetőktől függ, tehát a Google adott országban régióban megfelelő mennyiségű hirdetőt kell találjon, mert akkor éri meg elindítani a szolgáltatást. Szóval itt nem is a nyelv a korlát, hanem ténylegesen adott ország.

@Cifu: Őszintén szólva boruljanak egybe és dögöljenek bele... (Swift kisasszonnyal az élen.) Amíg Google Music és Deezer is kínál saját feltöltést, addig elmehetnek a fenébe konkrétan.

@medica: Akkor megveszed, mindig van választási lehetőség, senki se kényszerít semmire.

[ Szerkesztve ]

(#10) O_L_I


O_L_I
őstag

Tudom, hogy a zenészeknek szívás de mint user nekem a mosogatógép után a második helyen van a Spotify (meg a többi zene streamelő) mint életmód javító találmány.

(#11) dozsabalint válasza vicze (#9) üzenetére


dozsabalint
senior tag

A Spotify free szolgáltatása nagyon úgy tűnik, hogy meg fog szűnni. Legalábbis egyre több felől hallani ezt. Mindenesetre a végtelenségig ezt nem fogja bírni a Spotify.

A Google Play Music-nál elvileg majd jön pluszba még a reklám nélküli youtube + androidon a háttérben futó youtube alkalmazás (ami perpill ugye csak bekapcsolt képernyővel megy - nyilván pont a reklámok miatt).

[ Szerkesztve ]

(#12) Polllen válasza -szp- (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az nagyon jó. Engem pl. csak azzal vettek rá az előfizetésre, hogy ott jobb a minőség, mert a reklámok pont nem zavarnak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#13) fausto


fausto
addikt

Egy kicsit off a téma, de a google music kapcsán jutott eszembe: volt előfizetésem, amit elfelejtettem lemondani és automatikusan le akarta vonni a következő havi díjat. Ez nem sikerült, mert közben a hozzá adott kártya megszűnt. Ez után visszamondtam az előfizetést, de azt írja, hogy még él egy hónapig, hiába nem tudta levonni a havidíjat.
Kíváncsi lennék, hogy most mire számíthatok? Még 1-2 próbálkozás után felfüggesztik az előfizetést és kész? Vagy a következő havidíj megmarad hátraléknak és ahogy lesz működő kártya hozzáadva a google profilomhoz egyből levonja? Az egész google fiókomat ugye nem függesztik fel?

(#14) vicze válasza dozsabalint (#11) üzenetére


vicze
félisten

Spotify free-t szerintem csak korlátozni fogják és rádiósítani, hogy a userek a fizetősre menjenek át. Minden attól függ mekkora csapás lesz az Apple Music nekik.

A Youtube Music Key van már(csak béta), csak a mi régiónkban nincs morg. Vicces volt, hogy Angliában voltam és simán ment kikapcsolt kijelzővel, haza jövök nem megy... :U (Google Music előfizető vagyok)

@fausto: Ahogy én tapasztaltam nem próbálkozik többször az első alkalom után megvonja az előfizetést. Eddig 2x esett meg velem, lejár kártya és üres számla miatt, és minden alkalommal egyből elvesztettem az All Accesst. Ha még azt írja hogy él az előfizetésed akkor fizetve van, vagy annak tekinti, nem fog.

[ Szerkesztve ]

(#15) dozsabalint válasza vicze (#14) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Magyarul a Spotify free kb az lesz, mint a Google Music free.

Igen, itthon sajnos még nincs... én is Google Music előfizető vagyok kb amióta itthon létezik.

[ Szerkesztve ]

(#16) nofi válasza O_L_I (#10) üzenetére


nofi
őstag

A zenészeknek az az igazán szívás mikor ingyen hallgatják a zenéjüket Spotifyról meg majd a Google Musicból, de a Youtube-os "zenehallgatás" is ehhez hasonlítható.
Sokan csak legyintenek, minek fizessenek 5 eurót, hiszen leszámítva a reklámot ingyen van és amíg ezen nem változtatnak addig erősödik a megosztottság a zeneiparban.
Kár.

Xbox GT: nozsolt

(#17) vicze válasza dozsabalint (#15) üzenetére


vicze
félisten

Azért vedd figyelembe, hogy szerintem. :) Alacsony hatásfokú a varázsgömböm. :D

@kabalthenbk: A Youtube lejátszások és Spotify free után is ugyan az a licence díjat kapják a "zenészek" (na ők elég keveset). Mind a kettő a reklámokból van finanszírozva. Olyan nincs hogy nincs licence díj fizetve, Apple Music szerette volna azt, hogy próba alatt nem fizet az előadóknak, de az Swift művésznő elintézte, hogy ne így legyen. :P

[ Szerkesztve ]

(#18) dozsabalint válasza vicze (#17) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Az elég egyértelmű, hogy kurtítani fogják, több lehetséges megoldást is olvastam már, az egyik szerint csak 3 hónapig lesz ingyen spotify. Utána fizetni kell.
Az biztos, hogy az ingyenest nem fogják tudni ebben a formában továbbvinni.

(#19) nofi válasza vicze (#17) üzenetére


nofi
őstag

A Youtubenál tudtommal ez csak igen magas nézettségi számoktól indul. Spotifyt nem gondoltam és azt meg végképp nem, hogy miután kifizettek egy halom pénzt a kiadóknak, még az ingyenes hallgatás után is fizetnek vissza. Legtöbbször önmagukat reklámozzák (azt is csak pár számonként) és szerintem sokkal több ingyenes hallgató van, mint fizető. Érthetetlen miért nem mentek még csődbe...

Xbox GT: nozsolt

(#20) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Az, hogy a saját zenéinket is fel lehet tölteni, egyáltalán nem újdonság. Én már szerintem kb egy éve használom úgy, és még egy centet sem fizettem.

(#21) callmeakos


callmeakos
veterán

Na ha valahová nem kellene az ostoba reklámok, az a zene. A YouTube-on is kezd egyre jobban irritálni hogy a videó közben betrollkodik egy reklám. Ha ez út közben történne meg, félő hogy egy rosszabb pillanatomban olyat ragelek, hogy azt csak a telefon bánná. Inkább továbbra is kifizetem a 10 fontos havidíjat a Spotify Premiumra.

All→M8

(#22) vicze válasza dozsabalint (#18) üzenetére


vicze
félisten

Attól függ, ha a forgalom növekedés mellett nem túlzott a veszteség még mehet egy ideig így. A veszteséget nagyrészt leírják adóból nyugi. :) Csak növekedni kell mellette az fontos, szóval még fenntartható a modell és azt hogy veszteséges nem kell olyan nagy ügynek venni. Google modell is és Apple-é is az lesz, de ők ezt könnyen benyelik.

(#24) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

"illetve a háttérben is futó YouTube is jár"

nekem ez nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#25) vicze válasza Oppenheimer (#24) üzenetére


vicze
félisten

Ha nem olyan régióban vagy ahol már aktív a Music Key az All Access előfizetőknek, akkor nem is fog működni.

(#26) tomp válasza -szp- (#3) üzenetére


tomp
félisten

"is"?
A fizetősök "Magas" minőséget kapnak. Gondolom a free-ben a "Normál" a plafon.

(#27) unravel


unravel
őstag

Spotifynak sokkal szebb a felülete.

¯\_(ツ)_/¯

(#28) tomp válasza unravel (#27) üzenetére


tomp
félisten

Viszont butább. Előfizettem rá de amikor szembesültem, hogy képtelen külső eszközre(tv, chromecast) kiküldeni a zenét, lemondtam.

(#29) lexter00 válasza tomp (#28) üzenetére


lexter00
őstag

Hogy képtelen?Bluetoothon keresztül?Én BT-n keresztül hallgatom a hangprojektoromon napi szinten.

(#30) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

mSD card win.

Hogy oszinte legyek, engem addig az ilyesmi nem erdekel, mig a m.netet ilyen aron, es korlatokkal adjak..
Majd ha korlatlan lesz, ne adj isten kell erte 5k-t fizetni, azt mondom ok... Akkor megeri fizetni az ilyen marhasagokert...
De ha ilyen korlatos, es meg draga is, es meg ezekert is fizessek, addig felejtsek el.

Fentebb irtatok, hogy a ytb kikapcsolt kepernyonel megall.
Most nem tudom, mennyire van osszefuggesben, de ment nekem is kikapcsolt kepernyovel.
Most hogy az vmi progi volt +ban a telefonon, vagy szamitott-e, hogy kanadaban voltam, meg nem mondom.
De a beallitasoknal volt olyan, hogy fusson kikapcsolt kepernyo mellett is.
Azota sem lattam olyat.

(#31) tomp válasza lexter00 (#29) üzenetére


tomp
félisten

Bt az más. Azt az eszköz tudja.
Play Music-nál ott a chromecast. Rányomok és a zene lekapcsol, chromecast megnyitja a play music-ot és az kezdi el streamelni. Onnantól kezdve a telefon csak egy vezérlő. Minden streaming app tudja a külső eszköz támogatást. Tidal appja még nem de írta a support, hogy amíg nem kerül bele használjam az egyik DLNA programot androidon mert annak van Tidal támogatása.
Ezzel szemben a spotinál semmi. A Spoticast egy vicc.

(#32) Polllen válasza tomp (#31) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ellenben a wp appot leszámítva mindegyiket lehet távirányítani egymással. Ezért nem chromecastolnak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33) medica válasza vicze (#9) üzenetére


medica
senior tag

Hogy jön ez ide? Én arról írtam hogy nincs ingyen nem azt hogy megéri e - amúgy nekem nem kell.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#34) csabi63


csabi63
senior tag

Ha ide is begyűrűzik az ingyenes(reklámos)Play Music,ki fogom próbálni.Meg a jövő héten startoló Apple Music-ot is,ami ráadásul 3 hónapig ingyenes lesz.De a Spotify előfizut nem mondom le.Ahhoz igen nagyot kellene ütni valamelyiknek,hogy váltsak.Kb 98%-ig elégedett vagyok vele.Az a 2% a jogdíjak miatt hiányzó zenék miatt van,de ilyen a többinél is előfordul.Kipróbáltam a Deezer-t is,de a Spoti jobban tetszik.Pofás a win kliens,remekül működik androidon is,BT-n meg én is átküldöm a Yamaha hangprojektorra,ha kicsit dübörögni akarok.De nem jellemző,szinte csak fejhallgatóval hallgatok zenét.Annyira nem vagyok vájt fülű,a 320-as ogg nekem tökéletesen megfelel.Azért voltam annyira kíváncsi,hogy a Tidal-t is bebróbáljam a lossless flac miatt.De kétszer annyiba kerül mint a Spotify,és az a minőségi különbség nekem nem ér annyit.Ráadásul nem is minden lossless,és a választék is ott a legkevesebb.

(#35) -szp- válasza tomp (#26) üzenetére


-szp-
aktív tag

Igen, a normál a plafon, de nem butítják feleslegesen tovább a minőséget. A veszteségmentes pedig a fizetősöké továbbra is.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#36) Polllen válasza -szp- (#35) üzenetére


Polllen
nagyúr

A google play musicon mióta van veszteségmentes?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37) tomp válasza -szp- (#35) üzenetére


tomp
félisten

A "Magas" minőség nem veszteségmentes. Hanem 320kbps-es q0-s mp3. A Play Music mp3-ban szolgáltat.
A Normál szerintem 192kbps lehet.
A veszteségmentes az a Tidal. :)

Polllen
Hogy érted, hogy távirányítani egymással? Az appban lévő távirányítás móddal? Hát sokra megyek vele. Sony tv-t nem látja. A chromecast nem támogatása inkább egy nagy hiba. Ingyenes az sdk hozzá. Külső appoknak pedig nem teszik lehetővé, hogy hozzáférjenek a szerverhez így egy DLNA app használhassa. Különcködnek...

[ Szerkesztve ]

(#38) Polllen válasza tomp (#37) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen arra. Amúgy van apijuk 3rd party app-nak. Máskülönben nem működne a fidelify sem.

Persze ettől még a sony tv-n csak akkor fog menni, ha csinálnak egy normális app-t a tv-hez.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) csabi63 válasza tomp (#37) üzenetére


csabi63
senior tag

A Spotify meg 160 Kb/s-os ogg-ot ad a free usereknek.45 millió embernek az megfelel a reklámokkal együtt is.A 15 millió előfizető kapja a 320 kb/s-ot,a reklámmentességet,és az offline zenét.Meg azt hiszem,hogy free módban saját zenét sem enged betölteni,de ebben nem vagyok biztos.Pro módban van lehetőség a Last.fm zenéit is lejátszani,meg ugrálni a számok között.Szóval azért van különbség.Engem mindenképpen megfogott,ahogy rátaláltam.Mondjuk nem állítom,hogy a Deezer rossz lenne.Egy hónapig szimultán hallgattam a kettőt,de végül így döntöttem.7 hónapja vagyok előfizető,de egy percig nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#40) b. válasza csabi63 (#39) üzenetére


b.
félisten

Lehet ingyenesben is, ha jól emlékszem.
Amúgy kb 4-5 szám után kever be reklámot legalább is nekem, de zenék között, közben semmi nincs. Én nagyon szeretem Spotyt, most 60 napig ingyenes a prémium verzió utána le lehet mondani. Én előfizettem rá, azóta élvezem a vezetést igazán, pedig órákon át gebedek a kormány mögött naponta.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) Zoja™ válasza b. (#40) üzenetére


Zoja™
őstag

Free-ben nem lehet offline menteni a számokat. Én is az ingyen 2 hónapos prémiumot használom éppen, de havi 1500-at simán megér az, ami a Spotify kínál.
Ha lejár a próbaidőszak, tuti előfizetek rá, engem megvettek kilóra.

(#42) -szp- válasza tomp (#37) üzenetére


-szp-
aktív tag

Jogos, a magas minőségre gondoltam, elnézést.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#43) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Még jó, hogy engem ez nem érint, mert minden zeném SD kártyára pakolom, jó ingyenes lejátszó meg van ezer. Mi értelme feltölteni ilyen helyekre saját zenét, amikor a legtöbb embernek több száz gigányi van? Ez kinek éri meg? Ennyire népszerű az, hogy bárhonnan elérje a listáját az ember? Ha csak nagyon kevés eszközbe lehetne SD kártyát tenni, akkor talán megérteném, de manapság már a mikróba is tehetünk lassan, szóval egyszerűen nem látom értelmét. Bár lehet csak én vagyok ilyen régimódi, szinte semmilyen szolgáltatással nem élek telefon vonalon, csak a Google Play áruházzal, ha néhanapján szedek 1-2 appot..

(#44) Deck válasza MomoSinX (#43) üzenetére


Deck
titán

+1

PS5

(#45) tomp válasza MomoSinX (#43) üzenetére


tomp
félisten

Nem népszerű hanem kényelmes. Nem kell másolgatni ide-oda a zenéket.
Ezen felül gondolom te az összes dalt az SD kártyán megvetted hivatalos úton ugye? Mert a csak leszedem mert miért ne dologból nem él meg az előadó.

(#46) Bloksma válasza MomoSinX (#43) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Na lássuk csak. Van egy asztali gépem, egy laptopom, melóban egy gép, telefon. Mindegyikre másolni 10-20-100GB zenét nem egyszerű. Melós gépre nem is lehet, telefonra nem fér (nem bővíthető a memóriája). Az asztali gépemen tartom a zenegyűjteményemet, otthon arról hallgatom. Melós gépre nem lehet másolni, ott tökéletes a Google Play Music. Telefonra nem fér túl sok, ha van net, akkor arról is elérem. Persze mindenkinek másak a felhasználási szokásai, de nekem áldás, hogy feltölthetem a saját zenéimet és könnyen elérem. Nekem pl. a Spotify és a Deezer hasztalan, másnak meg az jön be.

(#47) Polllen válasza MomoSinX (#43) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az új albumokat már nem kell megvenni, azt hallgatsz, amit akarsz, amikor akarod. Olcsó és kényelmes.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#48) vicze válasza Polllen (#47) üzenetére


vicze
félisten

Valószínű ő megveszi... :U

(#49) Cifu válasza Fecniii (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

@Fecniii: A tendencia lehet, hogy megvan, de alig észrevehető. A Deezer és a Spotify is lassan jön fel, de sehol sincs a Youtube-hoz képest. Még mindig...

@Vincze1: A Youtube lejátszások és Spotify free után is ugyan az a licence díjat kapják a "zenészek" (na ők elég keveset). Mind a kettő a reklámokból van finanszírozva.

Bocsánat, de két téren is másképpen tudom, először is a Youtube és a Spotify nem azonos díjakkal dolgozik, másfelől pedig az, hogy a stream royalty-kból mennyit kapnak, az a szerződésüktől függ. Függően attól, hogy terjesztik digitálisan a zenéiket. A "kis" zenekarok aligha fognak közvetlenül a Spotify-al leszerződni, egy aggregátori közvetítő jön, és innen megy a dolog. Hogy mekkora royalty százalékot kapnak a végén a zenészek, az sok mindentől függ, nyilván a népszerűségük meghatározó tényező, illetve az aggregálás menete (egyenként leszerződni az összes piaci szereplővel nem egyszerű, ezért terjedtek el az aggregálással foglalkozó cégek).

@kabalthenbk: A Youtubenál tudtommal ez csak igen magas nézettségi számoktól indul.

Én viszont úgy látom, hogy kevés nézettségnél is van díjfizetés, csak persze iszonyú minimális összegek...

@MomoSinX: Mi értelme feltölteni ilyen helyekre saját zenét, amikor a legtöbb embernek több száz gigányi van? Ez kinek éri meg? Ennyire népszerű az, hogy bárhonnan elérje a listáját az ember?

Pontosan ez, kinek van több száz gigás SD kártyája? :)

//////

Egyébként én inkább azt sajnálom, hogy továbbra sincs egy mindenkinek (zenészeknek, kiadóknak, felhasználóknak) ideális megoldás. Sajnos sem a zeneipar, sem a szolgáltatók nem érzik még pontosan mi is lenne az ideális irány, csak puhatolóznak, merre lehetne kitörni a helyzetből... Nem vitatom el a Spotify irányának helyességét, viszont nem szimpatikus, hogy úgy tarolják le a piacot, hogy közben a gazdasági életképességük, fenntarthatóságuk finoman szólva is megkérdőjelezhető.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#50) csabi63


csabi63
senior tag

Én már nem nagyon tárolok zenét a gépen.Van talán 40-50 album a warezos időszakomból,amit nehéz volt "beszerezni",és féltve őrzöm.Viszont 4 állványra való mp3 CD-t ajándékoztam el,vagy éppen dobtam ki lomtalanításkor.A fene se tudja már,de közel tera mennyiség kötött ki a kukában is.A Spotify erősen leszűkítette azt a kört,amit nem érek el náluk legálisan.Ezek közül néhányat alkalmanként megveszek online letöltésben,mert a CD korszak nálam lezárult.Bár elismerem,relatíve könnyű helyzetben vagyok,mert az én zenei érdeklődésem jobbára a 2000 előtti időszakra korlátozódik.De abban mindenevő vagyok.Country,blues,pop,magyar zene,beat,de leginkább klasszikus és progresszív rock.Néha jöhet komoly zene,barokk,instrumentális,spanyol gitár,ír népzene,latin rock,egyebek.Ami pedig nincs a Spoti kínálatában,hallgatom HQ stream-en.Ha valamibe menthetetlenül szerelmes leszek,megveszem,betöltöm a listába,és ennyi.Nincs szükségem több 100 giga adat tárolására,sem SD kártya másolgatásokra.A rengeteg 128-as,160-as mp3 tárolása már értelmét vesztette számomra.Persze az emberi természet már csak olyan,hogy mindig az kell,ami nem elérhető.Én sem vagyok kivétel.Van sok millió szám,de nekem pont az a +1 album vagy szám kell,ami nincs a kínálatban.De sokat változtam,már hajlandó vagyok egyes esetekben zsebbe nyúlni,még a melós fizetésből is.De együtt tudok élni azzal is,hogy nem birtoklom az egész zenei világot.
Tomp egyébként jól mondja.A Spotify&co. a kényelmet hozták el.Egy pizza áránál is kevesebb havi díjért cserébe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.