Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #04824576


#04824576
törölt tag

Érdekes, hogy a processzorgyártással kapcsolatban még azt mondták, azért halogatják az EUV bevezetését amíg lehet, mert maga az EUV technológia drága, és megdrágítja az egész gyártást. A memóriákat meg most nem hogy 7 nm-en, de már 14-en is EUV-al gyártják, mert mennyivel jobban megéri. Furi.

(#2) kleinguru válasza #04824576 (#1) üzenetére


kleinguru
addikt

Gondolom szerepet játszik ebben, hogy más egy CPU komplexitása és más egy memória memóriáé.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#3) #04824576 válasza kleinguru (#2) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nyilván az játszik ebben szerepet, hogy mennyit nyernek az EUV bevezetésével. Mert vszínűleg az árkülönbség hasonló lesz, de az ár/teljesítmény arány már egyáltalán nem. De akkor is fura.

[ Szerkesztve ]

(#4) Cyberboy42 válasza #04824576 (#3) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

igen ám, de egy memória egy cpu-hoz viszonyítva bot egszerő, és mivel gyorsít a kihozatalon ezért gondolom hogy megéri. A memóriák mindig is uttörők voltak az új csíkszélesség bevezetésében,

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#5) Geri Bátyó válasza #04824576 (#1) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Pont ezen gondolkodtam én is. Szerintem ezzel nagyjából meg is dőlt ez a legenda. Korábban is azt gondoltam, hogy csak az utolsó utáni fillért is ki akarják sajtolni a DUV gyártásból.

(#4) Cyberboy42
Csak az elmúlt néhány évben volt ez így. Korbban a memóriák le voltak maradva a processzorok mögött 1-2 generációval.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.