Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koko52


koko52
veterán

Eddig a cpu-k miatt kellett lapot cserélni, most majd a ramok miatt. Egyre rövidebb a kifutási idő. Én maradok a ddr3 nál a négyet kihagyom.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Mi akadálya volt annak, hogy az ún. DDR5 helyett nem a most DDR6-nak nevezett technón dolgoztak? :F

(#3) Amerigo57


Amerigo57
őstag

DDR5-ös memóriát villantott az SK Hynix.
A vállalat szerint a DDR5-ös memória kevesebb energiát használ, miközben gyorsabb,
mint a ma ismert DDR4-es memória. Sajnos egyelőre várnia kell annak,
aki máris fejest ugrana a DDR5 világába. Az SK Hynix szerint előreláthatólag,
csak 2020-ban vagy azután indulhat meg a sorozatgyártás.

Link:

Még ez sincs a piacon....

(#4) Akula válasza Tetsuo (#2) üzenetére


Akula
őstag

:C :C :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5) #95904256 válasza Tetsuo (#2) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ja, erről nekem is eszembe jutott egy tavaly áprilisi cikk.
Az AMD már elkezdte a Zen 5 tervezését
Bakker, aztán még a Zen3-at sem nyomták le a torkunkon... Micsoda banda... ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) snecy20


snecy20
veterán

DDR4-es platformba már nem nagyon érdemes fektetni. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7) --Disztroj-- válasza snecy20 (#6) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Nem hát!! Két évig simán el lehet lenni telón is :P
2050ben meg jön a DDR14!! Én spec azt várom meg :DDD

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#8) Tidus válasza Amerigo57 (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Teljesen reális 2020-22 a DDR5-nek. Addigra már a PCIe4 is erőltetett fejlesztés lesz.

(#5) akosf : Mindenkinek azt lehet lenyomi a torkán, amire beáldoz, v. foglalkozik vele.

[ Szerkesztve ]

(#9) snecy20 válasza --Disztroj-- (#7) üzenetére


snecy20
veterán

El! A f@szbook megy azon is! Többre meg már nem is nagyon van igény! :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10) --HARDCORE-- válasza snecy20 (#6) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ez annyira örökzöld egy mondat, csak igazából teljesen szubjektív.

#2 Addig eladják az elázott, szennyezett, mobilokba felvásárolt, de leginkább csak a raktárban felhalmozott és ott rohadó DDR4-et.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#11) Fecogame


Fecogame
veterán

És ismét jönnek majd a megszokott újdonságok:

- Kisebb energiafogyasztás (0.1V-al kevesebb)
- Kétszeres sávszélesség
- Magasabb késletetési értékek

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#12) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Emberek. A memoriak fejlesztésében benne vagyok.állithatom ez régen sem volt másként. minden tech cég igyekszik 2_3 lépéssel előbbre gondolkodni. Az nvidia is ezt teszi. Papiron beszarás hol járnak. Az intel cpu tervezésés esetében ez nem igaz. jelenleg ott nagy a káosz. Csak marketingel elfedik. Az amd ben a 4_5 szériat tervezi agyban... Kis érdekesség. Mikor megjelent anno a pentium 3. Akkoriban a p4 már dokumentáltan teszt példányban létezett. A mérete mivel a gyártás technika nem volt még elég méretesre sikerült. De ennek ez a helyes menete. Kurva sok sok kisérletezgetés

[ Szerkesztve ]

(#13) Yodafon


Yodafon
senior tag

Én meg leragadtam valahol a DDR2 és DDR3 szintjén :U

I'm gangsta!

(#14) Televan74


Televan74
nagyúr

Akkor idén még bevásárolok 32GB DDR4 -et,Majd 2022 -ben a DDR5 -öt és DDR6 -ot majd csak 2025-2026 -ban. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) janeszgol válasza andy19770128 (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt a K+F-et nem szokták sokan érteni és éljenzik a kínai másolókat. Több generációval, esetleg több technológiával előrébb terveznek. Mindig. Aztán az persze finomodhat, változhat, mire éles lesz.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) ZnVjaw0K


ZnVjaw0K
tag

Én se értem miért kell meglepődni azon, hogy évekkel a megjelenése előtt már dolgoznak egy olyan technológián, aminek a kifejlesztéséhez évek kellenek. Az lenne a meglepő, ha nem így lenne. A DDR5-ön nyilván régebb óta dolgoznak, előrébb járnak vele. Ha eleve a DDR6 által képviselt szintet célozták volna meg következő lépésnek, akkor se lenne kész hamarabb, de addig bevételt se látnának a köztes szint eredményeiből.

És ezzel más gyártók is így vannak, ezért a következő szabvány is a "köztes" szintre, a DDR5-re van becélozva. Önmaguk tökönlövése lenne, ha a szabványt nem támogatnák, inkább kizárólag egy nem létező szabványú memóriát árulnának.
Az ipar értelmes nagyságú lépésekben halad. Reális célokat tűznek ki. Nem csak az számít, hogy lehetséges-e egyáltalán megcsinálni, hanem az is, hogy ez mennyi ideig fog tartani.

[ Szerkesztve ]

(#17) akoska07


akoska07
nagyúr

Jöhet a DDR5 5500Mhz környékén C15-15-15-35 -el. ;]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#18) koko52 válasza akoska07 (#17) üzenetére


koko52
veterán

Jöhet a DDR6 12 ghz cl9-el ;]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#19) hegegabi80 válasza koko52 (#18) üzenetére


hegegabi80
addikt

Jaja, csak mire elérnék azt a szintet addigra már jön a DDR7, és inkább átmenti oda a 12gh CL9-et, csak mondjuk ott már CL12-re jön ki.
Azt hiszem én is kihagyom a DDR4 szintet, kiegészítem a 8Gb-ot 16-ra, így vígan el leszek még egy darabig.

(#20) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Ez is ugyanolyan alaplapi órajelekkel, csak nagyobb szorzókkal fog működni? Meddig lehet ebben az irányban ésszerűen elmenni?

(#21) <Lacy85> válasza hegegabi80 (#19) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nekem is 16GB DDR3 van az i7 6700 mellett, de nem érzem a hiányát a DDR4-nek. Platformváltásig marad is így, ahogy van. Azt meg nem mostanában tervezem. :D

(#22) lemusz válasza <Lacy85> (#21) üzenetére


lemusz
addikt

Én is azt hittem kifogom tudni hagyni a DDR4-et... Aztán jött a 4+ mag igény.

(#23) snecy20 válasza lemusz (#22) üzenetére


snecy20
veterán

Van 6 magos, DDR3-as platform. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#24) lemusz válasza snecy20 (#23) üzenetére


lemusz
addikt

Csak azért is belekötsz az emberbe, pedig érted hogy értettem. ;] A 4+ mag mainstream hódítása 2017/18-ban jött el igazán. Akkor meg már nem igazán építhettél új platformot ddr3-ra.

Egyébként Phenom x6 1055-re is fájt annak idején a fogam, de csak x3 440 lett belőle. Ma már egyiket se bírnám használni gamer gépben...

[ Szerkesztve ]

(#25) <Lacy85> válasza lemusz (#22) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha kevés a 4 mag, akkor valóban nincs sok választása az embernek. Szerencsére nekem bőven elég.

(#26) Televan74 válasza <Lacy85> (#25) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem muszáj volt váltani a Ryzen5 miatt. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27) #90088192


#90088192
törölt tag

Valakinek feltűnt, hogyan kúsznak lefele a memória "chiplet"-ek a csatlakozó fele, és közben a lábak távolsága is egyre csökken mint a csipen mint a láb-csatlakozó távolság.

Sokat agyaltam miként kezelik ekkora frekvencián a parazita kapacitásokat?
Tudom tervezéssel, de azért maga a csatlakozó egy igen képlékeny dolog erről az oldalról. :R

(#28) <Lacy85> válasza Televan74 (#26) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is szemezek már egy ideje a 6-8 magos Ryzen-ekkel, de szerencsére eddig mindig meg tudtam győzni magam, hogy felesleges pénzkidobás lenne egy teljes platformváltás. :D

(#29) mihellers56


mihellers56
tag

DDR3-at használok Xeon 8/16-al, nincs hiányérzetem a DDR4 iránt, nekem így volt legolcsóbb és erős konfigot építenem ami kb i7 7700-al felel meg.

Már ha az még ma erősnek számít!

[ Szerkesztve ]

(#30) Tetsuo válasza janeszgol (#15) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Kína jelenleg többet fordít K+F-re, mint a USA.
A lopás pedig ökumenikus, ha lehet így fogalmazni. Ámerika tudományos fejlődése nagyon sokat köszönhet a megnyert világháború kapcsán eltulajdonított német (és más) javaktól sőt, tudósoktól. Azellőtt sem volt másként. A gyarmatosító birodalmak a rabolt vagyonból és erőforrásokból gyarapodtak, élősködtek az őslakosokon stb. Az erősebb/gátlástalanabb/okosabb legyűri a gyengébbet.
Ami megtévesztő lehet, hogy nem feltétlenül nemzetekről/népekről van szó. Napjainkban egye inkább vállalatok, holdingok testesítik meg a "birodalmakat".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.