Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsebestyen


lsebestyen
addikt

üdv a klubban:D :C

(#2) #19617792


#19617792
törölt tag

Első dolgod főzött ROM felrakása, nincs ellenkezés, punktum, ezt csinálod és kész, mert én megmondtam. ;] ;] ;] :DDD

(#3) makraipeter1 válasza #19617792 (#2) üzenetére


makraipeter1
tag

Vagy gyári 2.2 :DDD
De szerintem CM6-7, valami OC-val.
Meg köll pár játék, oszt had menjen :D

(#4) Thome


Thome
addikt

Miért esküszik mindenki a Blade-re?
Egy Galaxy Gio megfalatázza reggelire, leszámítva hogy szar a kijelző felbontása.
De legalább Samsung és cserébe a dual-touch sem működik pontatlanul, illetve nem kell mókolt szoftokkal szórakozni, out of box kiválóan használható, na meg jön rá 2 hónapon belül a hivatalos 2.3.3, amivel még durvább lesz.

No offense, csak leírtam, én hogy látom a dolgokat.

(#5) #19617792 válasza Thome (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az, hogy Samsung, nem jelent semmit... TouchWiz szerintem okádékul néz ki, gyalulnám le róla azonnal. A Bladenél sem kell mókolt szoftverrel foglalkozni ahhoz, hogy jól használható és jó legyen, ez csak egy lehetőség, ha jobbat akarsz. Gionál ugyanúgy főzött ROM, ha többet akarsz. Out of box kiválóan használható? Blade is.

Samsung és 2 hónapon belül 2.3.3? Ilyen is ritkán van... Ez az egyetlen előnye, a jó dual-touch mellett.

(#6) rankesz válasza #19617792 (#5) üzenetére


rankesz
veterán

Akinek nem jön be a tw (nekem pl) , dob rá egy lancserpro O.85-öt oszt' kész

(#7) tDr1v3r válasza Thome (#4) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nos, ha már kis negatívság, teszek hozzá én is valamennyit:
A Blade egy förtelem szerintem. Most komolyan, egy hasonló árban lévő "márkásabb" smartphone kenterbe veri sebességileg, még úgy is hogy a Pengén cooked rom van. Tapasztalat.
Viszont cserébe jó a kijelzője, nem bír sokat az akkuja (örülj ha twitter-net mellett bír 1 TELJES napot) és a kinézete is olyan hogy rögtön egy párezer forintos vodafone brand teló jut eszedbe róla.

(2 hete adtam el a sajátom, aránylag friss vélemény)

Szerk: CM nightly + TouchWiz, ha annyira meg akarod venni a telót. Nem lesz egy sebességbajnok, ellenben eyecandy egy picit...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#8) Alexios válasza tDr1v3r (#7) üzenetére


Alexios
veterán

A kinézetén kívül egyetértek veled, bár a sebessége mondjuk a kijelző érdekében lett feláldozva

(#9) Thome válasza #19617792 (#5) üzenetére


Thome
addikt

Nem kell elvakultan nézni a dolgokat.
A franc se beszélt a touchwizről, én a Samsungról beszéltem. Ott szinte esély nincs, hogy szar legyen a kijelzőpanel, vagy bármi, vagy ha a ZTE egy jobb cég mint a Samsung, akkor visszaszívom.

Ace-re kerestem főzött romot (Giora nem). Nem találtam. Ez sok mindent elárul! ;)
Nekem már jelenleg is egy "leaked" 2.3.3 van fenn, és aláz a 2.2.1 után. Na most, ehhez nem is kell custom rom.

Nem tudom mennyi garancia van a Blade-re, de a Samura 2 év, és ez is előny lehet még, szerintem.

De nézhetjük a másik oldalt is, a Blade kijelzője alázza a Giot, simán. Viszont itt van a Gio előnye, hogy ugyanazzal a processzorral (+Adreno200 gpu-val) aláz sebességben az alsó kategóriában.

Na igen, az anyaghasználat minősége, összeszerelés sem elhanyagolható...

[ Szerkesztve ]

(#10) Alexios válasza Thome (#9) üzenetére


Alexios
veterán

Ott szinte esély nincs, hogy szar legyen a kijelzőpanel, vagy bármi

Nana, azért fordítva se kell elvakultnak lenni, elég pl. a galaxy s gps-ére gondolni, vagy a htc desire/nexus one érintőpaneljének a multitouchjára..

Ace-re kerestem főzött romot (Giora nem). Nem találtam. Ez sok mindent elárul!

Mondjuk a zárt bootloadert? :DDD

Na igen, az anyaghasználat minősége, összeszerelés sem elhanyagolható..

Erre csak félve merek reagálni, de azért ilyen téren a samu se annyira éllovas a műanyag telóival

[ Szerkesztve ]

(#11) Thome válasza Alexios (#10) üzenetére


Thome
addikt

Na igen, a Samsungnál is van probléma, de közel sem annyi. Samsung rengeteg modellt gyárt, itt becsúszott egy hiba, de a ZTE (ha már a saját nevén gyárt, és csak 1 félét) 1 telefont gyárt, és ott is magas (volt?) a hibás készülékek aránya, akkor nincs miről beszélni.

Hát. ha zárt a bootloader, akkor zárt, cserébe ez akkor is használható, ha nem Custom rom van rajta. (Több Blade felhasználó is mondja, hogy gyárilag nem igazán használható jól, nem én mondom.)

Anyaghasználat, összeszerelés: Fogtam Bladet, fogtam Giot, nem a levegőbe beszélek. Sokkal jobb, a Gio. De ne hallgass rám, menj be T-mobileba, és taperold meg te maga őket!

[ Szerkesztve ]

(#12) #19617792 válasza tDr1v3r (#7) üzenetére


#19617792
törölt tag

A kijelző felbontása miatt "lassú" a Blade, HVGA és WVGA között 2.5x eltérés van.

Amúgy a csúcsokostelók sem bírnak sokkal többet egy napnál, komoly használat mellett...

Kinézet: a Samsung meg szvsz leállhatna az ujjlenyomatmágnes fényes, cukormázas műanyaggal...

(#11) Thome: Kettő probléma van a Blade-del, amik amúgy nem ritkák. Egyik, sleepkor néha eldobja a wifit, ezt más, olcsó Androidos teló is csinálja ritkán. Másik, a dual-touch probléma, ez ennél drágább telefonokon is jelentkezett már. Azért, mert valamire rányalják a Samsung logót még nem kell elájulni. :) Amúgy a leaked 2.3.3 mi, ha nem custom rom?

Gyárilag nem jól használható, ez bullshit, remekül lehet használni gyárilag is, ahogy ezt teszi a felhasználók szerintem 90+%-a.

A ZTE saját név alatt nem csak Blade-del rendelkezik, hanem egy rahedlivel, csak épp nem saját név alatt kerülnek itthon forgalomba sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#13) Alexios válasza Thome (#11) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem a Blade-nél se volt alapvetően magasabb a hibaarány, csak kicsit el volt túlozva a dolog. Egyáltalán nem lett egy rossz készülék, out of the box is jól használható. Ennek ellenére meg tudom érteni azt aki idegenkedik tőle, nekem se jött be, hosszútávon meg főleg, bár ez az android sara is azért(volt a kezembe lg 2x is még az is megakadt néha, akkor mit várunk szerencsétlen alsókategóriás okostelóktól).
Szerintem nem kell ennyire túlbonyolítani a dolgot, persze, hogy gyorsabb lesz a gio hiszen a blade kijelzőfelbontása jócskán nagyobb. Akinek a kijelző a fontos a blade-t veszi, akinek a sebesség az meg a gio-t vagy akármit, ennyi a lényeg:)

Mondom, Blade-m volt, Gio is volt a kezemben, én nem érzem annyival jobbnak a samsungot de ez már azért elég szubjektív. Az a lényeg ha te elégedett vagy a telefonoddal, nekem soha többet android, de ettől függetlenül szerintem nem rossz teló a blade(főleg az áráért)

[ Szerkesztve ]

(#14) Thome válasza #19617792 (#12) üzenetére


Thome
addikt

"A kijelző felbontása miatt "lassú" a Blade, HVGA és WVGA között 2.5x eltérés van."
Gyorsabb a Gio? Igen. Jobb a kijelző felbontása? Nem. 1-1

"Samsung meg szvsz leállhatna az ujjlenyomatmágnes fényes, cukormázas műanyaggal..."
No offense: Blade, Gio

"Amúgy a leaked 2.3.3 mi, ha nem custom rom?"
Egy gyári rom, ami hamarabb kikerült, mint kellett volna. Köze nincs a custom romokhoz, csaxólok. ;)

"Gyárilag nem jól használható, ez bullshit"
Ahogy az iPhone4 antenna-gate problémája is bullshit.

"A ZTE saját név alatt nem csak Blade-del rendelkezik, hanem egy rahedlivel, csak épp nem saját név alatt kerülnek itthon forgalomba sokszor."
Olvasd el, amit írtál.
(Gy.k.: Saját neve alatt csak a Blade van -egyelőre- de ez is sűrűn hibás, innentől kezdve az egyszeri user ha bemegy új telefont venni, és "hallott hogy sok hibás darab van a ZTE-ből, ezért olyat nem vesz", de megveszi a Vodafone mittoménmennyit mert az is jó árban van, ZTE-t veszi meg, csak nem tudja. Épp ezt mondom, hogy a saját neve alatt csak 1 telefon van, az is "hibás".)

(#13) adam014: Kinek mi jön be jobban, csak jól válassza meg a bejegyzés írója a telefont, mert kellemetlenül érintheti, ha nem fasza a cucc. Nem véletlen vettem meg én is inkább a drágább Ace-t, pedig elgondolkoztam a pengén.

[ Szerkesztve ]

(#15) danih válasza #19617792 (#12) üzenetére


danih
addikt

Kinézet: a Samsung meg szvsz leállhatna az ujjlenyomatmágnes fényes, cukormázas műanyaggal...
Hatalmas +1 ide, a Galaxy Tab egynapos használata után kenyérrel tudnám letunkolni róla a zsírt...

(#16) Alexios válasza Thome (#14) üzenetére


Alexios
veterán

Erre azt tudom mondani, hogy én meg nem véletlenül váltok optimus vagy omnia 7-re :DDD Persze, válassza meg jól, de mindenkinek másak az egyéni preferenciái, aki mindenáron testre akarja szabni a rendszerét annak a wp7 nyílván nem jó, de legalább gyors lesz mint a villám :DDD

(#17) Thome válasza danih (#15) üzenetére


Thome
addikt

Ez "Samsung leállhatna a fényes műanyaggal" egy fasság. Mondjuk nem védem, mert leállhatna, de ha most egy más céget hozok fel példának. akkor annak is ugyanezt írjátok kb. Mivel rengeteg cég a "fényes, cukormázas" műanyagot használja. Mondjuk úgy tűnik, hogy védem a Samsungot, erről szó nincs, szimplán leírom, hogy hogyan látom én a dolgokat. Érvekkel megerősítve.

(#18) #19617792 válasza Thome (#14) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az iPhonet inkább ne is említsük, minden Apple terméktől falnak megyek. ;]

Na igen, abban a mondatban volt egy gubanc. :DDD

Amúgy miben lassú a Blade? Alkalmazások megnyitása gyorsan történik, legfeljebb az animációk nem 100 fps-sel mennek, hanem mondjuk 80-nal, nem világvége. ;] Én használom, nem bámulom az animációkat. ;]

A fényes műanyaggal az a bajom, hogy gyorsan maszatolódik, illetve a karcok is jobban feltűnnek rajta. Meg számomra csúszósak a fényes műanyagok, mert eléggé izzadós a kezem.

[ Szerkesztve ]

(#19) danih válasza Thome (#17) üzenetére


danih
addikt

Ja, az az érv, hogy más is ezt csinálja? Jó érv.
Én meg zsíroskenyeret vacsorázom. Az is jó érv.

(#20) Thome válasza #19617792 (#18) üzenetére


Thome
addikt

A szomszédom lányának a pasijának az ükunokájának a keresztapjától hallottam, hogy a multitouch, és némely erőforrás igényesebb program elég döcögős a kijelző felbontása végett... ;]

A műanyagra a problémád meg értem, de hát ez már csak ilyen, ezzel nem tudunk mit kezdeni. Szólj a gyártóknak, hogy ne fényes műanyagot használjanak. :DDD
Speciel a Blade alternatívájaként felhozott Gio-n sincs több fényes felület.

(#19) danih: Az nem érv, konkrétan csak megemlítettem, ha most nem Samsungot hozok fel példának, hanem XY-t, akkor az XY álljon le az ujjlenyomat gyűjtéssel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21) #19617792 válasza Thome (#20) üzenetére


#19617792
törölt tag

Döcögősnek döcögős, de nem halunk bele. :DDD Meg inkább azt nézem, mit csinálok, nem azt, hogy hajjdeanimált. :DDD

Nem vagyok kövér ember (170cm-re jut 75 kiló), de ahol csak lehetséges, ott izzadok... :DDD

Amúgy hamarosan jön a ZTE Skate, ami egy meghízott Blade lesz, 4.3"-as kijelző, 800MHz-es proci (vagy MSM7230, vagy MSM7227-Turbo), mivel a procit és kamerát leszámítva nem nagyon lesz nagy különbség és az már eleve 2.3.3-mal jön, lehet ebből lesz valami Blade-re is. ;] :DDD

(#22) Bozek válasza Thome (#9) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ugyanazzal a processzorral? Akkor mégse 800 MHz-es van a Gio-ba? A kijelző nem csak felbontásban, hanem méretben is nagyobb. Hogy melyik a gyorsabb, nem tudom, mert csak Blade-em van, de ha nem pakolom tele felesleges programokkal, akkor hidd el, elég gyors ez is. Vagy Neked is az a problémád, hogy lassabban fut rajta az Angry Birds? :DDD

Az meg, hogy a több hiba, talán a magasabb eladási mutatók miatt is előjön. Nálam konkrétan semmi probléma nem volt eddig. A baj, hogy sokan ész nélkül nekiesnek a telefonnak és a hibajelzések jó 70-80 %-a user error-ra vezethető vissza. Android-os telefont vesz már boldog-boldogtalan, pedig a hozzáértésük minimális. Hány ember telepített közülük bármikor is Linux-ot a gépére szerinted? Még Windows-t se biztos.

A ZTE meg jobb cég, mint a Samsung, ezt jegyezd meg jól. Már akkor a mobilkommunikáció fő résztvevője volt, amikor a Samu még csak fényképezőgépeket gyártott. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.