Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Croissant


Croissant
aktív tag

Árukereső szerint mindkettő kapható itthon október óta, az áruk jelenleg picivel magasabb, mint a cikkben írt.

[ Szerkesztve ]

(#2) kriszpontaz válasza Croissant (#1) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez meg az egyik értékelés: A TV spatial dithering-et használ a színek megjelenítésére, nem temporal dithering(FRC) -et(2 pixelből állít elő színt nem 1 pixel villogtatásával). Emiatt nem számít 4K-s TV-nek.

Van ennek valami alapja?

(#3) Piftuka


Piftuka
veterán

.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#4) Milka 78 válasza kriszpontaz (#2) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez szerintem az itteni fórumtárs hozzászólása lehet, ki is volt tárgyalva a tv topikjában. A sztori valós az meg hogy 4k-s e...annyira 4k-s mint az LG féle rgbw (nagyon leegyszerűsítve) panel.

(#5) Piftuka válasza kriszpontaz (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

Nincsen, ugyanis 10 bites panelt használ ez a típus. (Ráadásul a fenti gondolatmenet is hibás.)

Korábban írtam ide hosszabban, csak a szerkesztéssel elszállt, szóval...

A beszámolók szerint kifejezetten jól sikerült készülékről van szó. Három német szakmai oldal is tesztelte, és nagyjából ugyanolyan benyomásokat szereztek.

Nálunk egyébként tudtommal még mindig csak a Media Markt forgalmazza (és importálja) hivatalosan a TCL tévéket.

Fém házas, és két távkapcsoló jár hozzá, amelyből az egyik fém, és hangvezérlős. Az OS kapcsán kiemelték, hogy rendkívül gyors, reagens.

A tévé fényereje csak ~400 nit körül van, viszont ennek ellenére a kontrasztja jó, a "default" színreprodukciója pedig közel tökéletes a műszeres mérések szerint is. Kiemelik az eleve nagyon természetes színvilágot. A valódi 10 bites panelnek is köszönhető mindez.

Ami a gyártóra jellemző módon ugyan csak 60 Hz-es, emiatt 24p tartalomnál van némi judder, de ebben a szériában elég széles tartományban állítható az interpoláció, és elvileg egy saját fejlesztésű BFI megoldás is elérhető a menüben. A mozgásmegjelenítésre azt írják, hogy korrekt.

Támogatja az összes lényeges HDR szabványt, kapott három 2.0-ás HDMI port-ot, egy fejhallgató kimenetet is... A kis Onkyo soundbar pedig szerintük dinamikusan, jó minőségben szól. (A hagyományos megoldásokhoz képest.)

Ha a TCL legalább a készülékei felében rendszeresen alkalmazná a 120 Hz-es paneleket, akkor végképp "Best buy" lenne minden modelljük.

És ők 5 év gyári garanciát adnak a készülékeikre.

A QLED-es modelljeik is nagyon jók lettek; az itteni TCL topic-ból is több fórumtárs vett már azok közül is tévét...

Én szívesen látnék itt a PH!-n is részletes teszteket a TCL palettárjáról is! :K

Szerk.: agyamra megy ez az új szerkesztő...

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#6) titta73


titta73
tag

Egy teszt jó lenne róla. Egy 55"-os a hálóba még jó is lenne. Legalább nézhetnék mást is a meséken kívül, a kölkök lefoglalják a nappaliban lévőt...

(#7) Piftuka válasza Milka 78 (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

Az Árukereső oldalán írja a vélemények között az egyik felhasználó.

Ám helytelen a megállapítása. Ott kezdve, hogy valódi 10 bites az EC780 tévé panelja. Ráadásul a felbontás és a dithering között így direktben összefüggést hozni nem lehet.

A dithering megoldások célja a digitális képalkotásban a színpaletta növelése, a color grádiens fokozása, a minél inkább kontúroktól mentes színátmenetek megjelenítése.

Megfelelő dithering mellett a végeredmény jó, és nincsen hatással a felbontásra. (Ha lenne, akkor a piacon kapható tévék ~90%-át nem nevezhetnénk Full HD, vagy 4K tévének.)

Már az RTings is revidiálta a korábbi nézeteit, és elég jól összefoglalta a lényeget.

Ennek ellenére, nyilván a 10 bit-es panel az ideális (sőt, a HDR miatt jöhetnének a 12 bit-es megoldások is már), de 8 bit és dithering alkalmazása mellett is sok pozitív példát lehet találni szerencsére a jó szín-, illetve képalkotásra.

(Egyébként a TCL palettájáról a DP/EP6xx modellek használnak spatial dithering megoldást.)

"Aquila non captat muscas."

(#8) kriszpontaz válasza Piftuka (#5) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Köszi az infókat!

(#9) XuChi


XuChi
addikt

Tetszik ez a TV. PS5 gondolom hibátlanul menne majd vele. Gaming-re jók ezek amúgy ?

(#10) X2N válasza Piftuka (#7) üzenetére


X2N
senior tag

Én írtam azt a véleményt, az 55-ös verzióra...és igenis spatial ditheringet használ a tv. az itteni TCL fórumon ki lett tárgyalva. Lengyel tesztoldal is megerősítette... Ment vissza és lett helyette LG Oled azóta boldogság van. :K

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#11) X2N válasza X2N (#10) üzenetére


X2N
senior tag

Akit bővebben érdekel az itt megtalálja a tesztet.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#12) Milka 78 válasza Piftuka (#7) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Más véleményen-> [link]
A fent említett rgbw sem "elfogadott/kamu 4k-s" tv viszont ha leülsz elé garantálom nem fogod megmondani róla...meg valljuk be egy belépő szintű ips-nek nem ez lesz a legnagyobb hibája.
Pár gondolat egy volt tulajtól, igaz nem a felbontást illetően.
"TV-nél ha filmet nézel elvileg ez nem zavaró mert a filmek amúgy is 4:2:0-t használnak: Chroma Subsampling De ha monitorként használod a tv-t 4:4:4-ben egyből észre lehet venni hogy rondák a betűk"
Nem 1db pixelből állítja elő a megjelenített színt, hanem 2 szomszédos pixelből. Ettől 2x életlenebb lesz a kép mint egy rendes tv-n.
"Nagyon közelről nézed látni fogod hogy rácsos a "szín" a fekete lekapcsolt pixel miatt...
Hát ezért van gyárilag 50%-on a kép élesítés...megnéztem eizo screen test-el és a pixelrácsot is túlélesíti alap beállítással..."
Viszont tény, hogy 3 méterről ez nem szembetűnő az ex tulaj szerint sem.

X2N : Téged idéztelek, csak név nélkül :R

[ Szerkesztve ]

(#13) Jorgi Kormi válasza Piftuka (#5) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Például :a TCL c815 tesztjét.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#14) BazsiBazsi válasza Piftuka (#7) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

A HDR miért igényelne 12 bitet?

Amúgy a TV tetszetős, az ára 180 körül instant buy lenne. Teszt jöhet és több TLC TV is jöhetne. :K

(#15) Piftuka válasza Milka 78 (#12) üzenetére


Piftuka
veterán

Hmmm... Köszi az info-kat, srácok! :R

Ezek szerint a TCL "bekamuzta" a 10 bit-es panel alkalmazását? :F

Mondjuk anno az AVSForum-on volt egy jó cikk erről a témáról... Szerk: Meg is találtam: Determining Display-Panel Bit Depth

Mondjuk ebben is van némi igazság:

"some manufacturers, such as Samsung and Sony, do not officially reveal the bit depth of the panels in their HDR displays, saying that an 8-bit panel with good processing can perform better than a 10-bit panel with poor processing."

Nem lehet, hogy jelen cikk tárgya is egy gyengébb feldolgozó eljárást kapott? Mondjuk, ahogyan fentebb is említettem: "Megfelelő dithering mellett a végeredmény jó".

Ennek tükrében külön érdekes a lengyel szakik megállapítása...

Viszont ha jól értem a cikket, és amit X2N fórumtárs írt, az átlag felhasználók zöme ennél a tévénél észre sem veszi a dithering eljárás negatív hatását.

És ezek tükrében pláne érdekes volna tudni, hogy a TCL palettájáról melyik készülék kapott 10 bites panelt, és amelyik 8 bit-eset használ, az melyik dithering eljárással dolgozik.

@Dear X2N,

Kimondottan emiatt vitted vissza, vagy volt más oka is? (Csak azért kérdezem, mert az OLED vs. LCD összehasonlítás ugyebár az "almát a körtével"...)

Amúgy, ha már dithering... gyorsan, és hangosan, egymás után háromszor mondjuk ki, hogy "pseudorandom noise quantization". :P ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#16) X2N válasza Piftuka (#15) üzenetére


X2N
senior tag

Igen emiatt eláltam a vásárlástól. Aztán ott volt még a gari kérdése is, 5 év garit vállaltak rá de a szervíz háttere nagyon kérdéses a cuccnak. Egyébként nem akarom lehúzni a TCL-t mert sokaknak van itthon és nem mindegyik tv-je használ spatial ditheringet, csak vásárlás előtt jó ha megtudja nézni az ember egy pc-ről meghajtva RGB módban, tesztábrákkal(már akinek ez is szempont). Amerikában jobban elterjedt, ott a legjob ár/értékű gyártó a Hisense mellett.

Átlag user ha csak filmezésra, tv nézésre használja akkor ezt nem fogja észre venni, plusz jobb lesz emiatt a betekintési szöge mint más VA tv-nek.

Ha jól tudom ezeknél a HDR tv-knél már alap a 8bit+FRC, a színek miatt, persze vannak 10bites panelesek is de azok már a 300e fölötti kategória.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#17) Piftuka válasza XuChi (#9) üzenetére


Piftuka
veterán

Általánosságban jók a tévéik játékra is. Zömmel tizen-huszonegynéhány ms input lagot produkálnak. (Az R625 pl. jelenleg piacvezető 11 ms-t.)

Ez a modell konkrétan támogatja a 4k 60 FPS HDR játékot is.

Más kérdés, hogy ha "competitive" gaming-re szeretnéd, akkor nem feltétlenül elég az, amit egy ilyen tévé és a 60 Hz-es panelje nyújtani képes.

"Aquila non captat muscas."

(#18) Piftuka válasza BazsiBazsi (#14) üzenetére


Piftuka
veterán

"A HDR miért igényelne 12 bitet?"

Mert a "Dolby Vision" szabvány eleve 12 bites színmélység támogatására lett felkészítve. Ennek kiaknázásához szükséges a megfelelő panel.

És azért a 10 bit, 1,07 milliárd szín vs. 12 bit, 68,7 milliárd szín között nagy különbség van. Egy magas kontrasztú, nagy fényerejű, 12 bites panellel egészen élethű, lebilincselő, vibráló, páratlan színátmenetekkel bíró képet lehet megjeleníteni.

Tehát több tényező együttállása szükséges a jelenleginél jobb végeredményhez, de az alap, hogy végre jönnie kellene a 12 bit-es panellal szerelt tévéknek is.

"Aquila non captat muscas."

(#19) X2N válasza Piftuka (#18) üzenetére


X2N
senior tag

Elnézve az oledet én már azzal is megelégednék ha 10bites LG demo minőségű anyagokat forgatnának a filmstúdiók...

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#20) XuChi válasza Piftuka (#17) üzenetére


XuChi
addikt

Kizárólag Single Player játékok. PS5 + Xbox Series X + PC.

FHD-ban is jó a képük? 4K PC Gaming-re nem vennék 500K-ért VGA-t :D

És igen, jó ha 4K-s, mert a nextgen gépek már 4K-sak lesznek, de a PC-re mint fent is írtam nem szeretnék költeni már többet.

[ Szerkesztve ]

(#21) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Szimpatikus készülék lett ez is, nézegettem egy ideig a TCL tvket, de aztán LG Nanocell lett a befutó. Az mondjuk érdekes, hogy most épp Onkyo hangszóró van benne, régebben JBL-volt talán.

Laci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.