Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crafter32


Crafter32
őstag

BB kimaradt... :)

(#2) Dr.Anonymus válasza Crafter32 (#1) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

nem baj, ahogy nézem az android hozzászólásokat eléggé nagy bug gyűjtemény ez a program... ;]
én még várok vele, teszteljék mások a saját pénzükön :P

(#3) dsr


dsr
senior tag

Szerintem még nagyon sok hiba van benne..

(#4) Crafter32 válasza Dr.Anonymus (#2) üzenetére


Crafter32
őstag

Ezt nem tudtam, bár nem is akartam használni. Jól megvagyok a bankom oldalán is , ha kell.

(#5) razzorr


razzorr
őstag

Nagyobb összeget nem mernék azon a számlán tartani, amelyikkel mobilon fizethetek. Szkeptikus és paranoiás is vagyok, de szerintem nem ok nélkül.

(#6) Zolik


Zolik
senior tag

imádom ezeket az újságírói túlzásokat

több mint "negyedmillióan". 250.000-en. semmi köze a millióhoz.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#7) petipetya


petipetya
nagyúr

Na de ezzel sem tudok nfc-s keresztül fizetni, nem igaz? Mert így nem sok értelmét látom, hiszen enélkül is mindent lefed nálam a PayPal és az elkülönített netes fizetésre alkalmas kártya.

"nincs rá lezsóidő"

(#8) LordX válasza Zolik (#6) üzenetére


LordX
veterán

Mert a 250000 nem negyedmillió?

(#9) Probber válasza Zolik (#6) üzenetére


Probber
őstag

Tessék? Hogy mi? ;]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#10) Fancy-boy válasza razzorr (#5) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezzel teljesen egyetértek. Sőt, én ki se próbálnám.
Nem tartom valami biztonságosnak.

[ Szerkesztve ]

(#11) nikilauda válasza Zolik (#6) üzenetére


nikilauda
senior tag

semmi köze a millióhoz

de a negyedmillióhoz azért van köze :)

(#12) Tutu7030 válasza Fancy-boy (#10) üzenetére


Tutu7030
veterán

Pedig tök jó. 4 helyett 6 jegyű pin kell a használathoz. ;] :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#13) razzorr válasza Fancy-boy (#10) üzenetére


razzorr
őstag

Szerintem sem tartunk még ott, leginkább fejben nem. Érdekességképpen kipróbálnám, de ahhoz nyitni kellene egy bakszámlát is. :D Nekem még a kp az igazi, bárki bármit mond, minden más csak virtuális pénz, ha "valakik" úgy akarják, akkor holnap lenulláznak és mehetsz a sóhivatalba. Lehet kicsit paranoia, de a Nagytestvér figyel minket.

(#14) merkucyo


merkucyo
aktív tag

IOS-en még nem volt olyan aki ne mondta volna h használhatatlan :DDD

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#15) siti


siti
senior tag

a negyedmillióhoz tegyük hozzá, hogy nekem volt kedves a tmobile rányomni a telefonomra, miközben visa-t használok, ezt meg nem. szóval a letöltés az félsiker még.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#16) E770 válasza razzorr (#13) üzenetére


E770
senior tag

szerintem nem kell hozzá új bankszámla (ehhez a mobilfizetéshez már)
csak meglévő MC bankkártya

a webes fizetések esetén lehet megspórolni a (inetes) kártya adatok megadását, ezzel biztonságosabb

[ Szerkesztve ]

(#17) Tutu7030 válasza E770 (#16) üzenetére


Tutu7030
veterán

Na igen. A cibnél "tök jó" is volt, "bátran" megadtam a virtuális kártyám adatait a programnak. Viszont az mkb-nál a virtuális kártya visa lett. :W

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#18) zsigus válasza LordX (#8) üzenetére


zsigus
őstag

Szvsz a hangzására gondolt. 250e nem hangzik olyan jól, mint a negyedmillió... Bár egy kicsit rosszul fogalmazott.

Én sem igazán látom a létjogosultságát NFC nélkül. Bármelyik bank internetes szolgáltatása megteszi helyette. Nem nagyon hiszem, hogy valakire hirtelen rátör a vásárolhatnék, és nem bírja ki hazáig.

(#19) axioma


axioma
veterán

Erdekes, amiket irtok, mert en eleg regota hasznalom, egyetlen bugot talaltam eddig ami zavart, es az se feltetlen az alkalmazasban van: a tavszamlarol ha automatizalva atkuldtem a szamlat es nem azonnal tudtam OK-zni, par perc mulva mar doglott volt, nem lehetett kifizetni (bar az is lehet, hogy ezt azota korrigaltak, mostanaban havi 1x belepek es kattintok).
Ellenben egy darab 6 karakteres jelszo (nem pin-kod es nem kartyankent valtozo) vedi, mar 3x pakoltam telefonvaltaskor (egyiknel serult a mem.kartya de a korabbi QR-kod mentesbol visszaraktam a kartyakat ujabb dijfizetes nelkul), szoval nekem eppen semmi bajom vele.
A paypal tok jo, ellenben nem lehet a szolgaltatokat (en arra hasznalom inkabb, tavszamla meg telenor, meg egyszer edigital is volt) fizetni vele. Teny, ezeknel mind lehetne kartyaval fizetni, meg megjegyeztetni az adatokat, de akkor az mar tenyleg ellenorizetlen, az adott webhelyekben kell megbiznod, vagy mindig egyesevel begepelgetned. Persze ha ezeken lenne pp fizetes (felar nelkul, mert lattam mar ahol lehetett de felarasan), akkor lehet hogy arra szoknek ra (ebben a visszateriteses kartyaval fizetes elonye az atutalassal szemben a szempont leginkabb), de addig ez nekem megteszi.
A dijnet sajat programja (iCsekk) nekem sokkal kevesbe tetszik, bar az barmilyen kartyat megeszik, de ott me'g ennyi vedelem sincs, allitolag azert mert ott azt mondtak, hogy egyszerubb legyen a regisztracio es a hasznalat. (A bankkartya.hu-n volt talan a ket appnak valami bemutatoja, azota hasznalom oket. De lehet hogy rosszul emlekszem, es mashol...)

[ Szerkesztve ]

(#20) sz.balazs.95 válasza Dr.Anonymus (#2) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a WP-s változat is egy hulladék.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#21) E770 válasza Tutu7030 (#17) üzenetére


E770
senior tag

elvileg ez a mobilfizetés pont a netes kártya konkurenciája lenne, szóval a helyett a normál (MC) kártyádat használhatod úgy, hogy nem kell megadni egy eladónak sem a kártyának egy adatát sem

(#22) LordX válasza zsigus (#18) üzenetére


LordX
veterán

Van NFC-s változat, sajnos egyelőre csak zártkörű tesztben: Mobiltárca

(#23) axioma válasza LordX (#22) üzenetére


axioma
veterán

"Tok jo" a weboldaluk, nekem FF alatt nem lehet a szalagban levo menure kattintani, mert felugrik egy masik menu...

(#24) total90


total90
veterán

En csinlatm egy szamlat kulon erre egy kisebb kerettel, azzal hasznalom es vegul is nem volt gond (iOS es WP).

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25) ZooLee válasza merkucyo (#14) üzenetére


ZooLee
őstag

IOS-en még nem volt olyan aki ne mondta volna h használhatatlan :DDD

De, van, jó ideje már teljesen rendben működik. Az elején voltak gondok, hogy nem jelent meg az fizetés, vagy nem lehetett elérni, nem jelezte a rendszer, de pár hónapja teljesen jól működik, én folyamatosan használom.

(#18) zsigus: Én sem igazán látom a létjogosultságát NFC nélkül. Bármelyik bank internetes szolgáltatása megteszi helyette. Nem nagyon hiszem, hogy valakire hirtelen rátör a vásárolhatnék, és nem bírja ki hazáig.

Semmi köze az NFC-hez, mert nem a bolti (POS-terminálos) fizetés kiváltására lenne, hanem azért, hogy a netes fizetést tegye biztonságosabbá. A lényege az, hogy nem kell megadnod fizetésnél a bankkártya adataidat, csak a Mastercard-nál regisztrált telefonszámodat, és azon keresztül megy a fizetés. Kb. mint a Paypal, ott is csak az e-mail címedet kell megadnod, a bankkártya adataid biztonságban vannak a szolgáltatónál.

(#26) halkow


halkow
őstag

Biztos jó lehet

Alcatel onetouch idol2s the king

(#27) dreamdancer


dreamdancer
őstag

A MA-olvasók közül fizetett már valaki kis hazánkban NFC használatával? Ha igen, árulja már el, hol és milyen appal!

Én az aktiválás befejezéséig se jutottam, a bankomban hiába mutogattam, hogy tőlük kéne valami aktiválási kód, csak néztek, hogy ezmiez. De mivel alapvetően nem könnyíti meg a fizetést, annyira nem bánkódom.

Az én elképzelésemben a mobilos fizetés úgy néz ki, hogy a pénztárgép (terminál) kiírja az összeget, én odatartom a mobilt, megjelenik a kijelzőn egy felirat az összeggel, nyomok egy OK-t és kész. Gyorsan, egyszerűen. Ami most van, az kábé ugyanaz, mintha odaadnám a kártyám, lehúznák, majd beütöm a PIN-t - ha ezen nem tudnak egyszerüsíteni, akkor az egész értelmetlen.

Nem a lényeg a fontos.

(#28) k.kristof


k.kristof
őstag

Letöltöttem, mert azt ígérte a Bookline, hogy kapok még kedvezményt a vásárlás összegéből, ha ezzel fizetek. De mivel a kód két nap múlva jelent meg a Netbankon, a könyv meg sürgősen kellett volna, hagytam a fenébe.

(#29) E770 válasza dreamdancer (#27) üzenetére


E770
senior tag

ott lesz az a számlakivonatodban :)

igen, a nfc is jó dolog lesz majd, de ez a MC mobilfizetés kimondottan a webes fizetések esetén jön jól most

(#30) Zolik válasza nikilauda (#11) üzenetére


Zolik
senior tag

igen a milliónak a negyed része. ennyire erővel lehetne negyed ezred milliárd is.
csak mennyivel jobban hangzik, mikor azt mondod hogy a milliót is hozzá teszik, pedig köze sincs hozzá.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#31) axioma válasza k.kristof (#28) üzenetére


axioma
veterán

A kod olyan, mint pp regisztracional, neked ez mar nem info, de talan masnak igen.
Tehat a kod egybol eljut a bankodig, csak egyes bankok nem is teszik elerhetove a foglalasban levo teteleket, masok a teteleket igen, de a "sallangot", a megjegyzest peldaul, azt nem. De van ahol netbankon is megtalalhato azert, csak mashol kell keresni.
Az viszont mindig igaz, hogy a bank mar latja a teljes tranzakciot, tehat ha felhivod a bankod telefonos ugyfelszolgalatat es be tudod azonositani magad, akkor azonnal megtudod a kodot. Es altalaban - par kisebb penzintezetet kiveve - 0-24 elohangos operator az van.

zsigus: Abban, hogy a masik oldal, a szolgaltato is elfogadja, mig a paypalt NEM. Nekem is van paypal, van iCsekk es van MCM, ezekkel tudom lefedni az osszes fizetesemet... Mondjuk en nem vagyok para's, ha egy Amerikaban is meghonosodott szolgaltato van a tortenetben, ott egy kicsit mas a penzugyi kultura, nem tartok attol, hogy egyszer csak megkarositanak (persze allando fizetesi engedelyt nyilvan esszel kell osztani, mert onnantol mar nem az o saruk, ha engedted, me'g ha nem is akartad, kb. ez az egyetlen amire vigyazni kell, csak egyszeriekkel nincs mitol tartani).

[ Szerkesztve ]

(#32) zsigus válasza ZooLee (#25) üzenetére


zsigus
őstag

Ez rendben, oda akartam írni a következő kérdést az előző hsz.-be, de végül nem tettem:

A PayPal egy évek óta széles körben elterjedt szolgáltatás, mivel nyújt ez többet nála? Sőt, most nézem, hogy a PP Mobil App is van mind a három elterjedt platformra. Szóval még azt sem lehet mondani, hogy mobilról nem elérhető (bár nem ismerem az appokat).

Aki egyszer is rendelt már valamit ebay-ről, az szvsz PP-t használ, ráadásul ezt nem csak MasterCard-al elérhető.

(#33) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Nekem fel van telepítve "gyárilag", használtam is, tökéletesen működik és egyszerűbb vele fizetni. Nem rossz az irány. Persze én sem tartok jelentős mennyiségű pénzt a virtuális kártyámon, minden tranzakció előtt ráteszem a megfelelő összeget.

A negyedmilliós hozzászóláshoz: egyetértek, ez egy olyan műszó, amivel fel lehet magasztalni valamit. Személyes kevencem a "majd negyedszáz - ami kb. húszat jelent.

(#34) joey04


joey04
titán

Még iOS-en próbáltam, de volt gond vele nem kevés. Azóta passz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) C$abi


C$abi
aktív tag

Én nem használom, mert nem kell de sajna a Telenor rárakatta a szaros Deezerrel együtt a nyáron egy nagy frissítés keretében. :O

(#36) Tutu7030 válasza axioma (#19) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az a távszámlás időkorlát szándékos, ha jól emlékszem. Mint ha ki is írná, hogy x időd van a műveletre. De lehet, hogy keverem egy másikkal.:)

(#35) C$abi
Ezért "jó" a szolgáltatós telefon.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#37) mediumgecso válasza E770 (#29) üzenetére


mediumgecso
őstag

Most regelem a bankkártyámat, de aktivációs kódot kér.....azt meg honnan??

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#38) axioma válasza Tutu7030 (#36) üzenetére


axioma
veterán

A tavszamlanal ket lehetoseg van.
1. Belepek, uj szamla, kifizetes MCM azaz megkerem hogy kuldje at, csippan a mobil, jelszot adok, kesz.
2. Alapbol beallitod automatikus fizetesre valamelyik fiz. eszkozodet, ez utobbi lehet a MCM is -- na itt volt nalam problema, mert altalaban deli 12-kor jott az uzenet, ami raadasul nalam nem is a leghangosabb, es par perc mulva annak ellenere nullazta, hogy ejfelig meg hataridon belul voltam (nem mellesleg mcm-mel - is - ki lehet fizetni lejartat is). Elonye, hogy a fizetesi hatarido utolso napjan megjonne magatol, mert elore minek fizetnem ki (foleg a honap vegen jovo szamlaknal ciki ez, mert meg nincs penz kifizetni, a hatarido ugyan a kov. honap, csak akkor mar nem jon ertesites csak mondjuk a T-tol a +500Ft a kov. szamlaba). Csak epp kifizetni mar mire kezhez veszed a mobilt, feloldod stb. nem lehet.
Azt megertem, ha mondjuk az elozo szamlat az ugyanattol a szolgaltatotol egy uj erkezese felulirja, vagy mondjuk 24 ora mulva torlik, bar ennek valos kockazatat nem feltetlen latom inkabb csak mint altalanos biztonsagi elv, de ezt a nem klikkelessel kikuldott szamlat legalabb par oraig tarthatnak.

Aztan lehet, hogy ez javult... de nem neztem mostanaban, majd legkozelebb atallitom.

[ Szerkesztve ]

(#39) mediumgecso válasza mediumgecso (#37) üzenetére


mediumgecso
őstag

Már tudom....

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#40) lacy86


lacy86
addikt

Ahogy olvasom , fejlodni kell meg ennek egy kicsit!
Talan ev vegere mar jo is lesz! ;]

(#41) GeryFlash válasza razzorr (#13) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Nekem még a kp az igazi, bárki bármit mond, minden más csak virtuális pénz, ha "valakik" úgy akarják, akkor holnap lenulláznak és mehetsz a sóhivatalba. Lehet kicsit paranoia"
Igen, ez tényleg az :D

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#42) Kyller


Kyller
senior tag

Én használtam egyszer, pizzát rendeltem, és ezzel 400 Ft-t spóroltam egy akció keretében. Akkor egy Unicredites Mastercardot regeltem be. Viszont most átmentem a K&H-hoz, és egy Maestro-t próbáltam regisztrálni, de az Istennek se megy. Kiírja hogy hiba történt a regisztrálás közben, pedig a kártyának van CVC kódja. Ja és WP app, eddig meg voltam vele elégedve...

[ Szerkesztve ]

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#43) axioma válasza GeryFlash (#41) üzenetére


axioma
veterán

Mivel nekem a magyar penzugyi mindenfelekkel fennallo egyenlegem erosen negativ, ezert azt elviselnem, ha _mindent_ nullaznanak :D

(#44) k.kristof válasza GeryFlash (#41) üzenetére


k.kristof
őstag

Mintha a készpénzét nem nullázhatnák le holnap, és mehetne a sóhivatalba :D

(#45) Graphics


Graphics
Jómunkásember

leginkább akkor, mikor így kedvezményhez lehetett jutni... Azért meg kéne nézni, hány fő az aktív felhasználók tábora... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) zolij


zolij
tag

En ha netpincérről rendelek kaját, szinte mindig ezzel fizetek (sokkal gyorsabb és kényelmesebb, mint beírni a bankkártya adatait). A Play Store-s értékeléseknek meg ebben az országban nem lehet hinni, valami oknál fogva a magyarok nagy része előbb pontozza le az alkalmazást, mint egyáltalán elgondolkodna a felmerülő problémán (nem csak az MM-nél, hanem random play store-s program tele van a magyarok negatív értékeléseivel - érdekes módon a külföldiek ilyet nem csinálnak).

(#47) razzorr válasza k.kristof (#44) üzenetére


razzorr
őstag

Dehogynem, azt is le lehet nullázni. De max. a bankkártyás huszárok után, mi kp-sok tovább élünk :)

(#48) Prevent


Prevent
aktív tag

250.000 az már nem tűnik olyan soknak mi? :)

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#49) Kasya


Kasya
nagyúr

En ezt a rendszert meg pizza rendelesen kivul masra nem tudtam hasznalni :D

Szerk: amugy a mostani allapotaban tok foloslegesnek erzem. Egy rendes online fizetes is megteszi a banki oldalon keresztul.

[ Szerkesztve ]

(#50) BoC1ka válasza razzorr (#13) üzenetére


BoC1ka
senior tag

De ha neked nincs bankkártyád akkor hova kapod a fizetésed? vagy ha fősulira jársz kötelező már ott is a bankszámla. Ha alatta vagy akkor meg nem sokat vásárolsz és amúgy sincs rá szükséged nem? :) Javíts ki ha tévedek, ez amúgyis off :)

Jó dolog ez, de nincs sok értelme mikor a telefonomról feltudok menni az otp smartbankba...vagy az otp honlapjára és simán belépek és kifizetem amit akarok...

YNWA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.