Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) priti válasza dabadab (#46) üzenetére


priti
addikt

Nem értek egyet ezzel a nézőponttal. Egyetlen területet sem mondtál, ahol lenyomná. Ha azzal érvelsz, hogy piaci árversenyt nyer egy ingyenes szoftver egy fizetőssel szemben és ezt nem piacszerzésként, a létező legagresszívabb -piacra való- betörésként értelmezed, akkor szerintem tévúton jársz. Én nem hiszek a karitatív szoftverfejlesztők társadalmi munkájában üzleti szinten. Ha valami "jó szerszám" ahhoz, hogy pénzt keress vele, akkor annak ára van és lesz is. Átmenetileg lehet csaliként akár látszólag "ingyen" is, elfogadom, de nem hiszek abban, ahogy az elő van adva.
A háttérben mindig fillérre pontosan ki van számolva, hogy mennyibe fáj a csali és ahhoz képest mennyi a remélt bevétel. Ha a bevétel egy része "adó" az torzítja a képet, pontosabban kevésbé nyilvánvaló (számodra), hogy profitábilis az, amit csinálnak. Én abban hiszek, hogy egy olyan munkavállaló, akinek szakmai kvalitása jó pénzt ér a munkaerőpiacon az nem dolgozik ingyen, miközben segélyből él és egy szoftverfejlesztő az ilyen. Talál munkát. Eladja a munkaerejét és azt követően nem jut ideje jótétlelket játszani, vagy ha jut akkor az a lúzer, aki fizet neki, de nem az a jelllemző, hogy az IT tele lenne lúzerekkel.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.