Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bodz


Bodz
nagyúr

Eredeti nyelven, magyar felirattal?

(#2) norti válasza Bodz (#1) üzenetére


norti
addikt

Eredeti nyelven (vagy más nyelveken) és több felirattal, néha magyarral is.

(#3) cigam válasza norti (#2) üzenetére


cigam
félisten

Hát ez az! Majd ha a magyar tékákhoz hasonló mennyiségű szinkronizált tartalom lesz elérhető, majd akkor lesz érdekes.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4) O_L_I


O_L_I
őstag

Engem az nem zavar, hogy eredeti nyelven van (sőt) az jobban hogy nagyon drága főleg a HD.

(#5) edward2 válasza norti (#2) üzenetére


edward2
addikt

Play moviesban mióta lehet nyelvet választani? Felirat is max egy van... (vagy Magyarországon máshogy működik?)

(#6) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Engem a Play Movies-al csak az arazas zavar. Digitalisan ezrekert megvenni egy filmet?
Nem eppen nyero model.

(#7) Agrippa22


Agrippa22
tag

Baromira ideje volt már. Azért azt nem értettem eddig se, ha youtube-ról egy gombnyomás volt kistreamelni tv-re a képet telefonról, akkor a Movies-ból miért nem lehet?

Mondjuk a Play-nek lenne még mit fejlődnie, az iTunes-on meglepő módon sokkal több a magyar lokalizációs film, és frissebbek is...

[ Szerkesztve ]

(#8) norti válasza edward2 (#5) üzenetére


norti
addikt

A kliensben (Android, Chrome addon) azóta, amióta elérhető (igaz angolra vagy a telefonon beállított nyelvre van korlátozva a hang, de az összes elérhető felirat választható).

@Agrippa22: azért, mert jogvédett tartalmat nem streamelhetsz, csak olyan eszközre, ami biztonságos (ezért kell az app a Smart TV-re is vagy egy biztonságos hardver). Screenshotot sem készíthetsz Androidon a Movies appról lejátszás közben.

[ Szerkesztve ]

(#9) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Jöhetne már a Netflix és tsai is igazán... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#10) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Szerintetek életképes lenne illetve van olyan megoldás a piacon, mint amit a Spotify képvisel zenében? Én szívesebben fizetnék fix havidíjat és néznék akármennyi filmet mint filmenként X ezret.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#11) BandiHUN válasza ToMmY_hun (#10) üzenetére


BandiHUN
veterán

2 modell van,ami életképes...az elsőben x pénzért azt nézel,amit akarsz.A másodikban 1 dolgot veszel,amit örökre.Ez mondjuk nem tudom,hogy milyen...de a bérlős dolog a legrosszabb a világon,és főleg az árazás miatt,hogy x időre fizetsz y-t,és ha nincs szerencséd,akár meg se nézed végig,úszott a pénz is és a cucc is.
Miközben pl.a végleges verziónak azért van előnye.Olcsóbban kapsz valamit,amit évek múlva is elővehetsz,reális igényként akár gyengébb minőségben,de offline is eltehetsz.
Nomeg jön,hogy a legtöbb "tékában" azt se kapni anyanyelven,amit itthon hivatalosan is kiadtak magyarul,BD-n vagy DVD-n.Felirat?Nézzen amúgy szinkronnal létező filmet akinek két anyja van,akkor inkább már a virágbolt...Komoly filmgyűjteményem van,de 0db van,amin nincs magyar hang...ellenben bármikor átválthatom angolra és németre,no az ért pénzt.
A bérlős meg evidens.Ott tudod,hogy helyzetnek,hangulatnak függvényében előkaphatsz bármit,de fix pénz,és nincs az,hogy ami kellett,holnap már nem,ésvalami tök más lenne jó.Nem minden ember akar gyűjtögetni,mint zenében is,míg vannak mások,akik kevés dolgot,100x megrágva,de aztán örökéletre birtokolni akarnak.

Nem mondom,hogy a teletéka rendszer életképtelen,de szerintem a casual rétegen kívül hosszabb távon kevés embert elégít ki egy x pénzért y ideig és csókolom rendszer.

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#12) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintem szórakozáshoz jobbak a szinkronizált filmek, mert ahhoz nagyon kell tudni idegen nyelven, hogy teljesen évezhető legyen a film. A feliratos filmekkel is ez a bajom, hogy nagyon gyorsan kell olvasni ahhoz, hogy a film is élvezhető legyen. Mindkettő esetében a pihenés, szórakozás, lazítás, kikapcsolódás szenved csorbát.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) ToMmY_hun válasza Kékes525 (#12) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Eléggé gyorsan meg lehet tanulni értelmezni a hallottakat. Amennyiben van egy középfokú nyelvvizsga szintű tudásod, akkor nem okoz problémát a felirat olvasása, mert csak az egzotikus szavaknál kell figyelni rá (általános esetben, ha a film nyelvezete régies vagy speciális, akkor ez nem érvényes). Nem utolsó sorban jót teszt a kiejtésnek és a hallott szöveg értésének is az ilyen módon történő filmnézés, valamint nem csorbít az élményen a hibás fordítás vagy rosszul választott szinkronhang. Természetesen van kivétel ez alól is, például nekem a Simpson család és a Family Guy szinkronja sokkal jobban tetszik mint az eredeti.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#14) Kékes525 válasza ToMmY_hun (#13) üzenetére


Kékes525
félisten

"jót teszt a kiejtésnek és a hallott szöveg értésének is az ilyen módon történő filmnézés" Természetesen ilyen célra kiváló, de én a szórakozás szempontjából írtam. Persze a rossz szinkronhang is agyon tudja vágni a filmezést, találkoztam már néhánnyal...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15) cigam válasza ToMmY_hun (#13) üzenetére


cigam
félisten

Tehát magyrországon a célközönség az, akinek van középfokú angol tudása, és hajlandó feliratokat olvasni?Egy gazdasági társaság nem a teljes magyar lakosságot választaná mint potenciális előfizető? Aztán akinek úgy tartja úri kedve visszakapcsol eredeti hangsávra. Ahogy most a digitális kábeltévéken.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16) ToMmY_hun válasza cigam (#15) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Természetesen nem, bár örülnék ha így lenne. :) Nem a szolgáltatással kapcsolatban írtam a hozzászólást, hanem szimplán a filmnézési szokásokat fejtegető hozzászólásra reagálva. :K

C programmers never die, they are just cast into void.

(#17) cigam válasza ToMmY_hun (#16) üzenetére


cigam
félisten

Na igen, egy középfoku angolnak én is örülnék :B

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18) ToMmY_hun válasza cigam (#17) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nem olyan nehéz az, még nulláról is meg lehet csinálni pár hónap alatt. :K

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#19) edward2 válasza norti (#8) üzenetére


edward2
addikt

Az érdekes. Nálam csak az országom nyelvét engedi aztán csá.

Szerencsére netflix már van bár őszintén eddig nem ájultam el a választéktól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.