Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) FPéter válasza Bocha (#1) üzenetére


FPéter
aktív tag

Elég negatívan állsz hozzá. Például nem tudom mi a bajod Tony Curtissel. A 70-es éveiben járó amerikai nők miért ne jöjjenek? Amerikában nem az van, hogy 70 évesen már csak megdögleni lehet, ott rengeteg nyugdíjas világkörüli útra indul. És imádják a rengeteg fürdőt, mert ott tudnak pihenni.

Nem tudom, hogy látogattad-e Alan Godsave előadásait, ő sok más egyébbel kapcsolatban nyitotta fel a szememet, rögtön nem tűnt értelmetlennek a sok MT Rt-s reklám.

(#52) TheDragon007 válasza azbest (#50) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Milyen jó reklám lehetne, ha egy világsiker filmben a magyar tájak és magyar helyek lennének láthatók. A stáblistán pedig köszönetet nyilvánítanának a magyar városnak (nevesítve a város és az ország).

Utópia? :DDD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#53) Huma válasza azbest (#50) üzenetére


Huma
addikt

Erről az jut eszembe mikor természetvédelmi területekre jártam rovarokat gyűjteni. Közvetlenül a természetvédelmi terület előtt nagy puszta amit a helyiek szemétlerakóként használnak. Egyszerűen undorító. Lefényképeztem. Kár hogy már nincs meg a kép mert elszállt a vinyó amin tároltam. Tuti behánynátok.

Viszont most voltam Börzsöny MATT-on. Plusz pont járt szemétszedésért. Gyalogoltunk kb 18 órát, de alig találtunk.
De ami jellemző az egész magyar mentalitásra az ott is megvolt. Haverom folyamatosan bagózott és a csikkeket dobálta szanaszét az erdőben.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#54) Bocha válasza azbest (#50) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Huma (#45): tökéletesen egyetértünk. A magyar gasztronómia az arra fogékonyak számára nagyon vonzó. Van két nagyon kedves belga ismerősünk, egy párról van szó, 22-23 évesek, itt laktak Erasmussal pár hónapig. Nagy restaurant junkie-k voltak, de a magyar konyhától - és főleg a Menzától (egy étterem a Liszt Ferenc téren) - meg voltak őrülve. Egy Angliában élő lány ismerősünk is teljesen odavolt a magyar kajáktól, pedig tök átlagos dolgokat kóstolt. Ugyanakkor van egy amerikai lány, aki szintén megtalálta a "világ legjobb éttermét": a sült krumplizót a Ráday utcában... mondjuk nemrég felfedezte a gulyást, két naponta azt eszik, de szerintem nála ettől függetlenül a sült krumpli az ász. Neki ennyire futja.

azbest (#50): azért láttak külföldön ekkora fantáziát a magyarországi filmgyártásban, mert nálunk államilag támogatottak a filmek, nem is tudom, hogy hány százalékban, de elég jelentősen. Koprodukciók is megkapják - ez egyébként szerintem a jelen helyzetben baromság, mármint erre költeni.

FPéter (#51): igaz, Tony Curtissel egy jó célközönséget céloztak meg jó módon. Végül is Laky Zsuzsa is megcélzott egy kis közösséget, de ő már szánalmas módon tette. A Talent programmal viszont nem tudom, hogy kiket céloztak meg. Visszatérve az MT Zrt. munkájára: szerintem az a baj, hogy egy-egy szűk réteget céloztak meg. Tony bácsi két évig ment az amerikai TV csatornákon, oké, az öregekhez eljutott, de a többi x millió potenciális turistánkkal mi van? Meg egyébként az is gáz, hogy az MT Zrt. magának ellentmondó dolgokat reklámoz: Laky azt üzeni, hogy Magyarország egy hatalmas party-place, gyertek fiatalok! Tony bá' már azt mondja: itt a gyógyfürdő és a nyugalom, gyógyturizmus, gyertek nyugdíjasok.

Eleve hibás megközelítés, hogy a gyógyturizmus csak az időseké, rengeteg Erasmusos embert ismerek, akik itt élnek pár hónapja és még mindig nagyon pörögnek a gyógyfürdőkre - ezt már a gyógyfürdősök észrevették: cinetrip, avagy a gyógyfürdők éjszakája. Szóval butaság volt azt hinni, hogy ez csak az amerikai nyugdíjasokat vonzza, és ezért volt fura gondolat Tonyt két évig a TV-ben nyomni.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#55) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Piroschka, tschikosch, gulasch...
Egész jól elvoltak ezzel évtizedekig a túristák.

Ez a mondat pedig nagyon tetszik:
"Laky Zsuzsa Magyarországra csábítja a ronda nőkhöz szokott külföldieket" :C

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#56) azbest


azbest
félisten

egyébként az a fura, hogy a kávézós óriás srácról inkább franciaország ugrik be...

tényleg van ilyen itt is, de nem ez a jellemző.. van sok más érdekes is... de az sem általános... hmm Magyarország, a sokszínűség országa... (nem a szivárványra gondolok ;] )

(#57) Mindless


Mindless
tag

Az hogy minden nemzet azt gondolja hogy a sajat lanyai a legszebbek ez hulyeseg:) Az irek az angolok a nemetek soha nem mondanak ilyet:D Itt kint irorszagban peldaul megmondjak hogy az ir nok rondak. A franciak, a spanyolok, a brazilok, a csehek, a lengyelek azok szepek a magyarokon kivul:)

(#58) Bocha válasza Mindless (#57) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Jó, értelemszerűen nem minden ország gondolja így, de például a közép-európai régióban elég sokan, a mediterrán vidékekről nem is beszélve. :)

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#59) CYBERIA válasza Mindless (#57) üzenetére


CYBERIA
őstag

Szerintem meg a skandinávok, konkrétabban a svédek :K

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#60) lúzer válasza CYBERIA (#59) üzenetére


lúzer
veterán

+Venezuela ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#61) RapUGround


RapUGround
tag

A lényeg akkor is az, hogy ez van ami van. :D
Amúgy különben van már új látványosság. Mint például a remek 4es Metró.
Eleinte próblémás kondimentes hernyó.

A Parlament ami tényleg szép, csak sajna nem az ami a falakon belül zajlik. Amúgy meg a Balaton a lényeg a nyári időszakban. Sok a Német vagy legalább is volt.

Magyarországon a másik látványosság az 56'os forradalom nyomai. Illetve Az ÚJ Józsefvárosi piac. Illetve Esztergom ami azért túlmutat mindenen. Vannak itt jódolgok.
De a külföldek azon is jótszorakoznak szerintem, hogy ide érve a múltba térnek vissza.

(#62) leviske


leviske
veterán

Hát én részemről el nem tudom képzelni, hogy hogyan reklámoznám az országot, de az biztos, hogy először azt kéne eldönteniük, hogy kik a célcsoport.

Jó nőkkel csak iQ-ban kevésbé megáldott külföldieket lehet csalogatni, akik pedig esélytelen, hogy egy olyan országba beteszik a lábukat, ahol a népesség talán 30%-a beszél hivatalosan nyelveket és annak a 30%-nak is legfeljebb a 80%-a tud meg is szólalni élesben. Tehát jó nők, mint reklámanyag, kilőve...

Kiöregedett színészekkel -mint írtad is- az öregebb korosztályt lehet megfogni, de az öregebb korosztály nem feltétlen akar utcai zavargásoktól hangos országban üdülni. Arról nem is beszélve, hogy a tömegközlekedés egy borzalom (arról nem is beszélve, hogy az ellenőrök esetében ritka fehér hollónak számít az az egyed, aki még nyelveket is beszél...), a taxisok pedig -mint mindenütt- itt sem az emberek érdekeit nézik, tehát nem kimondottan számítanak alternatívának.

Az óriás emberek pedig kétféle érzést kelthetnek:
1. Mélységesen, már majdnem Istenekként tiszteljük a külföldieket, ami ugyebár nem igaz, mert leginkább csak féltékenyek vagyunk rájuk a jobb helyzetük miatt...
2. Pár lépéssel bejárható az ország... :))
Tehát egyszóval hibás döntésnek tartom, mert semmi értelme. Szerintem senkinek a figyelmét nem kelti fel.

Összesítve: Le kéne szállni Budapestről... Az emberek nagy része ugyan ilyen nagyvárosokból érkezik. Arról nem is beszélve, hogy annyira azért nincs tisztán tartva és nem biztonságos, hogy a külföldieket annyira vonzza... Inkább a vidékre kéne koncentrálni, azt kéne fejleszteni és azt kéne reklámozni. Elvégre vidéken találni inkább hungarikumokat...

A fiataloknak ott van a Balaton, amire Inkább kéne költeni, az öregebb korosztálynak meg mondjuk ott van az alföld, vagy Észak-Magyarország.

Bár lehet, hogy Ti még láttok fantáziát Budapestben... Én sajnos úgy érzem, hogy csak iszonyatos pénzek árán lehetne egy tényleg versenyképes turisztikai központtá fejleszteni. (És abban az esetben sem feltétlen lenne okos ötlet rá építeni a marketinget, lévén, hogy itt fordulhatnak elő leginkább zavargások.)

[ Szerkesztve ]

(#63) Z-o-t-y


Z-o-t-y
tag

Érdekes a téma, ezen már én is gondolkoztam, Egyébként Laky Zsuzsi nagyon szép szerintem, de én sem tudnám megmondani ki volt tavaly Európa szépe. A magyar turizmus pedig nagyon fontos lenne, szerintem. Én Hajdúszoboszlón lakom, biztos hallott már róla mindenki, az aquapark miatt még a tv-ben is láttam egyszer reklámozni városunkat. Na ez egy tipikusan olyan város ami teljes egészében egy lábon áll, [ezt már egyszer meg is írtam]. Itt rengetegen a fürdő-ből élnek, és annak a vonzáskörzetéből( szállodák, vendégezés stb) Gyorsan gondolkoztam és kapásból vagy öt embert tudok aki a szűk családból,barátokból aki a turizmusból él, (van szakács, pincér, apartman tulaj, van aki fagyizóban dolgozik, sörsátorban stb) És ebben nagy lóvé is van ám, persze nem annak aki fagyit méreget. Nyáron hatalmas élet van, télen pedig semmi. Hogyan lehetne reklámozni? Mindenképpen egyediséget kell adni neki, vagyis van az neki, ki kell emelni. És azt hangsúlyozni, hogy ezt meg ezt bizony csak itt eheted, ihatod, láthatod, hallhatod stb. Mert bizony azért egykettő dologra büszkék lehetünk. Csak nehéz helyzet ez manapság, mert nemártana egy stabilitást sugározni a külvilág felé, erre még egy pár évig nem létok esélyt, és így azért nehéz külföldről idecsalogatni az embereket. Mindenképpen az interneté a jövő, az a legtutibb legmodernebb reklámfelület, de azzal nem lehet minden célcsoportot elérni, komplex dolog ez, és konkrétumot és sem tudnék így hirtelen mondani, De már Bocha említette hogy neki vannak ötletei csak kíváncsi a miénkre is, de én meg kíváncsi lennék az övéire :D

http://instagram.com/_doublez_

(#64) Depression


Depression
veterán

Tényleg az interneten kellene hírdetni.
Nem feleslegesen pénzt költeni, és nem is hírességgel, hanem sokkal inkább áltagos dolgokkal, de azt változatosan.
Nekem például az tetszene, ha csinálnának egy pályázatot, amiben mindenki beküldhetné a fényképeit (bármiről: virág, épület, állatok, folyó, emberek, hangulat...) és ezeket egy röpke áttekintés után (válogatás nélkül, ha jól sikerúlt, akkorl mehet) rápakolni az igényes 'Our Hungary' feliratot kicsiben az egyik sarkába, és küldeni az egész világnak. (akár spamként is)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#65) azbest válasza Depression (#64) üzenetére


azbest
félisten

emberek által gyakran látogatott helyre (tömegközlekedés várói) plakát, ami sok képből van kirakva, valamilyen formát mutatva... és arra az Our Hungary... ha közelebb lép akkor láthatja az összes fotót.

hozzá esetleg egy weblapot is készíteni, amin ugyanez a kép van, de mindegyik kinagyítható és kiírná hogy pontosan hol készült.

Az ilyen mozaik általában elég figyelemfelkeltő, és a részleteket is láthatja.

sajna úgy látom már beregisztrálták reklámoknak a domaint...

[ Szerkesztve ]

(#66) Dany007


Dany007
veterán

Csak annyit mondok, hogy anno 5-6-x éve volt egy reklám rólunk.
Kb annyi volt, hogy sima fehér háttér egy nőci feje magasságából lehullik egy virágszirom, egészen a talpáig.
Durván 30 másodperc volt az egész, és olyan ~ 28 millió Ft.- ba került.
Volt is belőle balhé rendesen.
Egyáltalán nem nagyképűségből, de azt én is megcsináltam volna.
Sima fehér háttér. Egy nő. Egy lehulló szirom, meg a logo. Ennyi.

Az első hsz-ek között olvastam, hogy mennyire szidják az országot, hogy milyen szar magyarnak lenni stb...
Na most ezt sokáig én is így tartottam. Aztán volt pár dolog, pár emberke a fórumról meg egyéb dolgok, amik felnyitották a szememet.
Nem az ország a szar, nem a 'magyar' a szar, hanem a legtöbb esetben a vezetőség.
Persze már kialakult egyfajta magyar mentalitás... Amivel bizony nincs mit vitatkozni, de szerencsére ez se mindenkire jellemző.

Viszont az említett reklám is jó magyar szokás szerinti lehúzás.
30 millát elkérni azért a nulla munkáért abszurd.

A múltkor olvastam egy szalagcímet v.hol a hírstarton, hogy az EU már visszafogja a támogatási pénzek folyósítását hazánkba, mert nagyon rossz helyre, rosszul elosztva és követhetetlenül osztják szét az Eu-s pénzeket.
Nesze neked.

Ha azt az irdatlan mennyiségű EU-s pénzt jó helyre, jó módon, legnagyobb hatásfokkal költötték volna el, akkor már rég felvirágoztathatták volna ezt az országot.
Röhej az egész. Saját tapasztalatból tudom, hogy mennyi és mennyi eus pénzt lopnak el a cégek és cégvezetők. Pedig aztán annyi pénzt pumpálnak ide, hogy el se lehet hinni!
Heti rendszerességgel gyártunk a cégnél EU-s támogatói táblákat. Amin ugye fel kell tüntetni a támogatás összegét...
Namármost het rendszerességgel 2-3 tábla biztos, hogy van.! És nem ritka a 80-250milliós összeg sem! És ez csak egy egyetlen közepes méretű kis cég. Akkor el tudom képzelni mi lehet országszerte...
A Vp.-i állatkert pl most kapott 216 millát. De ők rendesen fel is használják, ha jól emlékszem 5 új állatos ház épül... Ők nem svindliznek.
De a lényeg h rengeteg pénzt pumpálnak az országba, amit csak tudni / és akarni kéne jól elkölteni.

Hogy szorosabban is a témánál maradjak...
A reklámot először az itthoni problémák megszüntetésével kéne kezdeni.
Hiába költenek milliárdokat imázsra, amikor elég egyetlen egy túlszámlázás, mondjuk egy 300 ezres ebéd, ami felkerül a netre és máris feketelistán van az ország.
A múltkor volt egy riport a taxisokkal kapcsolatban is. Na az is szép reklám az országnak!
Nem olyan rég meg egy kulturáltabb szórakozóhelyen szivattak meg 2-3 külföldit, úgy hogy a híradóba is bekerült!
Na ez az igazi 'reklám'.
A sok buta bunkó magyar azt hiszi, hogy minden idejáró külföldi dúsgazdag, és úgy lehet lehúzni ahogy akarja... Hát eleve ha annyi pénze lenne nem ide jönne, hanem menne mondjuk dubaiba, vagy a tengerre, vagy egy szigetre stb... de ez most mind1.
Az ilyen elhúzós cégek vezetőit amúgy alapból lecsukatnám pár évre! A helyet pedig azonnal bezáratnám. Mégpedig csalás, megtévesztés, és (!) ország imázsrombolás vádjával!
Ami milliárdokat elköltenek reklámra, egy ilyen szaros kis klub 2 perc alatt lerombol... Az ilyeneket kéne elsőnek megfékezni.

(#67) lúzer válasza Dany007 (#66) üzenetére


lúzer
veterán

egyetértek, a 39-es hszt is ennek jegyében írtam

egyébként az a reklám, nem a "Mo. jogodban áll szeretni" volt?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#68) Thunderzolee

Valaki itt egy topicban egyszer leb×szott, h Budapet Parádé fúj, minek vágyódom utána... igaza volt, Ő azt javasolta, h egy b×zi nagy Darth Wader szobrot kellene építenia Hősök tere közepére, mint pl. a ledöntött Sztalin szobor volt.
Na arra majd jönnének a túristák. Legalábbis a Star Wars fanok.

:U

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#69) lúzer válasza Thunderzolee (#68) üzenetére


lúzer
veterán

vagy a 4-es metrót függőlegesen.... :U :P

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#70) Dany007 válasza lúzer (#67) üzenetére


Dany007
veterán

Lövésem sincs melyik reklám volt. Csak megmaradt bennem a képe. Mivel bekerült valami tvműsorba is, napló vagy x-akták? Passz...
De ott leadták, és mondták, hogy ez került 28 millába...

Más...
Bele-bele olvasgatva a hszekbe, szerintem nem, nem tudják hol van Magyarország.
Pl Spanyol netes haverjaimnak anno fogalmuk se volt. A németeknek már igen. An Angolok meg sejtették.
Tehát ezt embere válogatja...Aki kicsit műveltebb az ismeri, aki csak átlagos műveltségű az nem. Pl egy Afrika vaktérképen nem tudnám bejelölni, hogy holvan Csád. Kongót már igen, mert ha jólemlékszem az pont a csücsökben van az atlanti óceán felén. Mind1.

Szal nagyon sok az ellen reklám az országról. Amiről legfőképpen a belpolitika tehet. Sajnos.
A Tony Curtis-es nem volt rossz ötlet! De ahogy mások is írták a célközönség... Jó reklám volt annak, aki ismeri még egyáltalán. Elvégre az utsó filmje 97'-es.
Virágkorát a 60'-as 70'-es években élte. Ergo aki akkor volt 15-40 közötti az tudja értékelni. Viszont az az ember mostmár olyan 55-90 közötti korban van :) szal...

(#71) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Nem, nem Laky Zsuzsáról van szó..."
De, lehetne, csak kevesebb ruhában :) :DD

Amúgy kell valami országimázs-építés (sok ország csinálja, a görögök is) de általában az állami cégek elég kevéssé szoktak ilyesmiben (bármiben) hatékonyak lenni...

Kiadni egy keveset kérő, lelkes fiatal marketingesekből álló csapatnak, na azok megmanagelnék a dolgot sztem jól...

Mutogatni való hater díszpinty

(#72) azbest válasza azbest (#65) üzenetére


azbest
félisten

(#64) Depression:

továbbgondolva a dolgot lehetne akár fordítva is:

- egy megfelelő című domain
- egy weblap, amelyre bárki küldhet be képeket, s azokból válogatni / generálni egy mozaikot majd, ami a főoldala lenne (nagyítható, részletesebb adatokkal a képekről)
- az ízlésesen összeállított nagyfelbontású mozaikot, különböző szabvány (óriás)plakát méretekben ('Our Hungary' felirat, weblapcím és egyéb infók rajta) bárki használhassa / kitehesse változtatás nélkül bárhova.

minimális költségből megoldható lenne, és ha úgy gondolják akár hivatalos helyeken is használhatják.

ilyesmire gondolok, mint pl ez:

akár úgy, hogy egy ország alakú területen vannak a képek mozaikolva, akkora méretűekből, hogy közelről minden kép élvezhető méretű legyen,

[ Szerkesztve ]

(#73) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Hello

Amig egy amerikainak a hungary rol az ehes szo jut az eszebe, es sok kulfoldi keveri Budapestet Bukarestel addig felesleges ezzel a kerdessel fogalakozni! Szarbol kell varat epiteni az a baj, amig a kulfoldi az latja a tv be hogy tuntetes verekedes stb addig nem fog ide jonni! De probalkozni lehet!

Udv tacsek

(#74) Thunderzolee válasza tacsk0 (#73) üzenetére

Ennyi erővel az őrült is beugorhat nekik.. :U
Végülis két lovas bemutató között Resident Evil zombivadászat.. ;]

Azbest:
Ez nagyon tetszik! :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#75) Depression válasza azbest (#72) üzenetére


Depression
veterán

Persze így is megoldható, de szerintem pont az egyszerűsége veszne oda.
Nem hiper-szuper cuccok kellnek, csak a folyamatosság.
Pl. ha megnézed a digitális fényképeim topicot, azok javarészt itthon készült mesterművek. Ha minden hétenküldenénk egyet-egyet az egész világnak, biztosan szívesen fogadnák, és minden héten folyamatosan az eszükben lennénk. A kép készítőjének csak a dicsőség járna (világhírnév), nem fizetés.
A jó képeket meg is beszélik az emberek (ezért kell a változatosság), és a végén még annyi látogatónk lenne, amit sosem tudnánk elképzelni.
Ha nem is spammel, de egy feliratkozós cuccal rávenni az embereket, hogy heti egy képet küldhessünk nekik. És azt lehetne pl. a te módszereddel reklámozni. Mert egy reklám nem reklám.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#76) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Azt hiszem ez hatásos reklám: [link]
Már aki átérzi. :O

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#77) orbano válasza Huma (#45) üzenetére


orbano
félisten

"Ismerősöm volt kint olaszban és mondta hogy elég rossz volt ott a kaja."

:DDD :)) :DD :D :O :C :W omfg, wtf, rotf, lmao, stb. ezt ugye nem hitted el neki? fubazzeg.

A vér nem válik VAZZE!™

(#78) TheDragon007 válasza orbano (#77) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Apám-anyám volt Olaszban, de egyikük sem panaszkodott a kajára. :DDD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#79) orbano válasza Huma (#53) üzenetére


orbano
félisten

és rászóltál a haverodra, hogy fejezze be és szedje föl azonnal amit eldobott?

A vér nem válik VAZZE!™

(#80) Korcsii


Korcsii
őstag

a Bumerángban pont most volt szó a repülőről :)

(#81) lapa válasza Depression (#75) üzenetére


lapa
veterán

+1 szavazat.

én ide születtem, erre a helyre. eddig sosem éheztem, becsületes munkával többet is sikerült elérni, mint sokaknak nyugaton. külön ajánlom gondolatébresztőnek az előző mondat "becsületes munkával" kifejezését.

egyébként meg mélységes undor fog el, amikor az én szépséges és gazdag országomat a sok tehetetlen gyökér fikázza. kíváncsi vagyok a sok kivándorlással fenyegetőző arc hány nyelven beszél még tárgyalóképesen az általa olyan mélységesen lenézett anyanyelven kívül.

és én kérek elnézést.

(#82) Dany007 válasza lapa (#81) üzenetére


Dany007
veterán

Van benne igazság, de azért ezen lenne mit vitázni...

(#83) D1Rect


D1Rect
félisten

"Magyarország, a fehérneműben fekvő nők országa - nekem ez jutott róla eszembe"
Nem csak neked, szexturizmus rulez. :(
Elgondolkodtató írás.

(#84) ddekany válasza lapa (#81) üzenetére


ddekany
veterán

Az mondjuk érdekes, hogy annak aki úgy gondolja, hogy veszett fejsze nyele, jobb most már menekülni innen (amit én elfogadok), általában ki kell magának építenie egy ideológiát miszerint mekkora taplók vagyunk meg boáh... Aztán még lehetőleg külföldre szakadva is fúrják a többi ottani magyart, ahogy hallottam egyesektől akik már kint élnek. Rejtett lelkiismeret furdalás hatására önigazolás keresés, mazochizmus, vagy szimpla elmebaj? Fel nem fogom én ezt... meg van őrülve mindenki. Olyanokat tudnak egyes emigránsok kitalálni arra, hogy miért tart-itt-az-ország (TM), hogy hogy az már fájdalmas...

[ Szerkesztve ]

(#85) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

A reklámokkal konkrétan nincs nekem nagy bajom, bármilyen reklám jó lehet, ami kicsit is pozitív. Mégis, a szégyentől pofámról lesül a bőr, mikor látom őket. Idejön a szerencsétlen, gyanútlan, és úgy tűnik, jóhiszemű turista, aztán valós és kultúrális szemétdombot, kommunizmusban megrekedt embereket lát. A szemétdomb termelődik, mert megcsömörlöttek az emberek; az emberek megcsömörlenek, mert szemét van.

A változás elindulhatna az egyes embernél. Gyakorlatilag ott is fog, de csak azért, mert a vezetők az egyes emberekből lesznek.

A véleményemet röviden amúgy már kifejtettem Dany007 egyik topikjában is.

Nagyon-nagyon röviden: Mielőtt tetszőleges reklámtól nagy hatást várnánk, itthon kell rendet tenni, de nem ám akárhogyan, hanem egészen átszervezni a rendszert. Előtérbe kell hozni a szórakoztatóipart (filmipar, ami egyúttal ezerszer hatékonyabb országimázs-növelő intézmény lehetne, mint egy cég), a szolgáltatásokat (vendéglátóipar), és ezeket kell kombinálni minden egyéb iparral. Ha bármi új épül, rögtön az idegenforgalmi szerepét kell nézni, még a mezőgazdaságban is. Az ország történelmét kiválóan föl és ki lehetne használni. A turistát igenis ki kell szolgálni, azért jön ide. Mindent alá kell vetni ennek: az építészetet, az utcarendezéseket, a növényzetet, és még a hajléktalanok ügyét is.

És itt jön be a képbe, ráadásul mindenekelőtt: kitakarítani, most szó szerint. A fő országimázs-lerontó mindenképpen a rengeteg szemét és mocsok, amit a nemtörődöm emberek, és/vagy a társadalom alja szór szét. Budapestet csupán kitakarítani kellene, hogy egy Bécshez fogható világvárossá váljon. (Jó, ehhez még sok renoválás is kellene, de az hosszabb folyamat.) Igaz ez a vidékre is, mert én mondom, az sem tisztább, mint a fővárosunk. A munkát nem egyéni cégeknek kellene kiosztani, hogy azok huszonkétezer alválallkozónak kiosszák a területeket kétezermilliárd pénzért, hanem rendeleteket hozni, hogy az emberek kötelesek legyenek tisztán tartani a saját környezetüket. Ellenkező esetben rongálással fölérő vétséget követnek el, ami pedig igaz is. Nincs más út, az embereket rá kell szoktatni a kultúráltságra, mert sokmillió kéznek pár év csak csodát tenni, de pár cég sosem fog.

De addigis... minél jobban reklámozzuk az országot, annél több kárt teszünk vele. Hogy miért: Mert minél többen jönnek ide, annál többen ábrándulnak ki végérvényesen ebből az amúgy csodás lehetőségeket rejtő helyből. Egyszer fizetnek, aztán csókolom. Hatalmas bevételtől esik el az ország a hozzá nem értéssel.

[ Szerkesztve ]

(#86) Dany007 válasza Crystalheart (#85) üzenetére


Dany007
veterán

Ez nagyjából így okés is. Szépen össze van foglalva.
Én is ezt írtam itt a topicban, hogy előbb rendet kéne rakni. Igaz nem ennyire szó szerint gondoltam :)
De tény, hogy amíg itthon nincs 'rend', addíg fölösleges bármilyen reklám, az itthoni állapotok sokkal durvább ellen reklámként szolgálnak.

(#87) Findzs


Findzs
addikt

a külföldiek csak d*gni járnak hozzánk meg kábszerezni meg szipuzni ...

semmi sincs itt amiért megérné nekik idejönni
csak nyomor meg lopás csalás hazudás és emberek megvezetése legyen az turista vagy helybeli
itt minden paraszt vállalkozó legyen az taxis vagy vendéglős stb gyorsan akar meggazdagodni egyszer jól átbaszni lenyúlni a szerencsétlen turistát vagy magyart, és utána meg sírnak hogy nincs forgalom mert basznak visszamenni még egyszer oda az emberek

inkább kicsit délebre Horvátországba menjenek oda van minek

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#88) ^Clown válasza CYBERIA (#76) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Na igen... Ebből is kellene merítenie valamit a MT ZRt-nek.

(#89) Crystalheart válasza Findzs (#87) üzenetére


Crystalheart
senior tag

És a probléma, hogy alig van valami, amivel minőségibb szolgáltatásra lehetne szorítani a vállalkozókat. Ezért kellene az államnak CÉGKÉNT viselkednie bizonyos területeken. (Nem törvényszerű, hogy az állami cégek veszteségesek - ugyanolyan motiváltak lehetnek, mint a privát cégek, csak a fejes=állam. Csak a kommunizmus eleve elhibázott módszertanának eredménye a nonprofit, sőt, mínuszprofit állami cég. Némely privatizált magyar intézményt nyugati államok vásároltak föl a rendszerváltás után.) Egy jó vezetés mellett ezek a cégek versenytársat jelentenének a válallkozóknak, ami alá nem érdemes menni a minőségben. Ha mégsem tudják elérni azt a szintet, mert mondjuk túlzottan hozzászoktak a lehúzáshoz, akkor így jártak. A piac nem marad telítetlen, hiszen az állami cég is betölti a funkcióját. (Akár még a taxizásra is kiterjeszthető volna.)

A szexturizmussal meg nincs is baj, hatalmasat lehet vele kaszálni. ;] Csak meg kellene teremteni a megfelelő jogi körülményeket, és rendesen elkülöníteni a mindennapok világától.

[ Szerkesztve ]

(#90) CYBERIA válasza Crystalheart (#89) üzenetére


CYBERIA
őstag

Hát ezzel teljesen egyetértek!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#91) Findzs válasza Crystalheart (#89) üzenetére


Findzs
addikt

egyetértek :R

a sexturizmussal azért nem annyira, nézd meg, hogy hol tartanak azok az ázsiai országok ahol belevetették magukat a témába, hát kezdenek elfajzani már nem tudod megmondani ki a férfi és ki a nő,
utána már úgy fognak az országunkra gondolni tényleg mint egy nagy kuplerájra
Thai föld jó példa erre

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#92) vergilx válasza azbest (#50) üzenetére


vergilx
őstag

Jó kis írás,grat:)
Én is hányszor szentségeltem,hogy magyar vagyok....maradt volna apám kinn angliába,hátha oda születek.....

(#93) Crystalheart válasza Findzs (#91) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Thaiföldön nincsenek meg a kellő jogi korlátozások, és átestek a ló túloldalára. Szigorú szabályok mellett nem volna lehetőség gyerek-szexrabszolgaságra meg mittomén :) A mostani állapotok azonban tarthatatlanok. A dolog ugyanúgy létezik, örömlányok százai-ezrei vannak csak a fővárosban, mindössze illegális hálózatokban dolgoznak. Így nem termelnek profitot az államnak, csak kétes helyekre, bűnszövetkezetekbe vándorol a megkeresett pénz.

Én ugyan sosem vettem igénybe ilyetén szolgáltatást, de tudom, hogy egyes esetekben egy lány néha öt-hat, ha nem több kuncsaftot is bevállal egy napra. Elég a fejenkénti átlag minimummal, a 10K-val számolni, hogy havi többmilliós bevétel jöjjön ki. Ekkora keresettel, "magánvállalkozóként" senki sem volna túl sokáig egy ilyen szakmában, ámde köztudott, hogy mégis sokszor elég nehéz szabadulni. Az egyetlen magyarázat, hogy ennek a pénznek a nagy része hatalmas illegális társulásokhoz vándorol, a lány pedig egy átlagos keresetet tarthat meg - esetleg védelemért, hirdetésért cserébe. Ha ez az "ipar" szigorúan szabályozott és ellenőrzött keretek között működne (persze az anonimitás megőrzésével -, mindez nagyrészt megszűnne, a fővárosban mindenképp, és a maffiát az egyik legfontosabb bevételi forrásától vonnánk meg. Csökkenne a feketemunka ezen az ágazaton - ami most még szinte kizárólagos -, és jelentős bevételhez jutna az állam is. A gyermekeket is jobban lehetne így védeni az innen érkező káros hatásoktól.

Az imázsra nem gyakorolna jelentékeny negatív hatást, ha nem ezt tennénk a középpontba. Ezért is volna elkerülhetetlen minden egyéb, turizmushoz kapcsolható ágazat fejlesztése. Meglátásom szerint pozitív képet is adna, hogy végre egy ország, ahol sikerült mit kezdeni az illegális szexiparral. Mert ez egy olyan dolog, ami ellen akármit csinálnak, volt, van és lesz is... De rajtunk múlik, hogy a javunkra fordítjuk-e.

[ Szerkesztve ]

(#94) lapa válasza lapa (#81) üzenetére


lapa
veterán

kaptam egy privit Bochatól, miszerint illene elnézést kérnem a legalábbis illetlen jelzőkért, amiket használtam. ezúton szeretném ezt megtenni, tényleg nem kellett volna. sajnálom, legközelebb igyekszem normális hangnemben nyilatkozni.

ennek fényében megpróbálnám újra:

úgy gondolom így vagy úgy, de magunk vagyunk boldogulásunk kulcsai. a komoly szerencsétlenségek részeseitől eltekintve mindössze egy értetlen marketinggépezet munkájának eredménye, ha valaki egy egész életre szóló boldogulhatatlanságot lát itt. pontosan ismert számonra, hogy a jelenlegi helyzet sok szempontból a velejéig romlott. ettől függetlenül élhető, és sokan próbálják normálisan működtetni, javítani, élni ilyesmi. eközben meg nagyon nehéz folyton az általános kilátástalanságról (sic szar az ország, szar itt minden) olvasni.

a részint ebből eredező passzív illetve demolatív hozzáállás (egyik jelentéktelen) ára az, hogy a legjobb reklám - az ismerősöket személyesen meggyőző boldog turista - kevesebb. az egyértelműség kedvéért: ez holnap még több adót jelent.

szexturizmus meg van, de legalábbis kétlem, hogy az ilyen fickós túrák után lapátolni kell az adóbevételeket. mondjuk azért azt remélném, hogy a pénz itt marad a végén, akárhogyan is de az a külker mérleget javítja.

Ferihegy 1-en a kapuknál végtelenítve fut egy ilyen népitáncolós-sok lovat terelős reklámfilm kvázi posztumuszként, az egész jó. akarom mondani szép, mert ugye nem jegyeztem meg a webcímet, aminek a portékáját kínálja. aztán lehet, hogy csak valami pszicho-trükk, hogy otthon legyen miről mesélni, lásd legjobb reklám.

ötletként: esetleg legszebbnős népviseletes párocska ajánlhatná az ezer éves ország különböző mulatságait. de ahogy gondolom elég lenne egy normális alföldi birkapörkölt is premier plánban, amint a tűz felett rotyog bográcsban. esetleg legszebbnő megkeverné egyszer-kétszer. jönnének rá, mint a legyek.

(#95) lapa válasza Crystalheart (#85) üzenetére


lapa
veterán

ez nem ilyen egyszerű, ezek függvényszerű összefüggések. konkrétan a közterület-felügyelők száma / km2 határozza meg. ugyanúgy kevesebbre (a nem-posztkommunista nyugathoz képest kevesebbre) jut pénz, mint rendőrre, mentőre, ilyesmire. először gazdagságot kell csinálni, a "rendőrállamot" csak arra tudod felépíteni.

egyébként erről van szó: nyugaton is ugyanúgy eldobálnák, ha nem büntetnék meg őket. azért fejlettebbek, mert (a munkájukkal felépített pénzből) komolyabb fegyelemre telik. lásd zéró tolerancia a közlekedésben, mi is efelé haladunk... sajnos pont azokkal a terhekkel megrakva, amiket írtál. aki nem akar benne részt venni, szíve joga. de ne húzzunk már le feleslegesen mindent, csak mert szembe jön velünk egy kommunizmusban nevelkedett és lenullázott generáció az utcákon. nekik nem volt értelmük miért dolgozni. neked meg nekem van.

(#96) Dany007 válasza lapa (#94) üzenetére


Dany007
veterán

Nem hiszem, hogy mindenki aki szarnak mondja /ta, az szarnak is gondolja az országot.
Magyarországgal semmi gond sincs! Csak azokkal az emberekkel, akik idáig süllyesztették.
Nem az átlag magyar tehet arról, hogy ilyen az ország. Jó, persze az elmúlt 20-30év alatt kialakult egy átlag magyar mentalitás szinte minden téren, de akkoris.

Lehet az is, hogy az illetők (és miután megnyíltak a határok nyugatra is egyre többen) jártak külföldön. Esetleg rokonok ismerősöktől hallották a történeteteket, vagy látogatáskor szereztek tapasztalatot.
És mindez után visszatérve haza, összességében azt gondolták, hogy ez szar...ahhoz képest.
Egy csomó ember, aki kimegy külföldre dolgozni vagy élni, nem azért hagyja itthon a családját, mert az olyan jó. És többnyire nem is kalandvágyból.
Hanem egyszerűen egy jobb életet szeretne magának és a családjának.
És lehet hogy önző dolog, de egy életünk van, egyértelmű, hogy mindenki szeretné a lehető legjobbat kihozni belőle. Elvégre ha törvényes lehetőség van rá, és nem ütközik erkölcsileg se semmibe, akkor miért ne javíthatna az ember a saját életszínvonalán...

(#97) vPhis


vPhis
aktív tag

A Kossuth teret kéne hírdetni. Nameg:
"Neverending story: 4-es metro építése, euro bevezetése"

[ Szerkesztve ]

(#98) Crystalheart válasza lapa (#95) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Oh, mindig megkapom az "ez nem ilyen egyszerű" reply-t, ha egyszerűsítve írok értelemszerűen komplex dolgokról. :)

Amiről én írok, az korántsem csak egyes területek fejlesztése. Minden annyira összefügg, hogy kénytelenek vagyunk egyidejűleg fejleszteni, ha gyors haladást akarunk. Olyan ez, mint egy cég, egy multinacionális nagyvállalat, azzal a különbséggel, hogy a totális csőd így a legújabb korban aligha következhet be. Így nagy ötletekkel meglendíthetjük a fejlődést, de azt úgy kell, hogy semmit se hagyjunk közben leamortizálódni. Véleményem szerint az emberekre rá lehetne szorítani az újféle viselkedést, és nem is annyira hosszútávon jobban jönnénk ki belőle, mint ha a jelenlegi rendszert foltozgatjuk.

Az ötletekre visszatérve, olyat kell produkálni, ami másutt a világon még nincs, amiért mindenképpen ide kell jönni, hogy láthassák. Egy olyan erőre van szükség, ami egyszerre vonzza a turistákat, mint a mágnes, és minden ízében serkenti a gazdaságot. Lényegében minden ország ilyet próbál csinálni, és némelyeknek sikerült is, hellyel-közzel. A kérdés már csak az, hogy elég bátrak és ambíciózusak vagyunk-e belevágni, fel merjük-e válallni?

Magyarország mindigis tőkeszegény ország volt, a történelem néhány pontját leszámítva. Legutoljára a dualizmus végén látszott fordulni a kocka a jelentős tőkebeáramlásnak köszönhetően, de ismerjük a történetet. Ma is tőkeszegény, sőt, tőkehiányos fázisban vagyunk. Ergo nincs pénzünk. Olyan helyzetben vagyunk, mint a szegény ember, aki fölköltözött a városba, és mindenáron meg akar gazdagodni - lehetőleg tisztességes módon. Vállalkozást indít - esetünkben hitelből -, de mivel csak a nagyokat utánozgatja, sosem lesz túl nagy részesedése. Akkor teszi jól, ha keres egy rést, amiről a többiek talán nem is tudnak, vagy nincs elég bátorságuk belevágni, vagy nem várnak tőle túl sokat, de mégis bejöhet. Nekünk ezt a "piaci rést" kell megtalálnunk az országimázs-építéshez.

Sokan mint negatív dolog, úgy emlegetik, hogy a külföldiek néha azért jönnek ide, mert olyan, mintha a múltba időutaznának. Nos, ha ez a múlt a kommunizmust, vagy legalábbis a '90-es éveket jelenti, igazat adok az iróniának... Ámde mi volna, ha ugyanilyen indokból jönnének, de nem a kommunizmusba, hanem a békeidők-beli dualizmusba vagy éppen a dicsőséges középkorba? Attól függően, hogy éppen a főváros vagy az ország melyik szegletébe. Be mernénk mondjuk válallni egy autómentes belvárost Budapesten, ha tudnánk, hogy jóval nagyobb haszna van belőle az országnak, mint kára, vagy pedig továbbra is csak a lehető legnagyobb kényelmet részesítenénk előnyben? Bevállalnánk újból a lovakat és kocsikat, vagy már annyira lételemünkké vált a zaj és szmog, hogy nem bírnánk nélküle? :) (Persze ez csak egy feltételes módú ötlet, egy kis rámutatás egy ilyen résre.)

(A szexturizmusra: ja, létezik, és éppen ezért kellene szabályozni, hogy ne a maffia felügyelje. Ennyi. Így a külföldiek gyakorlatilag az alvilágot pénzelik.)

[ Szerkesztve ]

(#99) CYBERIA válasza Crystalheart (#98) üzenetére


CYBERIA
őstag

„Ámde mi volna, ha ugyanilyen indokból jönnének, de nem a kommunizmusba, hanem a békeidők-beli dualizmusba vagy éppen a dicsőséges középkorba?”

Nekem ez is tetszik.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#100) lapa válasza Crystalheart (#98) üzenetére


lapa
veterán

jogosan kapod meg, hiszen úgy adod elő, mintha ez parancsra működne.

egyébként próbálkoztál már esetleg egy sokkal kisebb, mondjuk 5-7 fős cég vezetésével? nem egyszerű, pedig pár ember teljesítményét még úgy-ahogy lehet követni. amíg az emberek nem látják, hogy végtére is a saját jövőjüket építik amikor értéket teremtenek, addig magyarázhat / parancsolhat a pódiumról bárki, bármit. ugyanez igaz a szexturizmusra is... nem tudod szabályozni, ha nincs erős (és nem megvehető) végrehajtó hatalmad. az adózás is szabályozva van, mégsem foglalkoznak vele sokan.

egyébként már az is elég lenne, ha nem lennének lehúzva a turisták. az senkit nem érdekel mennyi a szemét, amikor az ember turistázik akkor olyan mint mikor állatkertbe megy. legyen kinyalva a segge a pénzéért, más nem nagyon érdekli.

ugyebár ez a nyaralósdi már rendesen fájdalmas nyugaton, mindenki mindenhol volt már, vaészeg M.o. is bekerül a célkeresztbe valamikor. többször meg szerintem nem nagyon jönnek, esetleg a nyugdíjasok ázni. azok meg nem költenek legfeljebb úszósapkára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.