Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Crystalheart válasza lapa (#100) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Voltaképpen máshogy nem is lehet előadni, különben minden postom hatoldalnyi lenne, még hosszasabb fölvezetéssel. :D Még így is húzós. :) Inkább, ha valamire rákérdez valaki, akkor kifejtem bővebben. Aztán lehet róla társalogni, nekem sincsenek kőbe vésett ideáim. (És amúgy, ha van egy határozott, erős vezetőség, akkor igen, parancsra működik, mert úgy kell. Több elemző a vezetés gyöngeségét, határozatlanságát látja az egész rendszerünk rákfenéjének - de ennél politikább irányba nem is szeretném vinni, ezért csak zárójelben.) Egyébként húsz éves vagyok, tapasztalatlan; persze, hogy nem próbálkoztam még cégvezetéssel. :D No de az emberek befolyásolására ott a média, a filmipar, a sztárok - jól láthatjuk, hogy mindez, ha hatékonyan működik, megfelelően képes alakítani a közfelfogást. (A legtöbb ember befolyásolható. Lehet, hogy te meg én meg még sokan itt a Ph-n nem, de a legtöbb ember igen.) A probléma, hogy egyelőre nem működik jól. Pedig sok helyen elég, ha a csapból is a rend folyik, és a rendetlenek közutálatnak örvendenek, nemhogy még büszkén húzzák ki magukat!

Egyébként most érkeztünk el oda, hogy ugyan, hogyan akarjuk a rendet tartani? Hogyan, ha egyszer a készpénz vándorlását csakis az APEH ellenőrizheti - szinte szúrópróba-szerűen? Reménytelen és lehetetlen helyzet. Ezért kell valami jobbat találni, mint a készpénz. Meg is találták már rég, a kártyák formájában, csak éppen nem merték megszüntetni a készpénzt. (Persze, idegesítő, amikor valaki bankkártyával fizet a nagy sorban, mert sokáig tart, de a sebesség is csak technika kérdése. Jól kiépítve, központosítva egy pillanat műve volna.) Belekerülne az egész párszázmilliárdba, de igen hamar behozná az árát. Az itthoni feketemunka nagyjából megszűnne - hiszen minden bizonnyal sem az örömlányoknak, sem a román "kőművesnek" nem fizetnének aranyban -, és világossá válna a valódi munkaerőpiaci helyzet. Nem lehetne pénzt hamisítani, dugiban milliókat adományozni, stb. Persze, az igazi nagy korrupciót és az ál-támogatásosztásokat nem feltétlen számolná föl, hiszen azok eddig is gyakran banmkokon keresztül zajlottak, de alacsony szinten egy átlátható, követhető rendszert hozna létre. Mint a netes számítógépes játékokban, ahol minden tranzakciódat rögzítik. Szóval, ha rajtam múlna, egyszerűen megszüntetném a készpénzt. A jövő ebbe az irányba megy, és ha megvannak a technikai feltételeink, mert megvannak, miért ne léphetnénk elsőként? Nem egy stratégiai játék ez, ahol előre megadják, mit fejleszthetünk, és akkor csak kattintunk. Sajnos tudom, hogy ez sem ilyen egyszerű, rengeteg minden kell hozzá és mellé (egyeztetések, fejlesztések, oktató programok, kísérleti zóna, átállás és türelmi idők, stb., és amit mindig utálok leírni, de a jogvédők is ugrálnának), ám a célok nem mindig egyszerűek. (Egyébként már egy kormánytag is beszélt ennek a lehetőségéről, talán még tavaly, valamelyik m1-es politikai interjúban, bár én már évek óta ezt mondogatom.)

A végrehajtó hatalmat pedig mindemellé, vagy e nélkül is, igazán megtámogathatná még egy kicsit a törvényhozó hatalom. Mikor az első Árpád-házi királyok uralkodtak, a bűnözés a tetőfokára hágott - a bevezetett feudális rendszer ellen lázadók miatt, akik nem akartak jobbágysorba kényszerülni, érthető okokból -, és ekkor a végletekig szigorú törvények csodásan segítettek a közbiztonságon. Nem mondom, hogy itt is kézlevágás kellene, de kicsit lehetnének elrettentőbbek az ítéletek... és a börtönök is. Számos esetről tudok, ahol a gyakorlat még a bűnelkövetőt védte meg, és a sértettnek okozott kálváriát, és ezzel gondolom, sokan mások is így vannak. Az évekig húzódó és folyton tolódó perekről ne is beszéljünk... Számos pont van, ahol nyilvánvalóan segíthetne néhány egyszerű, új döntés a rend betartásában, látszólag mégsem lép senki. A jogállam téves értelmezése szüli a lehetetlen eljárásokat és a közbiztonság kudarcát; hogy a megrögzött bűnöző is azt gondolhatja, a törvények őt védik. És egyelőre, sokszor jól is gondolja.

A másik, ami még ide tartozik, hogy mi mennyibe kerül... Sokszor halljuk, hogy hú, ez mennyibe fáj az államnak, és hú, ez mind a mi adónkból, hú... hú. Közben igazi veszteséget csupán az a pénz jelent, ami külföldre vándorol. Tehát ha mondjuk építenek egy-több metrót, de hazai céggel, hazai eszközökkel, az a pénz élénkíti a hazai gazdaságot, és előbb-utóbb még az államnak is sokszoros hasznot hozhat. Még akkor is jobban jár az ország, ha esetleg a hazai többe kerül, értelemszerűen. Úgyhogy, ha teszemazt fizetni kell X rendőrt, az nem sokkal volna keveseb, intha 2X vagy 3X rendőrt kellene fizetni - egy jól szervezett rendszerben, ahol a pénz nem csorog külföldre pár lépésben. Sőt, csak új munkahelyeket teremt. A nagyobb közbiztonság jóérzést kelt az emberekben, szívesebben élnek-dolgoznak, javul az országimázs, így ez is behozza az árát. Ha nem csorog külföldre. (Ez persze nem az import teljes megszűnését jelenti, hanem csak az ésszel alkalmazott importot.)

(A szexturizmusra :DDD : Ezen túlmenően annyi lenne az egész, hogy visszahoznák a bordélyházakat, ahol ellenőrzés alatt folyna a móka, és a privát lakásokra is kiterjesztenék a rendszert. Az állam nem zsebelne be 80-90%-ot a bevételből, így a legtöbb - új - lány szívesebben elmenne ilyen helyre dolgozni, mint hogy striciknek adják a keresetük nagy részét. Ha a bűnözők eztán több pénzt adnának a lányoknak, hogy visszacsábítsák őket, még akkor is jól jár az állam, mert nagyobb pénz forog vissza a gazdaságba.)

[ Szerkesztve ]

(#102) Findzs válasza Crystalheart (#101) üzenetére


Findzs
addikt

én értem mit akarsz mondani, és egyet is értek
de a földön nincs olyan ország ami úgy működne mint ahogy te ezt leírod

egyébként ahoz képest hogy csak 20 éves vagy nagyon értelmes dolgokat írsz
én már túl vagyok a 3. x en és már vezettem céget is de bizonyos dolgokat jobban látsz mint én

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#103) TheDragon007 válasza Findzs (#102) üzenetére


TheDragon007
senior tag

de a földön nincs olyan ország ami úgy működne mint ahogy te ezt leírod
Egyetértek, de azért nem lenne olyan rossz mégse ha megvalósulnának valaha azok a dolgok amiket ír.

Te még nem tudtad róla hogy zseni?

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#104) Crystalheart válasza Findzs (#102) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"de a földön nincs olyan ország ami úgy működne mint ahogy te ezt leírod"

Tudom. Ha olyanok maradnánk, mint akárki más, ugyanúgy a kutya sem jönne ide. A legjobb imázsteremtő az egyediség, vagy az élen járás bizonyos dolgokban. Az ilyeneknek még reklám nélkül vagy minimális reklámmal is híre megy. Képzeljétek csak el: ha az ország be lenne rendezve olyanra, hogy itt egy külföldi turista jól érezze magát, akkor mi is sokkal jobban érezhetnénk magunkat. Ha az idelátogatók nem hányadékot látnának rögtön a reptér kapuján kilépve, hanem úgy éreznék, mintha egy más, idilli világba érkeznének, a mi szívünk is könnyebb volna. Ha azt látják, hogy itt rendben működnek a dolgok, befektetni is szívesebben jönnek ide a külföldi válallkozók, és talán még a szomszéd országokkal is jelentősen javulna a viszonyunk. Végre nem szégyellnénk büszkék lenni, és ez az egészséges büszkeség kihatna az itt lakók és az összes magyar minden percére...

Csak azt kell meglátni, hogy nem törvényszerű, hogy az állam egyenlő az elhibázott döntések elhibázott megvalósításával. Amiket én leírok, azok sem feltétlenül válnának be, mind csak ötletek. Még át kellene tárgyalnia egy csomó szakértőnek, meg az Országgyűlésnek, stb. Mert én szakértő nem vagyok, csak egy író. Még közgazdaságtant vagy jogot sem tanultam még érdemben - csak ott voltam néhány egyetemi közgáz előadáson, alapozásképp -, a szavamnak így nincs túl nagy súlya vagy hitele. De próbálkozom. :)

TheDragon007: Ohh, irul-pirul :D De tudod mit, Neumann János volt zseni. Én csak józan :)

[ Szerkesztve ]

(#105) Huma válasza orbano (#77) üzenetére


Huma
addikt

Képzeld el, elhiszem neki amit mond mert szavahihető ember. Ha azt hiszed, hogy hazudott akkor ki kell ábrándítsalak. Ezen az sem változtat ha 50 smiley-t bepakolsz a hozzászólásodba.
Viszont tény, hogy elég finnyás. Lehet, hogy csak az ő ízléséhez nem passzolt az olasz konyha. A kenyérről is mondta, hogy tré és azt 100%-an elhiszem neki, mert azért akármilyen finnyás is egy kenyérről biztos meg tudja mondani mennyire jó.
Valamint hoztak olaszból valami drága sonkát. Ettem belőle. Hát írtó rossz volt. Száraz és ízetlen. Önmagában ehetetlen. Persze lehet, hogy ők sem eszik önmagában csak alapanyagként valami ételben.
Erről ennyit. Én még nem voltam olaszban. Többet nem tudok. De ma vagy holnap megkérdezem egy ismerősöm. Ő is volt kint még régen és az ízlésével sincs semmi baj. Ha ő is azt mondja, hogy rossz akkor készséggel el fogom hinni neki. Jobban mint neked.

Nem szóltam rá a haveromra. Nem feladatom megváltani senkit és semmit. Attól még hogy irritált nem fogom baxtatni és tönkre tenni a túra hangulatát. Én nem szemetelek soha sehol. Ha nem kell, leoltom a villanyt. Védem a környezetet magamtól, ennyi.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#106) Mystic


Mystic
tag

Szerintem meg kéne kérdezni a külföldieket, hogy egyáltalán mi jön le nekik egy ilyen reklámból.
Színvonalas rendezvényekkel lehetne jó reklámot csinálni, pl. a Sziget rengeteg külföldi fiatalt vonzz. Minden korosztály számára kéne jó programokat szervezni, aminek a népszerűsítése talán több turistát hozna.

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#107) Huma válasza Huma (#105) üzenetére


Huma
addikt

Bocs az újabb off-ért!

Beszéltem haverral és megmondta a véleményét az olasz kajákról. Tömören: Nem rossz, de a magyar jobb.
Szóval az olasz konyháról alkotott írásomban úgy tűnik túlzottan is adtam a másik ismerősöm véleményére. Viszont azért olyan nagy bakot nem lőttem. És amúgy szerintem az olasz konyha erősen túl van értékelve. A kínai jobb.
Gondolom mindkettő csak azért lett annyira híres mert nagyon sok bevándorló él ebből a két népből az USA-ban és így széles körben ismertté vált a konyhájuk. Ha ugyanannyi magyar lenne ott akkor az is ugyanolyan híres lenne.

A pizzáról amúgy azt hallottam, hogy olaszországban gyártják a legrosszabb pizzákat.
Na jó, ez túlzás. :) De állítólag ott a pizzákon van egy paradicsomos alap, pár szalámi és némi sajt. Ez ott a hagyományos pizza és a legtöbb helyen csak ilyet lehet kapni. De ezt is csak hallottam egy harmadik személytől.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#108) Crystalheart válasza Huma (#107) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem csinálnak ott mindenfélét, csak a legtöbben oroginál pizzát keresnek, és az az. :) Nekem is amúgy az ízlik jobban, amin nincs mindenféle cucc, sőt, még szalámi sem, mert vegetáriánus vagyok. Paradicsomszósz+sajt, hmm. Ízlés dolga, ezért is túl szubjektív a téma ahhoz, hogy kijelenthessük, melyik jobb. Egy csomó embernek meg a magyar kaja túl fűszeres, túl zsíros, túl húsos, stb. (Mondjuk azért a hagyományos paraszti édességeket nehéz kenterbe verni! :) )

(#109) Crystalheart válasza Mystic (#106) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Megkérdezik, amúgy. Nem dobnak ki többmilliárd forintot az ablakon csak úgy saccra... (Amúgy ezekben nem az elkészítés kerül sok pénzbe, hanem hogy terjesszék.) Az elszomorító inkább az, hogy mindezek után ténylegesen mit gondolnak Magyarországról. Több - külföldi illetőségű - felmérés alapján: kicsi, szegény, jelentéktelen, unalmas ország. Már ha gondolnak egyáltalán. Sajnos, lehet, igazuk is van. Hogy kicsi, arról nem tehetünk, és azt még el lehetne feledtetni. Hogy szegény, no ebben már félig-meddig a mi kezünk is benne van, de még legalább lehet másra fogni. De hogy jelentéktelen és unalmas, no erről igen.

(#110) Huma


Huma
addikt

Itt Keszthelyen rengeteg turista van. Tavasztól őszig mindenhol külföldiekkel találkozni. Úgy tűnik jó kép alakult ki a külföldikben Keszthelyről. Én itt vagyok már 6 éve, de nem tudom mit szeretnek rajta annyira. Szerintem a fele csak azért jön mert sokan a Balaton fővárosának tartják. Szerintem mondjuk nem az, de ez lényegtelen is.
Van itt egy kastélyocska meg egy pici kis múzeum (Meg kínzó múzeum ill. baba múzeum), horribilis árak a parton és a sétálóutcában.

A strand nagyon szuper. Begyalogolsz fél kilométert és már derékig ér a víz. :D
Lehet használni az ingyenes strandot is ahol két lépés után térdig süllyedsz az iszapba.
Ráadásul nem lehet bérelni sem csónakot, sem vizibiciklit. Legalábbis a centrumban. El kell menni jó messze, hogy tudj bérelni vizibiciklit. Persze ha van autód akkor ez nem akkora gond.
Ami jó dolog, hogy az egyetemnek van saját partszakasza. Egyetemisták ingyen fürödhetnek a partözelben is kb 2-3 méteres vízben és kb 250Ft-ért lehet kenut, kajakot, meg még vagy 3 másfajta vizialkalmatosságot bérelni. Persze ezt a turisták nem használhatják így nem képez ez sem vonzerőt számukra.

Ami még jó hogy van túralehetőség. Nagyon szép hegyek vannak a közelben.

Én hagyományőrző dolgokkal próbálkoznék még. Azzal sok embert meg lehet fogni. Amikor elmegy valahova a turista és a középkorba csöppen egy várjátékban az szerintem maradandó emlék.
A hortobágyi csikós előadások is jók lehetnek.

Ki kell találni miben tud sokat nyújtani Mo. Pl termálfürdők, túrák, ételek, múzeumok(pl terror háza), stb.

ui: A vegetáriánusokat nem értem. Vagyis valamilyen szinten igen, de természetellenes amit művelnek és nem is egészséges annyira mint ahogy azt sokan hiszik. Ha valaki csak növényeken él az pár év alatt lehet, hogy kórházban találja magát. Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy nem lehet jól csinálni, de étrendkiegészítőket kell szednie, hogy pl a nélkülözhetetlen aminosavakat pótolni tudja ami amúgy csak állati eredetű élelmiszerben van. Nem mellesleg a hús finom. A zsír finom. Én le nem mondanék róla akkor sem ha minusz 10 év lenne az életemből.

szerk: Crystalheart: A fentebbi szösszenetet nem támadólag szántam sem neked sem más felvilágosult vegetáriánusnak. Ha valaki lelkiismereti okokból nem eszik húst és tisztában van hogy mivel ill. hogy kell kompenzálnia ezt a dolgot azzal semmi bajom. (Bár én a növényeket is élőlénynek tartom és ennyi erővel aztokat sem lenne szabad megölni) De elég sok fanatista vegetáriánus van aki csak magának árt vele és nem érti meg hogy óvatosan kell bánni az ilyesmivel. Nem lehet csak úgy könnyelműen megbolygatni azt amit a természet pármillió év alatt kialakított.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#111) Crystalheart válasza Huma (#110) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A legnagyobb turistacsalogatónak én is a hagyományőrzést tartom, és ez az a pont, ahol a magyar történelmet olyan jól ki lehetne hazsnálni. Aki romantikázni akar, annak ott lehetne néhány autótlan, lovaskocsis belváros, aki viszont szeretné egyszer nem csak monitoron kipróbálni a kardot, annak egész középkori falvakat lehetne építeni. Azután volna még pár lehetőség, nem csak valós dolgokhoz lehetne nyúlni. Vannak nagyon szép mocsaras helyek, ahova lehetne - megjegyzem, irtó olcsón - oszlopfalut, oszlopvárost építeni, micsoda látványosság volna! Vagy Balaton fölé nyúló városrészeket, hogy ne csak egy kis sártócsa legyen - egy-két völgyhíd ára. Pheh. És még sorolhatnám. Ezek olyan dolgok, amiket ha az állam nem sürget, és nem veszi bele az imázskampányba, sosem valósulnak meg, mert nem mernek belevágni egyéni válallkozók.

Nézd, én születésemtől fogva vegetáriánus vagyok. Aki pedig születésétől fogva az, bármilyen okból, annak sohasem fog ízleni a hús és az állati zsír - komolyan, már a szagát sem bírja az ilyen, egyszerűen az nem étel nekünk. Úgyhogy nálam már az is közrejátszik, hogy nem szeretem. Egyébként létezik tejtermék és tojás is, nem vagyok én valami elvetemült vegán. :D Béres cseppet meg nem csak a vegetáriánusoknak volna indokolt bevenniük. Ez az összes kiegészítő, amit eszünk - anyagi okokból azt sem tudunk mindig -, és olyan jó a vérképünk, hogy az orvos azt mondta, ritkán lát ilyet. (És hogy ezek mellé cukor helyett csak szőlőcukrot és mézet eszünk, még egy rossz fogam sem volt soha. Elhízásra képtelen vagyok, és a kertben nehéz fizikai munkát végzek.)

DE EZ NAGYON OFF. :D

[ Szerkesztve ]

(#112) Huma válasza Crystalheart (#111) üzenetére


Huma
addikt

A sima cukor irtó egészségtelen. Igazatok van hogy nem esztek.

Az a mocsaras oszlopváros jó ötletnek tűnik. Csak hetente permetezzék a szúnyogokat különben a turistáknak bucira csípik a fejüket. :)
Meg ami még gond lehet az a szag. Vannak olyan mocsarak amik elég büdösek. Szóval mindenképp valami nem büdös mocsár kellene.
De amúgy tényleg jó ötlet. Nagyon szépen meg lehetne csinálni. Tavasabb részen lehetne csónakázni ill. lehetne fürdőrész is (persze az is egy tavasabb részen). Lehetne wellness rész is ott iszappakolással. Ha meg lenne termálvíz a közelben akkor telitalálat lenne. Egy jó étterem is kellene, persze a mocsár közepére szép kilátással.

szerk: Miért mindig azután veszem észre a hibákat miután már elküldtem a hozzászólást?

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#113) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Ezekkel a beépítésekkel vigyázni kell, mert már így is alig van mocsaras terület Magyarországon.
Balaton fölé nyúló városrészekkel is az a bajom, hogy már így is éppen eléggé körbe van építve a Balaton, természettel már szinte csak a Kis-Balaton környékén találkozni, meg az északi parton foltokban. Nem azt mondom, egy kis területet meg szabad engedni akár víz fölé is építeni, de csak ésszel, nem mint Dubaiban, mert az iszonyatos energia.

Ettől függetlenül valóban ilyen attrakciókra van szükség, de a természet védelmét nagyon komolyan kell venni, mert az is érték!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#114) Mindless


Mindless
tag

Sracok miert kellene ott barmit epiteni, vagy atalakitani? Azt kell megmutatni ami szep es jo. Buda, Veszprem, Esztergom, az alfold, a gulyasleves, a halaszle, a hagyomanyorzoink ez ami igy hirtelen eszembejutott. Ezeket sehol mashol nem lathatja a paraszt...

Eleve gondoljatok bele ha csak az azsiai hagyomanyainkat megmutatnank, a lovas kulturat, a zenet. Hol talalnak meg ilyet europaban? Vannak dolgok amikben egyediek vagyunk es nem csak a bunozes meg a zavargas. Csodalatos dolgok vannak odahaza. Csak azt akik olyan szerencsesek hogy otthonmaradhatnak sokszor nem veszik eszre...

(#115) Huma válasza CYBERIA (#113) üzenetére


Huma
addikt

Igazad van. Viszont lehet mesterséges tavakat csinálni, nem olcsó, de azért még ki lehet izzadni. Valami nagyobb folyó mellett és onnan feltölteni vízzel.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#116) CYBERIA válasza Mindless (#114) üzenetére


CYBERIA
őstag

Volt szó erről is.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#117) Crystalheart válasza CYBERIA (#113) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Persze, vigyázni kell. Nagyon természetmániás vagyok én is, affelől nem kell aggódni. De van elég sok olyan mocsaras tó is (holtágak, lecsapolt aztán visszaáradt mocsarak, stb -, amit ma legföljebb weekend-telkek lepnek el. Persze szempont kell, hogy legyen az is, hogy egy nagyobb város közelében legyen. Mindegy, meg lehetne oldani, és tényleg nem sok pénzből. (Ez igaz volna a középkori falura is, hiszen akkor a legeredetibb, ha olcsón készítik.) Elég nagy kiterjedéssel és látogatólimittel a nyüzsgés sem volna túl nagy, és ésszerű gazdálkodással nemhogy rontaná a flórát, hanem javítaná a növény- és állatbetelepítésekkel. Vagy a legjobb hely szerintem a Duna partsávja lenne, ahol amúgyis rengetegen járnak, és az állatvilág jó része visszahúzódott a városoktól távolabb eső partszakaszokba. A növényzet itt elég öreg is, sok-öles, vízből kinövő mohás fákkal találkozhat az ember lépten-nyomon, már ez önmagában megadja a feelinget. Egy ilyen vállalkozás indítása csak jót szülne: kitisztulna az amúgy szeméttel teledobált térség, gazdagodna a növényvilág. A szúnyogokat pedig elég jól lehet manapság irtani, és egyre nagyobb hatásfokú a biológiai védekezés is. :)

Mindless: Igazad is van, meg nem is. A hagyományainkat mindenképp meg kell mutatni, de ez ma elég alacsony szinten folyik. (Elég belegondolni, hogy milyen kiábrándító, mikor "csata" címén egymásnak megy bénán hat, jelmez-minőségűre összefércelt ruhát viselő "katona"? USA-ban még szinte egy kisváros polgárháborús megemlékezése is nagyobb szabású, mint itt a Nemzeti Vágta...) A Skanzen is az év nagy részében csak ott van és kész, pedig nagy potenciálja volna. A külföldiek többsége azt sem tudja, hogy létezik, és hát amúgy sincs ott túl sok program. Amúgy volna pár ötletem, remélhetőleg ésszerű ötletem, csak hát nem vagyok olyan helyzetben, mint anno Széchenyi - nincs tőkém :DDD

Mindamellett ha csak ezekre építkezünk, a települések többsége még nincs kisegítve. Az addig befolyt pénzből mindig új és új egyedi látványosságokat kell létrehozni, hogy legyen miért ide jönni, többször is. És nem minden turista csak a múltra kíváncsi, így hogy minél nagyobb piacot lefedjünk, szükség van újabb építményekre is. (Ami nem feltételez modern stílust! A cölöpfalu stílusa értelemszerű, egy Balaton-vízifalué pedig még akármi lehetne, akár steampunk, tündeházak vagy bármi, ami jól néz ki :D )

És nem szabad elfeledni, hogy mindez nem csak a külföldieknek készülne, mint látványosság, hanem nekünk mindannyiunknak kikapcsolódást jelentene. Nem feltétlenül éreznénk azt, hogy "na most akkor mindenképp külföldre kell utazni hálidéjre, mert ez itthon dögunalom..." Az emberek ezesetben nem külföldre vinnék a nehezen megtakarított pénzüket, hanem a hazai gazdaságot erősítenék, serkentenék vele.

[ Szerkesztve ]

(#118) Mindless válasza Crystalheart (#117) üzenetére


Mindless
tag

Azert hagyomanyorzokbol kicsit tobb van:) Csak ossze kell oket szedni, peldaul a lovasijaszaink, a barantasok. Ha a kurultajra tobb 100 embert osszetudtak szedni ami pedig non profit volt, akkor valoszinuleg penzert is ossze lehetne oket csoditeni:)A borvidekeinkkel is lehetne hencegni:) Nincs is jobb mint villanyban pincezni:D A multunkat pedig szerintem azert kell eroltetni mert az bizony van. Mindenkinek a szep oldalat kell mutatnia:) De peldaul lehetne a forma1 el es a red bull air race vel is reklamozni vagy akar kecskemeti repulonapok... ezek azert eleg nagyszabasu dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#119) Z-o-t-y válasza Huma (#107) üzenetére


Z-o-t-y
tag

" a pizzáról amúgy azt hallottam"

Na ez az azt hallottam dolog aztán nagy vélemény nyílvánítás, majd ha te is eljutsz egy igazi olasz kis csehóban, vagy kis tengerpatti étterembe, és eszel egy pizzát, akkor mond el a véleményed, a saját véleményed ám. Mindenki más, mindenki másként csinálja, szereti. Én a vékony ropogós pizzát szeretem, közepes feltéttel, nem azt a magyar groteszk kenyérvastagságút amire van aki 5 centi vastagon pakolja a cuccot, az már nem igazi pizza, de sok ismerősöm meg így szereti. Én olyan finom ropogós pizzát ettem hogy valami hihetetlen jó volt,kemencében sütötték, és annyira jó volt hogy csak magában is sütöttek ilyen pizzalapokat, háromszögekre vágták, és egyfajta előételként minden asztalon volt egy pár darab. Meg is ettük mindig mire kijött a pizza, de mindenhol vannak szar éttermek. Lehet valakinek a magyar kajától megy el a kedve mert egy olyan kajáldába esik be ahol tiszta zsíros minden kaja, vagy íztelen stb. És akkor majd ő is meséli a barátainak hogy a magyar kaja nem is jó. Ugyanakkor ugyanebben az étteremben a spagetti elég rossz volt, de ettünk máshol ahol jó.

http://instagram.com/_doublez_

(#120) Crystalheart válasza Mindless (#118) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezek mind pitiáner dolgok azokhoz képest, amik még lehetnének :) Barantások... Mennyien vannak? Elenyésző. És míg nincs rendesen kiépítve egy erre kitalált hálózat (marketing, szállítás, utazás, szállodák, stb), addig sokat nem is lehet várni tőle.

Múltja meg szinte mindenkinek van, szinte mindenkinek dicsőséges és sanyarú is egyben, ezzel nem vagyunk egyedül. Más kérdés, hogy mit, mennyit és hogyan mutatunk meg belőle. Én nem apró-cseprő kis bemutatókban gondolkodom, ilyen kis visegrádi napokban, meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#121) Dany007 válasza Mindless (#114) üzenetére


Dany007
veterán

Sz.tem érdemes lenne megnézni egykét külföldi példát.

Nem leszólásból, de a várak, kastélyok, templomok, 'egzotikus kaja' meg síkság máshol is van. Szinte mindenhol Európában. Jó persze nem ugyan az, ami itthon. De attól még nem kiemelkedő.
Magyarországnak talán a Balaton lehetne az egyetlen tényleges turisztikai célterülete.
Az is 'csak' közép-európa legnagyobb tava.
Szal hogy is mondjam, de szerintem nincs semmi extra, 'hűdekülönleges' turisztikai látványosság itthon, ami csak úgy vonzaná az embereket ide.

Elvégre nincsenek nagy hegyeink, ahol lehetne síelni. Nincs tengerpartunk. Az országházon kívül szinte semmi olyan nevezetességünk nincs, ami világszínvonalban is megállná a helyét.

De félre ne értsétek, nem leszólás... Csak próbálok reális képet festeni.
Ha valaki síelni akar, ott van Franciaország, Svájc, Ausztria, Szlovákia stb... A legtöbb helyen olyan magasak a helységek, hogy télen-nyáron lehet síelni színvonalas évtizedes (évszázados?) hagyományokkal rendelkező pályákon. Ha templom kell, ott a Notre-Dame. Ha kastély ott van Versailles. Ha tengerpart, ott van a Francia Riviéra, Olaszország, Görögország...

Talán a Balaton az egyetlen, amit érdemes lenne kihasználni turisztikai szempontból.
De valójában ott is inkább az a helyzet, hogy a külföldieket használják ki, amennyire csak lehet.
A Balatonból szerintem nagyon durva, színvonalas üdülőhelyet lehetne csinálni. Ehelyett wellness szállodákból áll szinte az egész part.
Sajnos egyet értek abban, hogy valamit alkotni kéne, valamit építeni, valami nagyot, ami felhívná a világ figyelmét, hogy hello, itt ez is van!

Ott van Dubai példája. A 90-es évek elején még szinte semmi nem volt. Mára meg (a gazd.-i válságtól eltekintve) a világ legfelkapottabb üdülőhelye! Dubai neve ma már egyet jelent a luxussal és a fényűzéssel.
Pedig aztán ott se volt semmi csak homok meg tengerpart, de még abból is kevés.
10 évvel ezelőtt még senki se tudta mi az a Dubai, ma meg a pálmaszigetek, a világ egyetlen 7csillagos szállodája, és lassan a világ legmagasabb épülete lesz, ami az ember eszébe jut.
Tudom, esélyünk sincs arra, hogy olyan monumentális dolgokat építsünk itthon, de nekik bejött a dolog, mert az egész üzlet nyereséges!

Nekünk ott a Balaton, csak köré kéne építeni egy olyan színvonalas turisztikai központot, ami egyedülálló, és hírnevet vívna ki Európában már csak a létezésével is!

(#122) lúzer válasza Crystalheart (#111) üzenetére


lúzer
veterán

grat
én 1 évig voltam vega, de szenvedtem
nekem hús kell :)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#123) lúzer válasza Dany007 (#121) üzenetére


lúzer
veterán

Tudom, esélyünk sincs arra, hogy olyan monumentális dolgokat építsünk itthon, de nekik bejött a dolog, mert az egész üzlet nyereséges!

volt esély, most is elkurjantottunk 25 milliárd eurot
ez 25 luxus felhőkarcoló

csak itt ingyenélőket etetünk valamint khhhm., bár azt világszínvonalon

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#124) Mindless


Mindless
tag

Azt hiszem abszolut nem megy at amit irok:) En pl irorszagban lakok, nincs se jo ido, se szep epuletek. Turisztikai szempontbol 0 az egesz. De van jo marketing meg vendegszeretet. Szerintem magyarorszag sokkal de sokkal szebb, valtozatosabb es latvanyosabb mint irorszag. Ide megis ozonlenek a turistak, amit en igazabol nem is ertek, mert nekem eszem agaba nem lenne idejonni nyaralni:)

Szamomra akkor is magyarorszag a legszebb orszag mondhat barki barmit:)

(#125) Huma válasza Z-o-t-y (#119) üzenetére


Huma
addikt

Már ne haragudj, de nem csak valami ismeretlen jötmenttől hallottam vagy a blikkben olvastam. Általam jólismert és megbízható embertől szereztem az információt. Amit ő mondott abban megbízom. Persze lehet, hogy szar éttermeket fogott ki. Lehet hogy az ízlésével volt gond. De én, és sok más ember nevében kijelenthetem, hogy egy sima szalámis pizzánál sokkal jobbat is el tudok képzelni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#127) lúzer válasza Huma (#125) üzenetére


lúzer
veterán

nekem is volt kinn több ismerősöm (én még nem)
mind mondta: olyan pocsék pizzát még nem ettek, mint az eredeti olasz

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#128) Crystalheart válasza Dany007 (#121) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyéb jó külföldi példák is vannak. Pl. Franciaországban nekiálltak várat építeni korabeli eszközökkel (persze a biztonságosság keretein belül), állami támogatással indították az üzletet, de hamar nyereségesre fordult, mert mindenki látni akarta! Ráadásul egy várépítés középkori eszközökkel relatíve olcsó, csak sok idő. Ez viszont nem baj, annál tovább lesz látványosság, mint "építkezés". Egy haszontalan, szintúgy imázsteremtőnek is szánt völgyhídból több ilyen is kijöhetett volna, sőt, ha megtérül...

Másik dolog, hogy abszolút nem értem, miért nem lehet itthon is úgy renoválni a várakat, mint külföldön néhol. Ott újraépítik. Itt a rom tetejére rosszabb esetben húznak egy adag pirosra festett maltert, jobb esetben csak sima szürkét, és onnantól sima kő, hogy látsszon, ez már új. (Lásd Visegrádon pl., vagy akárhol szinte.) De mi a fenének, ha kérdhetem? Tök kiábrándító.

(#129) Crystalheart válasza Mindless (#124) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tudod, nem aza bajom, hogy nincsenek turisták. Pl. a Gellért-hegyen vagy a Várban egymást váltják a külföldi csoportok napfényes időben, magyar szót néha csak elvétve hallani. Nekem az a bajom, hogy nem a turizmus köré épül minden, holott a jövőben alig lesz más esélyünk. Hatalmas bevételtől esünk el. Fejleszteni kell a mezőgazdaságot, de úgy, hogy az még a turistáknak is érdekes legyen. Fejleszteni kell a hagyományőrzést, úgy, hogy minél nagyszabásúbb legyen. A szórakoztatóipart az országimázs javításának szolgálatába kell állítani.

Ha reklámozuk azt, ami most van, azzal csak rontunk a helyzeten. Egyszer jön csak ide a megtévesztett turista, aztán soha többet; holott a mi célunk, hogy többször is el kelljen jönnie, hogy mindent lásson, amit szeretne. Aztán a végén már csak az új nemzedékekben bízhatunk, hogy talán, majd ha fölnőnek... őket is átverhetjük... :(

(#130) Solten


Solten
addikt

Itt az UK-ban ket dolog ugrik be magyarokrol egybol az embereknek: Tokaji, Gulyas. Ezt meg azok is vagjak, akik konkretan nem tudjak behatarolni foldrajzilag az orszagot.
Szoval szerintem e ket "markaba" lehetne beleolni kormanyzati penzeket. Borturizmus, falusi turizmus ezerrel. Olyasmit kellene nyujtani, amit mashol nem kap meg a kulfoldi. Ahogy elottem irtak, kurvazni barhol lehet, Balaton meg nem versenyezhet az Adriaval.
Muveltebbek meg azt is tudjak hogy az orszag fovarosa Budapest, lehet fejleszteni a varosi turisztikat. Lanchid, var, stb, mind turistacsalogato latvanyossag.

Saor Alba

(#131) Solten válasza Dany007 (#121) üzenetére


Solten
addikt

Hja, csak Dubai tudta finanszirozni a monumentalis projekteit mert rajta csucsulnek par millio hordo olajon... :)

Saor Alba

(#132) Solten válasza Mindless (#124) üzenetére


Solten
addikt

Horvatok pl. jol csinaljak, pl. a tengerparton fagyit vettem, 1 gomboc gratisz... Aprosagnak tunik, de mai napig joszivvel emlekszek vissza. Igy kell ezt.

Saor Alba

(#133) Huma válasza Solten (#132) üzenetére


Huma
addikt

Igazad van.
Én azért hozzátenném, hogy kétszer voltam horvátban. Egyszer átutaztuk az egészet, de valahogy nem fogott meg. Mo-n sokkal szebb tájak vannak. Horvátország nagyrészt egy rakás kopár szikla. A tengerpartja sem valami nagy szám. Persze vannak szép helyek ott is. Pl a Plitvice Nemzeti Park. Az tényleg csodálatos egy hely. Párját ritkító és üdítő szinfolt. Az emberek túlértékelik a tengert.

Én arra emlékszem hogy az élelmiszer kb 5-ször annyiba került ott. De ez nem is csoda. A sziklán elég nehéz megtermelni a növényeket.

És még mielőtt ebbe is beleköt valaki: Személyesen voltam ott és agrármérnök vagyok tehát le tudom vonni azt a következtetést, hogy a növények elenyésző hányada él meg a sziklán és azok sem tartoznak a haszonnövények közé.

ui: nem minden került ötször annyiba. Csak a friss zöldség. Húst nem vettünk, konzerv kb ugyanannyi volt.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#134) CYBERIA válasza Huma (#133) üzenetére


CYBERIA
őstag

„Az emberek túlértékelik a tengert.”
Én azért örülnék, ha Fiume magyar kikötő lenne. :K

„A sziklán elég nehéz megtermelni a növényeket.”
Na jó, de az ország nagy része azért nem sziklás tengerpart, még ha nem is olyan, mint az Alföld. Gondolom a Bükkben sem kerül sokkal többe az élelmiszer attól hogy ott éppen nem termesztenek pl. búzát.
A CIA Factbook szerint: „arable land: 25.82%”

Persze ez csak OFF, és ne vedd kötözködésnek.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#135) Huma válasza CYBERIA (#134) üzenetére


Huma
addikt

Rengeteg felé jártam és rengeteg hegyet, köves síkságot láttam. Termőföldet annál kevesebbet. Ezek szerint van nekik. Jól eldugták. Lehet hogy a műlvelhető terület 26%, de annak vajon hány %-át művelik? Mo-nak mennyi a művelhető területe? 85% ?

A hagyma árára emlészem, 600Ft volt kilója. Itthon volt vagy 60 Ft. A példád a Bükkel nem állja meg a helyét. Azért mégiscsak ugyanaz az ország. Ráadásul a bükk lábánál vannak termőföldek is. Nem egy nagy távolság.

Tengerről meg az a véleményem, hogy irritálja a bőrt a sós víz. Ha belemegy a szádba , undorító. Ha meg a szemedbe megy bele akkor csípi. Horvátország tengerpartjának 95%-a meg éles, csipkés szikla vagy egyéb apróköves borzadáj. Alig van homokos tengerpartja. Volt amikor bementünk valahol és szinte mást sem láttunk a vízben mint tengerisünöket. Papucsban kellett bemenni a vízbe, nehogy belelépjen egybe az ember. Persze így is beletérdeltem egybe ami a sziklafal oldalán tanyázott.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#136) Dany007 válasza Solten (#131) üzenetére


Dany007
veterán

Na pont ezért mondtam, hogy nekünk sose sikerülhet. :)
Viszont a sok lopott uniós pénzből, meg egyébből, már rég felhúzhattunk volna egy luxus vízivilág központot a Balaton fölé!

(#137) Crystalheart válasza Solten (#130) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Fogalmazzunk úgy, hogy ezeket is bele kell venni a programba. Nem érdemes csak egy-két dologra fókuszálni, mert akkor ugyanúgy csak egyszer jön el a turista, ráadásul beskatulyázza az országot: itt mindenki iszákos betyár :D Éppen az a feladatunk, hogy a többi értékünk és hungarikumunk - akár újak is - is beugorjon, bárkinek megemlítjük Hungáriát. Hogy csak ez a két dolog él az emberek fejében, az csak az elhibázott reklámnak köszönhető.

CYBERIA: nekünk mákunk, hogy van egy Alföldünk, sőt, máshol is rengeteg a termőterület. Ha importálni kellene mindent, akkor a mi szuper helyzetünkben vagy rövidúton elúszna minden pénzünk, fölélnénk, és azért volna számunkra drága, vagy azért, mert ami mégis hazai, abból kevés van, és akkor valóban drága volna. Ezért kellett a szlovákoknak mindenáron a Csallóköz, még ha durván magyar többségű is volt annak idején, hiszen a Felvidék amúgy egy bazi hegység, és gondban lettek volna. Tőlünk meg a bányákat és az erdőket vették el, ezért drága a nyersanyag, meg nem éri meg faházat építeni. (Csak hogy senkinek se legyen teljesen jó, így megy ez az "oszd meg és uralkodj.)

[ Szerkesztve ]

(#138) Solten válasza Huma (#133) üzenetére


Solten
addikt

"A tengerpartja sem valami nagy szám"

Azert ez igy eros... ;) Egyreszt kristalytiszta a tenger. Pont. Ez mar akkora plusz, hogy csak azert megy oda egy rakat ember. Masreszt nem tengerpartja van, hanem "tengerpartjai". A Dalmaciai resz teljesen mas mint az Isztriai pl. Kinek mi jon be. Mellette ott van a szinte erintetlen tortenelem, Velencei koztarsasag egykori buszkesegei, a hangulatos kisvarosok a sikatorokkal, templomok a kozepkorbol. Az meg hogy koves, plusz is lehet (nehol aprokavicsos), pl. nem hatrany hogy a homok nem megy az ember orraba, fulebe es egyeb testreszeibe, valamint nem egeti a labat a 60-70 fokjaval (Gorogorszag). Bocs az esszeert, nem Horvatorszag a tema. Csak ok lazan megelnek a "tengerpartjukbol". Es jol csinaljak. A Kajaar meg a hazaival volt azonos (tengerparton!!) 2007-ben, Isztria.

Saor Alba

(#139) Solten válasza Crystalheart (#137) üzenetére


Solten
addikt

Szerintem nem gond az, mi leszunk a vilag egyetlen iszakos betyarjai... :D

Saor Alba

(#140) Mindless válasza Crystalheart (#129) üzenetére


Mindless
tag

Az elso felevel egyet ertek teljesen:) A masodikkal kevesbe. En ezt mindig hallom hogy mekkora szemetek a magyarok meg hogy atvernek mindenkit, szerintem ez nem igaz. Vagy csak nekem jok a tapasztalataim. Sok kulfoldi ismeros jart mar magyarorszagon es mindenki pozitiv elmenyekkel jott vissza. Nem olyan rossz am ott a helyzet ebbol a szempontbol. Csak az a nehany eset az nagyon fel van fujva...

(#141) Mindless válasza Solten (#132) üzenetére


Mindless
tag

Igen, ebbol a szempontbol vannak bajok. De hogy varod el a magyaroktol hogy ne kapaszkodjanak a penzbe amikor mindenki a tulelesert kuzd. En is vallalkozo voltam otthon es nem onszantambol vallaltam az emigraciot, nem volt mas lehetosegem, vagy ez vagy a hid alatt es nem egy kis sarki bufe volt:(

(#142) Solten válasza Mindless (#141) üzenetére


Solten
addikt

"De hogy varod el a magyaroktol hogy ne kapaszkodjanak a penzbe amikor mindenki a tulelesert kuzd."

Azert nem volt ez mindig igy... volt mikor buszkek lehettunk a Balatonra. Bar a problema nyilvan melyebben gyokeredzik.

Saor Alba

(#143) CYBERIA válasza Huma (#135) üzenetére


CYBERIA
őstag

Tulajdonképp ez most nem olyan lényeges kérdés, de ha már szóba került meg lehet beszélni.

A 26% az arra vonatkozik, hogy mennyit művelnek meg.
Magyarországnál ez valami 49,58%.
Kiszámoltam, egy főre másfélszer akkora művelt terület jut Magyarországon, mint Horvátországban.

„A hagyma árára emlészem, 600Ft volt kilója. Itthon volt vagy 60 Ft. A példád a Bükkel nem állja meg a helyét. Azért mégiscsak ugyanaz az ország. Ráadásul a bükk lábánál vannak termőföldek is. Nem egy nagy távolság.”

Az árakat te tudod jobban, én csak azt mondom, hogy amikor Magyarországra is hoznak Mexikóból is sertéshúst, akkor szerintem nem nagyon számít, hogy ugyanaz az ország-e.
Ráadásul Magyarország is elég közel van, éppen innen is lehet bevinni, világpiaci áron alul is akár.

Egyébként meg lehet nézni a műholdképeket Horvátországról, lehet látni hogy azért vannak földek ott is.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#144) Mindless válasza Solten (#142) üzenetére


Mindless
tag

Tudod mikor volt a magyar kis es kozepvallalkozoknak jo? A bokros csomag elott... Azota csak egyre rosszabb lett... Egy nagynak mindig konnyebb nadragot huzogatni mint egy kicsinek, de mostmar a nagyoknak sincs hova...

Ebbol a szempontbol igazad van, a 90es evek elejen meg jo volt vallakozonak lenni... En utoljara kb 8 eve voltam a balatonon akkor emlekszem hogy nem is lehetett magyar hangot hallani csak nemetet. Ugyhogy a jelenlegi helyzetrol erdemben nem tudok nyilatkozni, de biztos sokat romlott ez az arany.

(#145) Z-o-t-y válasza Kalandor (#126) üzenetére


Z-o-t-y
tag

Jogos, de nekem akkor is a vékony jön be, a pizzában is :) És én megtaláltam a számításaimat, és világos h minden relatív meg ízlésfüggő, csak így meg nem jó olvasni azt, hogy azt hallottam, hogy az olasz kaja nem jó.

http://instagram.com/_doublez_

(#146) CYBERIA válasza Z-o-t-y (#145) üzenetére


CYBERIA
őstag

Az biztos, hogy jobb mint a francia. Nem szeretem az éticsigát :o

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#147) Crystalheart válasza Mindless (#144) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen, a magyar-német turisták aránya a Balatonon nagyjából megfordult, ami sajnálatos. Egyrészt mutatja, hogy kevesebb külföldi jön, másrészről, hogy a magyarok sem tehetik meg, hogy költséges külföldi utazásokra verjék el a pénzt. Ez mondjuk önmagában nem probléma, már hogy nem külföldön szórják, hanem a magyar idegenforgalmat élénkítik helyette, de hogy a külföldi turisták száma meg csökken közben...

Magyarország unalmas. És ezzel így van a külföldi közvélemény is, a szakemberek is ezt mondják, és a néhány kivétel nem jelentős. Sajnos átlagos, ezért unalmas. Ezért kell a sarkunkra állni!

Egyébként itthon szinte minden rosszul működik. Ez közhely, de sajnos így van :D Még az is, amiben fel tudunk valamit mutatni, ami nálunk megy a legjobban, gondolok itt a mezőgazdaság egy-két ágára. No, de elég csak a filmiparra gondolni! Bháh... Így pazaroljuk a lehető legjobb imázsjavítót imázsrontóvá.

[ Szerkesztve ]

(#148) Huma válasza CYBERIA (#146) üzenetére


Huma
addikt

Én már ettem éticsigát. Koleszos vagyok... :)
Kimentünk és szedtünk egy rakással. Pörkölt lett belőlük. Hát mit mondjak. Ízre és állagra hasonlít a zúza vagy szívpörköltre. Nem volt olyan rossz.
Ellenben főztük vagy három és fél órán keresztül. (És én kétszer megkóstoltam mikor azt hittem már jó, de félig nyers volt. Csak az ellenségeimnek kívánom.)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#149) CYBERIA válasza Huma (#148) üzenetére


CYBERIA
őstag

Lol, én inkább meghagyom, hadd másszon :D

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#150) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Szép! Végigolvasva egyszerre mindent több dolog is "lejött".
Először is, a lehetőségekkel élni kell. Szoboszlói vagyok én is, de csak egy éve. Előtte kisvárosban éltem Debrecentől nem messze. Sajnos otthon tényleg nincs -semmi- legfeljebb néhány gazdag maffiózó, aki Olaszba hordja a "szép" Magyar lányokat dolgozni.. de mióta Szoboszlón lakom megláttam, h azért lehetne jól is csinálni. Legalábbis egykor aki képben volt, most dúskál a pénzben. Hála a turizmusnak. DE

Az idősebb generáció végleg kiöregedett. Szó szerint 70 és a halál közöttiek járnak már csak a gyógyvíz miatt (itt főleg a tokos Németekre gondolok) és a fiatalabbak már nem foglalkoznak országunkkal. Ennek egyszerű okai vannak, melyek meglátásom szerint Balatonra is érvényesek.

Elképesztő árakon juthat az ember külföldre. Legyen szó bármilyen "fapados" repülőről, pikk-pakk megérkezel pl Ibizára is a pénzedért. Mindent megkapsz, kiszolgálnak, eszed amihez a gyomrod szokott (sok ismerősnek behalt odakint a Magyar konyhája, éppen az Olasz pizza túl vékony és ropogós része miatt, amit el is meséltetek. Egyszerűen a Magyar konyha, jó kis Magyar gyomorba való. Közelebbi megközelítés: Manchester legerősebb fűszere a chili paprika, egy két pizzériában kapható és kb egy Magyar, erősebb őrölt csemege paprika szintjén van). És ezek az árak nevetségesek, míg itthon azért megkérték a kis lángos árát is, h a repülőtéri sörárakról ne is beszéljek.. És ugye itt van a következő probléma:

Az interneten követhetetlenül gyorsan áramlik az információ, ha kiteszek ide egy linket pl Sikfőkúton van nyaralónk, szerintetek hány ember fog hsz-t küldeni? Szerintem sokan. És ez nem attól függ, h jó vagy rossz az a nyaraló.. csak a hálón múlik.

Itt bizony sok mindenen áll vagy bukik a dolog, de ha az országot továbbra is néhány "öreg majom" akarja kizsigerelni, akkor már a jelenlegi helyzetemből és tovább kell engedni és lehet meglépek pl: máshová, ahol még a fagyi árust is normálisan kifizetük a ledolgozott órái után..

Bocs a hibákért, nem akartam én ennyire elhúzni az estét, de érdekes a cikk! :C

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.