Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViZion


ViZion
félisten

Környezetvédelemmel indokolja? Még van pofájuk ezt hazudni?
Megmutatnám a számlájukat: gyakran a második íven csak a sablon szövegek, adatvédelmi marhaságok, ami kifért volna az első ívre is.
Nem mellesleg a számla mellé színes, vastag papírra nyomott reklám szórólapjukat csomagolják. Hát a bánatos fűz kérte a 14-20 éveseknek szóló reklám ajánlataikat printben a szla mellé... Miféle környezetvédelem ez? Ez a régifajta spam...

Lófasírt ez, nem környezetvédelem! Humbug PR szöveg, hogy a ló ne rúgjon mellé, aki ezt kitalálta.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#2) bambano


bambano
titán

"Azt, hogy az ügyfélszolgálati pontokon való befizetésre miért alkalmazzák ugyanezt a díjat, a vállalat nem árulta el": azért, mert a készpénz kezelésének egy halom költsége van, amit nem akarnak lenyelni a profit kárára. jobb páncélszekrények kellenek, fegyveres őrség, őrzött fegyveres pénzszállítás.

gondolom az egyszerűség érdekében választották ugyanazt a díjat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Samus


Samus
addikt

Válaszd a távszámlát. Tele van a Tékozló Homár ilyen cikkekkel, a távszámla későn fizet, az ügyfél késedelmi kamatot kapott... Akkor már inkább csoportos beszedési megbízás. Egyébként engem is felháborított, bár Anyámék a telenornál havonta +125 pénzt fizetnek a számla miatt. Nekünk többe kerül majd...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) Tikakukac


Tikakukac
titán

Én évenként egyben betolom a netet és kezét csókolom. Az újrahasznosítás meg környezet megóvása dolog meg akkora kamu, mint ide Gyulafirátót :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5) Inv1sus válasza ViZion (#1) üzenetére


Inv1sus
addikt

+1

Én is utálom, hogy mindig valami reklámanyagot küldenek a számla mellé. Engem csak egy összeg érdekel, amit ki kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6) Nordik


Nordik
őstag

Mi van azokkal akik mondjuk 2-3 csekket fizetnek be? Ilyen esetben csekkenként számolják fel a 142Ft-ot?

Egyébként engem is felháborított a dolog... :((( Főleg azért, hogy ilyen-olyan banki átutalásokkal nem szeretek szórakozni, mindig T-Pontba fizetem be a számlákat, már jóval a csekkek kiérkezése előtt. Mire ide ér amúgy is már csak 3-4 nap van a fizetési határidőig...

[ Szerkesztve ]

(#7) amadeus11


amadeus11
senior tag

Na még egy sarc a trékomtól . Ez az egyik legdrágább szolgáltató .Jobb helyeken fele annyit fizetnek a netért , mint én a trékomnak . Ehhez jön még most pár garas plussz , szegények nehogy veszteségesek legyenek ... Ha a csekk nem ér be a megadott időre ,akkor másnap rögtön számlázzák a +500 ft-ot és küldik az új csekket . Általában a befizetési határidő előtt 10 nappal küldik a csekket és pontosan egy hét amíg beér a pénz ( ezt lehet online követni ) . Szóval van két-három nap hogy eljussak a postára . G.ci egy cég ez ....

There is a star

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

eszámla aztán cső
csak az idősebbek megszívják ezzel... :U

(#9) villamos


villamos
őstag

A fogyasztóvédelem vizsgálódni fog az ügyben. A dolog törvényes, ugyanis előzőleg értesítették a változásról az előfizetőket, illetve a ptk ide vonatkozó szabályai szerint az előfizetőnek kell kell gondoskodnia arról, hogy a szolgáltatás ellenértéke a szolgáltatóhoz megérkezzen, és az nem köteles átvállalni ennek költségét.
Az hogy tisztességtelen e az ilyen díjak bevezetése, illetve a szerződési feltételek ilyen módosítása, azt bíróság állapíthatja meg. Hasonló eset történt 2008 ban, két szolgáltatóval, a fogyasztóvédelem bírósághoz is fordult, de azóta sincs döntés ezekben az ügyekben sem.
Ettől függetlenül nem hiszem, hogy a 142Ft földhöz vágna bárkit is, akit meg igen, annak szerintem telefonja sincs.
Nyuggereknek lehet ajánlani alternatívaként egy kártyás mobil előfizetést, annyit fizet, amennyit beszél.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ne küldjék a csekkes levelet mindenféle kéretlen szeméttel tele - így lehet környezetvédelemről beszélni. Ez szvsz hatalmas kamu szöveg. Környezetvédelem. Persze.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11) Franklin válasza Nordik (#6) üzenetére


Franklin
addikt

"ilyen-olyan banki átutalásokkal nem szeretek szórakozni"

Tényleg, mennyivel is jobb postára menni, sorban állni, várakozni...

Otthonról meg 2 perc alatt kifizetem az összes csekkemet.

Egyébként a Telenor akkor NEM számít fel külön díjat, ha postán küldik a csekket, de átutalással fizetem ki.

[ Szerkesztve ]

(#12) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Ha küldenének egy e-számlát egy paypal linkkel az lenne a király.

(#13) Nordik válasza Franklin (#11) üzenetére


Nordik
őstag

Kell ehhez valamilyen internetes vásárláshoz használható kártya?

(#14) VS461


VS461
tag

Jópofák... Amikor kötöttem a szerződést, kértem a csoportost, mondták, h a bankban intézzem, mert ha náluk, akkor 2-3-4 hónap az átfutás. Mondom, mivan? Házon belül nem képesek intézni? Mondták, hogy bocsi, de nem... Elmentem a bankba, csoportost íratni, mondták, 1-2 hónap, de meglesz. Aztán csak kaptam a felszólító sms-eket. Új kör a T-Pontban, a bankban, de nem... A sárga csekk ótvarabb, macerásabb, de azzal nem volt eddig baj, erre most felszámítanak érte lóvét... elmennek ám a... a sok nyomtatott spam meg nem szennyezi a környezetet, mi?

Egyébként most a netről intéztem a csoportost - kíváncsi leszek, mert már küldték a 30 napos sms-t :D

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#15) Silentfrog válasza Winner_hun (#10) üzenetére


Silentfrog
veterán

+1 Állandóan tele van/volt a levél, szines reklám x@arságokkal,amit az emberek nagy többsége simán kihajit elolvasás nélkül.

(#16) macilaci78


macilaci78
nagyúr

És aki az ilyen-olyan külső, belső direktmarketing hírlevelekhez nem járul hozzá, az is megkapja a tüzelőt?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) Lenry


Lenry
félisten

nem tudom mi ez a bonyolítás

bejelentkezel a a My T-Mobile / My T-Home interfészére, és onnan bankkártyával csodálatosan be tudod fizetni a számládat és nem kell hozzá semmiféle távszámla meg anyámkínja. ugyanott le tudod mondani a papírszámlát és akkor azt se kapsz.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Tim82 válasza bambano (#2) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mit ad Isten, én pl. bankkártyával fizetek T-Pontban, ahogy sokan mások is. Ennyit arról, hogy velem akarják megfizettetni a "készpénz kezelésének halomnyi költségét"...

Lenry: remélhetőleg betonbiztosan működik a webes felület. De amúgy köszi az ötletet, megvan, hogyan fogom májustól megoldani. :K

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19) Franklin válasza Nordik (#13) üzenetére


Franklin
addikt

Nem kell kártya, csak egy sima bankszámla netbank hozzáféréssel.

(#20) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Hát ez elég röhejes indok. Nekem 3 előfizetése van T-Mobil-nál és arra nem voltak képesek, hogy egy borítékba belerakják, szépen elküldik 3 levélben. Amikor bejött ez a távszámla, boldog voltam, mert már alig férek el a sok régi számlától (1 évig meg szoktam tartani őket). Szóval nekem erre a távszámla oldalra 2 héten át nem sikerült beregisztrálnom, pedig próbáltam 3 böngészővel, itthonról, melóhelyről. A vége az lett, hogy a My-Tobile oldalon kértem elektronikus számlát, így minden hónapban emailben megkapom a számlákat és netbankból elutalom. Ja legnagyobb vicc, hogy véletlenszerűen váltogatják a célszámlát (van CIB, K&H meg MKB is :F ), nehogy már sablont lehessen csinálni rá :W .

Laci

(#21) Lenry válasza Tim82 (#18) üzenetére


Lenry
félisten

nekem sose volt még vele gondom.

bejelentkezel, elsején már ott a számla, amíg nem fizeted be, addig pdf-ben le is töltheted (utána már csak a távszámláról lehet, ha van olyanod)

a fizetési felületet az OTP adja, onnantól meg már csak annyi, mint mondjuk Steamen vásárolni: név, bank, kártyaszám, CVC kód, OK gomb.

fizetés után azonnal nullázódik a számlád a My T-Mobile-ban.

szóval szerintem a legjobb ezen keresztül intézni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) mukibuci válasza Tim82 (#18) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

mindegy, hogy mivel fizetsz bent az üzletben, csak feltartod a sort. Ha ott is fizetni kell a befizetésért (ez azért elég abszurdul hangzik), akkor az emberek nagy része nem fog odajárni, így az új ügyfelekre több idő marad.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#23) Joci10 válasza Lenry (#17) üzenetére


Joci10
őstag

OK, és ezt magyarázd el a világ végén élő kisnyugdíjasnak! A szüleim még az ATM-ből sem tudnak pénzt felvenni; a telefont is csak annyira tudják kezelni, hogy 'felvesz', 'kikeres telefonkönyvből', 'felhív', 'letesz'; aztán majd a telefonszámlájukat biztosan interneten fogják fizetni!
Persze, tudom: ott dögöljön meg, aki nem hajlandó a 'jövő szép út'-jára lépni; de szerintem az ember nem ettől ember.

(#24) DeFranco


DeFranco
nagyúr

By the way a netes fizetesrlol kapott sms dija is az en zsebemet nyomja, hogy kapjak be...

a vodanal milyen kedvezmeny van az online fizetesre? En meg nem lattam ilyet csak a szokasos nyerj egy barmit, ha most valtasz. De az nem kedvezmeny.

(#25) mukibuci válasza DeFranco (#24) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Válts E-számlára, hiszen havi 200 Ft havidíjkedvezményt adunk 2012. februártól lakossági és kisvállalkozói hang alapú előfizetőinknek.

(#26): ha 2 országos napilapban megírták, akkor már törvényesen bejelentették, nem kell minden előfizetőt személyesen megkeresniük :N

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#26) Joci10 válasza villamos (#9) üzenetére


Joci10
őstag

"A dolog törvényes, ugyanis előzőleg értesítették a változásról az előfizetőket," - mi még semmilyen külön értesítést nem kaptunk. Mellesleg ez egy egyoldalú szerződésmódosítás - hiszen az alap-szerződésben nem szerepel ez a plusz költség.

Ja, és ha nem nagy pénz az a 142Ft, akkor az amúgy is haszonnal dolgozó T is simán felvállalhatná.

(#27) DeFranco válasza mukibuci (#25) üzenetére


DeFranco
nagyúr

thx. :) utananezek.

(#28) Lenry válasza Joci10 (#23) üzenetére


Lenry
félisten

jólvanmár.
egy harakirit ne nyomjak le, csak mert merészeltem valami javasolni?

jó, akkor a világvégén lévő kisnyugger majd kifizeti a 142 Forintot. sopánkodik egy kört, aztán így járt. nem tudok vele mit csinálni, rajta nem tudok segíteni, rajtatok akartam, akik nyilvánvalóan képesek vagytok kezelni az internetet, de akkor legközelebb csöndben maradok, ha valamire nincs valami 42-es válaszom

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) Tim82 válasza mukibuci (#22) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még soha nem tartottam fel a sort, egyrészt a számlabefizetések általában egy és ugyanazon pultnál mennek, másrészt meg általában kevesen szoktak helyben befizetni T-Pontban. Nekem viszont fontos a kártyahasználat (repülőjegyre váltható Wizz Air-pontokat kapok a kártyás tranzakcióimért), azért fizetek kártyával.

Másrészt meg b+, azért kelljen szerinted valakinek extra díjat fizetnie, mert "feltartja a sort" a személyes ügyfélszolgálaton (ha már a "környezetvédelem" és a "készpénzkezelés költségei" kiesnek, mint kamu indokok)? Remélem, nem ilyen területen dolgozol, mert akkor nagyon nem ügyfélbarát a hozzáállás, amit mutatsz. :DDD

# 24: nyilván nem így reagálnék, ha halálos komolysággal magamra venném. Amúgy még jó pár éve én is dolgoztam ugyanúgy a Vodánál egy rövid ideig, meg azóta is ügyfélszolgálaton dolgozom (szerencsére már nem sokáig, kissé belefáradtam és lehetőségem nyílt a váltásra).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30) mukibuci válasza Tim82 (#29) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem kell szó szerint magadra venni. Az üzletekben azonban a legtöbben számlát fizetni járnak, ha ezt sikerül csökkenteni, akkor elég nagy terhet vesznek le az ott ülő értékesítők nyakáról és a felszabaduló időt hasznosan tudják tölteni az új ügyfelekkel.

de, éppen ilyen területen :) egy másik szolgáltatónál ;] szóval valamennyire belelátok, hogy miért is van ez :DDD Azt egy szóval sem írtam, hogy ez jó dolog :N (ha tudnád milyen dolgokon tudnak fillérbaszni... hihetetlen, főleg h más területen pedig ész nélkül szórják a pénzt :( )

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#31) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

2008 óta tervezték ezt meglépni.. Valaki elkezdte, valószínűleg szépen lassan majd követi mindenki..

Tavaly nyáron volt erről egy cikk, h mennyit lehetne ezzel az egésszel "spórolni".

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32) Joci10 válasza Lenry (#28) üzenetére


Joci10
őstag

Ó, elnézést, hogy megpróbáltam vázolni a nyugdíjasok helyzetét! Külön elnézést, mert megpróbáltam utalni rá, hogy (remélhetően) Te is leszel nyugdíjas; és nem biztos, hogy tetszeni fog, hogy végigdolgozol egy életet, de ennek ellenére lesz@r mindenki (és még le is nyuggerez). Legközelebb nem fogom (majd remélem ugyanezt vissza is kapod).

Ja, és bocs, hogy élek.

(#33) azbest


azbest
félisten

A sárga csekk díja minimum 95 Ft/db (3,6‰) ... na most miért csodálkozunk, ha költség nélküli alternatívára terelik a népet. Már az egyetemek is átállnak elektronikus fizetésre.. nem csoda, hisz csak az egyik egyetem kollégiumi díjainak csekkje 300 ezer havonta. Ugyan miért fizessék ki ezt a postának, amikor van rá alternatíva és a mai világban egyébként is szükség van számlára és jó ha van bankkártya is hozzá

(#34) Silentfrog válasza azbest (#33) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nincs is baj ezzel csakne ilyen indokkal vezessék be . Mondják meg az igazat, hogy minden pénzbe van.
Itt ahol lakok a helyi adót már rég az önkormányzatnál kell befizetni de nem azért mert igy olcsobb hanem ,hogy a 40-50 ember aki egyszerre akarja befizetni az megismerhesse egymást, a 3-4 orás sorbanállás közben,ismerd meg a környezeted cimmel ;] /temészetesen nem igaz ez sem csak a sor és a létszám

[ Szerkesztve ]

(#35) bambano válasza VS461 (#14) üzenetére


bambano
titán

másik bankot kellene keresned.
rendes bankban megadod a megbízást, azt néhány nap alatt giro-n (tehát nem papíron) átküldik a szolgáltatónak és a következő havi pénzt már úgy szedi be.
és tényleg, nem a szolgáltatónál kell kezdeményezni.

(#20) Gusztáv: érdekes, nekem meg tudják csinálni, csak minden alkalommal, amikor valami újat csinálok a t-nél, szólni kell, hogy a meglévő ügyfélazonosítóra terheljék rá ezt is. vagy pedig utólag bemenni és átpakoltatni mindent.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) banhammer


banhammer
veterán

Szánalmas lenyúlás.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#37) bambano válasza Joci10 (#26) üzenetére


bambano
titán

számla mellé küldtek lepedőnyi értesítőt, abban benne volt, hogy nem egyoldalú, hanem kétoldalú, jogod van elutasítani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) Lenry válasza Joci10 (#32) üzenetére


Lenry
félisten

neked mégis mi a f*sz bajod van?

feldobtam egy lehetőséget, hogy aki tud, éljen vele, hogy ne kelljen kifizetni azt a 142 Ft-ot. erre itt nekem esel, hogy "de mi van a nyugdíjasokkal?", mintha mindjárt az én hibám az is, hogy nem értenek az internethez.

ezt a My T-mobile-os dolgot ismerem, ezzel ingyenes, de természetszerűleg előfeltétele az internethasználat.
a nyugdíjasoknak nem tudok mit ajánlani, mert nem ismerek olyan módszert, amivel kikerülhető lenne a díj kifizetése, és ők is értenek hozzá. nagyon sajnálom, de nem tudok mit baszni vele.

menjél, hisztizzél a T-nek, hogy csináljanak nyugdíjaskedvezményt, nem érdekel, de rólam szakadjál le. vagy legalább vegyél vissza magadból

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39) DeFranco válasza Tim82 (#29) üzenetére


DeFranco
nagyúr

? a #24 az en hszemre valasz?

(#40) hackeeeee válasza Silentfrog (#34) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott van az indok, amivel ez az egész előkerült tavaly nyáron.. Most ezt mondták.. :)

Véleményem szubjektív...

(#41) cskamacska válasza Joci10 (#23) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem kell ezt túlmisztifikálni, nem túlságosan bújtatottan árat emelnek a nagy többségnek, és kész. Nem rosszabb ez mint az év eleji áremelés, vagy az, hogy a hűségszerződésért cserébe már szinte semmi kedvezményt nem adnak a telefonok áraiból. :U
Ezt még ki lehet védeni, viszont a hivószám kijelzés 200 forintja sokkal nagyobb szemétség. :(((

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#42) Tüzi

"használata felé próbálják terelni."
- terelgessék a k.. any..t azt. nem háziszárnyas vagyok, hogy terelgetni kelljen. (igaz nem is trémobilos)

"a cég több mint 200 millió forintot fizetett eddig a Postának havonta"
-ez biztos a percdíjak csökkenésében fog megmutatkozni, nem az osztalékban ugye kedveskéim?

"Vodafone például kedvezményt ad a havi díjból azoknak, akik áttérnek a papírspóroló megoldásra."
-voda már fél éve (ha nem több) fele annyi papírt nyomtat a számlához, mert igénybe veszik a papír másik oldalát is :)

ennyi.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#43) Tüzi válasza Franklin (#11) üzenetére

milyen jókat lehet a postán beszélgetni, szocializálódni az ismerősökkel, barátokkal. nézegetni a huszonéves szép postáslányokat, főleg nyáron.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#44) vzozo


vzozo
senior tag

Azért van egy diszkrét bája annak, ahogy az itt jelenlévők (internet-használó, közösségben aktív, digitális "írástudással" rendelkező, elvileg az átlagnál intelligensebb, stb.) közül néhányan teli szájjal fröcsögnek az ilyen "újítások" ellen. :C

Tudjátok mit? Igazatok van! Ti járjatok csak a postára sárga csekkekkel, ATM-ből előtte azért vegyétek fel a pénzt is, majd fizessétek be némi sorbanállás után. Havonta sokszor, évente sokszor x 12 alkalommal. Mert az olyan jó.

Én maradok a szokásos csoportos beszedés + díjnet kombónál. Idén kezdem meg a 3. olyan évemet, amikor nem tervezek postát belülről látni (az előző években sikeresen elkerültem őket). Cserébe van havonta plusz néhány órányi időm (utazás + sorbanállás alkalmak megspórolása), elektronikusan tökéletesen nyomon tudom követni a tranzakciókat, igény esetén vissza is utasíthatom őket (1x nem volt még szükség rá, de a lehetőség adott). Mivel utánajártam, "természetesen" a banki költségeim mind havi, mind éves szinten 0 (nulla) forintba kerülnek, a hitelkártyámról intézett beszedések után pedig még a bank ad nekem 2%-nyi bónuszt.

De nyilván én vagyok hülye, hogy hagytam magam megzsarolni a szolgáltatók által, és nem sárgacsekkezek. Hiszen postai sorbanállás közben olyan jól lehetne nyavajogni azon, hogy milyen mocsok és igazságtalan egy világban élünk... :W

(#45) vzozo válasza Tüzi (#42) üzenetére


vzozo
senior tag

-ez biztos a percdíjak csökkenésében fog megmutatkozni, nem az osztalékban ugye kedveskéim?

Remélem az osztalékben, mert MT előfizetésem nincs, részvényem viszont annál több...

(#46) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Én is neten fizetek utalásonként kemény 10ft...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#47) Intelligencs

Meg vagyok döbbenve! Mintha legalábbis egy Blikk cikk hozzászólásait olvasnám, már ami a hozzáállást illeti. Azt hittem a Prohardveren mindenki örömködni fog, hogy végre, valamelyik szolgáltató meglépte ezt. Erre - néhány kivételtől eltekintve - itt jajongtok meg siránkoztok, hogy a XXI. században papírmentessé akarnak tenni egy olyan dolgot, ami aztán tényleg könnyedén azzá tehető.

Rendben van, a nyugdíjas problémával én sem tudok mit kezdeni. Lehetne mondjuk olyan kitétel, hogy aki nyugdíjas, az ne fizessen plusz pénzt a csekkért.

Dolgoztam 4 évig internetszolgáltatónál, és tudom, hogy milyen sokba kerül egy-egy csekk kipostázása. (Mellétenni egy reklámlevelet egyébként már nem olyan nagy tétel.) Nyilván nem a környezetbarátságról van szó, az csak a marketing része, hanem a költségről. Ezt pedig a jelenlegi vérzivataros időkben már mindenki igyekszik továbbhárítani.

De én például - rendes, Prohardver olvasó kockához illően - fogyasztóként is utálom a sok papírt, minden új szolgáltatásnál első dolgom lemondani a papír alapú értesítőket. Postán pedig évek óta nem voltam, nem is tervezem, hogy megyek. :D A távszámla használata egyébként roppant egyszerű. Ha az ember beregisztrál bankkártyát, akkor kb. kettő kattintással ki is egyenlítheti a számláját.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#48) Drenadar


Drenadar
veterán

amúgy is el kellene már felejteni ezt az idejét múlt "hivatalt" mint a postát.

Én a Diginél léptem meg az elektronikus számlát, mobilszámla már eleve úgy lett kérve, kevesebb a baj.

nyugdíjasoknak meg ott a csoportos beszedési megbízás, vagy az idősek otthona.

(#47) Intelligencs: egyetértek :)
nekem a bankom erőltette rám az évente egy értesítőt. én már azt sem akartam...
következő beszélgetés zajlott le az ügyfélszolgálatossal:
üfsz: Ha jól látom ön nem kap számlaértesítőt esetleg szeretné aktiváltatni a szolgáltatást?
én: köszi, de nem.
üfsz: De még az évenkénti egyet sem?
én: Azt se, nem kell.
Üfsz: De sajnos kötelező. Akkor aktiváltathatjuk?
Én: ... ööö...

nem akartam, hogy végtelen ciklusba álljunk...

Jah és kedves Ügyféltársaim! Kérlek értsétek meg! Csak azért mert beszéltek Gipsz Jakabbal az X szolgáltató akármilyen munkatársával még nem kell azt feltételezni, hogy Gipsz Jakabnak korlátlan hozzáférése van mindenhez a szolgáltatónál és hogy mindenben illetékes. Köszi.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#49) VS461


VS461
tag

Egyébként szép kezdeményezés, legyünk zöldek (bambano: most néztem a My T-Mo-t, és valszeg bevette a legutóbbi csoportost, halleluja! mert már banki átutalás van írva, és most belegondolva, nem küldtek legutóbb papírt - így legyen!), csak erről sok előfizető sanszos, hogy nem fog tudni.

Amilyen figyelmetlen én is tudok néha lenni, meg amennyire el szoktam olvasni a sok szemetet, amit a mindenféle szolgáltató küld, simán elsikkad az infó, hogy lett egy plusz lenyúlás a számlán. A delikvens pedig szépen megy a postára továbbra is, ahogy eddig, mert megszokta a sárga csekkes sz@rakodást, minek változtasson. És igen, a nép egyszerűbb fiai (akár a kisnyugdíjas, akár a segédmelós, akár a napszámos - mindegy, kit említünk, és nem megsérteni akarok bárkit is) nem fognak tudni se az új díjtételről, se arról, hogy ezt ki lehet küszöbölni.

Ha innen nézem, zöldek, ha onnan, akkor... mindegy...

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#50) Tikakukac válasza Drenadar (#48) üzenetére


Tikakukac
titán

Anyám mai napig csekkezget, pedig nagyon-nagyon sok vacakunk van. Az ok egyszerű: eddig 3-szor fáztunk rá az elektronikus átküldős/fizetős dolgokkal. Ebből 2 olyan eset volt amikor nagyon csúnya sz.pás is volt belőle. Inkább a posta, mint hetente járjam/juk az ügyfélszolgálatot meg verjem/jük az asztalt, hogy márpedig de, igen a hiba nálatok van és ha már fatal error akkor ne szekáljatok a többi hülyeséggel.
Én mai napig PayPayelek, fizetek kártyával meg ég tudja mennyi mindent intézek elektronikusan, de a csekkek mennek a kis sárga papíron.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.