Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z_A_P


Z_A_P
addikt

PoS modell mellett azonban a biztonságot már eleve az adja, hogy akinek benne van a pénze a rendszerben, az nem akarja tönkretenni

Gratula, ez mekkora okorseg :U

OK

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Küzd itt minden kormány a CO2 kibocsátás csökkentésével, az autóipart regulázzák ész nélkül, hogy már ma újonnan kb. 1000-1200 literes motorral árulnak mindent, erre ezt a semmit meg engedik, amivel több áramot emésztenek fel, mint egy kisebb ország éves igénye...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) lezso6 válasza tibaimp (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elolvastad a hírt? Mert pont arról szól, hogy az Ethereum 2.0 már kb semmi áramot nem fog fogyasztani.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

és akkor most megindul a használt vga dömping vagy átállnak shitcoin bányászásra?

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#5) #16820480


#16820480
törölt tag

Na, ha majd most nem lesz akkora ereje a bányászatnak, kíváncsi vagyok megjavul-e a vga piac, ha már korábban bebizonyították, hogy kb az ETH bányászat vitte el az összes kártyát az utóbbi években.

(#6) Tüzi válasza #16820480 (#5) üzenetére

Ha van pénzed száz kártáyra, akkor kínábú' már rendelhetsz k.rva olcsón 3080at is akár xD
[link]

szerk:
[link] kezdődik a sírás :D most majd ez fogja feltolni az árakat :D

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7) #16820480 válasza Tüzi (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

Használt farmkártyák úgy tudom eddig is voltak, csak mire eljut szerte a világban, addigra felmegy az áruk.

(#8) dokanin


dokanin
aktív tag

Már csak az a kérdés, hogy ki akar nagy lóvét parkoltatni azért, hogy bányászhasson?
Érdekes lesz látni, hogy milyen kérdések merülnek fel éles használat mellett.

(#9) Tüzi válasza #16820480 (#7) üzenetére

Persze, csak most hirtelen annyi lett, hogy már a használt-piaci árak ütik le az új kártyák árát is. [link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#10) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Már csak azt nem értem, hogy ha ma bevezetésre került az EIP-1559, akkor a cikk miért szinte végig a 2.0-ról szól :DDD Az majd valamikor jövőre, ahogy az utolsó huncut kis bekezdésben meg van említve. Az fogja megszüntetni a bányászást, akkor áll át az ETH POS-re. A mai legfőbb változása "csak" a tranzakciós díjakban volt, főleg hogy annak nagy részét (base fee) mostantól "elégeti" a rendszer. De ez még egyáltalán nem PoS. És ha lesz is PoS, ne várjon senki addig GPU vásárlással, van még kismillió coin amire jó a GPU :D

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#11) tibaimp válasza lezso6 (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Attól, amit írtam, még igaz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) Reggie0


Reggie0
félisten

51%-al nem lehet tranzakiot hamisitani.

(#13) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

"Ez azt jelenti, hogy végre nem kell nagyobb országokat megszégyenítő energiaigény a hálózat működéséhez."

Ja, most már elég lesz kisebb országokat megszégyenítő energia. Micsoda fejlődés.

(#14) dokanin


dokanin
aktív tag

Mondjuk ez a 15 tranzakció/másodperc világszinten elég durva. Kb ebből is látszik, hogy ez nem pénz. Ez az elnevezés csak az eladhatósága miatt kell.

(#15) lezso6 válasza #16820480 (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a hülyeség miért terjed még mindig? Nem a bányászat miatt van hiány. Persze nyilván ront a helyzeten, de alapvetően nem az az ok. Mindenből hiány van. Persze majd ha vége lesz a bányászláznak, akkor a használtpiac egy kis időre kánaán lesz. De attól tartok, hogy amíg nincs Ethereum 2.0, addig nem fog kiszállni senki.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) Reggie0 válasza lezso6 (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy durva mi megy az elektronikai piacon. Olyan mikrovezerlok fogytak ki, amelyek az elmult 5 evben rogyasig voltak a polcon. Mar kb. minden szinten chiphiany van.

[ Szerkesztve ]

(#17) lezso6 válasza tibaimp (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, de a kontextus attól még azt mutatja, hogy nem olvastad el a hírt ami alá kommentelsz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) Busterftw válasza ForRedGlory (#13) üzenetére


Busterftw
veterán

A blogban azt irjak egy kozepes orszaget fogyasztja most az ETH, a PoS ezt csokkenti le kb 2100 haztartasra.

"In total, a Proof-of-Stake Ethereum therefore consumes something on the order of 2.62 megawatt. This is not on the scale of countries, provinces, or even cities, but that of a small town (around 2100 American homes)."

(#19) tibaimp válasza lezso6 (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pedig elolvastam.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) Adiking válasza tibaimp (#2) üzenetére


Adiking
tag

Nem bántani akarlak, értem a mondanivalód lényegét, de akkora autóbuzi vagyok ez szúrja a szemem: 1000-1200 köbcentist akartál írni szerintem.

(#21) #16820480 válasza lezso6 (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt mondtam én is, aztán kiszámolta nekem valaki, hogy pedig de, mert az ETH hash rate majdnem pont annyival nőtt, ahány vga-t eladtak éves szinten 🤷‍♂️

(#22) Reggie0 válasza Busterftw (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Amerikai haztartasra. Szoval az kb. 4200 europai haztartas.

(#23) lezso6 válasza #16820480 (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, meg mióta Justin Bieber aktív a zeneiparban, azóta durván megnőtt öngyilkosságok száma, tehát ő az oka ennek.

Attól még, hogy két statisztikai görbe együtt mozog, nem biztos, hogy közvetlen az összefüggés közöttük.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) #25954560 válasza lezso6 (#23) üzenetére


#25954560
törölt tag

vigyel magaddal bombat a repulore, mert annak az eselye, hogy ket bomba van ugyanazon a gepen, gyakorlatilag nulla :D

(#25) Create. válasza lezso6 (#23) üzenetére


Create.
addikt

Persze az első bányász hullámnál se amiatt ment fel, pedig akkor még fasorban se volt a covid19, se az emiatt kialakult chiphiány. Lehet ezt csűrni-csavarni, de a bányászás miatt ment el az egész, akkor nem alakult volna ki ekkora chip hiány (nyílván anélkül is emelkedtek volna az árak, de közel sem ekkorát). Alapvetően nekem mind1, hogy bányásznak-e vele vagy sem, de hogy nem amiatt ment fel, azt kár tagadni.

[ Szerkesztve ]

(#26) lezso6 válasza Create. (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Picit tájékozódj már. Nem csak a VGA-kból van hiány, hanem kb mindenből. Szerinted az új konzolokat is bányászni viszik el? Meg a mikrovezérlőket is?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) tibaimp válasza Adiking (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ott a pont :R . 1-1,2 literes! :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) Busterftw válasza Reggie0 (#22) üzenetére


Busterftw
veterán

Vasvar/Balatonfuzfo szint.

(#29) Create. válasza lezso6 (#26) üzenetére


Create.
addikt

Szóval akkor mivel magyarázod az elsőnél az emelkedést? Mint írtam, a bányászat nélkül is lett volna emelkedés, de az meg totál kinyírta a vga piacot. A konzol más tészta, ott a gyártókapacitást lőtték alá, illetve a scalperek miatt ugrott meg az ára / lett akkora készlethiány.

[ Szerkesztve ]

(#30) lezso6 válasza Create. (#29) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A mostani helyzetről van szó, ne terelj már. :U Nézd meg a #15-ben linkelt videót, alig 15 perc, benne van minden.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31) Create. válasza lezso6 (#30) üzenetére


Create.
addikt

Ez nem terelés, te azt állítod, hogy nincs köze hozzá, holott az elsőnél is jelentős hiányt okozott, mindenféle egyéb hatás nélkül is. Bányászláz nélkül mondjuk 2x-es ár lett volna, nem 3x-4x.

Kb. ugyanaz zajlott volna le, mint az amd prociknál is megfigyelhető volt, hogy 150k volt egy 5600x a 100k helyett. Ez rendeződött is már mostanra.

[ Szerkesztve ]

(#32) Noukoum válasza tibaimp (#2) üzenetére


Noukoum
veterán

Mit csinálnak az autóiparral? Egyszerűen az autókba jobb a villany, az akkumulátorok fejlődésével pedig végre van elég nagy energia tároló is. A jobb technika kerekedik felül, úgy mint anno fordítva történt.
A kormányok nem a belsőégésű autók kivonását kérik elsősorban hanem azoknak a szennyezését várják el hogy csökkentsék. Mivel azonban hiába a dollármilliók, a technika nem tud többet így ezzel a gyártók nem tudnak mit kezdeni. Már papíron sem tudják tovább csökkenteni a kibocsátást, pedig az közelében sincs a valós értékeknek.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#33) lezso6 válasza Create. (#31) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem mondtam ilyet, hogy "nincs köze hozzá", lásd #15, de konkrét wiki oldala is van már a mostani globális chiphiánynak. A korábbi bányászláz(ak)nál teljesen mások voltak a körülmények. Nagy magabiztossággal állítasz hülyeségeket, melyek csak lógnak a levegőben, alátámasztás nélkül.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34) Create. válasza lezso6 (#33) üzenetére


Create.
addikt

Aha. Te is nagy magabiztonsággal védsz valamit. Én nem tudom, de nálunk azt tanították az iskolában, hogy ha valamiből kevés van és arra egyre jobban nő a kereslet, akkor nem egyenes arányban fog nőni az ára. A bányászláz meg igenis jelentős mértékben növelte a keresleti igényt. De gondolom ezt a törvényszerűséget nem ismered el. Mint írtam a hiány akkor is valós lenne, de a mértéke nem mind1, hogy mekkora.

[ Szerkesztve ]

(#35) Z10N válasza tibaimp (#2) üzenetére


Z10N
veterán

US-be nem reg volt hir, hogy bizonyos Watt felett betiltjak a gaming gepeket :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#36) Create. válasza Z10N (#35) üzenetére


Create.
addikt

Csak az oem gépekre vonatkozik.

(#37) Z10N válasza Tüzi (#6) üzenetére


Z10N
veterán

Csak ezt sosem veszik tudomasul egyesek...
Nemreg volt kint Taobaon egy rakat (ertsd tobb raklapnyi RTX3060), valami ~$200-250 aron.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#38) tibaimp válasza Noukoum (#32) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én ezt nem vitatom.
És totálisan villanyautó párti vagyok, csak jelenleg nincs rá keret, de új autóra sem, mert 1-1,2 literes motorral nem veszek autót, hogy ~100.000 km után vegyek még egyet, mert kikönyökölt a motor.

Azt nem értem, hogy ezt az egész bányászatot miért tűrik meg, ennél szennyezőbb és fölöslegesebb dolog jelenleg nincs.

szerk:
Z10N: ezen röhögtem egy jót....jó helyen kezdik! Nem a hűtőszekrényeken kell, ami 24 órában megy, vagy a szar minőségű TV/beltéri egységeken, ami ott van minden háztartásban, igaz nem sokat eszik, de azt folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#39) lezso6 válasza Create. (#34) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, csak a kettőnk között az a különbség, hogy én alá is támasztottam azt, nem csak a levegőbe beszélek.

"Én nem tudom, de nálunk azt tanították az iskolában, hogy ha valamiből kevés van és arra egyre jobban nő a kereslet, akkor nem egyenes arányban fog nőni az ára. A bányászláz meg igenis jelentős mértékben növelte a keresleti igényt. De gondolom ezt a törvényszerűséget nem ismered el."

Hol írtam én olyan, hogy ilyen nincs?

Az aláhúzott részre meg kérlek mutass bizonyítékot. Segítek: nincs. Az ellenkezőjére viszont van, maga az NV CFO (!) mondta pár hónapja, hogy nem a bányászok miatt van hiány.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40) Noukoum válasza tibaimp (#38) üzenetére


Noukoum
veterán

Azt nem értem, hogy ezt az egész bányászatot miért tűrik meg, ennél szennyezőbb és fölöslegesebb dolog jelenleg nincs.

Ebben abszolút egyetértünk.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#41) lezso6 válasza Noukoum (#40) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak kár, hogy nem igaz. Az viszont igen, a bányászat globális tiltása pofonegyszerű lenne, s rengeteget hozna környezetvédelmileg. Míg a többi terület habár jobban szennyez, ennek mérséklése messze nem ilyen egyszerű.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#42) Create. válasza lezso6 (#39) üzenetére


Create.
addikt

A raklapszámra menő vgak a bányászfarmokra az nem bizonyíték? Nem egy hír volt ilyen, szerintem még ti is lehoztátok, hogy a gyárból kamionszámra viszik el a vga-kat doboz nélkül, mert úgy több fér be és a bányászoknak úgysincs szüksége dobozra.

[ Szerkesztve ]

(#43) Reggie0 válasza tibaimp (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Hogy ne lenne: benzinbol evente 20000TWh-t egetunk el, a banyaszat meg valahol a 100TWh korul mozog. Dizelbol is elmegy ennyi evente, bar azt munkagepek meg mas hasznos dolgok is hasznaljak, nem csak a szemelyautozas. Aztan ott van a turizmus, foleg a repuloutakkal egybekotott.

Ha az autok fogyasztasat <1%-al csokkentik, akkor az mar annyi sporolas, mint a banyaszat energiaigenye ketszer. Ha egy napra senki nem ulne autoba, mar sokkal tobbet sporolnank, mint a banyaszat betiltasaval.

Inkabb be kene vezetni a szemelyautokra is az utdijat, kezdetnek kilometerenken 100 Forint kornyeken.

[ Szerkesztve ]

(#44) lezso6 válasza Create. (#42) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Légy szíves támaszd alá amit írsz (pl linkkel), mert ez így rohadt unalmas ám. :N

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#45) Create. válasza lezso6 (#44) üzenetére


Create.
addikt

[link] Tessék. Szerintem neked kellene tájékozódni jobban.

(#46) #16820480 válasza Noukoum (#40) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ha azt nézed, hogy mennyi az energiaigénye a jelenlegi pénzügyi rendszer fenntartásának, nem biztos, hogy a crypto olyan rosszul jönne ki belőle. Főleg egy ilyen PoS alapon működő változat.

(#47) lezso6 válasza Create. (#45) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nemár. :D Ha állítasz valamit, akkor alá kell támasztani, nem a másikra mutogatni, hogy nem elég tájékozott.

Hol van itt a raklapszámra, kamionokba pakolás dobozok nélkül? :) A cikk címe jóféle clickbait. Ez egy becslés, ami arra alapoz, hogy az AIB szektor eladásainak növekedése csak a bányászok miatt van. De ugye nem feltétlenül, az általad linkelt hír is leírja, hogy a COVID egy másik nagy tényező, így egyáltalán nem olyan egyértelmű a dolog. Két hónapra rá meg is erősítette maga az NV CFO, hogy nem a bányászokhoz mentek a VGA-k. Vagy ő nem ért hozzá? :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48) - = Zk = - válasza Reggie0 (#43) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Inkabb be kene vezetni a szemelyautokra is az utdijat, kezdetnek kilometerenken 100 Forint kornyeken.

nah, ebből mekkora balhé lenne itthon és világszerte :DDD
sztem jogosan, erre nincs felkészülve egy tömegközlekedési hálózat pl, sem itthon sem más országokban... idehaza a BKK lehalna, ha Bp lakossága lerakná az autóikat 1 egész napra.... hát máég ha országos lenne a dolog

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49) Lacccca87 válasza #16820480 (#46) üzenetére


Lacccca87
őstag

Csak a jelenlegi pénzügyi rendszer kb több milliószor annyi tranzakciót kezel tized vagy századannyi energiából. És ez nem mind1.

(#50) Noukoum válasza #16820480 (#46) üzenetére


Noukoum
veterán

Amíg ilyen semmilyen állapotban van addig ne hasonlítsuk a jelenlegi pénzügyi rendszerhez, főleg úgy hogy annak pontos energia igényét nem is tudjuk.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.