Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Saccco


Saccco
nagyúr

Az az egér azmiaz? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2) Gabor970


Gabor970
addikt

Talán az lehetne a leggazdaságosabb, és leggyorsabb megoldás, ha magára az alaplapra felkerülhetne 80-120 GB háttértár. Az elég a rendszernek, és a legfontosabb alkalmazásoknak. Ha sorzatban készülne így, szerintem kb csak 10-15e Ft pluszt jelentene.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#3) dlaj válasza Gabor970 (#2) üzenetére


dlaj
őstag

Tetszik az ötleted!

(#4) sutszi válasza Gabor970 (#2) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt tuti nem gondoltad végig...

Már azért is rendes anyázás megy, hogy a laptopokban ráforrasztják a memóriát a lapra. Ha tönkremegy akkor nem modul csere a megoldás, hanem komplett alaplap. Míg előbbit otthon 2 perc alatt megcsinálod, addig a másik szervíz és napok/hetek kérdése...

Ugyanez lenne az alaplapokkal is csak pepitába... Kifizetek egy alaplapra forrasztott SSD-ért plusz X forintot...Aztán bedöglik akkor jó esetben le tudom tiltani és még használható másik meghajtóval a gép. Na de ez akkor sem normális. Mehet az egész deszka a szervízbe... amihez szétrámolod az egész gépet és vagy cserélik azonnal vagy napokig döglenek rajta...

Ebben a formában ez nem életképes megoldás.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#5) rudi válasza sutszi (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem mellesleg extra rétegek kellenének az alaplap nyomtatott áramkörére, ami megdrágítaná a gyártását.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) helkis


helkis
addikt

ezek a m.2-es ssd-k méretükön kívül gyorsultak is a sima sata3-hoz képest?
korábban volt tesztelve samsung xp941-es az elég faja: [link] ilyesmit itthon lehetne kapni? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7) dlaj válasza Gabor970 (#2) üzenetére


dlaj
őstag

Nem is annyira jó ötlet. :)

(#8) Cythyel válasza helkis (#6) üzenetére


Cythyel
senior tag

Sajnos a cikkben szereplő M.2 SSD-k SATA protokollt használna, bár így is nagyon picit gyorsabbak elviekben mint a külön kábeles megoldások.
Idehaza én még nemláttam olyan M.2 SSD-t amelyik konkrétan pci-e protokollon ment volna.
Különbség a 2 között szembetűnő, a SATA protokollosnak 2, a PCI-E verziónak 1 bevágása van csak.

(#9) .mf


.mf
veterán

Végre olyan méretű laptopok, amik illenek a belsőjükhöz! :C
Ez az Acer B115 ígéretesnek hangzik: 11.6", matt, N5350 passzívan, 4 GB RAM, 2xUSB2 és 1xUSB3... Már csak az akku kapacitása és a teljes gép üzemideje a kérdéses. Meg a kasztni minősége... Kár, hogy nem láttam még róla tesztet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) D1Rect válasza Gabor970 (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha nekem kisebb vagy nagyobb kell, mint a te általad kitalált 80-120GB, akkor kifizettetnek velem egy rakás pénzt fölöslegesen.

(#11) vittorio7


vittorio7
őstag

Azt jól látom, hogy nálunk még csak az Archer I. egeret árulják? Mert itt már az Archer II.-ről olvastam. Ami érdekelne is.

Azért szépen kolbászolnak lefelé az SSD árak. Remélem egyszer eljön az az idő is, amikor egy 0-val rövidebb lesz az ára az ilyen terabájt közeli SSD-knek.

A Xilence Performanc táp a HEC belső miatt nem igazán lesz az ajánlott tápok csimborasszója.

[ Szerkesztve ]

(#12) Szatyor95 válasza Gabor970 (#2) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Ez nagyon rossz ötlet. Egyszer adja meg magát a chip, mehet az egész vissza.

Nyugodj békében Integra!

(#13) berbatov2


berbatov2
senior tag

Ezt az uj ssd-t ra kell rakni az alaplapra, mint egy ramot?

(#14) sutszi válasza berbatov2 (#13) üzenetére


sutszi
veterán

Igen. Külön foglalat van neki. De nem minden alaplap tudja fogadni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15) h1mpi válasza berbatov2 (#13) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Van egy csatija és oda kell bedugni

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#16) BigBear


BigBear
senior tag

Az egérhez: azért azt nem mondanám, hogy nem volt kapható ilyesmi egér...
A MS Natural Wireless Laser Mouse alig 7 éve jelent meg és kapható is (volt) a hazai piacon. Nem 100% -ig ilyen, de ez a Spire egér igencsak az öreg MS utánérzetének tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#17) BlackPriest


BlackPriest
őstag

az egeret kipróbálnám, az fix. asszem lecserélem a satás ssd-t erre az kingstonra, nem tűnik rossznak...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#18) Chiller


Chiller
őstag

Menő az az egér, nem is láttam még ilyet, pedig nem vagyok mai csirke.

Köszönjük a cikket!

(#19) Lacok válasza BlackPriest (#17) üzenetére


Lacok
őstag

Az ipon fórumon olvastam, hogy többen is panaszkodnak erre a kingston m.2 ssd-re mert nem ismerik fel az alaplapok még bios frissítés után sem! Én is egy ilyet akartam venni de ezek után inkább egy inteles 80Gb-t vettem ami tökéletesen működik!

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#20) berbatov2


berbatov2
senior tag

Ertem, tetszik ez a megoldas.

(#21) BlackPriest válasza Lacok (#19) üzenetére


BlackPriest
őstag

valóban, én nem náluk néztem. akkor talán mégis kihagyom :)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#22) MrPetya19 válasza Lacok (#19) üzenetére


MrPetya19
addikt

És jól voltak beállítva az alaplapok, támogatják a sata m.2-t?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#23) Lacok válasza MrPetya19 (#22) üzenetére


Lacok
őstag

A linken el tudud olvasni a hozzászólásokat [link]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#24) Kronos3000 válasza vittorio7 (#11) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Egy 0-val ? :C Azt mi már nem érjük meg... :C

Wasabi...

(#25) Lacok


Lacok
őstag

A link újra [link]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#26) BlackPriest válasza Lacok (#25) üzenetére


BlackPriest
őstag

mondjuk ahogy nézem, kevés az infó és asusra panaszkodnak. na még fontolgatom. rákeresve boltokban együtt adják a lapomat ezzel az ssd-vel, szóval nem hinném, hogy gond lehet

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#27) Lacok válasza BlackPriest (#26) üzenetére


Lacok
őstag

Nekem is Asus van H97M-PLUS rögtön felismerte a lap mindenféle frissítgetés nélkül és tökéletesen indul a rendszer róla

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#28) nakos válasza rudi (#5) üzenetére


nakos
senior tag

Macbook pro 2013 late edition az nem M2-t hasznal mar fel eve? - nekem nagyon ugy tunik hogy igen, 700Mb/sec iras-olvasassal...

"Apple MacBook Pro with Retina display 13-inch (Late 2013): Quick as a flash
The least obvious change for the 2013 Retina MacBook Pro has been saved for the storage technology. Just as with this year’s MacBook Air revision, these notebooks now make use of PCIe-connected solid-state drives.

So now the flash storage technology bypasses the usual Serial ATA interface entirely to use PCIe (dubbed ‘SATA Express’ in some circles), rewarding with potential power savings through less electronics, and with faster data throughput. And not just a little bit quicker – in our tests, significantly faster.

Connected to a traditional SATA Revision 3 bus, the best SSDs can return sequential read speeds up to around 550 MB/s. We tested with QuickBench and saw reads of up to 795 MB/s, and writes not so far behind at 745 MB/s. And importantly, small random file transfers were extremely quick: 19 and 67 MB/s respectively for 4kB random reads and writes. "

(#29) rudi válasza nakos (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Azt használ, és néhány egyéb notebookban is M.2-t használnak már az mSATA helyett.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) Khelben válasza Gabor970 (#2) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az elég a rendszernek

Ja, most. Illetve már most sem, mert nekem pl. nem elég a 120GB a melós gépen, most akarok venni 256-ost. Amit várhatóan 2 év alatt kinövök megint. Szerintem ne legyen beépítve semmi, minél több dolog cserélhető, annál személyre szabhatóbb a gép. Tudod, az orosz laktanyában sem működött az egyen-hajnyírógép :)

Más: ezek a zsanérok a bemutatott gépeken elég nevetségesen festenek. Kíváncsi vagyok, meddig bírják...

[ Szerkesztve ]

(#31) Teaway válasza BlackPriest (#26) üzenetére


Teaway
veterán

"és asusra panaszkodnak"

Na ja, mert mindkét lap (Z97I-PLUS és VII GENE) M.2 PCIe-s kártyát fogad és abba akarják működésre bírni ezt a Kingston SSD-t, ami M.2 Sata3-as. Aztán csodálkoznak, hogy nem megy...

Nincs itthon csokid??

(#32) BlackPriest válasza Teaway (#31) üzenetére


BlackPriest
őstag

hmz, azt nem tudtam, hogy lefelé nem kompatibilis. azért nagy hülyeség egyforma felületű, de nem kompatibilis eszközöket gyártani :U

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#33) Lacok válasza Teaway (#31) üzenetére


Lacok
őstag

Jogos amit írsz megnéztem a két lap specifikációját az asus honlapján az alapértelmezett SATA módot át kell állítani PCIe módba a BIOS-ban

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#34) Teaway válasza BlackPriest (#32) üzenetére


Teaway
veterán

Van egy bevágásos (B-kulcsos) M.2 PCIe SSD, azzal mennie. kell.

Én is csak a héten ütköztem bele abba a falba, hogy léteznek két bevágásos (B&M-kulcsos) M.2 PCIe-s kártyák...értelmüket még nem fejtettem meg :F

Nincs itthon csokid??

(#35) Teaway válasza Lacok (#33) üzenetére


Teaway
veterán

A BIOS-ban át kell állítani az M.2 csatlakozót Sata3 módról PCIe módba?
Miért a Sata3 mód az alapértelmezett?
Miért van egyáltalán Sata3 mód, ha az ábrán világosan oda van írva a csatihoz:
M.2 slot (PCIe x2)??

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#36) Lacok válasza Teaway (#34) üzenetére


Lacok
őstag

Semmi. Meg kell venni a két bevágásosat mert az mindkettőhöz jó. Az én lapom is "M" kulcsos de a biztonság kedvéért inkább megvettem a két bevágásosat. És ahogy fentebb már írtam tökéletesen működik a lapban.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#37) kromatika


kromatika
veterán

Mai világba 32 GB-os SSD-t kiadni :W Minek?

(#38) Teaway válasza Teaway (#34) üzenetére


Teaway
veterán

"Van egy bevágásos (B-kulcsos) M.2 PCIe SSD, azzal mennie. kell."

Javítom:
Van egy bevágásos (M-kulcsos) M.2 PCIe SSD, azzal mennie kell.

Nincs itthon csokid??

(#39) Teaway válasza Lacok (#36) üzenetére


Teaway
veterán

Lehet hogy az ipon fórum-osoknak is csak a BIOS-ban kellett volna módot váltaniuk?

Nincs itthon csokid??

(#40) Szatyor95 válasza kromatika (#37) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Egy Linux például bőven elfér rajta.

Nyugodj békében Integra!

(#41) Lacok válasza Teaway (#39) üzenetére


Lacok
őstag

Több mint valószínű. Nem véletlen kérdezte meg az egyik fórumos 2x is, hogy a BIOS-ban át lett-e állítva.
Újra felmásztam az asus honlapjára és megnéztem a GENE VII specifikációit és az M.2 tárolóeszköz támogatása szövegrésznél zárójelben PCIe módban szerepel. Gondolom egy ilyen kaliberű lapnál már lehet választani annak függvényében, hogy milyen tárolót veszel.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#42) Alchemist válasza kromatika (#37) üzenetére


Alchemist
addikt

Méretes HD cache-nak. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#43) Teaway válasza Lacok (#41) üzenetére


Teaway
veterán

"Gondolom egy ilyen kaliberű lapnál már lehet választani annak függvényében, hogy milyen tárolót veszel."

Láttad a képet, amit linkeltem?
Azon - ebben az esetben - az ASUS helyében úgy címkéztem volna meg a csatit, hogy M.2 slot (PCIe x2 or Sata3).

Nincs itthon csokid??

(#44) MrPetya19 válasza Lacok (#41) üzenetére


MrPetya19
addikt

A gene csak pci, a z97i-plus pci és sata módot is tud, de valamelyik nagyob rog lap is mindkettőt tudja.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45) Lacok válasza Teaway (#43) üzenetére


Lacok
őstag

Azért fogalmaztam óvatosan mert nekem csak H97-es lapom van és az csak Sata-s M.2 fogad, ami ugyanazt a sávszélességet nyújtja mint a hagyományos SSD-k. Sajnos még nem volt GENE VII a kezeim között így csak feltételezem, hogy ott mindkét megoldásra fel van készítve a lap. De amit írtál teljesen jogos abban az esetben, ha mindkét megoldást támogatja

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#46) Lacok válasza MrPetya19 (#44) üzenetére


Lacok
őstag

Akkor meg is válaszoltad :C tehát a Z97i-nél ezek szerint a BIOS-ban kell beállítani.
A GENE-nél viszont csak a PCIe féle megoldást fogadja

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#47) MrPetya19 válasza Lacok (#46) üzenetére


MrPetya19
addikt

Csak furi, hogy miért nem egységes az összes lapon, hogy pci, sata vagy mindkettő.
Egyébként ha minden jól megy hamarosan kipróbálom a z97i-plus+kingston ssd párost.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#48) Lacok válasza MrPetya19 (#47) üzenetére


Lacok
őstag

Több fórumot elolvastam köztük külföldieket is és mindenki pont ezt rója fel a gyártóknak, hogy nincs egységesítve. Szerintem a SATA-s megoldással már nem kéne foglalkozni éppen amiatt mert nem hoz előrelépést tempóban a hagyományos SSD-hez képest.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#49) Teaway válasza Lacok (#48) üzenetére


Teaway
veterán

Te pontosan milyen SSD-t is tettél a H97M-PLUS lapodba?

Nincs itthon csokid??

(#50) Lacok válasza Teaway (#49) üzenetére


Lacok
őstag

Ezt [link]


[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#51) MrPetya19 válasza MrPetya19 (#47) üzenetére


MrPetya19
addikt

Vagy lehet, hogy egy adata sp900 lesz vagy az intel. Hirtelen sok m.2 ssd lett kapható.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#52) Lacok válasza MrPetya19 (#51) üzenetére


Lacok
őstag

Én tökéletesen meg vagyok elégedve az Intellel teszi a dolgát. Egyébként érdemes szétnézni több helyen mert elég nagy a szórás az árakat illetően!

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#53) h1mpi válasza Lacok (#50) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Elég ronda azzal a papírral :))

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#54) Lacok válasza h1mpi (#53) üzenetére


Lacok
őstag

Szerintem is de, ha leszeded ugrott a garancia

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#55) Teaway válasza Lacok (#54) üzenetére


Teaway
veterán

Egyes típusok úgy fűtenek, mint az állat ---> link, ha hűteni kell, az a papír zavaró lesz.

Nincs itthon csokid??

(#56) helkis válasza Teaway (#55) üzenetére


helkis
addikt

hoppá, pedig eddig a xp941 elé szimpi volt nekem.. :B bár azért sokkal gyorsabban is végez mint a másik.. de erre tényleg kell valamilyen aktív hűtés..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#57) Televan74 válasza Teaway (#55) üzenetére


Televan74
nagyúr

Jót fog tenni a grafikus kártyának? ;]

Amúgy ez ha jól láttam egy extrém másolási teszt.Azért ha csak az op. rend. töltöget róla biztos nem ilyen forró fejű.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#58) D1Rect válasza Teaway (#55) üzenetére


D1Rect
félisten

A CPU hűtője tuti elég huzatot ad neki.

[ Szerkesztve ]

(#59) Lacok válasza Teaway (#55) üzenetére


Lacok
őstag

Nos az intel weboldalán [link] azt írja az apróbetűs részen, hogy " Active airflow is recommended within the system for maintaining proper device operating temperatures on hevier workload". Kérdés , hogy milyen körülmények között készült a teszt amit belinkeltél. De ettől függetlenül melegednek rendesen ez tény.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#60) Ste válasza .mf (#9) üzenetére


Ste
addikt

Na ez engem is èrdekelne. Vajon mennyivel bírja tovàbb a passzív vàltozat akkuról?
Az àruk mindenesetre egèsz elfogadható (talàn lesz vègre vmi normàlis alternatíva a jelenlegi x60s utàn :) csak tudjon annyit akkuban)

(#61) h1mpi válasza Lacok (#54) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem is értem, hogy egy szépen megtervezett alaplapra, hogy lehet egy ilyen papírral teleragasztott "valamit" rácsatlakoztatni. Maga az eszköz szimpi, de bele kellett volna tenni valami normális csomagolásba, mint a ramokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#62) Teaway válasza h1mpi (#61) üzenetére


Teaway
veterán

Vagy ragasztották volna az alsó oldalra!

Nincs itthon csokid??

(#63) zsolt501 válasza Teaway (#55) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez azért elég durván melegszik, és szerintem élettartam szempontjából nem biztos hogy ideális az ilyen hőmérséklet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#64) Teaway válasza zsolt501 (#63) üzenetére


Teaway
veterán

Ráadásul csak egy lassabb, PCIe x2-es lapban tesztelték, pedig tud gyorsabb, x4-est is. Ott szénné égne? :Y

Nincs itthon csokid??

(#65) rudi válasza Teaway (#55) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem az SSD-k melegedése ugyanúgy túl van egy kicsit lihegve, mint a sebességük. Ha megnézed, a Sasmung amikor elérte a 100 °C-ot már 40 GB-ot másolt folyamatosan, 80 °C-nál 14 GB-ot másolt már át folyamatosan. Ezek eléggé nem jellemző tevékenységek egy rendszer SSD-nél. Ha egy Windows kiszolgálására használod, távolról sem jelentkeznek ilyen magas értékek. Aztán érdekes még a komponens specifikált hőmérséklete, ha mondjuk 130 °C a max üzemi hőmérséklete, akkor a 100 még teljesen rendben van. A többi komponensre nézve pedig a fogyasztása lényeges, hogy hány wattal melegíti őket érdekesebb egy pontszerű maximális hőmérsékletnél.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#66) rudi válasza h1mpi (#61) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha jól néztem a vezérlőchip melegszik számottevően, nem a memóriamodulok, szóval arra esetleg jó lehet egy borda.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#67) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Annak sem kell elszomorodnia, ami még nagyobb kapacitású M.2 SSD-k keres,

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#68) PC-rev-RM válasza BigBear (#16) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Így van, de az sem futott be. Na ki mondja meg elsőnek, miért? Szerintem egyszerű, ennél a Spire-nél még kifejezettebb a "hátrány".

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#69) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Ezt találtam 1 szomszédos weboldalon. Kíváncsi leszek majd itt 1 tesztre róla. [link]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#70) Franklin


Franklin
addikt

Milyen alkarcsontok keresztezik egymást a hagyományos egérnél???

(#71) Lacok válasza h1mpi (#61) üzenetére


Lacok
őstag

Az esztétika az egyik része a dolognak, ha nem plexis a ház akkor nem látszik. Viszont egy ilyen szintű melegedés már megégetheti a ráragasztott matricát ami valljuk be nem tenne jót sem a tárolónak sem a többi alkatrésznek

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#72) Male válasza Khelben (#30) üzenetére


Male
nagyúr

Nomeg az adatmentés is egy álom lenne ennél a megoldásnál...

(#73) Male válasza Franklin (#70) üzenetére


Male
nagyúr

Az emberiek :)

Amúgy eddig is volt egy rakás döntött egér, ahogy valaki linkelte is pl az MS 6000-et... most egy picit még jobban megdöntötték, de szerintem eddig azért nem döntötték meg ennyire, mert ez már a használhatóságot (precíz mozgathatóságot) rontja.

(#74) #16939776 válasza Teaway (#55) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mentségére szolgáljon hogy a CM TX3 evo nem hűti a cpu foglalat környékét így az ssd-t sem.
Stock hűtő által keltett légmozgás elég hogy 80-90C°alatt tartsa mert a PCB is viszi a hőt a vezérlőről és a stabilizátorokról.

Egy laposban nem 113C°-áll meg, mert nincs megoldva az átszellőztetés, így hiába lenne rajta borda.
Rálehetne tapasztani gap-pad segítségével a burkolatra, ha az fémből van.

[ Szerkesztve ]

(#75) imibogyo válasza Lacok (#48) üzenetére


imibogyo
veterán

A mostani gépemben hozott nem kevés gyorsulást a Kingston M2 120GB-os verziója egy 120GB-os Samsung 830 SSD-hez képest. A régi képernyőmentésem már nincs meg, de ennél jóval alacsonyabb értékek voltak rajta, azt hiszem szekvenciálisban olyan 310/240-et hozott, míg a Kingston ennél jóval többet. Mondjuk azt nem tudom, hogy a proci ebben az esetben mennyit számít, mert most csak egy legkisebb Celeron 1840 van a gépben átmenetileg, a Samsung mellett pedig egy 3770k volt. Kíváncsi leszek gyorsul-e még tovább ha bekerül a 4770k a gépbe.

(#76) duke válasza Gabor970 (#2) üzenetére


duke
aktív tag

Regebben forumokon irogatuk viccbol, hogy hamarosan mar a merevlemezt is raintegraljak az alaplapokra.
Akkor meg nem gondoltuk, hogy tenyleg lehet majd ilyen.
Szerintem par ev mulva, siman lehet olyan alaplap, amire mellesleg tesznek mondjuk egy 64 gigas ssd-t, ami max par ezer forinttal noveli majd az arat.Olyan lesz mint egy integralt hangkartya, a tobbseg nem hasznalja, de igazabol senkit sem zavar, hogy ott van az alaplapon. Es ha netan tonkremenne se szamitanna sokat.

(#77) BlackPriest válasza duke (#76) üzenetére


BlackPriest
őstag

Siman megoldhato, de akkor hosszabb elettartam kell. A beepitett hangkartyat a tobbseg hasznalja, a toredek nem. Max te jarsz olyan helyeken, ahol nem hasznaljak.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#78) Teaway válasza duke (#76) üzenetére


Teaway
veterán

Kinézetre szinte már most is olyan :)
M.2 csati az alaplapon, benne az SSD, csak pár mm-rel van a lap felett, mintha a része lenne.

Nincs itthon csokid??

(#79) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Kipróbálnám azt az egeret, kíváncsi vagyok, hogy jobb lenne e érzésre.

(#80) stutga válasza Lomha 8V (#79) üzenetére


stutga
tag

Egér ugyben elmodnanám, hogy amit itt látunk egy ócó kinai utánzat. Érzésre ugyanugy csavarodik a kezed rajta (bár nem próbáltam).

Amit viszont tudok, hogy az Evoluent 3.2 teljesen fuggoleges, és nagyon beválik. 2 nap alatt elmúltak az RSI fájdalmaim, és akár 80-nal is nyomhatok fekve, mindenféle csuklófájdalom nélkul. Azelott, már 60 is nagyon fájt.

(#81) Lomha 8V válasza stutga (#80) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Megnéztem, az már tényleg testes darab és szépen támasztja a kezet. :K

(#82) Twinsen2


Twinsen2
tag

Van aki ad 300k-t egy tabletért, ami ráadásul windowsos ? Ez kész vicc. Jó tudom van egy nagyon szűk csoport, akinek pont a windows az előny...

(#83) BlackPriest


BlackPriest
őstag

na, csak megvettem a kingston ssd-t, csináltam egy gyors összehasonlítást. revo drive, agility3 és a kingston

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#84) Winner_hun válasza Winner_hun (#67) üzenetére


Winner_hun
félisten

Már csak az SSD-k marad ki a javításból:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#85) imibogyo válasza BlackPriest (#83) üzenetére


imibogyo
veterán

Na nem rossz ez. Mondjuk azt nem tudom, hogy nekem mitől jobbak az értékek (#75), lévén csak egy Celeron G1820 van a gépemben. Kíváncsi leszek, hogy egy 4770k hoz-e valamit még a konyhára, valamint ha meg lesz a dVGA, akkor (elméletileg) tehermentesül pár %-tól a proci, lehet az is beleszámít már ekkora másodpercenkénti adatmozgásba. Lehet hülyeség, ehhez a részéhez egyáltalán nem értek a gépeknek, de gondolom, hogy mivel minden összefüggésben van mindennel, így javulnak még ezek az eredmények.

[ Szerkesztve ]

(#86) BlackPriest válasza imibogyo (#85) üzenetére


BlackPriest
őstag

nekem most onnan fut az oprendszer és a háttérben felejtettem egy játékot is. de valamit ökörködött a paint, ezért kétszer futtattam le a teszteket, mindkétszer más-más eredmény jött ki az agility-nél is, amivel most nem dolgozok

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#87) #16939776 válasza BlackPriest (#83) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az írási késleltetése szenzációs :Y :K

Egy Fileszerverekbe szánt ssd tesztben olvastam: Csak a sata port és a CPU-k teljesítőképessége fogja vissza az IO teljesítményt...

[ Szerkesztve ]

(#88) kisza25 válasza BlackPriest (#83) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szia nézted neked milyen hőmérsékleteket produkál?
nekem egy Transcend MTS400 128GB SATA III 6Gb/s M.2 SSD van és mikor rendesen meg van terhelve írással/olvasással elmegy majdnem 80 fokig :Y
ezeknél ez normális?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#89) Teaway válasza kisza25 (#88) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, stresszelve akár 100 fok fölé is mehetnek.

Nincs itthon csokid??

(#90) kisza25 válasza Teaway (#89) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi a gyors választ, közben megnéztem a gyártó oldalát:
Operating Temperature 0°C(32°F) to 70°C(158°F) tehát ez az üzemi hő 70 fokig, kár, hogy nem ír maxot, de így azért már megnyugtató, csak elsőre rendesen meglepett, de miért pont ez lenne 80 fok alatt az y510p-ben :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.