Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tutu7030


Tutu7030
veterán

4db az az 1 db led. Remélem RGB. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Állat jó, de ha drága lesz, megette a fene, mert akkor már HHHL-es PCIe SSD-t is vehet az ember!

(#3) tibaimp


tibaimp
nagyúr

És az így szerelt ssd minden gond nélkül boot-olható is marad?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) berVi


berVi
senior tag

Inkabb a forditottra jonne mar egy megbizhato megoldas...

(#5) schawo válasza tibaimp (#3) üzenetére


schawo
titán

Egy olyan lapban, ami nem tud nvme meghajtót bootolni, az ezzel se fog tudni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez mitől is újdonság? Tényleg jó a kialakítása amúgy, meg minden:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Cifu válasza schawo (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Végbéltükrözés szintű megoldás van, amivel akár egy intel 6-os szériás alaplapban is be lehet bootolni vele. How to get full NVMe support with an AMI UEFI BIOS.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) #72042496 válasza t72killer (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

A termékkategória nem újdonság, csak ez a konkrét Silverstone termék.

(#9) t72killer válasza #72042496 (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Hasonló sima
[AKASA M.2 PCIe SSD] Br 4.590,- Ft

És fordított :)
[Delock M.2 Key M (M) - PCIe x4 adapter]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#11) tibaimp válasza schawo (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azt értem, gondoltam is :P
De, ahol csak 1 slot van nvme ssd-nek, de mondjuk 2-őt szeretne valaki...

Csak azért kérdezem, mert a cikkíró írja, hogy minden úgy működik, mintha "normál" m2 csati lenne, csak erre kitérhettek volna külön, mert fontos lehet valakinek!

Megnéztem a gyártó azt írja, hogy nincs szükség külön driver-ra, illetve, ha a lap tud boot-olni nvme ssd-ről, akkor ebben szerelve is tudja.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) RobbyJr válasza -=MrLF=- (#10) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én 4.000Ft-ért vettem ilyet amin ventilátor is van, és közben hűvösen tartja az egész SSD-t.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#13) Kansas válasza RobbyJr (#12) üzenetére


Kansas
addikt

És akkor ott van az amin hűtés ugyan nincs, viszont egy kártyára 3db SSD fér(1xNVMe, 2xSATA).:

https://www.startech.com/Cards-Adapters/HDD-Controllers/SATA-Cards/pcie-m2-ngff-ssd-adapter-card~PEXM2SAT32N1

Vagy az ultimate, 4xNVMe SSD az MSI-től:

https://www.anandtech.com/show/12987/msi-four-way-m2-pcie-card-it-looks-like-a-gpu

Ráadásul nem csak nekik van ilyen: "seen both ASUS and ASRock’s PCIe cards that support four M.2 NVMe drives each at a x4 connection at CES, and then GIGABYTE’s prototype card at Computex"

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#14) RobbyJr válasza Kansas (#13) üzenetére


RobbyJr
őstag

Az enyém így néz ki belülről:

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#15) Kansas válasza RobbyJr (#14) üzenetére


Kansas
addikt

Az a SATA adatkábel minek kell rá?
A PCIe-n keresztül nem biztosít SATA adatkapcsolatot a B-key SSD-knek?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#16) RobbyJr válasza Kansas (#15) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ugyanazt a célt szolgálja mint amit te mutattál, csak a tiéden 2db Sata bement van, az enyémen meg 1Sata.
Nem tudom hogy biztosít-e, nem használok B-key ssd-t, csak NVME játszik nálam.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#17) kopi120 válasza Cifu (#7) üzenetére


kopi120
tag

Vagy félőseknek clover, egyébként én megcsináltam az előző h87m-es lapomon a biosolást, tökéletesen ment.

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Azt mondjuk nem nagyon értem minek neki x16, ha egyszer az M.2 csak x4-et használ. Oké hogy lassan csak x1 és x16 van az alaplapokon, és az x16-ba sokszor a sávok fele sincs bekötve, de akkor is.

(#19) Komplikato válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


Komplikato
veterán

4x4 az 16. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#20) Lacika112


Lacika112
aktív tag

16x ost nem is láttam még :C

jó persze ki se használja de akkor meg minek ? vagy akkor már 2xm.2 lenne de remélem baromi drága lesz legalább :D

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#21) BiP válasza #72042496 (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Én sem értettem ezt a nagy csoda megfogalmazást a cikkben. Riser kártyák jó ideje vannak, itt annyi az új, hogy kisebb a pcb, nem pazaroltak egy egész kártyányi méretet.
Mondjuk a borda az praktikus mellé.

(#18) Dr. Akula: Gondolom pont a kialakítás miatt. Míg egy riser kártyát tudsz rögzíteni a ház hátlapjához, itt nincs ilyen, maga a slot tartja, így nem árt, ha teljes hosszúságú.

Mondjuk nekem egy Delock van [link], az tud nvme bootolni.
Anno egy Z87-es Asrock lapba kellett belevarázsolnom a BIOSba az nvme kódot, mert nem nagyon volt. De meg lehetett trükközni, simán ment ezzel az átalakítóval.

[ Szerkesztve ]

(#22) BlindMind


BlindMind
tag

Az enyém ilyen [link]
Mindössze 10 dodó volt anno igaz ez csak 4X-es
MOD-oltam hozzá BIOS-t és tökéletesen bootol róla a régi FX990-es lapom igaz a PCI sáv nálam limitál 2000-re (4x500)
de egy 3.0 sávos alaplapban már bőven elég mindenre!
Akinél van Cash az 500 dodo környékén vehet ilyet ez már 8x
[link] egész komoly sebességek érhetők el vele RAID-ben!

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#23) AxBattler


AxBattler
félisten

Hát nem is tudom...

Egyrészt Silverstone, azaz valszeg' túlárazott.

Másrészt átlagos felhasználásra elég egy 550MB-os, 2.5"-os SSD a 6Gb/s-es SATA porton; akinek több kell, az meg úgyis NVMe-t fogadó deszkát vesz, vagy arra cserél.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#24) Baryka007


Baryka007
őstag

Nem rossz ötlet... ma már majdnem minden alaplapon van legalább egy + x4 sebességű x16 slot... Így használhatóak lesznek a gyorsabb nvme-k régebbi deszkákon is :))

(#25) ZnVjaw0K


ZnVjaw0K
tag

Kár, hogy a hűtőborda eltakarja a LED-et. És mi a francért teljesen zárt?!? Sokkal jobb lenne, ha alulról is tudna kicsit szellőzni a borda és az SSD között. Vagy ez ilyen asztalosüzembe való? :D

(#13) Kansas:
Ugyanez ventilátorral Asus-tól
http://www.tomshardware.co.uk/asus-hyper-quad-nvme-raid,news-56616.html

[ Szerkesztve ]

(#26) BiP válasza AxBattler (#23) üzenetére


BiP
nagyúr

"akinek több kell, az meg úgyis NVMe-t fogadó deszkát vesz, vagy arra cserél."
Igen, ma már ez simán megoldható. (van még olyan alaplap, amin nincs m2 port??)
De azért korábban a Skylake (Z67) idejében még nem volt ennyire egyértelmű, ott azért bőven kellett a kártya.

(#27) AxBattler válasza BiP (#26) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor valóban nem volt még egyértelmű, NVMe még a kanyarban sem volt, de ahogy írtam, SATA3-as port-on azért általában elég egy normálisabb 2.5"-os SSD.

Ja. Mondjuk ha valakinek pont a leggyorsabb SSD-kre van szüksége, de nem tud teljes platformot váltani, annak valóban opció ez a kártya. Komoly i7, H270-es deszka, DDR4 RAM együtt húzós lehet plusz maga az NVMe modul... és pl. egy i7-4790 + 24GB DDR3 azért ma is sok mindenre elég.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28) #72042496 válasza Kansas (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem, mert a SATA és a PCIe kizárja egymást. Ezek a lehetséges M.2 kiépítések:

Vezérlő / busz interface:
- AHCI / SATA
- AHCI / PCIe (ritka)
- NVMe / PCIe

[ Szerkesztve ]

(#29) #72042496 válasza AxBattler (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

A PH! fórumon is rendszeresen felmerül, hogy az NVMe SSD-k melegednek. Szerintem ezzel is inkább a melegedést lovagolják meg. Hogy van port az alaplapon, de pártíz dollárért vegyél inkább egy ilyet, és ez hűvösen tartja. :)

Tudom, hogy az alaplapira is kapható borda, általában lehet fölé ventilátort tenni, de alternatívának most ez is ittvan.

[ Szerkesztve ]

(#30) AxBattler válasza #72042496 (#29) üzenetére


AxBattler
félisten

Gyurmával ragasztok alaplapra 80mm-es házventit, ingyér'! :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31) Dr. Akula válasza AxBattler (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A szilvalekvár bacsis szerint jobban vezeti a hőt. :D

(#32) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok! Milyen adaptert kell vegyek hogy működjön [ebbe] az alaplapba a gyorsabbik m2 ssd?(NVME) Nincs lehetőségem platformot cserélni. Jelenleg 2darab sata6gbites sebességű ssd van raid 0 ba benne.

[ Szerkesztve ]

(#33) Dr. Akula válasza Csacse (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

ebbeN, raid 0-baN :)

(#34) Csacse válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


Csacse
tag

Köszi a nyelvtan órát. Ülj le fiam 1-es, mert nem ez volt a kérdés de mindegy is

[ Szerkesztve ]

(#35) #72042496 válasza Csacse (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

* nyelvtanórát

(#36) Csacse válasza #72042496 (#35) üzenetére


Csacse
tag

Szívjatok GÁZT! :o :)) Remélem elég helyes volt ahogy leírtam.

(#37) Dr. Akula válasza Csacse (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

(#38) schawo válasza Csacse (#36) üzenetére


schawo
titán

Remélem elég helyes volt ahogy leírtam.
helyesen: Remélem, elég helyes volt, ahogy leírtam. :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) Kansas válasza ZnVjaw0K (#25) üzenetére


Kansas
addikt

Legközelebb nézz rá a linkre :D , a MSI amiről feltettem a leszerelt ventis képet, teljesen összerakva így néz ki:

Ja, jut eszembe: a kredit az MSI-s képekért az Anandtech-nek jár... a Startech-es képek meg a gyártói oldalról vannak...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#40) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

pár éve már lemaradtam az adattárolás és sebességek világában.

Lenne értelme egy Supermicro X8SAX-be ilyet tenni? Egyáltalán lekezelné?

Aurea mediocritas

(#41) Dr. Akula válasza AXisBOLD (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mit értesz lekezelés alatt? Látni látni fogja, vinyó helyett használhatod, max nem tudsz róla bootolni. Mondjuk pont ez lenne az értelme, a filmeknek nem kell ekkora sebesség (még). Valahol lejjebb volt link hogy lehet hekkeléssel megoldani a bootot is, ki tudja. Szal tárterületet biztos kapsz tőle, bootot nem biztos.

(#42) -Skylake- válasza BiP (#26) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ebben a hszben minden leirt mondat tevedes. Nemsemmi.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#43) BlindMind válasza Csacse (#32) üzenetére


BlindMind
tag

Nekem 990esem van mint írtam ahhoz is meg tudtam oldani a BIOS mod-ot ez a Z68-as valamivel fiatalabb tuti van hozzá ilyen lehetőség googliz utána szerintem rá fogsz lelni, sok sikert, nekem bejött!

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#44) BiP válasza -Skylake- (#42) üzenetére


BiP
nagyúr

Mivel alapból Z szériás alaplapokban gondolkodom, ezért gondoltam azt, hogy ma már kb. alaptartozék. Azóta persze szembesültem vele, hogy nem így van, naívan azt hittem, ennyi év elég arra, hogy alappá váljon.
A procikkal viszont valóban masszív hülyeséget írtam. Haswell procira gondoltam (most van skylake-em), és Z87-re a Z67 helyett. Nem ma volt a csere. Sorry.

(#45) AXisBOLD válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


AXisBOLD
addikt

rendszernek kellene, tárra elé ami van
igen, láttam a linket, de ezeket a "hibrid" megoldásokat már hanyagolom (öreg vagyok én már ehhez :D)

akkor off, marad az alap SSD, HDD kombo

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#46) Imp0st0r


Imp0st0r
csendes tag

Sziasztok! Egy M.2-es samsung 970EVO-t szeretnék betenni egy PCIe slotba, átalakítóval. Egyelőre startech-et néztem. Tudnátok átalakítóra alternatív típusokat mondani, illetve, hogy mire kell figyelni, hogy az nvme képességeit ki tudjam használni?

Alaplap tekintetében milyen feltételeknek kell teljesülni, hogy így működjön, illetve milyeneknek, hogy bootoljon is róla? Egyelőre egy régebbi intel Q87 chipsethez tenném. Ha az nem megfelelő, kénytelen leszek más lap után nézni.

Előre is köszi!

(#47) BlindMind válasza Imp0st0r (#46) üzenetére


BlindMind
tag

Ha BIOS szinten támogatja akkor bootolható de ehhez olyan BIOS kell , ha gyári nem jó akkor netről kell szedned mod-oltat! Különben felejtős ...

Nekem ilyen kártyám van:

[link]

Régi 990es AMD lapban megy tökéletesen!

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#48) hacsa válasza #72042496 (#28) üzenetére


hacsa
tag

Szia. Reagálva eg korábbi hozzaszólásodhoz, esetleg nem tudnál linkelni/ajánlani egy AHCI/PCIe kártyát? Előre is köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.