Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Silenzio válasza legiaap (#99) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem hiába veri magát a cégem, az a magenta... Pécs finoman szólva se a világ közepe, most mégis a hegyoldalba is kihúzzák az optikát, ahol a lakosság kb. 7-8%-a lakhat... Nem semmi. Mondjuk a T "húzóországa" lettünk, jönnek még szép dolgok tőlük...

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#102) Wa2x_ válasza Fancy-boy (#100) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ezt még off-ban sem hiszem, hogy ide kellett volna írnod...

(#101) Silenzio: Nem véletlen. Őket legalább letesznek valamit az asztalra. :)

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#104) Rolly válasza legiaap (#97) üzenetére


Rolly
veterán

azért a "kicsi" kínai cégeknél a gyártó kapacitás előre le van foglalva. Mert ugye így tudnak optimálisan működni, így a többlet termelés rövid távon (pl mikor a nokia rájött, hogy jobban viszik mint számítottak rá) csak túlóra / a gyártási folyamatok gyorsításával lehet tartani. Itt pedig már bőven elképzelhető a selejt készülékek arányának változása...

(#105) Fancy-boy válasza Wa2x_ (#102) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mégis hova kellett volna írnom? Tilos kérdezni? Legalább válaszolhatnál, mert gondolom te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#106) Wa2x_ válasza Fancy-boy (#105) üzenetére


Wa2x_
veterán

Mert nincs köze se a cikkhez, se a témához? :U :) Írj PÜ-t és ott kérdezz, ott szívesen válaszolok.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#107) Fancy-boy válasza Wa2x_ (#106) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Megy egy PÜ

[ Szerkesztve ]

(#108) Béééla válasza Fancy-boy (#100) üzenetére


Béééla
őstag

A cikknél megadod, hogy címlaposnak szánod-e, vagy sem, aztán a kedves szerkesztő-moderátor-tördelők éjt-nappalá téve dolgoznak azon, hogy ki is kerülhessen a cikked. Minden tiszteletem az övék :R

A tesztelő urak meg azért nem szeretik a Nokiát, mert rendszeresen csesznek el olyan dolgokat, amit nem kéne. A 920-nál például külföldi fórumokon olvastam, hogy a túlmelegedés miatt le is kapcsol a telefon. Na most akkor vegyenek lentebb a gigaherzekből, csak ne álljon meg az a nyamvadt készülék!
Tehát Nokia bácsi elkövet egy csomó tervezési hibát, a tesztelők meg vannak olyan szemetek, hogy észre is veszik ;)
iFónoknál is volt nem egy botrány / modell, de azokat vagy orvosolják, vagy megtanulnak vele élni a felhasználók (telefonfogás) vagy "elmúlik" mint a sárgulás a ragasztó miatt. "Sajnos" ez a hatalmas előnye a szifonnak, nagyon stabilan működik. A WP most még nem engedheti meg, hogy ugyanazt a kemény szűrőt alkalmazza minőségben (bár ez egy kicsit kihalásos alapon is megy) úgyhogy előfordulhat, hogy kevés a minőségi app. Csak ha Nokia elszerencsétlenkedi az alsó-, közép- és felsőkategóriát is, nem lesz ebből, csak HTC meg Huawei WP8 telefon, én meg már nem szeretném direktben a ferdeszemű barátainkat tömni lóvéval, van-volt itt nem egy neves gyártó Európában.

Bélabá

(#109) Zotwoo válasza Béééla (#108) üzenetére


Zotwoo
tag

Egyetértek!

Zotwoo

(#110) lugosi válasza trassher (#55) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tehát a telefonipar növekedése a vásárlók átverésére épül? :F

(#111) Silenzio válasza atee (#57) üzenetére


Silenzio
addikt

Annyit még, hogy az iTunes valóban nem egy nagy szám, de mások is követik az Apple példáját: a Samsung pl. a Kiesre terel, már nincs normális háttértár mód, csak fényképező és médialejátszó, amit folyamatosan váltogatnom kell, mert ha kihúzom és visszadugom, már nem ismeri fel az eszközt a Win 8-as PC-m. Hihetetlen... És persze leválasztani se lehet, mert nincs olyan gomb, így csak kihúzom és hát ez elég riasztó. Nem egy pendrive-om ment már tönkre így. Persze lehetne buherálni, de ennyi erővel írok magamnak egy OS-t és legyártok magamnak egy telefont. Kábé. Száni.
Amúgy a BB Z10 még egy tünemény, megtapogattam egy céges mítingen és hát sosem érdekeltek a Blekberik, de ez most valahogy úgy érzem, hogy fog. :)

(#108) Béééla: egyetértek. A Samsung meg csinált egy szériát, aminek kemény hype-pal feltornázta az egekbe a renoméját, csak azt felejtik el, hogy az is szaros Android, ami épp olyan jó vagy rossz, mint más készülékeken. Hardverrel, optimalizációval, guival, szolgáltatásokkal tudnak kinőni, utóbbi sikerült, a gui szerintem mind az S3-nál, mind az S4-nél csapnivaló, és hát az optimalizáció is jobb Sony-nál és LG-nél is egyaránt - hiába korrekt a hardver, sőt, több mint korrekt. Amit mondasz, az arra is vonatkozik, amiről fentebb írtam: ne Kiesezzen és ne médialejátszózzon, mert az Android nem erről szól, a faxomat már... :( Miért akar mindenki Apple lenni? Samsung, Nokia, mindenki.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#112) Zotwoo válasza Silenzio (#111) üzenetére


Zotwoo
tag

A Kies fel sem ismeri a Note-omat...
BBZ10-ről meg annyit, hogy "wáóóóó" :)

Zotwoo

(#113) DaveHutt válasza Béééla (#93) üzenetére


DaveHutt
őstag

Rendkívül bonyolult ám a Lumiák besorolása. Első körben volt: 510-610-710-800-900. Második körben van: 520-620-720-820-920. Igazán lehetetlen követni őket. :R Telt nekem vagy fél percbe végiggondolni mobilarena olvasóként. ;)

[ Szerkesztve ]

(#114) jeni


jeni
félisten

Már a videónál ahol az aksi lötyögést mutatta be,már akkor gázos volt a szerelése. Amúgy is kibukott volna a garis teló leadásnál,mert maga a csavar fejeket megsértette,vagyis lekopott a festék róla. Már ezért is megtagadják a garit a szervizben.

u.i: bár én a 820-s telcsinél is megbontottam a házat,de ezt ki lehet magyarázni SD kari bővítésével,és abban is lötyögött az aksim és ugyanúgy kitömtem vékony papír csíkkal a hézagot. Fene se fogja leadni a szervizbe 3-4 hetes javítással,amikor csak az aksit kellene cserélni ami 3 perc még annyi se.

[ Szerkesztve ]

(#115) hibavissza


hibavissza
veterán

köszi a tesztet. pont most akartam kipróbálni egy wp mobilt. megkímélem magam tőle. mi lesz veled nokia? én még adok nekik 2-3 évet.

(#116) manoarc válasza hibavissza (#115) üzenetére


manoarc
senior tag

ezért az írásért nem próbálod ki ? az szép :D

{。^◕‿◕^。}

(#117) Wa2x_ válasza hibavissza (#115) üzenetére


Wa2x_
veterán

Gondold ezt át azért, ha azt mondom neked, hogy finom a kaki megeszed... :N ?

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#118) hibavissza válasza manoarc (#116) üzenetére


hibavissza
veterán

mondhatnám utolsó csepp...

Wa2x_ : természetesen volt már egyéb negatív visszajelzés "live", csak azok alsóbb szériás készülékek voltak. a másik ok, hogy a rohadt csempéiket kell bámulni állandóan egyre inkább nem tetszik ez a metro gui, pedig eleinte még tetszett is...

[ Szerkesztve ]

(#119) hibavissza válasza hibavissza (#118) üzenetére


hibavissza
veterán

mondjuk nem tudom mit fogok venni...szifon nekem picit drága, android megint csak lutri... :W meg aztán elvárás a 8-10 napos készenlét :DDD

(#120) Wa2x_ válasza hibavissza (#119) üzenetére


Wa2x_
veterán

Szűz androidos telót.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#121) Omli1110


Omli1110
csendes tag

Sziasztok!

Tényleg jól összeszedett cikk!
Annyi észrevételem volna, hogy screenshot-ot
a win-gomb és a kikapcsoló gomb eggyüttes lenyomásával lehet
készíteni.

(#122) madd dogg válasza Silenzio (#82) üzenetére


madd dogg
senior tag

Az a [majom] vásárlás előtt végigkérdezett mindent a a WP7 rendszerről és a Lumia 800-ról a saját topicjaiban. Kimerítő válaszokat adtunk. Én 50-ért vettem a L800-asom használtan októberben, ő később, újonnan garival, kb még kevesebbért. Nem tudom, hogy nem hitte el, hogy nem fogja megkapni a push üzeneteket időben (WP), vagy hogy nem lesz 1000 alkalmazása egy feladathoz (WP), vagy hogy a Zune egy egyszerű szoftver, csak egyszer kell rászánni 10 percet a megértéséhez, és onnantól minden automatikusan megcsinál (csak WP7), de mióta megvan a telefonja, minden topicba betéved, ahol szidhatja. (Rágalmazásban mindig első a WP topicban, a MA hírek hozzászólásaiban, igazából ahol csak lehet.) El lehet adni a telefont, hiszen a részletet ő fizetheti tovább más készülékkel is. A híváskor előjövő problémáját pedig nem nagyon tapasztalta egy belföldi user sem, mindig külföldi topicokkal példálózik. Ha selejt a készüléke, ki kell használni a garanciát. Ergo lehet, hogy én tapló vagyok, de az az ember, aki a saját döntése nyomán fél éven keresztül fossa a hisztit, az én szememben továbbra is egy dilettáns f@sz.

Hogy ne csak off legyen: a cikk íróját megértem, mert nagyon jó, és innovatív telefon a L920, csak nem az i5 ellenfeleként kellett volna beharangozni. HW-ben veri, SW-ben nem.

Panoráma, "a kamera extrái": nálam is élesebb képeket lő az említett SW használatával, mint a stock SW. Nem tartom kizártnak, hogy a MS nem enged túlzott belenyúlást a kamera SW-be, emiatt mosottak-zajosak a képek. Mivel ez kivétel nélkül minden WP telónál megfigyelhető. Egy jó barátom Optimus L7 II-ese az 5MPX-es kamerájával sokkal szebb képeket lő, mint az L800-am 8MPx-es Carl Zeiss optikával. Ennek ellenére a Nokia -mint utolsó európai nagy mobilgyártó - mellett elkötelezett vagyok, magam kis spórolt pénzéből részvényeket vásároltam, amiken mellesleg azóta 50%-os nyereségem van, és szívből drukkolok nekik, hogy a TOP3-ba küzdjék magukat, mert nekünk erre szükségünk van.

(#123) ehesvagyok


ehesvagyok
csendes tag

nekem is van egy lumia 920 am és nem igazán tudom osztani ezt a véleményt! nem rossz kis telefon de idő kell még neki :)

(#124) madd dogg válasza hibavissza (#119) üzenetére


madd dogg
senior tag

Erdőben laksz?

(#125) DaveHutt válasza madd dogg (#124) üzenetére


DaveHutt
őstag

Nem, csak 8 naponta telefonál. :DDD

(#126) madd dogg válasza DaveHutt (#125) üzenetére


madd dogg
senior tag

:DD :)) :))

(#127) Béééla válasza madd dogg (#122) üzenetére


Béééla
őstag

Szoftverben is verné ha Nokia nem cseszne el pár dolgot; plusz lehet jó appokat írni WP alá, csak a jelek szerint a "Senior WP8 programozó" mint fogalom még nem létezik. Egy év, és meglesznek a "veteránok".
Az iOS a beszokási időt könnyen átvészelte: elég volt a semmire nyálat csorgató júzerek hadától beszedni a pénzt, azalatt meg ki lehetett tanulni. A droid idejében sem volt annyira gyilkos a mezőny, most nehéz a WP programozóknak megfelelni az elvárásoknak - egy "új" rendszert tegnapra profi módon programozni, hát nem irigylem a kollégákat :( Csak legyünk már túl rajta!
Sőt MS Magyarországot faggattam, könyv semmilyen nyelven nincs még a WP8 programozásról, marad a száraz API dokumentáció-nyálazás, amitől a hideg kiráz. De szerencsére MSDN-en van ingyér videóanyag, csak elkezdtem, de nem tűnik TÚL bonyolultnak. Majd az lesz :DD

Bélabá

(#128) Lacy6 válasza hibavissza (#119) üzenetére


Lacy6
senior tag

Szerintem vegyél HTC One-t. Ja vagy az lutri nem? mert android....
Ilyet azért ne írjunk már szerintem, max így írd:" Olcsó androidos telefont meg nem vennék mert az lutri, drágát meg nem tudok mert nincsen rá pénzem." Na csak azért írtam, mert szúrta a szemem.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#129) Béééla válasza Lacy6 (#128) üzenetére


Béééla
őstag

Láttam én már megröccenő 4 magos HTC-t, nyikorgó-nyekergő testű Sensationt, és egyik sem olcsó. Sajnos.

Bélabá

(#130) schawo válasza Lacy6 (#128) üzenetére


schawo
titán

Tökéletes telefon nincs. A One sem az. Meg amúgy is, számomra más a 'tökéletes telefon' kifejezés jelentése, mint egy másik személy számára. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#131) sanzi89


sanzi89
addikt

A Nokia nálam az E52-vel leírta magát. Arról is mindenki áradozott, közben ezer sebből vérzik. Tetszettek a Lumiák is mindig, de most, hogy a családba lett egy kínai Lenovo A660, ami 30k-ba se került, csak ámulok. Összeszerelés, kivitelezés, anyagminőségben oda meg vissza veri a Nokiát. Egyedül a tetején lévő gumis szar nem jó ami a vízállóság miatt kell, de cserébe nem recseg, ropog meg horpad.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#132) kolosanyi válasza Remus389 (#47) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nézd, az Androidot a jelenlegi mezőnyben jó rendszernek tartom, de a legnagyobb hátrányán nem tud felülemelkedni, mert az a legnagyobb előnye is. Nexus S-ről jövök, 4.1.2-nél szálltam ki a droidból, viszont 1.6-tól folyamatosan használtam. Rengeteget fejlődött, sokat változott pozitív irányba, de vannak hülyeségei bőven, ezt mindenki tudja. Érdekességképp elmondhatom, hogy kb 2 hértig használtam Galaxy S3-at, amíg a Lumia szervizben volt (ezt adták cserekészüléknek a T szervizben), de sajnos még az is csúnyán be tudott akadni. Nem az animáció darabosságáról beszélek, hanem bezáródó launcherről, ami egy perc alatt töltött újra, addig nyilván nem tudtam semmit kezdeni vele. Ez a jelenség addig nem zavart annyira, amíg WP-re nem váltottam, nem egy szint a kettő sebességben. Ha S3-am lenne, azzal kezdeném, hogy legyalulnám az egészet és raknék rá egy minimál CM ROM-ot, úgy sokkal jobb.

lugosi
Egyetértek. :K

Rolly
Látod ez az. Nagy a szórás, nálam minden csak nem hibátlan. Ugyanerre panaszkodik egyébként az évfolyamunkból másik 3 L800 tulaj is. Egyszerűen nem értem... :(
Pedig amikor olyanja van, hogy rendesen működik, akkor nagyon szeretem, mert jó telefon lenne, de így nem tudom ezt mondani róla.

madd dogg
Kaptál privátot, a bunkósagodnak megfelelő privátban... :U

Amúgy meg nem értelek. A linkekből világosan kiderül, hogy valós probléma, nem vagyok vele egyedül. Ha veszed a fáradtsagot és megnézed, akkor te magad is meggyőződhetsz róla, hogy így van. A T megígérte, hogy cserélik, de kb szarnak a fejemre, sosincs kék 800-as, persze csak ugyanilyen színűre cserélnék. Azt tanácsolják, hogy várjak. Azt teszem 2 hónapja...

A "hiszti" tárgya meg nem a WP megkötései, azzal ellennék. Az viszont nagyon is irritál, hogy nem tudok telefonálni a készülékemmel, ha aközben hallgatok zenét, hogy megy az IE, akkor 10-ből 10-szer lefagy (típushiba, minden 800-as ilyen), még jó, hogy úgyse ezen hallgatok zenét, mert szarul szól (és halkan, hála a 7.8-nak, illetve az EU baromságának), illetve a kamera az egy fos úgy, ahogy van. A foltosodó ház meg rohadt nagy vicc a Nokia részéről, a biliműanyag Nexus S hátlapja strapabíróbb volt, pedig nem szép az a csillogó vacak. Ha ezek nem lennének, akkor most nem írnék kisregényt (megint) a telefon hibáiról, te meg nem beszélnél így velem, boldog, elégedett felhasználó lennék.

(#133) Lacy6 válasza Béééla (#129) üzenetére


Lacy6
senior tag

Jah egy telefon se hibátlan, én is láttam már megröccenő iphone 4s-t is. De mégis jó stabil rendszernek tartják mert nem az a mikrolagg számít hanem az h ezenkívül használható. Itt azt kell látni hogy a hibák között is van különbség, és az a nagy kérdés h el tudjuk-e fogadni azt a hibát, mert egy másik dolog miatt nagyon tetszik. Azért írtam a One-t mert nagyon sok jó tulajdonsága van és kevés rossz.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#134) trassher válasza lugosi (#110) üzenetére


trassher
addikt

Akár ezt is mondhatjuk bár ez így nagyon sarkos megfogalmazás. Az okostelefonok által nyújtott lehetőségek nagy részét csak nagyon kevesen használják ki. Sok olyan dolgot tudnak ami mesterségesen generált igényt elégít ki pl facebook. Ha nem vagy fenn a facebookon lassan nem is létezel ergo a telefonban lennie kell ilyen applikációnak aminek működnie kell 101%-osan mert jajj mi történik ha a villamoson nem jelez a telefon hogy Lakatos Nintendónak ma van a születésnapja, holott 15 perc múlva hazaérsz és úgyis látod.

Redmi Note 7

(#135) FLx


FLx
addikt

Mióta először megjelent a Windows Phone 7, azóta használok WP alapú telefonokat. Most éppen egy Lumia 900-am van, és azt kell mondjam, nálam most kezd betelni a pohár. Mindig úgy voltam vele, hogy na majd a következő update javít mindent, majd fél év múlva biztosan lesznek alkalmazások, hát egy nagy francokat. Két és fél évet küzdöttem és még mindig az összes Android és Apple telefont használó ismerősöm csak röhög rajtam, ha arról van szó, hogy milyen alkalmazások érhetőek el Windows Phone-ra és azoknak milyen a minősége. Gyakorlatilag a Nokia builtin alkalmazásain kívül ha 10-20 valamire is használható app van.

Persze nem mindenkinek igény ez, ezt is megértem, mert persze tök fölös 2 millió app. De ha már okostelefon az ég szerelmére. Ha meg csak telefonnak akarom használni, akkor kezdjük ott, hogy milyen telefon az, ahol nem látod az utolsó X beszélgetés időtartamát például. Szóval hiába próbáltam ki a Lumia 620-at, 820-at, 920-at, a következő telefonom nem WP alapú lesz az már fix. Majd ha öt év múlva lesz belőle valami, talán akkor. Bár erre nem vennék mérget, ahogy a mobilalkalmazásokat is fejlesztő barátaimmal beszélgetek, nem mostanában lesznek itt átportolva a másik két platformon évek óta létező appok.

[ Szerkesztve ]

(#136) turbulencia8


turbulencia8
őstag

A WP8-nál amúgy van Recovery menü? Valami nagy gyári reset után a véletlenszerű gyerekbetegségek nem tűnnek el?

(#137) NGA


NGA
addikt

Ha jól olvasom, nagy hibának tartja a posztoló, hogy nem tud képernyőt menteni wp8-al

képernyőmentés

Térkép: Van ios-em, és lehet, hogy London ilyen csicsamicsa, de azért ennyire nem jó a helyzet máshol. Ez Pécs belvárosa. Itt aztán forgathatom 2 ujjal, jobb nem lesz.

Offline navi: ahogy elhagyod az országot, cseszheted a mobilnetet. Valamint a folyamatos mobilnettel navigálás jobban meriti a telefont. Van akinek ez is fontos

[ Szerkesztve ]

(#139) legiaap válasza NGA (#137) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem hiányoltam a képernyömentést. Tettem is be a cikkbe. Tudom hogy kell csinálni. Nem tudom ki mondta , hogy nem tudom hogy kell.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#140) jeni válasza Balu12 (#138) üzenetére


jeni
félisten

hello
ez ha új garis készülék akkor ez gyártási hibának felel meg. olyan nincs,hogy a szerviz letagadja az e fajta hibát. nehogy már fizessél érte. vidd vissza a boltba ha nem vállalják a ingyenes gyári hiba javítást,és kérd el a panaszkönyvet !
ne hülyíts az embereket ezzel,mert Nokia erre nem csinál bohócot magából.

(#141) cassius.clay válasza Balu12 (#138) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Feljebb írtam pár hozzászólással, nekem ez volt az egyik hiba, ami miatt nem javították,hanem újat adtak. Persze emellett, lekapcsolgatott, újraindulgatott, fagyogatott és akkor sem voltam elérhető a hívó fél számára, mikor bekapcsolva voltam és volt térerő. Szóval a kijelző nekem is lötyögött, röhej... Nokia szervizben egyből cserélték, ha Nokia garid van a Westenddel szembe vidd váci 29 kis beugróban van a Nokia szerviz én is oda vittem.

Nehogy fizess érte, nekem ezzel a hibával ingyen cserélték zsír újra a készüléket Nokia szervizben!!!
(Más kérdés, hogy a cserélt készülék már vadonatúj korában szintén szar volt)

Ha nem Nokia gari, mondd hogy rendőrt hivsz és jegyzőkönyvet fogsz felvetetni az esetről ott a helyszínen. Ha okoskodik, tényleg hivj be egy arra járó rendőrt... majd ő meggyőzi őket, nem kell parázni.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#142) jeni válasza cassius.clay (#141) üzenetére


jeni
félisten

sajnos a mondatrészek ellentmondanak!

1.most vettem?
2 új korábban 1 hetesen?
kár,hogy nem 3 napon belüli volt a dolog,attól függetlenül ez GYÁRI HIBÁNAK FELEL MEG.

Nekem az aksim lötyög a Nokia Lumia 820-ban a szerviz elismeri a hibát,cseréli de ahhoz nekem le kell adnom 3-4 hétre a szervizbe,kitömtem egy kis papírral a hézagot. Azóta jó.

hol vette és mire? milyen kondíciókkal? papírokról egy szót se szól!
GSM boltban ha csak használtként vette meg újszerű állapotban,akkor mehet a Pápához akkor sem lesz belőle semmi!

[ Szerkesztve ]

(#143) Wa2x_ válasza madd dogg (#122) üzenetére


Wa2x_
veterán

Szerintem az Optimus L7 II-ben is 8 MP-es kamera van. ;)

Amúgy én is remélem, hogy felküzdik magukat.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#144) cassius.clay válasza jeni (#142) üzenetére


cassius.clay
senior tag

A most vette érthető úgyis az ő szótárában, hogy 1 hónapja... ha nem túl gyakran cserélget telefonokat teljesen érthető a most vettem.
Amennyiben a gsm bolti gari levelen nincs feltüntetve, hogy ezzel meg azzal a hibával vettem át a készüléket, akkor jogos a panasza és kérhet garanciát. És érvényesíteni mindig lehet, csak megfelelő eszközökhöz kell folyamodni. Nem, nem jogi úton...

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#146) norbx


norbx
aktív tag

920 asom van de a porosodason meg 1--2 ujraindulason kivul meg nem volt vele problemam

(#147) jeni válasza Balu12 (#145) üzenetére


jeni
félisten

na akkor még mindig nem egyértelmű,ha nem akarod megosztani,hogy hol vetted,milyen kondíciókkal,számlával,számla nélkül,garancia levéllel,vagy géppelt néhány soros adás-vételi megbízással,új vagy használtan garival,stb..akkor nem is tudunk segíteni neked.
nem értelek,de ha ez így megfelel akkor szerintem nem szép és nem kell rémeket riogatni az emberek felé,hogy a Nokia ilyen,meg olya,és ezért nem fogadja el a szerviz a javítást(Nokia szerviz kétlem,hogy ilyet letagadna!)

Jó tétezzük fel,hogy nincs 1 hónapos de megvetted valahol xxxxx Ft-ért és erre kaptál 1(+1) év garit (pl.:GSM boltban) ebben az esetben a boltnak,az üzletnek köteles átvenni gyári hibásként javításra tőled,hogy ez ne kerüljön filléredbe.
1 éven belül bármely hardveres hiba megléte esetén a boltnak ha nincs saját szervize akkor ő maga,a boltnak kell gondoskodnia,ha viszont a papíron szerepel a szerviz neve akkor azt neked kell eljuttatnod oda,személyesen vagy postán feladva,stb...

Kérd el a panaszkönyvet !!!!

[ Szerkesztve ]

(#148) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Teljesen egyet ertek a cikkel. Mindenkinek elkene olvasni aki Nokia felsokategorias telo vasarlasan gondolkozik.En is tul vagyok mar egy ilyen rossz wp elmenyen es megfogadtam hogy soha tobbet nem veszek windows phonet.

Remek cikk.gratulalok :R

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#149) NGA válasza legiaap (#139) üzenetére


NGA
addikt

Majdnem elfelejtettem egy képernyőmentést:

Ezt a WP rendszerből nagyon hiányolom.

Ezt mire értetted akkor?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.