Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Még csak átfutottam, de már most látszik, hogy igényes jól összeszedett egy írás, ha lesz időm öröm lesz olvasni. :R

A hibákat azért elolvastam, hát igen nem hiába menekülök róla. Egy része a rendszer hülyesége, másik meg a Nokiáé.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2) Fancy-boy válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


Fancy-boy
addikt

És hova menekülsz? :DDD

Szerk.: Ja már látom, Oppo Find 5... :P

[ Szerkesztve ]

(#3) Zotwoo


Zotwoo
tag

Szia!

Köszönöm a cikket. Pont egy ilyen telefon vásárlásán töröm a fejem. Egy kollégámnak ilyen van. Őt kérdezhettem a telefon hibáiról, úgysem árulta volna el, hogy mire ment a sok pénze :)
Ezen cikk után majd alaposan átvizsgálom az övét. :)

Zotwoo

(#4) andris1602


andris1602
aktív tag

Köszönjük a cikket. :) Furcsa volt olvasni, mert én is mindenhol azt olvastam, hogy úúúúúú mennyire király.. Nyilván nincs tökéletes telefon, meg ki lehet fogni hibás darabokat is, azért remélem a következő telefonjukban már nem követik el ezeket a hibákat.

(#5) legiaap válasza Cyberpunk (#1) üzenetére


legiaap
nagyúr

Bakker nem is mondtad, hogy nézelödsz másfelé.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6) FRENK1988 válasza Zotwoo (#3) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nem mindegyik telefon produkálja ezeket a hibákat. Az enyém egy fagyáson kívül még nem csinált semmi bosszantót. Ugyanúgy a kopás és a porosodás sem fordult elő nálam

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7) blade zte


blade zte
őstag

Úgy hallottam az angolok sokat panaszkodnak. Kezd rád ragadni, mert a magyar türö nép. :DDD

Nem tudom hogy az árából, és az olyan problémákból, mint a töltöfej, kiindulva ez egy polgárpukkasztás, avagy egy panasz-teszt volt-e.

Az appokra meg annyi a magyarázat, hogy a készítöik ezt látják: mm apple 25%, android ~60 (legyünk picit enyhébbek, mint az a 70-75), wp8 meg 15%. Az applenél a legmegszokottabb az appvásárlás, ott kezdjük. Az android 60%-ából tuti lesz azért bevétel. A wp8 az érdekes kérdés, hogy megéri-e bajlódni azért a 15%-ért egy harmadik app folyamatos karbantartásával, amit nem is biztos hogy vesznek annyian, mert 1. Kevesen vannak, 2. Ezek között is van olcsó telefon, aki lehet, hogy erre nem akar költeni, vagy nem érdekli.

Oppo find 7 astro black

(#8) Zotwoo válasza FRENK1988 (#6) üzenetére


Zotwoo
tag

Ez azért megnyugtató :)

Zotwoo

(#9) Cyberpunk válasza legiaap (#5) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja nem vertem nagy dobra. De ha minden igaz jövőhéten már itt is lesz. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) legiaap válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mi? Rendeltél már másik telót? Na erröl azért dobj egy privit. Kíváncsi vagyok.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#11) Fancy-boy válasza legiaap (#10) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Elég csak rákeresned a Oppo Find 5 fórumban.

(#12) Cyberpunk válasza legiaap (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ok részleteztem PÜ-ben. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) xedos


xedos
addikt

Én hasonló cipőben voltam-vagyok...
IPhone 3Gs-ről nokia N8, majd N9. Mind a kettőben voltak olyan momentumok, amelyek jobban tetszettek az iPhonenál, de a vége az lett, hogy vissza iPhone 4-re, majd 4s-re...
Most kibróbálok egy Androidost: Motorola Razr. Ebben is van sokminden, ami szuper, de összességében még mindig az iPhone a legkényelmesebben használható telefon!
Ott a legkevesebb lag, megakadás stb... igaz, a menűje, főképernyője már nem tetszik...
Fényképezője a legjobbak között van.
A Nokia 925 lenne a következő, amit kipróbánék... bár rebesgetnek egy nokia eos-t is :-)

(#14) legiaap válasza xedos (#13) üzenetére


legiaap
nagyúr

A Nokia EOS azért neke is várós, hátha jobban összerakják.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Pontosan ugyanígy vagyok a 800-al. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy a tesztekre hagyatkoztam vásárlás előtt, illetve az itteni topicban azt írták, hogy problémamentes, fasza készülék. Sajnos nem az. Annyi apró hibája van, hogy csak ámulok, mert ezt csak szándékosan lehet ennyire elb@szni. Én hülye meg részletre vettem, szóval még 1,5 évig el kell viselnem a Nokia és a MS baromságait. Egyre jobban vágyom egy iPhonera. WP előtt nem zavart a droid lassúsága, de most már igen. Olyan rendszert szeretnék, ami gyors és minden működik rajta. Szerintem ez jelenleg még mindig az iOS, kár, hogy ilyen rohadt drága az összes Apple cucc. A Nexus S-em nagyon szerettem, elégedett voltam vele, de annyira nem vonz már a droid. Szóval ja, szívás ez az biztos... :(

(#16) Zotwoo válasza kolosanyi (#15) üzenetére


Zotwoo
tag

Igen, a 800-asba én is majdnem beleszaladtam. Mindenhol áradoztak róla.

Zotwoo

(#17) Fancy-boy válasza kolosanyi (#15) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hát azt nagy kár volt, amikor Dominoban 50-60 ért osztogatják. Kb. fél éve sem volt sokkal drágább.
Persze az is pénz, de ha már részletre veszel, akkor inkább egy drágább telefont érdemes.

(#18) kolosanyi válasza Zotwoo (#16) üzenetére


kolosanyi
veterán

Pedig ennyire csak az LG Arenát utáltam, mint ezt. Tegnap, amikor szokásos módon nem tudtam telefonálni vele, már azt láttam lelki szemeim előtt, hogy kalapáccsal verem szét, a maradványait pedig elégetem. Kicsit beteg, de nagyon felidegesített, mert megint egy fontos beszélgetés hiúsult meg a telefon miatt.
Érdekes, mert ha meg olyanja van, akkor hibátlan tényleg. Ilyenkor azt mondom, hogy sose volt még ilyen jó telóm...

Fancy-boy
Ráadásul szolgáltatót váltottam, szóval új előfizetéshez csak 47 volt. Persze megvan az oka, a Nexust ellopták, nekem meg nem volt félretéve telefonra semennyim. Kellett egy telefon, ezt választottam. Ugyanennyiért Grand X In, meg Xperia tipo lehetett volna, vagy drágábban P. Azt kellett volna vennem...

[ Szerkesztve ]

(#19) manoarc


manoarc
senior tag

ezt a sírást sosem fogom megérteni ,hogy tegyük fel kell 1 weather app , beírod a keresőbe kiad 4ezret a fele nem jó , de akkor még mindig ott van 2000 , meg egyébként is ... hányat használsz ?! Én 1-et... :U
Ja és ez igaz az összes többi appra is.

{。^◕‿◕^。}

(#20) Fancy-boy válasza kolosanyi (#18) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azért vicces, hogy ilyen meg olyan szuper tudású telefonokat kiadnak, erre telefonálni nem lehet normálisan vele, kikapcsolgat és 1 nap alatt lemerül.
Röhej. Régebben mintha minőségibb telefonat gyártottak volna.

(#21) Zotwoo válasza kolosanyi (#18) üzenetére


Zotwoo
tag

kolosanyi és Fancy-boy:
És akkor én mit mondjak? Megvettem a 170 ezres Galaxy Note-ot. Ennyi pénzért az ember minőséget várna. Ami ehelyett van: térerő random eltűnése, iszonyatlassú 3G-s kapcsolat (összehasonlítottam több telefonnal, szörnyű...), és még sorolhatnám. :(

Arena-m nekem is volt, szerencsére másodnap el is adtam :D

[ Szerkesztve ]

Zotwoo

(#22) andris1602 válasza kolosanyi (#18) üzenetére


andris1602
aktív tag

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? Mármint hogy miért nem sikerült telefonálnod? Hogyan jelentkezik a hiba?
Köszi

(#23) kolosanyi válasza manoarc (#19) üzenetére


kolosanyi
veterán

Aha, csak WP-n kevés is az app, meg a minőségük is silány. Nagyobb választékból könnyebb rátalálni a neked megfelelőre. Egyszer olvasd el, hogy milyen panaszai vannak az általa kipróbált, nagyon sok időjárás appra.

Fancy-boy
Igen, érdekes egy dolog, az tuti...

[ Szerkesztve ]

(#24) Cyberpunk válasza Zotwoo (#21) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egyedi eset lehetett. Nekem is volt Note 1 több mint 1 évig! Ez nálam nagy szó manapság. ;] 3G problémám sosem volt, gondolom az adott környék függvénye ez.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#25) Zotwoo válasza Cyberpunk (#24) üzenetére


Zotwoo
tag

Sajnos nem egyedi. Máshol nyitottak erről már fórumot. Ott mindenki ugyanezen hibákra panaszkodott.
Sőt mi több, elvittem szervizbe, ott "Szoftverfrissítés" címszó alatt javították. Semmi változás nem történt még a 2. alkalom után sem. Be fogom vinni megint.

[ Szerkesztve ]

Zotwoo

(#26) Cyberpunk válasza Zotwoo (#25) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor nekem volt jó. ;] Nem dobálta a hálózatot, gyorsnak volt nevezhető a HSDPA tempója is, legalább is ugyan annyit mértem a Nokiával is. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) kolosanyi válasza andris1602 (#22) üzenetére


kolosanyi
veterán

Persze, ebben a hozzászólásban meg is tettem már rég:
http://mobilarena.hu/tema/re_nokia_lumia_800_tamadnak_a_finnek/hsz_16715-16715.html

Nem egyedi eset:
http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Can-t-end-a-call-in-lumia-800/td-p/1237367/page/11

Zotwoo
Nos fura, én nem hallottam rá panaszt. A szerviz viszont tipikus, "szoftverfrissítés"... :(

(#28) andris1602 válasza kolosanyi (#27) üzenetére


andris1602
aktív tag

köszi, nézem

(#29) Polllen


Polllen
nagyúr

Nem gyenge hibalista... Anno az optimus 7-tel annyi bajom volt, nem volt ra normalis navi. Igaz, csak fenykepezos mobilnak hasznaltam(annak nagyon jo)&volt mellette 7"-s tab okosodni^^

Mindig vissza-vissza nezek wp-re, de...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#30) atee


atee
őstag

Eszembe se jutott Nokiát és egyáltalán WP rendszerű telefont venni. Most ebben egyelőre megerősített az írásod. Örülök, hogy voltam olyan vaskalapos és csak iPhone vagy valami Androidos jöhetett szóba.
Ezek se tökéletesek, de a WP és a Nokia egyenesen le van maradva egyelőre. Drukkolok nekik, hogy mielőbb felzárkózzanak!

D-day 2002-01-04 01:54

(#31) schawo


schawo
titán

Öcsém WP8-as telefont szeretne a mostani 7.5 helyett. Mit lenne ajánlott venni (szolgáltatótól)?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32) Cyberpunk válasza schawo (#31) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ativ S bár nem tudom kapható e ez nálunk szolgáltatóknál. Abban legalább jó a DAC és cserélhető az akku.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Én a Nokia modellszámozását nem értem az utóbbi időben. Kiadnak egy halom telefont, ráadásul össze-vissza időpontokkal: 520, 620, 720... Nekem nem volt egyértelmű egyáltalán. Teljesen egyetértek a cikkíróval: Sokkal jobb lenne 2 telefon: egy csúcskategóriás, és egy közép - ezeket pedig évente kiadni.

(#34) Remus389


Remus389
veterán

jó cikk, sosem értettem, mikor kijött mindenki iphone verőnek titulálta

akkor is sejtettem hogy ez azért messze van

az igazi iphone verő készülékekek az a Galaxy S, HTC One sorozat

na jó a polkorrektség kedvéért, iphone szintű ;]

a kamera bűn rossz, hát...

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#35) Fancy-boy válasza SentryGun (#33) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Régebben kb. így volt. Pl. Nokia 6110-6210-6310 stb... vagy 7650-3650-6600

[ Szerkesztve ]

(#36) Zotwoo válasza Remus389 (#34) üzenetére


Zotwoo
tag

utolsó mondatod szerintem kövezést fog okozni páraknál... :D

Zotwoo

(#37) crane75 válasza legiaap (#14) üzenetére


crane75
senior tag

Az EOS-t én is várom, de ezek után vannak kétségeim. A fotózás miatt reméltem, hogy jobb lesz. Jelenleg egy Nokia 808-at használok-teljes megelégedéssel. Szerintem vele véget is ért a Nokia értelmes telefonjainak a sora. Kár, hogy vakvágányra vitték ezt a céget. Összeszerelési hibák egy Nokiánál??? Csak lesek :O

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#38) balint005


balint005
csendes tag

A cikkből számomra érződik az, hogy egy kicsit elfogult vagy... Nem igazán hiszem, hogy ennyire rossz képeket csinálna, mint amit Te az összehasonlításba vágtál, sőt! Igazamat egyébként bizonyítja a mobilarena.hu tesztfotói (is), amit az alábbi linken tudsz elérni: link
Az írás egyébként jó, és a többi hibáját is tudomásul veszem.
"...ma már nem feltétlenül kell minden okostelefont az Apple termékéhez hasonlítgatni..." (mobilarena.hu / Lumia 920 Teszt / Bevezető)

[ Szerkesztve ]

(#39) Tyrel


Tyrel
őstag

Azért ez a cikk így elég negatív... angliában élve biztos tökre nem érdekel hogy hány száz fontot költesz a telefonra, de a Logout olvasók többsége még mindig itthon él...

A cikkből az jön le hogy mind a Lumia mind a WP8 egy sz*r. Ebből mit fog látni a magyar ember?: "Hát az iPhone az jó, de a legolcsóbb is 150 ezer Ft-ba kerül... Itt van ez Windóz is, 50 ezerért már meg lehet kapni a belépő modelljeit, de azt mondják rá hogy sz*r... Akkor biztos sz*r is, nem kell, hát vegyünk Androidot!"
...És itt ezen a ponton tetted tönkre sok ember - főleg az újdonsült okos-telefon tulajok - életét.

Ugyan én "csak" egy 820-at engedhettem meg magamnak (már ezzel is az átlag fölé lépve, dögöljek is meg érte), de az Androidos világból érkezve igen is azt kell mondjam hogy jó, jobb ez a rendszer, és a Lumia is. Valóban vannak érthetetlen, irritáló hibák, számomra konkrétan 2 amiket említettél is:
- Kamera hardveres képességei jónak tűnnek, de szoftveres oldalról képtelen normálisan fókuszálni (amúgy az említett 928 egy frissített kamera szoftvert fog kapni, amit elvileg megkap a 920 is egy update-el... remélem talán lejjebb is eljut majd)
- Facebook app képtelen üzenetekről értesítést adni. (amúgy minden hülyeségről ad, üzenőfal bejegyzések, stb. csak épp a privát üzenetekről nem)

Ezeken kívül semmi más bajom nincs vele, soha (!!) nem fagyott le és nem produkált a tiédhez hasonló hibákat.

Lehet hogy az iPhone-ban van ami jobb, és mint készülékre a 920-ra felőlem nyugodtan ki is jelentheti bárki hogy egy ipari hulladék - nem tudom, soha nem láttam még távolról sem...
...de a WP8 rendszert ilyen általánosan lehúzni szerintem nem korrekt. Én ehhez nem vagyok elég sznob, elképzelhetőnek tartom hogy az abszolút felső kategóriához még kevés, de a saját (amúgy nem alacsony) szintjét pár kategóriával lejjebb is ugyan úgy képes hozni, és ez nagyon jó benne.

Én az Androidos világtól szabadulván meg váltottam WP8-ra, és soha egy percig nem bántam meg. Vannak hibái, igen, mindennek és mindenkinek vannak... de a hétköznapokban sokkal használhatóbb, élhetőbb rendszer mint az Android volt. Vannak benne ilyen hatalmas feature-ok, hogy pl. nem fagy bele egy hívás felvételébe. Hihetetlen nem?

A WP8 igenis egy gyors és alapvetően jó rendszer. Vannak hiányosságok, de már elérte azt a szintet ahol ezekkel együtt lehet élni, cserébe pedig ad egyfajta biztonság érzetet, hogy "nem fog cserben hagyni" ami Androiddal soha nem volt meg számomra.

Ha az írásod konklúziója az lenne hogy "Gyerekek, a királykategóriába ez még nem való, vegyetek iPhone5-öt inkább", azzal egyrészt nem is tudnék vitatkozni, másrészt nem is érdekelne... De nekem inkább az érződött ebből, hogy azt mondod "A WP8 általánosan sz*r", ezt pedig már nem fogadom el.

Aki eddig 520-620-720-820 vagy más "megfizethető" WP8-as telefonon gondolkodott, annak a cikked lehet az utolsó kegyelemdöfés ami miatt mégis inkább Android-ot vesz... És azt az alsó és közép kategóriában bizony nagyon meg fogja bánni. :(((

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#40) legiaap válasza balint005 (#38) üzenetére


legiaap
nagyúr

Elfogultság nélkül nem igazán lehet cikket írni. Amúgy milyen irányban is vagyok elfogult?
A cikkemmel, de ezt le is írtam a telefon sötét oldalát mutattam be. Ne igen keress itt pozitív dolgokat. Azokra nem tértem ki, de az nem az jelenti, hogy nincs is. A kamera nálam ennyit tudott. Mindent megtettem. Vagy el hiszed amit látsz vagy nem. Nem ferdítettem sehol sem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#41) legiaap válasza Tyrel (#39) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mint az elöbb írtam persze, hogy negatív mivel a pozitív dolgokra nem tértem ki, de ezt bele is írtam a cikkbe.
"Sötét oldal"
Egy szóval nem írtam, hogy szar a WP, ez neked jött le.
Azt sem mondtam vegyél droido, söt meg sem említetem. Amúgy észreveszed, hogy a droiddal szemben fényezed most a WP-t?
Tönkre tettem az emberek életét? Nem vagy kissé érzelgös?
De ha ezzel életeket tudok menteni bizisten szólok egy Modinak szedje le a cikkem.
:D

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#42) Воланд válasza schawo (#31) üzenetére


Воланд
titán

lumia 620

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) kolosanyi válasza schawo (#31) üzenetére


kolosanyi
veterán

620? Ár/érték arányban szerintem egyik legjobb készülék. Bár én kerülném a WP-T, de ezt csak a saját negatív tapasztalataim alapján mondom.

Remusz911
Hagyjuk már ezt, nem kell iPhone verőnek lennie. Egyébként meg nem az. Családban van iOS készülék, a 4S, én meg használtam droidot 3 évig, meg most fél éve WP-t. Sajnos ezek közül az iOS a leghasználhatóbb rendszer, csak piszok drága. A BB10 viszont érdekes lehet, meg a Sailfish OS. Mennek a droidos appok és jóval gyorsabbnak tűnnek, mint a droid, meg optimalizáltabbnak.

balint005
Persze, hogy az, hogy ha egyszer az a nyüves telefon a mindennapi használat során megkeseríti az ember életét. A fotók meg ilyenek, a 800 pl csapnivaló. Ráfókuszál és éles, de utána meg elcseszi a fókuszt mégis. Makrózni meg nem lehet vele, 10 centinél közelebb képtelen éles képet rögzíteni.

(#44) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nem semmi cikk :R én nem rég nézegettem a 920-at de a tieddel együtt eléggé zsákbamacskás vízhangja van a telónak :N

Finn the human

(#45) schawo válasza Matada2.3 (#44) üzenetére


schawo
titán

A vízhang egy érdekes jelenség :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46) kolosanyi válasza schawo (#45) üzenetére


kolosanyi
veterán

A vízesésnek vízhangja van? :DDD

(#47) Remus389 válasza kolosanyi (#43) üzenetére


Remus389
veterán

kinek mi tetszik, szerintem az android a legjobb

meg azért 3 évig gondolom nem HTC One volt az androidos telefonod(tudom nem is lehet, de elméletileg), ha az lett volna nem biztos az iOS-t mondanád a legjobbnak

és azért nagy fejlődésen ment keresztül, egy mai Nexus is van olyan gyors mint a másik kettő, oké mikromásodpercekkel lassabb

BB10: mennek rajta a droidos appok, jól hangzik, kérdés, a gyakorlatban nem fordulnak-e elő bugok

a másik kérdés az hogy a google mikor unja meg, és tiltja be ezt(majd akkor ha megerősödne)

mindenesetre ez a Nokia 920 akkor se nagyon tetszett mikor megjelent (akkor a súlya, külseje, oprendszer)

ez csak megerősített, meg hogy kifényesedik a műanyag, hát.. a kamera.. hát

a kamera azért is ciki, mert mindenki szuper kamerájúnak tituálta

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#48) legiaap válasza Воланд (#42) üzenetére


legiaap
nagyúr

+1 :K

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#49) Mantin


Mantin
aktív tag

2,5 oldal olvasás után eldöntöttem, hogy sosem veszek többet Nokiát mert ezek az újak nevetségesen gagyik
mondjuk nem is akartam soha WP-telefont

[ Szerkesztve ]

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#50) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Egy ilyen cikknek meg kellene jelenni minden telefonról, hogy ne csak a tulajdonosok rózsaszín ködén keresztül lehessen olvasni róluk, hanem a negatívumok is legyenek összegyűjtve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.