Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) domos


domos
senior tag

Nekem is van ilyen kalandom, igaz Haswell-lel.

Történt ugyan is, hogy 2014 végén vettem egy CM Nepton 140XL AIO vízhűtést az i7-4770k procimhoz, hogy kicsit tudjam húzni. Az alaplap egy MSI Z87 G43 Gaming volt... és hát valahogy nagyon nem ment a dolog. 4.2GHz felett el sem volt hajlandó indulni, de végül is az én igényeimet kielégítette, szóval nem erőlködtem vele. Viszont ami nagyon zavart, az az volt, hogy a netes tesztekben sokkal jobban teljesített a hűtőm, mint nálam élőben. Az volt az érzésem hogy nem érintkezik rendesen a procival, mivel pár kondi elég közel van a sockethez.

Az évben eldöntöttem hogy veszek egy normálisabb alaplapot, és akkor azzal kihúzom még a jövő évi váltásik. Szerencsére találtam itt az aprón egy garis MSI Z87 MPOWER modellt, jó áron.

Ekkor jött az ötlet, hogyha ez már úgyis a végső fejlesztés, akkor delidelni kéne a procit. Volt itthon egy szintén Haswell alapú Celeron G1820, az volt a próbadarab, satus módszerrel csináltam a dolgot. Minden simán ment, szóval megcsináltam az i7-tel is. Egyszerű Arctic Cooling MX-2 pasztát használtam, nem akartam spéci folyékony fém cuccal szórakozni.

Az új alaplap + delidnek köszönhető eredmény:

4.4GHz alapfeszen, 4.4GHz cache, 2666MHz RAM, 65-70C stressz teszt alatt.

Azt hiszem megérte.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.