Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Ha ennyire szempont, mennyire hajtja ki a gépet, akkor ez foglalkozásszerű használatra kellene?
Egyetlen lakásnál nem hinném, hogy ez tényező lehetne.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) kuntics


kuntics
aktív tag

Ha már említetted, akkor autoCAD nem jó? Saját lakásnál én is azt használtam/használom. 2D, 3D is megoldható vele, a 2007es verzió még a régi hp 2570p-n is elmegy (vmi i5 3320m/8gb ram asszem). A programot valamennyire ismertem még suliból így nem olyan vészes vele alkotni. Persze nem célszoftver (arra ott az archicad) de nem is kell új kezelőfelületet megtanulni.

(#3) Luck Dragon válasza joghurt (#1) üzenetére

Nem foglalkozásszerű használatra lenne , inkább csak magam célra . (Hobbi)

kuntics
AutoCad-el dolgozom , ismerem, tökéletes a feladatra .
De notebook nem mindig van nálam , jó lenne egy olyan alkalmazás ami IPadOs-el is kompatibilis. Bár erre kicsi az esély .

Másrészt nyitott vagyok valami újra . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) Airedhyal válasza Luck Dragon (#3) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Esetleg az Ashampoo® Home Design programja?

(#5) Luck Dragon válasza Airedhyal (#4) üzenetére

Ezt nem ismerem, de érdekesnek tűnik . Köszönöm .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) kuntics válasza Luck Dragon (#3) üzenetére


kuntics
aktív tag

Annó nézegettem én is az ipadOS megoldásokat, de nem rémlik, hogy találtam volna használhatót. Pedig még pencil is van.

(#7) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sweethome 3D? Az irodába ezzel terveztem meg a bútorok elhelyezését. Nem egy csodaszoftver, de arra amit írtál szerintem bőven elegendő.

(#8) UnA


UnA
Korrektor

Ikea online tervező?

(#9) Luck Dragon válasza kuntics (#6) üzenetére

Ugyan ezt tapasztaltam én is . Legtöbb szinte azonnal fűtő testet készített az iPad Proból és két-három óra alatt le is merítette .

mustang08
Nem ismerem, köszönöm az ajánlást ezt is meg tekintem . :K

Una
Ha jól emlékszem, ott csak külön szekció (konyha, szóba, iroda ) tervező van, nem lehet egybe összefogni . Bár lehet én emlékszem rosszul .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) nemlehet


nemlehet
őstag

Szerintem minden amiben van 3D nézet agyon fogja hajtani a gépet. Real time forgatható 3D render az már csak ilyen.

Én folyamatosan felújítok már vagy 5 éve. Először Catia-ban rajzoltam meg a szobát, mert azzal volt gyakorlatom de az nyilván overkill.

Személy szerint most Inkspace-ben szoktam megcsinálni, mert vektoros, így akármekkorára lehet nagyítani és az egyszerű formákat pillanatok alatt be lehet rakni, majd objektumként mozgatni. Nyilván nem olyan a vizuális reprezentáció mint egy 3D szoftver esetén, de arra, hogy elfér-e, belóg-e mennyi hely marad stb tökéletes.

Az Ikeás konyhatervező kapcsán kellett rájöjjünk, hogy amúgy se adja vissza még a 3D sem azt, hogy pontosan hogy fog kinézni ha bekerül így mi nem is szoktuk ezt erőltetni. Idővel úgy is fogod tudni hogy tetszeni fog-e otthon is a bútor vagy sem.

TLDR szerintem valami vektorgrafikás rajzolóprogram aminek van iPad-os változata is.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) bozont


bozont
veterán

Nézz rá az Onshape-re, felhőben fut így nem a saját gépet terheli. Androidra van kliens alkalmazása, iOS-re nem tudom. De böngészőből is fut.

[ Szerkesztve ]

(#12) Luck Dragon válasza nemlehet (#10) üzenetére

Catia nem egy overkill dolog, mert SolidEdge-el is próbáltam , szóval vannak ennek még fokozatai még :D

bozont
Ez megközelítőleg egy SolidEdge . Nem hinném , hogy ezt keresem. De azért köszönöm .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sweethome 3D, lehet vele 2D-t is. Egyszerű kis cucc, közel sincs egy CAD-hez :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Luck Dragon válasza hcl (#13) üzenetére

Mustang08 kolléga is ezt ajánlotta , reggel pont próbálgattam , szerintem ez lesz a tökéletes megoldás számomra . :)

Főleg , hogy online is megy , így mindegy min is fogom használni :C

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) Rowon


Rowon
veterán

Én anno az előző munkahelyemen több raktár alaprajzát Excelben rajzoltam meg. Raktári sorok felfestése, épület alaprajz, stb. Nyilván nem volt méretarányos, de azt is meg lehet oldani, hogy az legyen, a cellákat pontosan méretezni tudod. Excel mindenkinél van otthon.

iOS-en nem tudom mi hogy van, de pl. Linuxra van FreeCAD, az is használható lehet ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#16) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Esetleg egy FreeCAD?

(#17) hcl válasza Luck Dragon (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Helyes :)

@Rowon : Én csak ülésrendeket, leképezve az asztalok elhelyezkedését, és a rajtuk levő cuccok leltári számát az asztalokba írtam :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

+1 a SweetHome3D-re. Kicsit trükkös a csempe, annak vettem fel külön 1cm vastag, 1.5m magas falat, mert simán az egész falat csempénzi mennyezetig. A bútorok elhelyezésére használható, a texturák az élethűtől nagyon messze vannak, hiába használom a valós csempe fotóját, lebutítja. Azért úgy nagyjából be tudtam lőni vele a konyhabútor, csempe, munkalap, padló mintáját, színeit. A megvilágítás is trükkös, végül több spot lámpát használtam a konyhához, mert 1 lámpával csillog minden de sötét is cserébe :D Napfénnyel meg szintén sötét, a plafont meg nem tudom hogy lehet leszedni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#19) hcl válasza Victoryus (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

...barátnőmnek nem tetszett, tehát teljesen jó progi :K ;] :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Luck Dragon válasza Victoryus (#18) üzenetére

Én még csak most próbálgatom , el lehet vele “játszani “ :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Mi a helyzet a dán projekttel? :)

(#22) Luck Dragon válasza pepe091 (#21) üzenetére

Köszönöm érdeklődésed , meglepően sokan kérdezitek , ami nagy öröm számomra .
Nos , február vagy márciusban készül el a harmadik és egyben befejező része blognak, hogy teljes képet megtudjam veletek osztani.

Volt egy nagy dilemma , hogy legyen egy tömör írás , mint a második fejezetnél vagy egy teljes írás készüljön . Utóbbi lett végül , közben szelektálom és készülnek folyamatosan új fotók is amivel díszíteni szeretném posztot.

Most ünnepeket alatt otthon vagyok és január második felében megyek vissza .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) hcl válasza Luck Dragon (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Várjuk :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Luck Dragon válasza hcl (#23) üzenetére

Igyekszem :R

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.