Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

Mielőtt az iTrollok idetalálnak: Nem Ive az első számítástechnikai ember, aki megkapta a lovagi címet!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) .tnm


.tnm
addikt

Kár, hogy az időzítéssel az egész csak "media hack" akar lenni. Az angol királyi család is már csak egy nagyon drága [de nagyon népszerű] reality a briteknél. Ez a dicsőség is kisebbítve lett azáltal, hogy akkor apja meg, amikor amúgy is minden nap apple-lel foglalkoznak és nem győzik (formálisan vagy informálisan) díjazni a céget/Jobs-ot.

Nagyon szép az Apple termékek dizájnja, ezt talán még az apple utálók is nagy számban elismerik; illetve, akinek nem tetszenek még az is általában meg tudja érteni azokat, akiknek tetszik. Simán megérdemelné a csóka ezt a címet, de idén pont a legértéktelenebb.

[Kb. olyan, mintha megkeresték volna a legmagasabb rangú brit Apple dolgozót, hogy adjanak neki valami címet]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3) Syl válasza .tnm (#2) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem értem mi a bajod ezzel? Tiszteletbeli lovagi címet Bill Gates is kapott!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

a címet cserélhetni lehetne: ".....az Apple vezető formatervezője."

He is the leading designer and conceptual mind behind the iMac, titanium and aluminum PowerBook G4, G4 Cube, MacBook, unibody MacBook Pro, MacBook Air, iPod, iPhone, and iPad.

vagy a cím csak csali az iTrolloknak?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Komálom a fazont, megérdemli.:)

(#6) .tnm válasza Syl (#3) üzenetére


.tnm
addikt

Az időzítés, de már leírtam.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#7) WonderCSabo válasza Black Dragon (#5) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyetértek, bár az Applet nem szeretem, a dizájnt, melynek megálmodója nagy részt ez a fickó, igen. Sztem az Apple fanok nagyrésze nem is tudja, hogy a szifonjuk kinézetét nem a Jobs találta ki.

(#8) Huma


Huma
addikt

Nekem kicsit szánalmasnak tűnik ahogy szórják a lovagi címeket. Párszáz évvel ezelőtt még ért is valamit manapság meg osztogatják mintha kötelező lenne. Szerintem ha egy középkori lovag látná milyen emberek kapják meg manapság a címet sírva fakadna.
Knight Commander of the British Empire: Elképzelem ahogy Sir Elton John hadba vonul paripáján, nyomában az általa vezetett sereggel. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) moli.hu


moli.hu
őstag

szepen sikerult elertekteleniteni ezt a cimet/erdemet is.

(#10) Mr.Csizmás válasza Huma (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Arthur C. Clarke (aki mellesleg szintén CBE-s, és lovaggá ütötték többek között) már a Ráma I. könyvében is "megszólta" a Sir-osztogatást :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11) H.B. válasza Huma (#8) üzenetére


H.B.
csendes tag

Kiemelkedő civil teljesítményért is jár, nem csak katonai szolgálatért és nem sok köze van a nehézlovassághoz. Vagy esetleg Newton nem érdemelte meg 62 évesen ezt a címet, csak miután elment egy csatába? Elton John pedig szintén letett valamit az asztalra, mint zenész és közszereplő.

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

Gratulálok neki, tényleg szépek az általa megtervezett készülékek.

(#13) dajkopali válasza H.B. (#11) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, mint oly sok más hasonló kitüntetésnek, ennek is van polgári és katonai fokozata

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#14) bambano válasza Syl (#1) üzenetére


bambano
titán

de ő az első, aki egy téglalapért kapta :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Huma válasza H.B. (#11) üzenetére


Huma
addikt

Azért Newtont nem lehet egy kalap alá venni Eltonnal vagy Jonathan Ive-el.

Nekem nem azzal van bajom, hogy valaki kap egy kitüntetést, de most azért mert híres zenész vagy remek formatervező automatikusan jár a lovagi cím? Ha annyira akarnak adni nekik valamit elismerésképp akkor találjanak ki valami díjat vagy kitüntetést, de ne egy többszáz éves tradíciót gyalázzanak meg azzal, hogy boldog-boldogtalannak osztogatják.

Ha én angol lennék és kitalálnék egy gumifigurát ami élethűen fingik és hatalmas világsiker lenne több milliárd font hasznot hajtva akkor lehet én is megkapnám a lovagi címet. Ez pedig elég szomorú.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16) pakriksz


pakriksz
őstag

azt a formát külön tervezni kellett? Nem semmi.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#17) WonderCSabo válasza bambano (#14) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Wut?

(#18) H.B. válasza Huma (#15) üzenetére


H.B.
csendes tag

Sir Elton terjesztette az angol kultúrát, ahogy a formatervező is jó reklám az angol iparművészetnek. A cím meg véletlenül sem jár automatikusan, mert a siker ugye nem jön magától. Ez inkább a tradíció felemelése, mert egy katona csak a briteknek fontos (ha fontos), de egy civil eredményeinek pozitív hatását te is megérezheted a mindennapokban.

/reklám :D

[ Szerkesztve ]

(#19) Syl válasza pakriksz (#16) üzenetére


Syl
nagyúr

Mert te nyilván különbet tudsz! :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20) pakriksz válasza Syl (#19) üzenetére


pakriksz
őstag

sőt nem csak én, hanem bárki

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#21) Huma válasza H.B. (#18) üzenetére


Huma
addikt

Én személy szerint nem tartom olyan nagyra Elton Johnt és elismerem, hogy az apple cuccai nem néznek ki rosszul, de az iphone és az ipod pont nem olyan nagy szám. Szerintem bármely normálisabb formatervező ugyanúgy meg tudta volna tervezni.

Newton ezzel szemben tényleg letett valamit az asztalra.
Valahogy nem érzem a tradíció felemelésének. Minél kevesebbért adják oda a díjat annál kevesebbet is ér.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) H.B. válasza Huma (#21) üzenetére


H.B.
csendes tag

Egy vélemény.

(#23) Mr.Csizmás válasza H.B. (#22) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább a régebbi apple cuccokért adtam volna oda, a G3-G4 pl. krvajól néz ki a formáival, és egyedi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24) kovsol válasza H.B. (#11) üzenetére


kovsol
titán

Pár készülök formatervezése és egy tudományos vagy művészi életpálya díjazása azért nem egy súlycsoport szerintem.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#25) MaUser válasza Syl (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Ha nem értenéd mi itt a gond: egy formatervező kapta, akinek a munkája (bármilyen szép és könnyen használható dolgokat is tervez) semmivel nem viszi előre az emberiséget. Az adományozók felületek a hype-nak, hogy így népszerűsítsék az adományozott címet. Ennyi.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#26) vanye válasza MaUser (#25) üzenetére


vanye
senior tag

Ennél a csókánál a Beatles pl. sokkal többet tett le az asztalra. És nagyobb hatással is volt a világra, mint az említett két eszköz formatervével Sir Ive, az is hót-ziher.

Stern des Südens!

(#27) dajkopali válasza vanye (#26) üzenetére


dajkopali
addikt

a hírben benne van, hogy vezető formatervezőként 1992 óta szinte minden terméken rajta a keze nyoma, vagyis alapvető a munkássága az Apple történetében, ergo: komoly része van abban a nagy hatásban, melyet az Apple termékei gyakoroltak az IT-iparra a konzumer piacon
a két terméket csak kiemeltem, mivel ezek talán a legismertebbek

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#28) Kashim


Kashim
őstag

[ez ide nem kell]

Egy termékdesign nem csak arról szól ám, hogy rajzolsz egy formát aztán odaadod a dolgozóknak hogy rakják össze. Meg kell tervezni a belső alkatrészek elhelyezkedését is a legutolsó csavarig, úgy hogy a cucc működjön is. Nyilván ez az egész folyamat nem egy emberes feladat hanem csapatmunka, de a végső termék csak akkor lesz olyan, amilyet megálmodtak, ha erőskezű designer vezeti a csapatot. Nem csoda, hogy milyen szigorú szerződések kötik az Apple-höz is, baromi értékes ember, az első adandó alkalommal csapna le rá bármelyik konkurens vállalat valószínűleg a Samsunggal az élen.

Szerintem maximálisan megérdemelte a címet, hiszen a hozzászólásokból is látszik mennyire nem ismeri senki, legtöbbször csak a háttérben lapít, holott baromi nagy része van abban, hogy az Apple itt tart ma. Azt pedig nem hinném, hogy olyan jelentéktelen cím lenne, mint sokan beállítják, nem szórják csak úgy és igen kevesen vannak akik megkapták. Inkább kapja egy ilyen ember, mint bármelyik ostoba celeb, akiből minden évben kitermel a média egy raklappal.

[ Módosította: 7 ]

(#29) domerator válasza Kashim (#28) üzenetére


domerator
veterán

Pontosan, ahogy leírtad! Big like! :R

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#30) bambano válasza Kashim (#28) üzenetére


bambano
titán

én elismerem, hogy kiemelkedő része volt benne, hogy az apple ott tart ma, ahol.
de hol is tart ma az apple? nyert világháborút vagy valami ilyesmi?
az apple semmi mást nem csinál, mint amit minden kapitalista vállalat: pénzt termel. ez mennyiben megkülönböztetésre érdemes jellegzetesség? hint: semennyire.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) dajkopali válasza Kashim (#28) üzenetére


dajkopali
addikt

no, most már, így szilveszterkor, kezd elegem lenni :((
"Aki ma többek között iPodot vagy iPhone-t használ"
"az Apple vezető formatervezője"
"a két ember között igen szoros kapcsolat alakult ki, és ezek után számtalan nagy sikerű termék dizájnját dolgozta ki Ive teamje"
könyörgöm, 19 éve dolgozik a cégnél vezetőként, hát nyilván nem csak ezt a két cuccot dolgozták ki, de az emberek nagy részének ez a két kütyü az Apple - némileg joggal, hiszen mindkettő kisebbfajta forradalmat csinált

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#32) vanye válasza Kashim (#28) üzenetére


vanye
senior tag

Celebek? Kire gondolsz? Pelé az lenne? Vagy Bonó? Esetleg Spielberg? Vagy Zeffirelli? Mert a KBE-t eddig hasonló kaliberű embereknek adományozták oda.

Stern des Südens!

(#33) Angel1981 válasza Syl (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, köszi, akkor befogom a számat! :D

(#34) Gengi válasza Kashim (#28) üzenetére


Gengi
senior tag

termékdesign : A TermékDesign pontosan azt jelenti amit látsz... A Forma a külső a Design.

A tervezés általában úgy működik ,hogy a marketingesek és formatervezők kitalálnak egy formát. Majd azt tovább lökik a mérnökök felé ,hogy ezen alapokra valósítsák meg a terméket. A belsőt már ők álmodják meg és a project vezetői árgus szemekkel figyelik őket ,hogy nehogy hozzá merjenek nyúlni a külsőhöz.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#35) Kashim válasza bambano (#30) üzenetére


Kashim
őstag

Sorold már fel ki nyert világháborút, volt olyan személy? Neked csak a háborúskodás számít világformáló tevékenységnek? Vagy nem értem.
Szerintem olvasgasd el mit tett le az Apple az asztalra és meglátod mire gondoltam és ezt most nem Apple fanként mondom, mert mondhattam volna például Microsoftot is vagy Intelt, de sok szempontból az Apple igencsak meghatározó vállalat volt és lesz is még egy darabig valószínű. Nem mondom, hogy szűk látókörű vagy, mert biztos nem vagy az és nem is akarok kötözködni, de ez a hozzászólásod kb. olyan mintha bekötött szemmel írtad volna. Igen, egy profitorientált vállalat, de ha te emellett csak azt látod, hogy évente kitojnak magukból egy terméket aztán a befolyó pénzt meg azt se tudják már hova tegyék, akkor igencsak csőlátásod van. Nézd meg hány cég, vállalat, termék, állás stb. épül a termékeikre, hány iparág húz belőlük további hasznot, gyakorlatilag kultusza van mindennek amihez hozzányúlnak. Hány ilyen cég van rajtuk kívül? Nem túl sok. Lehet utálni őket ezért, de ilyet tagadni szerintem hülyeség.

vanye
Többek közt. Szeretem a focit a zenét és a filmeket, de az általad felsorolt emberek sem voltak nagyobb hatással az általunk ismert világra, mint épp Jony, akármennyire elismerem őket. Csak kicsit tovább kell látni annál, hogy épp mit csináltak.
Én nem ismerem az általad felsorolt emberek élettörténetét, ezért nem ítélkezem és becsmérlem őket, holott mondhatnám például, hogy Bono mi a fenét keres a listádon. De nem mondom, mert tudom, hogy valamiért megkapta a rangot. Gondolom nem pont az éneklése miatt, hanem az emellett folytatott humánus tevékenységei miatt.

Engem csak ez a fröcsögés zavar, amit egyesek minden hírnél baromi tudatlanul dobálnak, ahelyett, hogy egy grat neki, vagy bármi elismerő hozzászólást írnának, folyton csak a rosszindulat és a káröröm jut ide.

Gengi
Csak ez nem mindenhol így működik és több feladatkör egy személynél is összpontosulhat.

dajkopali
Igen, ahelyett hogy elismernéd, hogy jaj tényleg rosszul jön le a cikk címe vagy a cikk tartalma félrevezető olyanoknak, akiknek fogalmuk sincs róla ki ez az ember, inkább moderálod a hozzászólásom és engem hülyézel le. Bizonyítékként olvasd végig a hozzászólásokat és egyből leesik mi volt a gondom.

[ Szerkesztve ]

(#36) .tnm válasza Kashim (#35) üzenetére


.tnm
addikt

én moderáltattam a hsz-ed és egy palitól független moderátor is úgy látta, hogy az ida nem kell. palinak amúgy is igaza van most, szerintem. jelen esetben a cikk címe is elmegy, a cikk tartalma meg teljesen tárgyilagos és 1-2 emberen kívül mindenki képes is volt rendesen értelmezni. ebből az 1-2-ből csak egy volt olyan, aki annyira beindult ettől, hogy sértegetni kezdte a fórumozókat, ez voltál Te, ezért lettél moderálva.

ha elolvasod az összes hsz-t ebben a topikban, csak a Tieid agresszívek, pedig egész nyugodtan lehetne értelmes keretek között is vitázni.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#37) Kashim válasza .tnm (#36) üzenetére


Kashim
őstag

Elnézést, hogy egy általam nagyra tartott emberről a cikk félrevezetése miatt pár "kevésbé jártas ember" ostobaságokkal szurkálódott, majd ezt korrigálva (mivel már kezd jellemző lenni az itcaféra) kicsit indulatosan ugyan, de jeleztem. Elnézést az agresszív megfogalmazás miatt, de kevés dolgot utálok jobban, mint mikor a trollkodást még a cikkírók is segítik. Mindegy inkább maradok prohardvernél meg mobilarénánál a lapcsaládból. Ha nem angolul olvasgatnám az itt is jelen lévő cikkek nagy részét, nekem sem tűnt volna fel a ferdítés. De tanulságként innentől inkább maradok az eredeti forrásoknál.

[ Szerkesztve ]

(#38) Gengi válasza Kashim (#35) üzenetére


Gengi
senior tag

Gengi
Csak ez nem mindenhol így működik és több feladatkör egy személynél is összpontosulhat.

Igen a kb 5 fős kis zugcégeknél :D...

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#39) johnny_gold válasza Kashim (#28) üzenetére


johnny_gold
tag

Viszont ha tényleg az ő érdeme az utolsó csavarig való megtervezése a telefonnak, az egész antennagate probléma nem véletlenül az ő "érdeme" szintén? :F

(#40) vanye válasza johnny_gold (#39) üzenetére


vanye
senior tag

Probléma?! Fícsör! ;] De ez nyilván nem egy ember felelőssége. Elvégre felteszem, Almáéknál is tesztelik a cuccokat, mielőtt rászabadítanák azokat a világra.

Stern des Südens!

(#41) MaUser válasza Kashim (#28) üzenetére


MaUser
addikt

Huhh, ezt most megmutatom a designer kollégáknak hagy röhögjenek egy jót.:D Designert könnyű találni és egyre könnyebb. Amit nehéz, olyan döntéshozót találni, aki megtalálja a designerek által kreált kismillió tervből/ötletből azt, ami tényleg eladható és vállalja döntésért a felelőlséget. Bakk, designre olyan díjjat adni, mintha egy sw eng. kapna azért, mert szép hysterésist programozott. Értsd, szakmai díj teljesen ok, de egy lovagi cím?

Az, hogy az Apple meg miért tart ott ahol ma tart, arról ajánlom megnézni a Discovery-n vetített Apple-ről szóló filmet. Még az Apple dolgozóik is elismerik benne, hogy a legfontosabb a sikerükben a dolgozók üzletek előtt sátoroztatása és a termékeik fontos médiaszemélyiségek számra ingyenes biztosítása volt (egyéb dolgok mellett...). Akik persze cserébe szépet és jót írtak a termékekről és azok népszerűségéről, hiszen sorban állnak a boltok előtt a vevők (vö. korrupció). :U Persze ehhez kellett egy vállalható termék, ami kétség kívül megvolt, de ha ezt anno mondjuk a Sony csinálja ilyen mértékben valszeg kitiltják őket az USA-ból, csak ugye amerikai cégnél más az elbírálás...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#42) dajkopali válasza johnny_gold (#39) üzenetére


dajkopali
addikt

erről szó esik a forrásként szolgáló BBC-hírben, ahol hibaként említik meg
személyes véleményem szerint egy ilyen hiba elkövetése teljesen normális, senki sem tökéletes (Az persze más kérdés, hogy egy kész termékbe átvezetni egy ilyen konstrukciós hibát már árulkodik valamelyest a kontrollról, de még ez sem akkora vaszisztdasz, előfordul. Ami az üggyel kapcsolatban a flame-eket keltette, joggal, az az volt, hogy az Apple hogyan reagálta le az ügyet. Ehhez persze már semmi köze a tervezőnek.)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#43) bambano válasza Kashim (#35) üzenetére


bambano
titán

A szőrök közül egy Winston nyert világháborút (csörcsil).

Ha az a fontos, hogy mit tett le az apple az asztalra, akkor miért nem az apple lett sir? Ezentúl szőr mekk lenne a boltokban, az lenne a marketing érték...

én mindig azt gondoltam, hogy azért lesz valakiből lovag, mert valami nagyszerű, de egyedi tettet csinált.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) joey04


joey04
titán

Ive zseniális dolgokat tud alkotni, megérdemli az elismerést.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) llaszlo válasza Huma (#21) üzenetére


llaszlo
veterán

"Szerintem bármely normálisabb formatervező ugyanúgy meg tudta volna tervezni."
Igeeeen? Akkor miért nem csinálta meg senki más? Bírom az ilyen "okoskosságokat", hogy ezt vagy azt bárki más képes lenne megalkotni. LOL Vagy mégsem képes?

(#46) Domxc


Domxc
senior tag

Minden elismeresem, mindig amikor ranezek, az iPadre, vagy kezben tartom, erzem a minosegi kisugarzasat.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#47) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Erre jobb ha nem mondok semmit... :N

Nem minden vándorút céltalan...

(#48) Halálfej Joe válasza bambano (#43) üzenetére


Halálfej Joe
tag

Na ha ilyenek a szőrök, mint az a büdös disznófejű csörcsil, soha ne kapjak ilyen címet. (Bár ettől nem félek, se polkorrekt, sem dizájner nem vok.) Manapság már nem számít a származás, mindenki aki sok pénzt hoz a konyhára, lehet arisztokrata. Semmi tartás nincs ezekben...

Jöhet utána PALACSINT.. :) Fűztél te már 16 kByte-os ferritgyűrűs memóriamodult? :) http://youtu.be/mFUcJHqKRuc

(#49) Halálfej Joe válasza Domxc (#46) üzenetére


Halálfej Joe
tag

minőségi kisugárzás.... :)) ROTL

Szerk: Nem a rádiósugárzást akartad mondani?
Agydaganat, mint pozitívum :)))

[ Szerkesztve ]

Jöhet utána PALACSINT.. :) Fűztél te már 16 kByte-os ferritgyűrűs memóriamodult? :) http://youtu.be/mFUcJHqKRuc

(#50) Huma válasza llaszlo (#45) üzenetére


Huma
addikt

:D
Na vajon miért nem? Talán azért mert ő dolgozik az Apple-nál? Te most komolyan azt hiszed, hogy 7 milliárd emberből rajta kívül senki sem lett volna képes megtervezni azokat a cuccokat?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.