Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

A képeket ne html kóddal, hanem a

[IMG:kepplink][/IMG]

kóddal szúrd be. Így sajnos nem tudtam végigolvasni a forráskód miatt.

(#2) Samus válasza cizoe (#1) üzenetére


Samus
addikt

bocsi, igyekszem javítani a hibát, sorry :-(

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) Samus


Samus
addikt

bocsánatot kérek minden kedves fórumtársamtól, első íráasom, kissé meggyűlt a bajom a kódokkal. mosmár javítva, várom a kritikákat, kommenteket, megjegyéseket! :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) luw2win válasza Samus (#3) üzenetére


luw2win
őstag

Én is most irtam az 1.-t, de valahol láttam a képek helyes belinkelését
Igy a szép [L:NAGY KÉP LINKJE][IMG:kis kép linkje][/IMG][/L]
Ennyit tudok segíteni a többit meg majd a nagyobbak :) :K

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#5) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

Látom hasonló utat jártunk be egér szempontjából. Szintén sokat nyúzott A4ttech halálozott el (még a tipus is egyezik). Elhatározás, komoly egér kell. Immár több mint 2 éve egy MX518-as szolgál.
Az írás tetszik, nálam már a képes is jók. Ha hazaérek jobban átolvasom, mert most csak átfutottam. Csak így tovább.

A képekkel én is szoktam szenvedni :C

(#6) Daath


Daath
csendes tag

Nekem is ilyen van. Állítólag nagy fogyatékosságuk a lézeres egereknek, hogy nem szeretik a fém egérpadokat. Emiatt nem vettem még hozzá új egérpadot. Te milyennel használod?

(#7) TexT-BoY válasza Daath (#6) üzenetére


TexT-BoY
addikt

amióta az eszemet tudom egy Steelpad 4S padom van egy MX610es laseres egérrel, világi jó, elég sok COD2 wart megélt:).

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#8) Samus válasza Daath (#6) üzenetére


Samus
addikt

fapados egérpadom van, sima 300ft-s, tudom, bűn ilyen egeret ezen használni, de nincs keretem több ezer forintos padokra. egyébként üveg felületen tökéletesen működött (sima 4mm-es üveg :D, csak kicsit lassan csúszott a gumitalpak miatt. pont az üveges dolog miatt egy Icemat 2 Black egérpaddal szemezek, csak sajnos elég drága (bruttó 10 e) vagy gondolkodtam még nova winner padon (ezek spéci kristályszemcsés cuccok a reklám alapján, és 5e- ért kaphatóak). egyetlen problémám az egérrel a gumitalpak kopása, de ezt hamarosan orvosolom teflontalpak felragasztásával, remélhetőleg így megemelkedik az egér és nem szedi össze a szemetet a szenzor

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) mindfreak válasza Daath (#6) üzenetére


mindfreak
őstag

Kifejezetten egyiket se nagyon szeretik. De én úgy tudom, hogy üveggel abszolút nem hajlandóak müködni.

(#10) Samus válasza mindfreak (#9) üzenetére


Samus
addikt

akkor marad a nova winner, vagy a nagyobb killer. esetleg egy steelpad, vagy egy alu razer... valami olcsóbb kellene, olyan 3ezer pénz magasságában... (ez gondolom túl olcsó)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11) Gallardo007 válasza Habib[HUN] (#5) üzenetére


Gallardo007
tag

Nekem is ugyanaz a téma: A4Tech után MX518:)

(#12) rootkiller


rootkiller
őstag

Nekem is van egy ilyen egerem, csak sajnos az akksi megadta magát, és nem lehet kapni újat nagy bánatomra. Én tökre szerettem. Nah mind1, tán nyáron egy revolution.

Artengo TR 990 Pro

(#13) djtoomi válasza Samus (#10) üzenetére


djtoomi
addikt

Nekem nova winnerem van, lassan két éve, egy G5 alatt.Közben volt G7-em, MX Revo, stb, ennél jobb egeret nekem nem mutatott senki, és lézeres G5, emg nova winner az egyszerűen csúcs! :K
Amúgy grat a cikkhez, nagyon jó lett, jók a képek is. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#14) anulu


anulu
félisten

nagyon sokáig szemeztem az MX1000-el, mikor még MX700-am volt (imádtam az a rágcsálót!). aztán, mikor beadta a kulcsot találkoztam egy egérrel, ami azonnal megfogott, és nem bántam meg, hogy azt választottam az MX1000 helyett. úgy hívják, hogy G7 :D

btw 1000-est használtam már jópárszor, nagyon tetszetős, még az én nagy tenyeremben sem veszik el.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) WISHENSEN válasza Samus (#10) üzenetére


WISHENSEN
csendes tag

Kedves Samus,

nekem tetszett az irasod, annak ellenere hogy soha a budos eletben nem vennek ilyen egeret :)

Egy aprobb hiba:

"Belsőleg

Az optika a világ első lézeres optikája, amit egérbe szerelve forgalmaznak (bár 3 kiadás is készült az MX1000-ből, neked a 3ik van, annyiban térnek el, hogy javították a lézer szenzor kisebb hibáit)., és ezt büszkén hirdetik a dobozon (ami egyébként csili-vili) , hogy „World’s 1st Laser Mouse”."

Gondolom az nekem akart lenni :)

Egerpad kerdes:

Tapasztalataim szerint(igen van egy par) aluminium es uveg egerpadot soha nem vennek. Aluminium egerpadnak van egy rossz szokasa, hogy "lehul" es zavaro a csuklonak esetleg meg inhuvelygyulladashoz is vezethet. Uveg egerpad szinten, de ott inkabb a zavaro hang ami idegesito lehet mikor ide-oda toszogatod az egered. Bar vannak uj fejlesztesek (steelpad sx), de nem sok jatekosnal latom.

Amit szivbol tudnek neked ajanlani (itt a lista):
- Qck mini, Qck, Qck+
- Razer Mantis szovetegerpadok(ugy mint Control Mat ill. Speed Mat)
- Qpad
- S&S, fUnc Surface(ha nem kell nagy meret, ez tokeletesen megfelel)
- esetleg ha talalsz valahol akkor Steelpad Sp

Szerintem Nova egerpadokat nem erdemes venni(miutan meglatod, rajossz ,hogy nem egy nagy "was ist das").

Udv.

WISHENSEN

mod: Pixelben ki is lehet oket probalni, de sajnos nem vagy pesti.(bar szerintem ezekhez az egerpadokhoz mashol olcsobban hozzajutsz).

[ Szerkesztve ]

Egy, ket, ha irany a BME nemzetkozi gazdalkodas vagy BCE gazdinfo. tuduuuutuududududuu

(#17) tzimash


tzimash
őstag

jó a cikk. :C nekem is lézer logitechem van (G3), és nem győzöm takaritani a szenzort... 2 nap és tele van szösszel. steelpad QCK mini van alatta, de valahogy nem az igazi... az mx300-hoz jobban passzolt.
ja és egy hiba féleség:
...FPS-re könnyű egér kell, de mivel ez nem játék egér, és nem is csak játékra használom,...
a nem szó kimaradt. nem? :)

(#18) woker válasza WISHENSEN (#15) üzenetére


woker
aktív tag

Ezt az üvegpad kihül, hangos dolgot de sokat hallottam már :) Évek óta azt használok, valóban van hangja, illetve csak volt, egészen addig a pillanatig amíg fel nem nyaltam az egerem tappancsaira a teflont. A pad le(ki)hülése legfeljebb az elején zavaró, ha elkezded használni akkor gyorsan átmelegszik és tartja az üzemi hőmérsékletet (eddig még nem kaptam ínhüvelygyulladást pedig sokat használom).

Egy jó tanács azoknak akik ódzkodnak az üvegpadoktól az áruk miatt: Látogassatok meg egy üvegest és kérdezzétek meg van-e savmaratott (ez a [tükör]sima felületű, teflonnal úgy csúszik mint szappanos hal egy vödör takonyban, ahogy mondani szokás, továbbá nagyon kis hajlandóságot mutat a "zsírosodásra") illetve aki az érdesebb felületet szereti kérdezzen utána a homokkal fuvatottnak.

Az előnyei: olcsó (nem kell a márkanevet megfizetni, én valami nevetséges 1200-1300 Ft-ért csináltattam, 280*3x0 méretűt), egyedi méretre készül (míg a boltiaknak fix a méretük. Továbbá nem szokása kopni mint a más anyagokból készülteknek, tehát rendkívül tartós. Amennyiben lehetőség van rá akár több féle vastagságban is készülhet. A karbantartása meg egyszerű, vizzel vagy vegyszeres vízzel könnyedén lemosható.

A hátrányai: alap kiépítésben nem tartalmaz semmi csicsát (neon fény, márkajelzés, stb.) amivel fel lehetne vágni a haverok előtt. A pad elcsúszását megakadályozandóan szükség lehet valamilyen csúszást meggátoló anyag (pl 2 db egyszerű gumilapocska 2 sarokra) applikálása a padra.

(#19) PetX


PetX
aktív tag

WoW. Az első optikai egerem neekm is wop 35 volt. jó volt anno. aztán msie4.0 most meg 3 éve razer.
Ha nem lennének olyan nagyok az MX-ek, akkor MX518 lenne Razer helyett de az a baj hogy még az msie4.0-nál is nagyobbak.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#20) WISHENSEN válasza woker (#18) üzenetére


WISHENSEN
csendes tag

Kedves woker,

szerintem pedig igenis zavaro. Az uzemi homersekletet nem hinnem hogy tartana, mivel valoszinuleg nem egesznap jatszol, filmetnezel es eleg neki par ora es ismet lehul(persze nyaron ez kirivoan nem jellemzo). Masnapra meg tuti hogy "ICEMAT" lesz :)) .A masik, hogy skate mellett is van hangja, de lehet hogy en vagyok erzekeny.
Viszont az uveges megkerdezese igenis jo otlet, mert folosleges kiadni 10e ft egy "ilyenért",raadasul graviroztathasz is bele egyeni "szlogent-nicket", amit akarsz :)

Abban is igazad van hogy jol csuszik, ez teny. De en ugy tanultam hogy evidenciakat nem írunk le. Valoszinuleg aki egerpadot vesz, raadasul 2-3e forintert/forint folott elvarja hogy valamisket jobban csusszon mint egy A4 lapon.

Persze sok ellenerv mellett megertem, hogy miert is hasznalsz uvegerpadot :)

Udv.

WISHENSEN

PetX: MS 4.0 en nagyon mellefogtam anno. Az optikaja sokkal rosszabb volt mint egy MX310, raadasul az a borzaszto gorgoje. Gondolom utana a Razer kesz "mennyorszag" lehetett.
G1-G3 probaltad mar ? Mivel irtad hogy az MX szeria neked "tul nagy",

[ Szerkesztve ]

Egy, ket, ha irany a BME nemzetkozi gazdalkodas vagy BCE gazdinfo. tuduuuutuududududuu

(#21) GuguGuru


GuguGuru
tag

Sziasztok, nekem már a megjelenés óta MX1000-esem van, és a következő tapasztalatokat írnám még le:

1.) a hatótávolság nagy kamu, kb. k.5 métertől már akad, nem megy, és FPS-ezéshez bizony csak akkor tökéletesen pontos, ha kb. 20 cm-re van a jeladótól, így én oda tettem az orra elé, a monitor alá... :D Különben érezni egy kis késést.

2.) A gombokat érdemes átprograomzni, én pl.: különböző általam nem használt betükre, billentyűkre szoktam, amit aztán a játékokban hozzárendelek ehhez ahhoz, és máris a fölösleg flip/stb. funkciók helyett rendes egerünk van... ami programozható

3.) az enyém kora ellenére is nagyon jól birja akkuval, még most is elmegy 1 hetet, bár eleinte 2.5 hetet is ment, annak ellenére , hogy a napom felét gép elött töltöm, enetzés, munka ilyesmi, szóval ebből a szempontból hibátlan

4.) Szintén a korából adódóan az enyémnek nullára szétkoptak a tappancsai, emiatt lecsökken a szenzor és a felület között a távolság, és elkezd az egér pontatlan lenni/akadni. Először vettem egy Razer Exact Mat-ot, hátha az megoldja, de nem. Onnan tudtam hogy ez a hiba, hogy ha megemeltem eg egészen picit az egeret, ujra pontos volt... :R
Ugyhogy ez ellen az egyetlen megoldás, hogy vettem új teflon talpakat, és azóta 100%osan jól működik... Csak ajánlani tudom mindenkinek.
Ezenkívül ilyen korban már elkezd feljönni amatrica az aljáról, ami szintén FPS-ben kisebb akadásokat okoz (én nagyon érrzékeny vok rá, szal nem biztos hogy mást zavarna :U ) de a gari miatt ugy érdemes leszedni, hogy egy füzetbe, vagy akármibe ami ilyen fóliázott kemény papir beragsaztani, és akkor vissza lehet tenni ha gond van vele és gari kell.

Amúgy hibátlan egér, megvenném ujra, de legközelebb majd azért mégjobban körülnézek, hiszen egy jó egér hihetetlenül fontos kiegészitő... :U Élet és halál között dönt, akár játék :)) akár munkáról van szó...

Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

(#22) woker válasza WISHENSEN (#20) üzenetére


woker
aktív tag

Izé, a műanyag nem hűl le? ;) A különbség csak annyi, hogy gyorsabban felveszi a kezed által kibocsájtott hőt és így gyorsabban melegszik üzemi hőre, nyáron meg nagyon kellemes a hűvös felület :) . A legnagyobb bajom a márkás padokkal, hogy anyagtól függetlenül drágák (persze megengedhetném magamnak), ráadásul a nem üvegből készültek kopásállósága meglehetősen kétséges (nem 1 ismerősnek kopott el a műanyag padja 1-2 év használat után) a legnagyobb hátrány azonban az, hogy a méretet nem te szabod meg.

Az, hogy ki milyen felületet preferál azt embere válogatja, az érdesebb felület precízebb (bár nehezebb) mozgást tesz lehetővé, hiszen a nagyobb súrlódás gyorsabban megállítja az egeret így nem fog túlcsúszni. Én speciel szeretem a sima felületet, főleg teflonnal mivel rendkívül könnyű így mozgatni az egeret és az nem is tapad le.

Kihülés elleni megoldás: az ügyesebbek készíttessék vékonyabb üvegből és applikálnak rá pad(ló) fűtést :D amit akár USB-ről is táplálhatnak :)

Egyébként mi a helyzet a Logitech-ek üvegpad utálatával, hallottam már párszor, hogy nem igazán csípik, viszont módomban még nem állt kipróbálni tesztességesen (csak mert lassan szegény ms 1.1a-m megérik a cserére és ugyan olyat már bajos lenne szerezni, viszont a Logitech-ek elég szimpatikusak (ergonómia, súly, tudás)).

[ Szerkesztve ]

(#23) Noi88


Noi88
tag

Őszintén szólva FPS-hez a büdös életben nem használnék vezeték nélküli egeret. Az MX1000-et én drágállom, bár lehet sok embermél kritérium, hogy vezeték nélküli legyen. Játékra sztem még mindig az MX500-518 a nyerő, nekem 518 van immár lassan egy éve és már benne van pár ezer frag. :)

Ha ilyen egeret veszel, akkor azért dukál hozzá vmilyen normálisabb egérpad is. Lehet nem hiszed el, de megéri költeni egy jobb darabra. Most SS QcK-et használok, előtte egy 100 Ft.-os tetyós egérpadot használtam, ami szintén szövet volt. A különbség ég és föld (nyilván a QcK javára). Viszon lézeres egérnél tényleg nem árt tájékozódni több fórumon is, hogy adott paddal milyen a viszonya, mert az kellemetlen, ha veszel egy padot 10K-ért ráteszed az egeret és elkezd magától menni a kurzor... :D

(#24) Tanya-


Tanya-
tag

Ejj legalább az alját letakaríthattad volna. :P
Amúgy jó írás, jó egér, nekem is ilyen van.
Én steelpad s & s egérpaddal használom.

[ Szerkesztve ]

(#25) Samus


Samus
addikt

üdvözlet mindenkinek. köszi az észrevételeket, hibák javítva. egérpad kérdésben látom a steelpad -od preferáljátok, ha lesz rá alkalmam, kipróbálom, viszont ez a savmart üveg megfogott, utánna is nézek. a köszös egértalp miatt bocsi, régen csináltam a képeket, most már tisztább :D. WISHENSEN : köszi az egérpad összeállítást, woker -nek pedig az üveg témát, amit tényleg most nagyon megfogott, teflontalpakat pedig igyekszem beszerezni. a zsinór nélküli kérdésben pedig: én nem játékra vettem, csak néha használom arra. tény, hogy a madzagos egerek a legjobbak játékra, mert az usb-nek nincs késése (még ha ez nanosec-ben mérhető a FastFR-es társainál).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#26) WISHENSEN válasza woker (#22) üzenetére


WISHENSEN
csendes tag

Nem, az nem hul le :)

Szemely szerint a muanyag es a szovet egerpadokat preferalom, nalam egy egerpad 2-3evig birja, szoval ez elony lehet az uvegnel hogy tovabb birja. En altalaban megeleszek az univerzalis meretekkel :)

Logitech egerek bizonyos dolgokat(a regebbiek marmint) nem szerettek. Ilyen volt az uveg is es egyes steelpadok(akadoztak vagy egyaltalan se kep se hang), eloben viszont nem lattam ilyet. De en mar regota nem hasznalok Logitech egeret igy nemtudom hogy azota mi a helyzet veluk, ujabb szeriak mit szeretnek es mit nem.

Samus: Mindenkeppen tudakold meg vagy probald ki, hogy megy-e egyaltalan uvegfeluleten a ragcsalo.

Udv.

WISHENSEN

[ Szerkesztve ]

Egy, ket, ha irany a BME nemzetkozi gazdalkodas vagy BCE gazdinfo. tuduuuutuududududuu

(#27) Baboon


Baboon
senior tag

Nékem is ilyen egeram van. A cruiser gombok illesztésével sztem semmi sincs. Pont olyan mint az oldalsó 3-é. Viszont a görgője tragikus, amikor megvettem és elkezdtem használni majdnem falhoz *asztam hogy kidobtam ennyi pénzt egy egérre aminek ilyen tré a görgője, de megszoktam, szeretem :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#28) Samus válasza Baboon (#27) üzenetére


Samus
addikt

hát, igaz, de lötyög, kissé illúziórombólo egy Logitechtől. a görgő... hát, hangos, és kattanós, de ezt prohardveren is megírták: "az MX Revolution utén minden görgő olyan fapadosnak tűnik" . még nem volt szerencsém a Revo-hoz (szép ára van..), de kíváncsi lenék rá. de legalább könnyű görgetni, gyos görgetéshez a cruise-t használom :D
WISHENSEN : rajta vagyok, fejleményeket megosztom veletek is.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#30) lorcsi


lorcsi
veterán

most tettem fel rá az új skatezt, iszonyatosan jól csúszik

(#31) #41133696 válasza lorcsi (#30) üzenetére


#41133696
törölt tag

az mi? :F

(#32) Samus válasza #41133696 (#31) üzenetére


Samus
addikt

valószínű teflon talpakra gondol :D . hol vetted, mennyiért? és hány darabos?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#33) Noi88


Noi88
tag

Banditnál lehet venni skatezt, egész olcsó: [link]
Ezen kívül Pixelben vannak ilyen cuccok, de az biztos hogy ott még levegőt sem vennék, mindent aranyárban mérnek. (ami máshol bruttó, az ott kb nettó...)

(#34) #41133696


#41133696
törölt tag

Most vettem észre, hogy az előzmények közzé feltetted az én Cikkemet is az MX1000-ről :R

Köszi ;)

(#35) Samus válasza #41133696 (#34) üzenetére


Samus
addikt

nincsmit, és bocsi, hogy nem kértem engedélyt érte. gondoltam kapcsolódik az én írásomhoz

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#42) kuka00 válasza Samus (#35) üzenetére


kuka00
csendes tag

Samus elö léptetek mivel érdemelted ki mert énis elö akarok lépni ????

(#43) ló úr válasza Samus (#35) üzenetére


ló úr
őstag

Nekem egy Logitech MX 518 am van,nagyon meg vagyok vele elégedve,egyelőre nem tervezem lézerre cserélni.Egérpadot én nem használok hozzá,sima fa számítógép asztalon tökéletesen működik!! :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.