Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) czmariann


czmariann
újonc

Szia a videó elforgatása és mentésénél mindent úgy csináltam ahogy írtad de a végénél elakadtam. A 17. lépésnél indítás és elindul a konvertálás eddig ok. Utána írtad,hogy ezt fogod látni azt már nem tudom mit kellene mert nincs ott semmi de nekem elindul a VLC-n egy kék csík de már kb egy órája megy a kék csík és állandóan újra indul. Ez egy 15 mp videó gondolom nem eddig tart a konvertálás. Mit csináltam rosszul? Köszi a választ.

(#2) lkristóf válasza czmariann (#1) üzenetére


lkristóf
senior tag

Szia, én amikor az átalakítás ablakban rákattintok, hogy indítás nekem is elindul a kék csík és amint végig ért elkészül a videó, és ott lesz azon a helyen amit előzőleg megadtál. Megcsináltam én is most a leírás alapján nálam működött, esetleg annyit tudok tanácsolni, hogy menj a VLC -n belül az Eszközök > Beállítások és kattints a Beállítások visszaállítása -ra. [KÉP] Így minden alaphelyzetbe kerül és próbáld újra az első lépéstől, hátha így sikerül. A konvertálás ideje függ a gép teljesítményétől, ha végzett érdemes visszaállítani az elforgatást alapra, vagyis hogy ne forgassa el, mert az így elforgatott videót lejátszás közben akkor ismét el fogja forgatni. (Eszközök > Hatások és szűrők > Videóhatások > Geometria és itt az Átalakítás -nál vedd ki a pipát, végül Bezárás.)

(#3) czmariann


czmariann
újonc

Nagyon szépen köszi mindent nagyon jól leírtad. Én bénáztam el,hogy a fájl típusát nem írtam a név mögé de így már minden ok volt. A visszaállítás is megtörtént szóval tényleg jó minden :) A VLC-t használom de nem tudtam,hogy erre is képes. Ezer hála :)

(#4) dragonfx


dragonfx
veterán

nekem csak a hang van az átkonvertált videoba pedig mindent ugyanigy csinálok....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5) erikabal08 válasza dragonfx (#4) üzenetére


erikabal08
újonc

Nekem is sikerült minden lépés, de az átalakitott video dupla és megnyúlt a kép is. :(( Kérnék segitséget, valamit elrontottam a beállitásnál? Háromszor is végigcsináltam, mindig ugyanolyan lett a kép. A BS le sem játsza. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#6) erikabal08 válasza erikabal08 (#5) üzenetére


erikabal08
újonc

Jaj, az elözöhöz még annyit, hogy a mentett videoról van szó. Az elforditott lejátszás müködik, csak a mentett video nem jó.

(#7) bazsy1981


bazsy1981
tag

Szia

nekem is elforgatja frankón csak duplán van a az eredeti video elforgatva, ez valami codec hiba?

Hiteles épületenergetikai tanúsítvány készítése rövid határidővel! [www.energetikatb.hu]

(#8) lkristóf


lkristóf
senior tag

Sziasztok, elfelejtettem nézni az itteni kommenteket azt nem láttam, hogy írtatok. Most kaptam privát üzenetet aztán úgy jutottam ismét ide. Szóval a legújabb VLC -vel nekem se működik tökéletesen, a videó alatt megjelenik félig kb. ugyan az a videó... A probléma azzal orvosolható, hogy régebbi VLC -t kell használni jelen esetben a 2.0.8 -as verzióval teszteltem avval működik rendesen. Innen letölthetitek, és amikor beállítjátok, hogy milyen kodeket használjon a videóhoz és a hanghoz akkor a Videokodek -nél ne felejtsétek kiválasztani az MP4 -et vagy H-264 -et amelyik nektek jobban megfelel, én MP4 -et használok. Majd frissítem a bejegyzést is, hogy ismét napra kész legyen.

(#9) bazsy1981 válasza lkristóf (#8) üzenetére


bazsy1981
tag

köszönjük az infót :R :R :R

Hiteles épületenergetikai tanúsítvány készítése rövid határidővel! [www.energetikatb.hu]

(#10) lkristóf


lkristóf
senior tag

Azt hiszem most már elég egyszerű lett a leírás + videót is készítettem, ha esetleg kérdés van akkor nyugodtan írjatok.

(#11) bulka39


bulka39
újonc

Szia!
Én most szembesültem ezzel a problémával, leszedtem és fel is raktam a 2.0.8-ast.
Sajnos két problémám van:
1. A fordítás után, ellentétben a videóddal, egy vízszintesen széthúzott, torz
kép jelenik meg.
2. Ennek ellenére végig csináltam a műveletet, de nem történik mentés.
A mentett file más lejátszón ugyan úgy fekve jelenik meg, ezen is,
ha kikapcsolom a fordítót. Vajon mit szúrhattam el, ha tudnál segíteni
megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#12) lkristóf válasza bulka39 (#11) üzenetére


lkristóf
senior tag

Heló, szóval már amikor csak meg szeretnéd nézni a videót elforgatva, már azt se tudja megcsinálni? (biztos, hogy a 2.0.8 -as van fent?) Ilyen hibával még nem találkoztam, esetleg egy gép újraindítás/vlc újratelepítése, esetleg másik videóval próbáld meg, de hát működnie kellene ez csak egy egyszerű művelet egy videót elforgatni. Esetleg menj bele a Eszközök -> Beállítások bal alul válasz a Mind lehetőséget utána bal oldalt keresd ki, hogy Műsorkimenet -> Sout műsor -> Átkódolás -> Videoátalakítási szűrő és pipáld be, majd mentés. Én most kipróbáltam a legújabb VLC -vel a 2.2.1 64bit verzióval avval is sikerült elforgatnom, menteni is csak nem volt hang de ha a profilnál amikor módosítod, és a hangnál azt választod, hogy Eredeti hangsáv megtartása úgy a hang is jó lett.

(#13) Janek7 válasza lkristóf (#12) üzenetére


Janek7
újonc

Szia,

a 2.2.1-es verzióban nem találok "Videoátalakítási szűrő" módot. Van ötleted mit jelöljek be? Előre is köszönöm válaszod!

(#14) lkristóf válasza Janek7 (#13) üzenetére


lkristóf
senior tag

Vízszintesen ha görgeted ott sincs?

(#15) Janek7 válasza lkristóf (#14) üzenetére


Janek7
újonc

Kedves Kristóf,

valóban úgy megvan. Hálásan köszönöm segítségedet :-)

(#16) Effendi60 válasza lkristóf (#10) üzenetére


Effendi60
csendes tag

Szia! Minden érthető és világos. A videó szerint csináltam mindent, de mégsem sikerül. A beállításokon végig zongorázok, viszont amikor el szeretném menteni, nekem semmilyen kék csík nem jelenik meg csak a VLC-t lerakja tálcára és kész. Az általad linkelt verziót szedtem le. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#17) hurrikan válasza Effendi60 (#16) üzenetére


hurrikan
addikt

Nálam is ugyan ez a helyzet.
Nem indul el a mentés.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#18) lkristóf válasza Effendi60 (#16) üzenetére


lkristóf
senior tag

Nem lehet, hogy a célfájlt nem megfelelően adtad meg? :F

(#19) brigada59


brigada59
újonc

Csak most találtam, de nagy köszönet :C !!!

(#20) Ycebird válasza lkristóf (#8) üzenetére


Ycebird
csendes tag

Sajnos a 2.0.8-as letöltési linkje nem működik, az oldal megnyílik, de nem jön le semmi. Próbáltam Chrome-mal és Firefox-szal is.

(#21) lkristóf válasza Ycebird (#20) üzenetére


lkristóf
senior tag

De innen megy: [link] ez volt linkelve a blogbejegyzésben.

(#22) kdorozs


kdorozs
csendes tag

3.0.11 változattal próbáltam. Pár apró pontban más, nem számít. Viszont: _erősen_ romlik a kimeneten a felbontás! 347 MByte-os bemenetből alig 30 MByte-os lesz, és erősen kikockásodik, olykor zavaró hibák is vannak benne. Mit kellene másként beállítani?

dk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.