Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) velizare


velizare
nagyúr

"most jön a java,"

;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2) rodrigez


rodrigez
senior tag

Abu bakker, Wccftech-es "hírekkel" minek foglalkoztok, főleg ha "saját" forrásra hivatkoznak. Az az oldal a IT oldalak Blikkbe oltott Borsa. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Tanisz


Tanisz
senior tag

Elég fura lenne pont akkor elmennie, amikor az AMD szekere kezd beindulni...

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem zörög a haraszt...

Nem biztos hogy rajta múlik. Talán a vezető részvényesek nem elégedettek azzal, hogy hiába csúcs már évek óta az AMD technológiailag, és pl. konzolok esetében kvázi monopóliuma van, ez üzletileg mégsem látszódik. Sok szegmensben a piaci részesedése alig nőtt, ráadásul pont azokban a szegmensekben ahol sok pénz van, az enterprise, soho, mobil szegmensben alig lépett előre. SZVSZ hibás marketing, ahol az APU egy évvel a CPU szegmens után kullog, miközben nagy volumenü igény pont az APU-kra lenne. Inkább forgassanak még vissza némi pénzt a humán erőforrásba és legyen szinkronban a CPU és APU, illetve sokkal agresszívabb marketingre lenne szükségük. Ha pedig az Intel OEM-ekre ható nyomásával nem tudnak mit kezdeni, indítsanak saját desktop, notebook márkát. Bérgyártó van bőven, az Apple és Microsoft is úgy gyártja a hardvereit.

Személy szerint nem bánnám ha valaki olyan jönne a helyére, aki nincs belebuzulva ennyire a szerver és workstation szegmensbe.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) E.Kaufmann válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pedig nem olyan hülyeség a szerver és a WS piac, pláne ha a középút, a PC kezd sorvadni és a mobil eszközök valamint a felhős szolgáltatások erősödnek. Utóbbihoz jól jön a szerver/WS vonal, előbbihez meg az intelnek sincs mostanában semmi értelmes technikája. Megfelelő netes kapcsolattal a felhő irányába és elég nagy kijelzővel meg már lassan az ARM is "mindenre" elég az otthoni szegmensben.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6) Tigerclaw válasza E.Kaufmann (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem hülyeség, de nem ilyen "melyik kezemet vágjam le" módon kellene dönteni. Találjon módot arra, hogy az APU-k ne egy évvel késve és ráadásként egy fejlesztési generációval lemaradva kerüljenek a boltba. Az meg megint rajtuk múlik, hogy ha nem veszik az OEM-ek a termékeiket, akkor levonja a következtetést és nem erőlködik náluk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Duck663 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Duck663
őstag

Lesz rá mód, ott is jön a chiplet!

Egyébként az AMD-nek borzasztóan rossz lenne, ha lelépne.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#8) Steven


Steven
addikt

miért lépne le valaki mikor mélypotról hozta vissza a céget ... legalábbis hozzá is kötik...ezt a faszságot

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9) schawo válasza Steven (#8) üzenetére


schawo
titán

Nagyobb cégnél jobb ajánlat. Most kell menni, amikor jó az értéke. Amikor szarul ment az AMDnek, akkor csak szar ajánlatot kapott. De könnyen lehet, hogy csak jobb alkupozíciót szeretne AMDnél, ezért "szivárogtatta" ki, és valójában esze ágában sincs lelépni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) Tin válasza schawo (#9) üzenetére


Tin
veterán

Ha ilyesmi kiderul, utana mar nem fognak bizni benne.

(#11) Steven válasza Tin (#10) üzenetére


Steven
addikt

Jah szerintem faszság ... meg nem hiszem hogy annyira szarul keresne... :D

Azután szoktak lelépni emberek miután felfutattak és stabilizáltak cégeket ... valljuk be amd nek még van hova fejlődnie pénzügyileg...

No meg akkor lépnek le ha épp sülyed a hajó...

Tartom magam ,hogy ez hülyeség...

Fentiekkel egyet értek bulvárt minek kell lehozni... vannak más oldalak erre....

Ha nincs miről írni csináljatok tesztet a többi új amd cpu ról! Én szívesen olvasnám...... :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#12) Televan74


Televan74
nagyúr

Ha nem szivárgott volna ki akkor nem kellene cáfolni se,de lehet álhír is.Sokan ember örülne neki,ha nem ő lenne az AMD vezetője.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) JordyG


JordyG
tag

Várható volt a cáfolat. Ugyan akkor nem jelent semmit.

Az ő karrierjében most jött el egy váltás lehetősége, az AMD-t rendbe rakta (úgy-ahogy, van még hová fejlődni), sikerre vitte, újra fel a csúcsra. Jobb lehetősége talán többé nem lesz innen feljebb lépni.

Neki is el kell gondolkodnia, hogy idén 50 éves lesz, mit akar még az élettől. Nyilván a pénz már számára nem lehet motiváció, így szakmailag se sok irányba mehet ő már innen, ami előre lépés lehetne. Ahogy előttem mondták, jobb alkufeltételeket és biztosítékokat a jövőt nézve viszont kiharcolhat, hogy olyan formában maradjon, maradhasson az AMD élén, ahogy azt ő szeretné, vagy neki jobb.

Az IBM számára különleges hely, már csak azért is mert karrierje elején már lehúzott náluk bő évtizedet. Így valószínűleg kedves emlékek fűzik oda, és egy esetleges vezér pozíció nyilván érzelmi okokból is más, hogy esetleg majd onnan menjen nyugdíjba. Ő is ember, ilyen dolgok is motiválhatják. Mindenki eljátszik egyszer a gondolattal, hogy adott helyen mit tenne, ha ő lehetne a góré.

De a kérdés, hogy akar e menni, mert van egy hely ahol szeretik, elismerik, és egy ideje vele azonosítják. Az AMD élén azért ő mostanra egy ikon is lett.

A magam részéről erre nem tudnék válaszolni, lévén régóta vagyok a helyemen, és innen nincs tovább feljebb. A saját trónomon ülök, így nyilván kényelmes, mert a magam főnöke vagyok. De.

Ugyanakkor a helyében nem feltétlen váltanék. Bár én is szeretem az új kihívásokat, viszont egy tuti csapatot sosem hagynék ott, főleg nem akkor amikor mind két kézben (CPU & GPU) egy töltött fegyver van a kezemben.

A jövő viszont képlékeny, és bár úgy fest, hogy az AMD felfelé halad, így könnyebb is emelt fővel távozni, mint egy jó időszak utáni ismételt lejtmenetben. Így ha lépni akar, akkor azt az elkövetkező hónapok során kell megtegye, de max 1 év.

Én sajnálnám, ha Lisa asszony (az AMD tyúkanyója) ellépne, egyrészt tényleg olyan mint egy anyuka aki a gyerekeit terelgeti, másrészt egy ilyen cégcsoport élére egy olyan személyiség kell amilyen ő. Így nehéz elképzelni mást a helyére akik hasonló mentalitásban vezényelne, főleg egy férfit.
S akkor itt lehetne, behozni a részvényeseket, de ebbe nem mennék bele, már csak azért sem, mert sokszor maguk a részvényesek akik hazavágnak cégeket, a nyekergésükkel ahelyett, hogy kussolnának.

De ahogy mondják, majd meglátjuk, belátható időn belül...

(#14) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Leigazoltak egy magas beosztasu embert, WCCFtech (vagy akarki mas) meg elkezdett kombinalni. Ez lehet szivargas is, de lehet egy ember agymenese is. Ha Lisa cafol, akkor tuti megy, ha nem cafol, akkor meg biztos megy.

Az az igazsag, hogy mostmar barki barmit mond, az gyanus, es az igazsagrol meg meg csak fogalma sincs az erintetteken kivul senkinek. En azt mondom majd meglatjuk.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) Predatorr


Predatorr
őstag

Ez tagadás, nem cáfolat.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#16) JordyG válasza Televan74 (#12) üzenetére


JordyG
tag

Sok lehetőség van. Lehet van valami. Lehet semmi. Sokszor a semmiről szól a legtöbb hír.

Abban azt hiszem egyetértünk, hogy sokan örülnének ha nem ő lenne az AMD vezetője, legfőképpen az Intel-nél. Ő nem csak jó vezető, de jó motivátor is.

A dolog már csak akkor lehetne poénosabb, ha az Intel élére várnák. Mert oda most pont egy olyan személyre lenne szükség amilyen ő. :)) De ez szarkazmus akart lenni, mert kíváncsi lennék a kék szemüvegesekre, milyen lenne a fogadtatása. :DDD

(#17) JordyG válasza Cathulhu (#14) üzenetére


JordyG
tag

Ennyi. Erről van szó. :R

(#18) BiP


BiP
nagyúr

Nem értem az exkluzív riport megfogalmazást. Nincs riport, főleg nem exkluzív. (vagy csak én nem vagyok tisztában az exkluzív riport fogalmával. Az wccftech oldalán az Exclusive gondolom inkább az "szenzáció"-ra utal, meg hogy ezt egyedül ők kombinálták össze. De nem értek én a lovakhoz.

(#13) JordyG: tökéletesen egyetértek. Mindenképp válaszúthoz érkezett. Ez egy tökéletes időpont lenne a váltáshoz, ha akarna, de nagyon sok minden szól a maradás mellett is, ehhez nagyon jó alkupozícióban van.

[ Szerkesztve ]

(#19) GodGamer5 válasza Tanisz (#3) üzenetére


GodGamer5
addikt

Pedig már azt hittem ennyire hiányzik neki Koduri... :DDD

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#20) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Csúcson az AMD? Valami kimaradt nálam?

CPU fronton lehet oké, de a GPU siralmas vereség még mindig. Mintha elengedték volna inkább a teljes GPU ágazat felső kategóriáját.

Gyakorlatilag nincs rendes konkurenciája még mindig az NV-nek.
Még úgy is tönkreveri az NV, hogy csak toldozgatja foldozgatja a szériáit, mintha nem is lenne versenytárs.

(#21) opr válasza Ren Hoek (#20) üzenetére


opr
veterán

Reszvenyarfolyamban lassan elerik a 2006-os szintet, ami nem semmi.
Szoval igen, onmagukhoz kepest ujra a csucson vannak. Az egy masik dolog, hogy ez nem az a fajta csucs, ahonnan mar nincs feljebb, inkabb az a fajta, hogy realis eselyuk van megdonteni az eddigi legmagasabb eredmenyuket. De azert meg boven van hova fejlodni minden teren.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) schawo válasza Predatorr (#15) üzenetére


schawo
titán

pontos megfogalmazása a helyzetnek

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) S_x96x_S válasza JordyG (#16) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> A dolog már csak akkor lehetne poénosabb, ha az Intel élére várnák.

Fél évvel ezelőtt ez szerepelt a hírekben,
"Maher believes Lisa Su is well suited to run Intel. She has turned AMD around from near-bankruptcy to profitability by streamlining its focus on core competencies. She created a CPU and GPU roadmap for AMD and drove strong product implementation.
If this expectation proves true, AMD’s stock will likely nosedive while Intel’s stock takes off. However, you should take the speculation with a grain of salt."

https://articles2.marketrealist.com/2019/01/will-amds-lisa-su-step-up-as-intels-next-ceo/

más

- Lisa vonzódik a problémákhoz, de az IBM-nél pont a régi kollégák leépítésével kellene kezdenie, ami után miért bizzanak meg benne a többiek?
- Az AMD a szerver piaci nyomulásával - pont az IBM-től is lerabol egy nagy tortaszeletet.
- Még most kezd beindulni az AMD, miért hagyná, hogy egy másik CEO elrondítsa a tervét?

Q:Were there any lessons earlier in your career at IBM that helped you when you became AMD’s CEO?

Lisa: A number of people asked me, why would I come to AMD? There was always this notion of, what’s the attraction?

I’ve always been attracted to solving really tough problems. That was a piece of advice I was given when I was a young engineer at IBM. It was the idea of, run towards the problems because problems actually create opportunities. I really believe that is the AMD story.

AMD has had some history that has been up and down, but when you look at the opportunity that we have in the markets that we serve and the customers that we’re partnered with, there’s no better opportunity in the semiconductor industry.
https://www.barrons.com/articles/amd-ceo-lisa-su-interview-51560863017

Mottó: "A verseny jó!"

(#24) ukornel válasza Steven (#11) üzenetére


ukornel
aktív tag

+1
De jó is lenne egy clock2clock core2core elemző teszt. Zen vs Zen2 vs Bulldozer vs Skylake

(#25) arn válasza opr (#21) üzenetére


arn
félisten

Es hol van ez a tobbi ceg 2006os szintjehez kepest?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) opr válasza arn (#25) üzenetére


opr
veterán

Nem ertem, ennek mi a jelentosege?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Inkább az új Epycről írnátok már vmit.....

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#28) Tigerclaw válasza Ren Hoek (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy ideje lenne megint különválasztani a két céget, még úgy is hogy közösen fejlesztenek APU-kat. Számomra is úgy tünik, hogy mostohatestvér lett a GPU részleg a cégen belül. Emellett talán külön kellene választani a gaming, általános videokártyába való gpu fejlesztését és a számításokra használt chipek vonalát. Lehet némileg közös alap, de ez az univerzális számolóegység koncepciója nem illik a játékra, konzolokba szánt termékekbe.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) dokanin


dokanin
aktív tag

Hosszú idő óta a Rome lesz az AMD legnagyobb dobása. (Remélhetőleg).
Most lehet majd aratni és élvezni a munka gyümölcsét.
Tiszta hülyeség lenne most lelépni.

(#30) nexplo


nexplo
őstag

Nesze semmi hír kb... nem halunk meg bután már :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#31) lezso6 válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Nem zörög a haraszt..."

Ez az egyik legprimitívebb lózung. Ha valaki elkezdi terjeszteni rólad, hogy pedofil vagy, attól még nem lesz benne semmi igazság.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) Ren Hoek válasza dokanin (#29) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Vannak amúgy ilyen Winston Wolf "Problémamegoldó" (Pulp Fiction) jellegű emberek, akiket konkrétan ezért fizetnek és vesznek fel.

Felhúznak cégeket a semmiből, a katasztrófa széléről... aztán jöhet a következő kihívás. Ha már sínen van a dolog, akkor lehet izgalmasabb vizek felé eveznek.

Nálunk is ez megy kicsiben, a C szintű vezetők gyakran cserélődnek, és hoznak fel részlegeket. Megreformálják őket, aztán tovább is állnak gyakran. Mégkisebb szinten velem is ez volt. A project vesztésre állt, és új látásmóddal rendbetettem kb, most már akár mehetnék tovább is, mert hajt a kíváncsiság.

Még a CV-ben is jól mutat, ha sorra húzod ki a szarból a cégeket :)) mint besüppedsz egy munkahelyre. Bonyolult dolgok ezek.

[ Szerkesztve ]

(#33) TTomax


TTomax
nagyúr

WCCFtech ismét hülyeséget irkált?Hogy mik vannak.... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#34) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Remélem kacsa. 1-3 hónap és kiderül.

(#35) arn válasza opr (#26) üzenetére


arn
félisten

az, hogy altalaban az egekig nottek azota :) a versenykepesseget nem magahoz kell hasonlitani, hanem a konkurenciahoz.

hasonlitsd ossze a 2006os szinttel: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) opr válasza arn (#35) üzenetére


opr
veterán

Es ennek megis mi koze van ahhoz, hogy onmagahoz kepest hogy all az AMD?
Merthogy a hsz-emben pont errol beszeltem, hogy onmagahoz kepest ujra a csucson van, de boven van hova fejlodni.

Amugy (bar a hsz szempontjabol, amire valaszoltal, tovabbra is teljes mertekben irrelevans) gyorsan megneztem, Intel oldalon a 2006 koruli evek voltak a melypont (ertheto okokbol), ha az atlagot vesszuk, akkor az utobbi 10-20 evben duplajara nott az arfolyam. NV az tenyleg brutalis, 10-szeres arfolyam ~10-15 ev alatt az nem semmi, mondjuk meg is erdemlik.

Szerintem most az a jo otlet, hogy meg kell varni, hogy megjelenjen a rome, dongolje szepen a foldbe az intel reszvenyt, aztan venni belole annyit, amennyi a csovon kifer. :D

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) szmörlock007 válasza JordyG (#16) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

"A dolog már csak akkor lehetne poénosabb, ha az Intel élére várnák"

Az a terv, Kodurit előre küldték, hogy bomlassza el a régi vezetőséget :DDD :DDD

(#38) andy19770128 válasza Ren Hoek (#20) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Ez mondjuk nettó túlzás. Jok az uj vga k... A véleményed azt jelentené hogy az nvidia az egyetlen megoldás.... De ez nem igaz. Még ugy sem hogy az ár teljesitmény vonzatában az 1660ti a legjobb a piacon..... Jelenleg tök mindegy milyen vgat veszel. Mindegyik tipus jo. Annyira kicsik a különbségek kategóriákon belül hogy mindegy mit veszel. FHD hoz legalabb is mindegy. 1440 p ben is. 4 k nál kezd a mezőny széthúzni

[ Szerkesztve ]

(#39) arn válasza opr (#36) üzenetére


arn
félisten

hat ugy, hogy egy jol meno vallalat nem stagnal 15 evig :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) opr válasza arn (#39) üzenetére


opr
veterán

Nem stagnalt. Azt nevezzuk stagnalasnak, mikor nem nagyon megy se fel, se le. Az AMD mindent csinalt, csak nem stagnalt. :DDD

Tegyuk hozza, az eredeti hozzaszolasom szempontjabol meg ez is diszjunkt.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#41) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Csak egy apróság, a média többesszám, a médium az egyes.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42) arn válasza opr (#40) üzenetére


arn
félisten

Akkor irom ugy, hogy ha hasonlo szinten vannak, mint 15 eve, az keves.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) zooliii válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


zooliii
tag

Amikor a cég élére nevezték ki, az AMD a padlón feküdt, és a bíró 8-nál tartott a számolásban kb. Jelenleg ismét pariban vannak, legalább CPU fronton, sőt, lassan kezdenek elhúzni technológiában. Óriási szerepe volt a vállalat talpraállításában. Van pár rossz üzleti döntés ma is, ebben egyet tudok érteni, mégis, ég és Föld a különbség a mostani és az 5 évvel korábbi AMD között. Ezek után szerintem jó nagy öntökönlövés lenne a részvényesek részéről kirúgni. Hogy ő maga szakmai kihívások miatt a távozás mellett dönt egyszer, az benne van a pakliban.

(#45) nexplo válasza zooliii (#44) üzenetére


nexplo
őstag

Teljesen így látom én is. Arról nem is beszélve hogy ki tudja hogy csábítják és nehogy kirúgni hanem megtartani próbálják.... ezt csak az illetékesek tudják 100%-osan.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#46) Ren Hoek válasza andy19770128 (#38) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát pont ezaz. 1440p még csak-csak, de 4K-ra nincs egyszerűen megoldása az AMD-nek.
Felső-csúcs kategóriában azt csinál az NV amit szeretne.... 12 nm-en...
AMD 7nm-en sem tudja utólérni sajnos. Lehet jönnek kártyák, de még nagyon távoli.

(#47) #06658560 válasza #32839680 (#43) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kérdés a konzolos piaccal mennyire kötik meg saját magukat fejlesztési téren.

#44 zooliii: Anniy, hogy kilencnél az Intel húzta volna fel a padlóról, különben dupla KO lett volna tízre.

[ Szerkesztve ]

(#48) nexplo válasza Ren Hoek (#46) üzenetére


nexplo
őstag

Szerintem az irány nem rossz. Tény hogy még az NV-nek áll a zászló de reméljük a piros is felzárkózik ami nekünk mindenképpen jó lesz, lehet :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#49) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

friss :
TOP női csúcsvezetői fizetések (2019)
#1. Lisa Su ( AMD ) - $58.5 million
....
#4. Virginia M. Rometty ( IBM ) - $19.1 million
https://www.foxbusiness.com/money/highest-paid-ceos-2019

Mottó: "A verseny jó!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.