Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) berVi


berVi
senior tag

Erre mondjuk mindenki rajott, akinek van minimalis mennyisegu agya. Mar a legelso hireknel egyertelmu volt szamomra, hogy hulyeseg. Almodozni persze lehet barmirol, de a megvalosulashoz az rohadt keves. Csak azert, mert mert nehany fanboy ruhelli az Intelt, a piac nem fog kidobni egy teljes architekturat, az osszes rohadt vasat es 40 ev kodtermeset.

Szerintem mondjuk az alapveto problema nem az, hogy jelenleg x86-on fejleszt a tobbseg, hanem az, hogy az ARM-ra nincs letezo piaci res szerverfronton. Nincs olyan x86 szerveres problema, amire az ARM valaszt ad. Ugy meg eleg nehez ravenni a nepet a valtasra, hogy "ez azert jo, mert nem x86". Az a mutatvany az Itanium-nak se sikerult, hiaba volt nehany dologban jobb.

Az x86 meg velunk lesz par evtizedig, az mar biztos. A first to market mar csak ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#2) kraftxld válasza berVi (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért már szállingóznak a cuccok, Lenovo-nak van értelmesebb ARM-os szerver vasa amibe 512GB ramot is lehet pakolni meg jön az ARM-os ESXi.
Bár annak én se látom túl sok értelmét, hogy egyik architektúrán virtualizáljuk a másikat.
Itt se kell hazaküldeni a csorda ügyfelet a gyár ajtaja elől mert tüntetnek az ARM platformért :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) waveson


waveson
tag

Jajjjjajj, se Linux se ARM nem kell nekem szerverbe, egy jó Windows Server 2016 csakis Intellel, AMD-t majd veszek játékra, nálam elsődlegesen tárolás, nagy mennyiségű hálózati adatforgalom (TB-ok), megbízható inkrementális mentés napi szinten elég nekem, és plusszba backup valami másik tömbre, dhcp+dns,wins (DC szóba se jöhet) másik szerveren postgresql + egyéb finomságok de az már csak sima win10 education, 10GBIT hálózat, sok márkás erős géppel, zseniálisan működik.
Régebben linux server (debian) futott rajtuk, dhcp-vel minimális, fájlmegosztással már komolyabb problémák voltak, ritkán, de volt hogy lehalt a daemon, és eltűnt a share a daemon restartjáig. Windows Serverrel még sosem volt gond pedig sokkal több dolgot csinál, valós terhelést kap néha egy windows-os programmal (ami linuxra nem létezik).

(#4) waveson válasza berVi (#1) üzenetére


waveson
tag

Egyetértek, meg hát lehet hogy eljön ennek az ideje majd, de ahogy a cikk is megírta, nem 2020-ra.
Ha jó, ha nem jó, a szerver platform pont hogy a legérzékenyebb dolog, ide még én is a jól bevált, működő dolgokat pakolja a nép.
Biztos nem kockáztatnék, hogy x millióért berendelek egy gépet, ami lehet jól sem fog működni, lehet stabil és még gyors sem lesz. Nagyon népszerű lennék tutira. Felejtős. Majd ha bizonyít, hogy igen, ez meg ez ARM platformon működik és megbízható és magas rendelkezésre állási idővel büszkélkedhet, akkor talán. De addig? Olyan mintha kijönne egy új busz, és azzal vásárolnám fel a flottámat utasok szállítására, de lövésem nincs róla hogy hosszútávon (vagy akár rövid távon?!) jól működő, minden eddigi igényt kielégítő terméket vásároltam. Nem..
Ami meglep: hogy az ARM ennyire magabiztos volt. Miért? Vagy most azt hiszik hogy egy 800wattot fogyasztó szerverből amiből a proci fogyaszt (általában terheletlenül) 5-10w-ot, ezt leredukálják 2w-ra és 792W-ot fog fogyasztani a szerver, az úgy valakit érdekelni fog? Ez nem az a szegmens ahol ez a lényeg.

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egy kicsit sántít az elmélet ott, hogy már nem az IT hőskorában vagyunk, amikor minden cég pár sufnituningos PC-re, meg commodore-okra építette az IT megoldásait.

A fő kérdés az az, hogy miért vagy kinek lenne előnyös ARM alapú szervert venni? Jóval olcsóbb? Jóval alacsonyabb a fogyasztása fajlagosan? Esetleg architekturális előnyei vannak bizonyos feladatoknál?

Persze az OS és a megfelelő szoftverek támogatása szintén fontos, ha a fentiekből igaz valami.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Az éremnek van több oldala is.

Mennyiből rakod össze a szervered -parkod, OS-sel, alkalmazásokkal.
Mennyi az üzemeltetési költség az életciklusra - 220 és a hűtés.
És a géptermi rendszergazda költségei - kiveszőben lévő létforma...

Ha a fenti 3-nál az ARM nyerő lenne - tételezzük fel, hogy igen - még mindig ott a fejes, akinek"ibéem" kell.
"inteles windózos ibéem". Mert az a "tuti".
Ja hogy az IBM, már a Lenovoé?!
Akkor Abakusz!

És itt a kör bezárul. mert lehet, hogy a géptermi rendszergazda(!) "összetákol" alkatrészekből pár rack-nyi szervert, ami egy nagyobb cég IT-jét is elvisz. Ezt üzemelteti, "megminden", de az valahogy senkinek sem jó!
Pedig valószínűleg a legjobb ár/teljesítmény/megbízhatóság paraméterekkel rendelkezik. Csináltam.

Én esélyét sem látom, hogy 1-1 nagy tételes megrendelést leszámítva általánosságban elterjedjenek az ARM alapú megoldások a szerver üzletágban.
Biztos, hogy fog tudni olyan konfigurációt kihozni, ami árban és üzemeletetési költségekben versenyképes lesz. A MS hozzáállása az ARM-hoz nem véletlenül van változóban. /Aki nem Win-t használ, az nem is onnan vesz ezt-azt, mást. És "másból" sokkal több van, mint PC-ből!/ Ha van Windows, natívan, akkor minden van!

De a fentebbiek tükrében most borítékolható, hogy a fejesek az EPYC verő Intelben - ami valahogy sehol sincs még, míg a másik, a Zen 2-es, lassan piacra kerül - gondolkodnak.
Bár néha tényleg jobb lenne az Abakusz...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#7) Vitamincsiga válasza waveson (#4) üzenetére


Vitamincsiga
tag

A fogyasztás a szervereknél tényleg így van.

Alapból eszik 5-7-900 W-ot. Ha terhelést kap, akkor annak függvényében nő. De a sok, az alapfogyasztás.
Ami ennél több, mert ezt el is kell vezetni a keletkezett hőt.
Akár komplett gépteremről akár egy szabadon álló 42U-s, saját szünetmentessel, hálózati megoldással, hűtéssel ellátott rack-ről van szó.

Az IT struktúra szerver oldali tervezésnél sok olyan szempont van, ami nem kerül elő a felhasználói oldalon. A "fejesek" is akkor döbbennek rá arra, hogy mit vettek, amikor jön a villanyszámla, vagy megy a géptermi rendszergazda...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#8) frescho válasza Vitamincsiga (#7) üzenetére


frescho
addikt

Még nem sikerült eldöntenem, hogy vicceltek, vagy komolyan gondoljátok eta a 5-7-900W fogyasztást.

Az egyik legjobban megterhelt gépünk fogyasztása (2x E5-2690 v4, 512GB RAM, kikapcsolt C statekkel is sokkal kevesebbet fogyaszt)

De az előző gép tényleg elég combos. Egy kicsit egyszerűbb, de még mindig 2x 135W-os, (2xSSD, NVMe, 256GB RAM) félig kihasznált gép min-max adatai:

Egy alap compute node (4116, 2x12 mag, 128GB RAM, 2xSSD) fogyasztása alapjáraton már teljesen baráti:

A géptermi mérnökök meg nem halnak ki. Bár a cloud elfedi a gépeket nem szabad elfelejteni, hogy a cloud szó másik jelentése az, hogy más szerverét, géptermét használod. Éppen ezért egyre több a gépterem.

https://frescho.hu

(#9) dokanin


dokanin
aktív tag

Én már annak is örülnék ha ez az AMD-nek sikerülne.
Az elmúlt években gyönyörűen kiderült, hogy nem jó nekünk ha csak egy erős cég van a piacon.

(#10) Sinesol


Sinesol
veterán

Szerintem Linus csak vaktában találgat, a kérdés csak az, hogy miert van ennek hírértéke. :U

dokanin: Ja, tényleg nem volt jó, hogy volt értelmes cpu a piacon, amivel lehetett értelmesen gamelni és még a munkafolyamatokat is feleannyi idő alatt végezte el, mint az FX-ek. Szemét Intel, hogy mert normális procikat árulni...

[ Szerkesztve ]

(#11) Reggie0 válasza Sinesol (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Nincs ezen mit vaktaban talalgatni. Egyszeruen nem tud egy ceg infrastrukturaja vagy akar egy szoftver vegigmenni a "szamarletran". Vagy ott van az ARM szerver megoldasa ami az igazan nagy vasakkal versenyez vagy ott van a telefon, rpi es kb. hasonlo kaliberu arm processzoros kis vackok. Ha valakinek a koztes szinten kell hardver akkor meg van love, vesz egy x86/x64 gepet es ha mar azon indult, akkor azon viszi tovabb a rendszeret/szoftveret. Teljes architekturalis atallas egy kifejlett rendszeren meg senkinek sincs inyere, tobb a kockazat, mint a haszon.

Amugy en siman hasznalnek ARM-os desktopot is ami hozna egy 8800 kornyeket.

[ Szerkesztve ]

(#12) schawo válasza Reggie0 (#11) üzenetére


schawo
titán

Én is szívesen használnék szerveren és desktopon is arm-ot, ha pontosan ugyanazt (Windows 10, Windows Server, ugyanazok a szoftverek) tudná mérhetően olcsóbban. Ja, hogy ez teljes képtelenség, mert ezt a jelenséget csak úgy hívják, hogy intel akció, esetleg talán még úgy is, hogy AMD, de úgy még véletlenül sem, hogy ARM. És soha nem s fogják. Tehát a piac egy számottevő része máris elveszik számukra. A piac maradékának bizonyos százalékáért harcolhatnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Egy ilyen átállásnak az emberi erőforrás költsége kis/közepes rendszerek esetén totál nullázza (negatívba viszi) bármiféle remélt hasznot mivelhogy ilyen rendszerrel pont nulla tapasztalat van.

Ha tényleg szignifikáns műszaki előnye lenne/van, akkor idővel persze a nagyok esetleg megengedhetik maguknak sandbox szinten első körben.

Egyébként kedvenc példám (mivel mindenki ismeri) az ilyen SW-es átállásnak az Irfanview. A fejlesztő felajánlotta, hogy odaadja a kódot a Linux fejlesztőknek, ha azok megcsinálják a Linux verziót. Tudtommal a mai napig nincs belőle natív Linux verzió (OK Wine alatt elmegy)...

(#14) dokanin válasza Sinesol (#10) üzenetére


dokanin
aktív tag

Sinesol: Igazad van. Jó volt. Olyannyira, hogy utána maradt is a max 4 mag, de inkább 2 vagy 8 évig kicsit mindig reszelgetve.

(#15) arty


arty
veterán

szerintem az ARM piacát (kicsi, gyengébb, de keveset fogyaszt) mára megette a virtualizáció és a konténerezés ... ezzel az x86 szerver kihasználtsága hatalmasat javult, fajlagosan az egy gép/applikáció pedig hasonlóan fogyaszt, mint egy arm (fizikai) szerver fogyasztana (és már létezik és "bevált" az egész makrokörnyezet, annyi a megírt x86 kód, mint a szemét, stb)

ééééés mindemellett a begyepesedettség is ellenük dolgozik :) egy epycre nehezen szánják el magukat az emberek/szervezetek, nemhogy egy teljesen más arhitektúrára....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#16) arty válasza Sinesol (#10) üzenetére


arty
veterán

te szerveren gémelsz vagy hogy jön ez most ide? (de ha már off: örülj a jóáras inteleknek, nyilván boldogan fizeted a monopólium felárát....)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Képzeeljünk el egy kisvállalatot.
Szükségük van a következőkre:
- Egy viszonylag statikus webhelyre
- SMB megosztásra
- Hálózati nyomtató kiszolgálásra
- SVN / Git. stb.
- Email server

Erre egy olcsó több lemezes pl. Synology NAS ARM CPU-val tökéletes, mondjuk a DS418.
- A Syno folyamatosan adja ki a (biztonsági) javításokat rá, ami akár magától is települ
- Alig kell érteni a NAS-hoz
- Alig fogyaszt, 27W 4 db HDD-vel feltöltve!

https://www.synology.com/hu-hu/products/DS418#specs

Mondjuk az i s igaz, hogy a DS918+ kb. 60000 Ft-al drágább ennél, de cserében intel CPU dolgozik benne, s így jóval több (fajta és mennyiségű) szolgáltatást lehet rajta futtatni, pl. docker-t is.

https://www.synology.com/hu-hu/products/DS918+#specs

A fogyasztása pedig alig több: 28W

Szóval a kettő között inkább az árazás dönt, de az csak egyszeri költség, ki lehet bírni.

(#18) Ribi válasza lewisfm (#17) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez most kicsit olyan volt, mintha egy mp3 lejátszót hasonlítanál egy stúdióhoz. :DDD

(#19) dabadab: Az sem utolsó szempont, hogy bárki azt mondja, hogy 1 év alatt nem fogja letarolni a szerver piac 25%-át, az amolyan "ki gondolta volna" szólás.
Ha ugyan ezt 5-6 éve mondja még oké. De így kb. egy 5 évesnek is nyilvánvaló.

[ Szerkesztve ]

(#19) dabadab válasza Sinesol (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Szerintem Linus csak vaktában találgat"

:D

Elolvastad azt, amit írt? Az azért egyrészt elég messze van a vaktában találgatástól, másrészt meg ha valakinek, akkor neki van azért némi rálátása arra, hogy milyen trendek vannak a szerverek világában.

DRM is theft

(#20) schawo válasza lewisfm (#17) üzenetére


schawo
titán

Hogy mi van? Nem a homeszerverekről szól a cikk. A "semmire" eddig is jó volt az ARM.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) ecaddsell válasza lewisfm (#17) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ezt egy kicsit benézted, ez nem a melyik NAS-t vegyem topik, bár mondjuk NAS-ból is van szerver kategóriás ami tud VM-eket futtatni meg konténerezni. Ja abban a kategóriában se nagyon van ARM...

(#22) lev258 válasza ecaddsell (#13) üzenetére


lev258
veterán

Az Irfanview-s dologra van forrásod is? Mert úgy látom, a forráskód eleve nem publikus.
Azt meg párszor már kitárgyalták, hogy a kódja olyan mértékben Windows függő, hogy a portolása gyakorlatilag egyenlő lenne a nulláról újra írásával (forráskód ide vagy oda). Ettől persze még jó szoftver, nekem sincs kifogásom ellene.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#23) sonar válasza frescho (#8) üzenetére


sonar
addikt

Hát én láttam már 2x2000W-os tápot is alulméretezettnek. Amikor világít a sárga led meg jönnek az eventek, hogy kevés a táp. Bár ez extrém eset volt. De ettől még előfordul.

ARM server elterjedése is attól fog függeni, hogy mennyi pénzt tolnak bele és mennyi embert tudnak megvenni.
Mert mondjuk aki letette a voksot a hp, lenovo, dell... hardver mellett annak azért nyomós érv kell, hogy megbontsa az ökoszitémát.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#24) schawo válasza sonar (#23) üzenetére


schawo
titán

cpu zabálta el a tápot?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) Silεncε válasza lewisfm (#17) üzenetére


Silεncε
őstag

"Intel Celeron J3455" - "Docker"
Sok sikert :C

(#26) ecaddsell válasza lev258 (#22) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Kb. 10 éves vagy valamivel több is a story, akkor próbáltam kideríteni mi lehet az oka, szóval sorry, ha volt is rá forrás ma már tuti nem találnám meg.
De a lényeget azt hiszem meg is van. Platform váltásnál van eset amikor újra csinálni az egészet egyszerűbb ami nem kis munka.Sok-sok fejlesztői munkaóra.

Silenc3Hun
Azt nem tudom, hogy a Synology mit alkotott, de íme két parancs a saját otthoni QNAP NAS-omról:

Ha azt mondtad volna Kubernetes sok sikert akkor az más lett volna...

(#28) Reggie0 válasza #80901632 (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy egyszeru, ha elszall a daemon, akkor eleg valoszinu, hogy hibas a vas. Engem is viccelt mar meg memoriahiba, az elejen tenyleg olyan, mintha random hibas lenne 1-2 program amik a cpu ido javat elviszik.

Ringyoz szerver annak valo aki nem igazan erti mit csinal, de nagyon meg akarja csinalni barmiaron.

[ Szerkesztve ]

(#29) #54625216 válasza sonar (#23) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez szerintem úgy működik, hogy összevetik az összes paramétert és költséget, figyelembe veszik a fogyasztást, bővíthetőséget, maintenance költségeket, a hozzáértő szakemberek bérét, finanszírozási konstrukciókat, stb. és az nyer, ami jobbra jön ki. Ha az hp, akkor hp, ha valami arm-os megoldás (ami akár hp is lehet ugye), akkor meg az.
Láttam már olyat is, hogy a - teljes árat tekintve - legdrágább ajánlat győzött, mert volt hozzá olyan finanszírozási konstrukció, hogy a vevőnek csak a havi 3000 dolláros lízinget kellett fizetnie 5 évig és kapta hozzá a 0-24 maintenance-t, minden alkatrészre cseregarancia 4 órán belül, stb. a teljes futamidő alatt. Az egészet a rendszerfejlesztő cég intézte, a vevőnek meg csak annyi dolga volt, hogy elküldte a céges adatokat a lízing bírálathoz, meg a végén aláírni a papírokat.
Azaz a platformváltás nem akkora érvágás, ha teljes rendszerekről van szó egy komlex csomag részeként

Itt tényleg az lehet a szűk keresztmetszet, hogy ha fejlesztés is zajlik házon belül, akkor nem fognak x86-os arm emulátoron szüttyögni csak azért, mert az arm a liblingjük, az arm-nak le kellene raknia a megfelelő fejlesztőkörnyezetet és korrekt desktop megoldásokat is az asztalra, különben nem tudnak kimozdulni a holtpontról.

Egyébként ha megfigyeljük hogyan indult a linux a 90-es évek elején, akkor hasonló pályát futott be. Emlékszem, amikor világra szóló szenzáció volt, hogy a Titanic jeleneteit a Digital Domain linuxos renderfarmon renderelte (DEC Alpha procikon :DD ), ma meg az a hírértékű, ha bármilyen 5 főnél nagyobb stúdió windowst futtat a farmján.

(#30) lewisfm válasza schawo (#20) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Elnézést,
nem a melyik NAS-t vegyem irányába akartam terelni a beszélgetést, csak annyit szerettem volna, hogy azért vannak home szerver és kisvállalati szerver igények is, amire azért ezek már többnyire jók.

Nem láttam, hogy a témában csak az igazán nagy teljesítményre kihegyezett szerverekről van szó.

(#31) Kansas válasza lewisfm (#30) üzenetére


Kansas
addikt

Nem is, hanem a "szerver piacról", az meg jellegéből adódóan nem az 1-2-4-5 szervert használó otthoni meg KKV szervertermi szerverekből áll, hanem a 10-20000 szervert tartalmazó adatközpontokból, legyen az felhős vagy klasszikus, ott pedig a komoly teljesítményű vasakon futó konténerek/VM-ek adják a tömeget, terabájtos memóriával, akár százas nagyságrendű core-count-tal.
Na oda cudar nehéz betörni, és bár ahogy hallottam, az ARM már betette a lábát az ajtórésbe, a részesedése nem éri el a Linux desktop-piaci részesedését(1-3%)...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#32) dabadab válasza #54625216 (#29) üzenetére


dabadab
titán

"Egyébként ha megfigyeljük hogyan indult a linux a 90-es évek elején, akkor hasonló pályát futott be"

Linus pont errő (illetve ennek az ellenkezőjéről) beszélt: a Linux az pont úgy indult, hogy otthon bárki hekkelhette. Otthoni armos fejlesztőkörnyezet viszont nincs, vannak szerveres megoldások, a fejlesztőktől meg azt várják, hogy x86 környezetben csináljanak crossdevet - de a crossdev meg mindig szívás. Szóval az ARM-nál pont az az alulróljövőség hiányzik, ami felemelte az x86-ot, a Linuxot, sőt, ami miatt van Windows szervereken (mert ugye a kilencvenes évek elején az se volt szerveren, az a mindenféle Unixok illetve mainframe-ek vadászterülete volt).

DRM is theft

(#33) sonar válasza #54625216 (#29) üzenetére


sonar
addikt

Sok multinál eldöntik helyetted, hogy miből választhatsz. Kivel van a cég jóban.
Tehát jól be van limitálva.
Meg az architetct pozíció kimondottan konzervatív világ. Ha megszoktak egy fajta márkát stb... nem igazán újítanak.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#34) KIRA/\NOVA


KIRA/\NOVA
csendes újonc

Bank hálózatokhoz tökéletes volna ez a platform még egykét furfangos kodot bele ami nélkülözhetetlen mondjuk 8192bites tikosítás vagy több aztán többet nem is nyúlunk a platformhoz dobnak alá microsoft symbian s80 at oszt jónapot átlagos ember ahoz többé csak laikus.

https://m.facebook.com/home.php?refid=52 Kira komány találmányaim science

(#35) frescho válasza sonar (#23) üzenetére


frescho
addikt

OK, van ilyen, telepítettem még évtizedekkel ezelőtt olyan EMC-t aminek 3 fázis kellett. De ez a kivétel. A gépek 98%-áról elmondható, hogy bőven 500W alatt fogyasztanak.

https://frescho.hu

(#36) sonar válasza frescho (#35) üzenetére


sonar
addikt

Felhasználástól függ. Ha tudományos számításokra használod akkor aztán lehet nyúzni. Mondjuk igazad van mert nálunk is 4 node ment a 2x2000W-os tápról, szóval visszaosztva 500W alatt vagyunk.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#37) frescho válasza sonar (#36) üzenetére


frescho
addikt

4 utas szerverben 4x 200W CPU hihető + HDD, de ez már 4 utas, ami ma már ritka. Nem azt mondom, hogy nem létezik, hanem azt, hogy 100-ból 1. A 99% maximum 2 utas és elő lehet állítani HDD-vel és CPU-val is kitömött gépet, csak nem látom értelmét, mert kicsit is komolyabb használatnál a funkciókat szétválasztják. Vagy storage-ra vagy CPU-ra lesz kigyúrva a gép és máris megint nem eszik annyit. Szóval azt az 1%-ot megint nem nagyon emeli.

https://frescho.hu

(#38) sonar válasza frescho (#37) üzenetére


sonar
addikt

Nem ritka a 4 utas (lenovoéknál legalább is) Lenovo SD530

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#39) Sinesol válasza arty (#16) üzenetére


Sinesol
veterán

45k-ért vettem boltból a procimat, szerintem elég bestbuy volt, nem érzem azt a nagy felárat.
Ha a korábbi geneket nézem akkor is csak 50k környékén voltak az i5-ök, ami szerintem nem egy nagy összeg, tekintve hogy 2-3 évre vesz az ember gépet, ráadásul az FX-ek sem voltak annyival olcsóbbak, mint amennyivel gyengébbek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#40) frescho válasza sonar (#38) üzenetére


frescho
addikt

Dellnek és HP-nak is van, de az eladások 1%-át sem teszik ki ezek a gépek. Sokszor a licensing magra vagy foglalatra van számolva, így nem is érdemes egy nagy gépet berakni két közepes helyett. Nem véletlen, hogy az AMD az Intel 2 foglalatos gépek piacát akarja támadni hasonló teljesítményű , de egy foglalatos gépekkel.

Az Intelnek sem igazán pörög az Atomra épülő DC sorozata.

https://frescho.hu

(#41) Kansas válasza frescho (#40) üzenetére


Kansas
addikt

Az se mellékes, hogy mióta kijöttek az új procik, 1 utas rendszerben is tud annyi mag lenni, mint előtte a 2 utasban...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#42) schawo válasza frescho (#40) üzenetére


schawo
titán

Microsoft már pár éve lereagálta a dolgot, és az korábbi foglalat alapú licenszelést felváltotta a mag alapú :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) frescho válasza Kansas (#41) üzenetére


frescho
addikt

Csak magának a vasnak az ár/teljesítmény mutatója csak pár százalékkal jobb a saját méréseink alapján. Mondjuk egy 600ezer EUR-os rendelésnél nagy összeg, de a homogenitásból adódó előnyt nem győzi le. Egy VMware szervernél, ahol a license mondjuk 3000 EUR/ foglalat ezzel szemben már a gép árának 20%-át is kiteheti az előny. Annyiért már érdemes gondolkozni.

Az ARM-nak is legalább ekkora előnyt kellene felmutatnia TCO téren, vagy még magasabbat. Linux és web kiszolgálás esetén az architecturális különbség nem számít, mert nagy valószínűséggel úgyis valami script nyelvben írják meg a futó programot. Ami erősen az ARM ellen dolgozik az az egy szálas teljesítmény (latency) és a teljesen új géppark. Ez utóbbi alatt azt értem, hogyha van mondjuk két fajta géped, akkor egyszerűen tudsz hozzájuk "fogyó készletet" vásárolni és fenntartani. Mondjuk fél-fét tucat SSD és BBU a gépekhez. 1-2 komplett tartalék gép, esetleg PSU. 300-400 gépnél ez eloszlik, de ha valami teljesen újat hozol be, akkor az elején ezt is hozzá kell csapni a beszerzéshez.

schawo: MS csak egy cég, van ott még sok cég ami nem váltott.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#44) schawo válasza frescho (#43) üzenetére


schawo
titán

De szinte biztos, hogy fog, csak erre gondoltam. Viszont ez se fog segíteni az ARM elterjedésén, ahol csak a sok kis magban tudnak gondolkodni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) sonar válasza frescho (#40) üzenetére


sonar
addikt

Várjál amit én mutattam az 4 node egy vasban (4x2 mag) de a node-ok sima standalone serverek, igazából csak helytakarékos serverek. Lenovoéknál jól fogy.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#46) frescho válasza sonar (#45) üzenetére


frescho
addikt

Az 4 gép a szememben. Ahogy egy blade rendszer is, hiába közös a táp. Amelyik vasat külön lehet rebootolni és saját OS-t telepíthetek rá nekem az egy gép.

https://frescho.hu

(#47) #95590400 válasza dabadab (#19) üzenetére


#95590400
törölt tag

"másrészt meg ha valakinek, akkor neki van azért némi rálátása arra, hogy milyen trendek vannak a szerverek világában.
miért is? eldögönyözgeti a kernelt, meg időnként fákkozik valakinek... mostanában dühkezelési cihiáterhez jár. ettől még a szervertrendektől lehet messzebb mint makótól jeruzsálem.

[ Szerkesztve ]

(#48) dabadab válasza #95590400 (#47) üzenetére


dabadab
titán

"eldögönyözgeti a kernelt"

Ja, az úgy tökre légüres térben történik, nem kap abszolút semmilyen visszajelzést senkitől, nem dolgozik olyanokkal együtt a téma meghatározó cégeinek alkalmazottaival, semmi, csak úgy dögönyözget.

Aha. :DDD

DRM is theft

(#49) maser válasza berVi (#1) üzenetére


maser
tag

Off: 2020-re?

Update: Nem válaszolni szerettem volna. :D

[ Szerkesztve ]

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#50) schawo válasza #95590400 (#47) üzenetére


schawo
titán

De persze itt a ph-n mindenki sokkal jobban ért hozzá.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.