Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) zerosen


zerosen
csendes tag

Sziasztok!
Végre egy "alsóbb" osztálybeli tv tesztje. Hozzáteszem, hogy engem teljesen zavarba hozott az itteni teszt eredménye....
Nekem egy 37LE5300 tv-m van, ami elvileg egy az egyben a testvére ennek, csak internetes tartalmak nélkül. Némi leírást, saját tapasztalatot mellékelnék a saját tvmről:
A 2010-es vb előtt leptem meg magam vele, az m1-es meccsek fantasztikusak voltak vele. DIGI-kábelről nyomom, ha Finnországra, Norvégiára állítod a tvt (nem a nyelvet), akkor kb 64 digitális tv + 2 digitális rádiót hoz be a kábelről. Ez ügye időnként változik, szolgáltatás függő.
Ami nagyon tetszik, hogy az mkv fájlokat tökéletesen viszi. Nálam a mércét az mkv fájl level@ szintje adja, a level@5.1es filmeket nem viszi, sem a dts hangsávokat (nem is keveri le). A hangon tudok segíteni, lekevertetem popcorn audioval, és úgy másolom külső vinyóra, majd játszatom le a tv-vel.
A felhősödésről annyit, hogy ha nagyon nézem, direkt keresem, akkor lehet látni, de egy film mellett nem ez lesz a legfontosabb. Szerintem. A betekintési szögek nagyon jók, meg merem kockáztatni, hogy 160 fokban is minden rendben van. A menügombok a tv-én érintősek, nem gombosak. Kb 4-5 méterről nézem a tv-t, a hangereje 8-10-esen van, némi basszust is ki tud rakni (hangolást igényel, nem vagyok vájtfülü), felesleges bömböltetni.
Ami saját tapasztalat még és nagyon tetszik, hogy ha bekapcsolom a energy saving módot (kis érzékelő a bekapcs gomb mellett a tvn, mindig ezen van), akkor 42wattot vesz fel a külső vinyóval együtt.... Nem hittem a szememnek, többször, több napszakban is hasonlókat produkált. Komolyan.
A hibája (ami kicsit zavar): gyűjti a port, az órája rendszeresen (el)késik, hiába állítom be minden héten.
Amit hozzátennék még, hogy a level@ témában és az órakéséssel kapcsolatban többször voltam LG szervízben (Dunaújváros), a szoftverfrissítés nem segített rajtuk. Hozzátezsem a hozzállás, hogy azt sem tudja mi az a mkv, nemhogy a level@, az óra biztos jól jár, amihez nézem, az siet...... Fantasztikus. LG ügyfélközpont passzolja a témát, menjek szervízbe a kérdéseimmel.....
Remélem segítettem, akit érdekel szívesen adok még felvilágosítást róla privátban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.