Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) draco31


draco31
veterán

Jó, és részletes írás!
Én Youtube-ról szoktam lesni a szétszedéseket ilyen esetben. Pár mobil újjáéledt már a kezeim között.
Ha összeragasztott dolog van, akkor hajszárítóval szoktam melegíteni, jobban enged olyankor a ragasztás.
Az akkut nem úgy szoktam, azt nem melegítem. De szerintem is azt elég macerás mindig kiszedni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2) maximilian4


maximilian4
addikt

Grat. Jó és hasznos cikk. Én még csak jack csatit és kamera modult cseréltem eddig. :D

Maxi

(#3) Zsoleszhun válasza draco31 (#1) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Én is youtuberól szoktam nézni az indiai szakikat. Megéri karácsonyra jó nagy teljesítményű hajszárítót venni az asszonynak mert megkönnyíti a dolgunkat :DDD

¯\_(ツ)_/¯

(#4) maximilian4 válasza Zsoleszhun (#3) üzenetére


maximilian4
addikt

Vegyél neki hőlégfúvó pisztolyt. Az jobb. :D

Maxi

(#5) draco31 válasza maximilian4 (#4) üzenetére


draco31
veterán

Az túl erős oda, maradandó sérülést tud okozni. A hajszárító elég, esetleg amit szoktak még, forró levegős forrasztó talán, amin lehet a hőfokot jobban szabályozni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#6) bteebi


bteebi
veterán

Azt a mindenségit neki! :) Le a kalappal, nagyon alapos, szemléletes leírás :R. Az asszonynak G2-je van, de az írásod alapján még inkább úgy gondolom, hogy érdemesebb (lenne) vigyáznia rá, mint megreparálni :D. Egyszer már sikeresen leejtette durvábban, szerencsére csak a bal alsó sarka bánta minimálisan, a kijelzőnek semmi baja nem lett.

"A telefon nem kapcsol be:
Ha semmi nem segít, tegyük vissza a régi képernyőt és próbáljuk azzal is ki."

Hát hogyne :DDD... Én ezt a helyzetet - az infarktust elkerülendő - egy baltával a másodperc törtrésze alatt oldanám meg :U. Nem szedtem még szét telefont - pláne nem ilyen drágát és komplexet -, de nem szeretném tesztelni se a kézügyességemet, se a türelmemet :B. Az utóbbiban valószínűleg gyengébb lennék :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) balazs1022


balazs1022
őstag

Az az apple logo a kamera mellett micsoda? :D

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#8) bteebi válasza balazs1022 (#7) üzenetére


bteebi
veterán

Tévedés ;).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) fery02


fery02
addikt

Örömmel vettem a cikket, ugyanis hamarosan akku-t szeretnék cserélni a telefonban és felbuzdulva akár nekivágnék magam is.

A beszerzési forrás érdekelne leginkább. Kétes eBay helyett lehet inkább a népszerű parts4repair-ról rendelnék, talán ez tűnik a legbiztosabbnak jelenleg, hogy onnan eredetit kapnék.

Ha tudtok ajánlani esetleg más helyet, azt persze örömmel venném még.
További a fentebbi linknél a leírásban olvasható egy számomra nem kifejtett szöveg "Test one by one before shipping".

Ez azt akarná jelenteni, hogy mindet egyenként tesztelik szállítás előtt?
Ez azt jelentené, hogy ezek használt akksik és mégsem újak? Csak mert egyébként nem tudom miért kellene őket tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Sinesol válasza fery02 (#9) üzenetére


Sinesol
veterán

Csak mert új, az nem jelenti azt, hogy működik is. A legtöbb műszaki cikket sokszor tesztelik, mielőtt kiszállításra kerül, nem csak ugy random dobozolják őket, bízva a vakszerencsében. :DDD
Voltam egyszer egy telefonokat és híradástechnikai eszközöket gyártó cég gyártócsarnokában, ott minden egyes terméket teszteltek, funciók működnek-e, bekapcsol-e, akksi jó-e, szoftver betölt-e, jelszintet, feszültségeket mértek stb.

[ Szerkesztve ]

(#11) maximilian4 válasza fery02 (#9) üzenetére


maximilian4
addikt

Ebay-en is simán vannak megbízható eladók (nem is kevés). Én a korábban említett 2 alkatrészt is onnan vettem a note 3-ba.

Maxi

(#12) fery02 válasza Sinesol (#10) üzenetére


fery02
addikt

Végül is érthető álláspont, értem már. Köszi!

@maximilian4: Nem is állítom, hogy eBay-en minden akksi gagyi, de amíg egy ilyen cél oldalon találok keresővel 1 db találatot keresővel, abban inkább előbb megbízom, mert hiába van eBay-en egy hirdetőnek 99%-os értékelése, ha gagyit hirdet (tapasztaltam már).

(#13) extasymajom válasza fery02 (#12) üzenetére


extasymajom
tag

Eddig minden alkatrészt ebayről rendeltem és persze volt, hogy becsúszott egykét hibás is. Az összes ilyen esetben az eladók szó nélkül cserélték az alkarészeket.

Csak egy sztori: Vettem egy kijelzőt ebayről, berakom szar, csikos a kép, szólok az ez eladónak, hogy mi van. Megeggyeztünk, küld másikat. megjön, berakom, megint szar a kép. Na itt már nagyon nem stimmelt valami. Pláne azért mert egy sony kijelzőt is rendeltem tőle és az tökéletes volt. Volt otthon egy másik g2 telefonom ami tökéletes volt. Gyorsan szétszedtem és beleraktam a kijelzőket és láss csodát mindkettő jó volt. Kiderült, hogy a flex kábel volt a hibás. Az már más kérdés hogy a cserére küldött kijelző nem jól érzékelt.

#balazs1022 Na erre én is kiváncsi vagyok. Biztos az Apple kémei csempészték oda.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#14) -Skylake- válasza extasymajom (#13) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Volt otthon egy másik g2 telefonom ami tökéletes volt. Gyorsan szétszedtem és beleraktam a kijelzőket és láss csodát mindkettő jó volt"

Ez alapjan es a cikkben targyalt folyamat , illetve a hibajelensegek kezelese kozt ( szedjuk szet ujra es rakjuk vissza a regi panelt stb ) egyre jelentosebb atfedest velek felfedezni a tevekenyseg es a neved kozt. :D

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#15) Zsolto


Zsolto
őstag

Klassz, részletes, érthető és gondos leírás, köszi! :R

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#16) fery02 válasza extasymajom (#13) üzenetére


fery02
addikt

Minden tiszteletem egyébként neked! :)

Mikor írtad, hogy volt otthon egy másik tökéletes G2-d és szétszedted, hogy kipróbáld benne a kijelzőt, ott majdnem ledőltem a székről. :D
Eszembe nem jutna megbontani egy hibátlan cuccot, de ez az én bajom.

Szóval nem semmi türelemmel kell neked rendelkezned az biztos. :)

(#17) ( V )


( V )
veterán

remek kis összeállítás! grat a címlaphoz! ;)

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#18) layerke


layerke
aktív tag

Kellően részletes cikk, gratulálok hozzá :R egy kiegészítést tennék az LCD csíkozódás címhez. Előfordulhat (mint ahogy velem is), hogy nem d802 kijelzőt küldenek, hanem mondjuk 803-ast vagy ls980-ast. Ekkor is csíkos lesz a kijelző, holott jó egyébként. Ezt a másik kijelző vezérlő okozza, amit lehet egy stock rom visszatelepítésével orvosolni vagy a kernel kicserélésével. Ez persze nem egy enduser dolog, de megoldható ha valaki meg akarja oldani.

Probléma: eredeti kijelző LGDA kódú, míg egy el nem talált pótkijelző lehet JDA.

[ Szerkesztve ]

(#19) bteebi válasza fery02 (#16) üzenetére


bteebi
veterán

"Mikor írtad, hogy volt otthon egy másik tökéletes G2-d és szétszedted, hogy kipróbáld benne a kijelzőt, ott majdnem ledőltem a székről. :D"

Magabiztos, az tény :DDD. Tegyük hozzá, nem alaptalanul :R. Amúgy én se mernék egy jó telefont kb. a poén kedvéért, vagy egy tesztelésért szétszedni, legfeljebb akkor, ha anyagilag egyáltalán nem lenne probléma, ha tönkreteszem. Persze azért tönkretenni se annyira könnyű, a karc-púposodás-érintkezési problémák nem végleges, javíthatatlan hibák.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) Apika


Apika
Közösségépítő

Le a kalappal! Remek munka! :C :R

(#21) isti215


isti215
tag

BIG UP.Részletes/pontos leírás.Jól jött ez a cikk THX :R :))

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#22) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Remek írás :R
Én a saját nexus 4-en cseréltem kijelzőt yt videó alapján - elvoltam vele egy darabig :)
A ragasztott részeket hajszárítóval óvatosan melengetve könnyebben feljönnek az alkatrészek - persze az akkut nem érdemes melegíteni.
Tisztításhoz fogkefe, fülpiszkáló, tiszta alkohol.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#23) extasymajom válasza fery02 (#16) üzenetére


extasymajom
tag

Pedig nem vagyok szervizes. És egy LG L7 volt az első telefonom amit atomjaira szedtem. Majd követte egy padfone 1, nexus 4, Sony z1c és G2. Na g2 már sok volt és hidd el komolyan nem nehéz megcsinálni. A Sony sokkal bonyolultabb.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#24) norbert1998


norbert1998
veterán

Jó kis leírás, és a humor is tetszett :C

(#25) darvinya


darvinya
titán

Juj…drágán szétszedőt rendelni. amikor sokkal jobb 0.4/.5/.7-es gitárpengető.

Amúgy grat a cikkhez.
Viszont Sony sem nagy szám csinálni, csak hozzászokás kérdése.

Parts4Repair.com nem tesztelhez ad egy kártyát, amin rajta van miként garanciázható az alkatrész.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#26) extasymajom válasza darvinya (#25) üzenetére


extasymajom
tag

pengető helyett eddig a sim kiszedő tűt használtam. Csak mostanában szereztem be egy másik vackot hozzá. :K

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#27) darvinya válasza extasymajom (#26) üzenetére


darvinya
titán

Én maradok pengetőnél, mert eddig ez volt a legtartósabb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28) bteebi válasza extasymajom (#23) üzenetére


bteebi
veterán

Már ennyi telefont szétszedtél? :Y Minek? :DDD Amúgy ismételten le a kalappal előtted. Ha meg az LG-től a Sony még bonyolultabb... akkor az nagyon durva :B.

#25: De minek kellene szétszedni? (Inkább vigyázni kell rá.) Pláne minek többször? Ha nem vagy szerelő, és/vagy nem te szereled az ismerősöd telefonjait, akkor azért alapvetően nem illene egy telefont többször is szétszedni... szerintem. Ha már többször is szét kell szedni (különböző hibák miatt), akkor már rég rossz.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) extasymajom válasza bteebi (#28) üzenetére


extasymajom
tag

Volt amit kellett mert összetört, és volt amit úgy vettem és összeraktam. Na azok kihagyhatatlan ajánlatok voltak. Most keresett meg akollégám aki összetörte a HTC telefonját, hogy csináljuk meg. Szóval most ez következik. Egyszerűen csak jó érzés ha az ismerősök, kollégák telefonjait újra életre keltem. Örülnek neki.

És egy életen át az adósaim maradnak ;] ;]

Csak vicc volt.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#30) bteebi válasza extasymajom (#29) üzenetére


bteebi
veterán

"Egyszerűen csak jó érzés ha az ismerősök, kollégák telefonjait újra életre keltem. Örülnek neki."

Teljes mértékben így van, és amúgy nagyon rendes tőled :R.

"És egy életen át az adósaim maradnak ;] ;]"

El is várható ;]. ;)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) sgery


sgery
őstag

Én 3x cseréltem már az enyémen, szóval van rutin :)
Mondjuk az utolsó csere már nem ment jól, valami csati nem örült a sok leszedésnek és néha csak úgy kel életre a kijelző, ha hátul egy ponton megnyomom a burkolatot.
A gps is rosszalkodik, néha meg néha alig.
És hiába nézem mire cseréljem le a G2-őt, nincs mire. A kijelző mérete tökéletes, ebben a kategóriában pedig semmi értelmes áron lévő telefon nincs, arról nem is szólva, hogy semmiben sem tudna nála többet.
Szóval inkább együtt élek a gps hibával :) főleg ha már vettem hozzá 20e-ért! aktív autós tartót...

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#32) sirály12


sirály12
őstag

Amikor nekem betört az érintő a telón, én próbáltam megcsinálni. Leválasztani a kijelzőről, hát nem ment. :(((
Darabokra törtem a kijelzőt is. Utána került bele új. Egy próbát megért, de negyon nehezen jön szét a kettő, az a ragasztó bár lágyul hőre, de azért eléggé fogja.

A leírás viszont első osztályú, gratula!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#33) Luck Dragon

Gratulálok a részletes leírásért. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#34) extasymajom válasza sgery (#31) üzenetére


extasymajom
tag

Ezt meg tudom érteni. Nálam is már vagy a 6. g2 van. Mindig vágyok valami másra, eladom aztán elkezd hiányozni és újra veszek egyet. Most is kifelé kacsintgatok. Őszintén megmondva egy huawei p8 lite a kiszemelt. Tudom nem jobb sőt.. de mégis más. Ha megjön a v10 és értelmes árban lesz akkor vevő vagyok rá. :K

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#35) bteebi válasza extasymajom (#34) üzenetére


bteebi
veterán

Én meg a G3-mal szemezek nagyon. Az 5,5"-t még akár tolerálnám is (bár az 5,2" jobban tetszene), de a QHD felbontás elriaszt, bár állítólag már nem olyan vészes a lag. Komolyabb játékok alatt viszont tutira behalna...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) fery02 válasza bteebi (#35) üzenetére


fery02
addikt

Úgy tudom játékok alatt (többek között) nem QHD-ban működik a telefon, szóval a játékbeli teljesítményétől szerintem nem nagyon kéne aggódni.
Viszont van hátránya a G2-vel szemben, kezdve pl a rosszabb üzemidővel. Ráadásul ha neked a kijelző méret is hátrányosabb, akkor hiába régebbi a G2, van annyira tökéletes még ma is, hogy szerintem amellett maradj.

Plusz amennyire esnek a G4 árak (mobilkereskedes.hu-n 120k), már az is számításba jöhet egyre többeknél.

[ Szerkesztve ]

(#37) extasymajom válasza fery02 (#36) üzenetére


extasymajom
tag

bizony bizony. valahogy nálam is hamar feledésbe merült a g3. sokkal inkább a g4 vagy a v10 lessz a következő. Hacsak nem szerzek addig végre egy aquos x-et. Bár arra nem sok esélyt látok sajnos.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#38) bteebi válasza fery02 (#36) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi a javaslatokat :R :). Az a baj, hogy igazából egyik telefon se tökéletes nekem :B.

Ismerem a G2-t, a feleségemnek az van. Nem kérdés, még ma is egy nagyon jó telefon, kellően gyors (bár nem tökéletes), viszont zavar benne, hogy az akksija nem cserélhető, és nincs microSD foglalata. A 32 GB tárhelyet viszont keveslem :D, legalábbis elég sok zenét fel szeretnék majd másolni rá, úgyhogy kellene a bele egy 32 gigás kártya...

A G3 jobban is tetszik (a hátsó gombja szerintem sokkal szebb), cserélhető akksi, sajnos valamivel kisebb üzemidővel (de az még bőven beleférne), van microSD-s bővíthetőség, a 32 gigás verzióban ráadásul már 3 GB RAM van, és abból már az FM rádiót se spórolták ki. Két problémám van vele: az 5,5"-os méret, és a QHD felbontás... A mérete egyébként még pont tolerálható lenne (tulajdonképp pont akkora, mint a mostani 5"-os telefonom). Netezéshez és játékhoz nagyon jó a +0,5", és olyan szempontból se igazán zavaró, hogy nekem már az 5"-os méret is alapvetően kétkezes (a bal felső sarkot csak nagyon nehezen tudom elérni, erősen leejtésveszélyes :) ), és talán még a zsebeimbe is pont beférne, bár nem ideális. A QHD-n viszont nem, vagy csak nagyon nehezen tudok továbblépni. Túl nagy a hardverigénye. Régen sokan panaszkodtak rá, azóta állítólag sokat javítottak rajta a frissítések, de egyáltalán nem tökéletes. Ami meg már a G2-n is szaggatott (pl. a Real Racing 3), az a G3-on sokkal rosszabb lesz.

A G4 nagyon tetszik, tök jól megcsinálták, de az még mindig nagyon drága (100k-nál nem szeretnék többet költeni telefonra), ráadásul a hátlapja nagyon nem tetszik. A bordázott műanyag hátlap szerintem borzalmas (bár élőben annyira nem volt zavaró, de csak azért, mert viszonylag kevés esetben látszik), és a bőr hátlap se igazán tetszett, ráadásul azt nagyon könnyű lenne megkoptatni.

Szóval nincs igazság :DDD. Alapvetően egyébként bármelyik jó lenne a G2-G4 vonalból, legkevésbé talán a G2, legjobban pedig talán a G3.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) fery02 válasza bteebi (#38) üzenetére


fery02
addikt

Hm...

Akkor tanácsos esetleg várni, míg 100ezer alá megy a G4 (vagy ha használt szóba jöhet, úgy szerintem nem is kell hozzá hosszú hónapokat várni már) és ha megvan, rendelsz a hátlaphoz valami matricát és kész a megfelelő telefonod egy időre. :D

(#40) extasymajom válasza bteebi (#38) üzenetére


extasymajom
tag

jo alternativa lehet a g2 sd kártyás változata. annak cserélhetö az akkuja is. ber az akkut a d802ben sem nehéz cserélni.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#41) fery02


fery02
addikt

Ha valakinek volna esetleg kallódóban egy bontott, nem agyongyilkolt akksija, arra vevő lennék!

(#42) bteebi


bteebi
veterán

#39 és #40: Köszönöm a javaslatokat, kifejezetten megfontolandóak :R. Van microSD-s G2? :Y Miért nem hallottam még róla? :F Lehet, hogy egy olyan lesz majd a befutó. Mondjuk a kamerája nem az igazi, de azt leszámítva nagyon rendben van.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#43) extasymajom válasza bteebi (#42) üzenetére


extasymajom
tag

A koreai változat. tipusszáma F320K.
Levehető hátlap.
SD kártya hely.
Kihúzható antenna a tv adások fogásához. Persze itthon nem üzemel.

KÉP

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#44) bteebi válasza extasymajom (#43) üzenetére


bteebi
veterán

Közben én is megtaláltam, hogy a koreai változat, de azért köszönöm :R.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#45) sgery


sgery
őstag

Tegnap elpattant az agyam mikor már alig kapcsolt be a kijelzője és a gps is alig ment, irányba is vettem a MM-ot hogy cseréljek. Végignéztem mindent és semmi sem fogott meg, pedig nem volt pénzügyi keret megszabva. Egyszerűen nincs ma még egy olyan telefon ami nem nagyobb de ekkora kijelzőt tettek bele? Botrány.
Hát felmentem az ebay-re és rendeltem egy új g2-őt 45e ft-ért :D El sem hittem milyen olcsó pedig eredeti.
Jó lesz ez még két évig, csak kitkaton kell futtatni...

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#46) extasymajom válasza sgery (#45) üzenetére


extasymajom
tag

Nekünk használóknak jó hogy 45 a telefon új ára de azért ez valahol sajnálatos, hogy egy ilyen jól eltalált telefon ennyire nincs megbecsülve a piacon. Komolyan 45ért mutasson valaki alternativát.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#47) katalin888 válasza sgery (#31) üzenetére


katalin888
aktív tag

A GPS problémát állítólag meg lehet oldani ha szétszeded és beraksz egy vékony papírlapot... :)

(#48) sgery válasza katalin888 (#47) üzenetére


sgery
őstag

csak simán a hátlap és a nyáklap közé rakom?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#49) extasymajom válasza sgery (#48) üzenetére


extasymajom
tag

nézd meg itt

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#50) sgery válasza extasymajom (#49) üzenetére


sgery
őstag

Beraktam a videó szerint, kíváncsi leszek javul-e.
mióta felraktam a cm 12.1-et most egész jól működik a gps

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.